سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ / Tuesday, 23 October, 2018

انزلی، بندر نیلوفرهای آبی


انزلی، بندر نیلوفرهای آبی
شهرستان بندرانزلی یکی از شهرهای مهم استان گیلا ن است که با تاریخی دیرینه یکی از مناطق فعال در حاشیه دریای خزر و بزرگ ترین بندر شمالی کشور محسوب می شود. انزلی علا وه بر داشتن جاذبه های گردشگری فراوان به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیت شمال و جنوب دریای خزر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. همچنین یک منطقه آزاد اقتصادی نیز محسوب می شود که از لحاظ اقتصادی و درآمدزایی هم برای استان گیلا ن و هم برای کشور از اهمیت خاصی برخوردار است. شهر بندر انزلی مرکز این شهرستان بوده که در ۴۰ کیلومتری شمال رشت قرار گرفته است. بنابر سرشماری مرکز آمار ایران جمعیت این شهرستان در سال ۸۵، ۱۳۳/۱۳۴ نفر بوده است.
بندرانزلی بر خلا ف دیگر شهرهای شمالی یک شور و حال دیگری دارد. وقتی کنار اسکله هستی یا در شب روی پل غازیان به قایق ها و کشتی ها نگاه می کنی یا این که در یکی از شب های تابستان وقتی نسیمی خنک از سمت دریا می وزد و با خود بوی مرداب را به مشام می رساند دلت می خواهد که بیشتر آنجا باشی و تا صبح منتظر طلوع آفتاب بنشینی تا شاید اولین نفری باشی که طلوع خورشید را از دریا مشاهده کنی. وقتی از ورودی شرقی انزلی یعنی از سمت رشت وارد این شهر می شویم اولین جایی که نظر ما را به خود جلب می کند دهکده ساحلی است که در آن خانه های ویلا یی که به سبک بسیار زیبا در کنار هم و در ردیف های منظم ساخته شده و سقف هر کدام از آنها به شکل ها و رنگ های مختلفی رنگ آمیزی و بعضی از آنها با ظرافت خاصی از سفال پوشیده شده از دور خودنمایی می کنند. کمی جلوتر از این دهکده توریستی آپارتمان های بزرگ و چندین طبقه را می بینیم که از پشت ویلا ها قد برافراشته و به سبک زیبایی ساخته شده اند.
شاید زندگی کردن در یک آپارتمان بلندمرتبه با دید دریا هم طرفداران خاص خودش را داشته باشد. ولی وقتی از ترافیک و شلوغی شهر فرار می کنیم حیف است که در یکی از این ویلا های ساحلی نباشیم تا صبح زود با صدای مرغ های دریایی از خواب بلند شویم یا اینکه به هنگام شب، هنگامی که صدای امواج دریا آرامش خواب را به هم بریزد به خواب نرویم که واقعا لذت بخش است. ساحل قو نامی است، که برای مکان تفریحی و ساحلی انزلی در کنار دریای خزر مورد استفاده قرار می گیرد که به طور زیبایی، پلا ژها و غذاخوری ها و هتل آپارتمان ها از هم تفکیک شده و طرح سالم سازی دریا نیز در این مکان به چشم می خورد. این نوار ساحلی زیبا طول زیادی داشته و تنوع طلبی در آن بی شمار است و همچنین مکان زیبایی برای شنا و آفتاب گیری نیز به شمار می آید.
