شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / Saturday, 15 December, 2018

یازدهمین دوره جام جهانی فوتبال (آرژانتین ۱۹۷۸)


یازدهمین دوره جام جهانی فوتبال (آرژانتین ۱۹۷۸)
در کنگره فیفا در ششم جولای ۱۹۶۶ در لندن تصمیم گرفته شد که آرژانتین میزبان جام جهانی ۱۹۷۸ باشد و اسپانیا در سال ۱۹۸۲ و کلمبیا در سال ۱۹۸۶ عهده دار این مسئولیت باشند. البته آشوب‌های سیاسی که پیش از برگزاری مسابقات، این کشور را در بر گرفته بود، باعث شد بسیاری از کشورها به فیفا فشار بیاورند تا میزبانی را از آرژانتین بگیرد، اما پافشاری ژائوهاوه لانژ، رئیس فیفا مانع از وقوع این امر گردید. در نوزدهم نوامبر ۱۹۷۵ در گواتمالا، گروههای مقدماتی قرعه کشی شدند تا ۹۷ کشور برای کسب ۱۴ سهمیه با هم رقابت نمایند. جام جهانی ۱۹۷۸ فرصت مناسبی برای آرژانتینی‌ها بود تا قدرت فوتبال خود را به رخ دو رقیب دیرینه یعنی برزیل و اروگوئه بکشند. در مسابقات مقدماتی، در قاره اروپا تیم انگلیس که با ایتالیا هم گروه شده بود به علت تفاضل گل کمتر از صعود به جام جهانی بازماند. چکسلواکی قهرمان جام ملتهای اروپا در سال ۱۹۷۶ با شکست در برابر ولزواسکاتلند موفق به صعود نشد تا از گروه هفتم اروپا، اسکاتلند به جام جهانی راه یابد.
مجارستان پس از سرگروهی در گروه نهم اروپا برای صعود به دیدار تیم بولیوی (تیم سوم آمریکای جنوبی) رفت و با پیروزی ۹ بر ۲ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به جام جهانی صعود کرد. برزیل و پرو از آمریکای جنوبی به جام جهانی صعود نمودند. نکته جالب توجه در این قاره شکست اروگوئه در برابر بولیوی و عدم توفیق این تیم برای راهیابی به جام جهانی بود. در قاره آفریقا پس از انجام ۴ مرحله مسابقات مقدماتی، تیم تونس بالاتر از نیجریه و مصر جواز حضور در دور نهایی جام جهانی را به دست آورد. در رقابت های قاره پهناور آسیا که البته استرالیا هم به عنوان نماینده اقیانوسیه در آن حضور داشت، پس از برگزاری مرحله اول مقدماتی تیم های هنگ‌کنگ، کره جنوبی، ایران، کویت و استرالیا به عنوان سرگروه به مرحله دوم راه یافتند. در این مرحله رقابت ها به صورت دوره ای و رفت و برگشت انجام گرفت و در نهایت تیم ایران با کسب ۱۴ امتیاز از ۸ بازی (۶ پیروزی و ۲ تساوی) برای اولین بار جام جهانی صعود نمود. در منطقه آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف) تیم مکزیک موفق به کسب بیشترین امتیاز در دور نهایی و راه یابی به دور پایانی گردید.
