شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

زیبایی بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟



	زیبایی بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟ | وب

تغییر در طرز تفکر، اهمیت به زیبایی‌های ظاهری و... امروزه باعث شده که اکثر افراد قشر جوان جامعه رو به اعمال و جراحی‌های زیبایی آورند. بینی یکی از اجزای صورت است که برای زیباتر شدن گاه توسط پزشکان تحت اعمال جراحی سنگین قرار می‌گیرد. جراحی‌هایی که همواره می‌تواند خطرهایی را به همراه داشته و نگرانی‌هایی را برای فرد به وجود آورد. در سال‌های اخیر روش‌های مختلفی برای تغییر شکل بینی بدون استفاده از عمل جراحی یا در اصطلاح زیبایی بینی بدون جراحی به کار گرفته می‌شود. راه حل‌هایی که موجب کاهش ریسک و خطر جراحی در بیماران می‌گردد.

زیبایی بینی بدون جراحی برای همه امکان پذیر است؟

زیبایی بینی بدون عمل جراحی گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که می‌خواهند با کمک روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی تغییراتی سریع و رضایت‌بخش در بینی خود ایجاد کنند. البته این عمل فقط برای افرادی با شرایط زیر مناسب است.
  • بیمارانی که خواهان رفع برجستگی‌های کوچک روی بینی خود هستند.
  • بیمارانی که دارای فرورفتگی، گودی و ناهمواری‌هایی بر روی بینی خود هستند و یا بینی آن‌ها ظاهری نامتقارن دارد.
  • بیمارانی که از بینی تختی برخوردار هستند و خواهان ایجاد یک پل و با برجسته کردن بل کنونی بینی خود هستند. این مشکل معمولاً در بین آسیایی‌ها و جمعیت‌های آفریقایی آمریکایی بسیار مشاهده می‌شود.
  • بیمارانی که به افتادگی کم بینی دچار هستند و علاقه‌مند به بالا یردن نوک بینی خود می‌باشند.
  • بیمارانی که قبلاً عمل‌های جراحی زیبایی بینی را انجام داده‌اند و از ظاهر بینی بینی خود رضایت ندارند.
متاسفانه افرادی که بدشکلی شدیدی در بینی دارند یا افرادی که می‌خواهند سایز بینی خود را به مقدار زیادی کاهش دهند نمی‌توانند از این روش‌های غیرتهاجمی استفاده کنند. این اشخاص حتماً باید از روش‌های جراحی استفاده کنند.


	زیبایی بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟ | وب

انواع روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی

تزریق ژل‌های پرکننده برای تغییر شکل بینی

برای انجام این کار می‌توان از ژل‌های موقتی یا دائمی استفاده کرد. ژل در ناحیه از پیش تعیین شده روی بینی تزریق می‌شود، با تزریق این ژل می‌توان عارضه‌های بینی مثل برآمدگی و قوز بینی را مخفی کرده یا کمی نوک بینی را بالا برد. اگر نیاز به انجام لیفت زیادی در بینی باشد ما از روش‌های کم‌تهاجمی برای انجام این کار استفاده خواهیم کرد. از مزایای انجام عمل زیبایی بینی با تزریق ژل می‌توان به دست یابی سریع به نتایج، روند سریع‌تر بهبودی و درد کم اشاره نمود. این روش تقریباً بدون درد بوده و می‌تواند در یک دقیقه انجام شود. به کمک تجزیه و تحلیل دقیق راه‌های بهبود شکل بینی، جراح حتی می‌تواند بینی را به صورت یک خط صاف و هموار تغییر دهد.

تزریق چربی برای انجام عمل زیبایی بینی

در این عمل ابتدا چربی از بدن بیمار برداشته می‌شود. مقدار چربی اندکی مورد نیاز خواهد بود و معمولاً این چربی از یک یا دو ناحیه از بدن بیمار دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. حجم چربی تزریقی به بینی و نواحی اطراف آن باید اصلاح شود. از این رو، از چربی تغلیظ شده برای شکل‌دهی دقیق به بینی استفاده می‌شود. این تکنیک، شکل و ابعاد بینی را از طریق تزریق همزمان مقداری کمی چربی به سه یا چهار ناحیه از آن، تغییر خواهد داد.

عوارض زیبایی بینی بدون جراحی چیست؟

دانستن این مهم بسیار ضروریست که هر چند عمل‌ زیبایی بینی بدون جراحی، عملی با حداقل تهاجم و عوارض نسبتاً پایین به حساب می‌آید، ولی مانند سایر عمل‌های بینی، خالی از خطر نخواهد بود. عوارض جانبی ناخواسته‌ی این عمل مانند کبودی، کاملاً قابل اجتناب نخواهند بود اما با انجام مراقبت‌های مناسب قابل مدیریت و کم شدن هستند.


	زیبایی بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟ | وب

آیا درمان پس از تزریق ژل ادامه دارد؟

جواب این سؤال برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. دوره درمان به آناتومی و‌سوخت و ساز بدن بیمار، ميزان ژل تزريقي، ناحیه تزريق، نوع ژل استفاده شده و غیره بستگی دارد. به طور معمول اگر بیمار در طول ۱ ماه به نتایج مطلوب دست یابد (یعنی تزريق ژل کافی بوده باشد) تكرار تزریق باید ۶ ماه بعد و سپس مجدداً ۶ ماه بعد و در نهایت سالی یکبار تکرار شود. اگر بیمار با نتایج رضایت بخش در ۱ طول ماه اول مواجه نشود (یعنی برای رسیدن به نتایج دلخواه نياز به تزريق بیشتری باشد) باید هر ۳-۱ ماه مجدداً ژل تزریق شود تا نتایج مورد نظر حاصل شود و پس از آن بیمار باید ۶ ماه بعد و سپس مجدداً ۶ ماه بعد و در نهایت سالی یکبار تزريق را ادامه دهد.

همانطور که گفته شد این گونه اعمال برای افرادی با داشتن ویژگی‌های مشخص در بینی امکان پذیر می‌باشد و هر ضایعه‌ای در بینی را نمی‌توان با این روش برطرف کرد.

گردآوری: مجله اینترنتی وب


همچنین مشاهده کنید





سایت دیدارنیوزروزنامه شهروندسایت الفسایت انتخابسایت خبرآنلاینسایت جمارانروزنامه تعادلروزنامه توسعه ایرانیخبرگزاری برناسایت دیدبان ایران