شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ / Saturday, 18 November, 2017

آخرین اخبار سرویس جامعه

چگونه سلامت روان خود را تقویت کنیم؟
چگونه سلامت روان خود را تقویت کنیم؟ - سلامت > همشهری آنلاین: اغلب افراد در برهه‌ای از زندگی خود با مشکلاتی درباره سلامت روان مواجه می‌شوند، شدت این مشکلات در برخی بیش از دیگران است اما با ایجاد تغییراتی در زندگی روزمره به راحتی می‌توان سلامت روان را تقویت کرد.
استقرار آزمایشگاه سیار و اتوبوس دیابت در مناطق زلزله‌زده
استقرار آزمایشگاه سیار و اتوبوس دیابت در مناطق زلزله‌زده - مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گزارش بازسازی سیستم آزمایشگاهی در مناطق زلزله زده غرب کشور را اعلام کرد.
محموله امدادی پاکستان برای زلزله‌زدگان غرب کشور تحویل هلال احمر ایران شد
محموله امدادی پاکستان برای زلزله‌زدگان غرب کشور تحویل هلال احمر ایران شد - معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر دوستانه جمعیت هلال احمر از ارسال ۱۶۰ دستگاه چادر، یک هزار تخته پتو، ۲ هزار روکش چادر، ۲۰۰ تخته زیرانداز حصیری توسط کشور پاکستان برای زلزله زدگان غرب کشور خبر داد.
تعهد جدید جهانی برای ریشه‌کن کردن سل
تعهد جدید جهانی برای ریشه‌کن کردن سل - سازمان جهانی بهداشت (WHO) از تعهد جدید جهانی برای ریشه کن کردن بیماری سل تا سال ۲۰۳۰ خبر داد.
انباشت مطالب بدون تبدیل به باور و ارزش؛ رویکرد حاکم بر مدارس
انباشت مطالب بدون تبدیل به باور و ارزش؛ رویکرد حاکم بر مدارس - نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه رویکرد حاکم در فضای آموزش و پرورش تربیتی نیست و آموزشی است، گفت: نتیجه این عملکرد انباشتی از دانش و مطالب علمی در ذهن دانش‌‌آموزان است.
مرگ به روش"اتانازی" بُز مشهور استرالیایی با ۱.۷ میلیون طرفدار +تصاویر
مرگ به روش"اتانازی" بُز مشهور استرالیایی با ۱.۷ میلیون طرفدار +تصاویر - «گری» بُز معروف استرالیایی به دلیل خونریزی ناشی از تومور جان خود را از دست داد.
خبرگزاری "آریا" فیلتر شد
خبرگزاری "آریا" فیلتر شد - خبرگزاری آریا فیلتر شد؛ مدیر مسئول آن نسبت به این اقدام واکنش نشان داد.
لزوم آگاهی بخشی حضور در دنیای مجازی سالم، ایمن و مفید
لزوم آگاهی بخشی حضور در دنیای مجازی سالم، ایمن و مفید - رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد گفت تاکید کرد حضور در دنیای مجازی سالم، ایمن و مفید نیاز به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دارد.
نیاز به چادر همچنان وجود دارد/ اوضاع در قصر شیرین به سمت آرامش پیش می‌رود
نیاز به چادر همچنان وجود دارد/ اوضاع در قصر شیرین به سمت آرامش پیش می‌رود - فرماندار قصرشیرین گفت: به دلیل بروز پس‌لرزه‌های متعدد مردم ترجیح می‌دهند به منازل خود نروند و به همین دلیل نیاز به چادر همچنان وجود دارد.
از تعطیلی «زنگ نماز» در برخی از مدارس تا رواج عقاید انحرافی
از تعطیلی «زنگ نماز» در برخی از مدارس تا رواج عقاید انحرافی - تعدادی از دانش‌آموزان با انتقاد از وضعیت پرورش در مدارس، از تعطیلی زنگ نماز و رواج تفکرات انحرافی در برخی از مدارس و استفاده از معلمان غیر مرتبط در دروس مختلف گلایه‌مند بودند.
