شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

آخرین اخبار سرویس سیاست

جهانگیری و مونسان از روند بازسازی ارگ تاریخی بم بازدید کردند
جهانگیری و مونسان از روند بازسازی ارگ تاریخی بم بازدید کردند - ایلنا: معاون اول رییس جمهور با حضور در ارگ تاریخی بم از روند بازسازی این ارگ بازدید کرد.
اتهامات بقایی و مشایی مالی است و ربطی به آزادی بیان ندارد / احمدی‌نژادی که مصوبه مجلس را قبول نداشت نباید از آزادی و قانون سخن بگوید
اتهامات بقایی و مشایی مالی است و ربطی به آزادی بیان ندارد / احمدی‌نژادی که مصوبه مجلس را قبول نداشت نباید از آزادی و قانون سخن بگوید - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فردی که در مواجهه با قوانین تصویبی مجلس که مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفته بود، روحیه استکباری داشت و می‌گفت که اگر قوانین مجلس را قبول نداشته باشم، اجرا نخواهم کرد، نباید به خود اجازه دهد که درباره کلماتی چون قانون و آزادی بیان صحبت کند.
رکورد ۱۰ ساله کیفیت هوای تهران در نوروز شکست +جدول
رکورد ۱۰ ساله کیفیت هوای تهران در نوروز شکست +جدول - هنوز چهار روز از آغاز سال جدید نگذشته، کیفیت هوای تهران در نوروز سقوطی را تجربه کرد که پیشتر تجربه نکرده بود. سقوطی رکورد شکنانه که ظاهرا قرار است در روزهای آینده تداوم داشته باشد. اتفاقی که حتی در سال‌های مصرف بنزین‌های تولیدی در پتروشیمی‌ها هم رخ نداده بود.
۴۰ واکنش رجال سیاسی به نام سال ۹۷
۴۰ واکنش رجال سیاسی به نام سال ۹۷ - احزاب و شخصیت‌ها - بین حرف تا عمل، مسافت طویلی است؛ این روزها که رهبر انقلاب سال جدید را به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کرده‎اند، بسیاری لب به سخن گشوده و راهکار ارائه می‌دهند؛ اما باید دید در ۲۹ اسفند ۹۷ چه کارنامه‌ای از برآیند عملکردها در حوزه‌های مختلف به دست خواهد آمد.
حوزه گردشگری می‌تواند درآمد‌های خوبی را به اقتصادی کشو تزریق کند؛ نباید غافل شد
حوزه گردشگری می‌تواند درآمد‌های خوبی را به اقتصادی کشو تزریق کند؛ نباید غافل شد - عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: بدون شک حوزه گردشگری می‌تواند درآمد‌های خوبی را به حوزه اقتصادی کشور تزریق کند که نباید از آن غافل شد.
جهانگیری: نباید بازار ایران به‌راحتی در اختیار دنیا قرار گیرد/تولیدکنندگان انتظار مبارزه با قاچاق کالا را دارند/مردم فکر می‌کنند اگر کالای خارجی نخرند چیزی کم دارند
جهانگیری: نباید بازار ایران به‌راحتی در اختیار دنیا قرار گیرد/تولیدکنندگان انتظار مبارزه با قاچاق کالا را دارند/مردم فکر می‌کنند اگر کالای خارجی نخرند چیزی کم دارند - معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه بازار داخلی نباید به راحتی در اختیار دنیا قرار گیرد، گفت: توهین به ملت ایران است که شرکتی در یکی از کشورهای همسایه دفتر نمایندگی بزند و در ایران کالای خود را به فروش برساند.
تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه‌های اسلام با طرح حجاب اجباری/لفظ حجاب اجباری باید حذف شود
تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه‌های اسلام با طرح حجاب اجباری/لفظ حجاب اجباری باید حذف شود - آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سردار اشتری گفت:در کشور ایران امنیت مطلوبی حاکم است و این امنیت نشان دهنده اقتدار پلیس است.
امسال وارد فاز اجرای منشور می‌شویم و دستگاه برتر را معرفی می‌کنیم
امسال وارد فاز اجرای منشور می‌شویم و دستگاه برتر را معرفی می‌کنیم - بعد از برگزاری همایش آگاهی بیشتری در جامعه نسبت به جایگاه منشور و جدیت دولت و اراده رئیس جمهوری برای تحقق منشور به وجود آمده، به ویژه در حوادث اخیر که شاهد بروز اعتراضاتی در جامعه بودیم و خلأ‌های مربوط به بیان مطالبات و احقاق حقوق شهروندی بیشتر خود را نشان داد.
جان بولتون و پمپئو مشوق سیاست های افراطی ترامپ خواهند بود
جان بولتون و پمپئو مشوق سیاست های افراطی ترامپ خواهند بود - تهران- ایرنا- دیپلمات پیشین و کارشناس مسایل بین المللی گفت: جان بولتون و پمپئو به عنوان دو شخص وفادار به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواهند کوشید تا خود را با او هماهنگ کنند و تابع و مشوق او در اعمال سیاست های افراطی باشند.
