یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 22 April, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

۴۰۰ شناور باید نوسازی شود/حل مشکل ترافیک بندر شهیدرجایی
۴۰۰ شناور باید نوسازی شود/حل مشکل ترافیک بندر شهیدرجایی - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای نوسازی ناوگان دریایی کشور، برنامه عملیاتی برای نوسازی ۴۰۰ شناور باید به سرعت ادامه...
آغاز موج فسخ قراردادهای صنعت برق
آغاز موج فسخ قراردادهای صنعت برق - عضای سندیکای صنعت برق بعد از ایجاد تغییر در نرخ ارز و غیراقتصادی‌شدن پروژه‌هایی که پیش از این، قرارداد آنها منعقد شده بود، ادامه...
شرکت هایی که در پرداخت سود سهام عدالت بدقولی کردند
شرکت هایی که در پرداخت سود سهام عدالت بدقولی کردند - تهران- ایرنا- رییس کل سازمان خصوصی سازی یکی از دلایل اصلی واریز دیرهنگام سود سهام عدالت به حساب مشمولان بویژه گروه بیستم را تاخیر برخی شرکت های سرمایه پذیر در پرداخت کامل سود تقسیمی اعلام کرد.
ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی در استان تهران
ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی در استان تهران - استاندار تهران گفت: همه مدیران و مسئولان باید در اجرای کار‌ها قانون را رعایت کنند و با تعامل از نظرات مشورتی استفاده شود.
ورود هزار خودرو وارداتی در فرودین ماه به کشور
ورود هزار خودرو وارداتی در فرودین ماه به کشور - طبق آمار گمرک، طی فروردین سال‌جاری یک هزار و 34 دستگاه خودرو به ارزش 23 میلیون و 651 هزار دلار به کشور وارد شده که نسبت به مدت ادامه...
بانک مرکزی: استفاده از بیت کوین ممنوع است
بانک مرکزی: استفاده از بیت کوین ممنوع است - تهران- ایرنا- بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد، به کارگیری ابزار بیت کوین(Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در همه مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.
ممنوعیت خرید و فروش ارزهای مجازی به بانک‌ها ابلاغ شد
ممنوعیت خرید و فروش ارزهای مجازی به بانک‌ها ابلاغ شد - بانک مرکزی اعلام کرد به کارگیری ابزار بیت کوین(Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.
سرگردان در اندیشه سیاسی ترامپ
سرگردان در اندیشه سیاسی ترامپ - «دونالد ترامپ» در حالی از اوپک و قیمت بالای نفت خام انتقاد می کند که تولید انبوه نفت آمریکا تنها به دلیل نفت غیرمتعارفی است که ادامه...
توقف پیش‌فروش سه ماهه سکه
توقف پیش‌فروش سه ماهه سکه - پیش فروش سکه تمام بهار آزادی سه ماهه که با قیمت یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان عرضه می‌شد، از صبح امروز متوقف شده است. ادامه...
بانک مرکزی: استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوع است
بانک مرکزی: استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوع است - به کارگیری ابزار بیت کوین(Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است. ادامه...
معاون وزیر کار: برخی در سایه واژه ها، تنبلی خود را توجیه می کنند
معاون وزیر کار: برخی در سایه واژه ها، تنبلی خود را توجیه می کنند - تهران- ایرنا- معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده از برخی واژه ها مانند «ژن خوب» را آفتی برای توجیه تنبلی ها و سستی ها دانست.
بانک مرکزی خرید و فروش ارزهای مجازی را ممنوع اعلام کرد
بانک مرکزی خرید و فروش ارزهای مجازی را ممنوع اعلام کرد - به کارگیری ابزار بیت کوین (Bit Coin) و سایر ارز‌های مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.
دوروف روس‌ها را به پرتاب هواپیمای کاغذی دعوت کرد
دوروف روس‌ها را به پرتاب هواپیمای کاغذی دعوت کرد - مالک تلگرام در اقدامی که می‌توان آن را دعوت به نافرمانی مدنی در روسیه تلقی کرد، از شهروندان روس خواست در حمایت از آنچه وی اینترنت آزاد خوانده، ساعت 7 بعدازظهر امروز اقدام به پرتاب هواپیمای کاغذی از پنجره‌های منازلشان کنند.
تعرفه واردات تخم مرغ ۵ درصد شد
تعرفه واردات تخم مرغ ۵ درصد شد - حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی تا تاریخ ۲۵ خردادماه به میزان پنج درصد تعیین شد.
تسویه سود سهام عدالت مشمولان تا هفته آینده
تسویه سود سهام عدالت مشمولان تا هفته آینده - رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تلاش می کنیم تا پرداخت سود سهام عدالت گروه بیستم مشمولان به عنوان آخرین گروه دریافت کننده سود، تا ادامه...
تعرفه واردات تخم‌مرغ ۵ درصد شد
تعرفه واردات تخم‌مرغ ۵ درصد شد - هیأت وزیران در مصوبه ای، حقوق ورودی تخم‌مرغ خوراکی را ۵ درصد تعیین و مهلت ترخیص را تا ۲۶ تیرماه تعیین کرد. ادامه...
غنا از ایران برای آموزش کشاورزی کمک خواست
غنا از ایران برای آموزش کشاورزی کمک خواست - تهران- ایرنا- وزیر منطقه شمال غنا تجربه ایران در زمینه تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را «ارزشمند» توصیف کرد و بهره مندی از این تجربیات را خواستار شد.
