چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / Wednesday, 18 July, 2018

جستجوی شخصی‌


جستجوی شخصی‌
در گذشته‌ای نه چندان دور، زمانی كه هارددیسك‌ها ظرفیتی به این بزرگی نداشتند، جستجو میان فایل‌ها و پیدا كردن آنچه به دنبالش بودیم، آسان بود. اما این اواخر (به نعمت ارزان شدن این فناوری)، همه ما كوهی از اطلاعات را در كامپیوترهای خود انباشته كرده‌ایم و اگر شیفته گشت زدن در اینترنت هم باشیم، خیلی زود هاردمان را با فایل‌های جدیدتر پر می‌كنیم و فایل‌های قبلی را به دست فراموشی می‌سپاریم. اما این وضعیت قرار است تغییر كند. حالا ببینیم چگونه.
وقتی به دنبال فایلی در هارددیسك می‌گردیم، كامپیوتر هم این كار را به سختی انجام می‌دهد، هر كلمه از هر صفحه از هر سند مورد بازرسی قرار می‌گیرد. امروزه كارشناسان در صدد استفاده از شیوه ایندكس‌گذاری هستند تا جستجوها را كارآمدتر سازند.
Blinkx یكی از اولین‌ها از این دسته ابزارهای شخصی است كه برای جستجوی هم اینترنت و هم فایل‌های شخصی قابل استفاده است. این ابزار، مشابه ماشین‌های جستجوگر اینترنتی كه همه ما به آنها عادت كرده‌ایم، به تشكیل ایندكس می‌پردازد. ایندكس از چه چیزی؟ از هر آنچه در هارددیسك خود دارید. از چه طریق؟ به كمك نشانه‌ها یا <برچسب>هایی به نام metadata (فراداده‌ها)، كه مورد استفاده ابزار جستجوگر قرار می‌گیرند. به محض دانلود این ابزار ۴‌مگابایتی از اینترنت و نصب آن، برنامه به طور خودكار شروع به ساختن ایندكس از تمام فایل‌هایتان می‌كند (كه البته به نظر بعضی كاربران، عمل نسبتاً وقت‌گیری است).
كتی ریت‌وِگِر، از بنیان‌گذاران بلینكس، می‌گوید: <برنامه بعد از نصب از پایه شروع می‌كند تمام اطلاعات موجود در كامپیوتر را سامان‌دهی كردن و از هر چه دارید ایندكس می‌سازد. فرآیند ایندكس‌سازی و سامان‌دهی اولین بار مدت زیادی طول می‌كشد یعنی در حد چند ساعت. اما بعد از آن، مثل این است كه كوهی را از روی شانه‌های CPU برداشته باشید. همه چیز به سرعت انجام می‌گیرد>.
بلینكس در صورتی كه درست نصب شود، وب، گروه‌های خبری، تمام ایمیل‌ها همراه با ضمائم‌شان، و تمام فایل‌های (از جمله فایل‌های صوتی - تصویری) را یك جا جمع می‌كند تا از یك نقطه قابل دسترسی باشند. برنامه به شیوه مناسبی یافته‌های خود را در خط ابزار بالای صفحه گروه‌بندی می‌كند. یك دكمه زیبا نتایج جستجو را در قالب انیمیشن Flash كه به صورت موضوعی دسته‌بندی شده‌اند نمایش می‌دهد. سرعت جستجو تقریباً به همان اندازه است كه كلمه‌ای را در یك صفحه تایپ یا انتخاب می‌كنید.
اما بلینكس قبول دارد كه هنوز فرصت نكرده بخش‌های بزرگی از وب را ایندكس كند، و به همین جهت در حدود فقط نیمی از تمام صفحات وب قابل جستجو هستند (كه البته این میزان در حال افزایش است).
سایر شركت‌های قدیمی فعال در زمینه جستجو نیز در صدد تهیه ابزارهای جستجوی شخصی هستند، از جمله AskJeeves این <پیشخدمت> معروف، در حال یك بازسازی اساسی است و قصد دارد به زودی ابزاری را برای جستجوی فایل‌های شخصی عرضه كند (كه تا زمان چاپ این مقاله، احتمالاً این كار را كرده است).