دو سال پیش از شروع بازیهای جام جهانی، ژنرال های ارتش آرژانتین دست به کودتای نظامی زدند و ژنرال «خورخه رافائل ویدلا» حکومت را در دست گرفت. کودتا گران به سرعت دست به سرکوب مخالفان زدند. به طوری که پیش از آغاز جام جهانی و در طی دو سال، حداقل بیست هزار آرژانتینی ناپدید شده بودند. دولت بسیار تلاش نمود تا از تمامی ابزار تبلیغاتی خود جهت معرفی آرژانتین به عنوان کشوری بدون زاغه نشینی و زندانی سیاسی در زمان جام جهانی فوتبال استفاده نماید و با حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتبال نظر مردم کشور را هم جلب نماید. بنابراین سرمایه گذاری عظیمی برای برگزاری هرچه باشکوه تر جام جهانی از سوی دولت آرژانتین انجام گرفت. مجموعه زیرساختهای کشور شامل شبکه راه‌ها و نظام حمل و نقل عمومی و مراکز تلویزیونی بازسازی یا تکمیل شد. همچنین سه استادیوم بزرگ مندوزا، کوردوبا و ماردل پلاتا ساخته شدند. در مجموع حدود هفتصد میلیون دلار هزینه برگزاری این بازیها گردید.
دیدار افتتاحیه این مسابقه ها در اول ژوئن ۱۹۷۸ پس از انجام مراسم مختلف در حضور ژنرال ویدلا دیکتاتور آرژانتین برگزار شد. ویدلا در این مراسم سخنرانی مبسوطی در مورد صلح، دوستی و روابط انسانی کرد که طنز سیاهی بود و خیلی ها آن را هجویه ای بر ورزش و حقوق بشر خواندند. در دیدار افتتاحیه دو تیم آلمان غربی و لهستان در حضور ۷۷۰۰۰ تماشاگر به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. آلمان ها که قهرمان جام جهانی ۷۴ بودند، در غیاب بکن باوئر، اوورات، نتزر و گردمولر، شکوه سابق را نداشتند و به نظر نمی رسید بتوانند به مقام قهرمانی برسند.
مسابقات در چهار گروه چهار تیمی در دور مقدماتی آغاز گردید. در گروه اول، آرژانتین، ایتالیا، فرانسه و مجارستان حضور داشتند. آرژانتین بر روی نیمکت خود لوئیس سزار مینوتی را داشت که یک سال پیش از آن توسط ویدلا به این سمت منصوب شده بود و ژنرال های ارتش از او فقط قهرمانی می خواستند. فیلول در درون دروازه، پاسارلا در خط دفاع، آردیلس در خط میانی و ماریو کمپس در نوک حمله ستون های اصلی این تیم به شمار می رفتند. تیم میزبان با دو پیروزی (۲-۱) مقابل مجارستان و فرانسه جام را آغاز نمود ولی در دیدار سوم با تک گل روبرتو بتگا مهاجم یوونتوسی تیم ملی ایتالیا مغلوب این تیم گردید. ایتالیایی ها که فرانسه و مجارستان را هم مغلوب کرده بودند به عنوان تیم اول صعود نمودند تا در دور بعد در گروه سختی قرار گیرند. در گروه دوم، آلمان غربی، لهستان، تونس و مکزیک قرار داشتند که دیدار اول با تساوی آلمان غربی و لهستان به پایان رسید. تونس که تنها نماینده قاره آفریقا بود، شگفتی ساز شد و با پیروزی ۳ بر یک بر مکزیک خود را به جهانیان شناساند. اما تجربه کم باعث شکست یک بر صفر آنها در برابر لهستان شد تا پس از پیروزی ۶ بر صفر آلمانها بر مکزیک برای تکمیل شگفتی و صعود نیازمند کسب پیروزی برابر آلمان غربی باشند، آرزویی که محقق نشد و تونس با تساوی بدون گل برابر مدافع عنوان قهرمانی از راه یابی به مرحله دوم بازماند. از این گروه لهستان و آلمان غربی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. در گروه سوم، اتریش، اسپانیا، برزیل و سوئد حضور داشتند. برزیل با نسل جدیدی از بازیکنان