چهارشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۴۰۱ / 10 August, 2022
مجله ویستا

انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت


شاید باور نکنید اما؛ حالت و مدل ابرو تاثیر بسیار زیادی بر شکل ظاهری افراد و طرز فکر طرف مقابل در اولین برخورد با فرد دارد بنابراین انتخاب مدل ابرو و برداشتن صحیح ابرو بسیار مهم‌‌تر از چیزی است که تابحال فکر می‌کردید. یک مدل ابروی مناسب و زیبا، حالت چشم‌های شما را به خوبی نشان خواهد داد و تعادل و تناسب چهره شما را حفظ خواهد کرد.

قدم اول

برای انتخاب مدل ابرو، ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید. خوشبختانه برای هر فرم و مدل صورت، یک مدل ابرو مناسب وجود دارد و نباید نگران بود. در صنعت زیبایی، فرم صورت افراد ا به 6 دسته تقسیم‌بندی کرده‌اند و هر فرد جزو یکی از این دسته‌ها محسوب می‌شود.

	انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت | وب


مدل الماسی یا لوزی
افرادی که فرم صورت آن‌ها به شکل لوزی یا الماس است، پیشانی کوتاه و صورت پهنی دارند و در کل صورت آن‌ها لاغر و زاویه‌دار و کشیده است و البته به ندرت کسی را با این مدل صورت خواهید دید.

مدل قلبی شکل
صورت قلبی شکل در واقع همان صورت بیضی است با این تفاوت که چانه این افراد کمی کشیده‌تر است.

مدل چهارگوش
آرواره‌ها، گونه‌ها و پیشانی این افراد در یک راستا قرار دارد و صورت آن‌ها حالتی شبیه به چهارگوش دارد. استخوان آرواره در این مدل صورت قوی‌ترین و قابل‌توجه‌ترین قسمت صورت است.

مدل صورت کشیده(مستطیل)
در افرادی که مدل صورت آن‌ها به شکل کشیده است، آرواره، گونه و پیشانی عرضی مشابه دارند و در کل صورت بیضی شکل و باریک است.

صورت گرد
صورت این افراد در قسمت گونه‌ها عریض‌تر از سایر قسمت‌هاست و طول و عرض صورت تقریبا به یک اندازه است.

صورت بیضی شکل
افرادی که صورت بیضی شکل دارند، چانه باریک، گونه‌های برجسته و پیشانی پهنی دارند.

با یک نگاه در آیینه، به راحتی متوجه می‌شوید که در کدام یک از دسته‌های بالا قرار می‌گیرید و بر همین اساس می‌توانید مدل ابرو مناسب خود را پیدا کنید.


انتخاب مدل ابرو مناسب و برداشتن ابرو متناسب با مدل صورت


	انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت | وب


	انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت | وب

مدل ابرو مناسب صورت‌های لوزی شکل
اگر فرم صورت شما شبیه به ریحانا و به حالت الماس یا لوزی شکل است، باید ابروی خود را به صورتی بردارید که چشم‌های طرف مقابل به سمت بالای صورت متمرکز شود. به این ترتیب، صورت شما متعادل و ظریف‌تر به نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید مدل ابرو گرد انتخاب کنید تا صورت‌تان باریک‌تر به نظر برسد. مدل ابروی گرد البته برای صورت‌های گرد نیز بسیار مناسب و زیباست.

مدل ابرو مناسب صورت‌های چهار گوش و مستطیلی
زاویه ابروی خود را به شکل چهارگوش و متناسب با فرم صورت انتخاب کنید. به این ترتیب، قسمت‌های برجسته صورت ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر می‌رسند. به علاوه بهتر است با استفاده از یک مداد ابروی تیره، ابروی خود را حالت دهید تا تعادل استخوان پهن آرواره به خوبی حفظ شود.

مدل ابرو مناسب صورت های قلبی شکل
اگر صورت قلبی شکل دارید بهتر است ابروهای خود را به شکل گرد حالت دهید. این کار، فرم قلبی شکل صورت شما را به زیبایی نمایان خواهد کرد و البته اگر دوست دارید که صورت شما طبیعی‌تر به نظر برسد، طاق ابروها را خیلی بالا نبرید. در کل ابروهای گرد به صورت‌های قلبی شکل حالتی ظریف‌تر و زیباتر می‌دهد.

مدل ابرو مناسب صورت های کشیده
با حالت‌دادن به ابروها به صورت افقی، کشیدگی صورت را متعادل‌تر و صورت را کوتاه‌تر کنید.

مدل ابرو مناسب صورت های گرد
اگر دوست دارید گردی صورت کم‌تر به چشم بیاید، می‌توانید ابروهای خود را به صورت هشتی حالت دهید. برداشتن ابروها به صورت گرد، گردی صورت شما را دوچندان خواهد کرد. پس یک ابروی زاویه‌دار بهترین گزینه برای حفظ تعادل چهره های گرد است.

مدل ابرو مناسب صورت های بیضی
اگر فرم صورت شما به شکل بیضی است بهتر است یک مدل ابروی هشتی با زاویه‌ای ملایم انتخاب کنید. این زاویه ملایم، تعادل صورت شما را حفظ خواهد کرد.


تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی وبهمچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت دیدبان ایرانروزنامه آرمان ملیسایت اقتصاد 24خبرگزاری مهروبگردیسایر منابعروزنامه توسعه ایرانیسایت انتخابسایت سلام نو