رویکرد آموزش و پرورش «کنکور محور» است/ انتقال دانش به‌تنهایی به معرفت منجر نمی‌شود
رویکرد آموزش و پرورش «کنکور محور» است/ انتقال دانش به‌تنهایی به معرفت منجر نمی‌شود - نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: متون درسی با رویکرد تأثیرگذاری در کنکور مطالعه می‌شوند و معلمان هم تحت تأثیر این آزمون آموزش‌ها را انتقال می‌دهند و به همین دلیل متون درس دینی باعث ایجاد معرفت در دانش‌آموزان نمی‌شود.
زلزله‌زدگان به پتو، نایلون، موکت و وسایل گرمایشی احتیاج دارند
زلزله‌زدگان به پتو، نایلون، موکت و وسایل گرمایشی احتیاج دارند - ایلنا: فرماندار قصرشیرین با اشاره به اقلام موردنیاز زلزله‌زدگان گفت: در حال حاضر به اقلامی مانند پتو، نایلون، موکت و وسایل گرمایشی نیاز داریم.
درخواست کتاب برای ۲۰ هزار دانش‌آموز زلزله‌زده/ساخت مدارس تخریب شده تا مهر سال آینده
درخواست کتاب برای ۲۰ هزار دانش‌آموز زلزله‌زده/ساخت مدارس تخریب شده تا مهر سال آینده - ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: کل دانش‌آموزان متاثر در مناطق زلزله زده ۲۰ هزار نفر هستند که با هماهنگی سازمان و پژوهش و اداره کل تالیف کتاب درسی قرار است،…
توزیع دفترچه‌های امدادی بین زلزله‌زدگان/اسکان اضطراری به پایان رسیده
توزیع دفترچه‌های امدادی بین زلزله‌زدگان/اسکان اضطراری به پایان رسیده - ایلنا: رییس امداد و نجات سازمان هلال احمر از تقسیم‌بندی مناطق زلزله‌زده و توزیع دفترچه‌های امدادی بین زلزله‌زدگان خبر داد.
شرایط درخواست تامین خواسته چیست ؟
شرایط درخواست تامین خواسته چیست ؟ - تامین خواسته یکی از تدابیر احتیاطی است که به وسیله آن خواهان عین خواسته یا معادل آن را از اموال خوانده تا پایان دادرسی به حیطه توقیف درآورده از نقل و انتقال آن جلوگیری می‌کند تا طلب خود را وصول کند.
بیش از ۱ میلیون هکتار از اراضی دولتی شهرستان کهنوج تثبیت مالکیت شد
بیش از ۱ میلیون هکتار از اراضی دولتی شهرستان کهنوج تثبیت مالکیت شد - مدیرکل ثبت اسناد و املاک کرمان گفت: کل اراضی دولتی و غیردولتی شهرستان کهنوج ۱ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۳۶۰ هکتار است که تاکنون میزان ۱ میلیون و ۲۷ هزار هکتار از اراضی دولتی این شهرستان تثبیت مالکیت شده است.
در خواست از شورای شهر برای ساخت ایستگاه مترو ولنجک در نزدیکی دانشگاه شهید بهشتی
در خواست از شورای شهر برای ساخت ایستگاه مترو ولنجک در نزدیکی دانشگاه شهید بهشتی - رئیس دانشگاه شهید بهشتی در دیدار با محسن هاشمی از او خواست ایستگاه مترو ولنجک در نزدیکی دانشگاه ساخته شود.
توزیع شناسنامه امدادی میان زلزله‌زدگان/ثبت اقلام توزیعی در دفترچه امدادی زلزله‌زدگان
توزیع شناسنامه امدادی میان زلزله‌زدگان/ثبت اقلام توزیعی در دفترچه امدادی زلزله‌زدگان - رییس جمعیت هلال احمر درجلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران زلزله زده غرب کشور با بیان اینکه همه افراد آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده، شناسنامه امدادی دریافت می‌کنند، گفت: از امروز (شنبه) تا دوشنبه اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته میان زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.
تامین نیاز بیماران دیالیزی مناطق زلزله‌زده/استقرار کانکس‌های بهداشتی؛بزودی
تامین نیاز بیماران دیالیزی مناطق زلزله‌زده/استقرار کانکس‌های بهداشتی؛بزودی - معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده جهت تامین نیازهای بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده، گفت: تا پایان سال، هر هفته یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به عنوان معین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مناطق زلزله‌زده به ارایه خدمت خواهد پرداخت.
