جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

گــران‌تــرین دروازه‌بـــان دنیا


گــران‌تــرین دروازه‌بـــان دنیا
(جیانلوئیجی بوفون (جی‌جی)) بهترین دروازه‌بان ایتالیا و یكی از بهترین دروازه‌بان‌های این رشته در دنیاست. او در حال حاضر دروازه‌بان اول تیم یوونتوس و تیم ملی ایتالیا محسوب می‌شود. بوفون در سال ۲۰۰۱ از تیم پارما كه از نوجوانی در آن بازی می‌كرد به تیم بزرگ و معتبر یوونتوس انتقال یافت. قیمت او در زمان این انتقال ۳۲ میلیون پوند بود كه بیشترین قیمت در میان دروازه‌بان‌های دنیاست. بوفون از برترین‌های تاریخ فوتبال محسوب می‌شود و تاكنون سه بار در سال‌های ۲۰۰۳، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ عنوان بهترین دروازه‌بان دنیا را به دست آورده است.
● دوران كودكی و خانواده
(جی‌جی بوفون) روز ۲۸ ژانویه سال ۱۹۷۸ در (كارارا) و در یك خانواده ورزش‌دوست و ورزشكار به دنیا آمد. مادرش (ماریا استلا) در رشته پرتاب دیسك فعالیت می‌كرد و پدرش (آدریانو) وزنه‌بردار بود. او دو خواهر به نام‌های (ورونیكا) و (جوندالینا) دارد كه والیبالیست می‌باشند و دایی‌اش (آنجلو ماسوكو) یك بسكتبالیست است. او با دروازه‌بان سابق ایتالیا و تیم آث.میلان كه (لورنزو بوفون) نام داشت نیز نسبت فامیلی دارد. لورنزو پسرعموی پدربزرگ جیانلوئیجی می‌باشد.
● فعالیت حرفه‌ای
بوفون در كودكی هافبك تیم بود. وقتی چهارده ساله شد یك روز به اجبار دروازه‌بان تیم شد زیرا در آن روز هر دو دروازه‌بان تیم مصدوم شده بودند و نمی‌توانستند در زمین بازی كنند. دو هفته بعد او دروازه‌بان اول تیمش بود. در سال ۱۹۹۵ وقتی هفده سال داشت با تیم مطرح (پارما) قرارداد بست و اولین بازی قهرمانی سری A خود را مقابل (آث.میلان) بازی كرد.
مدتی بعد او یكی از بهترین‌های تیم پارما شد و اولین كاپ را درتیم ملی ایتالیا و در نوزده سالگی در دست گرفت. در آن زمان او در بازی پلی‌آف جام‌جهانی ۱۹۹۸ جانشین دروازه‌بان مصدوم تیم ملی كشورش (جیانلوكا پاگلیوكا) شد و در مسكو برابر تیم روسیه بازی كرد. البته بوفون خود برای تیم ملی ایتالیا در آن جام‌جهانی انتخاب شده بود ولی حتی در یك مسابقه هم ظاهر نشد و در تمام بازی‌ها خود (جیانلوكا) دروازه‌بان بود.
بوفون پس از پایان بازی‌های مقدماتی یورو ۲۰۰۰ در سال ۲۰۰۱ از (پارما) به (یوونتوس) رفت. قیمت او در این انتقال ۳۲ میلیون پوند بود كه تعجب همگان را برانگیخت. زیرا با وجود این‌كه بوفون دروازه‌بان بسیار خوبی بود ولی تاكنون هیچ باشگاهی این مقدار پول را برای خرید یك دروازه‌بان هزینه نكرده بود. او در آن زمان در مصاحبه‌ای گفت (این پول برای یك بازیكن خیلی زیاد است ولی من احساس ناراحتی نمی‌كنم و به خاطر آن تحت فشار روحی نیستم.) بوفون نخستین بازی ملی خود را در جام فیفا ۲۰۰۲ انجام داد و در سال ۲۰۰۳ از سوی یوفا برنده جایزه (باارزش‌ترین بازیكن) و (بهترین دروازه‌بان) شد.