سال٩٧ باید ١٣٢هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد
سال٩٧ باید ١٣٢هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد - استاندار تهران به ضرورت تأمین اعتبار برای ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی در سال ٩٧ اشاره کرد و گفت: همه مدیران و مسئولان باید از سیاست‌های دولت دفاع و در اجرای…
هشدار جهانگیری به قاچاقچیان ارز
هشدار جهانگیری به قاچاقچیان ارز - جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی مسایل ارزی با موضوع پرداخت مابه التفاوت ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی، دارو و بازگشت ارز حاصل از ادامه...
وزیر صنعت دولت دهم: ۹۷ سال سخت تولید است/خروج زیاد ارز بابت خدمات + فیلم
وزیر صنعت دولت دهم: ۹۷ سال سخت تولید است/خروج زیاد ارز بابت خدمات + فیلم - وزیر صنعت دولت دهم سال ۹۷ را سال سختی برای تولید پیش بینی کرد.
صندوق بیمه کشاورزی: بار مالی سرمازدگی فروردین ٧هزارمیلیارد ریال است
صندوق بیمه کشاورزی: بار مالی سرمازدگی فروردین ٧هزارمیلیارد ریال است - تهران- ایرنا- قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: براساس برآوردهای اولیه، خسارت ناشی از سرمای فروردین ماه 97، بیش از هفت هزار میلیارد ریال تعهد جدید برای صندوق بیمه کشاورزی دربردارد.
ورود برخی خودروهای خارجی از جاده مخصوص؟!
ورود برخی خودروهای خارجی از جاده مخصوص؟! - در چند روز اخیر خبری مبنی بر توقیف چندین کامیون حامل انواع خودروهای وارداتی با برند تویوتا و لکسوس در خروجی گمرک بوشهر منتشر شد. هر چند که از علت توقیف این محموله خودروهای وارداتی جزئیاتی منتشر نشد و پلیس نیز این خبر را تکذیب کرد اما آمارهای بانک مرکزی و گمرک نشان می دهد که گویا برخی خودروهای خارجی در یازده ماهه سال گذشته از جاده مخصوص وارد کشور شده اند.
از دیدگاه روحانی چه کسانی یا نهاد‌هایی مالیات نمی‌دهند؟
از دیدگاه روحانی چه کسانی یا نهاد‌هایی مالیات نمی‌دهند؟ - در مورخه 1 اردیبهشت 97 حسن روحانی رئیس جمهور در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت به وزیر اقتصاد گفت که در سایت اعلام کنید که چه کسانی یا نهادهایی مالیات نمی دهند. البته این اولین باری نبود که روحانی موضوع مالیات ندادن برخی افراد یا نهادها را پیش می کشید. مقصود روحانی بیشتر چه کسانی یا نهادهایی است؟
هشدار دبیر کل سازمان تجارت جهانی به اقتصادهای بزرگ دنیا
هشدار دبیر کل سازمان تجارت جهانی به اقتصادهای بزرگ دنیا - بر اساس گزارش های منتشر شده، روبرتو آزودو دبیر کل سازمان تجارت جهانی از سیاست گذاران امور مالی در دنیا خواسته که با افزایش همکاری های اقتصادی ذیل قوانین سازمان تجارت جهانی تنش های اقتصادی ای که میان بزرگترین اقتصادهای دنیا وجود دارد را کاهش دهند.
پیش فروش سکه با قیمت‌ نازل منجر به حراج ذخایر طلای بانک مرکزی می‌شود
پیش فروش سکه با قیمت‌ نازل منجر به حراج ذخایر طلای بانک مرکزی می‌شود - به گفته یک کارشناس بازار آتی سکه طلا در صورت تعطیلی این بازار توسط بانک مرکزی پیامدهای بسیار خطرناکی به بازار نقدی منتقل می‌شود و همچنین نقدینگی این بازار و بازارهای موازی به سمت دارایی‌هایی همچون سکه طلا و ارز روانه خواهد شد.
خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع شد
خرید و فروش ارزهای مجازی ممنوع شد - به کارگیری ابزار بیت کوین (Bit Coin) و سایر ارز‌های مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.
لوازم خانگی از اول اردیبهشت گران شد
لوازم خانگی از اول اردیبهشت گران شد - یک تولیدکننده لوازم خانگی گفت: نوسانات نرخ ارز و تشدید مشکلات واحدهای تولیدی در افزایش قیمت تمام شده کالا باعث شده تا از اول اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این محصولات افزایش پیدا کند.
عملکرد دولت در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها
عملکرد دولت در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها - گزارش عملکرد دولت در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس قرائت شد. ادامه...
رشد 58 درصدی تولید طلای موته در سال 1396
رشد 58 درصدی تولید طلای موته در سال 1396 - تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته در سال 1396 با افزایش 58 درصدی در مقایسه با سال 1395 به 602 کیلوگرم رسید.
سکه مسیر کاهشی را انتخاب کرد/ عوامل اثرگذار بر طلا در هفته جاری/ ثبات ۳۹ ارز
سکه مسیر کاهشی را انتخاب کرد/ عوامل اثرگذار بر طلا در هفته جاری/ ثبات ۳۹ ارز - در جریان معاملات بازار آزاد تهران، نرخ انواع سکه با کاهش قیمت همراه شده است. همچنین در بازار رسمی ارز، بر اساس اعلام بانک مرکزی، قیمت ۳۹ ارز برای امروز بدون تغییر نسبت به روز شنبه ثابت ماند. همچنین در حال حاضر با توجه به تعطیلی رسمی بازار حهانی، تنها می‌توان به پیش بینی کارشناسان و فعالان این از آینده نرخ جهانی طلا در هفته پیش رو نوشت.