خود که جانشین اسطوره‌های دهه گذشته شده بودند پا به این جام نهاد. در این تیم سوکراتس و زیکو در زمره بهترین ها بودند. برزیل پس از دو تساوی برابر سوئد و اسپانیا، با کسب پیروزی یک بر صفر بر اتریش به دور بعد صعود نمود. در گروه چهارم، تیم های پرو، هلند، ایران و اسکاتلند حضور داشتند. هلندی ها با رهبری ارنست هاپل حتی بدون یوهان کرایف هم خیلی قدرتمند می نمودند. البته اگر کرایف بود و این تیم روحیه پیروزی در دیدار نهایی را داشت شاید جام یازدهم به آمستردام می رفت که این اتفاق نیفتاد. تیم ایران که قدرت اول فوتبال آسیا بود و در دیدارهای تدارکاتی پیش از جام بسیار موفق نشان داده بود، به علت بروز درگیری و حاشیه های فراوان در ارودهای پیش از جام، با روحیه ای بسیار پایین و عدم هماهنگی میان مسئولان و بازیکنان و کادر فنی به آرژانتین وارد شد و در گام اول با نتیجه سنگین ۳ بر صفر مقابل هلند مغلوب شد. تیم پرو هم که از وجود تئوفیلو کوبیلاس ستاره خود در جام ۷۰ سود می جست با همین نتیجه اسکاتلند را مغلوب کرد. تیم ایران در گام دوم توانست با گل ایرج دانایی فرد به نتیجه مساوی یک بر یک برابر اسکاتلند دست یابد ولی با شکست ۴ بر یک مقابل پرو در دیدار آخر خیلی زود با جام جهانی خداحافظی کرد. از این گروه، تیم های پرو و هلند به مرحله بعد صعود کردند.
در مرحله دوم، هشت تیم صعود کرده در دو گروه چهار تیمی قرار گرفتند تا تیم های اول هر گروه به دیدار نهایی و تیم های دوم به دیدار رده بندی صعود کنند. در این مرحله، آلمان غربی، ایتالیا، هلند و اتریش در گروه یک قرار گرفتند. هلندی ها با دو پیروزی خیره کننده (۵-۱) و (۲-۱) برابر اتریش و ایتالیا خود را به عنوان مدعی اول جام مطرح کردند. آلمان ها هم که در دیدار اول مقابل ایتالیا مساوی کرده بودند با تساوی برابر هلند و شکست از اتریش، برخلاف سه دوره گذشته از حضور در جمع چهار تیم نهایی بازماندند. پیروزی یک بر صفر ایتالیا برابر اتریش آنها را به دیدار رده بندی فرستاد. در گروه دوم، برزیل، آرژانتین، لهستان و پرو حضور داشتند. آرژانتین با پیروزی دو بر صفر مقابل لهستان آغاز کرد و برزیل ۳ بر صفر پرو را شکست داد. در بازی دوم، آرژانتین برابر برزیل به تساوی بدون گل رسید تا پس از پیروزی ۳ بر یک برزیل برابر لهستان، نیازمند نتیجه‌ای با اختلاف ۴ گل برابر پرو باشد تا بتواند به دیدار پایانی صعود نماید. در شب ۲۱ ژوئن آرژانتین در بوینوس آیرس تیم پرو را با ۶ گل مغلوب نمود. این نتیجه که به عقیده بسیاری حاصل تبانی دو تیم بود باعث شد تیم قدرتمند برزیل بدون شکست از حضور در دیدار نهایی باز بماند. برزیل در دیدار رده بندی موفق شد ایتالیا را ۲ بر یک شکست دهد و به مقام سوم جام برسد.
دیدار نهایی در روز بیست و پنجم ژوئن در حضور حدود هشتاد هزار تماشاگر آرژانتینی بین دو تیم آرژانتین و هلند برگزار شد. تیم آرژانتین در این دیدار با گل کمپس از حریف پیش افتاد ولی گل «یان پورت ویلت» هلندی در دقایق پایانی، بازی را به وقت اضافی کشید. در وقت اضافه، ماریوکمپس آقای گل و ستاره مسابقات یک گل دیگر به ثمر رساند و برتونی با گل خود پیروزی نهایی ۳ بر یک را برای آرژانتین به ارمغان آورد تا برای نخستین بار مردم آرژانتین جشن قهرمانی در جام جهانی را برگزار نمایند.
