جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ / Friday, 17 August, 2018

رشت، شهر باران


رشت، شهر باران
شهرستان رشت مرکز استان گیلا ن در شمال کشور واقع است. جمعیت این شهرستان بنابر سرشماری مرکز آمار در سال ۱۳۸۳ برابر با ۷۱۵/۰۹۷ نفر است. این شهرستان از شمال به دریای خزر و بندرانزلی از شرق به شهرستان های آستانه اشرفیه و لا هیجان و سیاهکل از غرب به شهرستان های فومن و صومعه سرا و شفت و از جنوب به شهرستان رودبار منتهی می شود. یکی از مهم ترین و پرآب ترین رودخانه های این شهرستان سفیدرود است که از آن دو شاخه به نام های گوهر رود و سیاهرود سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی به مرداب انزلی می ریزد. مردم آن با زبان فارسی و گویش گیلکی سخن می گویند.
ساکنان شهرهای این شهرستان عمدتا به مشاغل خدماتی و تجاری و صنعتی مشغول هستند و شالیکاری از عمده فعالیت های روستاییان این منطقه است. شهرستان رشت به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی و موقعیت ارتباطی که در مسیر ترانزیت شمال و جنوب قرار گرفته و موقعیت سیاسی آن به دلیل اینکه مرکز استان گیلا ن بوده دارای اهمیت بسیار زیادی است. رشت را دارالا ماره و دارالمرز نیز می نامند.
دارالمرز به تمام منطقه ساحلی دریای خزر از آستارا تا گرگان اطلا ق می شود. بنا به روایات تاریخ رشت در گذشته های دور دشت وسیعی بود و همه اطراف آن را جنگل های انبوه فرا گرفته بود. رشت دارای دروازه یا دیواری نبود ولی به دلیل بازرگانی قابل توجه آن زمان از مدت ها پیش که تجارت وسیله امرار معاش مردم بود باعث جلب بازرگانان کشورهای مختلف آسیا و اروپا به این منطقه شد به آن نام شهر دادند که این موضوع برمی گردد به سال ۱۷۷۲ میلا دی.
رشت از زمان شاه عباس دوم و کریم خان زند و آقا محمدخان قاجار به سبب بازرگانی خود شهرت فراوانی داشت و کاروان های متعدد از هند و بخارا و ترکیه و سایر کشورها به این شهر رهسپار می شدند و ابریشم گیلا ن را با خود به بنادر مختلف دریای مدیترانه و خلیج فارس حمل می کردند.
در سایه بازرگانی ابریشم که تا سال ۱۲۷۷ هجری قمری برابر با ۱۸۶۰ میلا دی به صورت قابل توجهی پیشرفت داشت توانست زیان ها و کمبود جمعیت خود را جبران کند. این بازرگانی زمانی که مختل مانده بود در اثر توسعه کشاورزی و افزونی صادرات برنج و تجدید صنایع ابریشمی در سال ۱۳۰۹ حیات تازه ای به شهر رشت داد که به علت موقعیت اصلی دهانه دریایی آن از طرف شمال اهمیت بیشتری به این شهر بخشید. البته قدمت این شهر به قرن ها پیش برمی گردد به طوری که حمد الله مستوفی که در قرن هشتم می زیست در یکی از اشعار خود از این شهر نام برده است.
در سال ۱۳۱۶ ه. ق در رشت شورشی علیه قانون خراج راهداری کارگزاران روس که از ساکنان دهستان ها دریافت می کردند به وقوع پیوست. به هنگام جنگ جهانی اول این شهر در معرض تاخت و تاز سپاهیان روس و بعد نیروهای انگلیسی و شورشیان محلی قرار گرفت و خرابی بسیار در آن به بار آورد.
