یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ / Sunday, 19 November, 2017

آخرین اخبار سرویس فناوری اطلاعات

ایران تا ابتدای 2019 صادرکننده ال.ان.جی خواهد شد
ایران تا ابتدای 2019 صادرکننده ال.ان.جی خواهد شد - ایران اولین محموله ال.ان.جی خود را تا پایان سال 2018 صادر خواهد کرد و احتمال داده می شود که تا ابتدای 2019 صادرکننده ال.ان.جی شود. ادامه...
منطقی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن فاصله عرضه و تقاضا را کاهش می‌دهد
منطقی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن فاصله عرضه و تقاضا را کاهش می‌دهد - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه با منطقی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن فاصله عرضه و تقاضا کم می‌شود، گفت:اگر سود ادامه...
دیدار گرم برانکو و شفر در آزادی + عکس
دیدار گرم برانکو و شفر در آزادی + عکس - اعضای دو تیم پرسپولیس و استقلال امروز در زمین شماره 2 آزادی با یکدیگر روبرو شدند.
10 نکته درباره پدیده زلزله اخیر؛ صادق زیبا کلام
10 نکته درباره پدیده زلزله اخیر؛ صادق زیبا کلام - به جز دستگاه های رسمی افراد حقیقی هم به اعتبار خود شماره حساب اعلام کردند از جمله صادق زیبا کلام و 48 ساعته و ناباورانه یک میلیارد تومان پول به حساب او واریز شد...
تصویری از خوش‌وبش برانکو و شفر در آزادی
تصویری از خوش‌وبش برانکو و شفر در آزادی - لیگ برتر - برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر امروز در استادیوم آزادی با یکدیگر روبرو شدند.
تصویری از هافبک استقلال در حرم امام رضا (ع)
تصویری از هافبک استقلال در حرم امام رضا (ع) - لیگ برتر - داریوش شجاعیان زودتر از سایر اعضای تیم خودش را به مشهد رسانده است.
چهار نسخه اساتید دانشگاه برای نجات ایران
چهار نسخه اساتید دانشگاه برای نجات ایران - «ابرمسأله جامعه ایران؛ ادغام دین و دولت، اقتصاد رفاقتی، زوال حیات سیاسی یا جابجایی خرده‌ نظام‌ها است؟» این سوالی است که هاشم آقاجری، غلامرضا کاشی، حسین راغفر و احمد بخارایی با حضور در نشست انجمن اندیشه و قلم و انجمن جامعه‌شناسی ایران، به آن پاسخ دادند.
ولیعهد عربستان از ترور جان سالم به‌در برد
ولیعهد عربستان از ترور جان سالم به‌در برد - خاورمیانه - منابع رسانه‌ای از تلاش ناکام شماری از افسران گارد ملی عربستان سعودی برای ترور ولیعهد این کشور خبر دادند.
پاسخ واعظی به شایعه‌سازی مخالفان دولت: روحانی در مناطق زلزله‌زده از ماشین پیاده شد و تا محوطه‌ای که منازل خراب شده بود رفت / فیلم‌ها موجود است و مردم می‌توانند آنها را ببینند
پاسخ واعظی به شایعه‌سازی مخالفان دولت: روحانی در مناطق زلزله‌زده از ماشین پیاده شد و تا محوطه‌ای که منازل خراب شده بود رفت / فیلم‌ها موجود است و مردم می‌توانند آنها را ببینند - رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور درباره برخی شایعات مربوط به سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه گفت: فیلم‌های سفر به استان کرمانشاه موجود است و مردم می‌توانند آنها را ببینند.
علم الهدی: امام رضا(ع)، امام مناظره است، نه مذاکره / برخورد حضرت با جریان آتئیست، یهودیت و نصرانی، گفت‌وگو نبود / برخی سیاسیون واژه‌ها را دستکاری می کنند
علم الهدی: امام رضا(ع)، امام مناظره است، نه مذاکره / برخورد حضرت با جریان آتئیست، یهودیت و نصرانی، گفت‌وگو نبود / برخی سیاسیون واژه‌ها را دستکاری می کنند - امیدواریم امام هشتم(ع) به برکت اجداد طیبین و طاهرین همه عزیزان درگذشته را مشمول غفران و رحمت الهی بفرمایند؛ امیدواریم همه‌کسانی را که با احساس وظیفه در تبعیت از مقام معظم رهبری به مساعدت آنان شتافتند، مشمول عنایت و رفعت امام رضا(ع) قرار بگیرند.