(پله) فوتبالیست سرشناس برزیلی به (بوفون) توجهی خاص دارد و او را یكی از ۱۲۵ پدیده فوتبال زنده دنیا می‌داند. (بوفون) در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ در چهار فصل بازی‌ها برای یوونتوس دروازه‌بانی می‌كرد. در تابستان ۲۰۰۵ بوفون در بازی سالانه به افتخار (لوئیجی برلوسكونی) با (كاكا) برخورد شدیدی كرد و در نتیجه این اتفاق، استخوان كتفش در رفت و مجبور شد تن به عمل جراحی بدهد. عمل او موفقیت‌آمیز بود ولی او را مدتی از بازی‌ها دور كرد. بوفون در نوامبر همان سال دوباره به زمین برگشت ولی فقط توانست در یك بازی حاضر شود زیرا ناراحتی‌اش دوباره تجدید و او اجبارا تا ژانویه نیمكت‌نشین شد.
● رسوایی
روز ۱۲ ماه می‌ سال ۲۰۰۶ شایعه شد كه بوفون به همراه (آنتونیو چیمنتی) دروازه‌بان سابق یوونتوس و چند تن از بازیكنان دیگر به طور غیرقانونی بر روی بازی‌های سری A شرط‌بندی كرده‌اند. روز بعد بوفون به طور داوطلبانه به اداره پلیس (تورین) رفت تا از او بازجویی شود و بدین ترتیب می‌خواست این لكه ننگ را از روی نام خود پاك كند. او در این بازجویی‌ها اعتراف كرد كه قبلا بر روی بازی شرط‌بندی می‌كرده ولی این كار را تنها تا اواخر سال ۲۰۰۵، یعنی زمانی كه مقررات جدید شرط‌بندی بازیكنان را غیرقانونی كرد، انجام می‌داده است. او به شدت شرط‌بندی بر روی مسابقات فوتبال ایتالیا را انكار كرد. همه می‌ترسیدند كه او به خاطر این رسوایی موقعیت خود را در جام‌جهانی ۲۰۰۶ به مخاطره انداخته باشد ولی در پانزدهم می سال ۲۰۰۶ نام او به عنوان دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا در لیست اسامی انتخاب‌شدگان به چشم می‌خورد.
بوفون می‌گوید:
ـ (فكر می‌كنم از وقتی وارد سری B شده‌ام جذابیتم بین مردم كمتر شده است چون وقت كمتری برای جلب توجه دارم.)
ـ بدترین عادت من پرخوری است. سعی می‌كنم خودم را كنترل كنم چون هر چه باشد یك ورزشكارم ولی دلم می‌خواهد هفته‌ای یك‌بار پرخوری كنم.
● كوتاه از بوفون
▪ تولد بوفون و (جیمی كاراگر) بازیكن تیم لیورپول در یك روز است. این دو در بازی‌های یك چهارم نهایی قهرمانی یوفا ۲۰۰۵ در زمان بازی یوونتوس برابر لیورپول با یكدیگر ملاقات كردند و در همان روز بود كه این موضوع را فهمیدند.
▪ انتقال او به یوونتوس ازاین جهت نیز جالب بود كه مبلغ ۲۵میلیون پوند به خاطر توانایی اش در دروازه بانی و هفت میلیون پوند به خاطر شخصیتش به او پرداخته شد!
▪ نام مستعار او (سوپرمن) است و ۱۹۰ سانتیمتر قد و ۷۸ كیلوگرم وزن دارد.
▪ فوتبالیست‌های مورد علاقه بوفون (توماس نكونو) دروازه‌بان كامرون و (لوكا مارچه جیانی) دروازه‌بان ایتالیا هستند.
▪ او به پازل و مرتب كردن آن علاقه زیادی دارد.
▪ بوفون به گفته خودش صادق، بی‌ریا و واقع‌بین است. او اشتباهاتش را می‌پذیرد و یك انسان واقعی است.
