دوشنبه, ۱۷ مرداد, ۱۴۰۱ / 8 August, 2022
مجله ویستا

آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله


شاید این جمله را قبلا شنیده باشید که می‌گوید: "اگر چشم‌ها پنجره روح باشند، ابروها قاب این پنجره هستند و واقعا هم هستند زیرا ابروها ساختار چهره افراد را تعریف می‌کنند. مهم نیست چقدر دقیق و حرفه‌ای چشم‌های خود را آرایش می‌کنید؛ اگر فرم ابروی زیبایی نداشته باشید، زیبایی چشم‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند و هیچ‌کس چنین چیزی را نمی‌خواهد.
 

تعیین فرم صحیح ابرو

قبل از اینکه شروع به آرایش ابرو کنید باید فرم صحیح ابرو را تعیین کنید. ما در این راه به شما کمک می‌کنیم:
 
1. نقطه شروع ابروها را پیدا کنید.
 
قبل از شروع به پُرکردن قسمت‌های کم‌پشت ابروها، باید نقطه آغاز ابرو را مشخص کنید. برای این‌کار می‌توان از یک مداد ابروی بلند استفاده کرد به این ترتیب که مداد ابرو را به صورت عمودی، به موازات سوراخ بینی خود قرار می‌دهید و نقطه برخورد مداد با ابرو را به عنوان نقطه شروع ابرو در نظر می گیرید.
 
2. نقطه انتهای ابرو را مشخص کنید.
 
مثل مورد اول، باید نقطه پایان ابرو را نیز قبل از هر کاری مشخص کنید زیرا ما به‌هیج‌وجه قصد نداریم ابروها را تا نزدیک گوش‌ها امتداد دهیم! برای این‌کار باز هم از همان مداد ابروی بلند کمک می‌گیریم و مداد را به صورت مورب، از کنار سوراخ بینی به سمت گیج‌گاه نگه می‌داریم. محل برخورد مداد با ابرو را نفطه انتهای ابرو در نظر می‌گیریم.
 
نکته: در هر دو مورد 1 و 2 در صورتی‌که تار موها خارج از نقاط تعیین شده قرار گرفتند، آن‌ها را با موچین اصلاح کنید و بر عکس اگر بین نقاط تعیین شده تا محل رویش ابروها خالی بود،  به وسیله یک مداد ابرو این فضای خالی را پُر کنید.
 
3. آرک ابرو یا قوس ابرو را مشخص کنید.
 
برای تعیین محل مناسب قوس ابرو، همان مداد ابروی بلند را دوباره کنار سوراخ بینی قرار دهید و قسمت بالای آن را به سمت مرکز چشم حرکت دهید. محل برخورد مداد ابرو با ابرو، محل قوس طبیعی ابروی شماست.
 

بیشتر بخوانید: 10 راه سریع و آسان برای تقویت و رشد ابرو ها
 
حالا وقت آن رسیده که ابروها را پهن‌تر، پرپشت‌تر و زیباتر کنیم؛ پس مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:
 

آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله

مرحله اول

  • اول از همه صورت را خوب بشوئید و خشک کنید و حتما قبل از شروع آرایش از یک آبرسان خوب یا کرم مرطوب‌کننده با کیفیت استفاده کنید.
  • ابروها را با یک برس ابرو یا برس ریمل تمیز و یک‌بار مصرف شانه بزنید. این کار اهمیت زیادی دارد زیرا می‌خواهیم شکل طبیعی ابرو را قبل از آرایش ببینیم.
  • حالا با استفاده از هر یک از لوازم آرایش ابرو نظیر مداد ابرو، سایه ابرو/سایه چشم یا ژل ابرو یا ترکیبی از این مواد قسمت‌های خالی ابرو را پُر کنید. در اینجا ما از ترکیب مداد ابرو و سایه ابرو استفاده می‌کنیم. مداد ابرو به راحتی به ابرو فرم می‌دهد و البته سایه ابروی پودری حالتی طبیعی‌تر به ابروها می‌دهد.
 


آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب


مرحله دوم

درست از نقطه‌ای که به عنوان نقطه شروع ابرو مشخص کردید، شروع به کشیدن مداد ابرو روی ابروها کنید. نقطه شروع ابرو معمولا کم‌پشت بوده و موها به صورت پراکنده می‌رویند پس بعد از کشیدن مداد ابرو در این قسمت، ابرویی غیرطبیعی خواهید داشت اما نگران نباشید چون کار ادامه دارد. مداد کشیدن روی ابرو را ادامه دهید و توجه کنید که فقط باید سعی کنید شکل طبیعی ابرو را با مداد پُر کنید و نباید فرم ابرو را تغییر دهید.
 
برای پُر کردن ابرو، مداد را با ضربات نرم و کوتاه روی ابرو بکشید و به‌هیچ‌وجه از مداد ابروی خشک و خیلی تیره استفاده نکنید. اگر پوست خیلی روشن دارید، رنگ مداد ابرویی که انتخاب می‌کنید باید 2 درجه تیره‌تر از رنگ موهای‌تان باشد و اگر پوست گرم و تیره‌تر دارید، باید مدادی انتخاب کنید که 2 درجه روشن‌تر از رنگ موهای شما باشد.


آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب


مرحله سوم

تمام طول ابرو را با مدا ابرو پُر کنید. دقت کنید که نباید طاق ابرو را با مداد بالاتر ببرید، فقط شکل طبیعی ابرو را با مداد پُر کنید.


آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب


مرحله چهارم

مداد ابروی خالی، ابروی شما را غیرطبیعی و تکه‌تکه نشان می‌دهد پس در این مرحله به سراغ سایه ابروی پودری می‌رویم تا ظاهری طبیعی‌تر به ابروها بدهیم. اگر سایه ابرو نداشتید می‌توانید از سایه چشم های مات نیز به جای سایه ابرو استفاده کنید اما دقت کنید که رنگ خیلی تیره انتخاب نکنید. سایه پودری را با استفاده از یک فرچه ابروی زاویه‌دار یا قلموی نازک روی ابروها بزنید.

مطالب خواندنی: انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت


آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب


مرحله پنجم

برای تمیزکردن مرز ابروها می‌توانید از یک کانسیلر یا کرم پودر زیرسازی که کمی از رنگ طبیعی پوست‌تان روشن‌تر است، استفاده کنید و با یک فرچه باریک، بالا و پایین ابرو را بپوشانید تا کار تمیزتر در بیاید.

 

آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب
 
در نهایت این شما و این ابروهای طبیعی، پهن و پرپشت. همان‌طور که دیدید، پُرکردن ابروهای خالی و کم‌پشت، این همه تفاوت در چهره ایجاد می‌کند. حالا که پایه و اساس کار را یاد گرفتید، سعی کنید هر بار کار را حرفه‌ای‌تر و تمیزتر انجام دهید.
 

آرایش ابرو و ضخیم کردن آن در  5 مرحله | وب
 
 
گروه آرایش و زیبایی وب


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماروزنامه ایرانوبگردیسایت فرادیدسایت فراروسایت اعتماد آنلاینسایت بیتوتهسایت دیدارنیوزروزنامه آفتاب یزدروزنامه تعادل