بقیه شركت‌های جستجوگر هم به نوبه خود اقداماتی در جهت هر چه بهتر كردن جستجوها صورت داده‌اند. به عنوان نمونه، كوپرنیك اجازه می‌دهد تاریخ ارسال یا ایجاد شدن اطلاعات مورد جستجوی خود را نیز در هنگام نوشتن درخواست جستجو وارد كنید. اما بازیگران بزرگتر فكرهای دیگری را در سر می‌پرورانند.
اِد كاترل مسؤولیت مقابله با بلیكس را از طرف مایكروسافت به عهده گرفته است.
او ایده‌ای دارد به نام Stuff I&#۰۳۹;ve seen كه بر اساس آن قرار است هر برنامه‌ای هنگام باز شدن به طور خودكار به اسكن هارددیسك بپردازد. پنجره جستجو باز باقی می‌ماند، و هنگامی كه چیزی تایپ می‌كنید یا صرفاً به دیدن محتوای یك سند می‌پردازید، یافته‌ها را به‌روز می‌كند. او اسم این كار را <درخواست ضمنی> گذاشته است. كاترل می‌گوید: <درخواست ضمنی زمانی رخ می‌دهد كه كامپیوتر با نظارت بر فعالیت شما، استدلال‌هایی می‌كند و چیزهایی را (به طور ضمنی) در اختیار شما قرار می‌دهد كه به كار فعلی شما ربط دارند>.
مایكروسافت تاریخ مشخصی را برای عرضه Stuff I&#۰۳۹;ve Seen اعلام نكرده، اما تیم تحقیق پیش‌بینی می‌كند این سرویس همراه با نسخه بعدی آفیس ارائه شود.
Puffin نام رمزی ابزار جستجوگر دسكتاپ گوگل است كه فعلاً سعی دارد محرمانه بماند. پروژه گوگل در این زمینه بسیار سری است و به هیچ كس چیزی نگفته، اما با توجه به موقعیت این شركت در بازار ساده‌اندیشانه است اگر فكر كنیم آنها هیچ نقشه‌ای در سر ندارند. (البته نسخه اولیه‌ای از این برنامه توزیع شده است.)
اپل هم با ارائه پلتفرم Tiger، سعی دارد سهمی از بازار جستجوی شخصی را از آن خود كند. در این رابطه، همین چند ماه گذشته بود كه نمونه نمایشی Spotlight به جهانیان نشان داده شد.
Spotlight هم مثل Stuff I&#۰۳۹;ve Seen، می‌تواند تك‌تك كلمات در فایل‌های PDF را شناسایی و گزینش كند. و جستجو به دنبال یك تصویر می‌تواند به عكس‌هایی محدود شود كه مثلاً فقط به صورت پرتره گرفته شده‌اند. اما قسمت جذاب داستان احتمالاً همان چیزی است كه نام <فولدرهای هوشمند> (Smart Folder) را روی آن گذاشته‌اند، جستجویی كه هیچ وقت پایان نمی‌پذیرد و همیشه برای یافتن تازه‌ها به اسكن هارد ادامه می‌دهد و نتایج را در فولدری روی دسكتاپ می‌گذارد.
فیلیپ شیلر، از شركت اپل، می‌گوید: <من فولدری دارم به نام Files from Ken. این فولدر فایل‌هایی را شناسایی می‌كند كه از طرف كِن برای من ارسال می‌شود و من این فایل‌ها را هر كجای سیستم كه بگذارم، این فولدر می‌داند كجا هستند. بنابراین اگر من و كِن با همدیگر روی پروژه‌ای كار كنیم، لازم نیست حواسم به فایل‌ها باشد كه از كجا آمده‌اند و به كجا می‌روند. فولدر هوشمند همه این كارها را برای من انجام می‌دهد>.
اپل حتی یك هوش مصنوعی جمع و جور هم به سیستم اضافه كرده است. اگر كلمه yesterday را تایپ كنید، نه تنها تمام فایل‌های حاوی این كلمه پیدا می‌شوند، بلكه فایل‌هایی كه <دیروز> ایجاد یا دستكاری شده‌اند نیز مورد جستجو قرار می‌گیرند. (در این مورد حتماً مقاله "آیین شكارگاه" را در همین شماره ماهنامه بخوانید.)

