جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019




پژوهشکده هواشناسی و علوم جو

زمینه فعالیت : تحقیق در زمینه‌های مختلف علوم هواشناسی زمینه‌های تخصصی فعالیت این پژوهشکده در قالب ۹ گروه پژوهشی: هواشناسی دینامیکی و سینوپتیکی، اقلیم‌شناسی، هواشناسی فیزیکی و تعدیل آب و هوا، هواشناسی کشاورزی، هواشناسی آب، شیمی جو، ازن و آلودگی هوا، هواشناسی دریائی و اقیانوس‌شناسی فیزیکی، کاوش‌های جوی، هواشناسی هوانوردی می‌باشد
تحت پوشش: سازمان هواشناسی کشور، وزارت راه و ترابری سال تأسیس: ۱۳۷۴
نشانی : تهران - تهران - کیلومتر ۱۸ اتوبان کرج ـ شهرک پژوهش ـ انتهاء بلوار پژوهش
تلفن : ۰۲۱-۴۴۱۹۶۹۵۵-۸
فاکس : ۰۲۱-۴۴۱۹۶۳۲۸
صندوق پستی : ۱۴۹۶۵-۱۱۴

Website : www.ismerc.ac.ir

•  سازمان زمین شناسی ایران ( کاوش، مطالعات زمین‌شناسی و تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی )

تهران - تهران - میدان آزادی ـ خیابان معراج

•  مرکز تحقیقات فیزیک نساجی ( ارائه خدمات آزمایشگاهی، اندازه‌گیری ویژگی‌های فیزیکی مرتبط با الیاف، فتیله، نیمکه نخ و نخ با تجهیزات مدرن اتوماتیک و کامپیوتری )

تهران - تهران - بلوار میرداماد ـ پلاک ۱۳۹

•  تحقق و توسعه صنعت سیمان ( انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینه صنعت سیمان )

تهران - تهران - خیابان ولیعصر ـ نرسیده به میدان ونک ـ پلاک ۱۲۶۰ ـ طبقه چهارم

•  مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه ( تحقیقاتی در مورد روابط خارجی خاورمیانه و علوم سیاسی )

تهران - تهران - بلوار کشاورز ـ خیابان شهید نادری ـ پلاک ۲۰

•  مؤسسه تحقیقات علوم جزائی و جرم‌شناسی ( تحقیق و مطالعه برای شناسائی علل پیدایش جرایم، دستیابی به طرق پیشگیری از وقوع جرم، بررسی علل بزهکاری اطفال، کشف روش‌های علمی اصلاح و تربیت بزهکاران، تحقیق پیرامون روش‌های علمی کشف جرایم، آموزش جرم‌شناسی )

تهران - تهران - خیابان طالقانی غربی ـ ساختمان ۲ ـ دانشکده حقوق و علوم سیاسی ـ پلاک ۱۷۶ ـ طبقه سوم

•  پژوهشکده لیزر ( گسترش دانش لیزر و کاربردهای آن، ارتباط با صنایع کشور جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه تکنولوژی لیزر و کاربردهای آن، تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه لیزر )

تهران - تهران - اوین ـ دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده لیزر و کاربردهای آن

•  رایتک ( تحقیقات و پژوهشی )

تهران - تهران - بلوار میرداماد غربی ـ ساختمان ۳۴۳ ـ طبقه دوازدهم

•  مؤسسه تحقیقات و آموزش مدیریت ( دوره‌های آموزشی مدیریت تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه آب و برق )

تهران - کرج - مهرشهر ـ بلوار ارم ـ نبش کوچ بوستان ـ روبروی کاج شمس

•  مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ( بررسی کیفی و کمی مصالح ساختمانی سنتی به‌منظور شناخت خواص مکانیکی و فیزیکی سطح مذکور برای استفاده بهتر و اقتصادی‌تر در ساختمان‌های روستائی و شهری )

تهران - تهران - بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری ـ بین شهرک قدس و فرهنگیان ـ خیابان پاس فرهنگیان ـ خیابان ارشاد

•  مرکز پژوهش‌های شیمی و مهندسی شیمی ایران ( انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در کلیه زمینه‌های شیمی و مهندسی شیمی در جهت نیل به خودکفائی و ایجاد زمینه برای استقلال علمی کشور )

تهران - تهران - بزرگراه کردستان ـ خیابان سهیل ـ جنب ساختمان‌های مخابرات ـ پلاک ۶۵۷

•  مرکز تحقیقات استراتژیک ( تدوین و تنظیم استراتژی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مطالعه و تحقیق در زمینه‌های مختلف از قبیل: سیاسی، دفاعی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، تکنولوژی، سیاست خارجی )

تهران - تهران - خیابان پاسداران ـ نیاوران ـ پلاک ۸۴۰

•  مؤسسه تحقیقات آفات و بیماری‌های گیاهی ( حفظ و صیانت محصولات کشاورزی از طریق بررسی و بیولوژیکی، اکولوژی و ... و تعیین مناسب‌ترین و باصرفه‌ترین روش جلوگیری از خسارت آنها به‌منظور اثرات تولید و نیز افزایش درآمد کشاورزان با توجه به مسائل زیست محیطی و کشاورزی پایدار )

