چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ / Wednesday, 17 January, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

آسیب‌شناسی فراجناحی ناآرامی‌ها/بازدید از اوین، گذر از ابهامات/نشانه‌های ۲ بیماری مزمن بودجه‌ای/چند پیشنهاد برای فقر زدایی/آینده سیاسی احتمالی جهانگیری
آسیب‌شناسی فراجناحی ناآرامی‌ها/بازدید از اوین، گذر از ابهامات/نشانه‌های ۲ بیماری مزمن بودجه‌ای/چند پیشنهاد برای فقر زدایی/آینده سیاسی احتمالی جهانگیری - موافقت قوه‌قضاییه با درخواست نمایندگان مجلس برای بازدید از اوین، تاکید رهبر انقلاب بر قدس به عنوان پایتخت فلسطین، فراکسیون امید ناامید از عارف،۴۸۱۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در تهران، انزوای امریکا در عصر «پسا برجام»، تلگرام در کانال بدقولی و پیشروی بازار مسکن بدون جهش قیمت از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
لابی بس است/در انتظار طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوران قالیباف و اجرای عدالت
لابی بس است/در انتظار طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوران قالیباف و اجرای عدالت - در این مجلس از ابتدا تا کنون بیش از 12 طرح تحقیق و تفحص در مجلس شورای اسلامی بررسی شد که مهم‌ترین آن ها طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران است. طرح تحقیق و تفحص از شهرداری در دو نوبت در پارلمان مطرح شد که در هر دو نوبت از دستور کار خارج شد.
۳۹ نفر از دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران آزاد شده‌اند/ ۲ دانشجوی باقی مانده فردا آزاد می‌شوند
۳۹ نفر از دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران آزاد شده‌اند/ ۲ دانشجوی باقی مانده فردا آزاد می‌شوند - ایلنا: نماینده مردم تهران از آزادی اکثر دانشجویان دانشگاه تهران مه در ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده بودند، خبر داد.
مصباح یزدی: نمی‌توانیم مشکلات را فقط به گردن آمریکا بیندازیم/چینی‌ها تجهیزات لازم اطفای حریق سانچی را نداشتند
مصباح یزدی: نمی‌توانیم مشکلات را فقط به گردن آمریکا بیندازیم/چینی‌ها تجهیزات لازم اطفای حریق سانچی را نداشتند - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار ایران است
جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار ایران است - ایلنا: معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است
جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار ایران است
جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار ایران است - ایلنا: معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: جذب گردشگر از کشورهای اروپائی در دستورکار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است
تاکید اسلوونی بر حفظ برجام و تقویت همکاری ها با ایران در زمینه‌های مختلف
تاکید اسلوونی بر حفظ برجام و تقویت همکاری ها با ایران در زمینه‌های مختلف - ایلنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی روز گذشته با وزیر امور خارجه این کشور در لوبلیانا دیدار و گفت‌وگو کرد.
موافقت با بازدید اعضای کمیسیون قضایی از اوین | ملاقات با بازداشت‌شدگان اخیر
موافقت با بازدید اعضای کمیسیون قضایی از اوین | ملاقات با بازداشت‌شدگان اخیر - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از موافقت با بازدید اعضای این کمیسیون از زندان اوین خبر داد و گفت: با برخی از بازداشت شدگان اعتراض‌های اخیر نیز صحبت خواهد شد.
دیدارهای روحانی با روسای مجلس کشورهای قطر، عراق، سنگال، الجزایر و سوریه
دیدارهای روحانی با روسای مجلس کشورهای قطر، عراق، سنگال، الجزایر و سوریه - سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: رئیس جمهور با روسای مجلس چند کشور از جمله قطر، عراق، الجزایر، سوریه و سنگال دیدار و گفت‌وگو کرد.
«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید
«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید - رهبری > همشهری آنلاین: رهبر انقلاب اسلامی، اقدام اخیر امریکا نسبت به قدس را «غلط زیادی» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود و تلاش‌های آنها به سرانجام نخواهد رسید.
