سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 19 February, 2019

تقسیمات داخلی و طوایف ایل


ساختمان ایلات ارسباران نیز مانند ایل شاهسون‌هاست. سازمان داخلی ایل ارسباران نیز از : طایفه - تیره - گوبك - اوبه و خانوار تشكیل شده است. ایل قره‌داغ (ارسباران) به شش طایفه اصلی با تیره‌های متعدد به شرح زیر تقسیم می‌شود.
طایفه چلبیانلو : شامل تیره‌های یوسف‌ آنلو، مغانلو، كوسالار، تمرلو، بسده كانلو، قلی بیگلو و قره داغلو.
طایفه حاجی علیلو : شامل تیره‌‌های تركمه، چاخرلو، مقدم یتول، قره‌گونی، پیرعلی‌لو، قره خانلو، قره باغلو، یاغ بسطلو، كنگرلو، گنجه‌لو، قره‌داغلو، مقدم اوزبك، زینی بیگلو و مددلو.
طایفه محمّد خانلو : شامل تیره‌های كیوان و منجوان.
طایفه قره‌چورلو محمد خانلو : شامل تیره‌های كوچك‌لو، گچلانلو، زرگر، شبلو، بندلی، آتمیانلو، عمله، كولانی، قره چورلو، مین باشلو، گروس (بسطام) و قیرلی‌لو.
طایفه گروس داش : شامل تیره‌های سیدلو، همراه‌لو، قره‌نوروزلو و قره‌لی
طایفه حسنكلو : شامل تیره‌های حاجی علی شیرینلو، كولانی غریبه، یارلو، عشیلو، حسینكلو، هلان، نوردلو، حاج صمدلو، حسین كندی، تمرو و نواسیر.
وبگردی
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان - در حالی که طی روزهای اخیر افزایش عجیب قیمت خودرو، بازار خرید و فروش را زمین گیر کرده و شرایطی ویژه بر این بازار حاکم کرده است، خودروسازان از امروز، ساعت ۱۰ صبح طرح ویژه پیش فروش فوری خودرو را با قول تحویل خودروها طی سی روز آغاز کرده‌اند.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه در برج میلاد برگزار شد.
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر - الهام حمیدی بازیگر پرکار این روز‌های سینما و تلویزیون با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد اما هویت همسرش را فاش نکرد.
عکس/ کشف حجاب در تهران!
عکس/ کشف حجاب در تهران! - حجت الاسلام حمید رسایی عکسی در کنار یک زن بی حجاب از حضور در برنامه‌ای با عنوان «اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا» در تهران منتشر کرده است.