هشدار چندباره تامین اجتماعی به بیمه شدگان و بازنشستگان
هشدار چندباره تامین اجتماعی به بیمه شدگان و بازنشستگان - گزارش شده است مجموعه ای تحت عنوان متولی بیمه سلامت با در اختیار داشتن برخی از اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران و بازماندگان بیمه شدگان متوفی سازمان تامین اجتماعی، با برقراری تماس تلفنی و بعضاً با مراجعه حضوری به درب منازل این افراد، ادعای صدور کارت طلائی سلامت و رفاه کارت می کنند که بیمه شدگان و بازنشستگان عزیز هوشیار باشند که این ادعاها کذب است.
پدیده‌ای به نام «خانه‌های نوساز فرسوده»
پدیده‌ای به نام «خانه‌های نوساز فرسوده» - تصویر ساختمان خسارت دیده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه به تصویر قالب در پس ذهن بسیاری از مردم بدل شده، خانه‌های نوسازی که قرار بود مهرشان، گرما بخش ساکنانش باشد و روزگاری نه چندان دور با هزاران امید و آرزو پای در آن گذاشته بودند.
جریمه ۲۳ هزار پوندی با ۱۳ ماه ممنوعیت از رانندگی برای ثروتمندترین زن نروژ
جریمه ۲۳ هزار پوندی با ۱۳ ماه ممنوعیت از رانندگی برای ثروتمندترین زن نروژ - دومین زن جوان میلیاردر جهان و ثروتمندترین زن نروژ، به دلیل رانندگی در حین مستی ۲۳هزار پوند جریمه شد.
آغاز توزیع بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته از امروز/ ارائه دفترچه‌های خدمت از سوی امدادگران
آغاز توزیع بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته از امروز/ ارائه دفترچه‌های خدمت از سوی امدادگران - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: از امروز پخش بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته به خانواده‌های حادثه دیده آغاز می‌شود.
ترافیک پرحجم و روان در سرپل ذهاب/ ممنوعیت تردد خودروهای فاقد مجوز در کرمانشاه/ مه‌گرفتگی در محورهای خراسان رضوی و اردبیل
ترافیک پرحجم و روان در سرپل ذهاب/ ممنوعیت تردد خودروهای فاقد مجوز در کرمانشاه/ مه‌گرفتگی در محورهای خراسان رضوی و اردبیل - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با بیان این مطلب که ترافیک در محدوده سرپل ذهاب پرحجم و روان است از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه فاقد مجوز در مسیرهای منتهی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبرداد.
آلودگی هوا مشکل جدی روزهای آینده در سرپل ذهاب/ فقدان مدیریت واحد در مناطق زلزله‌زده همچنان احساس می‌شود
آلودگی هوا مشکل جدی روزهای آینده در سرپل ذهاب/ فقدان مدیریت واحد در مناطق زلزله‌زده همچنان احساس می‌شود - نبود وسایل گرمایشی در شهرستان سرپل ذهاب و روشن کردن آتش باعث آلودگی هوا شده و ترافیک شدید در خیابان اصلی این شهر به آلودگی هوا دامن زده است که به نظر می‌رسد در روزهای آتی به مشکلی جدی تبدیل شود.
ارسال دومین محموله کمک های دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع)
ارسال دومین محموله کمک های دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) - دومین محموله کمک‌های مهیا شده توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) برای زلزله‌زدگان غرب کشور امروز ارسال شد.
ارائه خدمات توانبخشی به 8500 نفر از مددجویان در زلزله کرمانشاه
ارائه خدمات توانبخشی به 8500 نفر از مددجویان در زلزله کرمانشاه - رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور گفت:سازمان بهزیستی به 8500 نفر از مددجویان در زلزله اخیر خدمات امدادی و توانبخشی ارائه کرده است.
سرقت 30 میلیونی از برادر شوهر با همدستی شوهر سابق + عکس
سرقت 30 میلیونی از برادر شوهر با همدستی شوهر سابق + عکس - زن جوان برای انتقام از خانواده همسرش، نقشه سرقت از خانه برادرشوهرش را به همراه همسر سابقش اجرا کرد.
آمار ایرانی‌های دیابتی/عوارض جبران‌ناپذیر بی‌توجهی به قندخون
آمار ایرانی‌های دیابتی/عوارض جبران‌ناپذیر بی‌توجهی به قندخون - رئیس انجمن دیابت ایران آمار ابتلا به دیابت در میان جمعیت بالای ۱۸ سال در کشور را ۱۲ درصد اعلام و تاکید کرد که دیابت در میان زنان ایرانی فراگیرتر است.