جلسه غیر علنی دادگاه پرونده «دکل نفتی»
جلسه غیر علنی دادگاه پرونده «دکل نفتی» - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده دکل نفتی امروز ۲۶ دی به صورت غیر علنی برگزار شد.
احزاب تا خرداد ۹۷ ساختار خود را با قانون جدید تطبیق دهند
احزاب تا خرداد ۹۷ ساختار خود را با قانون جدید تطبیق دهند - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: از ۱۴ آذر ۹۶ تا ۱۴ خرداد ۹۷ زمان ۶ ماهه‌ مقرر در قانون تمدید شد تا احزاب بتوانند خودشان را با قانون جدید تطبیق دهند.
استقبال نماینده مجلس از بدل رئیس مجلس اندونزی
استقبال نماینده مجلس از بدل رئیس مجلس اندونزی - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: نماینده تهران گفت به استقبال رئیس مجلس اندوزی رفت اما چون وی در زندان بود یکی دیگر جای او آمده بود
غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است
غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است - سیاست داخلی > همشهری آنلاین: یکی از نزدیکان مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: سرنوشت وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی نامعلوم است و جست و جو برای یافتن آن همچنان ادامه دارد.
نامه ۴۰ نماینده به روحانی و آملی‌لاریجانی برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر
نامه ۴۰ نماینده به روحانی و آملی‌لاریجانی برای آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر - قوای سه‌گانه > همشهری آنلاین: ۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌های جداگانه‌ای به رییس‌جمهور و رییس قوه قضاییه، خواستار آزادی هر چه سریعتر بازداشت شدگان اعتراضات اخیر به ویژه دانشجویان و دانشجویان دختر بازداشتی شدند.
«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید
«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید - رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار میهمانان سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی:«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسیدرهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دولت‌هایی که در منطقه به امریکایی‌ها کمک و با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند تا با برادران مسلمان ستیز کنند، مرتکب خیانت صریح می شوند، همانند کاری که سعودی‌ها انجام می دهند.
دفتر یادبود جان باختگان کشتی سانچی ایران در مادرید گشایش یافت
دفتر یادبود جان باختگان کشتی سانچی ایران در مادرید گشایش یافت - مادرید - ایرنا - دفتر یادبود قربانیان سانحه دلخراش نفتکش سانچی امروز (سه شنبه) در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید پایتخت اسپانیا گشوده شد.
عزم ایران برای افزایش ۲۰ میلیونی گردشگری در یک برنامه ۸ ساله
عزم ایران برای افزایش ۲۰ میلیونی گردشگری در یک برنامه ۸ ساله - ایلنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی برای بررسی توسعه همکاری در زمینه جذب گردشگر، تبادل تجربه درباره صنایع دستی و ایجاد ارتباط نزدیک با موزه‌های دو کشور به هلند سفر کرد.
روایت رفیق‌دوست از جلسه هاشمی و آیت‌الله خامنه‌ای درباره لیست واجدان شرایط رهبری /رهبری گفت تو هم بچه پرو هستی ولی مگر می شود به ما موشک بدهند؟ /آقای هاشمی را بیش از حد معمول دوست داشتم /برای آقای هاشمی خیلی گریه کردم /به هاشمی گفتند شما رهبر می شدی بهتر ن
روایت رفیق‌دوست از جلسه هاشمی و آیت‌الله خامنه‌ای درباره لیست واجدان شرایط رهبری /رهبری گفت تو هم بچه پرو هستی ولی مگر می شود به ما موشک بدهند؟ /آقای هاشمی را بیش از حد معمول دوست داشتم /برای آقای هاشمی خیلی گریه کردم /به هاشمی گفتند شما رهبر می شدی بهتر ن - زمانی که وزیر شدم، به آقای هاشمی گفتم که قرار است برای یک سفر رسمی به روسیه و لیبی بروم. آقای هاشمی گفتند اگر بتوانی در این سفر چند تا موشک بگیری، بزرگ‌ترین خدمت را به انقلاب اسلامی کردی. نزد آقای خامنه‌ای رفتم و پیشنهاد آقای هاشمی را هم مطرح کردم. جناب خامنه‌ای گفتند: «خیلی پیشنهاد خوبی است. تو هم بچه پررو هستی ولی مگر می‌شود به ما موشک دهند؟ برو به امید خدا».