اداره ها و سازمان های دولتی مهمی در این شهر قرار گرفته است از جمله سازمان های مرتبط با ارتش از جمله نیروی دریایی و سازمان بنادر و کشتیرانی استان گیلا ن و... که این شهر را از شهرهای دیگر استان متمایز می کند چون هم منبع درآمد و کار است و هم جلوه ای توریستی و تفریحی دارد. مسافرانی که به این شهر توریستی وارد می شوند بعید به نظر می رسد که از دیدن تالاب زیبای انزلی صرف نظر کنند. تالاب بین المللی انزلی زیباترین و بزرگ ترین و مهم ترین تالاب کشور و اگر اغراق نکرده باشیم یکی از مهمترین تالاب های دنیا به شمار میآید. برای رفتن به مرداب دو راه وجود دارد یا اینکه زیبایی های وصف ناپذیر آن را از نزدیک مشاهده کنیم و با قایق به آنجا برویم یا اینکه به بخش آبکنار انزلی رفته و از آنجا زیبایی های آن را ببینیم. وقتی به داخل مرداب وارد می شویم اگر فصل تابستان باشد گل های نیلوفر آبی که به طرز شگرفی برگ های سبز آن از درون آب بیرون آمده و مرداب را زیبا کرده نظر ما را به خود جلب می کند. نیزارهایی که ساحل مرداب را پوشانده است و گویی آنجا را تحت حفاظت خودش در آورده و گل های زیبای دریایی و گونه های مختلف آبزیان و پرندگان همه و همه دست به دست هم داده تا قایقرانی و ماهیگیری در این مکان برای ما دلنشین باشد. در بعضی از نقاط مرداب آب آنچنان صاف و زلال است که به راحتی می توان آسمان آبی را روی آب مشاهده کرد. از همه مهم تر سکوت منحصر به فردی است که بر روی این مرداب حاکم است و همه این موارد دوست داشتنی و تکرارنشدنی است.
نمی توان بیش از این از مرداب انزلی تعریف کرد چون واقعا نمی توان زیبایی ها و ناگفته های آن را با قلم روی کاغذ آورده لازم است که با چشم خود ببینیم و اندیشه کنیم. شهرستان انزلی بخش های مختلفی از جمله بخش حسن رود دارد. در کیلومتر ۱۰ جاده ساحلی و زیبای حسن رود به زیبا کنار، مجموعه توریستی و آزاد تجاری ستاره شمال (کاسپین) احداث شده که همجوار شدن آن با ساحل دریا به زیبایی این مجموعه افزوده است. مجموعه ستاره شمال شامل یک ساختمان عظیم تجاری است که هنوز مراحل ساخت آن به پایان نرسیده ولی با اتمام این مجموعه تاثیر شگرفی بر اقتصاد انزلی خواهد گذاشت. از جمله مناطق گردشگری و دیدنی این شهرستان عبارتند از: تالاب بین المللی انزلی و جزیره، موج شکن، برج ساعت انزلی (فانوس دریایی)، گل لاله، پل های غازیان،موزه نظامی و کاخ موزه، شنبه بازار، بازارچه مرزی، دهکده ساحلی، پارک شهر، امامزاده صالح، ساختمان شهرداری، آرامگاه بی بی حوریه و مجموعه تجاری ستاره شمال، تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است تا به شهر بندر انزلی سفر کنید و زیبایی های آن را از نزدیک ببینید.

نویسنده : حسام شکوهی

منبع : روزنامه مردم سالاری

مطالب مرتبط

ژئوپارک بی نظیر در خاورمیانه

ژئوپارک بی نظیر در خاورمیانه
● تعریف ژئوپارک :
ژئوپارک در لغت "پارک زمین شناسی" و در معنا عبارت است از منطقه ای با وسعت کافی که مرزهای آن بوضوح مشخص شده و چندین پدیده بارز زمین شناسی(میراث زمین شناسی) در محدوده آن قرار گرفته باشد. این محدوده باید بتواند در توسعه اقتصادی جوامع پیرامون نقش موثری ایفا نماید.