در سال ۱۹۲۰ میلا دی ارتش سرخ، باکو را تصرف کرد و وارد بندرانزلی شد این کار موجب شد حکومتی ضد انگلیسی به ریاست میرزاکوچک خان در رشت تشکیل شود. انگلیسی ها رشت را تخلیه کردند و با آتش زدن انبارهای خود و انهدام پل سفیدرود به بغداد رهسپار شدند. به موجب قرارداد ۱۳۳۹ ه. ق برابر با ۱۹۲۱ میلا دی که بین دولت های ایران و اتحاد جماهیر شوروی بسته شد گیلا ن و رشت از نیروهای روسی تخلیه شد.
امروزه شهرستان رشت به عنوان مرکز راه های بازرگانی گیلا ن و بازار تجارت و واردات و صادرات مطرح است و به عنوان مرکز استان امکانات گردشگری فراوانی دارد. به این شهر نام شهر باران داده اند زیرا در حدود ۹ ماه از سال بارندگی دارد. جالب است بدانید که «رش» به معنای باران ریز و مداوم هم هست. اگر به این شهر سفری داشته باشیم متوجه خواهیم شد که نسبت به گذشته بزرگتر و پیشرفته تر شده به دلیل اینکه در قطعه زمینی باز و جلگه ای به وجود آمده به دلیل داشتن موقعیت مناسب اقتصادی و آب و هوایی سرمایه گذاری زیادی در زمینه صنعت و کشاورزی و گردشگری در آن صورت گرفته است. اکنون شهر صنعتی رشت فعال تر از گذشته پله های ترقی را طی کرده است.
این شهر به دلیل واقع شدن آن در مرکز استان همه ساله پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است. نرسیده به شهر در کیلومتر ۵ جاده رشت - تهران پارک جنگلی بزرگی به نام سراوان وجود دارد که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دست به ابتکاری جالب زده است.
در این جنگل انبوه موزه فرهنگی و تاریخی استان گیلا ن دایر شده است که تمام فرهنگ گیلا ن را در آنجا می توان دید. گویی این مکان ما را به سالهای بسیار دور می برد که از این شهر بزرگ خبری نبود و خانه ها از یکدیگر پراکنده بودند و هر کسی که زمین کشاورزی داشت خانه خود را در کنار آن می ساخت و به همین دلیل خانه ها همگی از هم دور بودند. در این پارک جنگلی خانه هایی به سبک قدیمی ساخته شده است و افرادی اعم از زن و مرد با پوشیدن لباس محلی استان پذیرای مسافران و بازدیدکنندگان هستند.
وقتی در حال دیدن این موزه فرهنگی هستیم نمی توانیم دل از خوردن غذاهای محلی شامل میرزاقاسمی و باقلا خورش، کباب ترش و ترش تره بزنیم و به خوردن یک ساندویچ حاضری بسنده کنیم. هنگامی که وارد شهر می شویم دوست داریم یک سری هم به گلسار بزنیم خیابانی که دو طرف آن را مغازه های شیک فراگرفته و ازدحام ماشین و جمعیت در این منطقه بالا ست. ولی مجموعه میدان شهرداری که قدمتی صدساله دارد همان طور زیبا و سنتی باقی مانده و به یک سمبل تبدیل شده است.
این ساختمان های قدیمی با رنگ سفید روشن و شیروانی های قرمز شب هنگام بسیار دیدنی است; ساختمانی که شکوه معماری گذشته را برای ما تداعی می کند. وسط میدان مجسمه سنگی میرزا کوچک خان سوار بر اسب با نورپردازی زیبا در وسط آب نماها و میدان سرسبز که دور تا دور آن را پرچم سه رنگ ایران احاطه کرده قشنگ تر به نظر می رسد.
