سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ / Tuesday, 26 September, 2017

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

هزینه‌های جاری کل بودجه کشور را می‌بلعند
هزینه‌های جاری کل بودجه کشور را می‌بلعند - رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در سال جاری درصد کمی از بودجه عمرانی تخصیص یافته است، گفت: هزینه‌های جاری کل بودجه کشور را بلعیده‌اند.
اونس طلا ۱۲ دلار ارزان شد
اونس طلا ۱۲ دلار ارزان شد - علی‌رغم کاهش 11.86 دلاری قیمت طلا، این فلز گران بها همچنان نزدیک بالاترین قیمت یک هفته گذشته معامله می‌شود.
خروج استراتژی صنعتی از کما؟
خروج استراتژی صنعتی از کما؟ - متولیان صنعت کشور برای ششمین بار قصد دارند استراتژی توسعه صنعتی را تدوین و رونمایی کنند. تعدد سندنویسی برای صنعت کشور را شاید ادامه...
مذاکره بر سر برجام به روایت بعیدی نژاد +عکس
مذاکره بر سر برجام به روایت بعیدی نژاد +عکس - سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در حساب کاربری خود در توییتر با طرح «فرض محال پذیرش مذاکره مجدد بر سر متن برجام»، سوالی را مطرح کرد.
پورمحمدی دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شد
پورمحمدی دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شد - رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حکمی «سیدحمید پورمحمدی» را به عنوان «دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» منصوب کرد.
چطور خودم را به بهترین نحو برندسازی کنم؟
چطور خودم را به بهترین نحو برندسازی کنم؟ - چند سال پیش، در یکی از مقالات مجله «فست کمپانی» به عبارت «برندسازی شخصی» برخوردم. ابتدا تصور می‌کردم که برند شخصی، همان رزومه ادامه...
هر خانواده ایرانی چند نفر شاغل دارد؟
هر خانواده ایرانی چند نفر شاغل دارد؟ - بررسی ها نشان می دهد، بیش از 26 درصد خانوارها در ایران هیچ فرد شاغلی ندارند.
تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون عمران برای ارزیابی تاخیرهای هواپیمایی
تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون عمران برای ارزیابی تاخیرهای هواپیمایی - ایلنا: رئیس کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون عمران برای ارزیابی تاخیرهای هواپیمایی خبر داد.
عدم تایید برجام، محدودیت در خرید سلاح‌های متعارف و هدف‌گیری ایران ایر
عدم تایید برجام، محدودیت در خرید سلاح‌های متعارف و هدف‌گیری ایران ایر - روزنامه آمریکایی نوشت: دونالد ترامپ با اصلاح سیاست آمریکا باید روشن سازد که معایب خطرناک توافق با ایران را نمی‌پذیرد.
گاز مایع چیست؟
گاز مایع چیست؟ - گاز مایع یا ال‌پی‌جی به دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان یا ترکیب آنها گفته می‌شود که برای کاربردهای گرمایشی، به عنوان سوخت وسایل نقلیه، ساخت افشانه‌ها و به عنوان گاز خنک‌کننده در وسایل سرمازا همچون یخچال و فریزر استفاده می‌شود.
2 فروند هواپیمای ATR72 روز پنجشنبه وارد تهران می شود
2 فروند هواپیمای ATR72 روز پنجشنبه وارد تهران می شود - تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: دو فروند هواپیمای ATR72 سری 600 فرانسه صبح روز پنجشنبه هفته جاری وارد تهران می شود.
قائم مقام وزارت گمرک و تجارت ترکیه: حجم تجارت ترکیه و ایران را به 30 میلیارد دلار می رسانیم
قائم مقام وزارت گمرک و تجارت ترکیه: حجم تجارت ترکیه و ایران را به 30 میلیارد دلار می رسانیم - آنکارا- ایرنا- 'جناب آشچی' قائم مقام وزارت گمرک و تجارت ترکیه گفت: حجم تجاری ترکیه و ایران کمتر از ظرفیت دو کشور است و تلاش می کنیم که آن را به سقف 30 میلیارد دلار تعیین شده برسانیم.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شد
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شد - معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حکمی «سید حمید پورمحمدی» را به عنوان «دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» منصوب کرد.
دستور ویژه وزیر اقتصاد/بررسی مشکلات سهامداران شرکت کنتور سازی
دستور ویژه وزیر اقتصاد/بررسی مشکلات سهامداران شرکت کنتور سازی - به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی کمیته ای ویژه مامور بررسی مسائل و مشکلات سهامداران شرکت کنتور سازی شد.