▪ وقتی برای نخستین بار در سری A بازی كرد قبل از شروع بازی برای عكس گرفتن در كنار بازیكنان هم‌تیمی‌اش نایستاد و به دنبال توپ دوید زیرا نمی‌دانست عكس گرفتن قبل از بازی یك كار رسمی است.
▪ وقتی برای نخستین بار و به خاطر مصدوم شدن دروازه‌بان اصلی مجبور شد در یك بازی بین‌المللی وارد زمین شود دوست داشت زمین دهان باز كند و او را ببلعد. آن روز خداخدا می‌كرد مسابقه زودتر تمام شود چون هوا در مسكو خیلی سرد بود و او از سرما می‌لرزید.
▪ در خانه دفترچه‌ای دارد كه همه پنالتی‌های گل شده و دفع‌شده‌اش را در آن یادداشت می‌كند.
▪ او هنوز اولین پیراهن شماره ۱۲ قرمزرنگ سری A و دستكش‌های دروازه‌بانی كه وقتی كوچك بود (تافارل) به او داد را دارد.
▪ می‌گوید تا قبل از هفده سالگی یك هیولا بود زیرا آن‌قدر زشت بود كه اگر همان طور می‌ماند هیچ دختری راضی نمی‌شد با او ازدواج كند.
▪ از موسیقی آمریكای لاتین لذت می‌برد.
▪ آدم خوش خوراكی است.
▪ دوست دارد قبل از كناره‌گیری از حرفه‌اش یك‌بار گل بزند یا از نقطه پنالتی یا به هر صورت دیگری.
▪ وقت‌شناس نیست و همیشه آخرین كسی است كه سر تمرین می‌رسد.
▪ از آدم‌های چاپلوس بدش می‌آید و تحمل این جور افراد را ندارد.
▪ او با دختری به نام (آلنا سارادوا) از اهالی جمهوری چك نامزد است ولی هنوز تاریخی برای ازدواج معین نكرده است. آلنا متولد (پراگ) می‌باشد. او تاكنون در دو فیلم نیز بازی كرده است. آنها در تابستان سال ۲۰۰۵ با هم نامزد شدند.


منبع : خانواده سبز

مطالب مرتبط

ستارگان نوظهور

ستارگان نوظهور
خیل عظیمی از استعدادهای نوظهور در عرصه مستطیل سبز، همگان را در انتظار تحولی بزرگ در ۱۲ ماه آینده قرار داده است. در این فرصت به دست آمده قصد داریم تا نمونه ای کوچک از این مجموعه بزرگ را معرفی کنیم.
▪ جوزی آلتیدوره، مهاجم ۱۹ ساله ویارئال
او که به تازگی پیراهن تیم ملی امریکا را بر تن کرده با به ثمر رساندن ۲ گل در ۵ حضور ملی اش به درستی قابلیت های خود را به اثبات رسانده است. آلتیدوره درمرحله پایانی رقابت های کونکاکاف فرصتی خواهد داشت تا با یاری تیم کشورش در کسب جواز حضور در جام جهانی ،۲۰۱۰ شگفتی تازه ای خلق کند. این مهاجم پرقدرت را همچنین می توان نخستین بازیکن امریکایی حاضر در لیگ اسپانیا به شمار آورد.
▪ مایکل باشتوش فرناندز، هافبک ۲۵ ساله لیل
این بازیکن بااستعداد برزیلی به یکی از محبوب ترین های این فصل لوشامپیونا مبدل شده است. توانایی بازی در جناح های چپ و راست خط دفاع، در گوش چپ خط میانی و یا نوک حمله، او را بازیکنی باتکنیک به همگان شناسانده است. تبحر خاص باشتوش در ضربات آزاد، زمینه سازی ۷ گل و به ثمر رساندن ۹ گل در رقابت های این فصل فرانسه، وی را در زمره برترین های باشگاه قرار داده است. حال سؤال این است که آیا لیل می تواند این استعداد را در خود پرورش دهد و او را به ستاره ای بزرگ تبدیل کند
▪ اسکات براون، هافبک ۲۳ساله سلتیک
براون در حالی سال ۲۰۰۹ را آغاز می کند که در میان فوتبالدوستان اسکاتلند و به ویژه هواداران سلتیک جایگاه خاصی پیدا کرده است. او که باقدرت و تلاش فراوان ناکامی های فصل گذشته اش را با عملکردی زیبا در این فصل جبران کرده، مورد توجه باشگاه ها و مربیان نام آشنایی چون هری ردنپ قرار گرفته اما با رد درخواست ۹ میلیون پوندی این باشگاه تمایل خود را برای ماندن در اسکاتلند به اثبات رساند.