هیلاری کلینتون: ترامپ همچنان عروسک خیمه‌شب‌بازی پوتین است
هیلاری کلینتون: ترامپ همچنان عروسک خیمه‌شب‌بازی پوتین است - وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در مورد ادعایش درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا همچنان پابرجاست و ترامپ چون عروسک خیمه شب‌بازی پوتین بود، برنده شد.
دانشمندان هشدار دادند: ۲۰۱۸ سال زلزله‌های بزرگ و ویرانگر
دانشمندان هشدار دادند: ۲۰۱۸ سال زلزله‌های بزرگ و ویرانگر - دانشمندان هشدار دادند باتوجه به کاهش سرعت چرخش زمین، سال آینده شاهد تعداد زیادی زلزله ویرانگر خواهیم بود.
حذف آلودگی دیزل‌ها در گروی نصب فیلتر دوده
حذف آلودگی دیزل‌ها در گروی نصب فیلتر دوده - در سال‌های گذشته بر اساس مطالعات انجام شده، نقش عمده منابع متحرک در آلودگی هوا محرز شد اما آنچه نیاز به اطلاعات و آمار بیشتر داشت؛ تعیین سهم هر یک از منابع متحرک بود تا بتوان از این طریق، راهکارهای مشخص و عملیاتی برای کاهش آلودگی هوا ارائه داد.
رئیس ستاد ساماندهی سمن‌های تهران: کمک سرانه سمن‌ها قطع می‌شود
رئیس ستاد ساماندهی سمن‌های تهران: کمک سرانه سمن‌ها قطع می‌شود - رئیس ستاد ساماندهی سمن‌های شهر تهران از نبود شفافیت مالی در ستاد سمن ها در سالهای گذشته، که زمینه ساز ایجاد شائباتی شده گلایه کرد.
تعهدات وزارت بهداشت نسبت به مناطق زلزله‌زده غرب کشور
تعهدات وزارت بهداشت نسبت به مناطق زلزله‌زده غرب کشور - معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه شرایط نامناسب اسکان، نبود سرویس‌های بهداشتی و استحمام، می‌تواند باعث بروز بیماری‌هایی برای مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور شود، گفت: بر این اساس فراهم کردن شرایط بهداشت فردی و محیطی، بازسازی و مرمت مراکز بهداشتی و درمانی آسیب‌دیده مانند بیمارستان‌های اسلام‌آباد غرب و سرپل‌ذهاب از تعهدات وزارت بهداشت در این مناطق است.
خودرو و جای پارکی که ۲۰ سال فراموش شد!
خودرو و جای پارکی که ۲۰ سال فراموش شد! - خودرویی که در گاراژی در فرانکفورت آلمان به مدت ۲۰ سال پارک و فراموش شده بود، توسط پلیس شناسایی و به صاحبش بازگردانده شد.
ادامه رایزنی‌ها برای تغییر نام شورا
ادامه رایزنی‌ها برای تغییر نام شورا - یک عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با تاکید بر اینکه در حوزه شهر تهران، ری و تجریش تنها یک شورا تشکیل می‌شود افزود: بر همین اساس در حال رایزنی و گفت‌وگو با سایر اعضای شورای شهر تهران هستیم تا تغییر سردر شورا انجام شود.
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی آبان
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی آبان - آبیاری غلات آبی پاییزه، تسریع در برداشت نارنگی‌های پیش‌رس، کشت تاخیری کلزا تا آخر آبان ماه، تنظیم و تهویه دما و رطوبت در مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل کاهش نسبی دما و آلودگی هوا از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای یکشنبه تاشنبه (۲۸ تا ۳۰ آبان‌ماه) است.
