دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

طراحی حنا روی دست


حنا خواص گیاهی عالی و قوی دارد. در زمان های قدیم بیشتر مردم حنا را روی موی سر خود می گذاشتند که علاوه بر اینکه رنگ زیبایی به موهای آنها می داد، باعث می شد که موهای ضخیم و پرپشتی داشته باشند.

طراحی حنا روی دست ها و پاها، این روزها به عنوان یک نوع آرایش در بسیاری از آرایشگاه ها انجام می گیرد. همچنین می توانید این کار را به راحتی در منزلتان انجام دهید و طرح ها و نقش های متفاوتی با حنا روی بدن خود بکشید.

طراحی با حنا به شکل ها ساده و پیچیده می باشد که با سلیقه ها و علایق گوناگون سازگار است. نقش های حنا که از آن به عنوان تتوی موقت یاد می شود، توانسته جایگزین تتوی دائم شود. با این مزیت که هم به سادگی قابل پاک شدن است و هم می توانند طرح های آن را هر زمان که بخواهند تغییر دهند.

ماده ای که در برگ های حنا به کار برده شده، «موسیلاژ» نام دارد که هنگام تماس با آب حالت خمیری به خود می گیرد و از این ماده برای کشیدن طرح روی دست ها و پاها استفاده می شود.


طرز تهیه حنا برای طراحی روی بدن

در این قسمت توضیح مختصری در رابطه با درست کردن حنا در منزل ارائه شده است:

1- یک بسته پودر حنا را الک می کنیم. پودر حنا را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.


	طراحی حنا روی دست | وب


2- سپس مخلوط آب، چای، قهوه، آب پرتقال (لیمو شیرین) و شکر را می جوشانیم و حنای الک شده را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم.


	طراحی حنا روی دست | وب


3- پس از 24 ساعت این ماده را داخل قیف کاغذی یا پلاستیکی میریزیم.


	طراحی حنا روی دست | وب


4- در آخر نیز با قیف روی دست های تمیز و شسته شده طرح می زنیم.

نکته: نقش های حنا باید ته رنگ قرمزی داشته باشند و حناهایی که به رنگ مشکی در می آیند، طبیعی نیستند.


	طراحی حنا روی دست | وب


طرح های حنا

طرح های حنا انواع گوناگونی دارند که در اینجا به بعضی از این نقش ها اشاره شده است:

1- طرح حنا ظریف: 

این طرح مخصوص کسانی است که همه نوع نقشی را نمی پسندند و بیشتر تتوهای ظریف را دوست دارند. طرح های ظریف با هر مکان و هر سلیقه ای سازگار هستند.


	طراحی حنا روی دست | وب


2- طرح حنا عربی: 

این طرح روی دست، انگشت ها، مچ دست تا ساق با خطوط پهن و ریزه کاری به طور پیوسته طراحی می شود که این طرح یک مدل شیک و یک پیشنهاد برای تابستان می باشد.


	طراحی حنا روی دست | وب


3- طرح حنا ظریف و گل دار: 

این طرح حنا بسیار ظریف است و مانند یک گل روی دست طراحی می شود.


	طراحی حنا روی دست | وب


4- طرح حنا هندی: 

این طرح یک مدل ظریف با طرح های گرد و بته جقه می باشد که برای دختران جوان و خانم های مشکل پسند که قصد شرکت در مهمانی را دارند قابل استفاده می باشد.


	طراحی حنا روی دست | وب


5- طرح حنا برای انگشتان: 

کسانی که طرح های گسترده حنا روی دست ها را نمی پسندند، می توان برای آنها روی انگشتانشان طرح زد و همچنین برای زیبایی بیشتر، روی هر انگشت یک طرح متفاوت زده می شود.


	طراحی حنا روی دست | وب


6- طرح حنا جواهرگونه: 

این طرح مانند جواهرات زنانه روی دست آنها کشیده می شود که زیبایی منحصر به فردی دارد.


	طراحی حنا روی دست | وب


روش های پاک کردن حنا از روی پوست

پس از اینکه طراحی روی پوست انجام شد و بعد از مدتی از آن خسته شدید، این سؤال پیش می آید که حال چگونه این طرح ها را پاک کنیم؟

برای پاک کردن حنا از روی پوست چند راه پیشنهاد شده است:

1- با استفاده از خمیردندان:

روی سطح پوست که با حنا پوشیده شده را به طور کامل با خمیر دندان بپوشانید و پس از خشک شدن آن را بسایید. این کار را می توانید دو الی سه مرتبه انجام دهید تا به طور کامل حنا از روی پوستتان پاک شود.


	طراحی حنا روی دست | وب


2- با استفاده از لیمو:

لیمو خاصیت سفید کنندگی بسیار خوبی دارد. برای پاک کردن حنا از روی پوست، یک لیموی تازه را نصف کرده و از قسمت برش داده شده روی قسمت های مورد نظر می مالیم تا پاک شود.

یا اینکه کمی آب را با آب لیمو مخلوط کرده و دستتان را در آن فرو کنید. این کار را چند مرتبه انجام دهید تا حنا کاملاً پاک شود.


	طراحی حنا روی دست | وب


3- با استفاده از جوش شیرین:

مقدای جوش شیرین را با آب لیمو مخلوط کرده و ماده خمیری شکل را روی پوست بمالید و بعد از مدتی که خشک شد، آن را از روی پوست بسایید.


	طراحی حنا روی دست | وبهمچنین مشاهده کنید

سایت لنداسپاسایت دیدارنیوزسایت اصلاحات نیوزروزنامه تعادلسایت انتخابسایت ساعدنیوزروزنامه دنیای اقتصادروزنامه آرمان ملیخبرگزاری تسنیمسایت اعتماد آنلاین