چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 26 September, 2018

یازدهمین دوره جام جهانی فوتبال (آرژانتین ۱۹۷۸)


یازدهمین دوره جام جهانی فوتبال (آرژانتین ۱۹۷۸)
در کنگره فیفا در ششم جولای ۱۹۶۶ در لندن تصمیم گرفته شد که آرژانتین میزبان جام جهانی ۱۹۷۸ باشد و اسپانیا در سال ۱۹۸۲ و کلمبیا در سال ۱۹۸۶ عهده دار این مسئولیت باشند. البته آشوب‌های سیاسی که پیش از برگزاری مسابقات، این کشور را در بر گرفته بود، باعث شد بسیاری از کشورها به فیفا فشار بیاورند تا میزبانی را از آرژانتین بگیرد، اما پافشاری ژائوهاوه لانژ، رئیس فیفا مانع از وقوع این امر گردید. در نوزدهم نوامبر ۱۹۷۵ در گواتمالا، گروههای مقدماتی قرعه کشی شدند تا ۹۷ کشور برای کسب ۱۴ سهمیه با هم رقابت نمایند. جام جهانی ۱۹۷۸ فرصت مناسبی برای آرژانتینی‌ها بود تا قدرت فوتبال خود را به رخ دو رقیب دیرینه یعنی برزیل و اروگوئه بکشند. در مسابقات مقدماتی، در قاره اروپا تیم انگلیس که با ایتالیا هم گروه شده بود به علت تفاضل گل کمتر از صعود به جام جهانی بازماند. چکسلواکی قهرمان جام ملتهای اروپا در سال ۱۹۷۶ با شکست در برابر ولزواسکاتلند موفق به صعود نشد تا از گروه هفتم اروپا، اسکاتلند به جام جهانی راه یابد.
مجارستان پس از سرگروهی در گروه نهم اروپا برای صعود به دیدار تیم بولیوی (تیم سوم آمریکای جنوبی) رفت و با پیروزی ۹ بر ۲ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به جام جهانی صعود کرد. برزیل و پرو از آمریکای جنوبی به جام جهانی صعود نمودند. نکته جالب توجه در این قاره شکست اروگوئه در برابر بولیوی و عدم توفیق این تیم برای راهیابی به جام جهانی بود. در قاره آفریقا پس از انجام ۴ مرحله مسابقات مقدماتی، تیم تونس بالاتر از نیجریه و مصر جواز حضور در دور نهایی جام جهانی را به دست آورد. در رقابت های قاره پهناور آسیا که البته استرالیا هم به عنوان نماینده اقیانوسیه در آن حضور داشت، پس از برگزاری مرحله اول مقدماتی تیم های هنگ‌کنگ، کره جنوبی، ایران، کویت و استرالیا به عنوان سرگروه به مرحله دوم راه یافتند. در این مرحله رقابت ها به صورت دوره ای و رفت و برگشت انجام گرفت و در نهایت تیم ایران با کسب ۱۴ امتیاز از ۸ بازی (۶ پیروزی و ۲ تساوی) برای اولین بار جام جهانی صعود نمود. در منطقه آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف) تیم مکزیک موفق به کسب بیشترین امتیاز در دور نهایی و راه یابی به دور پایانی گردید.
دو سال پیش از شروع بازیهای جام جهانی، ژنرال های ارتش آرژانتین دست به کودتای نظامی زدند و ژنرال «خورخه رافائل ویدلا» حکومت را در دست گرفت. کودتا گران به سرعت دست به سرکوب مخالفان زدند. به طوری که پیش از آغاز جام جهانی و در طی دو سال، حداقل بیست هزار آرژانتینی ناپدید شده بودند. دولت بسیار تلاش نمود تا از تمامی ابزار تبلیغاتی خود جهت معرفی آرژانتین به عنوان کشوری بدون زاغه نشینی و زندانی سیاسی در زمان جام جهانی فوتبال استفاده نماید و با حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتبال نظر مردم کشور را هم جلب نماید. بنابراین سرمایه گذاری عظیمی برای برگزاری هرچه باشکوه تر جام جهانی از سوی دولت آرژانتین انجام گرفت. مجموعه زیرساختهای کشور شامل شبکه راه‌ها و نظام حمل و نقل عمومی و مراکز تلویزیونی بازسازی یا تکمیل شد. همچنین سه استادیوم بزرگ مندوزا، کوردوبا و ماردل پلاتا ساخته شدند. در مجموع حدود هفتصد میلیون دلار هزینه برگزاری این بازیها گردید.
