دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

۴۳ درصد از اولین بازدیدهای اینترنتی ، از طریق موتورهای جست و جو گر صورت می گیرد


۴۳ درصد از اولین بازدیدهای اینترنتی ، از طریق موتورهای جست و جو گر صورت می گیرد
امروزه شبكه جهانی اطلاع رسانی ( اینترنت ) ، تغییرات گسترده ای را در شیوه های اطلاع رسانی و ارتباطاتی در میان شخصیت های حقیقی ( افراد ) و حقوقی (شركتها و سازمان ها ) ایجاد كرده است كه این دگردیسی ، بستری ممتاز برای خلق دهكده جهانی هزاره سوم در قرن بیست و یكم می باشد .
●سخن اول
هموطن - این جهان الكترونیكی را كه امروزه در قالب اینترنت یا پهنه جهانی وب ملاحظه می كنید ، بیش از سه دهه از تولدش نمی گذرد. گویی دیروز بود كه شركت یاهو ، با آن دو مهندس جوان فارغ التحصیل دانشگاه استانفورد آمریكا (www.stanford.edu)، سایتی با چند web page ساده ایجاد كرد و آرام آرام ، حركت رو به رشد عظیم خود را دنبال نمود. پایگاهی كه در سال ۱۹۹۴ میلادی ، كمتر از یكصد وب پیج بود و شاید روزانه هزار نفر بیشتر از داخل امریكا این پایگاه را مشاهده نمی كردند ، امروزه به چنان عظمتی دست یافته است كه هر روز ، میزبان میلیون ها كاربر اینترنتی از اقصی نقاط جهان است . سایتی با صدها هزار صفحه وب در زمینه های مختلف با هشت فرمت زبانی متنوع و بازارچه های الكترونیكی خرید گسترده و زیبا ! امروزه كمتر كسی را می توان سراغ داشت كه اینترنت را با یاهو متناظر نداند. همانطور كه كامپیوتر را با ویندوز مایكروسافت ، می شناسند!
●سخن دوم
بد نیست قبل از شروع بحث خود ، آمارهایی را از جهان اینترنت ارائه كنیم . به هر حال همیشه دانستن اطلاعات آماری ، ذهنیت سازی خوبی برای مخاطب و بستر سازی مطلوبی برای درك فضایی است كه از آن سخن به میان می اید. اینترنت محصول پروژه آرپای وزارت دفاع آمریكا در اواخر دهه هفتاد میلادی متولد شد و اندك اندك روحیه میلیتاریستی موجود در آن ، رنگ و بوی دیگری به خود گرفت . اینترنت قوی ترین رسانه الكترونیكی حال حاضر جهان است كه هم به لحاظ كاربر و هم به لحاظ وسعت اطلاعات و قابلیتهای ارتباطاتی و اطلاع رسانی حاكم بر ان ، سازمان رسانه ای دیجیتال بلامنازعی را تشكیل داده است. ادعا نمی كنیم كه فرمت الكترونیكی جهان از ادم ها گرفته تا اشیا ، در اینترنت قرار گرفته است . اما ، دستیابی اطلاعاتی به هر چیز در جهان اطراف ما ، بالاخره با یك ردیابی و جستجو در پهنه وب امكان پذیر است .