ترافیک پرحجم در محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده
ترافیک پرحجم در محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده - رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهبر ناجا از ترافیک پرحجم در محورهای مواصلاتی و منتهی به مناطق زلزله‌زده خبر داد.
عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان؛ مهمترین چالش فرهنگی تهران
عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان؛ مهمترین چالش فرهنگی تهران - این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان را مهمترین چالش فرهنگی کلانشهر تهران دانست.
پایش منطقه‌ای تهران برای کنترل آبیاری مزارع با فاضلاب/توصیه شورای شهر به صنایع آلاینده
پایش منطقه‌ای تهران برای کنترل آبیاری مزارع با فاضلاب/توصیه شورای شهر به صنایع آلاینده - رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش از بازدید و پایش منطقه "کن" خبر داد و گفت: در هر منطقه‌ای که ببینیم ارتفاع یا سطح منطقه به گونه‌ای است که می‌تواند فاضلاب‌های بالادست را به سمت خود هدایت کند، برای پایش به آنجا خواهیم رفت.
فراخوان مسجدجامعی برای کتابگردی در " ۲ آذر"
فراخوان مسجدجامعی برای کتابگردی در " ۲ آذر" - عضو شورای شهر تهران از هم‌وطنان خواست که دوم آذر با حضور در کتابفروشی ها، کتاب بخرند.
ادامه عملیات جستجوی زیر دریایی ناپدید شده در آرژانتین
ادامه عملیات جستجوی زیر دریایی ناپدید شده در آرژانتین - مقامات داخلی آرژانتین اعلام کردند: عملیات جستجوی زیر دریایی ناپدید شده این کشور با ۴۴ خدمه با سرعت در حال انجام است.
بازدید قائم مقام وزیر بهداشت از روند خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا (ع)
بازدید قائم مقام وزیر بهداشت از روند خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا (ع) - قائم مقام وزیر بهداشت از روند خدمات رسانی به زائران پیاده حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بازدید کرد.
وقوع زلزله ۶.۹ ریشتری در چین
وقوع زلزله ۶.۹ ریشتری در چین - در پی وقوق زلزله ۶.۹ ریشتری در منطقه خود مختار تبت در چین گزارشی ازتلفات احتمالی آن منتشر نشده‌ است.
9 هزار زلزله زده به شوک،وحشت زدگی و پرخاشگری پس از بحران دچار شده اند
9 هزار زلزله زده به شوک،وحشت زدگی و پرخاشگری پس از بحران دچار شده اند - تهران - ایرنا - رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود 90 هزار نفر در زلزله کرمانشاه آسیب دیدند و حدود 9 هزار نفر از این افراد دچار شوک، وحشت زدگی، ترس، اضطراب و پرخاشگری پس از بحران هستند و به خدمات اورژانس روانی نیاز دارند.
یک مقام سازمان غذا و دارو:خود درمانی موجب ظهور باکتری های مقاوم می شود
یک مقام سازمان غذا و دارو:خود درمانی موجب ظهور باکتری های مقاوم می شود - تهران - ایرنا - کارشناس کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو با منع بیماران از اصرار به پزشک برای تجویز دارویی خاص ، گفت: خود درمانی یکی از عوامل مهم در ایجاد و ظهور باکتری‌های مقاوم به شمار می رود.
پاکسازی و دفن بهداشتی لاشه های دامی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور52 اکیپ دامپزشکی
پاکسازی و دفن بهداشتی لاشه های دامی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور52 اکیپ دامپزشکی - کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: کار پاکسازی، دفن و امحا بهداشتی لاشه دام های تلف شده در مناطق روستایی زلزله زده استان کرمانشاه با استفاده از توان و ظرفیت حداکثری52 اکیپ دامپزشکی از استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان و لرستان درحال انجام است.