ژئوپارک ممکن است علاوه بر پدیده های زمین شناسی از آثار تاریخی، بوم شناسی و میراث فرهنگی و طبیعی دیگر نیز برخوردار باشد. ژئوپارک زیر نظر یونسکو و توسط بالاترین مقام مملکتی منطقه ای که ژئوپارک در آن واقع شده است اداره می شود. هدف از ایجاد ژئوپارک توسعه پایدار می باشد. کمیسیون جهانی محیط زیست و توسعه در کنفرانس(آینده مشترک ما) که در سال ۱۹۸۷ برگزار شد توسعه پایدار را اینچنین تعریف کرد:
«توسعه پایدار توسعه ای ایست که نیاز نسل حاضر را تأمین کند بدون آنکه از توان نسل آینده برای تأمین نیازهایشان کاسته باشد. »
ژئوپارک ها زیر نظر یونسکو به مراکزی کار آمد برای آموزش محیط زیست، پژوهش و کارورزی در زمین ه های مختلف علوم زمین تبدیل می شوند.
● ویژگی های ژئوپارک جزیره قشم
ژئوپارک قشم با وسعتی بالغ بر۳۰,۰۰۰ هکتار در غرب جزیره بین طول های ۴۴َ ۶۲ً ۲۶ و۰۰ًَ ۳۵َ ۲۶ شمالی و عرضهای ۴۴َ ۲۸ً ۵۵ و ۴۴َ ۴۴ً ۵۵ شرقی جغرافیایی قرار دارد در حقیقت ژئوپارک قشم محدوده ای طولی است که شرق آن به محور طبل ـ صلخ، غرب آن به محور گوری ـ کانی، از شمال به ساحل شمالی و از جنوب به ساحل جنوبی منتهی می شود.
▪ ژئوپارک قشم دارای۸ سایت اصلی می باشد که عبارتند از:
۱) تنگه چاه کوه.
۲) دره ستاره افتاده.
۳) تنگه عالی.
۴) دره تندیسها.
۵) دره شور.
۶) نمکدان.
۷) دولاب.
۸) کورکورا کوه.
و همچنین ژئوپارک قشم دارای موزه ای می باشد که حیات وحش منطقه و عکس هائی از پدیده های زمین شناسی ژئوپارک را به نمایش می گذارد.
ژئوپارک قشم اولین و تنها ژئوپارک خاور میانه است که در سال ۲۰۰۶ به ثبت شبکه جهانی ژئوپارک ها رسید. در حال حاضر تنها ۱۷ کشور جهان ژئوپارک ثبت شده دارند که ایران نیز به واسطه ژئوپارک قشم یکی از این ۱۷کشور می باشد البته این موضوع برکسی پوشیده نیست که ژئوپارک قشم بواسطه واقع شدن در منطقه استراتژیک خلیج فارس از اهمیت بالاتری برخوردار است. از طرف دیگر ژئوپارک قشم به دلیل قرار گرفتن بین ژئوپارکهای شرق آسیا و اروپا موقعیت خاصی را هم در منطقه و هم در بین ژئوپارکها پیدا کرده است.
ژئوپارک قشم از لحاظ تنوع پدیده های زمین شناسی به دنبال آن تنوع سایتها نسبت به سایر ژئوپارکها جایگاه بهتری را دارد. البته این تنوع محدود به پدیده های زمین شناسی نمی شود، تنوع در پدیده های مانند بوم شناسی، آثار باستانی، محیط زیست، حیات وحش و ... از دیگر ویژه گیهای این ژئوپارک می باشد.
قرار گرفتن سواحل در حاشیه ژئوپارک باعث شده زیبایی این ژئوپارک چندین برابر شود . همچنین از دیگر ویژه گیهای اصلی ژئوپارک قشم مجاورت با جنگل های حرا می باشد ک به ارزش آن به مقدار خیلی زیادی افزوده است.
● جاذبه های علمی و گردشگری ژئوپارک قشم
با توجه به تنوع پدیده های زمین شناسی در ژئوپارک این منطقه می تواند به مرکزی جهت تحقیقات، مطالعات و انجام پایان نامه ها در زمینه های رسوب شناسی ژئومور فولوژی، فسیل شناسی و بررسی گنبد نمکی و پدیده دیا پیریسم تبدیل شود. همچنین با توجه به تعریف ژئوپارک، پدیده هایی مانند پوشش گیاهی، حیات وحش و ... جزئی از ژئوپارک محسوب می شوند.