تهران - تهران - اوین ـ خیابان تابناک ـ پلاک ۱ و ۲

•  پژوهشکده علوم پایه کاربردی ( دستیابی به اطلاعات و فناوری مورد نیاز جامعه و صنعت در زمینه‌های علوم پایه و تداوم همکاری در مرحله نیمه‌صنعتی و صنعتی از طریق انجام تحقیقات مستمر و جریانی و نیز کمک به برگزاری دوره‌های آموزش دانشگاهی در مقاطع مختلف در رشته‌های وابسته به علوم پایه می‌باشد )

تهران - تهران - اوین ـ دانشگاه شهید بهشتی

•  توسعه تحقیقات صنایع معدنی پارس کانی ( اکتشاف نفت و گاز )

تهران - تهران - خیابان طالقانی غربی ـ خیابان شهید سرپرست ـ پلاک ۲۸

•  مؤسسه لغت‌نامه دهخدا ( تحقیق در زمینه متون کلاسیک و معاصر فارسی به‌منظور لغت‌شناسی و تألیف فرهنگ‌های فارسی )

تهران - تهران - خیابان ولیعصر ـ چهار راه زعفرانیه ـ ایستگاه پسیان ـ مؤسسه لغت‌نامه دهخدا

•  سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی ( پژوهشی و تحقیقاتی (کشاورزی) )

تهران - تهران - بزرگراه شهید چمران ـ خیابان تابناک

•  پژوهشکده فن‌آوری‌های نو ( شناسائی و معرفی فن‌آوری‌های نو و همکاری با سازامان‌ها و نهادهای مربوط در جهت دستیابی به آخرین دستاوردهای پژوهشی در زمینه‌های مربوط، توسعه و گسترش پژوهش در زمینه فن‌آوری‌های نو، ایجاد زمینه مناسب برای ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی در زمینه فن‌آوری‌های نو، همکاری پژوهشی با مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور به‌منظور ارتقاء کیفیت فعالیت‌های پژوهشی مربوط )

تهران - تهران - خیابان حافظ ـ روبروی خیابان سمیه ـ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک) ـ ساختمان دانشکده نساجی ـ طبقه نهم

•  فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران ( کوشش در جهت گسترش مرزهای دانش و تلاش مستمر برای ارتقاء سطح دانش و پژوهش کشور، بررسی و تحلیل وضعیت علمی و فنی آموزشی و پژوهشی علوم پزشکی کشور و ارائه پیشنهاد در زمینه بهبود و ارتقای آن به مراجع ذی‌ربط )

تهران - تهران - خیابان پاسداران ـ خیابان مغان ـ خیابان وفامنش ـ کوی گیتی ـ پلاک ۴

•  مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ( تحقیقات، مشاوره، بازرسی، نظارت، ارزیابی انطباق و آموزشی در زمینه‌های مختلف فن‌آوری اطلاعات و محصولات الکترونیکی با بهره‌گیری از آزمایشگاه‌های مجهز تأیید صلاحیت‌شده )

تهران - تهران - خیابان سهروردی شمالی ـ کوچه تهمتن ـ پلاک ۱۴

•  مرکز کاربرد پرتوهای یون‌ساز ( معرفی تکنولوژی پرتوفرآوری در کشور از طریق ایجاد یک سیستم نیمه‌صنعتی پر تودهی برای سترون سازی و ضدعفونی محصولات پزشکی و بهداشتی )

تهران - تهران - انتهاء خیابان کارگر شمالی ـ ساختمان انرژی اتمی ـ مرکز تابش گاما




کلمات در حال جستجو
معاون قوه قضاییه , جانشین نمک , همه پرسی در ترکیه , تارگت تراپی , نرخ ارز خارجی , خطوط ارتباطی , ساچل پیچ , دستجردی: برای مانایی در صحنه نظام اسلامی برای آینده کشور آمده‌ایم , 15 میلیاردی , علیرضا شکرخدایی ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
اندرآ ای مه که بی‌تو ماه را استاره نیست , ویژگی‌های گروه , وابستگی‌ها , نارسائی مکانیکی , حس شنوائی (۲) , زُلالى خوانسارى , باز گردانیدن صدیق رضی الله عنه واقعه‌ی بلال را رضی ... , ارقام مهم کلزا , علل موضعى , وقت آن شد که بدان روح فزا آمیزی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / به رنگ صبح , بانک اطلاعاتی کتاب / تاوان عشق , بانک اطلاعاتی کتاب / بیوشیمی پزشکی , بانک اطلاعاتی کتاب / دوسالانه‌ی شیمی (3) شامل 307 سوال با پاسخ تشریح (در صفحات زوج) و 307 سوال مشابه با پاسخ کوتاه جهت تمرین ... , بانک اطلاعاتی کتاب / کمیل: ندبه، سمات، توسل، زیارت عاشورا، دعای وحدت، دعای امام‌زمان، نماز میت، نماز لیله‌الدفن، , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب التعارض , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش ریاضی آسان پنجم ابتدایی , خانه و خانواده , خانه‌داری , نکات خانه‌داری / رفع بوی نامطبوع وسایل آشپزخانه , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده کنکور مکانیک خودرو: مطابق با آخرین تغییرات کتب درسی , بانک اطلاعاتی کتاب / از عشق تا عشق ,

برخی منابع مهم خبری
farspage.com ویژه‌نامه , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , shana.ir شانا , eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , javanonline.ir روزنامه جوان , mizanonline.com خبرگزاری میزان , fararu.com فرارو , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , armandaily.ir روزنامه آرمان , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه ,


وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.