شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ / Saturday, 26 May, 2018

رنگ مو (Hair color)


رنگ مو (Hair color)
رنگهای مو دو کاربرد عمده دارند:
۱) مخفی نمودن موهای سفید شده
۲) تغییر رنگ ظاهری موها
● رنگ های مو به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی می گردند:
الف) رنگ موهای طبیعی یا گیاهی(Vegetable dyes)
رنگ موهای طبیعی از برگ گیاهان حاوی رنگدانه مانند حنا، روناس، خضاب، بابونه، ایدیگو و موارد دیگر به دست می آیند. به این صورت که مثلا در مورد حنا (Henna) برگ های این گیاه ابتدا خشک سپس پودرشده و به صورت خمیر در آمده و روی مو گذاشته می شود. البته حنا را می توان به صورت منفرد یا در ترکیب با گیاهان دیگری مثل ایندیگو(Indigo) و بابونه (Camomile) هم استفاده نمود. مزیت رنگ موهای گیاهی، طبیعی بودن و ایمنی نسبی آنهاست.
▪ محدودیت رنگ موهای طبیعی:
۱) تنوع لازم را ندارند.
۲) نتایج غیر قابل پیش بینی است.
۳) دریچه های مویی که با اینگونه مواد رنگ شده مسدود می گردد بنابراین دکلره و بی رنگ کردن مو بسیار مشکل و گاهی نشدنی خواهد شد. از این رو دسترسی به رنگهای با پایه روشن در آینده امکانپذیر نخواهد بود.
ب) رنگ موهای شیمیایی
این گونه رنگها از مواد شیمیایی ساخته می شوند. بزرگترین مزیت رنگ موهای شیمیایی تنوع رنگ ها و عیبشان ایمنی کمتر خصوصا در فرمولاسیونهای غیر استاندارد است.
همچنین به علت فعل و انفعالات شیمیایی که در فرایند رنگ کردن مو رخ می دهد - خصوصا اگر رنگ کردن مو با مهارت انجام نشود. آسیب هایی مانند خشک شدن مو وهمچنین تحریک و سوزش پوست سر بوجود می آید.
تحقیقات اخیر نشان داده رنگ موهای شیمیایی می توانند در دراز مدت حتی باعث بروز بیماریهایی مانند سرطان شوند که برای نمونه می توان به خبری که به تازگی در مورد ارتباط رنگ مو با سرطان منتشر شده اشاره نمود:
خلاصه خبر آن است که که طی پژوهشی ثابت شده خانمهایی که به مدت بیش از بیست سال از رنگ موهای شیمیایی استفاده کرده اند بیشتر از خانمهایی که از رنگ مو استفاده نکرده اند در معرض بیماری سرطان سیستم لنفاوی(NHL) قرار دارند برای دیدن متن کامل این خبر اینجا یا اینجا را کلیک کنید.
البته این مساله چندان نگران کننده نیست زیرا در دو دهه اخیر بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک ازفرمولاسیون برخی مواد مصرفی برای رنگ کردن مو حذف شده که این مواد شیمیایی خطرناک بیشتر در فرمولاسیونهای قدیمی یافت وجود داشته اند.
▪ رنگ موهای شیمیایی خود به سه رده موقتی، نیمه دائمی و دائمی تقسیم بندی می شوند:
۱) رنگ موهای موقتی (Temporary)
در این نوع رنگ مو رنگدانه ها فقط روی سطح موها را می پوشانند ولی به علت بزرگ بودن اندازه ملکولشان به داخل پولک های مو نفوذ نمی کنند.
دراین نوع رنگ مو از رنگدانه های قابل حل در آب استفاده می شود از این رو این رنگ با یک بار شستن زدوده می شود.
۲) رنگ موهای نیمه دائمی (Semi-permanent)