دیدار افتتاحیه این مسابقه ها در اول ژوئن ۱۹۷۸ پس از انجام مراسم مختلف در حضور ژنرال ویدلا دیکتاتور آرژانتین برگزار شد. ویدلا در این مراسم سخنرانی مبسوطی در مورد صلح، دوستی و روابط انسانی کرد که طنز سیاهی بود و خیلی ها آن را هجویه ای بر ورزش و حقوق بشر خواندند. در دیدار افتتاحیه دو تیم آلمان غربی و لهستان در حضور ۷۷۰۰۰ تماشاگر به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. آلمان ها که قهرمان جام جهانی ۷۴ بودند، در غیاب بکن باوئر، اوورات، نتزر و گردمولر، شکوه سابق را نداشتند و به نظر نمی رسید بتوانند به مقام قهرمانی برسند.
مسابقات در چهار گروه چهار تیمی در دور مقدماتی آغاز گردید. در گروه اول، آرژانتین، ایتالیا، فرانسه و مجارستان حضور داشتند. آرژانتین بر روی نیمکت خود لوئیس سزار مینوتی را داشت که یک سال پیش از آن توسط ویدلا به این سمت منصوب شده بود و ژنرال های ارتش از او فقط قهرمانی می خواستند. فیلول در درون دروازه، پاسارلا در خط دفاع، آردیلس در خط میانی و ماریو کمپس در نوک حمله ستون های اصلی این تیم به شمار می رفتند. تیم میزبان با دو پیروزی (۲-۱) مقابل مجارستان و فرانسه جام را آغاز نمود ولی در دیدار سوم با تک گل روبرتو بتگا مهاجم یوونتوسی تیم ملی ایتالیا مغلوب این تیم گردید. ایتالیایی ها که فرانسه و مجارستان را هم مغلوب کرده بودند به عنوان تیم اول صعود نمودند تا در دور بعد در گروه سختی قرار گیرند. در گروه دوم، آلمان غربی، لهستان، تونس و مکزیک قرار داشتند که دیدار اول با تساوی آلمان غربی و لهستان به پایان رسید. تونس که تنها نماینده قاره آفریقا بود، شگفتی ساز شد و با پیروزی ۳ بر یک بر مکزیک خود را به جهانیان شناساند. اما تجربه کم باعث شکست یک بر صفر آنها در برابر لهستان شد تا پس از پیروزی ۶ بر صفر آلمانها بر مکزیک برای تکمیل شگفتی و صعود نیازمند کسب پیروزی برابر آلمان غربی باشند، آرزویی که محقق نشد و تونس با تساوی بدون گل برابر مدافع عنوان قهرمانی از راه یابی به مرحله دوم بازماند. از این گروه لهستان و آلمان غربی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. در گروه سوم، اتریش، اسپانیا، برزیل و سوئد حضور داشتند. برزیل با نسل جدیدی از بازیکنان خود که جانشین اسطوره‌های دهه گذشته شده بودند پا به این جام نهاد. در این تیم سوکراتس و زیکو در زمره بهترین ها بودند. برزیل پس از دو تساوی برابر سوئد و اسپانیا، با کسب پیروزی یک بر صفر بر اتریش به دور بعد صعود نمود. در گروه چهارم، تیم های پرو، هلند، ایران و اسکاتلند حضور داشتند. هلندی ها با رهبری ارنست هاپل حتی بدون یوهان کرایف هم خیلی قدرتمند می نمودند. البته اگر کرایف بود و این تیم روحیه پیروزی در دیدار نهایی را داشت شاید جام یازدهم به آمستردام می رفت که این اتفاق نیفتاد. تیم ایران که قدرت اول فوتبال آسیا بود و در دیدارهای تدارکاتی پیش از جام بسیار موفق نشان داده بود، به علت بروز درگیری و حاشیه های فراوان در ارودهای پیش از جام، با روحیه ای بسیار پایین و عدم هماهنگی میان مسئولان و بازیکنان و کادر فنی به آرژانتین وارد شد و در گام اول با نتیجه سنگین ۳ بر صفر مقابل هلند مغلوب شد. تیم پرو هم که از وجود تئوفیلو کوبیلاس ستاره خود در جام ۷۰ سود می جست با همین نتیجه اسکاتلند را مغلوب کرد. تیم ایران در گام دوم توانست با گل ایرج دانایی فرد به نتیجه مساوی یک بر یک برابر اسکاتلند دست یابد ولی با شکست ۴ بر یک مقابل پرو در دیدار آخر خیلی زود با جام جهانی خداحافظی کرد. از این گروه، تیم های پرو و هلند به مرحله بعد صعود کردند.