پایان کنفرانس اقلیمی بن در پیچ و خم تامین هزینه‌های مالی
پایان کنفرانس اقلیمی بن در پیچ و خم تامین هزینه‌های مالی - "کشورهای صنعتی به عنوان عاملان اصلی ناهنجاری‌های اقلیمی می‌توانند و باید هزینه‌های بهبود محیط زیست را قبول کنند. آنها وظیفه دارند زیان‌های کشورهای درحال توسعه را نیز جبران کنند."
آتش در ساختمانی در حومه پکن ۱۹ قربانی گرفت
آتش در ساختمانی در حومه پکن ۱۹ قربانی گرفت - رسانه‌های رسمی چین اعلام کردند: وقوع آتش سوزی در ساختمانی که برای آگهی کردن آپارتمان‌های اجاره‌ای ارزان ‌قیمت در حوالیِ جنوب پکن استفاده می‌شد ۱۹ تن را به کام مرگ کشاند.
بالا بودن کلسترول خوب سلامت قلب را حفظ نمی‌کند
بالا بودن کلسترول خوب سلامت قلب را حفظ نمی‌کند - نتایج یک مطالعه انجام شده نشان می‌دهد: بالا بودن کلسترول خوب دلیلی برای حفظ سلامت قلب نیست.
یک اعلامیه برای 18 فوتی
یک اعلامیه برای 18 فوتی - چه سوزناک می‌خواند برای عزیزانش در هفتمین روزی که زمین بلعید خانه‌ها را با هر آنچه در خود داشت؛ می‌خواند برای خانواده و عموزاده‌هایی که تن‌های زخمی‌شان را سپرد به دل همان زمین تا شاید آرام بگیرد جانشان از خشم روزگار.
بازیگری که نمی‌خواهد از صحنه تئاتر دور شود
بازیگری که نمی‌خواهد از صحنه تئاتر دور شود - صدیقه کیانفر که بعد از حدود 3 سال دوری از تئاتر این روزها دوباره با بازی در نمایش «هایلایت» به صحنه بازگشته است، گفت: وقتی سوسن پرور به عنوان کارگردان این نمایش با من تماس گرفت و از من دعوت کرد، گریه‌ام گرفت و با کمال افتخار قبول کردم چون نمی‌خواستم در سن 85 سالگی از صحنه دور باشم.
باستان‌شناسان به مرکز شهر همدان رفتند
باستان‌شناسان به مرکز شهر همدان رفتند - مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اعلام کرد: «اگر تا ده روز آینده کاوش‌ها در محوطه در دست کاوش میدان امام خمینی (ره) همدان به نتیجه‌ای برسد، تصمیم‌ها برای ادامه دادن پیاده‌راه‌سازی یا ایجاد سایت موزه در مرکز شهر همدان تغییر می‌کند.»
جایزه جشنواره «کمراایمج» به برنده خرس طلا رسید
جایزه جشنواره «کمراایمج» به برنده خرس طلا رسید - فیلم مجارستانی «در جسم و روح» موفق به کسب جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم «کمراایمج» ویژه هنر فیلمبرداری شد.
«جدال احسن»؛ روش امام رضا(ع) در برخورد با اندیشه‌ها
«جدال احسن»؛ روش امام رضا(ع) در برخورد با اندیشه‌ها - یک کارشناس مذهبی گفت: روش امام رضا(ع) در برخورد با افکار و اندیشه‌ها «جدال احسن» یعنی بهترین شیوه گفتمان بوده‌ است.
تولیدکنندگان از دریافت تسهیلات واهمه دارند/ یارانه تولید با معوقات بانکی تهاتر شود
تولیدکنندگان از دریافت تسهیلات واهمه دارند/ یارانه تولید با معوقات بانکی تهاتر شود - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بانک‌ها از تمامی اهرم‌های فشار در راستای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی استفاده می‌کنند که موجب شده واحدهای تولیدی از دریافت تسهیلات ترس و واهمه داشته باشند.
وفور عسل‌های قاچاق در بازار/ افزایش ۳ برابری قیمت ملکه‌های چینی!