آیت الله مکارم: تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه‌های اسلام با طرح حجاب اجباری/ باید لفظ حجاب اجباری حذف شود/ رعایت حجاب الزامی است
آیت الله مکارم: تلاش ضد انقلاب برای حذف نشانه‌های اسلام با طرح حجاب اجباری/ باید لفظ حجاب اجباری حذف شود/ رعایت حجاب الزامی است - باید نگاه افراد به حجاب مانند نگاه به دیگر قوانین باشد و امیدواریم که لفظ حجاب اجباری که لفظ منفی است حذف شود.
علی لاریجانی درگذشت «داریوش شایگان» را تسلیت گفت
علی لاریجانی درگذشت «داریوش شایگان» را تسلیت گفت - رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، درگذشت نویسنده و اندیشمند برجسته کشورمان را تسلیت گفت.
ایران توان موشکی خود را افزایش خواهد داد و به تهدیدات اعتنا نخواهد کرد
ایران توان موشکی خود را افزایش خواهد داد و به تهدیدات اعتنا نخواهد کرد - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، توان موشکی خود را افزایش خواهد داد و در این مسیر به تهدیدات هیچ کشوری اعتنا نخواهد کرد.
انتخاب جان بولتون نشان از تشدید فشار‌ها علیه ایران دارد/ آمریکایی‌ها اَبَر عهدشکنی می‌کنند
انتخاب جان بولتون نشان از تشدید فشار‌ها علیه ایران دارد/ آمریکایی‌ها اَبَر عهدشکنی می‌کنند - سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: انتخاب جان بولتون در مسند مشاور امنیت ملی آمریکا با این هدف صورت می‌گیرد که فشار‌ها و سیاست‌های خصمانه علیه ایران در روز‌های آینده بیشتر شود.
نظام به این جمع‌بندی رسیده که حق اعتراض را نهادینه کند/ برخورد نرم با اعتراضات اخیر حرکت رو به جلوست
نظام به این جمع‌بندی رسیده که حق اعتراض را نهادینه کند/ برخورد نرم با اعتراضات اخیر حرکت رو به جلوست - ایلنا: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نگاه نظام نسبت به اعتراضات تغیر کرده و به این جمع‌بندی رسیده که حق اعتراض را نهادینه کند.
ویژه‌نامه نوروزی ــ ۴/مروری بر مهم‌ترین رویدادهای خبری در سال ۹۶؛ تلخ و شیرین‌هایی که گذشت
ویژه‌نامه نوروزی ــ ۴/مروری بر مهم‌ترین رویدادهای خبری در سال ۹۶؛ تلخ و شیرین‌هایی که گذشت - در سال ۹۶ خبرهای متفاوتی از گوشه‌ و کنار کشور منتشر شد که مهم‌ترین رویدادهای آن را مرور می‌کنیم.
چهار اقدام مجلس در سال حمایت از کالای ایرانی
چهار اقدام مجلس در سال حمایت از کالای ایرانی - یک نماینده مجلس به تشریح چهار اقدام مجلس برای پیاده سازی شعار امسال یعنی حمایت از کالای ایرانی پرداخت.
اگر می خواهیم روی پای خود بایستیم باید به تولیدات داخلی توجه کنیم
اگر می خواهیم روی پای خود بایستیم باید به تولیدات داخلی توجه کنیم - دبیرکل حزب همبستگی ایران اسلامی گفت: اگر می خواهیم روی پای خود بایستیم و فرصت های جدید شغلی را تقویت کنیم، باید به تولیدات داخلی توجه کنیم.
باید بازارهای غربی را تحریم کنیم/لزوم اتکا به سرمایه های داخلی
باید بازارهای غربی را تحریم کنیم/لزوم اتکا به سرمایه های داخلی - فعال سیاسی اصولگرا گفت: ما باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی را ترویج کنیم و در مقابله با تحریم ها، بازارهای غربی را تحریم کنیم.
گزارش میزان از حد و مرز‌های آزادی بیان در ایران و جهان/ قانون برای برخورد با متخلفان چه میگوید؟
گزارش میزان از حد و مرز‌های آزادی بیان در ایران و جهان/ قانون برای برخورد با متخلفان چه میگوید؟ - اگر در جامعه‌ای صاحبان قدرت (مالی، سیاسی یا رسانه‌ای) خود را مکلف به احترامِ به حقوق دیگران نبینند و برای بکار گرفتن حق خود، حدّی نشناسند، پایه‌های اخلاق، قانون و در نهایت همزیستی مسالمت‌آمیز ویران می‌شود.این است که آزادی در هیچ یک از اسناد و متون حقوقی ملی یا بین‌المللی، مطلق و بدون قید و شرط نیست؛ چرا که این گونه آزادی اصولاً امکان‌پذیر نیست؛ زیرا اگر هر شخص بخواهد هرچه مایل است بگوید و انجام دهد،…
بازدید جهانگیری و مونسان از مراحل مرمت ارگ بم/ مرمت ارگ تا ۷۰ درصد پیش رفته
بازدید جهانگیری و مونسان از مراحل مرمت ارگ بم/ مرمت ارگ تا ۷۰ درصد پیش رفته - ایلنا: معاون اول رئیس‌جمهوری به همراه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری از بخش‌های مختلف ارگ تاریخی بم بازدید کردند.