در مرحله دوم، هشت تیم صعود کرده در دو گروه چهار تیمی قرار گرفتند تا تیم های اول هر گروه به دیدار نهایی و تیم های دوم به دیدار رده بندی صعود کنند. در این مرحله، آلمان غربی، ایتالیا، هلند و اتریش در گروه یک قرار گرفتند. هلندی ها با دو پیروزی خیره کننده (۵-۱) و (۲-۱) برابر اتریش و ایتالیا خود را به عنوان مدعی اول جام مطرح کردند. آلمان ها هم که در دیدار اول مقابل ایتالیا مساوی کرده بودند با تساوی برابر هلند و شکست از اتریش، برخلاف سه دوره گذشته از حضور در جمع چهار تیم نهایی بازماندند. پیروزی یک بر صفر ایتالیا برابر اتریش آنها را به دیدار رده بندی فرستاد. در گروه دوم، برزیل، آرژانتین، لهستان و پرو حضور داشتند. آرژانتین با پیروزی دو بر صفر مقابل لهستان آغاز کرد و برزیل ۳ بر صفر پرو را شکست داد. در بازی دوم، آرژانتین برابر برزیل به تساوی بدون گل رسید تا پس از پیروزی ۳ بر یک برزیل برابر لهستان، نیازمند نتیجه‌ای با اختلاف ۴ گل برابر پرو باشد تا بتواند به دیدار پایانی صعود نماید. در شب ۲۱ ژوئن آرژانتین در بوینوس آیرس تیم پرو را با ۶ گل مغلوب نمود. این نتیجه که به عقیده بسیاری حاصل تبانی دو تیم بود باعث شد تیم قدرتمند برزیل بدون شکست از حضور در دیدار نهایی باز بماند. برزیل در دیدار رده بندی موفق شد ایتالیا را ۲ بر یک شکست دهد و به مقام سوم جام برسد.
دیدار نهایی در روز بیست و پنجم ژوئن در حضور حدود هشتاد هزار تماشاگر آرژانتینی بین دو تیم آرژانتین و هلند برگزار شد. تیم آرژانتین در این دیدار با گل کمپس از حریف پیش افتاد ولی گل «یان پورت ویلت» هلندی در دقایق پایانی، بازی را به وقت اضافی کشید. در وقت اضافه، ماریوکمپس آقای گل و ستاره مسابقات یک گل دیگر به ثمر رساند و برتونی با گل خود پیروزی نهایی ۳ بر یک را برای آرژانتین به ارمغان آورد تا برای نخستین بار مردم آرژانتین جشن قهرمانی در جام جهانی را برگزار نمایند.