وفور عسل‌های قاچاق در بازار/ افزایش ۳ برابری قیمت ملکه‌های چینی! - مدیر عامل اتحادیه زنبورداران از عرضه قاچاقی عسل‌های خارجی بدون ذکر کشور مبدأ خبر داد و گفت:‌ زنبورهای ملکه‌ای که از چین با قیمت ۱۰۰ دلار خریده می‌شوند در ایران تا سه میلیون تومان فروخته می‌شوند.
کاربران از اینترنت منصفانه ناراضی‌اند؟!
کاربران از اینترنت منصفانه ناراضی‌اند؟! - تصویب مدل غیرحجمی تعرفه سرویس‌های اینترنت ثابت که هفته گذشته از سوی وزیر ارتباطات اعلام شد، انتقاداتی را از سوی کاربران اینترنت ثابت در پی داشته است که عمدتا به قیمت بالا و محدودیت مصرف در این طرح اشاره دارند.
تولید چند سواری متوقف شد
تولید چند سواری متوقف شد - مهر ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد.
یک نفر شفاف بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟
یک نفر شفاف بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟ - یادداشت/مجید انتظاری - خبرنگار ایسنا
تجارت ایران و اتریش 400 میلیون یورو می‌شود
تجارت ایران و اتریش 400 میلیون یورو می‌شود - طی آخرین دیدار مقامات بخش خصوصی ایران و اتریش اعلام شد که به زودی حجم روابط اقتصادی ایران و اتریش به ۴۰۰ میلیون یورو می‌رسد که معادل روابط دو کشور پیش از تحریم‌هاست.
ماموریت وزارت کار در اجرای آیین‌نامه اشتغال روستایی
ماموریت وزارت کار در اجرای آیین‌نامه اشتغال روستایی - با ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی توسط معاون اول رییس جمهوری، وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آیین نامه اشتغال روستایی تعیین شد.
وزیر نیرو وارد کرمانشاه شد/ بازدید از وضعیت تاسیسات آب‌وبرق مناطق زلزله‌زده
وزیر نیرو وارد کرمانشاه شد/ بازدید از وضعیت تاسیسات آب‌وبرق مناطق زلزله‌زده - وزیر نیرو صبح امروز (یکشنبه) وارد کرمانشاه شد تا از آخرین وضعیت تاسیسات آب و برق مناطق زلزله زده بازدید کند.
یک بام و دو هوای سازمان حمایت برای قیمت‌گذاری کالاها
یک بام و دو هوای سازمان حمایت برای قیمت‌گذاری کالاها - با توجه به اظهارات معاونان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در زمینه افزایش قیمت تجهیزات پزشکی و لوازم خانگی به نظر می‌رسد این سازمان هنوز دل واگذاری‌ اختیار قیمت‌گذاری در کالاهای غیر اولویتی را ندارد، چراکه از سویی افزایش قیمت این کالاها را که مشمول قیمت‌گذاری نیست، فاقد وجاهت قانونی می‌داند و از سوی دیگر اجازه افزایش قیمت می دهد و اعلام می‌کند با افزایش غیر متعارف و غیر منطقی برخورد خواهد…
آمادگی قطر برای مقابله با هرگونه "اقدام نظامی احتمالی" کشورهای تحریم کننده
آمادگی قطر برای مقابله با هرگونه "اقدام نظامی احتمالی" کشورهای تحریم کننده - وزیر خارجه قطر اعلام کرد، کشورش هیچگونه اقدام نظامی را از سوی کشورهای تحریم کننده دوحه بعید نمی‌داند.
بوتفلیقه در سودای نامزدی برای پنجمین دور انتخابات ریاست جمهوری الجزائر
بوتفلیقه در سودای نامزدی برای پنجمین دور انتخابات ریاست جمهوری الجزائر - رییس کمیته ملی مشورتی و حمایت از حقوق بشر الجزایر اعلام کرد، عبدالعزیز بوتفلیقه فکر کاندیداتوری برای پنجمین دور از انتخابات ریاست جمهوری این کشور را در سر می‌پروراند.
غیبت احتمالی وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب
غیبت احتمالی وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب - یک مسئول ارشد لبنانی اعلام کرد، ممکن است وزیر خارجه این کشور در نشست امروز (یکشنبه) وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در قاهره حضور نداشته باشد.