تعداد فوتی‌های محور هراز به صفر رسید
تعداد فوتی‌های محور هراز به صفر رسید - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: طبق گزارش اورژانس مازندران پس از افتتاح ۲۰ کیلومتر از پروژه محور هراز و ایمن سازی مسیر، آمار فوتی سال ۹۵ به صفر رسیده است.
لیزینگ مسکن آزاد می‌شود؟
لیزینگ مسکن آزاد می‌شود؟ - دفتر اقتصاد مسکن با آسیب‌شناسی «علت تمدید محرومیت بازار ملک از تسهیلات لیزینگ» 5 مانع ورود شرکت‌های لیزینگ به این حوزه را ادامه...
چرا آی‌فون X تا این حد گران است؟
چرا آی‌فون X تا این حد گران است؟ - اگر یکی از علاقه‌مندان به محصولات شرکت اپل باشید، بدون شک در جریان هستید که این شرکت هفته گذشته از 3 گوشی جدید رونمایی کرد. ادامه...
شمارش معکوس برای بازگشت رونق به بازار مسکن
شمارش معکوس برای بازگشت رونق به بازار مسکن - بازار مسکن سال‌هاست که به قول معروف از سکه افتاده؛ بعد از التهاب‌هایی که از سال ٨٦ آغاز و در پایان سال ٩٠ به سکون رسید، این ادامه...
اثر بازدارنده توسعه مالی بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی
اثر بازدارنده توسعه مالی بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی - جذب سرمایه‌گذاری خارجی درحال حاضر یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت به شمار می‌رود. در این خصوص گرچه تاکیدات فراوانی بر توسعه ادامه...
رشد اقتصادی ٩٦ در گرو جذب فاینانس‌های خارجی
رشد اقتصادی ٩٦ در گرو جذب فاینانس‌های خارجی - با توجه به تکرار نشدن رشد بخش نفت و فروکش‌کردن رشد کاذب واسطه‌گری‌های مالی در بخش خدمات، رشد اقتصادی سال جاری در محدوده ٣ تا ٤ ادامه...
تفاوت عملکرد خودروهای دنده ای و اتوماتیک
تفاوت عملکرد خودروهای دنده ای و اتوماتیک - امروزه روند بهره گیری از گیربکس اتوماتیک درخودروها رو به افزایش است اما هنوز افرادی پیدا می‌شوند که دنده‌ دستی را به اتوماتیک ترجیح می‌دهند.
مقام صنفی اسپانیا: بانک‌های اسپانیا از خودتحریمی در قبال ایران بپرهیزند
مقام صنفی اسپانیا: بانک‌های اسپانیا از خودتحریمی در قبال ایران بپرهیزند - تهران- ایرنا- رییس انجمن تولیدکنندگان کالاهای سرمایه‌ای اسپانیا (سرکوبه) در دیدار هیات ایرانی گفت: نهادهای مالی- بانکی در اسپانیا خصوصی اند و به دلیل شرایط سخت بین‌المللی جانب احتیاط را نگه می‌دارند اما باید این خودتحریمی رفع شود.
توافق برای جلوگیری از بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی تولیدکنندگان
توافق برای جلوگیری از بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی تولیدکنندگان - تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک با وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در این جلسه توافق شد بانک ها از بلوکه کردن تسهیلات بخش تولید خودداری کند.
Vesta؛ خودرویی روسی که جایگزین تندر90 می شود/ دفتر چک‌های برگشتی بسته شد!
Vesta؛ خودرویی روسی که جایگزین تندر90 می شود/ دفتر چک‌های برگشتی بسته شد! - نگرانی مردم از بازار سیاهِ قیمت در ایام محرم و ماجرای برداشت از خزانه برای پرداخت یارانه از مهمترین عناوین اقتصادی امروز بوده است.
سفیر سوئیس: تصویر ایران در چشم فعالان اقتصادی ما، غیرشفاف است
سفیر سوئیس: تصویر ایران در چشم فعالان اقتصادی ما، غیرشفاف است - تهران- ایرنا- سفیر سوئیس در تهران گفت: اکنون تصویری که از ایران در چشم فعالان اقتصادی سوئیس وجود دارد، منحصر به اطلاعاتی است که از رسانه‌ها در اروپا منتشر می‌شود و این تصویر شفاف و کامل نیست.