● تابلوی افتخار
▪ تعداد تیمهای شرکت‌کننده : ۱۶ تیم
▪ رده‌بندی نهایی : ۱- آرژانتین ۲- هلند ۳- برزیل ۴- ایتالیا
▪ تعداد مسابقات : ۳۸ بازی
▪ تعداد گل : ۱۰۲ گل
▪ بهترین خط حمله‌ : آرژانتین و هلند (۱۵ گل)
▪ بهترین خط دفاع :آرژانتین (۴ گل)
▪ آقای گل : ماریوکمپس ( آرژانتین ۶ گل)
▪ بهترین بازیکن : ماریوکمپس (آرژانتین)
▪ مجموع تماشاگران : ۱۶۱۰۲۱۶ نفر
▪ دیدار فینال‌ ـ ورزشگاه مونومنتال ( ۲۵ ژوئن ۱۹۷۸ - بوینوس‌آیرس)
آرژانتین ۳ - هلند ۱ (در وقت اضافی)
▪ گلها : کمپس(۱۰۵،۳۸)، برتونی (۱۱۵)، برای آرژانتین ؛ نانینگا(۸۰) برای هلند
▪ داور : سرجیوگونلا (ایتالیا)
▪ تماشاگر : ۷۸۰۰۰ نفر
▪ آرژانتین : فیلول، اولگاین، گالوان، تارانتینی، آردیلس (لاروسا)، گالگو، کمپس، برتونی، لوکو، اوریتز (هوسمان)
▪ هلند : یونگ بلود، یانسن (سوربیر)، براندتس، کرول، پورتویلت، هان، دبیلو. وان درکرکهوف، نیسکنز، ار.وان‌درکرکهوف، رپ (نانینگا)، رنسن برینگ


منبع : سایت پارس اسپورت

مطالب مرتبط

آن «جوگوبونیتو»ی فراموش شده

آن «جوگوبونیتو»ی فراموش شده
برزیل با پشت سر گذاشتن استرالیا به نهمین پیروزی پیاپی خود كه مجموعاً در دو جام جهانی گذشته و ۲۰۰۶ شكل گرفته، دست یافت. سلسائو در این بازی بسان دیدار با كرواسی نكته خاصی در حركات ستارگان پرآوازه اش عرضه نكرد و چه بسا اگر شاگردان گاس هیدینك می توانستند از موقعیت های ایجاد شده در اواخر بازی بهره جویند، اكنون دیگر برزیل را تیم صعود كرده به مرحله بعدی مسابقات نمی خواندیم! برزیل دقیقاً همان تصویری از خود به نمایش گذاشت كه در بازی با كرواسی نظاره گر آن بودیم. آنچه كه مترادف بود با یك عملكرد كسالت بار، سرگیجه آور و بسیار ناامید كننده...
در نیمه نخست برزیل كه با همان آرایش همیشگی ۴-۲-۴ به میدان رفته بود و با گماردن دیدا در درون دروازه، ژوان و لوسیو در قلب خط دفاعی، كارلوس و كافو در چپ و راست این منطقه توانست به خوبی حملات استرالیا را خنثی كرده، و البته با یكی دو حمله نه چندان نیش دار نیمه اول را بدون گل به پایان برساند. گرچه از استرالیا این تیم هماهنگ و بسیار سخت كوش گاس هیدینك به عنوان تیمی كه دهه ها بود از چنین تورنمنتی به دور بود بیش از این انتظار نمی رفت اما سامبا ها نشان دادند كه در نیمه اول با یك رونالدوی ناآماده، رونالدینیو كم فروغ و آدریانو ناهماهنگ و با چنین شیوه ای نمی توانند در ادامه مسابقات ره به جایی ببرند. و اگر شاید كاكا نیز چنین سرنوشتی در این دو مسابقه داشت، برزیل اكنون این چنین با ۶ امتیاز صعودش را به مرحله یك شانزدهم نهایی، قطعی نمی دانست.
اما استرالیا كه در این دیدار برخلاف مسابقه با ژاپن تیم كاهیل را از ابتدا در مركز خط میانی خود می دید، از این ناحیه چندان نیش دار ظاهر نشد و حركات بعضاً موثر جیسون كولینا و نیز برت امرتون در دو سوی زمین سبب تحرك نسبتاً قابل قبول مارك ویدوكا در خط حمله می شد. اما در نیمه دوم، برزیل بهترین شروع ممكن را داشت. هنوز ۴ دقیقه از این نیمه سپری نشده بود كه رونالدو در نزدیكی محوطه جریمه با پاسی عرضی و زمینی، آدریانو را صاحب موقعیت گل كرد، كه مهاجم بحران زده اینتر در فصل گذشته توانست طلسم ناكامی هایش را به لطف موقعیت سازی رونالدو- كه شرایطی بهتر از او ندارد- شكسته، و گل پیروزی بخش سلسائو را وارد دروازه مارك شوارتزر كند. در این صحنه اسكات چیپرفیلد می توانست در مسیر توپ قرار گیرد اما با بدشانسی مانع از به ثمر رسیدن چنین گلی نشد. این صحنه و این حركت را می توان به جرات، یگانه همكاری موثر این دو مهاجم، كه تا پیش از شروع این جام با تبلیغات فراوان كه حكایت از قدرت مخوف و مهارنشدنی آنها داشت تلقی كرد. پس از این گل، استرالیا با سیستمی فوق العاده و به غایت سازماندهی شده كه از سوی رهبری چون گاس هیدینك اتخاذ شده بود، برای بازگشت به مسابقه تلاش بسیاری كرد.