اقبال رییس جمهور سابق شیلی در انتخابات امروز
اقبال رییس جمهور سابق شیلی در انتخابات امروز - پیش‌بینی می‌شود "سباستین پینرا" در انتخابات امروز یکشنبه ریاست جمهوری شیلی میزان زیادی از آرا را به خود اختصاص دهد. این تاجر میلیاردر از حمایت آن دسته از مردم شیلی برخوردار است که امیدوارند این رییس جمهور پیشین، اقتصاد ضعیف این کشور را احیا کند، اما بر اساس نظرسنجی‌ها، وی آرا کافی برای جلوگیری از کشیده شدن انتخابات به دور دوم را در اختیار نخواهد داشت.
کتاب‌فروشی‌های راسته انقلاب چند میلیون خرید و فروش می‌شوند/اینجا کتاب‌ها را می‌توان کیلویی فروخت
کتاب‌فروشی‌های راسته انقلاب چند میلیون خرید و فروش می‌شوند/اینجا کتاب‌ها را می‌توان کیلویی فروخت - ایلنا: حقفیقت این است که نه درآمد ناشی از کتابفروشی و نه ارزش ریالی کتاب‌های داخل یک فروشگاه سرمایه‌ای برای کتابفروش نیستند…
پایان قهر یک ساله‌ی سیدجلال و مهدی رحمتی (عکس)
پایان قهر یک ساله‌ی سیدجلال و مهدی رحمتی (عکس) - ایلنا: کاپیتان‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس به قهر یکساله خود پایان دادند.
طرح جدید ترامپ برای سازش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی
طرح جدید ترامپ برای سازش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی - رسانه های رژیم صهیونیستی از ارائه یک طرح جدید توسط رئیس جمهور آمریکا برای سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها خبر دادند. ادامه...
برای بازدید از مناطق زلزله‌زده؛ وزیر ورزش وارد کرمانشاه شد
برای بازدید از مناطق زلزله‌زده؛ وزیر ورزش وارد کرمانشاه شد - مدیریت ورزش - وزیر ورزش و جوانان به منظور بازدید از مناطق آسیب‌دیده و روند کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان به کرمانشاه سفر کرد.
این زلزله ثابت کرد نیازمند خرید چند صد بالگرد هستیم!
این زلزله ثابت کرد نیازمند خرید چند صد بالگرد هستیم! - با وقوع زمین لرزه در منطقه مرزی کشورمان و عراق و خسارت‌هایی که در شهرهای استان کرمانشاه و مناطق همجوار به دنبال داشت، بار دیگر وضعیتی بر کشورمان حاکم شد که حکایت از غافلگیری شدید مسئولان داشت؛ مسئولانی که همواره اولین واکنششان به اتفاقاتی از این دست، ابراز غافلگیری ست!
نویسندگان ما مهجور مانده‌اند
نویسندگان ما مهجور مانده‌اند - مدیر شهر کتاب مشهد با بیان اینکه نویسندگان ما مهجور مانده‌اند، گفت: نویسنده‌های ما قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند. ناشرها به دنبال کتابی هستند که فروش بیشتری برایشان داشته باشد و هیچ‌کس، نه مسئولان و نه ناشران، تلاشی نمی‌کنند که حداقل این نویسندگان معرفی شوند تا بتوانند فروش خوب داشته باشند.
چرا پیاده به زیارت امام رضا(ع) می‌روند؟
چرا پیاده به زیارت امام رضا(ع) می‌روند؟ - آیا در دوره‌ای که وسیله‌های نقلیه تندرو وجود دارد، باید پیاده به زیارت رفت؟
زلزله موضوع برنامه «پایش» شد
زلزله موضوع برنامه «پایش» شد - برنامه تحلیلی «پایش» امشب با موضوع نقد زمین لرزه غرب کشور و موضوع مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله روی آنتن می رود.
درخواست احیای پادگان شهید شفیع‌خانی
درخواست احیای پادگان شهید شفیع‌خانی - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان خواستار احیای پادگان شهید شفیع‌خانی و حمایت از دانشنامه دفاع مقدس استان شد.
فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دانشگاه تهران در سوئیس
فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دانشگاه تهران در سوئیس - بر اساس اعلام دانشگاه تهران، دانشجویان واجد شرایط این دانشگاه می‌توانند فرصت مطالعاتی خود را در دانشگاه زوریخ سوئیس بگذرانند.
رئیس جمهوری ترکیه: منبج را به صاحبان اصلی‌اش تحویل خواهیم داد
رئیس جمهوری ترکیه: منبج را به صاحبان اصلی‌اش تحویل خواهیم داد - رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ادلب در سوریه تکمیل و مناطق دیگر از وجود تروریسم پاکسازی خواهد شد.
مشاوران ترامپ فقط آمارهای مثبت را به او نشان می‌دهند!
مشاوران ترامپ فقط آمارهای مثبت را به او نشان می‌دهند! - پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، مشاوران رئیس‌جمهوری آمریکا تنها نظرسنجی‌هایی که حس خوبی به او می‌دهد به این میلیاردر جمهوری‌خواه نشان می‌دهند.
بایدن: الان این یکی از خطرناک‌ترین دوره‌ها در تاریخ معاصر است
بایدن: الان این یکی از خطرناک‌ترین دوره‌ها در تاریخ معاصر است - جو بایدن، معاون رییس جمهور سابق آمریکا، از دونالد ترامپ برای ایجاد جوی "خطرناک" در این کشور انتقاد کرد.
عریقات: تماس‌هایمان با واشنگتن را قطع خواهیم کرد
عریقات: تماس‌هایمان با واشنگتن را قطع خواهیم کرد - دبیر اول کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تأکید کرد که در صورت عدم بازگشایی دفتر ساف در واشنگتن، فلسطین تمامی تماس‌های خود با دولت آمریکا را به تعلیق درخواهد آورد.
پیش‌بینی یک کارشناس از قیمت دلار/ افزایش بهره‌وری راه حل کاهش اثر تورمی صادرات/ دلار ارزان تولید را ناتوان می‌کند
پیش‌بینی یک کارشناس از قیمت دلار/ افزایش بهره‌وری راه حل کاهش اثر تورمی صادرات/ دلار ارزان تولید را ناتوان می‌کند - یک کارشناس اقتصادی افزایش قیمت دلار را سبب افزایش صادرات و درآمدهای ارزی خواند و کاهش اثر تورمی صادرات را نیازمند افزایش بهره وری در تولید کشور ارزیابی کرد.
وضعیت عرضه اینترنت در کشورهای مختلف
وضعیت عرضه اینترنت در کشورهای مختلف - قرار است بنا بر اعلام مسوولان، مدل فروش اینترنت در ایران به مصرف منصفانه تغییر پیدا کند؛ به این بهانه در این گزارش به بررسی ادامه...
ایران سومین صادرکننده نفت به هند
ایران سومین صادرکننده نفت به هند - ایران توانسته به سومین صادرکننده بزرگ نفت خام به هند که سومین واردکننده نفت خام جهان است، تبدیل شود. ادامه...
درگذشت بازیگر زن برنده جایزه تونی
درگذشت بازیگر زن برنده جایزه تونی - سینما - آن وجورث بازیگر آمریکایی برنده جایزه بازیگری تونی در 83 سالگی درگذشت.
‎گالرى گویا میزبان نمایشگاه نیم قرن فعالیت خوشنویسی یدالله کابلی
‎گالرى گویا میزبان نمایشگاه نیم قرن فعالیت خوشنویسی یدالله کابلی - تجسمی - ‎یدالله کابلی در جدیدترین فعالیت هنری خود ۱۰۰ اثر مربوط به نیم قرن اخیر را در نمایشگاهی با عنوان «سماع در سماع» جمعه سوم آذرماه در گالری «گویا» به نمایش می‌گذارد.
