دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 25 June, 2018

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

انتشار لیست ارز دولتی تخصیص یافته به تمام واردکنندگان
انتشار لیست ارز دولتی تخصیص یافته به تمام واردکنندگان - رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از انتشار لیست ارز دولتی تخصیص یافته به تمام واردکنندگان خبر داد و گفت: بانک مرکزی قول داده امروز این لیست را…
گزارشی از حال و هوای امروز بازار بزرگ تهران
گزارشی از حال و هوای امروز بازار بزرگ تهران - امروز برخی از کسبه بازار تهران در اعتراض به گرانی‌های اخیر و نوسانات دلار مغازه‌های خود را به حالت نیمه تعطیل درآوردند. اظهارات مقامات مسوول حاکی از آن است که این اعتراضات از پیش‌برنامه‌ریزی شده نبوده و آرامش به بازار بازخواهد گشت.
شاخص بورس به بالای پله 115 هزار واحدی صعود کرد
شاخص بورس به بالای پله 115 هزار واحدی صعود کرد - شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۳۱۱۳ واحد رشد به پله ۱۱۵ هزار و ۱۷۴ واحدی صعود کرد.
مشکلی در تامین ارز کالاها وجود ندارد
مشکلی در تامین ارز کالاها وجود ندارد - رئیس کل بانک مرکزی گفت:با تشکیل جلسات اخیر به نظر می رسد که تامین ارز مورد نیاز این گروه های کالایی با هیچ مشکلی روبرو نیست و می تواند با انضباط کامل تخصیص پیدا کند.
وزارت تعاون مامور حل بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی شد
وزارت تعاون مامور حل بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی شد - تهران-ایرنا-دبیر هیات دولت اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شد تا مساله بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی را حل کند.
ضرورت به کارگیری سامانه جامع الکترونیکی شناسایی قاچاق کالا
ضرورت به کارگیری سامانه جامع الکترونیکی شناسایی قاچاق کالا - نوابی تأکید کرد: سامانه جامع الکترونیکی می‌تواند گام موثری برای جلوگیری از واردات و فروش کالای قاچاق در سطح جامعه باشد.
بازرگانی ضعیف، صنعت گاز را به عقب رانده است
بازرگانی ضعیف، صنعت گاز را به عقب رانده است - سیفی گفت:به رغم تولید و صادرات خوب گازی، بازرگانی ضعیفی در این صنعت داریم که باعث بهره نبردن کافی از امتیاز های موجود شده است.
شباهت روحانی و احمدی‌نژاد در سیاست افزایش شدید نقدینگی/ باعث تاسف است که سیف گرانی‌ها را روانی می‌داند
شباهت روحانی و احمدی‌نژاد در سیاست افزایش شدید نقدینگی/ باعث تاسف است که سیف گرانی‌ها را روانی می‌داند - رئیس کل اسبق بانک مرکزی عامل بروز گرانی‌ها را افزایش نقدینگی بیش از تولید ناخالص داخلی برشمرد و تاکید کرد که راه حل برون رفت از این بحران، رشد تولید سایه به سایه رشد نقدینگی و کنترل هزینه‌های دولت در سه سال باقی ‌مانده است.
قیمت نفت کاهش یافت
قیمت نفت کاهش یافت - افزایش تولید اوپک بالاخره بر قیمت نفت تاثیر گذاشت و آن را کاهش داد و هر بشکه نفت 74.74 دلار فروخته شد.
یک جنگ ارزی جهانی در جریان است /"طلا" راهکار مقابله با سقوط ارزش ارزها
یک جنگ ارزی جهانی در جریان است /"طلا" راهکار مقابله با سقوط ارزش ارزها - 65 درصد از کل ذخایر پولی در نظام بانکداری مرکزی در حساب‌های ذخیره ارزی که به دلار هستند، نگهداری می‌شوند بنابراین نگهداری طلای واقعی بهترین راهکار برای مقابله با هر گونه سقوط ارزش ارزها به خصوص دلار است.
بهای انواع ارز در بازار دوشنبه ۴ تیر
بهای انواع ارز در بازار دوشنبه ۴ تیر - ایلنا: در بازار امروز دوشنبه ۴ تیر ماه بهای انواع ارز به شرح زیر است؛
بهای سکه به مرز ۳ میلیون تومان نزدیک شد
بهای سکه به مرز ۳ میلیون تومان نزدیک شد - ایلنا: در بازار امروز دوشنبه ۴ تیر بهای سکه امامی با ۱۳۰ هزار تومان رشد نسبت به روزگذشته به ۲ میلیون و ۹۶۱ هزار تومان رسید.
