سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 14 August, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

هم اندیشی نمایندگان تولید و پتروشیمی با وزرای صمت و نفت
هم اندیشی نمایندگان تولید و پتروشیمی با وزرای صمت و نفت - ایلنا: در نشست هم اندیشی وزرای صنعت ، معدن و تجارت و نفت با نمایندگانی از تشکل های بخش خصوصی صنعت و پتروشیمی بر اتخاذ راهکارهای لازم برای ساماندهی نحوه عرضه مواد…
سیاست کشف قیمت در بورس کالا باید بر اساس سیاست ارزی جدید تغییر کند
سیاست کشف قیمت در بورس کالا باید بر اساس سیاست ارزی جدید تغییر کند - ایلنا: سیاست قیمت گذاری در بورس کالا براساس ارز مرجع کالاهای اساسی و ایجاد محدودیت در کشف قیمت کالاهای واسطه ای باید متناسب با سیاست های جدید ارزی تغییر کند.
قرارداد اختیار معامله در برنامه آتی خرید زعفران/ 10 کشور در جهان به سمت تولید زعفران متمایل شده‌اند
قرارداد اختیار معامله در برنامه آتی خرید زعفران/ 10 کشور در جهان به سمت تولید زعفران متمایل شده‌اند - ایلنا: معاون وزیر و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گزارشی شفاف، دقیق و جامعی از عملکرد سه ماهه اخیر این سازمان در حوزه خرید حمایتی و چگونگی بازاررسانی و عرضه…
تولید آدرس اختصاصی برای کاربران ایرانی
تولید آدرس اختصاصی برای کاربران ایرانی - ایلنا: مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات چیستا گفت: تفاوت ما با waze این است که اطلاعات دریافتی را به هیچ عنوان ذخیره نمی کنیم. Waze تمامی داده ها را ذخیره می کند اما…
نظام فعلی تعرفه مشوق بدمصرفی است/ توهم فراوانی آب را کنار بگذاریم
نظام فعلی تعرفه مشوق بدمصرفی است/ توهم فراوانی آب را کنار بگذاریم - ایلنا: وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نظام فعلی تعرفه به نحوی مشوق بدمصرفی است، گفت: نظام فعلی تعرفه‌گذاری آب به ویژه در بزرگترین مصرف کننده آن یعنی بخش کشاورزی به هیچ…
شستا همچنان شفافیت، پاسخگویی و نظارت را سرلوحه خود قرار می‌دهد
شستا همچنان شفافیت، پاسخگویی و نظارت را سرلوحه خود قرار می‌دهد - ایلنا: شستا با راهبری سرپرست جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هیئت امنا و مدیریت سازمان تأمین اجتماعی و بکارگیری همه ظرفیتها همچنان با سرلوحه قرار دادن شفافیت،…
۹۰ درصد مدیران شستا از بدنه خود شرکت‌ها هستند
۹۰ درصد مدیران شستا از بدنه خود شرکت‌ها هستند - ایلنا: مشاور رئیس جمهورو رییس هیات مدیره شستا گفت: انتصاب مدیران شرکت‌ها از درون این مجموعه‌ها را اولویت مهم شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) عنوان کرد و گفت:…
نرخ ارز و طلا در بازار امروز استانبول
نرخ ارز و طلا در بازار امروز استانبول - ایلنا: هر دلار آمریکا و یورو امروز در بازار استانبول به ترتیب به بهای ۶.۶۸۸۰ و ۷.۷۷۵۰ لیر فروخته شد.
بهره‌برداری از خط ریلی راه آهن چابهار سرخس تا سال 1400
بهره‌برداری از خط ریلی راه آهن چابهار سرخس تا سال 1400 - تخصیص صحیح منابع به پروژه‌های اولویت‌دار مانند راه آهن سرخس چابهار زمینه ساز عملیاتی شدن این پروژه ریلی تا سال 1400 می‌شود.
