دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

نکات و اقدامات قبل از اپیلاسیون


برای اینکه اپیلاسیونی ایده آل داشته باشید باید با نکات و اقدامات قبل از اپیلاسیون آشنا شوید. در این نوشتار اپیلاسیون کارهای حرفه‌ای، سال‌ها تجربه خود را در زمینه اقداماتی که قبل از اپیلاسیون باید انجام گیرد با شما در میان می‌گذارند.


	نکات و اقدامات قبل از اپیلاسیون | وب


چه نکات و اقداماتی قبل از اپیلاسیون باید رعایت کنیم؟

آماده سازی پوست: آماده سازی پوست قبل از اپیلاسیون برای داشتن پوستی نرم و لطیف و گرفتن بهترین نتیجه از آن بسیار ضروریست. یک یا حداکثر دو هفته قبل از مراجعه به سالن اپیلاسیون پوست‌تان را لایه‌برداری و مرطوب کنید تا موها به آسانی از ریشه کنده شوند. این کار به هزینه زیادی نیاز نداشته و تنها با یک فرچه خشک مخصوص بدن و مرطوب کننده ساده می توانید پوستتان را آماده کنید.

اصلاح با تیغ دشمن اپیلاسیون: 3 تا 4 هفته به موها زمان بدهید تا رشد کنند و سپس به سالن اپیلاسیون مراجعه کنید. در این مدت نباید با تیغ موها را اصلاح کنید. چون اصلاح با تیغ نه تنها باعث درد بیشتر هنگام اپیلاسیون می شود بلکه بعد از اپیلاسیون موها سریعتر رشد خواهند کرد. خانم‌هایی که از رشد سریع موها بعد از انجام این عمل شکایت می‌کنند لازم است بدانند که علت رشد سریع موها، اصلاح موها با تیغ بین جلسات اپیلاسیون است.

اپیلاسیون را به افراد کاربلد و با تجربه بسپارید: قبل از تجربه اپیلاسیون در خانه این کار را چندین بار در کنار افراد کاربلد انجام دهید؛ چون اگر ناشی بازی در آورید پوستتان سرخ شده و حتی می‌تواند موجب رشد موهای زیر پوسستی شود. بعلاوه افراد آماتور و ناشی با موم همه جا را به گند می‌کشند و بعد از اپیلاسیون باید زمانی را برای نظافت اطراف خود صرف کنید که این کار اکثرا از حوصله ما خانم‌ها خارج است. بنابراین در اپیلاسیون خسیس بازی در نیاورید.

اپیلاسیون کار حرفه‌ای انتخاب کنید: همه‌ی سالن‌ها خدمات اپیلاسیون ارائه می‌دهند اما همه این کار را به خوبی انجام نمی‌دهند. اپیلاسیون خود را به اپیلاسیون کارهای حرفه‌ای ، آموزش دیده و با تجربه بسپارید. از وب سایت اپی یار می توانید بهترین سالن‌های اپیلاسیون شهر خود را پیدا کنید.

فقط وکس گرم قبول کنید: آیا سالن فقط از وکس گرم یا همان موم داغ برای اپیلاسیون نقاط حساس بدن مانند بیکینی، زیر بغل و صورت استفاده می کند؟ وقتی با بعضی از سالن ها تماس می گیرید پشت تلفن مدعی هستند که از موم داغ هستند استفاده خواهند کرد؛ اما هنگام مراجعه متوجه خواهید شد که از موم سرد به جای موم داغ استفاده می‌کنند. وکس گرم وکسیست که ضخامت زیادی دارد و با دست آن را می‌کشند. وکس سرد برای نواحی گفته شده مناسب نیست و خیلی دردناک می باشد و موها به خوبی کنده نمی‌شوند. اگر از وکس گرم استفاده نمی‌کنند بلافاصله سالن را ترک کنید.

در ادامه به تعدادی از نکات و اقدامات بعد از اپیلاسیون اشاره خواهیم کرد.


اقدامات لازم بعد از انجام اپیلاسیون

شنا در استخر یا دریا: جهت جلوگیری از عفونت بهتر است تا 24 ساعت بعد از اپیلاسیون در استخر یا دریا شنا نکنید. بهترین کار استفاده از لوسیون و روغن بعد از اپیلاسیون برای حفظ چربی پوست و مراقبت از پوست است.

حمام آفتاب: تا 24 الی 48 ساعت بعد از اپیلاسیون قسمتی از بدنتان که موزدایی کرده‌اید در معرض نور آفتاب قرار ندهید؛ چون بسیار حساس بوده و می‌تواند باعث تغییر رنگ دائمی پوست شود. در صورتی‌که هنگام حمام آفتاب احساس مور مور شدن قسمت اپیلاسیون شده به ویژه لب‌ها را دارید از SPF بالا استفاده کنید.


	نکات و اقدامات قبل از اپیلاسیون | وب


موهای زیرپوستی: موهای زیر پوستی بعد از اپیلاسیون به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از آن شکل می‌ گیرند. اگر یک هفته قبل از اپیلاسیون پوست خود را لایه برداری کنید و بعد از آن از لوسیون و روغن بعد از اپیلاسیون استفاده کنید دچار موهای زیرپوستی نخواهید شد.

امیدوارم با مطالعه این مقاله نکات و اقدامات قبل از اپیلاسیون را یاد گرفته باشید و اپیلاسیون بدون درد و خوشایندی را تجربه کنید.همچنین مشاهده کنید

روزنامه توسعه ایرانیخبرگزاری فارسسایت باتوخبرگزاری صدا و سیماروزنامه دنیای اقتصادسایت پارسینه پلاسسایت همشهری‌آنلاینسایت ساعدنیوزسایت نامه نیوزسایت مثلث آنلاین