این شهر دارای مکان های گردشگری و زیارتی مختلفی است که عبارتند از: آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی، بقعه خواهر امام، مجموعه شهرداری رشت، موزه سردار جنگل و خانه میرزاکوچک خان جنگلی، موزه رشت، خانه ابریشمی و خانه حاج میرزا خلیل رفیع که محل شورای اسلا می شهر رشت است، آرامگاه چهار تن از شهدای جنبش مشروطیت گیلا ن; پارک شهر معروف به باغ محتشم که سابقه آن به دوره ناصری برمی گردد، عمارت کلا ه فرنگی و شهربازی، بازار سنتی رشت، بوستان ملت، سبزه میدان شامل کتابخانه عمومی و تندیس هایی از مشاهیر گیلا ن، بقعه دانای علی، بقعه بی بی زینب، پارک دانشجو، موزه میراث روستایی گیلا ن در پارک جنگلی سراوان، کتابخانه ملی رشت با قدمتی بالغ بر ۸۰ سال، بقعه امامزاده هاشم در کیلومتر ۳۰ جاده رشت - تهران، پارک جنگلی سراوان و پارک جنگلی امامزاده هاشم، آرامگاه میرنظام الدین و آرامگاه دکتر حشمت از یاران میرزا کوچک خان جنگلی، مدرسه شاپور رشت که اولین مدرسه به شیوه امروزی و با معماری نوین در گیلا ن از بناهای دوره اول پهلوی است و کاروانسرای لا ت ۴/۶ کیلومتری امامزاده هاشم بر سر جاده رشت - تهران.

نویسنده : حسام شکوهی

منبع : روزنامه مردم سالاری

مطالب مرتبط

اردبیل و سبلان زیبای خفته

اردبیل و سبلان زیبای خفته
ا‌ستان اردبیل با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد خود، در حال حاضر پذیرای هزاران مسافری است كه از همه نقاط كشور و حتی برخی كشورهای همسایه برای گذراندن بهار و تابستانی خوش به این منطقه مسافرت می‌كنند، تا یك سفر خوش را در آب و هوایی معتدل، خنك و مطبوع تجربه كنند.
به احتمال زیاد وقتی نام استان اردبیل را می‌شنوید، جاده دیدنی آستارا به اردبیل و گردنه معروف و زیبای حیران در نظرتان مجسم می‌شود.
موافقید سفر به استان اردبیل را از همین جاده آغاز كنیم؟ این مسیر در واقع اولین خط ارتباطی استان اردبیل با مركز كشور است، كه این استان را از راه رشت و قزوین به تهران وصل می‌كند. گردنه حیران نزدیك شهر نمین قرار گرفته و دارای یك منطقه ییلاقی به نام (شاغلا دره) است كه با تماشای آن، حیران خواهید شد! جالب است بدانید كه در همین مسیر می‌توانید از مجتمع سیاحتی ، تفریحی و جنگلی فندقلو، آبگرم گرما چشمه، آب معدنی ئیل سویو و بقعه شیخ بدرالدین هم دیدن كنید. خوردن یك كاسه آش دوغ در آب و هوای خنك این منطقه را به شما توصیه میكنیم.
اندكی بعد به اردبیل می‌رسیم. اسم این شهر برای اولین‌بار در لوحه‌های گلی سومریان ذكر شده و حتی فردوسی هم در شاهنامه‌اش از این شهر یاد كرده و آثار تاریخی فراوانی دارد. در میدان عالی‌قاپو، بقعه شیخ صفی قرار گرفته كه در آن می‌توانید بهترین آثار كاشیكاری، معرق‌ و مقرنس، منبت، نقره‌كاری، طلاكاری و تذهیب را ببینید. یك برج ۱۲ متری هم دارد كه روی آن تزیینات الله الله نقش بسته. مسجد جامع شهر در محله پیر‌شمس‌الدین واقع شده كه از عصر سلجوقی به یادگار مانده است. اردبیل كلی خانه قدیمی و حمام دارد. یك رودخانه هم به نام بالیقلی از مركز شهر رد می‌شود كه چند تا پل مربوط به دوران صفوی روی آن بسته شده‌ است. مثل پل ابراهیم، داش كسن، یعقوبیه و...