​مشارکت فعال بانک صادرات ایران در پروژه های اشتغالزایی سیستان و بلوچستان
​مشارکت فعال بانک صادرات ایران در پروژه های اشتغالزایی سیستان و بلوچستان - ایلنا: مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر به استان سیستان و بلوچستان، از چهار شعبه این بانک و یک واحد تولیدی بازدید کرد.
شرکت بیمه پاسارگاد شفاف‌ترین شرکت فرابورس در کشور
شرکت بیمه پاسارگاد شفاف‌ترین شرکت فرابورس در کشور - ایلنا: بر اساس گزارشهای دریافتی، عملکرد مناسب و منطقی بیمه پاسارگاد، ارایه به‌موقع و شفاف اطلاعات و اعتماد سهامداران از عوامل رشد ارزش بازار این شرکت بوده و بیمه…
افزایش «نرخ سود بانکی» در دستور کار دولت؟
افزایش «نرخ سود بانکی» در دستور کار دولت؟ - یکی از خبرگزاری ها گزارش داده است که بعد از تصمیم دولت مبنی بر آزاد شدن خرید و فروش توافقی ارز میان صادرکنندگان و واردکنندگان، اکنون دولت برای جذب نقدینگی، بصورت جدی روی افزایش نرخ سود بانکی در حال بررسی است. بر این اساس، یک مقام مسئول در دولت گفته است: بر این اساس افزایش نرخ سود نرخ بانکی برای مدیریت ریال های ناشی از فروش اسکناس دلار در بازار غیررسمی در دستور کار دولت قرار گرفته است. احتمال دارد در…
کاهش قیمت اونس طلا
کاهش قیمت اونس طلا - قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار آمریکا در بحبوحه دورنمای نرخ‌های بهره بالاتر این کشور، کاهش پیدا کرد.
سیف:بانک مرکزی نمی‌تواند به موضوع قاچاق ارز ورود کند
سیف:بانک مرکزی نمی‌تواند به موضوع قاچاق ارز ورود کند - صحبت‌ها و نقل و قول محمد مهدی بهکیش از رئیس کل بانک مرکزی در رابطه با بازار ارز حاشیه‌هایی به همراه داشت.
سفته بازان و نوسان گیران برنده بازار سهام و سکه آتی
سفته بازان و نوسان گیران برنده بازار سهام و سکه آتی - در حالی قیمت دلار در بازارهای غیر رسمی رو به افزایش است که قیمت سکه در بازار رسمیِ آتی در بورس کالا مرز سه میلیون تومان را رد کرد، اما در نهایت کسانی که در این بازار پیش بینی افزایش قیمت داشتند به صورت دستوری مجبور شدند سفارش فروش بگذارند و سود افزایش قیمت‌ها را به جیب عده ای خاص بریزند، در حال حاضر بازار سهام نیز شرایط مشابهی را تجربه می‌کند.
بهکیش: بازار ارز را آزاد کنید
بهکیش: بازار ارز را آزاد کنید - محمد مهدی بهکیش – اقتصاددان – معتقد است که در شرایط موجود ارزی باید بازار ارز آزاد اعلام شده تا بتواند با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا موجب کاهش قیمت و تغییرات اوضاع شود.
سرعت رشد معاملات و سرعت رشد قیمت مسکن کاهش یافت
سرعت رشد معاملات و سرعت رشد قیمت مسکن کاهش یافت - بررسی آمار ارائه شده از بازار مسکن شهر تهران در خردادماه که توسط دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ارائه شده نشان می‌دهد با این‌که قیمت‌ها ۲۹ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته از سرعت رشد آن کاسته شده و علت این افزایش قیمت نیز پرش قیمت‌های پیشنهادی در مناطق ۱، ۲ و ۵ بوده است.
رشد 6.3 درصدی همزمان با کاهش کالاهای نفتی
رشد 6.3 درصدی همزمان با کاهش کالاهای نفتی - سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت جابجایی کالا در بنادر ایران را اعلام کرده که بر اساس آن عملکرد مجموعه اقتصادی دریاهای کشور پیشرفت 6.3 درصدی داشته است.
