چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ / Wednesday, 24 January, 2018

آخرین اخبار سرویس جامعه

سهم 60 درصدی بهزیستی در پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان معلول
سهم 60 درصدی بهزیستی در پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان معلول - معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: 60 درصد هزینه تحصیل دانشجویان معلول دانشگاه های غیردولتی تحت پوشش، توسط بهزیستی پرداخت می شود.
آغاز فرآیند نظارت بر فعالیت بقاع متبرکه شاخص کشور/ بازدید از 180 بقعه در 4 ماه اخیر
آغاز فرآیند نظارت بر فعالیت بقاع متبرکه شاخص کشور/ بازدید از 180 بقعه در 4 ماه اخیر - مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با بیان اینکه در 4 ماهه اخیر از 180 بقعه و امامزاده شاخص در 23 استان بازدید میدانی انجام شده، گفت: بازرسی تخصصی بقاع شاخص کشور از 6 ماهه دوم سال جاری آغاز شده است.
تلاش نظام پزشکی برای افزایش تعرفه پزشکان در سال آینده
تلاش نظام پزشکی برای افزایش تعرفه پزشکان در سال آینده - جلسه بحث و بررسی در خصوص تعرفه‌های خدمات بهداشتی و درمانی سال 97 به دعوت رئیس سازمان نظام پزشکی و با حضور مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد.
اثرات و تبعات منفی انتقال آب خزر به سمنان جدی گرفته نمی‌شود/ سمنان آخرین شهر است که نیاز به آب دارد
اثرات و تبعات منفی انتقال آب خزر به سمنان جدی گرفته نمی‌شود/ سمنان آخرین شهر است که نیاز به آب دارد - کارشناس حوزه منابع آبی و محیط زیست گفت: در بین شهر‌های جنوب البرز، سمنان آخرین شهری است که نیاز به آب دارد.
تصادف مرگبار پژو با تیر چراغ برق در اتوبان خرازی/ پیر زن 70 ساله کشته شد
تصادف مرگبار پژو با تیر چراغ برق در اتوبان خرازی/ پیر زن 70 ساله کشته شد - تصادف پژو پارس با تیر چراغ برق وسط اتوبان، یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت.
ورود سامانه بارشی به کشور از عصر فردا/ تهران 3 روز برف و باران می بارد
ورود سامانه بارشی به کشور از عصر فردا/ تهران 3 روز برف و باران می بارد - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورد سامانه بارشی و کاهش دما از عصر فردا هوای کشور زمستانی می شود.
راز جمع نشدن بساط صیادان فریدونکنار چیست؟
راز جمع نشدن بساط صیادان فریدونکنار چیست؟ - دو ماه از تهیه مصوبه مشهور شورای تأمین مازندران می‌گذرد اما نشانی از اجرای آن به چشم نمی‌خورد. مصوبه‌‌ای که بر اساس آن بنا شد با تخلفات صید پرندگان مهاجر، برخورد قانونی صورت گیرد اما حالا فرماندار جدید فریدونکنار این موضوع را به آینده مؤکول می‌کند.
شناسایی ۷۰۰ روستا برای توانمندسازی در راستای پیشگیری از حاشیه‌نشینی جدید
شناسایی ۷۰۰ روستا برای توانمندسازی در راستای پیشگیری از حاشیه‌نشینی جدید - مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه‌قضاییه از شناسایی ۷۰۰ روستا در هفت استان به منظور اجرای طرح‌های توانمندسازی در راستای پیشگیری از رشد و گسترش مناطق حاشیه‌نشین جدید خبر داد.
بلاتکلیفی بودجه ۲۱ هزار میلیارد تومانی گرد و غبار
بلاتکلیفی بودجه ۲۱ هزار میلیارد تومانی گرد و غبار - عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه گردوغبار حذف نشده و فعلاً در ابهام قرار دارد، گفت: این بودجه باید از منابعی غیر از صندوق توسعه ملی تامین شود و امیدواریم برای رقم ۲۱ هزار میلیارد تومانی آن تعیین تکلیف شود.
تغییرات طرح ترافیک با آنچه که اعلام شده بود فاصله زیادی دارد
تغییرات طرح ترافیک با آنچه که اعلام شده بود فاصله زیادی دارد - عضو شورای شهر تهران گفت: تغییرات اخیر طرح ترافیک جدید با آنچه که از ابتدا اعلام شده بود فاصله زیادی دارد و من نمی‌توانم با آن ارتباط برقرار کنم.