● تابلوی افتخار
▪ تعداد تیمهای شرکت‌کننده : ۱۶ تیم
▪ رده‌بندی نهایی : ۱- آرژانتین ۲- هلند ۳- برزیل ۴- ایتالیا
▪ تعداد مسابقات : ۳۸ بازی
▪ تعداد گل : ۱۰۲ گل
▪ بهترین خط حمله‌ : آرژانتین و هلند (۱۵ گل)
▪ بهترین خط دفاع :آرژانتین (۴ گل)
▪ آقای گل : ماریوکمپس ( آرژانتین ۶ گل)
▪ بهترین بازیکن : ماریوکمپس (آرژانتین)
▪ مجموع تماشاگران : ۱۶۱۰۲۱۶ نفر
▪ دیدار فینال‌ ـ ورزشگاه مونومنتال ( ۲۵ ژوئن ۱۹۷۸ - بوینوس‌آیرس)
آرژانتین ۳ - هلند ۱ (در وقت اضافی)
▪ گلها : کمپس(۱۰۵،۳۸)، برتونی (۱۱۵)، برای آرژانتین ؛ نانینگا(۸۰) برای هلند
▪ داور : سرجیوگونلا (ایتالیا)
▪ تماشاگر : ۷۸۰۰۰ نفر
▪ آرژانتین : فیلول، اولگاین، گالوان، تارانتینی، آردیلس (لاروسا)، گالگو، کمپس، برتونی، لوکو، اوریتز (هوسمان)
▪ هلند : یونگ بلود، یانسن (سوربیر)، براندتس، کرول، پورتویلت، هان، دبیلو. وان درکرکهوف، نیسکنز، ار.وان‌درکرکهوف، رپ (نانینگا)، رنسن برینگ


منبع : سایت پارس اسپورت

مطالب مرتبط

از آمریکا معجزه نخواهید

از آمریکا معجزه نخواهید
● بررسی گروه E
روی کاغذ، تیم فوتبال ایالات متحده آمریکا چون برای ارائه ندارد؛ نه در این دوره که در هیچ یک از ادوار جام جهانی نداشته است.
به‌نظر می‌رسد ستاره که سن و سال و چابک آمریکا، ”لاندون دنوآن“ نتواند در اروپا بدرخشد: ”در خط دفاع به دنبال چاره می‌گردیم همچنین در خط میانی شاهد مصدومیت مهاجمان و عدم بازی آنها در مسابقات مهم بین‌المللی هستیم. کنترل توپ مهمترین مسئله است، به‌خصوص هنگام بازی با حریفان اروپائی“. پس از این همه سال که فوتبال در سطح باشگاهی و ملی در سطح ۵۰ ایالت آمریکا پی‌گیری می‌شود، هنوز هیچ‌یک از بازیکنان نتوانسته‌اند خود را در لیست ۱۰۰ بازیکن برتر جهان جای دهند و لیگ فوتبال آمریکا با همه برنامه‌ریزی‌ها و نظم و ترتیب حاکم بر آن جزء لیگ‌های ضعیف به‌شمار می‌رود. اما با همه این مسائل مجموعه تیم بهتر از تک تک آنها است؛ زیرا توانسته در ۵ دوره اخیر جام جهانی جزء ۳۲ تیم باشد. همچنین تیم ملی فوتبال آمریکا در رده‌بندی فیفا در رده پنجم قرار دارد اما به‌دلیل بازی‌های زیبای اخیر خود باید آنها را جزء ۱۰ تیم برتر جهان قرار داد.