۱-۵-۴ گاس هیدینك كه در اصل سیستم پایه این تیم در این دو مسابقه به شمار می رود، تداعی كننده انسجام تیمی و هارمونی چشم نواز مجموعه ای دارد كه از هر لحاظ شایسته حضور در مرحله یك شانزدهم نهایی است. حضور شوارتزر كه سا ل ها است در ریورساید از بهترین ها به شمار می رود در درون دروازه، اطمینان خاطر عجیبی را به لوكاس نیل و گریك مور می بخشید.
هر چند حتی اگر او را در گل مشكوك ژاپن به استرالیا خطاكار قلمداد كنیم! البته باید به مصدومیت تونی پوپوویچ مهره این تیم در خط دفاعی نیز اشاره كنیم كه در نیمه نخست جایگزین مارك برشانو شد! در خط میانی حضور تیم كاهیل، برخلاف دیدار نخست این تیم چندان موثر و مفید واقع نشد و او پس از اینكه استرالیا تا دقیقه ۶۰ نتوانست به آن هارمونی همیشگی كه در نیمه نخست آن را به تصویر كشیده بود، دست یابد جایش را به هری كیول نامدار سپرد.
حضور هری كیول به جای كاهیل- كه البته بازی نكردن ستاره اسبق لیدز و فعلی لیورپول خود جای بحث و سئوال را باقی می گذارد- با آگاهی به این نكته كه برخلاف كاهیل بیشتر علاقه دارد تا از جناحین به همان سبك سنتی بریتانیایی حملات تیمش را سازماندهی كند نشان دهنده برنامه گاس هیدینك بر روی توپ های بلند بود تا مارك ویدوكا و سپس جان آلویسی كه هر دو سرزنانی قابل به شمار می روند از چنین ارسال هایی بهره جویند. كاهیل گرچه هیچگاه در گودیسون پارك یك هافبك هجومی صرف نشان نداده، اما در دیدار نخست بی تردید یگانه ناجی تیمش بود. از دقیقه ۶۰ به بعد و به لطف حضور هری كیول باتجربه و میدان دیده، آهنگ هجومی استرالیا، رنگ و بویی دیگر به خود گرفت و سپس با بیرون رفتن یك مدافع یعنی گریك مور و حضور جان آلویسی مهاجم لالیگایی استرالیا برنامه های تهاجمی این تیم با حضور مارك ویدوكا در خط حمله، بیش از همیشه خطرناك تر شد.
در ادامه مسابقه هری كیول می توانست از دفع توپ مبتدیانه و مضحك دیدا - كه مدتی است با چنین صفاتی خو گرفته است - بهره جوید، اما هافبك هجومی قدیمی این تیم در كمال بی دقتی، این موقعیت باد آورده را به دل آسمان فرستاد. او حتی نتوانست از دروازه خالی برزیل نیز برای به تساوی كشیدن بازی استفاده كند. برزیل در این میان كم و بیش و با حركاتی نه چندان چشم نواز به سوی دروازه مارك شوارتزر حركت می كرد، اما برای ارائه یك فوتبال جوگوبونیتو تنها حضور یك كاكای آماده و بی نهایت موثر كفایت نمی كرد. نكته تاریك و مأیوس كننده سلسائو در این دو بازی نه بحران مهلك رونالدو و نه عدم آمادگی آدریانو كه حضور نه چندان چشم نواز رونالدینیو در دل این تیم است. رونالدینیویی كه تمامی عاشقان این تیم در كل دنیا در انتظار همان نمایش آشنایش در كاتالونیا اما در قالب تیم ملی برزیل بودند. اما او نتوانسته، حتی ۲۰ درصد از «رونی»ای باشد كه همه با تماشای هنرش به آسمان پرواز می كنند! گذشته از اینها نكته ای كه جلب نظر می كرد اعتراض و «هو»كردن های تماشاگران حاضر در مونیخ بود. فریاد هایی كه هرگاه بازیكنان میانی برزیل برای آرام ساختن و فروكش كردن عطش استرالیا یك ضرب به دیدا پاس می دادند به اوج خود می رسید! نكته ای كه در این بازی شاید خیلی از حامیان فوتبال ناب این كشور را به فكر فرو برد، تعویض دقیقه ۷۲ كارلوس پریرا بود.