▪ جیمی کوردوبا، هافبک۲۰ساله امریکا دی کالی
کوردوبا در جولای ۲۰۰۷ با پوشیدن لباس این تیم کلمبیایی آینده درخشان خود را رقم زد. این بازیکن ارزشمند در خط میانی با بازی زیبا در نقش هافبکی یارکوب تعادل و هماهنگی را برای تیم به ارمغان آورده است. وی که از ۱۰ سالگی با بازی در باشگاه دپورتیوو کالی به کسب تجربیات ارزشمندی مبادرت می کرد، پس از ۸ سال تصمیم به ترک این باشگاه گرفت و در همین زمان امریکا دی کالی وی را به ترکیب تیم خود افزود.
▪ داگلاس کاستا دی سوزا، هافبک ۱۸ ساله گرمیو
او که همواره به دلیل بازی های زیبا و مهارت ویژه در زدن ضربات آزاد با پای چپ، با ستارگان هموطن خود رونالدینیو و روبینیو مقایسه می شود این روزها نظر مسوولان باشگاه های بزرگی چون بارسلونا، رئال مادرید و منچستریونایتد را به خود جلب کرده است و با توجه به توانایی های او در پست های هافبک هجومی و مهاجم، به نظر نمی رسد که حضور این بازیکن تازه کار اما بااستعداد در یکی از باشگاه های مطرح اروپایی چندان دور باشد. با این حال نخستین موضوعی که در حال حاضر در اولویت اهداف وی قرار دارد، بازی در تیم ملی زیر ۲۰سال در رقابت های قهرمانی امریکای جنوبی و کسب جواز حضور در جام جهانی ۲۰۰۹ مصر است.
▪ پدرو تونن گرومل، مدافع ۲۳ ساله کلن
بازیکن بلندقامت برزیلی در نخستین تجربه بازی در بوندس لیگا با ارائه عملکردی مؤثر نقش مهمی در صعود کلن به رده یازدهم جدول ایفا کرده است. اما اینکه آیا او می تواند همچنان به عنوان یکی از بازیکنان تأثیرگذار این باشگاه آلمانی به فعالیت خود ادامه بدهد امری است که با آمدن بازیکنان منتخب آلمان و اروپا دیر یا زود به مخاطره خواهد افتاد.
▪ گیلام هوآرائو، مهاجم ۲۴ ساله پاری سن ژرمن
او که با ثبت ۱۲ گل عنوان مشترک گلزن برتر لوشامپیونا را یدک می کشید، خیلی زودتر از انتظار همگان با بازی در لیگ دسته اول فرانسه هماهنگ شد و توانست رکوردی را نیز به کارنامه افتخاراتش بیفزاید. وی که با حضور در تیم های گوئنیون و لوهاور بیش از نیمی از تجربیات فعلی اش را در دسته پایین به دست آورده، فصل گذشته با رکورد ۲۸ گل، خود زمینه ساز انتقال به جمع غول های پایتخت شد. بازی گروهی و همکاری مؤثر با استفان سسینون دیگر بازیکن تازه وارد این فصل، او را به عنوان جانشینی مناسب برای پائولتا مهاجم ارزشمند و بازنشسته تیم قرار داده است.