شبکه‌های اجتماعی؛ فرصتی برای سیاسیون
شبکه‌های اجتماعی؛ فرصتی برای سیاسیون - روزگاری سیاستمداران برای رساندن نظراتشان به مخاطبان نیاز به تجمعات بزرگ و بلندگوهای متعدد داشتند. کمتر از ۸۰ سال پیش هیتلر در میدان اصلی برلین صدها هزار آلمانی را جمع و ساعت‌ها برایشان سخنرانی می‌کرد. حالا داشتن یک نرم‌افزار موبایلی این امکان را نه تنها برای سیاستمداران بلکه برای تک‌تک افراد جامعه فراهم کرده است. تریبونی که با یک کلیک می‌توان میلیون‌ها نفر را در جریان هر امری قرار داد.
تسلیت عارف به سخنگوی وزارت خارجه
تسلیت عارف به سخنگوی وزارت خارجه - رئیس فراکسیون امید مجلس با صدور پیامی درگذشت پدر بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه را به وی تسلیت گفت.
ابراهیمی: از الزامات بودجه ۹۷ توجه به مصوبات برنامه ششم توسعه است
ابراهیمی: از الزامات بودجه ۹۷ توجه به مصوبات برنامه ششم توسعه است - یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از جمله الزامات بودجه سال آینده توجه لازم و دقیق به مصوبات برنامه ششم توسعه کشور است و دولت بایستی در چارچوب طرح‌ها و پروژه‌های مشخص و اهداف کمی و کیفی برنامه ششم توسعه بودجه سال بعد را تدوین کند.
شیعه در جهان مدیون امام‌ رضا (ع) است
شیعه در جهان مدیون امام‌ رضا (ع) است - شیخ صدوق در عیون اخبارالرضا (ع) به سند خود در حدیثی روایت کرده است: چون امام رضا (ع) به مرو آمد، مامون به آن حضرت پیشنهاد کرد که امارت و خلافت را بپذیرد. اما آن حضرت امتناع کردند و در این‌باره گفت‏‌وگوهای بسیار درگرفت که حدود دو ماه طول کشید و در تمام این مدت امام رضا (ع) از پذیرش آن پیشنهاد سرباز می‏‌زدند...
ارائه اندیشه اصیل عصر پسادانش باید در قم رقم بخورد
ارائه اندیشه اصیل عصر پسادانش باید در قم رقم بخورد - آیت الله اعرافی با بیان اینکه امروزه در عصر پسادانش قرار داریم، تصریح کرد: در این زمینه باید فکری اصیل ارایه کرد و این فکر باید در قم رقم بخورد.
زندگی‌نامه‌نویسی در ایران پا نگرفته است
زندگی‌نامه‌نویسی در ایران پا نگرفته است - کاوه میرعباسی با بیان این‌که زندگی‌نامه‌نویسی در ایران هنوز پا نگرفته است، می‌گوید: ژانرهای ادبی مهمی داریم که هنوز پا نگرفته‌اند چه رسد به زندگی‌نامه شخصی.
جزئیات مراسم تشییع پیکر محمد پورستار
جزئیات مراسم تشییع پیکر محمد پورستار - مراسم تشییع زنده یاد محمد پورستار صبح روز دوشنبه (۲۹ آبان ماه) در خانه سینما برگزار می‌شود.
تور ویژه «شهادت امام رضا (ع)» چند؟
تور ویژه «شهادت امام رضا (ع)» چند؟ - درحالی‌ نرخ بلیت پروازهای مشهد در روزهای اخیر با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شد و هیچ اخطار و هشداری در پی نداشت که قیمت تورهای مناسبتی این مقصد نیز از این شرایط بی‌تاثیر نماند و به بالاترین حد خود رسید.
نهمین دورۀ دانش افزایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه برگزار شد
نهمین دورۀ دانش افزایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه برگزار شد - نهمین دورۀ دانش‌افزایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع «روش‌ها و فنون تدریس ۲» به مدت دو روز و با حضور حدود ۴۰ عضو هیات علمی در محل سالن شورای دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز - سرپرست معاونت توسعه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز منصوب شد.
زلزله 4.2 ریشتری «سروآباد» کردستان را لرزاند
زلزله 4.2 ریشتری «سروآباد» کردستان را لرزاند - ‌زمین‌لرزه‌ای با بزرگای 4.2 در مقیاس امواج درونی زمین «سروآباد» استان کردستان را لرزاند.