وقتی كه شماره امرسون- كه با كارت زردش، حضورش در بازی های آتی این تیم در خطر بود! - در تابلوی تعویض مشخص شد، بی شك همگان در انتظار ورود هافبك خلاق و فرمانده مقتدر ژرلاند یعنی جونینیو پرنامبوچانو بودند، اما در اوج شگفتی این گیلبرتو سیلوا بود كه در راستای تدافعی ساختن بیش از پیش سلسائو جانشین ستاره یوونتوس شد! پس از آن و در ۱۵ دقیقه انتهایی مسابقه، استرالیا فشار حملاتش را افزایش داد. دو ضربه متوالی مارك برشانو- كه برخلاف دیدار نخست كه از فرط بد بازی كردن جایش را به تیم كاهیل داد در این مسابقه فوق العاده نشان داد - كه دومی اش با یك حركات آكروباتیك زیبا همراه بود با واكنش های حیرت انگیز دیدا توام شد و این تیم را بار دیگر در به ثمر رساندن گل تساوی اش ناكام كرد.
تملك بازی متعلق به تیم یكدست گاس هیدینك بود. هر چند كاكا نیز بر روی ضربه كرنر ارسالی رونالدینیو توانست با ضربه سر تیر دروازه استرالیا را به لرزه درآورد! در آخرین دقایق مسابقه فرد، مهاجم تكنیكی و انرژیك لیون، كه به جای آدریانو در میدان حضور داشت توانست از شوت روبینیو دیگر مرد تازه وارد برزیل، كه با دفع ناقص مارك شوارتزر توام شد بهره ببرد و دروازه خالی استرالیا را در ساده ترین كار ممكن باز كند. با این گل، استرالیا مأیوس تر از همیشه شكست را باور كرد تا برای بازی سومش با كرواسی - كه حكم یك فینال را خواهد داشت- خود را آماده كند.
برزیل به دومین پیروزی اش دست یافت. دو پیروزی و ۶ امتیاز...! اما این مجموعه نشان داد كه نام «برزیل» با آن برچسب «جوگوبونیتو» برای چنین تیمی بیش از حد بزرگ است...! در ضمن، نكته ای كه طعنه آمیز به نظر می رسد، حسرت نویسندگان انگلستان به مجموعه ای است كه گاس هیدینك آن را به شكوفایی رسانده... این جمله از راب اسمیت نویسنده گاردین در خصوص تفاوت آشكار اریكسون و هیدینك روشن كننده بسیاری از ابهامات است: «در یك نیمه، گاس هیدینك نشان داد كه از چه نگرش و تفكری شگرف در فوتبال بهره مند است، در حالی كه اریكسون در این ۵ سال هنوز نمی داند بهترین تركیبش چیست؟!»

وبگردی
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی - جوان خوش ذوق ایرانی لامبورگینی! تماما ایرانی را طراحی و تولید کرده است.
سلطان سکه
سلطان سکه - اولین جلسه دادگاه "وحید مظلومین" معروف به سلطان سکه به همراه ۱۴ نفر از همدستانش امروز در شعبه دو دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی زرگر و به صورت علنی برگزار شد.
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر - با وجود اینکه چند روزی است سریال پر حاشیه "پدر" به پایان رسیده است، اما انتشار تصاویر ریحانه پارسا بازیگر نقش اول زن این سریال جنجال تازه‌ای به پا کرده است. این جنجال در حالی ایجاد شده که سازندگان سریال "پدر" به دنبال تولید فصل دوم آن هستند.
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها - ریحانه پارسا، بازیگر نقش لیلا در سریال "پدر" فعالیت خودش را به عنوان مدل تبلیغاتی آغاز کرد. این بازیگر متولد سال 1377 است.