دیدار آتی مقامات ایران و سوئیس برای برداشتن موانع مبادلات بانکی
دیدار آتی مقامات ایران و سوئیس برای برداشتن موانع مبادلات بانکی - سفیر سوئیس خبر داد که هیاتی از مقامات وزارت دارایی و نظام بانکی این کشور بزودی با همتایان ایرانی خود دیدار و در مورد توسعه ادامه...
عیارسنجی اقتصاد گردشگری ایران
عیارسنجی اقتصاد گردشگری ایران - براساس آخرین گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری، مشارکت کلی اقتصادی بخش گردشگری ایران در تولید ناخالص داخلی کشور در سال 2016 به 7/ ادامه...
هواپیماهای برجامی به تهران می‌رسند
هواپیماهای برجامی به تهران می‌رسند - اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد صبح چهارشنبه ۵ مهر ماه دو فروند هواپیمای جدید این شرکت در تهران به زمین خواهند نشست.
برای خرید حافظه همراه چقدر باید هزینه کرد؟
برای خرید حافظه همراه چقدر باید هزینه کرد؟ - برای خرید هارد‌دیسک‌های اکسترنال که امروزه طرفداران زیادی دارند باید حداقل 205 هزار تومان هزینه کرد.
ایران برای عرضه 2 نوع جدید نفت خام به بازارهای جهانی آماده است
ایران برای عرضه 2 نوع جدید نفت خام به بازارهای جهانی آماده است - مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: 2 نوع نفت خام جدید فوق سنگین ایران با نام‌های کورش (لایه نفتی پارس جنوبی) و ادامه...
حمایت مجلس از اجرای بخشنامه افزودن سهم اضافه کار به مستمری بازنشسته‌ها/ بسیاری از مردم در این راستا به ما مراجعه  می‌کردند
حمایت مجلس از اجرای بخشنامه افزودن سهم اضافه کار به مستمری بازنشسته‌ها/ بسیاری از مردم در این راستا به ما مراجعه می‌کردند - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از تسری اجرای بخشنامه مربوط به افزودن سهم اضافه کار به مستمری بازنشستگان پس از سال 95 حمایت می کند.
افزایش تقاضا برای سوخت، به تعادل بازار نفت سرعت می بخشد
افزایش تقاضا برای سوخت، به تعادل بازار نفت سرعت می بخشد - روز سه شنبه مدیران ارشد صنعت نفت گفته اند که رشد تقاضای قوی برای نفت در اقتصادهای نوظهور به رهبری چین و هند، و همچنین از سوی اروپا، موجب می شود که ذخایر نفتی، سریعتر از انتظار کاهش یابند و بازار جهانی نفت با شتاب بیشتری در مسیر تعادل دوباره قرار گیرد.
جلالی: هزینه‌های جاری کل بودجه کشور را بلعیده‌اند
جلالی: هزینه‌های جاری کل بودجه کشور را بلعیده‌اند - رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در سال جاری درصد کمی از بودجه عمرانی تخصیص یافته است، گفت: هزینه‌های جاری کل بودجه کشور ادامه...
دیدار آتی مقامات ایران و سوئیس برای برداشتن موانع مبادلات بانکی
دیدار آتی مقامات ایران و سوئیس برای برداشتن موانع مبادلات بانکی - سفیر سوئیس خبر داد که هیاتی از مقامات وزارت دارایی و نظام بانکی این کشور بزودی با همتایان ایرانی خود دیدار و در مورد توسعه مراودات و راههای گذر از موانع موجود در سر راه مبادلات بانکی بحث و تبادل‌نظر خواهند داشت.
همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق آثار سوئی بر روابط تجاری دارد
همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق آثار سوئی بر روابط تجاری دارد - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: شرایط فعلی فضای سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان را تهدید می‌کند و تنش‌های سیاسی آثار سوئی بر روابط تجاری خواهد گذاشت.
بانک‌های اروپایی موج جدید سرمایه‌گذاری در ایران را آغاز کردند/ امضا ۲میلیارد یورو قرارداد طی یک هفته
بانک‌های اروپایی موج جدید سرمایه‌گذاری در ایران را آغاز کردند/ امضا ۲میلیارد یورو قرارداد طی یک هفته - در حالی که واشنگتن تلاش دیگری را در راستای محدود کردن ارتباطات بین ایران و آمریکا صورت داده است، بانک های اروپایی موج جدیدی از سرمایه گذاری ها در ایران را…
قیمت نفت برنت به بالاترین نرخ در ۲۶ ماه گذشته رسید
قیمت نفت برنت به بالاترین نرخ در ۲۶ ماه گذشته رسید - روز سه شنبه، قیمت نفت افزایش چشمگیری یافت و نفت برنت به بالاترین نرخ خود در ۲۶ ماه گذشته رسید. دلیل افزایش قیمت نفت تهدید ترکیه به قطع صادرات نفت از کوردستان عراق و همچنین نشانه هایی مبنی بر به متعادل رسیدن عرضه و تقاضا در بازار نفت بوده است.