ترقی:استفاده ازکالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است
ترقی:استفاده ازکالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است - تهران - ایرنا-عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه هنوزاستفاده از کالای ایرانی به عنوان یک ارزش و تعصب تلقی نشده، گفت: استفاده از کالای ایرانی نیازمند کارفرهنگی درجامعه است.
حمایت از کالای ایرانی حس وفاداری اقتصادی در جامعه پدید می آورد
حمایت از کالای ایرانی حس وفاداری اقتصادی در جامعه پدید می آورد - تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر اینکه «حمایت از کالای ایرانی» پدیدآورنده نوعی حس وفاداری اقتصادی در جامعه است، نوشت: این سیاست، انتخابی عقلانی است که نظام تولید و مصرف ملی را تضمین می کند.
باهنر: شاید در انتخابات 1400 جهانگیری و لاریجانی رقابت کنند/حتما بخشی از آرای رئیسی به سمت لاریجانی ریزش میکند/جهانگیری می‌تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند
باهنر: شاید در انتخابات 1400 جهانگیری و لاریجانی رقابت کنند/حتما بخشی از آرای رئیسی به سمت لاریجانی ریزش میکند/جهانگیری می‌تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند - محمدرضا باهنر درباره نتیجه احتمالی کناره‎گیری رئیسی به نفع قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای قالیباف یک سری ریزش و یک سری رویش رای داشت. برخی...
الگوی دفاع مقدس برای حل مشکلات اقتصادی کفایت می کند
الگوی دفاع مقدس برای حل مشکلات اقتصادی کفایت می کند - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پدیده دفاع مقدس به تنهایی برای الگو گرفتن در حل مشکلات اقتصادی کفایت می کند.
نگاهی به رویارویی رزم ناوهای آمریکایی با شناور‌های سپاه در پهنه آبی خلیج فارس
نگاهی به رویارویی رزم ناوهای آمریکایی با شناور‌های سپاه در پهنه آبی خلیج فارس - ایجاد تنش و ناامنی در آب‌های خلیج فارس از جانب آمریکایی‌ها مسبوق به سابقه است و در یکسال گذشته، ناو‌های آمریکایی بالغ بر چندین بار در آب‌‎های خلیج فارس اقدام به شلیک گلوله و ایجاد ناامنی کرده‌اند که البته با پاسخ قاطع نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه شدند.
برجام اوباما؛ برجام ترامپ؟!
برجام اوباما؛ برجام ترامپ؟! - آمریکا با کره شمالی کنار می‌آید، با ایران نهبرجام اوباما؛ برجام ترامپ؟!نصرت‌الله تاجیک در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: کارکرد سیاست‌های داخلی و خارجی ترامپ به چالش کشاندن دستاوردهای اوباما است.
باهنر: در انتخابات 1400 بخشی از آرای رییسی و جهانگیری به لاریجانی می‌رسد / جهانگیری می‌تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند
باهنر: در انتخابات 1400 بخشی از آرای رییسی و جهانگیری به لاریجانی می‌رسد / جهانگیری می‌تواند با بعضی از اصولگرایان کار کند - آقای لاریجانی آدم منطقی‌ای است، ممکن است بعضی از مواضع اصلاح‌طلبان را قبول داشته باشد، بعضی از مواضع اصلاح‌طلبان را هم قبول نداشته باشد. اگر بخواهیم محاسبه فیزیکی کنیم، باید طرف محاسبه کند که اگر خواست جای روحانی بنشیند، چقدر از آرایش می‌ریزد و چقدر از آرایش رشد می‌کند. آقای لاریجانی می‌تواند در موقعیت آقای روحانی قرار بگیرد.
خرداد 96؛ داعش در تهران/ شلیک‌های کور
خرداد 96؛ داعش در تهران/ شلیک‌های کور - حضور داعشی ها در مجلس ایران به قدری شوک آور بود که خبرنگار «‌سی. ان . ان» در برنامۀ ویژه و زندۀ این شبکه در لندن گفت: «‌چنین حمله ای در تهران به شدت عجیب است».
میرسلیم: واردات محدود برخی کالاهای پیشرفته ضروری است
میرسلیم: واردات محدود برخی کالاهای پیشرفته ضروری است - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: واردات برخی کالاهای پیشرفته به منظور افزایش سطح توقع مصرف کننده و ایجاد پویایی نزد تولیدکننده داخلی ضروری است.
مردم عنصر اصلی در حمایت از کالای ایرانی هستند
مردم عنصر اصلی در حمایت از کالای ایرانی هستند - معاون رئیس‌جمهور گفت: مردم عنصر اصلی در حمایت از شعار سال برای ترویج مصرف کالای داخلی هستند.
دروغ سنج همسرتان باشید !
دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست؟ به این ۷ نشانه دقت کنید ۱ اضطراب و عرق کردن شناخته‌ترین نشانه‌هایی که می‌تواند یک فرد دروغگو را لو دهد، عرق …