در این نوع رنگ مو رنگدانه ها به داخل پولک مو نفوذ می کنند ولی با رنگدانه های طبیعی مو امتزاج پیدا نمی کنند، از این رو این رنگ پس از چند هفته و چندین بار شستن زدوده (remove) خواهند شد
۳) رنگ موهای دائمی (Permanent)
این رنگدانه ها نیز همانند رنگدانه های نوع دوم، اندازه کوچکی دارند از این رو به داخل پولک مو نفوذ می کنند. با این تفاوت که با رنگدانه های طبیعی مو ترکیب شیمیایی تشکیل داده در اثر این ترکیب ملکولهای ریز تبدیل به ملکولهای درشت تری می شوند بنابراین در داخل مو محبوس گردیده و لذا اثرشان دائمی است.
یکی از اشتباهات رایجی که مرتبا توسط کاربران بی تجربه رنگ مو تکرار می شود آن است که رنگ روشن را بدون انجام عمل دکلره روی مو استفاده می نمایند.
برای به کار بردن رنگهای روشن برروی موی تیره طبیعی، ابتدا باید رنگدانه های طبیعی مو را خارج نمود، به این عمل دکلره کردن می گویند. فراورده هایی که به این منظور استفاده می شوند مواد دکلره (Bleach) نام دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات عمل دکلره اینجا را کلیک نمایید.
● پاسخ به سوالات متداول شما در مورد رنگ مو:
▪ در پروسه رنگ شدن موها چه فعل و انفعالات شیمیایی رخ می دهد؟
ـ در رنگ موهای موقتی و نیمه دائمی مولکولهای رنگ با رنگدانه های طبیعی خود موها امتزاجی حاصل نمی کنند و در واقع یک پوشش معمولی از رنگ هستند که روی سطح مو را می پوشانند (موقتی) و یا به داخل محور مو نفوذ می کنند(نیمه دائمی) مولکولهای رنگ موهای نیمه دائمی از همان راهی که به داخل محور مو رفتند بعد از چند بار شستشو از محور موها خارج می شوند
اما در رنگ موهای دائمی نقش واکنشهای اکسیداسیونی به حدی است که این رنگ موها را رنگهای اکسیداسیونی هم نام برده اند
جزء اصلی رنگ موهای دائمی یک ترکیب آروماتیک است که حداقل دو گروه الکترون دهنده در موقعیت ۱و۴ دارد. مانند پارافنیلن دی آمین که در واقع اولین رنگ موی مصنوعی ساخته شده توسط بشر بوده.
این جور ملکولها وقتی در مجاورت یک ترکیب اکسیدکننده مثل هیدروژن پراکسید، اکسید می شوند ترکیب واسطه ای ایجاد می کنند که در ترکیب با ملکولهای دیگر از جمله رنگدانه های طبیعی خود موها ملکولهای بزرگتری ایجاد می نمایند و به همین دلیل در محور موها به دام می افتند و از آن خارج نمی شود به همین جهت اثر آنها دائمی می شود
▪ یک رنگ مو از چه قسمتهایی تشکیل شده؟
رنگ موهای دائمی شامل ۳ قسمت هستند:
۱) مولکولهای واسطه اولیه مانند پارا فنیلن دی آمین
۲) عامل جفت کننده
۳) عامل اکسید کننده که تقریبا همیشه از هیدروژن پراکسید(H۲O۲) به این منظور استفاده می شود
▪ چه نوع رنگ مویی مناسب چه نوع پوستی است؟
ـ به طور خلاصه می توان گفت رنگهای روشن مناسب پوست روشن و رنگهای تیره مناسب پوستهای تیره می باشند.
▪ مارکهای معروف رنگ مو چیست؟
در حال حاضر معروفترین مارکهای رنگ مو ایگورارویال شوارتسکف کشور آلمان ، ایمیدیا سلکسیون اورآل کشور فرانسه و کلستون شرکت ولا آلمان است که طرز مصرف آنها در آموزشگاه های آرایشی معمولا تدریس می شود.