بازگشایی ادارات در مناطق زلزله‌زده؛ ارگان‌های بدون ساختمان، زیر چادر خدمات می‌دهند/ توزیع دفترچه اقلام امدادی میان زلزله‌زدگان شامل سبد غذایی یک ماهه / فراخوان خسارت‌دیدگان به بانک‌های دولتی برای تشکیل پرونده
بازگشایی ادارات در مناطق زلزله‌زده؛ ارگان‌های بدون ساختمان، زیر چادر خدمات می‌دهند/ توزیع دفترچه اقلام امدادی میان زلزله‌زدگان شامل سبد غذایی یک ماهه / فراخوان خسارت‌دیدگان به بانک‌های دولتی برای تشکیل پرونده - چند روزی از زمین لرزه بزرگ غرب کشور می گذرد و آن گونه که مسئولان اعلام کرده‌اند کم کم با آغاز آواربرداری گسترده، زندگی دوباره به شهر سرپل ذهاب ، ازگله و ... بازگشته است.
پزشکان‌ آلمانی در سرپل‌ذهاب: وضع روستاهای‌ کوچک خوب‌ نیست / روزی ۴۰ تا ۱۰۰ بیمار داریم
پزشکان‌ آلمانی در سرپل‌ذهاب: وضع روستاهای‌ کوچک خوب‌ نیست / روزی ۴۰ تا ۱۰۰ بیمار داریم - گروهی از پزشکان آلمانی برای کمک به زلزله زدگان به سرپل ذهاب در غرب ایران آمده‌اند.
فیلم/ کار دریاچه ارومیه تمام شد
فیلم/ کار دریاچه ارومیه تمام شد - دریاچه ارومیه در حال کشیدن نفسهای آخر خود است ... «عیسی کلانتری» دبیر ستاد دریاچه ارومیه بود و او اکنون معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست است!
واگذاری کانکس به زلزله‌زدگان از سوی کمیته امداد
واگذاری کانکس به زلزله‌زدگان از سوی کمیته امداد - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از واگذاری تعدادی کانکس برای اسکان زلزله‌زدگان استان کرمانشاه خبر داد.
تردد خودروهای سواری به مناطق زلزله‌زده تا اطلاع ثانوی ممنوع
تردد خودروهای سواری به مناطق زلزله‌زده تا اطلاع ثانوی ممنوع - رئیس پلیس راه کشور از ممنوع بودن تردد خودروهای شخصی تا اطلاع ثانوی در مناطق زلزله زده خبر داد.
احتمال بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور
احتمال بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: احتمال دارد در صورتیکه با کسبه و ساکنین منطقه خیابان ۱۷ شهریور به جمع‌بندی برسیم، این خیابان مجددا بازگشایی شود.
احتیاجاتی که دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده نیاز دارند
احتیاجاتی که دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده نیاز دارند - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بازدید برخی اعضای این کمیسیون از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، نیازهای دانش‌آموزان در مناطق زلزله زده را بازگو کرد.
فردا دومین محموله شهرداری تهران به منطقه زلزله زده ارسال می‌شود
فردا دومین محموله شهرداری تهران به منطقه زلزله زده ارسال می‌شود - رئیس شورای شهر تهران از ارسال دومین محموله شهرداری تهران شامل پتو، نایلون و کانکس‌های حمام به منطقه زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد و گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری این محموله فردا ارسال خواهد شد.
آغاز فعالیت مدارس در مناطق زلزله زده از روز دوشنبه
آغاز فعالیت مدارس در مناطق زلزله زده از روز دوشنبه - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه گفت: مدارس در مناطق زلزله زده از روز دوشنبه به صورت دو یا سه شیفت فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
آموزش به فعالان فضای دیجیتال برای حضور در بازارهای جهانی
آموزش به فعالان فضای دیجیتال برای حضور در بازارهای جهانی - مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از اهداف مهم نمایشگاه رسانه های دیجیتال آشنایی و رشد و رونق کسب و کار دیجیتال و فضای مجازی و حضور در بازارهای جهانی برای صادرات کالاهای فرهنگی دیجیتال است.
«شکلات تلخ» مانع چاقی می‌شود
«شکلات تلخ» مانع چاقی می‌شود - نتایج یک بررسی نشان داده است، افرادی که 5 بار در هفته شکلات می‌خورند، به میزان قابل توجهی کمتر از دیگران در معرض چاقی و اضافه‌وزن قرار دارند.
لزوم ارائه محتوای مناسب دیجیتالی برای کودکان و نوجوانان
لزوم ارائه محتوای مناسب دیجیتالی برای کودکان و نوجوانان - عضو شورایعالی فضای مجازی گفت: نیاز به سرگرمی، دانش و آگاهی و اینترنت پاک، برگرفته از فطرت پاک است به این معنا که همه خانواده ها و کودکان نیاز دارند که از خوراک مجازی و فکری خوبی برخوردار باشند.