هشدار اتحادیه اروپا نسبت به وخامت جنگ تجاری با آمریکا
هشدار اتحادیه اروپا نسبت به وخامت جنگ تجاری با آمریکا - کمیسیون اروپا هشدار داد که جنگ تجاری جهانی در شرایطی که سیستم مبتنی بر مقررات تجارت بین‌المللی به فضایی تبدیل می‌شود که در آن قدرتمندان اراده خود را به ضعیف‌ترها تحمیل می‌کنند وخیم‌تر خواهد شد.
دولت برای جذب نقدینگی مردم در پروژه‌های عمرانی برنامه‌ریزی کند/ با اجرای فاز یک مسافت تهران ـ چالوس ۶۰ کیلومتر کوتاه می‌شود
دولت برای جذب نقدینگی مردم در پروژه‌های عمرانی برنامه‌ریزی کند/ با اجرای فاز یک مسافت تهران ـ چالوس ۶۰ کیلومتر کوتاه می‌شود - رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دولت برای جمع‌آوری نقدینگی در دست مردم گفت: تکمیل منطقه یک پروژه تهران شمال دسترسی مردم تهران به چالوس را ۶۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.
عملیات بهره برداری نفت به تدریج به بخش خصوصی واگذار می شود
عملیات بهره برداری نفت به تدریج به بخش خصوصی واگذار می شود - تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، استراتژی این شرکت را واگذاری تدریجی عملیات بهره‌برداری به بخش خصوصی اعلام کرد.
آمریکایی‌ترین خودروهای ۲۰۱۸ را بشناسید + عکس
آمریکایی‌ترین خودروهای ۲۰۱۸ را بشناسید + عکس - خودروهای موردعلاقه آمریکایی‌ها در سال 2018 کدم‌اند؟
قیمت سکه به 2 میلیون و ۹۶۱ هزار تومان رسید/ یورو ۱۰۱۷۲ تومان
قیمت سکه به 2 میلیون و ۹۶۱ هزار تومان رسید/ یورو ۱۰۱۷۲ تومان - امروز در صرافی‌ها، هر قطعه سکه طرح قدیم دو میلیون و ۹۶۱ هزار تومان و سکه طرح جدید دو میلیون و ۷۵۵ هزار تومان به فروش رسید.
اعتراض بازار به گرانی و رکود و بی‌ثباتی قیمت‌ها + عکس و فیلم
اعتراض بازار به گرانی و رکود و بی‌ثباتی قیمت‌ها + عکس و فیلم - صنوف بازار بزرگ تهران به دلیل اعتراض به گرانی و نوسانات شدید ارزی و کسادی بازار، مغازه‌های خود را بستند.
با داغ کردن دلار و سکه تیشه به ریشه آینده خود نزنید/ اقتصاد امروز ایران را باید دوران ابهام نام گذاشت
با داغ کردن دلار و سکه تیشه به ریشه آینده خود نزنید/ اقتصاد امروز ایران را باید دوران ابهام نام گذاشت - یک اقتصاددان، التهاب و نابسامانی امروز اقتصادی را ناشی از سیاست‌های نادرست و غیرسالم و ناکارآمد دولت دانست و گفت: آثار چنین سیاست‌هایی در دورانی که همه چیز عادی است، نمی‌تواند آثار مخرب خود را جلوه دهد.
جزئیات نیازهای ارزی برای چهار گروه کالایی/ ۴۸ میلیارد دلار ارز برای واردات پرداخت می‌شود
جزئیات نیازهای ارزی برای چهار گروه کالایی/ ۴۸ میلیارد دلار ارز برای واردات پرداخت می‌شود - رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به نیازهای ارزی سه گروه کالایی، گفت: نیاز ارز برای واردات کالای گروه اول 18 میلیارد دلار، گروه دوم 24 میلیارد دلار و گروه سوم 5.6 تا 6 میلیارد دلار است و این نیازها با توجه به منابع ارزی کشور قابل تامین است.
فهرست کالاهای وارداتی با ارز رسمی به زودی اعلام می‌شود
فهرست کالاهای وارداتی با ارز رسمی به زودی اعلام می‌شود - رئیس سازمان حمایت مصر‌ف‌کنندگان و تولیدکنندگان، گفت: طی امروز یا فردا فهرست کامل کالاهایی که با ارز رسمی وارد کشور شده‌اند را اعلام می‌شود.