مردم تخلف در عرضه بلیت هواپیما را اطلاع دهند
مردم تخلف در عرضه بلیت هواپیما را اطلاع دهند - تهران - ایرنا - مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تمام شرکت های هوایی فعال در ایران موظفند، بلیت مورد نیاز متقاضیان را به پول رایج کشور عرضه کنند و هموطنان هرگونه تخلف در این زمینه را با مراجعه به آدرس www.cao.ir به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کنند.
طرح های بخش معدن از تسهیلات بانکی برخوردار می شوند
طرح های بخش معدن از تسهیلات بانکی برخوردار می شوند - تهران- ایرنا- براساس تفاهم نامه امضا شده میان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانک توسعه تعاون، این بانک به طرح های بخش معدن و صنایع معدنی تسهیلات اعطا می کند.
دولت باید پاسخگوی دادن رانت به پتروشیمی ها باشد/ چرا بهای خوراک را با ارز پرداخت نمی‌کنند؟
دولت باید پاسخگوی دادن رانت به پتروشیمی ها باشد/ چرا بهای خوراک را با ارز پرداخت نمی‌کنند؟ - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشخص نیست چرا دولت در شرایطی که کشور نیازمند مدیریت صحیح اقتصاد است به پتروشیمی ها رانت خوراک می دهد.
مدیریت لحظه‌ای در بخش کشاورزی جواب نمی‌دهد/ 10 میلیارد دلار گردش مالی کشاورزی هوشمند در دنیا
مدیریت لحظه‌ای در بخش کشاورزی جواب نمی‌دهد/ 10 میلیارد دلار گردش مالی کشاورزی هوشمند در دنیا - مدیرکل ترویج دانش و فناوری کشاورزی مجمع ملی خبرگان، گفت: با توجه به افزایش جمیعت و کاهش ذخایر آبی و خاکی دیگر مدیریت لحظه‌ای در بخش کشاورزی جوابگو نیست و باید داده محور و براساس کشاورزی هوشمند پیش برویم.
سه چالش پیش روی کشاورزی هوشمند
سه چالش پیش روی کشاورزی هوشمند - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تا زمانی که سیستم بانکی ما تغییر نکند، فرهنگ مصرف را به سمت ترویج نبریم و به صادرات محصولات کشاورزی توجه نشود، نمی‌توانیم چندان در بخش کشاورزی هوشمند پیش برویم.
برای خرید خودرو تیبا چقدر باید هزینه کرد؟+جدول
برای خرید خودرو تیبا چقدر باید هزینه کرد؟+جدول - برای خرید خودرو تیبا هاچ بک‏ EX مدل سال ۱۳۹۷ و با ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر کارکرد باید در حدود ۳۳ میلیون تومان هزینه کنید.
تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است
تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است - یک اقتصاددان با بیان اینکه تخصیص۲۰ میلیارد دلار ارز در مدت یک هفته بی‌سابقه بوده است گفت که این تخصیص‌های ارزی نباید توسط یک فرد­ و یا گروه محدود و در پشت درهای بسته انجام شود.
وقتی ب.ز بزرگترین زیان صنعت نفت شد!
وقتی ب.ز بزرگترین زیان صنعت نفت شد! - پرونده فساد نفتی از سال ۱۳۹۲ تاکنون باز است و با اینکه فصل آخر آن نوشته شده و حکم اعدام برای متهم اصلی صادر شده است، نزدیکان متهم اصلی سعی کرده‌اند در طول این پنج سال از طرق مختلف برای وی زمان بخرند و به نظر می‌رسد سناریوی جدید این بازیگران انداختن توپ به زمین شرکت نفت و بانک مرکزی و طرح این ادعا است همکاری نکردن آنها در باز کردن حساب و اخیراً حساب مشترک، دلیل اصلی پرداخت نشدن پول بیت المال بوده است.