خطای دید در محاسبه تورم
خطای دید در محاسبه تورم - در‌حالی‌که در اقتصاد ایران محاسبه نرخ تورم به‌عنوان معیار اصلی، براساس تغییرات 24 ماهه صورت می‌گیرد، اما پژوهش‌های مستقل حاکی از ادامه...
انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مورد تایید نیست
انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مورد تایید نیست - مدیرکل نظارت بر تشکلها و هماهنگی و امور استانهای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکننگان با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق مصرف‌کنندگان باید مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند، فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را مورد تایید ندانست.
قدم‌های تازه دولت برای مبارزه با فساد
قدم‌های تازه دولت برای مبارزه با فساد - اقتصاد سیاسی - معاون اول رییس جمهور گفت:گروهی از فعالان اقتصادی به دلیل شرایط اقتصادی کشور با مشکل مواجه شده اند که باید از این افراد حمایت شود تا برای بازسازی بنگاه های اقتصادی خود فرصت پیدا کنند.
ایران برای عرضه 2 نوع جدید نفت خام به بازارهای جهانی آماده است
ایران برای عرضه 2 نوع جدید نفت خام به بازارهای جهانی آماده است - تهران- ایرنا- مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: 2 نوع نفت خام جدید فوق سنگین ایران با نام‌های کورش (لایه نفتی پارس جنوبی) و غرب کارون به بازارهای جهانی عرضه می شود.
نخستین گام صادرات پوشاک ایران برداشته شد
نخستین گام صادرات پوشاک ایران برداشته شد - تهران- ایرنا- مدیرکل دفترصنایع نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نخستین محموله صادراتی پوشاک تولید داخلی با درج نام «ایران» در برچسب نشان تجاری یک شرکت ترکیه ای، روانه بازارهای هدف می شود.
تنها ۳۷درصد از بازار افغانستان در اختیار ایران است
تنها ۳۷درصد از بازار افغانستان در اختیار ایران است - رایزن اقتصادی سفارت افغانستان در ایران گفت: ۳۵ تا ۳۷ درصد بازار ۳۰۰ میلیون دلاری افغانستان به ایرانیان اختصاص دارد، اما متاسفانه کالاهای ایرانی تنها به غرب و…
افزایش قیمت نان رد شد
افزایش قیمت نان رد شد - رییس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی گفت: علی رغم افزایش هزینه های تولید و ثبات قیمت نان در سه سال اخیر، ستاد تنظیم بازار برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد.
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا به تهران می‌رسند
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا به تهران می‌رسند - شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد صبح فردا دو فروند هواپیمای جدید این شرکت در تهران به زمین خواهند نشست.
پرونده‌ حقوق‌های نجومی به دادگاه ارسال شد/ اعلام جرم علیه مدیر تلگرام
پرونده‌ حقوق‌های نجومی به دادگاه ارسال شد/ اعلام جرم علیه مدیر تلگرام - نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه…
قیمت واقعی دلار تک‌نرخی چقدر است؟
قیمت واقعی دلار تک‌نرخی چقدر است؟ - با وجود اختلاف نظرهایی که درباره قیمت واقعی دلار و همچنین نرخ آن در زمان یکسان‌سازی وجود دارد، دولت تاکید دارد که قیمت دلار در زمان یکسان‌سازی بین نرخ فعلی…
رشد ۵برابری صادرات محصولات پلیمری به عراق
رشد ۵برابری صادرات محصولات پلیمری به عراق - رئیس دفتر صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: در ۵ سال گذشته صادرات مواد پلیمری به عراق به بیش از ۱۰۰ هزار تن رسیده که رشدی ۵ برابری را نشان می…
هزینه پخت قیمه نذری چقدر تمام می‌شود؟
هزینه پخت قیمه نذری چقدر تمام می‌شود؟ - با شروع ماه محرم پخت نذریدر هیئت‌ها و تکایا آغاز شده که برای طبخ یک قیمه نذری برای 100 نفر با هزینه اقلامی چون برنج، گوشت، ادویه، حبوبات و ... را در نظر گرفت.
دلار در مسیر صعود
دلار در مسیر صعود - ایلنا: در بازار امروز سه‌شنبه چهارم مهرماه 96 بهای دلار آمریکا به 3913 تومان رسید.
