سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

تکنیک های آرایش پوست خشک - پوست خشکم را چگونه آرایش کنم؟


اگر پوست خشک و زبر دارید و علاقه مند هستید که آرایشتان تمام روز خوب به نظر برسد، باید پوست خود را تغذیه کنید. مهم ترین اقدام در این خصوص انتخاب نوع لوازم آرایش متناسب با پوستتان است و نکته دیگر این است که حتما قبل از آرایش به پوست خود برسید.	تکنیک های آرایش پوست خشک - پوست خشکم را چگونه آرایش کنم؟ | وب

قبل از آرایش پوست خشک چه باید کرد؟

1- فارغ از هر نوع پوستی که دارید، بهتر است قبل از آرایش صورت خود را بشویید تا زمینه تمیز و مناسبی برای آرایش فراهم شود و پوست صورت تازه و آماده گردد. این کار باعث می‌شود باقیمانده‌های آرایش‌های قبلی پاکسازی شده و از بسته شدن روزنه‌های پوستی و ایجاد آکنه جلوگیری شود. برای شستن صورت خود از یک پاک کننده ملایم مناسب برای پوست خشک استفاده کنید، شوینده‌های مخصوص پوست چرب یا معمولی ممکن است برای پوست خشک شما بیش از حد قوی باشد و خشکی و التهاب آن را افزایش دهد.

2- پوست را مرطوب کنید، روی خشک‌ترین نواحی تاکید کنید و مقدار بیشتری مرطوب کننده به این مناطق بزنید.  معمولا گونه‌ها، اطراف بینی و بین ابروها بیشتر در معرض خشکی هستند. از مرطوب کننده قوی با قدرت آب رسانی بالا که مخصوص پوست خشک طراحی شده استفاده کنید.

3- اگر روی پوستت خشک شما پینه هایی بوجود آمده است باید از کرم زیرسازی روغن دار و یا مایع استفاده نمایید. در صورتی که حس می کنید پوست شما پوشش بیشتری نیاز دارد می توانید از مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید که مثل کرم زیرسازی نازک عمل می کنند.
به یاد داشته باشید که نباید کرم مرطوب کننده رنگی خود را جایگزین کرم مرطوب کننده متداول خود سازید. همیشه با توجه به میزان خشکی پوست، زیر مرطوب کننده ای انتخای کنید که حاوی آب رسان های مغذی همچون ویتامین E باشد تا از ترک خوردن و ورقه ورقه شدن آرایشتان جلوگیری کند.

4- برای نرم تر شدن پوست خشک خود می توانید از پرایمر آرایشی صورت استفاده کنید که یک ماده ژل مانند و نسبتا رقیق است و برای آماده‌سازی پوست قبل از آرایش استفاده می‌شود. پرایمر را نقطه نقطه روی پوست بزنید و سپس با دست پخش کنید. از پرایمر به مقدار زیاد استفاده نکنید و همان قدر که روی پوست جذب شود کافی است.

 

اقدامات مناسب در زمان آرایش پوست خشک


	تکنیک های آرایش پوست خشک - پوست خشکم را چگونه آرایش کنم؟ | وب


1- اگر برای پوست خشک از فونداسیون‌های غلیظ و پودری استفاده شود، خشکی پوست بیشتر نمایان می‌شود. فونداسیون‌های پودری مخصوص پوستهای چرب هستند  زیرا چربی اضافی پوست را جذب می‌کنند، حال اگر افراد با پوست خشک آن استفاده کنند این مواد پودری داخل ترک‌های پوست جمع شده و به خصوص از نزدیک اوضاع پوست شما بسیار بد دیده خواهد شد.
مقداری کمی از فونداسیون را با انگشت بردارید و با ابزار آرایشی مناسب روی پوست بزنید و محو کنید، این کار را روی همه صورت به جز اطراف و زیر چشم تکرار کنید. ابزار آرایشی مناسب برای پوست خشک برس است که مانع از تکه تکه دیده شدن آرایش می‌شود و ظاهری صاف و نرم به پوست می‌دهد.

2- کانسیلر مایع و کرمی بهترین انتخاب برای آرایش پوست خشک است که برای پوشش دهی قسمت‌های مختلف صورت مثل زیر چشم، سیاهی و قرمزی به کار می رود. بهتر است برای محو کردن کانسیلر از برس مناسب آن استفاده کنید.

3- برای پوست خشک بهتر است از رژگونه مایع استفاده کنید، زیرا باعث می شود حالت خشکی و پوسته پوسته روی گونه‌های شما ظاهر نشود. همچنین پوست را نرم‌تر می‌کند و دوام بیشتری در روزهای گرم سال خواهد داشت. رژگونه‌ها را به مقدار خیلی کم روی برجستگی گونه‌ها بمالید و محو کنید.

4- افرادی که پوست خشک دارند نباید از رژ لب مایع برای مرطوب نگه داشتن لب های خود استفاده کنند. بهتر است برای شادابی و طراوت لب ها، هفته ای یک بار مخلوط شکر و عسل را روی لبهای خود بمالند. برای آب رسانی به لب ها نیزمی توانند با یک مسواک بدون خمیر دندان به آرامی برروی لبهایشان بکشند.
انواع مات رژ لب و رژ لب‌های با دوام بالا برای آرایش پوست خشک توصیه نمی‌شود چون اثر خشک کننده دارد.

5- از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. همیشه استفاده از تثبیت کننده‌ها در مرحله نهایی آرایش توصیه می شوند. برای آرایش پوست خشک نوع اسپری آن مهم است، چون تثبیت کننده پودری رطوبت پوست را جذب می‌کند و برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب نیست.

6- در طول روز آرایش خود را تجدید کنید و هرچند ساعت یک بار در آینه آرایش خود را چک کنید. اگر صورتتان حالت پوسته پوسته پیدا کرد، با یک موچین پوسته‌های اضافی را جدا کنید، سپس مقدار خیلی کمی مرطوب کننده را با حرکات دورانی روی نواحی خشک صورت بزنید تا حالت خشکی آن از بین برود.

نکته های اساسی در آرایش پوست خشک

  • افرادی که پوست خشک دارند نباید از پودرهای آرایشی استفاده نمایند، زیرا آرایش را خراب می کند و باعث خشک تر شدن پوست آنها می شود.
  • اگر قسمت هایی از پوستتان دارای تکه های خشک است، بهتر است با یک لایه بردار ملایم، لایه برداری پوست انجام دهید. با توجه به نیاز شخصی خود یک تا سه بار در هفته این کار را انجام دهید. به قسمت هایی از پوست خود که پوست پوست هستند بیشتر توجه کنید.
  • اگر پوست بسیار خشک دارید، همراه داشتن یک آب افشان آرایشی کوچک برای شما بسیار مناسب است زیرا به لطیف شدن پوستتان کمک می کند.
  • برای مراقبت از پوست خشک خود و لطیف شدن آن، بهتر است در طول به مقدار لازم آب بنوشید.

گردآوری: مجله اینترنتی وب


همچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدروزنامه تعادلسایت نامه نیوزسایت جهان صنعت نیوزخبرگزاری ایسناسایت سلام نوسایت انصاف نیوزروزنامه ایرانسایت دیدارنیوزسایت دیپلماسی ایرانی