بر اساس آمارهای رسمی كه توسط سازمان ها و گروه های بین المللی حاكم بر فضای اینترنت منتشر می شود ، قریب به ۷۰۰ میلیون كاربر تا اواخر سال ۲۰۰۳ به اینترنت راه پیدا كرده اند و بیش از ۳۳ میلیون دامنه در اینترنت ایجاد شده است كه بیشترین پسوند ، متعلق به پسوند دات كام بوده است . سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار از بازارچه های الكترونیكی مستقر در سایت های اینترنتی ، خرید الكترونیكی صورت گرفته است كه چند درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهد. بر اساس امارهایی كه سایت جستجوی مشهور گوگل اعلام كرده است ، بیش از ۳ میلیارد صفحه وب در اینترنت ایجاد شده است كه این موتور جستجو قابلیت مشاهده و جستجوی اطلاعاتی در ۷۰ درصد این ۳ میلیارد را دارا می باشد. از سویی دیگر ، در چند سال اخیر ، كاربران علاقه زیادی به انتشار الكترونیكی یاداشت های روزانه خود در اینترنت ، و تحت قالب وبلاگ نشان داده اند كه این موضوع ، باعث ایجاد صدها هزار وبلاگ شخصی در اینترنت شده است . در حقیقت امروزه می توان یادداشت ها و نوشته های شخصی و روزانهء میلیونها عضو این كره خاكی ( ساكنان دهكده جهانی ) را در پهنه جهانی وب خواند و برای انها پیغام نیز گذاشت .
جالب است بدانید كاربران اینترنت باز ایرانی ، رتبه اول در تعداد وبلاگ های شخصی را در اینترنت بر عهده دارند و زبان فارسی رتبه تاپ در میان فرمت های زبانی اینترنت دارد. بر اساس اطلاعاتی كه نگارنده جمع آوری كرده است ، در ۴ سال اخیر ، بیش از ۱۵ هزار سایت اینترنتی خصوصی یا رسمی توسط ایرانیان در اینترنت ایجاد و مدیریت شده است كه حدود ۲۰ درصد ان متعلق به شركت ها وسازمان های خصوصی و دولتی بوده است . ضریب نقوذ اینترنت در میان اقشار مختلف ایران اگر چه كم است ، اما سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد تا ۵ سال آینده ، میلیونها كاربر اینترنت فارسی زبان خواهیم داشت . ایجاد خطوط پر سرعت اینترنت ماهواره ای ( كه البته ماهانه ۶۰ هزار تومان بر اورد می شود ) خود تدارك یك انقلاب ارتباطاتی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود كه قطعا ایدئولوژی ها و دكترین های مختلف سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی و علمی كشور را دست خوش تغییرات پربركتی خواهد كرد .
با این اوصاف ، حضور در اینترنت ، بسیار مهم است . خواه بخواهیم خاطرات روزانه خود را منتشر كنیم و با دیگران چت كنیم ، یا پروژه ها و رزومه كاری شركت خود را به صورت مالتی مدیا در اینترنت معرفی كنیم. به هر حال ، حضور ، اجتناب ناپذیر است .
●سخن سوم
گفتیم كه حدود ۲۰ هزار سایت اینترنتی متعلق به شركت های ایرانی در وب ایجاد شده است . اما اگر فرصتی داشته باشیم و به ۱ درصد این پایگاه ها به صورت تصادفی نگاهی بكنیم ، درخواهیم یافت كه مثل برخی از كارهای ما ایرانیان ، هول هولكی و سرهم بندی فوری بوده است و حتی ابتدایی ترین شاخص های طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی را هم رعایت نكرده ایم. خوب علت زیاد است و شاید یكی از مهمترین علل ان باشد كه بسیاری از شركتها و كارخانجات ایرانی ، عقیده دارند كه نمی خواهند رقمی معادل ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان ، كه شاید معادل حقوق ۲ یا ۳ كارگر در ماه باشد را صرف سایتی در اینترنت كنند . آنهم وقتی كه مشتری ثابت دارند و نیازی به صادرات و بازاریابی نیست . این ایدئولوژی متاسفانه یا خوشبختانه ، دكترین اكثریت مدیران شركتهای ایرانی است كه یا سایت دارند و یا ندارند. البته با این اوضاع هم حق دارند. . . .