تیم ملی فوتبال آمریکا در کنار بزرگان فوتبال جهان همچون ایتالیا، برزیل، اسپانیا، آلمان و کره‌جنوبی بدون وقفه از سال ۱۹۹۰ تاکنون در جام جهانی حضور داشته است. در همه ۴ دوره گذشته بازی اول آمریکا نشان داده است که این تیم تا چه حد پیشرفت داشته و اینکه آیا می‌تواند به دور بعدی صعود کند یا نه؟ این بار هم نخستین بازی ایالات متحده، همه چیز را برای فوتبالدوستان نشان خواهد داد. بدون شک نخستین رویاروئی، تأثیر شگرفی در آینده تیم دارد. چنانچه آمریکا جمهوری چک را شکست دهد، می‌تواند راهی دور بعد شود اما اگر نتواند، باید چمدان‌ها را ببندند و آلمان را به مقصد آمریکا ترک کند.
آمریکا هم‌اکنون در گروه پنجم قرار دارد. این تیم تقریباً در همان گروهی است که در رقابت‌های ۲۰۰۲ کره - ژاپن حضور داشته است. در آن دوره آمریکا توانست تا یک‌چهارم نهائی بالا بیاید. ایتالیا بهتر از پرتغال است و جمهوری چک بهتر از لهستان. اما غنا خطرناک‌تر از تیم میزبان ۲۰۰۲ (کره‌جنوبی) نیست. مشکل اینجا است که اگر آمریکا موفق به صعود از گروه خود شود، در دور یک‌شانزدهم نهائی باید به مصاف تیم اول گروه F یعنی برزیل برود و همه می‌دانیم که مصاف با برزیل پایان همه‌چیز است. بنابراین آمریکا نه تنها باید به فکر صعود از گروه خود باشد بلکه باید بتواند در بازی مقابل برزیل نیز پیروز شود. اگر آمریکا به دنبال تکرار کامیابی سال ۲۰۰۲ است، راه دیگری پیش رو ندارد. با هم نگاهی گذرا به گروه پنجم می‌اندازیم:
● ۱۲ ژوئن؛ جمهوری چک - ایالت متحده آمریکا
جمهوری چک در رده‌بندی فیفا در جایگاه دوم قرار دارد. جمهوری چک در بهترین شرایط با پاس‌های کوتاه، ماشین گلزنی بی‌نقصی دارد. اما این فصل طلائی بازیکان در جام جهانی ۲۰۰۲ در حاشیه بود و نتوانست شایستگی‌های خود را به نمایش بگذارد و پیش از پرتغال لطمه دید.
بازیکنان کلیدی جمهوری چک نظیر پاول ندود، ستاره یوونتوس و بازیکن سال سابق اروپا، ولادیمیر اسمیچر که از مصدومیت زانو به تازگی رهائی یافته، در کنار کارل پوبورسکی می‌تواند تیم را به دور بعد رهنمون سازند. همچنین در خط حمله ”میلان باروس“ و بان کولر حملات زهرآگینی را سازماندهی می‌کنند. بسیاری بر این باور هستند که کولر در این دوره همانند ”توماس اسکوهارا“ در سال ۱۹۹۰ است که با ضربات سر بارها و بارها آمریکا را آزرد.
پتر چک، بهترین دروازه‌بان چلسی است، نیمی که در لیگ برتر قهرمان شد. چک از این نظر مشکل چندانی ندارد. سلامت جسمی ”زدنیک گریگرا“ همچنان در پرده‌ای از ابهام قرار دارد. اگر وی نتواند به آمادگی لازم برسد، مهوری چک چه در خط حمله و چه در دفاع مشکلی اساسی خواهد داشت. چک می‌تواند توپ را کنترل کند اما آیا می‌تواند نتیجه را نیز کنترل کند؟
● ۱۷ ژوئن؛ ایتالیا - ایالات متحده آمریکا
هر ۴ سال یک بار و درست هنگام برگزاری رقابت‌های جام جهانی، ایتالیا که در رده‌بندی فیفا در جایگاه سیزدهم قرار دارد به فکر تقویت خط حمله است، اما پس از دیدار اول و با پایان رقابت‌ها مجدداً همان سیستم قدیمی و دفاعی خود را در پیش می‌گیرد. این امر باعث می‌شود که شکست آنها تقریباً غیرممکن شود و از طرفی به معنی آن است که درصد خطائی ندارند، ناکامی‌های ایتالیا پس از آنکه در سال ۱۹۸۲ توانست فاتح جام جهانی شود، ادامه داشته و اکثراً در ضربات پنالتی از ادامه راه و یا قهرمانی بازمانده است. اما ایتالیا باید به دنبال یافتن راه‌حل برای صعود به دور بعد باشد، حتی اگر بتواند در دور نخست ۲ یا ۳ گل به ثمر برساند.