منبع : سایت‌زیباایران

مطالب مرتبط

حمام گیاهی

حمام گیاهی
بسیاری از گیاهان برای پوست مفید بوده و ازآنها در حمام استفاده می شود. بهترین گیاه از این نوع گیاهان، گل بابونه است که ازتازه یا خشک آن می توان استفاده کرد. خاصیت های بابونه زیاد است و باعث لطافت پوست شده و همچنین از آن محافظت می کند و در ضمن موهای بدن را نیز بور می کند.
● انواع حمام های گیاهی عبارتند از :
▪ حمام های عطرآگین:
که در آن از گلها و گیاهان معطر مانند گل سرخ، بهار نارنج، یاسمن، سنبل، نعناع و ... استفاده می شود.
▪ حمام های شفابخش:
که به عنوان درمان کننده هم می توان از آنها استفاده کرد و دارای ویتامین های فراوان می باشند و درسالم سازی پوست بسیار موثر بوده مانند: زیرفون و نعناع.
▪ حمام های تقویت کننده: که از روغن های گیاهی و مقداری آب، تشکیل شده اند و در تقویت پوست و سلامت و شادابی آن بسیار موثر می باشد. مانند روغن بادام، روغن آفتابگردان ، روغن دانه کتان و غیره.
▪ حمام های نیم تنه :
این نوع حمام ها برای سلامت و شادابی ، در انواع مختلف می باشد که برای این گونه حمام ها باید مقداری مناسب و متناسب از گیاهان مورد نظر را در کیسه پارچه ای ریخته و در یک لیتر آب جوش برای ساعتی خیس نمایید و سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید و دم کنید و ازعصاره آن در حمام نیم تنه استفاده کنید. آب وان باید کاملا داغ و قابل تحمل باشد . قابل ذکر است که چنانچه در موقع حمام از کیسه محتوی دارو به عنوان کمپرس بر روی مواضع مورد نظر استفاده شود ، اثرات مفیدتری خواهد داشت.
▪ حمام شیر:
این حمام مخصوص ژرژ ساند نویسنده فرانسوی بوده، که دارای پوست لطیف و سالمی نیز بوده است. تنها عامل این سلامتی و جوانی را در حمامی که می نموده است ، می دانسته است. برای آماده کردن این حمام به مواد زیر نیازمندید:
ابتدا ۱۰۰ گرم بی کربنات سدیم را با ، ۲۲۵ گرم نمک مخلوط کنید و در یک لیتر آب ، حل نمایید، سپس ۸۵ گرم عسل را در سه لیتر شیر بریزید و حل کنید. مواد به دست آمده را در وان بریزید و خوب هم بزنید و بعد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در وان، استراحت کنید.
▪ حمام توت فرنگی:
این حمام مخصوص مادام تالین یکی از زیبایان تاریخ بوده است و به طور کلی خانم های زیبا در آب توت فرنگی و تمشک حمام می کرده اند و سپس با شیر و اسانس گل، آبکشی می کرده اند، تا پوست بدنشان خوشبو و شاداب شود.
▪ حمام آب دریا:
آب دریا به دلیل داشتن املاح معدنی، بسیار مفید است اما همیشه در دسترس نیست. پس بهترین راه این است که با افزودن املاح ویژه دریا به آب وان، برای خود، آب دریا درست کنید. برای این کار ۲۲۵ گرم سولفات منیزیوم و ۵۰۰ گرم کلرید منیزیوم را به آب وان بیفزایید و برای این که خوشبو شود کمی اسانس نعناع یا اکالیپتوس به آن بیفزایید.
▪ حمام برای رفع خستگی:
دوش سرد و گرم به تناوب، خستگی را از پوست می گیرد. این کار زمانی نتیجه بهتری خواهد داشت که زیر دوش آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوری که پوست ، دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند.
▪ حمام نیم تنه برای رفع خستگی:
یک مشت از گل و برگ پنیرک و یا برگ و ریشه و یا گل و ریشه آن را و یا بهتر، یک مشت از مخلوط همه آنها را در یک لیتر آب جوش ریخته ، از این محلول تهیه شده جهت رفع خستگی دست و پا و یا در حمام استفاده شود.
ـ مشتی از گیاه خشک شده دارواش را در یک لیتر آب ، جوشانیده و روزانه یکبار دست و پا را حمام می دهند.
ـ مایع مورد استفاده از پوست ساقه زالزالک تهیه می شود. دو قسمت از پوست خرد شده را ، در یک لیتر آب می ریزند و بعد از تهیه محلول دوبار در روز، جهت رفع خستگی از آن استفاده می کنند.
▪ حمام نیم تنه برای بهبود ناراحتی های پوستی:
مقدار نیم کیلو جو و نیم کیلو سبوس را درکیسه پارچه ای ریخته و در یک لیتر آب جوش، برای ساعتی خیس کنید و سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید و دم کنید و از عصاره آن در حمام نیم تنه استفاده کنید.
آب وان باید کاملا داغ ولی قابل تحمل باشد. قابل ذکر است که چنانچه در موقع حمام از کیسه محتوی دارو به عنوان کمپرس بر روی مواضع مورد نظر استفاده شود مفیدترخواهد بود.
▪ حمام نیم تنه برای بهبود زخم های پوستی:
جوشانده بومادران به صورت لوسیون و استفاده از این محلول به صورت حمام دست و پا یا به صورت کمپرس ، برای درمان زخم ها و ضدعفونی کردن آنها مفید است.
▪ حمام نیم تنه برای تمیز کردن پوست های چرب:
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: بومادران، برگ لیمو، برگ گل شمعدانی