تحلیل سیاست افزایش جمعیت در ایران
تحلیل سیاست افزایش جمعیت در ایران - امروزه جوانان به دلایل متعدد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تمایل کمتری برای ازدواج، فرزندآوری و تعدد فرزندان نشان می‌دهند و مشکل کاهش نرخ رشد جمعیت در کشور بیشتر امری فرهنگی و منبعث از تحولات نگرشی به موضوع فرزندآوری و ارزشمندی آن است.
آمبولانس های خصوصی غیرمجاز توقیف می شوند/ 2100 آمبولانس خصوصی در کشور داریم
آمبولانس های خصوصی غیرمجاز توقیف می شوند/ 2100 آمبولانس خصوصی در کشور داریم - کارشناس ارشد آمبولانس خصوصی سازمان اورژانس گفت: آمبولانس های خصوصی باید برچسب ویزه دریافت کنند و غیرمجازهای بدون برچسب توقیف می شوند.
رویدادهایی که امروز خبری می شود
رویدادهایی که امروز خبری می شود - تهران- ایرنا- رونمایی از سه قطار گردشگری همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری،سمینار واکاوی ریشه های انقلاب اسلامی در شبه قاره هند و ادامه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس و سخنرانی آنگلا مرکل از مهم ترین رویدادهای امروز (چهارشنبه) ایران و جهان است که از سوی خبرنگاران و عکاسان ایرنا پوشش خبری داده می شود.
اختصاص اعتبار ویژه به مراکز معاینه فنی در بودجه سال ۹۷/ بهره گیری از سامانه‌های هوشمند نظارتی برای کنترل تردد خودرو‌ها
اختصاص اعتبار ویژه به مراکز معاینه فنی در بودجه سال ۹۷/ بهره گیری از سامانه‌های هوشمند نظارتی برای کنترل تردد خودرو‌ها - در بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران تاکید ویژه‌ای به موضوع حمل و نقل عمومی شده و در کنار آن به مواردی از جمله اختصاص اعتبار به مراکز معاینه فنی و استفاده از سامانه‌های هوشمند نظارتی برای کنترل تردد خودرو‌ها تاکید شده است.
مصرف شلغم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند
مصرف شلغم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند - تغذیه > همشهری آنلاین: برای پیشگیری از سرماخوردگی‌های مکرر توصیه شده شبی یک عدد شلغم متوسط بخارپز خورده شود, شلغم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و در پیشگیری از سرماخوردگی بسیار مؤثر است.
مصوبه‌ شورای ترافیک‌ با آنچه که مورد نظر شورا بود تفاوت دارد
مصوبه‌ شورای ترافیک‌ با آنچه که مورد نظر شورا بود تفاوت دارد - عضو شورای شهر تهران‌ گفت: طرحی که اخیراً از سوی شورای عالی ترافیک تهران تصویب شد با آنچه که ما دنبال می‌کردیم‌،متفاوت است.
حبس کارگر۷۴ساله برای ۱۷میلیون/کارگاهی در انتظار رونق دوباره
حبس کارگر۷۴ساله برای ۱۷میلیون/کارگاهی در انتظار رونق دوباره - دستان درشت و زمختش از سال‌ها کار سخت او حکایت می‌کند. صورتش آفتاب سوخته و کمرش  بابت کار در کوره‌های آجرپزی خم شده اما با این وضعیت تا پیش از شهریور امسال که گرفتار بندزندان شود، کار می‌کرد.
تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است
تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است - محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: یکی از مراجع تقلید شیعیان بهره‌مندی از هوای پاک و محیط زیست سالم را حق همه انسان‌ها دانست و گفت: تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است.
رفع معضل ریزگرد خوزستان نیازمند مهار ۳۲۰ هزار هکتار کانون گرد و خاک است
رفع معضل ریزگرد خوزستان نیازمند مهار ۳۲۰ هزار هکتار کانون گرد و خاک است - محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: استاندار خوزستان با بیان اینکه برای رفع مشکل ریزگردها با منشاء داخلی ۳۲۰ هزار هکتار از کانون های گرد و غبار این استان باید مهار شود گفت: اکنون به برنامه مدیریت یکپارچه سرزمینی در استان و کانون های داخلی ریزگرد نیاز داریم.