▪ کریسون، مهاجم ۲۰ساله کوریتیبا
او که در سال ۲۰۰۷ عامل صعود تیم به دسته اول شد، با اجرای نمایش هایی بی بدیل قابلیت های خود را در این سطح نیز به اثبات رساند. کریسون فصل گذشته با ۲۱ بار گشودن دروازه حریفان نه تنها در کنار واشینگتون از فلومیننزه و پریرا از سانتوس در جایگاه نخست جدول گلزنان لیگ قرار گرفت، بلکه از سوی کنفدراسیون فوتبال برزیل نیز به عنوان بااستعدادترین بازیکن فصل برگزیده شد.
▪ مارکو مارین، هافبک ۱۹ساله مونشن گلادباخ
این هافبک هجومی با ارائه بازی هایی در سطح بازیکنان کهنه کار تیم شگفتی همگان را برانگیخته است. مارین با مجموع ۴۹ بازی در دسته اول و دوم در ترکیب گلادباخ و ۴ حضور ملی، اگرچه گلی به ثمر نرسانده اما هم تیمی های خود را برای باز کردن دروازه حریفان به شایستگی همراهی کرده است. او که متولد بوسنی است به نظر می رسد با ادامه این روند در آینده ای نه چندان دور جایگاه ثابتی نیز در ترکیب تیم ملی آلمان برای خود دست و پا خواهد کرد.
▪ مارتین مورل، هافبک ۲۸ساله اتلتیکو تیگره
تنها ۳سال پیش مورل با پیراهن شماره ۱۰ به ترکیب تیمی دسته پنجمی وارد شد. پس از ورود به تیگره در سال ،۲۰۰۶ در سن ۲۵ سالگی به شکوفایی رسید و نام خود را در اذهان هواداران تیم حک کرد. مورل که در ابتدا یکی از چهره های شاخص نیمکت نشینان تیم به شمار می آمد به تدریج جایگاه ثابتی در ترکیب اصلی به دست آورد و با بازی زیبای خود تیگره را به دسته اول رساند اما این روزها اخباری از گوشه و کنار آرژانتین خبر از جدایی وی از فوتبال این کشور در هفته های آتی می دهد.
▪ کارلوس کویینترو، مهاجم ۲۱ساله سانتوس لاگونا
این مهاجم کلمبیایی فوتبال را در دپورتس تولیما آغاز کرد و با حضور در ۵۲ دیدار ۲۴ گل به ثمر رساند. وی پس از آن راهی روسیه شد و به عضویت باشگاه کرلیا سووتوف درآمد اما هوای سرد روسیه را تحمل نکرد و در اوایل سال ۲۰۰۸ به تیم دپورتیوو پریرای کلمبیا پیوست. وی فصل گذشته با رکورد ۱۳ گل، رده دوم جدول گلزنان برتر کشورش را نیز به دست آورد و سپس عازم سانتوس لاگانای مکزیک شد.
▪ رافائل پریرا داسیلوا، مدافع ۱۸ساله منچستر یونایتد
رافائل زمستان گذشته با هدف درخشش در گوش راست خط دفاع شیاطین سرخ، فلومیننزه را به مقصد لیگ برتر ترک کرد. او در فصل جاری با مصدومیت وس براون فرصت حضور در ۸ دیدار را به دست آورد و با یک بار گلزنی نام خود را به فهرست گلزنان باشگاه افزود. وی با تجربه بازی در کنار دیگر ستارگان اولدترافورد، آرزوی ثبت نام خود در میان اسطوره های تاریخ باشگاه را در سر می پروراند.
▪ آرون رمزی، هافبک ۱۷ساله آرسنال
اعجوبه ولزی توپچی ها که سال گذشته با نمایشی خیره کننده یکی از عوامل اصلی صعود کاردیف سیتی به فینال جام حذفی بود، در فصل جاری از سوی مربی جوانگرای آرسنال در چندین دیدار از جمله ۵ دیدار لیگ قهرمانان، در قلب خط میانی جای گرفت. خرید ۵ میلیون پوندی وانژه در ادامه رقابت های این فصل با آسیب دیدگی اخیر سسک فابرگاس هافبک ارزشمند تیم فرصت مناسبی برای اثبات خود خواهد داشت.

وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.