● خرید از شهرهای استان
خرید سوغات و صنایع دستی اردبیل را فراموش نكنید. بازار مركزی اردبیل در میدان شریعتی این شهر واقع شده، از آن‌جا حلوای سیاه، عسل، شال، جاجیم، گلیم و جوراب‌های پشمی، سوغات ببرید. دو كیلومتر كه به سمت جنوب اردبیل بروید، دریاچه‌ای به نام شورابیل را می‌بینید كه حتی از دریاچه ارومیه هم قدیمی‌تر است، ولی آب آن حتی برای مصارف كشاورزی هم غیرقابل استفاده است. دریاچه دیگری هم به نام نئور در ۴۸ كیلومتری جنوب شرقی اردبیل وجود دارد كه گذشته از زیبایی فوق‌العاده‌اش، به خاطر پرورش نوعی ماهی قزل‌آلا به نام رنگین‌كمان معروف است كه از خوشمزه‌ترین ماهی‌های جهان است. در ضمن این دریاچه زیستگاه برخی از گونه‌های پرندگان مهاجر مثل آنقوت است كه در این منطقه زندگی میكنند.
● سرعین، شهر چشمه‌های آب گرم
سرعین در ۲۸ كیلومتری غرب اردبیل واقع شده و به‌خاطر آب و هوای بی‌‌نظیر و آب‌های معدنی، شهره خاص و عام است. در حال حاضر وجود مراكز تفریحی و پیست اسكی آلوارس هم به جاذبه‌های این شهر افزوده است. فرصت استفاده از آب‌های گرم این شهر را از دست ندهید. این آب‌ها در ردیف آب‌های كلسیك گازدار و خیلی گرم هستند. در درمان خیلی از بیماری‌های مفاصل، روماتیسمی و حتی كلیوی موثرند، تا جایی كه بررسی كرده‌اند، همه این چشمه‌ها یك منشا دارند و پرآب‌ترین آنها آب گرم گاومیش گلی نام دارد. خوب است بدانید به جز مجتمع آب درمانی سبلان و حمام شنا كه دارای امكانات جداگانه برای آقایان و بانوان هستند، بقیه آب‌ها به صورت نصف روز در اختیار آقایان و نصف روز در اختیار بانوان قرار میگیرد. همچنین نباید از محصولات لبنی این شهر به‌راحتی گذشت، به‌خصوص عسل، سرشیر و كره و... كه گردشگران در زمان بازگشت به وفور از آن تهیه می‌‌كنند و با خود به عنوان سوغات به شهر و دیار خود می‌‌برند.
● سبلان، زیبای پنهان
(و سبلان كوهی است بین ارمینه و آذربایجان كه بر آن چشمه‌‌هایی جاری است از چشمه‌های بهشت و قبری است از قبور انبیاء...)
نامش هم از كلمه (ساوالان) گرفته شده كه یك واژه تركی است، به معنی آبگیر. این كوه پس از دماوند زیبا، معروف‌ترین كوه آتشفشانی ایران است.
قله سبلان به‌خاطر دارا بودن جاذبه‌های زیاد در زمینه‌ ورزش‌های كوهستانی به‌خصوص اسكی، صخره‌نوردی و كوهنوری، گروه‌های زیادی از ورزشكاران را به سوی خود میكشاند. بلندترین قله‌اش هم (سلطان ساوالان) نامیده شده است. از اردبیل برای فتح قله سبلان، در حدود سه روز زمان می‌‌برد. می‌‌توانید با اتومبیل تا دامنه شمالی كوه سبلان رفته و بقیه راه را پیاده طی كنید تا به یك آبشار زیبای ۱۲ متری به نام گورگور برسید. دامنه‌های سبلان هم به‌خاطر تنوع گیاهی از استعداد فراوانی برای تولید عسل و زنبورداری دارد، به همین دلیل هم هست كه عسل سبلان این‌قدر معروف است.
● سایر شهرهای استان
▪ خلخال:
از شهرهای كوچك استان اردبیل است كه سابقه حكومت در آن به هزاره دوم قبل از میلاد برمی‌گردد. بعضی‌ها میگویند زمانی كه نادرشاه افشار برای تاجگذاری به اصلاندوز می‌‌رفت، لشكری مجهز به انبوه فیل‌ها او را تا شهر همراهی می‌‌كردند. دیدن جاذبه‌های خلخال، تماشای پارك جنگلی خوجین، آب معدنی خلخال سویو و پل ساسانی پردیس، خالی از لطف نیست.