▪ حمام نیم تنه برای پوستهای حساس:
یک و نیم مشت از ریشه تازه یا خشک شده و برگ های باباآدم را، در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد. با این محلول روزانه دو تا سه بار حمام پوست میگیرند.
▪ حمام نیم تنه برای زه کشی پوست:
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: شکوفه پرتغال، برگ های گل رز، گلبرگ های رز و مادگی آن و پوست درخت بید.
▪ حمام نیم تنه نرم کننده برای از بین بردن چین و چروک پوست:
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: رازیانه ، گلبرگ، رز، گل آقطی، گل زیزفون.
▪ حمام نیم تنه مرطوب کننده:
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: شکوفه پرتغال، برگ های گل رز، گلبرگ های رز و مادگی آن و پوست درخت بید.
▪ حمام نیم تنه آرام کننده پوست:
یک مشت از برگها و گلهای بادام شیرین را ، همراه ۴۰ گرم از پوست میوه و پوست ساقه گیاه، در یک طشت پر از آب گرم ریخته و روزانه دو بار با این محلول ، حمام نمایید.
▪ حمام نیم تنه آرامش دهنده:
یک مشت گیاه تازه یا سه تا چهار مشت از گیاه خشک شاه تره را ، در یک لیتر آب می ریزید و بعد از تهیه محلول، از آن در حمام نیم تنه روزی یکبار استفاده نمایید.
▪ حمام نیم تنه لینت بخش:
یک مشت کامل از میوه، برگ و ریشه انگور فرنگی قرمز را در یک لیتر آب می ریزید. حمام با این مایع یک یا دو بار در روز توصیه شده است.
حمام نیم تنه برای تقویت و آرامش دهنده: نیم مشت تا یک مشت از گیاه مرزنگوش را، در یک لیتر آب ریخته، محلول حمام به دست می آید.
▪ حمام نیم تنه برای تقویت پوست:
دو تا سه مشت از آویشن را، در یک لیتر آب می جوشانید و از این محلول جهت حمام دست و پا استفاده می کنید.
▪ حمام نیم تنه مقوی برای پوست و خوشبو کننده آن :
جوشانده ۲۰۰ گرم گیاه خشک شده اسطوخودوس را در وان حمام بریزید و به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه در آن دراز بکشید.
▪ حمام نیم تنه برای لطافت و خوش بویی پوست:
یک مشت از گلهای خشک شده نارنج را در یک لیتر آب ریخته ، از این محلول تهیه شده، در وان حمام ریخته و حمام نیم تنه بگیرید.
▪ حمام نیم تنه برای لطافت پوست:
یک مشت ، مخلوط ریشه و برگ ختمی را به ازای یک لیتر آب جوشیده به کار می برند یا دو گرم گل ختمی در یک لیتر آب مخلوط کرده و از این محلول برای حمام های نیم تنه استفاده می کنند.
▪ حمام نیم تنه لطیف کننده:
این حمام ، حمام با سرکه سیب است. با افزودن یک فنجان سرکه سیب به آب وان می توانید اسید پوست را تامین کنید .
▪ حمام نیم تنه برای نرمی و لطافت پوست:
یک مشت از میوه و گل گیاه آلوچه را، در یک لیتر آب ریخته ، محلول تهیه شده را جهت حمام دست و پا به کار ببرید.
▪ حمام نیم تنه برای سفید شدن پوست:
۱ لیتر شیر که سرشیر آن کاملا گرفته شده را به آب ولرم وان حمام اضافه کرده و به مدت ۲۰ دقیقه در آن دراز بکشید.
▪ حمام نیم تنه برای شادابی و لطافت پوست:
مقداری برگ توت رادر آب بریزید و پس از مدتی برگ ها را از ظرف خارج کنید و آب آنرا به آب وان بیفزایید. این حمام دوباره پوست رازنده می کند.
▪ حمام نیم تنه برای زیبایی پوست و نرمی دست و پا:
نیم مشت اسطوخودوس را، در یک لیتر آب ریخته تامحلول حمام تهیه شود. برای حمام کامل ، یک بسته بزرگ از این گیاه را در وان حمام ریخته و با این محلول شست و شو ، تمام بدن را حمام نمایید.
▪ حمام نیم تنه برای زیبایی و نرمی پوست:
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: جوانه کاج خشک شده و دم شده در آب جوش.
▪ حمام نیم تنه برای روشنایی پوست:
سه عدد هویج را رنده کرده و در یک لیتر آب ، محلول شست و شو را درست کنید و روزانه دو تاسه بار دست و پا را با آن حمام کنید.

وبگردی
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی!
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی! - کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بزرگان اصلاحات مانند عارف، مطهری و حضرتی
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد - صادق زیباکلام می‌گوید: دوم خرداد به این دلیل نقطه عطف شد که مسئولین نظام بر روی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری نظر داشتند، ولی مردم به سیدمحمد خاتمی رای دادند. ناطق نوری هفت میلیون و خاتمی ۲۰ میلیون یعنی حدود سه برابر نامزد مسئولین رای آورد. عبدالله ناصری نیز می‌گوید: ما امروز حجت الاسلام ناطق نوری، رقیب جدی ۲۱ سال پیش این گفتمان را در کنار گفتمان اصلاح طلبی می‌دانیم. این یکی از دستاورد‌های جنبش دوم…
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!