اتمام بازسازی و مرمت گنبد امامزاده سید ناصرالدین (ع)/ شنبه
اتمام بازسازی و مرمت گنبد امامزاده سید ناصرالدین (ع)/ شنبه - مسئول فرهنگی اوقاف شرق و جنوب تهران گفت: بازسازی و مرمت گنبد بارگاه امامزاده سید ناصرالدین ( ع) به تمام رسیده و در مرحله نورپردازی است.
حضور 500 هزار دانش‌آموز پایه دهم در اردوهای راهیان نور
حضور 500 هزار دانش‌آموز پایه دهم در اردوهای راهیان نور - معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: نزدیک به 500 هزار نفر از یک میلیون جمعیت دانش‌آموزی پایه دهم در اردوهای راهیان نور شرکت می‌کنند و این امر نشان‌دهنده همراه شدن خانواده‌ها و دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت است.
ترافیک نیمه ‌سنگین در باند جنوبی آزادراه تهران_ کرج/مه گرفتگی در محورهای اردبیل
ترافیک نیمه ‌سنگین در باند جنوبی آزادراه تهران_ کرج/مه گرفتگی در محورهای اردبیل - ایلنا: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با بیان اینکه محورهای استان اردبیل مه گرفته است گفت: ترافیک در باند جنوبی آزادراه تهران-کرج(محدوده پل فردیس تا…
چادر زدن دو دزد برای دریافت کمک به زلزله زدگان/ متهمان کمک های مردم را برای خود بر می داشتند
چادر زدن دو دزد برای دریافت کمک به زلزله زدگان/ متهمان کمک های مردم را برای خود بر می داشتند - رئیس پلیس اطلاعات ایلام گفت: روز گذشته افرادی که با برپا کردن چادر اقدام به جمع آوری غیر قانونی و تصرف به نفع خود فعالیت می‌کردند، از سوی پلیس دستگیر شدند.
کودکان زلزله‌زده را فراموش نکنید/ توزیع دفترچه‌های اقلام امدادی در میان زلزله‌زدگان
کودکان زلزله‌زده را فراموش نکنید/ توزیع دفترچه‌های اقلام امدادی در میان زلزله‌زدگان - زلزله شامگاه یک‌شنبه ۲۱ آبان‌ ماه بسیاری از هموطنانمان را داغدار و بی‌سرپناه کرد. فاجعه‌ای که زندگی بسیاری از ایرانیان را طی یک هفته اخیر تحت تاثیر خود قرار داده، با این وجود، زندگی فراتر از تمامی اتفاقات در مناطق زلزله‌زده جریان دارد و امید به آینده بهتر و بازگشت به زندگی عادی را می‌توان در چهره تک‌تک مردمان این منطقه حس کرد.
زنان باردار ایرانی از سال آینده تست HIV می دهند
زنان باردار ایرانی از سال آینده تست HIV می دهند - تهران - ایرنا - رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح آزمایشی غربالگری زنان باردار برای اچ.آی.وی/ایدز از سال 94 در مناطق تحت پوشش برخی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: همه زنان باردار ایرانی از سال آینده تست HIV می دهند.
یکی از آسیب های فضای مجازی زیرپاگذاشتن حقوق صاحب اثر است/ شامد گامی در جهت صیانت از آثار
یکی از آسیب های فضای مجازی زیرپاگذاشتن حقوق صاحب اثر است/ شامد گامی در جهت صیانت از آثار - وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: یکی از آسیب های فضای مجازی زیرپاگذاشتن حقوق صاحب اثر است که طرح شامد شناسنامه دار کردن الکترونیکی محتوای دیجیتال گامی در جهت صیانت از این مهم است.
تلاش برای بازگشایی مدارس استان کرمانشاه از روز دوشنبه
تلاش برای بازگشایی مدارس استان کرمانشاه از روز دوشنبه - مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تلاش می‌کنیم که با 2 و یا حتی 3 شیفته کردن مدارسی که آسیب ندیده‌اند از روز دوشنبه مدارس استان را بازگشایی کنیم.