پاتک پلیس پایتخت به هروئین فروش‌ها در شرق تهران/برق دزدها، دستگیر شدند
پاتک پلیس پایتخت به هروئین فروش‌ها در شرق تهران/برق دزدها، دستگیر شدند - پربازدیدترین اخبارحوادث باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ سوم بهمن ماه را می‌توانید در این بسته خبری مشاهده کنید.
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور - قوت غالب مردم در پیچ تدبیر؛ هیچ مذاکره‌ای در موضوع موشکی انجام نشده است؛ بازشدن بخیه سلامت و گفت‌و‌گویی که 5درصد را راضی کرد؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 3 بهمن
پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 3 بهمن - روحانی بابت استفاده از کلمه «قوطی» از مردم عذرخواهی کند و مجازات حبس برای مدیران دوتابعیتی؛ از جمله پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته بودند.
پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته
پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته - چرا طلاق در هنرمندان زیاد است و «لیسانسه‌ها» نمی‌گرفت دیگر سریال نمی‌ساختم؛ از جمله پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته بودند.
دستور مونسان به معاون میراث‌فرهنگی برای رسیدگی به وضعیت خانه نیما یوشیج
دستور مونسان به معاون میراث‌فرهنگی برای رسیدگی به وضعیت خانه نیما یوشیج - در نامه معاون رییس جمهور آمده است: «با توجه به اتفاقات اخیر درخصوص تهدید خانه نیما یوشیج، وظیفه روشن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حفظ آثار تاریخی و فرهنگی، ضروری است اقداماتی عاجل درخصوص حفظ این اثر صورت گیرد.
کاشت 8 هزار بلوط به مناسبت روز ملی «هوای پاک»/ 32 اصله نهال به یاد جان‌باختگان حادثه نفت‌کش سانچی در مسجدسلیمان کاشته شد
کاشت 8 هزار بلوط به مناسبت روز ملی «هوای پاک»/ 32 اصله نهال به یاد جان‌باختگان حادثه نفت‌کش سانچی در مسجدسلیمان کاشته شد - کاشت 8 هزار بلوط به مناسبت روز ملی هوای در شهرستان گیلان غرب استان کرمانشاه توسط انجمن سبز زاگرس و همکاری منابع طبیعی و گروه کوهنوردی مهر نگار برگزار شد.
نمی دانم چرا شهرداری خط 7 مترو را تعطیل کرد/ مدیران و اعضای شورای شهر جدید بذر یاس و ناامیدی نکارند
نمی دانم چرا شهرداری خط 7 مترو را تعطیل کرد/ مدیران و اعضای شورای شهر جدید بذر یاس و ناامیدی نکارند - نایب رئیس سابق کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر مورد تایید قرار گرفتن استفاده عموم مردم از خط 7 مترو تهران, تعطیلی این خط را از سوی تیم مدیریت شهری جدید مورد سوال قرار داد.
اجرای آزمایشی ارزیابی عملکردی دانش‌‌آموزان از سال آینده/ آسیب‌شناسی ارزشیابی توصیفی در سال تحصیلی جاری
اجرای آزمایشی ارزیابی عملکردی دانش‌‌آموزان از سال آینده/ آسیب‌شناسی ارزشیابی توصیفی در سال تحصیلی جاری - معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم با روشی غیر از ارزشیابی کیفی ـ توصیفی و به صورت ارزیابی عملکردی، مهارت‌های اصلی دانش‌آموزان را در 2 پایه سوم و ششم سنجش کنیم که کلیات این طرح تصویب شده است.
تاثیر کرم‌های ضدآفتاب درکاهش بروز سرطان/ تغذیه مناسب برای کودکان مبتلا به سرطان
تاثیر کرم‌های ضدآفتاب درکاهش بروز سرطان/ تغذیه مناسب برای کودکان مبتلا به سرطان - پروفسور حسن ابوالقاسمی فوق تخصص خون و سرطان کودکان، برای پاسخگویی به سؤالات مخاطبان خبرگزاری فارس مهمان بیست‌ودومین قسمت از برنامه «مطب مجازی» بود.
کشته و زخمی شدن ۴ نفر در تصادف رانندگی بزرگراه شهید خرازی
کشته و زخمی شدن ۴ نفر در تصادف رانندگی بزرگراه شهید خرازی - ایلنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از زخمی شدن سه سرنشین و فوت یک خانم مسن بر اثر برخورد یک دستگاه پژو پرشیا با گاردریل بزرگراه خبر داد.