بانکی‌ها با افت قیمت مواجه شدند
بانکی‌ها با افت قیمت مواجه شدند - بورس تهران امروز بار دیگر با بیش از ۲۰۰۰ واحد رشد مواجه شد و شاهد رشد گروه‌های فلزی و محصولات شیمیایی بود، اما در گروه بانک شاهد افت قیمت‌ها بودیم.
تهران - تبریز با 160 کیلومتر سرعت!
تهران - تبریز با 160 کیلومتر سرعت! - مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: راه آهن تبریز- میانه یکی از بزرگترین پروژه های ریلی کشور و از لحاظ حجم کاری، بی نظیر است.
خودرو دارها الحاقیه بیمه بدنه تهیه کنند
خودرو دارها الحاقیه بیمه بدنه تهیه کنند - سندیکای بیمه‌گران ایران از بیمه‌گزاران خواست که برای تهیه الحاقیه بیمه بدنه خودروهای خود به شرکت های بیمه مراجعه کنند.
کالاهای آلمانی ارزان شد
کالاهای آلمانی ارزان شد - ارزش کالاهای وارداتی ایران در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش همراه بوده است.
روپیه در پایین ترین سطح تاریخ خود
روپیه در پایین ترین سطح تاریخ خود - روپیه در مبادلات امروز به سقوط خود ادامه داد و هر دلار در سطح بی سابقه ۷۰.۰۷ روپیه قرار گرفت.
روبل روسیه در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر
روبل روسیه در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر - با ادامه فشار به ارزهای نوظهور در بازارهای جهانی، دلار به بالاترین سطح 2 سال اخیر خود در برابر روبل روسیه رسیده است.
چشم‌بادامی‌ها در تولید فولاد هم رکورد زدند
چشم‌بادامی‌ها در تولید فولاد هم رکورد زدند - چین که بیش از نیمی از فولاد جهان را تامین می‌کند، در ژوییه که فولادسازان فعالیتشان را برای سود بردن از حاشیه سود مطلوب افزایش دادند، رکورد جدیدی در تولید به ثبت رساند.
عایدی ۱.۴ میلیارد دلاری آمریکا از تعرفه‌های فلزات
عایدی ۱.۴ میلیارد دلاری آمریکا از تعرفه‌های فلزات - دولت ترامپ در کمتر از پنج ماه از اعمال تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم بیش از ۱.۴ میلیارد دلار درآمد جدید کسب کرده است.
جنگ قیمت نفت میان ایران و عربستان به راه افتاد
جنگ قیمت نفت میان ایران و عربستان به راه افتاد - رقابت میان عربستان سعودی و ایران در سیاست‌های قیمت‌گذاری نفت دو تولیدکننده بزرگ خاورمیانه‌ای آشکار شده است.
مصرف برق در مدار کاهش
مصرف برق در مدار کاهش - پیک مصرف برق کشور روز گذشته در محدوده ۵۲ هزار مگاوات قرار گرفت.
تولید ماهانه نفت ایران به ۳.۷۳ میلیون بشکه رسید
تولید ماهانه نفت ایران به ۳.۷۳ میلیون بشکه رسید - برپایه جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته با اندکی کاهش، به به ۳.۷۳۷ میلیون بشکه در روز رسید.
بر عملکرد شرکت‌های خارجی نظارت کامل داریم/ تخلفات را گزارش کنید
بر عملکرد شرکت‌های خارجی نظارت کامل داریم/ تخلفات را گزارش کنید - پس از انتشار گزارش ایسنا درباره افزایش قابل توجه قیمت بلیت یکی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران، سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کرد که این سازمان عملکرد تمامی شرکت‌ها را زیر نظر دارد.
خبرهای جدید برای واردکنندگان
خبرهای جدید برای واردکنندگان - رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که امشب تکلیف ما به التفاوت ارزی کالاهای وارد شده مشخص می‌شود و احتمالا با معافیت‌هایی برای ماشین آلات، تجهیزات و برخی مواد اولیه همراه خواهد بود.