به هر حال صحبت های بخش " سخن دوم " را نباید فراموش كرد. بسیاری از شركت ها و كارخانجات ، هزینه های میلیونی صرف تبلیغات در رسانه های جمعی و سنتی مكتوب میكنند و سالانه كاتالوگ ها و تقویم های خیلی خوشگلی را طراحی و چاپ می كنند. اما به محض تغییر در تولید ، تغییر فرایند كاری ، تغییر آدرس و خیلی مسائل پیش پا افتاده یا مهم دیگر ، بسیاری از این هزینه ها ، اثر دراز مدتی را دنبال نمی كند. همه از این مسئله غافل هستیم كه بالاخره برای ماركتینگ ، به دنبال رسانه ای برویم كه همیشه انلاین و بر خط است . همه به ان در هر زمان و مكانی دسترسی دارند. به هر زبانی قابل دریافت است و با هر فرمت قابل دیدن.
حتی تاثیر گذاری سایت های اینترنتی را ، كاتالوگ های چاپی و حتی كارت های ویزیت الكترونیكی ندارند. چرا كه همه انها ، بالاخره در میز كشوی من و شما قرار دارند و فقط ما آن را می بینیم. از همه مهمتر كه اگر ان ها را جا بگذاریم یا گم كنیم ، دسترسی به انها خیلی مشكل است . اما پایگاه وب ، این معضلات را ندارد.
●سخن چهارم
شركت ها و موسسات صنعتی و بازرگانی بسیاری در كشورمان ، از نعمت سایت اینترنتی ( اگر آن را نعمت بخوانیم ) برخوردارند. اما تقریبا نه خودشان ان را به خاطر می آورند و به روز رسانی میكنند ونه دیگران از آن با خبرهستند. مگر اینكه زیر سربرگ نامه انها ، به شركت و خریدار محلی اعطا شود و وی از روی كنجكاوی به سراغ پایگاه بیاید. پایگاه هایی كه این وضعیت را دارند ، به قول یك مثل چینی كه میگوید : " سایت نداشتن بهتر از سایت بد داشتن است ! " ، باید تغییر رویه دهند. در حقیقت باید رفتار سازمانی دیجیتال خود را تغییر دهند. امروزه مشتری شناسی و ارضای نیازهای اطلاعاتی و ارتباطاتی وی ، مهمترین وظیفه حوزه های روابط عمومی شركت ها و موسسات صنعتی و بازرگانی كشورهاست . ان ها هستند كه باید نیازها را درك كنند و براین اساس ، به دنبال رفع ان بر ایند. یكی الترناتیو موثر ، وب سایت است .
ما در ادامه ، پس از ان كه همه شركت ها و موسسات صنعتی ، به خصوص تهویه مطبوعی های خودمان را به حضور گسترده در رسانه اینترنت و راه اندازی سایت اینترنتی آبرودار دعوت می كنیم ، به ارائه راهكارهایی برای معرفی وحضور بهتر سایت های اینترنت در پهنه جهانی وب اشاره خواهیم كرد.
●سخن پنجم : داستان رتبه بندی
باید بدانیم که موتورهای جست و جو یکی از مهم ترین ابزارهای مارکتینگ برای سایت های اینترنتی هستند. هر روز درصد بالایی از حجم کاربران اینترنت در اقصی نقاط جهان برای یافتن اطلاعات خود که می تواند در انواع و فرمت های مختلف باشد به موتورهای جست و جو رجوع می کنند. در واقع این موتورهای جست و جو یک نوع بازار مکاره هستند. مکاره بودن برخی از ان ها وقتی بیش تر ثابت می شود که بفهمیم این موتورها نتایج از قبل تعیین شده ای را برای ما تهیه دیده اند ! خزنده ها(Crawler) که با نام های خزنده جو از برنامه هایی به نام عنکبوت(spider)در وب می خزند و لینک ها را می یابند و صفحات وب را بیدا می کنند و در موتورهای جست و جو ایندکس می کنند. اما دایرکتوری های اینترنتی فقط یک صفحه از سایت را در خود نگه می دارند.
●Spider (عنکبوت)
اسپایدر یا روبوت (Robot)، نرم افزاری است كه كار جمع آوری اطلاعات مورد نیاز یك موتور جستجوگر را بر عهده دارد. اسپایدر به صفحات مختلف سر می زند، محتوای آنها را می خواند و اطلاعات مورد نیاز موتور جستجوگر را جمع آوری می كند و آنرا در اختیار سایر بخش های موتور جستجوگر قرار می دهد.
كار یك اسپایدر، بسیار شبیه كار كاربران وب است. همانطور كه كاربران، صفحات مختلف را بازدید می كنند، اسپایدر هم این كار را انجام می دهد با این تفاوت كه اسپایدر كدهای HTML صفحات را می بیند، اما كاربران نتیجه حاصل از كنار هم قرار گرفتن این كدها را مشاهده می کنند.
اسپایدر، به هنگام مشاهده صفحات، از خود بر روی سرورها(server) رد پا برجای می گذارد. شما اگر اجازه دسترسی به آمار دید و بازدیدهای صورت گرفته از یک سایت و اتفاقات انجام شده در آنرا داشته باشید، می توانید مشخص كنید كه اسپایدر كدام موتورهای جستجوگر صفحات سایت را مورد بازدید قرار داده اند.
اسپایدرها كاربردهای دیگری نیز دارند، به عنوان مثال عده ای از آنها به سایت های مختلف مراجعه می كنند و فقط به بررسی فعال بودن لینك های آنها می پردازند و یا به دنبال آدرس پست الكترونیكی (Email) افراد می گردند.
●Crawler (خزنده)
كراولر، نرم افزاری است كه به عنوان یك " فرمانده" برای اسپایدر عمل می كند. کراولر مشخص می كند که اسپایدر كدام صفحات را مورد بازدید قرار دهد. در واقع کراولر تصمیم می گیرد كه كدام یك از لینك های صفحه ای كه اسپایدر در حال حاضر در آن قرار دارد، دنبال شود. ممكن است همه آنها را دنبال كند، بعضی ها را دنبال كند و یا هیچ كدام را دنبال نكند.
فیلتر وردها کلماتی مثل : "که " ، " و" ، " صفحه اصلی" هستند که معمولا خیلی زیاد در صفحات وب به کار می آیند.
استاپ وردها نیز کلماتی هستند که بر اساس دکترین هر موتور جست و جویی متفاوت است و در صورتی که این گونه کلمات در سایت شما باشد ممکن است صفحات سایت شما از بانک اطلاعات موتور جست و جو حذف شود و رتبه سایت شما بسیار کاهش یابد. کلمات غیر اخلاقی - نژاد پرستانه و امثالهم از این دسته موارد هستند که البته آلتاویستا و گوگل نسبت به این کلمات کاملا مشتری مدار هستند !
●۵ نکته را فراموش نکنید :
۱- موتور های جست و جو صفحاتی که کلمات کلیدی آن ها در بالای صفحه هستند را بیش تر از صفحات دیگر دوست دارند.
۲- موتورهای جست و جو صفحاتی که فلان کلمه کلیدی بیش از سایر کلمات در آن تکرار شده است را ارجح می دانند.
۳- به این نکته باید توجه داشت که همیشه اختصارات را کنار توصیف کامل آن اختصار درج کنید.
۴- اگر در صفحات سایت شما به هر زبانی غلط املایی وجود داشته باشد موتورهای جست و جو سایت شما را ردیابی نمی کنند.
۵- موتور های جست و جو به تعداد لینکی که به سایت شما از سایت های دیگر داده می شود خیلی اهمیت می دهند.

نویسنده : هموطن


منبع : تراشه

مطالب مرتبط

موتور جستجوی همه کاره


موتور جستجوی همه کاره
Ron Convey که یکی از اولین سرمایهگذاران تبلیغاتی گوگل بوده و دو سال است سرمایهگذاریش را متوجه اینگونه شرکتها کردهاست، میگوید:"صنعت جستجو در دوران طفولیت خود قرار دارد و تنها دهدرصد از ظرفیت آن مورد استفاده گرفته است.
امروزه غیر از گوگل که یکی از بزرگترین شرکتهای جستجو که اطلاعات دو سوم از پایگاههای اینترنتی را در اختیار دارد و بیشترین سرمایهگذاریها را در زمینه تحقیقات و جذب نیروهای زبده دانشگاهی مینماید، همچنین غیر از یاهو و مایکروسافت، شرکتهای نوپا و تازه تاسیس زیادی در این زمینه بهوجود آمدهاند.
Ron Convey که یکی از اولین سرمایهگذاران تبلیغاتی گوگل بوده و دو سال است سرمایهگذاریش را متوجه اینگونه شرکتها کردهاست، میگوید:"صنعت جستجو در دوران طفولیت خود قرار دارد و تنها دهدرصد از ظرفیت آن مورد استفاده گرفته است". وی معتقداست روشهای نوین جستجو از دل این شرکتها بیرون خواهند آمد.
کانوی برای سرمایهگذاری در این شرکتها که هر روز نیز به تعداد آنها افزوده میشود، با گزینههای متعددی روبهروست. بنا به گفته یکی از محققان VentureOne در داوجونز، ۴۷ شرکت فعال در این صنعت پرسود در سال گذشته ۲۶۳ میلیون دلار سرمایه جذب کردهاند. این میزان سرمایهگذاری از سال ۲۰۰۲ که رقمی بالغ بر ۵۸ میلیون دلار در نُه شرکت تازه تاسیس سرمایه گذاری شد، همچنان رشد داشته است. بهگونهای که Bradley J. Horowitz، مدیر توسعه فناوری شرکت یاهو از آن بهعنوان "سیلی پس از خشکسالی" تعبیر میکند.
ظهور این تعداد شرکت جدید، رنسانسی در فناوری ایجاد کردهاست و اولین تاثیر محسوس آن را کاربران اینترنتی در خواهند یافت. در حالی که گوگل و دیگر شرکتهای بزرگ جستجو از یک الگوی ثابت برای نشاندادن نتایج به کاربران استفاده میکنند (یعنی نوشتن کلمه مورد نظر در کادر مستطیل شکل و سپس ظاهر شدن ده لینک آبی رنگ در زیر آن) این شرکتها به روشهای جدیدی چه در طراحی واسط کاربر و چه در فرمولهای جستجو رو آوردهاند.
یکی از این روشهای جدید پیشنهاد میکند که بهجای استفاده از آن جعبه جستجوی ساده همیشگی و یا اتکای صرف به گوگل برای یافتن نتایج، از موتورهای جستجویی استفاده شود که تخصصیتر هستند و برای هر کاری روش جستجوی مخصوص دارند. مثلا یک جستجوگر برای وبلاگها دیگری برای ویدیو کلیپها و دیگری برای موضوعات عمومی. این تغییر روش در جستجو، همان اثری را در دنیای موتورهای جستجوگر میگذارد که ورود تلویزیونهای کابلی بر دنیای رسانه گذاشت و با ارائه صدها کانال تلویزیونی مختلف از تاریخ گرفته تا آشپزی، به برتری بلامنازع سه شبکه بزرگ رسانهای ABC ،CBS و NBC در ایالات متحده خاتمه داد. مدیر عامل شرکت Become.com، از موتورهای جستجو در زمینه خرید اینترنتی، میگوید: "مردم به دنبال موتورهای جستجویی می گردند که هدفمند باشد و جستجوگرهای فعلی نمیتوانند به این خواسته آنها را پاسخ دهند".
کار شرکتهای کوچک، متفاوت از شرکتهای بزرگی مانند یاهو و گوگل است. در شرکتهای بزرگ، با صرف میلیونها دلار، موتورهای جستجوی قدرتمندی طراحی شدهاند که با الگوریتمهای پیچیده ریاضی کار میکنند و با یک کلیک میلیاردها صفحه اینترنتی را مرتب میسازند، انتخاب مینمایند و رتبهدهی میکنند؛ کاری که همانندسازی آن از نظر فنی برای شرکتهایی چون مایکروسافت نیز بسیار مشکل است. در عوض در شرکتهای کوچکتر سعیمیشود بخشهای دستنخورده و سادهتری که هزینه کمتری میبرند، بررسی شوند تا با ارائه راهکارهای تازه، سهمی از بازار نیز در اختیار آنان قرار گیرد.
البته معمولا شرایطی بهوجود میآید که این شرکتها مجبور به فروش ابداعات خود به شرکتهای بزرگتر میشوند. در طول دو ماه گذشته MSN مایکروسافت، یاهو و America Online تمامی شرکتهای تازهکاری را که در زمینه موتورهای جستجو کارمیکردند با مبلغی که بین ده تا پنجاه میلیوندلار برآورد میشود، خریدند. Conevey میگوید: "۷۵درصد شرکتهایی که در زمینه جستجو کار میکردهاند یا خریداری شدهاند و یا فعالیت آنها از نظر تجاری توجیهناپذیر شده است".
با توجه به حجم بالای شرکتهای ثبت شده در این زمینه، احتمال توجیهناپذیر شدن آنها از نظر اقتصادی و در نتیجه از رده خارج شدنشان بسیار زیاد است. این شرکتها از یک سو علاقمندند به عنوان مجموعههای معتبر گردآوری داده مورد توجه قرار گیرند. ولی از سوی دیگر تحتتاثیر تحقیقات سیاسی شرکتهایی مانند گوگل یا یاهو مجبور میشوند استراتژی خود را تغییر دهند و چشم انداز از قبل طراحی شده خود را از دست بدهند.
● کمبود نیروی متخصص
شرکتهایی مانند گوگل اشتهای فراوانی برای استخدام نیروهای متخصص دانشگاهی دارند. چندان که این امر موجب خالی شدن کلاسهای درسی دانشکدههای کامپیوتر دانشگاههایی مانند واشنگتن و استنفورد شده است. مایکروسافت و یاهو نیز دست کمی از گوگل ندارند. این میزان جذب نیرو باعث شده است که شرکتهای کوچکتر در تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود با چالشهای زیادی روبهرو شوند و گاه در اثر این کمبود نیرو، فعالیت خود را متوقف کنند. این مصیبت بر سر شرکت تازه تاسیس Evergreen Innovation نیز آمد و کانوی که برای کمک به شرکتهای کوچکتر دست به تاسیس آن زده بود، کار را متوقف نمود و به فعالیت سابق خود، یعنی سرمایهگذاری بازگشت.
با کمی تامل و دقت میتوان در کنار این مشکلات، فرصتهای زیادی را نیز برای کار یافت. به عنوان مثال، چندین سال پیش گوگل با ارائه روشی، به تحلیل ارجاعات انجام شده به یک سایت پرداخت تا مهمترین سایت را عمدتا براساس پرارجاعترین سایت انتخاب کند. اما امروزه برخی از موتورهای جستجوی جدید سعی میکنند به منظور ارائه نتایج بهتر، پیشفرضهای کاربر را نیز در الگوریتم جستجو وارد نمایند. به عنوام مثال شاید از نظر فردی که به دنبال یک مغازه دوچرخهفروشی است مهمترین سایت، پرارجاع ترین سایت در منطقهاش و یا بهترین سایت از نظر بازدید کنندگان باشد. David Hayden مدیر عامل یک شرکت تازه تاسیس جستجو به نام Jeteye Technologies میگوید: "خیلی جالب است اگر بتوان دانش انسانی را نیز در الگوریتم جستجو دخیل کرد".
