یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

زنجبیل و لاغری (روش استفاده از زنجبیل برای لاغری)


روشهای متعدد و گوناگونی برای لاغر شدن وجود دارد. اگرچه در همه این روشها سبک زندگی، فعالیت و ورزش زیاد و پیروی کردن از یک رژیم غذایی متعادل و مغذی بسیار مهم است اما شما می توانید همزمان از یک گیاه دارویی خاص مثل زنجبیل برای لاغری استفاده کنید و روند کاهش وزن خود را تندتر کنید. خواص زنجبیل بسیار گسترده بوده، علاوه بر خواص دارویی از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده، همچنین به شما کمک میکند که سریعتر چربیهایتان را بسوزانید. در این مطلب به ارتباط زنجبیل و لاغری و مکاسیم لاغر شدن و کاهش وزن توسط مصرف زنجبیل گردآوری شده است.	زنجبیل و لاغری (روش استفاده از زنجبیل برای لاغری) | وب


زنجبیل و لاغری (مکانسیم تاثیر زنجبیل برای کاهش وزن)

کمک به هضم بهتر مواد غذایی: زنجبیل حاوی خواص طبیعی است که به عملکرد درست معده، روده‌ کوچک و بزرگ کمک می‌کند. در نتیجه می‌توانید با کمک خواص زنجبیل غذاهای مصرفی‌تان را بهتر هضم کنید و ویتامینها و مواد مغذی را جذب و مواد زائد را با سرعت بالایی از بدن دفع کنید.

افزایش سوخت و ساز (متابولیسم) بدن: زنجبیل حاوی یک ماده اسیدی است که آنزیمهای معده را تحریک میکند و به این ترتیب این گیاه، متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما را افزایش میدهد. هر چه متابولیسم بدن افزایش یابد، کالری بیشتری مصرف خواهد شد و این افزایش مصرف کالری ارتباط بین خوردن زنجبیل و لاغری را بیشتر توجیه خواهد کرد.

کاهش میزان کلسترول: تحقیقات دانشمندان نشان داده است که مصرف زنجبیل در پایین آمدن سطح کلسترول بدن به ویژه سطح کلسترول کبد و خون بسیار موثر بوده، نه تنها مانع از جذب کلسترول میشود بلکه این کلسترولها را به اسیدهای صفراوی تبدیل و علاوه بر آن به دفع اسیدهای صفراوی نیز کمک میکند.

بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن: استفاده از زنجبیل و خوردن آن باعث بهتر کار نمودن دستگاه گوارش میگردد، زنجبیل حرکات حلقوی ماهیچههای دستگاه گوارش را تنظیم میکند. این ماهیچهها و حرکات منظم آنها در فرو بردن غذا و هضم آنها توسط دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی ایفا میکنند. از آنجایی که مصرف زنجبیل باعث تنظیم حرکات حلقوی میشود به قویتر شدن ماهیچههای دستگاه گوارش و به تبع آن کاهش وزن کمک بسیار زیادی میکند.

داشتن خواص ترموژنیک: یکی دیگر از موارد ارتباط مصرف زنجبیل و لاغری خاصیت ترموژنیک گیاه زنجبیل است. مواد غذایی ترموژنیک به خوراکی‌هایی اطلاق می‌شود که دمای بدن را افزایش می‌دهند و در نتیجه سوخت و ساز بدن را تحریک می‌کنند. به همین دلیل نیز به چربی سوزی کمک زیادی می‌کنند. در واقع این مواد غذایی به چربی سوزها معروف هستند. ریشه زنجبیل نیز یکی از گیاهانی است که به طبیعی‌ترین شیوه به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند.

کاهش اشتها: زنجبیل یکی از مواد غذایی مفید برای ایجاد احساس سیری است که میل به ریزه‌خواری را کنترل می‌کند. به همین دلیل نیز توصیه می‌شود که بعد از هر وعده غذایی یک فنجان چای زنجبیلی بنوشید تا تمایل به ریزه‌خواری در بین وعده‌های غذایی اصلی کنترل شود.

داشتن خاصیت آنتی اکسیدان: چای زنجبیلی یکی از نوشیدنی‌های طبیعی با میزان بالایی از آنتی‌اکسیدان‌هاست. مواد غذایی دارای آنتیاکسیدان، باعث کار کردن بهتر همه ارگانها و اندمهای بدن شده و در نتیجه باعث میشود چربیهای بیشتری بسوزانید و البته از سلامت بیشتر و کاملتری برخوردار گردید.

زنجبیل و لاغری (رژیم لاغری با زنجبیل)

به منظور لاغر شدن و کاهش وزن با استفاده از خوردن زنجبیل، روزانه دو فنجان، یک فنجان بعد از ناهار و یک فنجان بعد از شام چای زنجبیلی بنوشید. این کار را به مدت دو هفته هر روز انجام دهید. سپس به مدت یک هفته نوشیدن چای زنجبیلی را متوقف و بعد دوباره مصرف آن را شروع کنید. همچنین می توانید به آن ابلیمو ترش یا آب سایر میوه‌ها را نیز اضافه کرده و خواص آن را چندین برابر نمایید.

همچنین به منظور بهره گیری بیشتر از رابطه زنجبیل و لاغری و افزایش سرعت کاهش وزن، می توانید پودر زنجبیل یا زنجبیل تازه را در تمام خوراکیها (چه به صورت گیاه و چه پودر) استفاده کرده، گاهی هم به صورت دمنوش با خرما و عسل و یا به صورت شربت مصرف کنید. البته فراموش نکنید که لازم است در کنار مصرف این معجون لاغری، یک رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید و از ورزش روزانه غافل نباشید.

گردآوری: مجله اینترنتی وب