‌‌بابك‌ احترامی‌ ‌

منبع : ماهنامه شبکه

مطالب مرتبط

آَشنایی بیشتر با گوگل

آَشنایی بیشتر با گوگل
به راحتی می توان ادعا کرد ، که اکثر کسانی که با اینترنت کار کرده کرده اند تجربه ی جستجو در سایت گوگل را داشته اند .
فقط کافی است در خط آدرس بنویسد : www.google.com و سپس در پنجره ی ساده ای که ظاهر می شود آنچه می خواهید را تایپ کنید و از میان هزاران انتخابی که در اختیارتان قرارگرفته است سایت موردنظر خود را انتخاب کنید !
اما واقعا از میان کسانی که جستجوی ساده ی گوگل را تجربه کرده اند چند نفر می دانند که چطور گوگل – این سایت آشنای اینترنتی - از سال ۱۹۹۸ تا به حال تبدیل به یک ‏شرکت ۱۵۰ میلیارد دلاری شده است ؟!
گوگل در کمتر از ده سال راهی اعجاب انگیز را طی کرده است ، راهی که مطالعه و بررسی آن پرده از راز کسب و کار های های موفق قرن و بیست و یکم می گشاید .فناوری گوگل در سال ۱۹۹۸ توسط دو دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم رایانه ای دانشگاه استنفورد ابداع شد :
▪ «سرگئی برین» و «لری پیج» دو جوان پر شور و پر تلاش !
برین و پیج دوست داشتند که نام موتور جستجوی خود را Googol بگذارند. این نام عبارتی ریاضی است و بیان‌گر عدد ۱ همراه ۱۰۰ عدد صفر در جلوی آن است ، اما گویا یک نفر این نام را اشتباها google هجی کرد و این نام اشتباه ، معمول شد.
همکاری سرگئی و لری از زمانی شروع شد که آنها ‏در یک گاراژ در «منلو پارک» کالیفرنیا دفتری محقر داشتنداکنونگوگل ، ‏شرکتی که جستجو در اینترنت را آسان و حتی مفرح کرده است ، ارزش سهامی معادل ‏‏۵۱۳ دلار به ازای هر سهم دارد و بر این اساس می‌توان آن را از دیسنی ، جنرال موتورز و ‏مک‌دونالد بزرگ‌تر دانست.
راز اصلی موفقیت گوگل توجه به نیاز جستجو بود ! نیازی که با گسترش اینترنت در حال شکل گرفتن قرار داشت . اینترنت با شتابی غیر شگفت انگیز در حال گسترش بود و در این میان پیدا کردن اطلاعات دلخواه روز به روز اهمیت بیشتری می یافت .
اگرچه امروزه سرویس ها و خدمات متنوعی که گوگل ارائه می دهد طیف وسیعی از خدمات اینترنتی را پوشش می دهد اما همچنان اصلی ترین فعالیت گوگل بر پایه (جستجو ) و گرفتن آگاهی های متنی است .
گوگل به شما امکان می دهد که هنگامی که کاربری دنبال لغت بخصوصی میگردد آدرس سایت شما را گوشه ی صفحه ی جستجو مشاهد کند .
و در ازای هر کلیکی که بر روی آگاهی شما انجام می شود مبلغ مشخصی که معمولا چیزی بین ۵ سنت تا ۵۰ دلار است را از حساب شما کسر کند . البته این اعداد هنگامی که کنار آمار بیش از سه و نیم بیلیون جستجو در ماه و بیش از ۴۹۵ میلیون بازدید کننده در ماه قرار میگیرد . معنای واقعی خود را نشان می دهند !
در این نوع آگهی دادن مخاطبین احساس تحمیل شدن تبلیغ را نمی کنند ، چرا که معمولا چیزی مشابه آنچه آنها خواسته اند به آنها پیشنهاد شده است برای آگهی دهندگان نیز تعداد قابل توجه مشتریان صرف این هزینه ی تبلیغاتی را کاملا اقتصادی می کند .