وجود جنگل حرا در شمال شرق ژئوپارک یکی از عوامل تقویت کننده ژئوپارک می باشد که جای تحققیق و مطالعه علمی درباره این اکوسیستم غنی بسیار وسیع است حیات وحش منطقه ژئوپارک نیز دارای اهمیت بسیار بالائی است با توجه به وجود بیش از ۲۲۰ گونه پرنده ۳۰ گونه خزنده، ۲۰ گونه پستاندار و ... در محدوده ژئوپارک و اطراف آن مطالعات جانور شناسی و زیست شناسی این جانوران می تواند کمک بسیار زیادی به توسعه هر چه بیشتر ژئوپارک کند.
همچنین وجود آثار باستانی در محدودۀ ژئوپارک که بعضاً تاریخ آنها به دوره مادها نیز می رسد، جنبه باستان شناسی ژئوپارک را شدیداً تقویت کرده و باعث مطرح شدن هر چه بیشتر آن در بین سایر ژئوپارکها می شود.
از طرفی مطالعات آب خیزداری یکی دیگر از جنبه های علمی ژئوپارک می باشد که با توجه به اعلام دهه آب شیرین (از سال ۲۰۰۵ تا۲۰۱۵ )اهمیت آن را دو چندان می کند. در نهایت با توجه به وجود ساختار فرهنگی آئینی ویژه در منطقه انجام مطالعات دراین خصوص می تواند کمک زیادی به آموزش وگسترش فرهنگ منطقه به جهانیان می نماید.
● اهمیت اقتصادی ژئوپارک ها در دنیا
ژئوپارک مقوله جدیدی در صنعت گردشگری می باشد در نتیجه طبیعت گردان توجه خاصی به این موضوع دارند. از طرفی تجارب کشورهای پیشگام در زمینه ژئوپارک نیز مؤید این موضوع می باشد که درآمد های حاصل از جذب توریست توسط ژئوپارک خیلی بیشتر از درآمد سایر منابع جذب توریسم می باشد.
امروزه تمام کشورهای جهان رویکرد ویژه ای به مبحث توریسم و گردشگری دارند و سعی بر این دارند که به نحوی درآمد حاصل از جذب توریسم جایگزین سایر منابع غیر پایدار درآمدی شود توسعه گردشگری می تواند از تک محصولی بودن کشور جلوگیری کرده و کمک بزرگی به توسعه اقتصادی کشور کند از طرف دیگر ژئوپارک به عنوان یک سرمایه ملی می باشد و نسل به نسل می باید منتقل شود تا آیندگان نیز از این زیبایی طبیعت بهره مند شوند آن چنان که ما شدیم.
لذا ژئوپارک ها و ژئوتوریسم با ایجاد رونق گردشگری به خصوص اکوتوریسم نقش اساسی را می تواند در اقتصاد کشورها ایفاء کند.
● ژئوپارکها
تا کنون ۵۳ ژئوپارک توسط سازمان یونسکو به ثبت رسیده است که در ۱۷ کشور جهان قراردارند. دراین بین کشور چین با ۱۸ ژئوپارک بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.
● برخی از جاذبه های ارزنده گردشگری ژئوپارک قشم
▪ دره ستاره افتاده:
این دره در فاصلۀ ۱۵ کیلومتری شهر قشم و در مجاورت روستای برکه خلف واقع شده است اگر چه این سایت در خارج از محدودۀ ژئوپارک قرار دارد ولی با توجه به زیبایی منطقه و همچنین ساختار ژئومورفولوژی خاص آن به عنوان یکی از سایتهای اصلی ژئوپارک مورد پذیرش یونسکو قرار گرفت سایت دره ستاره ها از لایه های رسوبی بسیار نرم و فرسایش پذیر از جنس مارن که یک لایه ماسه سنگ آهکی بر روی آن قرار گرفته است تشکیل شده که برای بررسی لایه های رسوبی، مکانیزم فرسایش روی لایه ها و هوا زدگی آنها بهترین محل می باشد از طرفی بوجود آمدن احجامی مانند ستونک های سوزنی شکل، دیواره های کاملاً عمودی، پل ها و حفره های متعدد و زیبا در این دره بر زیبایی آن افزوده است.
▪ تنگه چاه کوه:
در فاصله ۸۵ کیلومتری شهر قشم و در جنوب غربی روستای چاهوی شرقی قراردارد این تنگه که در یک لایه ماسه سنگی ایجاد شده است و به دلیل وجود میان لایه های مارن، سیلت و آهک و فرسایش انحلالی آنها حفره ها، درزها و بریدگیهای بسیار زیبایی ایجاد شده است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. این تنگه در حقیقت از دو تنگه عمود برهم تشکیل شده است و به دلیل اینکه کف این تنگه بعد از هر بارندگی محل جاری شدن آب می باشد، مرد محلی برای استفاده از این آب اقدام به حفر چاه در کف آن نموده و به همین دلیل نام چاه کوه را برای این تنگه انتخاب کردند.
▪ دره تندیسها:
این دره در فاصله ۷۵ کیلومتری و در جنوب غربی روستای طبل قراردارد. دره تندیسها یکی دیگر از سایت های ژئوپارک می باشد که سطح آن غالباً از ترکهای گلی پوشیده شده است ترک گلی یک ساخت رسوبی می باشد که در مباحث رسوب شناسی به آن پرداخته می شود. از لحاظ ساختاری نسبتاً شبیه به دره ستاره ها می باشد با این تفاوت که وسعت بیشتری داشته و تراکم پدیده در آنجا کمتر ولی فراوانی بیشتری دارد. در این دره از سنگ، بوسیله فرسایش تندیس هایی تراشیده شده که چشم اندازی بسیار زیبا را در منطقه ایجاد کرده است.
▪ کورکورا کوه:
کورکورا کوه در مجاورت روستای گیاهدان قرار دارد البته این سایت خارج از محدوده اصلی ژئوپارک قراردارد ولی با توجه به زیبائی منطقه به عنوان یکی دیگر از سایتهای اصلی ژئوپارک مورد قبول یونسکو واقع شد. ساختار عمومی منطقه تپه ماهور هایی است که بیشتر از جنس مارن می باشد و بدلیل فرسایش توسط آبهای جاری دره ها و تنگه های بین آنها ایجاد شده است.
▪ گنبد نمکی:
سایت نمکدان یکی دیگر از جاذبه های علمی گردشگری ژئوپارک قشم می باشد که درفاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم قرار دارد. دراین منطقه بدلیل پدیده دیا پیریسم گنبد نمکی سر برآورده است که طولانی ترین غار نمکی جهان در این گنبد قراردارد. همچنین وجود چشمه های نمک و سفید پوش کردن دره ها و زمین های اطراف این گنبد چشم اندازی رویایی به منطقه داده است. در این منطقه انواع سنگهای رسوبی، دگرگونی و آذرین را می توان یافت که جهت پژوهشها و تحقیقات کانی شناسی پترولوژی یا سنگ شناسی می تواند مورد مطالعه قرار گیرد.

وبگردی
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین!
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین! - ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده روی اربعین دستگیر شدند. دادستان شهرستان حمیدیه استان خوزستان گفت: افرادی که شامگاه گذشته در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی دستگیر شده اند، هیچگونه انگیزه امنیتی نداشته اند. علی بیرانوند به ایرنا گفته بعد ازظهر جمعه ماموران انتظامی حمیدیه به یک خودروی پراید مشکوک شدند که پس از متوقف کردن آن متوجه شدند 6سرنشین مرد داشته که سه نفرشان پوشش زنانه دارند. این افراد برای تحقیقات…
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.