شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

بازنده


بازنده
▪ کارگردان: قاسم جعفری
▪ بازیگران: محمدرضا فروتن، میترا حجار، حمید گودرزی، مجید مشیری، سروش صحت، محمد مشاک، لیلا بوشهری، هنگامه قاضیاتی
▪ موسیقی: محمدمهدی گورنگی
● خلاصه داستان:
سامان که پناهنده سیاسی بوده بعد از مدتی اقامت در خارج از کشور به ایران بازمی گردد. در فرودگاه نامزدش تبسم به دیدنش می آید و خبر از ازدواجش با حمید می دهد. سامان به حمید سه روز مهلت می دهد تا تبسم را طلاق دهد اما حمید از سامان شکایت می کند و سرانجام در یک درگیری بین حمید و سامان، حمید کشته می شود. سامان فرار می کند و تبسم زندانی می شود. در زندان تبسم از گذشته و همسر اول حمید باخبر می شود. او در ضمن متوجه می شود که باعت و بانی فرار سامان از ایران حمید بوده. تبسم به عنوان یک طعمه آزاد می شود. در قراری که سامان با تبسم می گذارد، در یک فرصت سامان و تبسم از دست مامورین فرار می کنند اما انتهای جاده پایان راه است ...
● یادداشت:
« بازنده » پس از « ماه مهربان » (۱۳۷۴) و « قاصدک » (۱۳۷۵) سومین فیلم سینمایی قاسم جعفری است. قاسم جعفری در این فاصله چند سریال موفق تلویزیونی کارگردانی کرد: « خط قرمز »، « مسافری از هند » ، « کمکم کن » و ...
▪ سال ساخت: ۱۳۸۳
▪ سال اکران: ۱۳۸۴ - (۲۱ اردیبهشت)

منبع : سی‌نما

مطالب مرتبط

طولانی ترین های صنعت مدرن سینما

طولانی ترین های صنعت مدرن سینما
گاهی اوقات در این صنعت پویا و مدرن اتفاقاتی رخ می دهد که موجب تعجب همگان می شود، سینما عرصه ای است که نه تنها خلاقیت های تصویری اش موجب جذابیت می شود، بلکه گاهی اوقات حواشی آن جالب تر و شنیدنی تر می باشد.
آیا می دانید: طولانی ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان چند ساعت بوده اند؟ شما که گاهی اوقات از دیدن یک فیلم نود دقیقه ای خسته و بی حوصله می شوید، بد نیست با ما باشید و قدر عافیت را بدانید، زیرا زمانی بوده که فیلم ها از حد و اندازه استانداردشان خارج شده و به طور شگفت انگیزی طولانی می شدند.
▪ «راه التیام بی خوابی» محصول سال ۱۹۸۷ از کشور آمریکا به مدت ۸۷ ساعت (مطمئن باشید درست خوانده اید) ساخته شده است. (به این می گویند عزم راسخ و حوصله فراتر از تصور)
▪ «طولانی ترین و احمقانه ترین فیلم دنیا» محصول سال ۱۹۷۰ از کشور انگلستان به مدت ۴۸ ساعت.
▪ «سوختن معبد نیلوفر سرخ» محصول سال ۱۹۳۱ از کشور چین به مدت ۲۷ ساعت. (چینی ها طولانی کردن یک واقعیت را خوب آموخته اند)
▪ «هایمت» محصول سال ۱۹۹۲ از کشور آلمان به مدت ۲۵ ساعت و ۳۲ دقیقه (آلمان از کشورهای رکورد دار این لیست می باشد)
▪ «هایمت» محصول سال ۱۹۸۴ از کشور آلمان به مدت ۱۵ ساعت و ۴۰ دقیقه
▪ «برلین الکساندر پلانز» محصول سال ۱۹۸۰ از کشور آلمان به مدت ۱۵ ساعت و ۲۱ دقیقه.
▪ «سفر» محصول سال ۱۹۸۷ از کشور سوئد به مدت ۱۴ ساعت و ۳۲ دقیقه.
▪ «چگونه یوکونگ به کوه ها انتقال یافت» محصول سال ۱۹۷۶ از کشور فرانسه به مدت ۱۲ ساعت و ۴۳ دقیقه.
▪ (ot-۱)«اوت- ۱» محصول کشور فرانسه به مدت ۱۲ ساعت و ۹ دقیقه.
پس اگر تا به امروز در خیالاتتان تصور می کرده اید که «بر باد رفته» و« اشک ها و لبخندها» طولانی ترین فیلم های تولید شده بوده و شما با دیدن این فیلم های سه ساعته فکر می کنید شاهکار کرده اید، سخت در اشتباه بوده و باید واقعیت های حقیقی سینما را بشنوید و درک کنید.
هشتاد و هفت ساعت زمان کمی برای یک فیلم نیست!! چگونگی و چیستی اش باید دیدنی باشد.

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.