گوگل با داشتن بزرگترین بانک اطلاعات سایت های دنیا موجب شده است که بسیاری از کاربران اینترنتی حتی بجای به خاطر سپردن آدرس سایتها ترجیح دهند که از جستجوی ساده و کاربردی گوگل برای رفتن به سایت های مورد علاقه ی خود بهره جویند .
▪ نوآوری در مدل کسب و کار (Business Model): با ابداع ایده تبلیغات هدفدار، گوگل نه تنها منبع درآمد عظیمی برای خود ایجاد نمود، بلکه آن را به بهترین تجربه برای کاربران خود مبدل ساخت
گوگل به معنای واقعی ، شرکتی دانش محور است و به همین دلیل ساختار اداری و قوانینی دارد که توجه به آنها می تواند نکات ارزشمند بسیاری را برای مدیران کسب و کارهای عصر اطلاعات در پی داشته باشد نمونه هایی از آنها عبارتند از :
▪ قانون تقسیم زمان گوگل برای کارمندانش :
کارمندان باید زمان کار خود را اینطور تقسیم کنند : ۷۰ درصد برای کار اصلی ، ۲۰ درصد برای امور مرتبط با کار اصلیشان و ۱۰ درصد کار روی ایده‌های غیرمرتبط با کار اصلی ! در بررسی های که بر روی ایده های افراد می شود ایده های ارزشمند حمایت و تقویت می شوند .
تلاش بی وقفه در جذب کارکنان دارای انگیزه و ارزشمند با طی روندهای استخدامی مناسب شرکت
گوگل هر هفته ۱۰۰ نفر را استخدام می‌کند. راه‌های عجیبی هم برای استخدام دارد. مثلا یک بار در یک بیلبورد آگهی‌ای داده بود که روی آن این سؤال نوشته بود:"نام یک سایت اینترنتی که عبارت است از نخستین عدد اول ۱۰ رقمی دات کام" ، فردی که جواب این سؤال را می‌دانست ، باید نام این سایت یعنی ۷۴۲۷۴۶۶۳۹۱دات کام را وارد نوار آدرس مرورگر خود می‌کرد ، تازه آنجا با یک سؤال دشوارتر روبرو می‌شد و سرانجام برای مصاحبه در گوگل معرفی می‌شد.
▪ هر فردی که برای مصاحبه به گوگل می آید، با حداقل نیم دوجین از افراد از لحاظ مدیریتی و امکان همکاری مصاحبه می کند. تمام نظرات مورد بررسی قرار گرفته تا روند استخدام عادلانه بوده و براساس بالاترین استانداردها صورت گیرد. درست است که زمان بیشتری می برد اما ارزش دارد. اگر کارمندان بزرگ و ارزشمندی استخدام کنید و آنها را درگیر روند استخدام نمایید، کارمندان بزرگتر و ارزشمندتری به دست خواهید آورد. مدیران گوگل می گویند : ما از زمان تاسیس گوگل از این روش حلقه ای استفاده می کنیم و نتایج عظیمی به دست آورده ایم.
● توجه به روحیه و نیازهای روحی و متفاوت کارکنان
توجه گوگل به نیازهای کارکنان از شاد نگه داشتن آنها و خانواده های آنها تا ماساژ حرفه‌ای و نیز ارائه سرویس هایی همچون خشکشویی موجب می شود که آنها وقت غیر کاری خوبی داشته باشند و در نتیجه هنگام کار کردن با روحیه و انگیزه و توان بیشتری حضور یابند .
‏مطالعه ی شرکت هایی همچون گوگل کمک فکری بسیاری موثری است به مدیرانی که می دانند در قرن بیست و یکم فضای کسب و کار تغییرات انکار ناپذیری کرده است . آنچه ذکر شد دریچه ی کوچکی بود به دنیای شگفت انگیز انسانهایی که راز موفقیت را یافته اند .

وبگردی
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند