شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

ادبیات ملل مسلمان: مقالات برگرفته از دائره‌المعارف جهان نوین اسلام


ادبیات ملل مسلمان: مقالات برگرفته از دائره‌المعارف جهان نوین اسلام
زیر نظر : اسپوزیتو - جان
مترجم : منشی‌زاده - مجتبی... [و دیگران] -
ویراستار : شفیعی‌شکیب - مرتضی
محل نشر : تهران
تاریخ نشر : ۱۳۸۰/۰۲/۲۳
رده دیویی : ۹۰۹.۰۹۷۶۷۱۰۰۳
قطع : رقعی
جلد : شومیز
تعداد صفحه : ۲۹۸
نوع اثر : ترجمه
زبان کتاب : فارسی
نوبت چاپ : ۱
تیراژ : ۳۰۰۰
شابک : ۹۶۴-۹۰۵۸۵-۳-۲

کتاب حاضر, ترجمه‌ای است از مقالات مندرج در 'دائره‌المعارف جهان نوین اسلام' (آکسفورد, 1995م) که طی آن تاریخچه و تحولات و ویژگی‌های 'ادبیات 'ملل مسلمان به تفکیک بررسی و تحلیل شده است .در این مقالات, پیشروان و صاحبان اندیشه, نیز مهم‌ترین آثار ادبی و به طور کلی فراز و فرودهای ادبیات بخش‌های مختلف جهان اسلام معرفی شده‌اند .عناوین مقالات و اسامی نویسندگان و مترجمان بدین قرار است' :ادبیات آسیای مرکزی/ خیرالله عصمت‌الله, سپیده معتمدی ;' 'ادبیات و زبان‌های آفریقایی (آفریقای شرقی و آفریقای غربی)/ مروین هیستکتی, مجتبی منشی‌زاده' ;'ادبیات اردو/ علی.س.آسانی, مجتبی منشی‌زاده' ;'ادبیات ترکی/ سراج جی .مامنت آتیس, نگار نادری' ;'ادبیات عرب شامل بخش‌های زیر : 'مروری کلی/ فدوامالتی داگلاس, مجتبی منشی‌زاد', 'جنسیت در ادبیات عرب/ میریام کوک, مجتبی منشی‌زاده', 'ادبیات معاصر عرب/ عیسی یوسف بلاطه, ولی‌الله برزگر کلیثمی' ;''ادبیات فارسی/ حمید دباشی, مجتبی منشی‌زاده' ;'ادبیات مالائی و اندونزیایی/ هندریک م.جی.مایر, صمد چینی‌فروشان .'شایان ذکر است که در بخش ادبیات فارسی, تعلیقاتی به قلم آقایان مهدی دشتی و محمود بشیری ضمیمه شده است .کتاب با فهرست اعلام به پایان می‌رسد .
کاربر گرامی این کتاب در سایت ویستا موجود نیست. برای خرید کتاب به سایت www.karaketab.com مراجعه کنید.
وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.