شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها


با استفاده از این روش های ساده دیگر نیاز نیست برای بلند شدن مژه ها و پرپشت شدن آن به سالن های زیبایی گران قیمت توسل کنید و پول خود را آنجا صرف کنید.


1- زدن ویتامین E به مژه ها


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: ترکیب باعث بهبود جریان خون و تحریک رشد مو می شود.

چه کاری باید انجام دهید: از یک برس مخصوص یا یک فرچه ریمل مژه کاملا شسته شده قدیمی استفاده کنید. چند قطره ویتامین E روی فرچه ریخته و مژه ها را به 5 دقیقه با آن برس بزنید. این کار را دوبار در روز انجام دهید.


2-  استفاده از روغن ها (کرچک، نارگیل و زیتون)


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: روغن کرچک، روغن نارگیل روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب هستند که برای تغذیه فولیکول و سالم نگه داشتن مژه ها بسیار مناسب هستند.

چه کاری باید انجام دهید: یک قطره روغن را بر روی یک برس تمیز مژه یا انگشت خود قرار دهید و قبل از خواب به مژه های خود بزنید. شما می توانید از یک روغن یا ترکیب چند روغن برای بلند شدن مژه ها استفاده کنید.

7 روغن که در 7 روز زیبایی را به شما برمی‌گردانند!


3- وازلین


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: وازلین مژه های خشک را مرطوب و تمیز می کند و به بلند شدن مژه ها کمک میکند.

چه کاری باید انجام دهید: قبل از رفتن به رختخواب، با یک قلم مو مخصوص مژه یا انگشت به آرامی وازلین را روی مژه های خود بمالید. از تماس وازلین با چشم جلوگیری کنید، صبح صورت خود را بشویید. تکرار این روش به پرپشت شدن سریع مژه های شما کمک می کند.

7 راز زیبایی که قبل از خواب می‌بایست انجام شود!


4- تغذیه خوب


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: فقدان ویتامین ها ممکن است منجر به از دست دادن موها و مژه ها شود.

چه کاری باید انجام شود: سعی کنید در وعده های غذایی خود به خوبی پروتئین، انواع ویتامین و غذاهای غنی از اسید های چرب بخورید: آجیل، گوشت، ماهی، تخم مرغ، میوه ها و سبزیجات.


5- شست و شو با چای سبز


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: چای سبز حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مفید است، به همین دلیل است که در محصولات آرایشی و درمانی برای ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.

چه کاری باید انجام دهید: یک فنجان چای سبز غلیظ درست کنید، آن را خنک کنید و دو بار در روز با پد پنبه ای به مژه ها بمالید.


6- آلوئه ورا


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: آب و گوشت آلوئه ورا برای تقویت رشد مژه و تغذیه مو مناسب است و برای بلند شدن مژه ها موثر است.

چه کاری باید انجام دهید: برگ های تازه آلوئه ورا را برش داده و فشار دهید، چند قطره آب آلوئه ورا را روی مژه ها بمالید. شب قبل خواب آن را استفاده کرده و صبح چشم ها را بشویید. برای بهبود اثر، آب آلوئه را با روغن کرچک یا روغن زیتون مخلوط کنید.


7- ماساژ برای پرپشت شدن مژه ها


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: ماساژ باعث بهبود تغذیه مژه ها و تحریک رشد آنها می شود.

چه کاری باید انجام دهید: دست ها را بشویید چند قطره روغن زیتون یا نارگیل را به انگشتان خود بمالید و پلک ها و مژه ها را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. این روش را چند بار در هفته تکرار کنید.


8- ماسک تخم مرغ


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: تخم مرغ حاوی ویتامین های بیوتین و ویتامین های گروه B است که به تقویت مو و بلند شدن مژه ها کمک می کند و مانع از از ریزش آنها می شود.

چه کاری باید انجام دهید: 1 تخم مرغ و 1 قاشق غذاخوری گلیسیرین یا وازلین را مخلوط کنید. مخلوط را به مژه ها بمالید. این روش را 3 بار در هفته و برای چند ماه تکرار کنید.


9- تمیز کردن مژه ها


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: قبل از خواب، مژه و ابروهای خود را از هرگونه ریمل و مواد آرایشی پاک کنید و یا هر نوع اسپری را از روی موهای خود بشویید.

چه کاری باید انجام دهید: آرایش خود را به طور کامل پاک کنید. از پاک کننده های آرایشی یا روغن زیتون استفاده کنید، که یک پاک کننده خوب نیز هست. این کار از آسیب دیدن مژه و موهای شما جلوگیری می کند.


10- معافیت از آرایش چشم


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب


چه کاری می کند: اجزای موجود در برخی از ریمل های مژه و ابرو، به عنوان مثال، ریمل های ضد آب، ممکن است مژه ها را خشک و شکننده کنند.

چه کاری باید انجام دهید: هرچندوقت یک بار به چشم هایتان کمی استراحت دهید، حداقل 1 یا 2 بار در هفته برای جلوگیری از عفونت چشم، چشمان خود را آرایش نکنید. سعی کنید هر 3 تا 6 ماه ریمل مژه و ابروی خود را عوض کنید و ریمل های قدیمی را دور بریزید.


چند نکته دیگر در تقویت رشد مژه و پرپشت شدن آن


	10 روش تقویت رشد طبیعی مژه ها | وب

  • روی مژه های خود فر کننده نکشید بسیاری از دختران ناخواسته هنگام فر زدن، مژه ها را می کشند. به یاد داشته باشید که ریشه های مژه قوی نیستند و به آسانی از بین می روند.
  • هیچ درمانی نمی تواند نتایج فوری داشته باشد. اولین نتایج ممکن است بعد از چند هفته دیده شود. این به مرحله رشد مژه بستگی دارد.
  • مراقبت روزانه می تواند از مژه ها می تواند وضعیت کلی و جلوگیری از آسیب دیدن مژه ها را بهبود بخشد. اما شما نمی توانید ژن های خود را تحت تاثیر قرار دهید.
  • به طور معمول، یک فرد 4 مژه را در روز از دست می دهد. اگر بیش از 4 مژه در روز از دست بدهید، با پزشک خود مشورت کنید و غده تیروئید خود را بررسی کنید.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری برناخبرگزاری تسنیمسایت اقتصادنیوزسایت اعتماد آنلاینخبرگزاری باشگاه خبرنگارانروزنامه ابتکارروزنامه آرمان ملیسایت انصاف نیوزسایت ورزش سهخبرگزاری فارس