▪ مشكین‌شهر:
به دلیل مراتع ییلاقی و قشلاقی‌اش بسیار زیباست، انگور معروفی هم دارد.
▪ بیله‌سوار:
نام قدیمی‌اش (آران) بوده، به معنی دشت آفتابگیر. به‌طور حتم از این شهر، سیب، فندق، زردآلو و توت را خواهید خرید.
▪ پارس‌آباد:
روی نقشه ایران بلندترین نقطه، همین پارس‌آباد است. اهالی منطقه عقیده دارند، شخصی به نام مهندس پارسا برای اولین‌بار در این قسمت از دشت مغان، به كارهای كشاورزی و عمرانی پرداخته و پارس‌آباد هم از اسم او گرفته شده. بازدید از دریاچه سیاحتی شهرك و یك قلعه باستانی اشكانی به نام اولئان، ارزش چند ساعت صرف وقت در این منطقه را به‌طور حتم خواهد داشت.
● ویژگی‌های فرهنگی و هنری
زبان آذری، زبان مادری مردم این استان است. البته ساكنان برخی از روستاهای نمین و شهرستان خلخال به لهجه طالش و تات نیز صحبت میكنند. شهر اردبیل خاستگاه تشیع است كه به عنوان مذهب رسمی ایرانیان به‌شمار می‌‌رود. مردم آذربایجان كه استان اردبیل هم جزیی از آن است، خالق یكی از شاهكارهای گنجینه‌های ادبیات شفاهی خاورمیانه و ایران‌ هستند و بیشتر جهانگردان، این دیار را سرزمین شعر و هنر نامیده‌اند. در هر گوشه این دیار، شعری سروده می‌‌شود كه معروف‌ترین آنها (بایاتی) است كه از زندگی و راز و نیازهای مردم پاك دل منطقه الهام میگیرد.
تا به حال در مورد (عاشیق)‌ها چیزی شنیده‌اید؟ عاشیق‌ها هنرمندانی هستند با كوله‌باری از غم و شادی. عاشیقها ساز ‌می‌‌نوازند، ساز آنها آلتی شبیه تار، مركب از نه سیم كه آن را به سینه می‌‌فشارند و می‌‌نوازند. نام ابتدایی آن (قوپوز) است كه چیزی شبیه كمانچه‌های كنونی بوده. از عاشیق‌های معروف و قدیمی آذربایجان می‌‌توان از عاشیق‌ عباس، توفارقافلی و... نام برد.
به‌خاطر آوردن همه خاطرات سفر به این دیار، زمانی كه از این استان، به شهر و دیار خود باز می‌‌گردید و شنیدن طنین خوش موسیقی محلی و تماشای عشایر خونگرم ایل سئون در دشت‌ها و ییلاق‌های اطراف، بار دیگر شما را به این دیار زیبا خواهد كشاند. شك نكنید!!
گرچه جا دارد در پایان این مطلب اشاره كنیم كه مردمان اردبیل عاشق ورزش هستند و ورزشكاران بزرگی در این دیار به ایران معرفی شدند، ورزشكارانی كه در دیار سبلان از سوی ایرانیان لقب پهلوان گرفتند كه از معروف‌ترین و مشهورترین آنان باید به (حسین رضازاده) اسطوره افسانه‌ای اردبیل كه برای ایران افتخارات زیادی كسب كرد و همچنین باید از (علی دایی) یاد كرد. در گوشه گوشه شهر اردبیل، تصاویر این دو در منازل و مغازه‌ها به چشم می‌‌خورد، از هر بچه‌‌ای بپرسی كه وقتی بزرگ شدی دوست داری چه كاره شوی، به‌طور حتم می‌‌گوید: ورزشكار، مثل حسین رضازاده و علی‌دایی...

وبگردی
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان - مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «ایران من» با آواز همایون شجریان و آهنگسازی «سهراب پورناظری»، چهارشنبه شب (۲۴ مرداد) در تالار وحدت برگزار شد.
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.