این روش "جستجوی اجتماعی" کاری است که برای اولین بار یاهو آن را انجام داد و برای تقویت پایگاههای اطلاعاتیش، در سال گذشته حداقل پنج شرکت را که به دنبال تهیه فهرستی از تشکیلات موجود در جامعه بودند خرید. Horowitz از یاهو میگوید: "اعتقاد ما این است که با کمک مردم بهتر میتوان جستجو کرد".
این روش، تنها یکی از پیشنهادهای شرکتهای جدید جستجو به منظور پاسخ به نیاز کاربران است. برخی روش دیگری را برای این کار پیشنهاد میدهند که عبارت از سایتهای دارای طبقهبندی است. سایتهایی مانند یاهو و گوگل در فیلترکردن میلیاردها صفحه و ارائه فهرستی مرتب از مرتبطترین نتایج جستجو مهارت زیادی پیداکردهاند. اما نتوانستهاند در حوزههایی مانند خرید و فروش املاک و مستغلات و سلامت و پزشکی نتایج خوبی ارائه دهند.
حال باید پرسید چرا؟ به این دلیل که ممکن است موتور جستجو منظور کاربر را از آن چند کلمه ای که در کادر وارد کردهاست، به درستی متوجه نشود. به عنوان مثال اگر فردی وارد سایت گوگل شود و کلمه "Xbox" را وارد نماید معلوم نیست که آیا این فرد به دنبال علاقمندان افراطی Xbox است و یا فهرستی از بازیهای این کنسول، و یا اینکه می خواهد یک دستگاه بازی Xbox بخرد. اما اگر شخص همین کلمه را در موتور جستجویی که مخصوص خرید است وارد نماید منظور او روشن می شود.
همزمان با توسعه این روش در شرکتهای تازهکار، سایتهای جستجوی بزرگ نیز اقدام به توسعه موتورهای جستجوی خود بر این اساس کردهاند. اما شاید توانمندی فنی آنها نتواند در این زمینه کاری از پیش ببرد. چرا که اطلاعاتی از قبیل کاریابی یا املاک و مستغلات، اطلاعاتی موقتی هستند و کمتر پیش می آید که از سایت دیگری به آنها ارجاع داده شود و بنابراین توانمندی موتورهای جستجو در یافتنِ بیشترین تعداد ارجاع به یک لینک، در اینجا به کار نمیآید.
بهعلاوه، ممکن است شرکتهای کوچکتر در صنایعی که بر پایه ارائه اطلاعات به مشتریان فعالیت میکنند، با اقبال بیشتری روبهرو شوند. زیرا در این حوزهها دادهها همانند طلا ارزش دارند و حضور گوگل در آنجا مثل یک تهدید میماند. Theresia Gouw Ranzetta عضو مدیریتی بنگاه Accel Partners و از پشتیبانهای سایت املاک Trulia.com، میگوید: "در حوزه کاری ما اطلاعات عبارتند از: تصاویر، صورت کالاها، اطلاعات جدید یا دقیق از محصولات. از این رو هیچگاه اطلاعات خود را در اختیار تحلیلگرهای لینک نمیگذاریم".
ظهور و فعالیت گسترده شرکتهای جدید، باعث تعطیلی شرکتهایی مانند گوگل نخواهد شد و در عمل نیز ابتکارات و نوآوریهای آنها در اختیار شرکتهای بزرگ قرار میگیرد. اما این کار تلنگری به بزرگان جستجوست تا با فعالیت بیشتر، روشهای جدیدتر و کارآمدتری را پیش روی کاربران اینترنت قرار دهند.

مدیریت زمان
مدیریت زمان ابزاری برای استفاده بهتر از زمان در جهت دست یابی به اهداف می باشد و كلید آن، انضباط فردی است؛ یعنی این توانایی را داشته باشیم كه خود را مجبور به انجام كاری در یك زمان …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.