دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟


مدل مو تاثیر بسیاری در زیبایی صورت تان خواهد داشت. اگر در پیدا کردن بهترین مدل مو برای صورت خود مشکل داشته‎اید با ما همراه باشید.

پیدا کردن بهترین آرایش مو بر طبق ساختار صورت شما

بسیاری از اوقات ما فرد مشهور مورد علاقه‎ی خود را با یک مدل موی جدید می‎بینیم یا یک سبک مدل موی خاص را در یک مجله مشاهده می‎کنیم و دوست داریم موهای خود را آنطور درست کنیم، ولی آیا چنین سبک مویی مناسب ما است؟ زمان انتخاب مدل موی بعدی‎تان چیزهای زیادی را باید مد نظر بگیرید. همیشه شکل صورت خود، بافت و نوع مویتان، اینکه مدل موی مورد نظر شما طبق مد یا در خانه قابل درست کردن و با حرفه‎ی شما در زندگی مطابقت داشته باشد را در نظر داشته باشید.

انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

برای اینکه ساده تر متوجه‎ی اوضاع شوید، اجازه دهید با مدل موی درستی که مناسب با ویژگی‎های صورتی شما باشد شروع کنیم. چه یک صورت قلبی شکل یا مربعی شکل تر داشته باشید، مدل موهایی وجود دارند که بیشتر به شما بیایند. اگر در پیدا کردن بهترین مدل مو برای صورت خود مشکل داشته‎اید با ما همراه باشید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو برای صورت های قلبی و مثلث معکوس شکل

این شکل صورت در پیشانی پهن و در چانه باریک است. مدل موی Ciara (آهنگساز و خواننده‎ی معروف آمریکایی) به این صورت است که او موهای خود را به شکل موج داری رها می‎کند و این کار باعث می‎شود توجه از سوی چانه‎ی او دور شده و شکل صورت ملایم شود.
مدل‎ موهای دیگری که مناسب با این نوع مدل صورت باشند شامل موهای چتری، جمع کردن موها در یک طرف صورت و مدل موی بلند صاف می‎باشد. مطمئن باشد که از برآمدگی مو روی تاج سر جلوگیری می‎کنید، که باعث می‎شود صورت در بالا پهن تر به نظر آید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو مناسب برای صورت های گرد

این شکل صورت در امتداد استخوان‎های گونه پهن است، در پیشانی و خط فک باریک می‎شود. ریحانا یکی از ستاره‎های متعددی است که در دسته‎های مختلف شکل صورت جا می‎گیرد. موهای مجعد قرمز رنگ او به خوبی این توهم را ایجاد می‎کند که شکل صورت باریکتر و طویل تر است.
دیگر مدل موهای مناسب این حالت صورت شامل حالت‎های متمایل به سمت عقب، بالا بردن ارتفاع مو در تاج سر، کوتاه کردن موها تا جای گونه‎ها و فرق سر خارج از مرکز ( نه از وسط ) می‎باشد. مطمئن شوید که از مدل‎های موی کوتاه یا مدل موهایی که زیادی گوشه‎ها را می‎پوشانند دوری کنید، آن‎ها باعث می‎شود ظاهر صورت پهن‎تر به نظر آید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو مناسب برای صورت های مربعی

این شکل صورت با داشتن خط فک که در لبه‎ها حاشیه‎ی تیزی پیدا کرده و پیشانی مربعی شکل ممکن است گوشه دار به نظر آید. موهای لایه دار پریشان جنت جکسون به خوبی زوایای صورت او را ملایم کرده است.
دیگر مدل‎های مویی که با این نوع صورت می‎آیند شامل ریختن موها در طرفین، سبک موهای موج دار و سبک موهایی می‎شود که در بالای سر حجم مو را افزایش می‎دهند. مطمئن شوید که از مدل موهای چتری، مدل موهای کوتاه تا روی فک دوری می‎کنید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو مناسب برای صورت‎های بیضوی شکل

این شکل صورت طویل و در استخوان گونه‎ها پهن ترین شکل خود را دارد. خط فک و پیشانی باریک و تقریبا برابر است. مدل موی کوتاه Halle Berry کاملا برای شکل صورت او "ایده آل" است. چون صورت بیضوی شکل توازن خوبی دارد، هر نوع سبک مو یا بافتی روی آن با هر طولی عالی به نظر می‎آید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو مناسب صورتهای مستطیلی و کشیده

این شکل صورت مستطیلی با داشتن استخوان گونه‎ هایی که به نسبت پیشانی و خط فک پهن تر نمی‌‎باشد، جزو دسته صورت های صاف است. میشل اوباما با در اختیار داشتن یک موی لایه دار با اندازه متوسط که به او کمک می‎کند طول صورت را برش دهد، یکی از بهترین نمونه‎ها در این زمینه است.
دیگر مدل‎های مویی که به این شکل صورت بیایند شامل مدل‎های موهای کوتاه و با اندازه‎ی متوسط و بافته شده و مدل موهای لایه‎ای که تا روی شانه بیایند و مدل موهای صاف بلند می‎شود. مطمئن شوید که از فرق وسط باز کردن، دادن موها به سمت عقب و موهای بسیار بلند که باعث می‎شود صورت شما طویل تر به نظر آیند دوری کنید.


مدل مو : چگونه بر اساس فرم صورت، مدل مو هایم را انتخاب کنم؟

مدل مو برای صورت الماسی و مثلثی شکل

یک مدل صورت الماسی شکل در استخوان گونه‎ها پهن و در پیشانی باریک است. خط فک ممکن است گوشه دار یا گرد باشد. یک مدل صورت مثلثی شکل به نسبت خط فک و چانه‎ی شما پیشانی پهن تری دارد. با آنکه Mary J. Blige صورت بیضوی شکلی دارد، صورت او در دسته‎های مختلفی قرار می‎گیرد. مدل موی صورت و نامتقارن او به خوبی روی صورتش می‎آید و هر فردی که یک صورت الماسی یا مثلثی دارد با چنین آرایش مویی زیبا به نظر می‎آید.
دیگر مدل‎ موهای متناسب با این صورت عبارتند از مدل‎ موهای کوتاه که در بالا، تاج سر یا نواحی گیجگاهی حجم دارند. از مدل موهایی که تا چانه می‎آیند و باعث می‎شود وزن موها بر روی پشت گردن بیافتند دوری کنید.

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

Saveهمچنین مشاهده کنید

روزنامه تعادلسایت نمناکخبرگزاری ایرناسایت بیتوتهسایت مشرقسایت مثلث آنلاینروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری تسنیمسایت اکوایرانسایت ساعدنیوز