ضرغامی: خبر نباید دروغ باشد/امروز شاهد تولید خبرهای دروغ هستیم/کار رسانه، کار کارمندی نیست/ اینکه می‌گویند دروغ نگو اما همه راست را هم نگو صحیح نیست/بهتر است با مردم صادق باشیم
ضرغامی: خبر نباید دروغ باشد/امروز شاهد تولید خبرهای دروغ هستیم/کار رسانه، کار کارمندی نیست/ اینکه می‌گویند دروغ نگو اما همه راست را هم نگو صحیح نیست/بهتر است با مردم صادق باشیم - عزت‌الله ضرغامی گفت: ۴۰ آسیب رسانه‌ای برای مبارزه کج و ناقص با مفاسد اقتصادی در بیش از ۲.۵ سال قبل تهیه کرده و آن را تقدیم مقام معظم رهبری کردم البته دلیل...
روایتی از انتخاب آقای جوادی آملی به عنوان رهبر/کنایه های توئیتری آیت الله مصباح‎یزدی به روحانی/نامه زیباکلام به امام جمعه موقت تهران/نامه‌نگاری مجلسی‌ها...
روایتی از انتخاب آقای جوادی آملی به عنوان رهبر/کنایه های توئیتری آیت الله مصباح‎یزدی به روحانی/نامه زیباکلام به امام جمعه موقت تهران/نامه‌نگاری مجلسی‌ها... - رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند:حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد/بیش از این خلاف شرع نکنید و استیضاح را اعلام وصول کنید/شوراى شهر به موضوع صالحى امیرى ورود خواهد کرد/نظر مصباح درباره انتقاد از معصومین و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
ایران به دوستی با قطر پایبند است/تحریم روش درستی برای مقابله با کشورها نیست
ایران به دوستی با قطر پایبند است/تحریم روش درستی برای مقابله با کشورها نیست - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و قطر روابط دوستی دیرینه ای با هم دارند و ما به این دوستی پایبند خواهیم بود.
دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه
دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه - ایلنا: رئیس هیأت مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از دستور رئیس‌جمهور سوریه برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای این کشور خبر داد.
ایران به دوستی با قطر پایبند است/ تحریم روش درستی برای مقابله با کشورها نیست
ایران به دوستی با قطر پایبند است/ تحریم روش درستی برای مقابله با کشورها نیست - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و قطر روابط دوستی دیرینه ای با هم دارند و ما به این دوستی پایبند خواهیم بود.
توضیحات زنگنه درباره قراردادهای جدید نفتی/ 6 طرح پارس جنوبی می تواند سالانه 12 میلیارد دلار درآمد ...
توضیحات زنگنه درباره قراردادهای جدید نفتی/ 6 طرح پارس جنوبی می تواند سالانه 12 میلیارد دلار درآمد ... - تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نفت در نشست امروز کمیسیون و ارائه گزارش وی درباره قراردادهای جدید نفتی در قالب IPC خبر داد.
اظهار امیدواری لاریجانی برای مشارکت باشکوه مردم عراق در انتخابات آینده
اظهار امیدواری لاریجانی برای مشارکت باشکوه مردم عراق در انتخابات آینده - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رمز موفقیت در برگزاری هر انتخابات به حضور و مشارکت حداکثری مردم بستگی دارد و امیدوارم که انتخابات آتی پارلمان عراق در موعد مقرر و با مشارکت مردم عراق باشکوه برگزار شود.
نیاز جوانان؛ تفکر راهبردی/ نیازمند خصلت‌های سردار باقری در حوزه خبرنگاری هستیم
نیاز جوانان؛ تفکر راهبردی/ نیازمند خصلت‌های سردار باقری در حوزه خبرنگاری هستیم - حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه نیروهای ارزشی واقع بینی را در ادبیات خود کم دارند اظهار کرد: نیاز امروز ما نزدیکتر شدن جوانان به تفکر راهبردی است.