تاثیر مصرف داروهای ضد بارداری بر دهان و دندان خانم‌ها
تاثیر مصرف داروهای ضد بارداری بر دهان و دندان خانم‌ها - یک دندانپزشک گفت: لثه‌های ملتهب و قرمز، خونریزی لثه‌ها با تحریک در مصرف داروهای ضدبارداری از جمله عوارض مصرف داروهای ضد بارداری بر دهان و دندان بشمار می‌روند هرچند داروهای جدید از عوارض کمتری برخوردار هستند.
اعتراف مرد افغانستانی به قتل دختر  ۲۵ ساله
اعتراف مرد افغانستانی به قتل دختر ۲۵ ساله - ایلنا: مرد افغانستانی که چندی قبل به خاطر جواب منفی دختر ۲۵ ساله به خواستگاری او جواب منفی داده بود، او را به قتل رسانده بود، سرانجام دستگیر و به قتل دختر ایرانی…
شاهد نقض حقوق شهروندی زلزله زدگان بودیم/"عدم اهمال در امدادرسانی" باید ضمانت اجرایی پیدا کند
شاهد نقض حقوق شهروندی زلزله زدگان بودیم/"عدم اهمال در امدادرسانی" باید ضمانت اجرایی پیدا کند - ایلنا: رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با اشاره به تاخیر در امدادرسانی در برخی مناطق روستایی در زلزله کرمانشاه گفت: بی‌شک در زلزله‌ اخیر…
زلزله ۴.۴ ریشتری در قصر شیرین
زلزله ۴.۴ ریشتری در قصر شیرین - ایلنا: زلزله ۴.۴ ریشتری قصر شیرین را لرزاند.
مسیر امنیت پایدار از کتابخانه‌ها می‌گذرد/ پیشگیری اجتماعی دارای آثار پایدار است
مسیر امنیت پایدار از کتابخانه‌ها می‌گذرد/ پیشگیری اجتماعی دارای آثار پایدار است - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: امنیت پایدار از مسیر کتابخانه‌ها و با مطالعه کتاب حاصل می‎شود.
بازدید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حفظ حریم خصوصی از فرانسه
بازدید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حفظ حریم خصوصی از فرانسه - گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حفظ حریم خصوصی از فرانسه بازدید می‌کند.
آزادی ۵ زندانی جرائم غیرعمد توسط زوج ارومیه‌ای
آزادی ۵ زندانی جرائم غیرعمد توسط زوج ارومیه‌ای - کمک ۱۳۰ میلیون ریالی زوج نیکوکار ارومیه‌ای آزادی ۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه را بدنبال داشت.
زن جوان نقشه سرقت از خانه برادر شوهرش را کشید
زن جوان نقشه سرقت از خانه برادر شوهرش را کشید - زن جوان که برای انتقام از خانواده همسرش، نقشه سرقت از خانه برادرشوهرش را کشیده بود به همراه همسر سابقش دستگیر شد.
خواستگار،قاتل از آب در آمد/متهم: حمیده قصد ازدواج با من را نداشت
خواستگار،قاتل از آب در آمد/متهم: حمیده قصد ازدواج با من را نداشت - مرد افغانستانی به دلیل اینکه دختر مورد علاقه اش به جواب خواستگاریش جواب منفی داده بود، او رابه قتل رساند.
پزشکان‌ آلمانی در سرپل‌ذهاب: وضع روستاهای‌ کوچک خوب‌ نیست / روزی ۴۰ تا ۱۰۰ بیمار داریم
پزشکان‌ آلمانی در سرپل‌ذهاب: وضع روستاهای‌ کوچک خوب‌ نیست / روزی ۴۰ تا ۱۰۰ بیمار داریم - گروهی از پزشکان آلمانی برای کمک به زلزله زدگان به سرپل ذهاب در غرب ایران آمده‌اند.
شاهد تبعیض نسبت به اهل‌سنت در مناطق‌زلزله‌زده نبودیم/ ارسال امکانات اربعین به مناطق زلزله
شاهد تبعیض نسبت به اهل‌سنت در مناطق‌زلزله‌زده نبودیم/ ارسال امکانات اربعین به مناطق زلزله - ایلنا: رئیس شورای‌شهر تهران از ارائه کمک‌ها بیشتر به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: مناطق چهارده و بیست تهران به عنوان معین شهرهای ثلاث باباجانی و سرپلذهاب تعیین شدن…