مارچو لیپی، سرمربی لاجوردی‌پوشان ۲ مسئله مهم پیش رو دارد: نخست آنکه فرانچسکو توتی آمادگی لازم را دارد که با وجود شکستگی پا بتواند همچنان با بازوبند کاپیتانی بازی کند و یا آنکه از روی نیمکت و یا حتی از روی سکوهای ورزشگاه و از آن بدتر، از ایتالیا شاهد بازی هم‌تیمی‌هایش باشد! این در حالی است که ۵ نفر از بازیکنان یوونتوس در شرطبندی و رسوائی‌های اخیر باشگاه نقش داشته‌اند، لیپی نگران تأثیرات این رسوائی بر وضعیت روحی بازیکنان درگیر و سایر بازیکنان است. بازیکنانی نظیر بوفون در این شرط‌بندی‌ها حضور داشتند. در فوتبال ایتالیا معمولاً یک بازیکن به‌عنوان سمبل تیم معرفی می‌شود، این بار نیز لوکا تونی که در تیم فیورنتینا بازی می‌کند، سمبل تیم ایتالیا است. او می‌تواند روزی با جای پای فیلیپو اینزاگی و یا الساندرو دل‌پیه‌رو بگذارد.
جیان لوییجی یوفون نخستین و بهترین گزینه درون دروازه است. خط دفاع همچون همیشه با الساندرو نستا از میلان در کنار جیانلوکا زامبروتا و فایبو کاناوار و از یوونتوس تکمیل خواهد شد: اگر آمریکا بتواند در این بازی یک گل به ثمر برساند و یا بازی یک گل به ثمر برساند و با بازی را با تساوی به پایان برد. خیلی باید به خود افتخار کند؛ زیرا کار بسیار مهمی انجام داده است.
● ۲۲ ژوئن؛ غنا - ایالات متحده آمریکا
بروس آره‌نا، سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا گفت که درباره تیم غنا چیز زیادی نمی‌داند. برای آمریکا آسان‌تر آن است که زمان زیادی را صرف حفظ توپ کند. اما آن طور که بازی‌های اخیر ”غنا“ نشان می‌دهد، فوتبال این تیم بر روی ۲ فاکتور سرعت و قدرت تکیه دارد.
راتومیر دویکوویچ، سرمربی صربستانی غنا پس از حذف غنا در دور اول در جام ملت‌های آفریقا در ژانویه هدایت این تیم را بر عهده گرفت، اما بازیکنان کلیدی این تیم همچنان ثابت هستند. در خط میانی استفان آپیاه حضور دارد که در تیم فنر باغچه ترکیه حضور دارد. همچنین میشل اسین از چلسی حضور دارد. همچنین در خط دفاع نیز ”اریک آدو“ بازیکن آیندهوون به بازی مشغول است.
غنا در جایگاه چهل و سوم رده‌بندی فیفا قرار دارد، اما نشان داده که تیمی بی‌برنامه و بی‌تجربه است و اگر آنها شانسی برای صعود داشته باشند، باید بتوانند در بازی مقابل آمریکا نمایش خوبی به اجراء بگذارند.

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».