سکه تصویر امام باز هم بالا رفت
سکه تصویر امام باز هم بالا رفت - ایلنا: در بازار امروز سه‌شنبه چهارم مهر ماه 96 بهای سکه تصویر امام با دو هزار تومان رشد نسبت به روز گذشته به 1 میلیون و 247 هزار تومان رسید.
رئیس جدید مناطق آزاد از منطقه آزاد ارس بازدید کرد
رئیس جدید مناطق آزاد از منطقه آزاد ارس بازدید کرد - در بازدید یک روزه مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از منطقه آزاد ارس، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در حوزه‌های عمرانی، سرمایه گذاری، صنعتی و گردشگری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
افزایش قیمت سکه/ 18 ارز نزولی شد/ صعود شاخص بورس
افزایش قیمت سکه/ 18 ارز نزولی شد/ صعود شاخص بورس - در 24 ساعت گذشته خبرهایی در خصوص قیمت خودروی سانگ‌یانگ، قیمت سکه، قیمت ارز بین‌بانکی،قیمت تخم‌مرغ، شاخص بورس، قیمت دلار و قیمت خودروی تندر 90 در خبرگزاری میزان منتشر شده است.
آمادگی برای توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی پتروشیمی به عراق و افغانستان
آمادگی برای توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی پتروشیمی به عراق و افغانستان - تهران- ایرنا- یک مسوول صنعت پتروشیمی گفت: عراق و افغانستان بزرگ ترین ظرفیت همکاری با ایران را دارند که در صورت استفاده از آن، افزون بر تامین ماشین آلات و مواد اولیه به ارایه خدمات فنی، مهندسی و پشتیبانی منجر می شود.
پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ارسال شد/ اعلام جرم علیه مدیر تلگرام
پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ارسال شد/ اعلام جرم علیه مدیر تلگرام - نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه…
اعتراض ایران به ترکیه برای الزام تصدیق گواهی مبدا کالای صادراتی
اعتراض ایران به ترکیه برای الزام تصدیق گواهی مبدا کالای صادراتی - معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: اقدام ترکیه برای الزام تصدیق اسناد تجاری مرتبط با گواهی مبدا از ایران توسط سفارتخانه آن کشور در تهران،…
استارت صادرات گاز ایران به عراق/ عراق دومین هدف صادراتی ایران
استارت صادرات گاز ایران به عراق/ عراق دومین هدف صادراتی ایران - براساس آخرین آمارها، عراق با ۲ میلیارد دلار واردات از ایران در چهار ماهۀ نخست سال جاری، دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی به شمار می‌آید.
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا وارد کشور می‌شود
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا وارد کشور می‌شود - ایلنا: دو فروند هواپیمای ای‌تی‌آر جدید فردا صبح وارد فرودگاه مهرآباد می‌شود.
افراد تحت پوشش کمیته امداد یارانه بیشتری می‌گیرند/ مابقی بدهی به گندمکاران تا دو ماه آینده پرداخت می‌شود
افراد تحت پوشش کمیته امداد یارانه بیشتری می‌گیرند/ مابقی بدهی به گندمکاران تا دو ماه آینده پرداخت می‌شود - ایلنا: محمدباقر نوبخت گفت: تاکنون ٨ میلیون و ٨٦٢ هزار تن گندم خریداری شده که ارزش خریدها به ١١ هزار و ٥٨٠ میلیارد تومان رسیده است که ٨ هزار و ٤٠ میلیارد تومان تاکنون…
سن مدیران دولتی 13 سال کاهش می‌یابد
سن مدیران دولتی 13 سال کاهش می‌یابد - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با تأکید براینکه دولت بنا دارد تا پایان برنامه ششم توسعه ۱۳ سال سن مدیران کشور را کاهش دهد، گفت: ۸ سال از این کاهش سن مدیران کشور تا پایان دولت دوازدهم اتفاق خواهد افتاد.
اگر تدابیر مدیریتی نبود امکان اجتناب از خاموشی سراسری وجود نداشت
اگر تدابیر مدیریتی نبود امکان اجتناب از خاموشی سراسری وجود نداشت - مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه اگر تدابیر مدیریتی به موقع در صنعت برق نبود امکان گذر از پیک برق بدون تجربه خاموشی سراسری وجود نداشت، گفت:‌ امسال ۲۵۰۰ مگاوات افزایش مصرف داشتیم اما ۴۵۰۰ مگاوات برق مدیریت شد.
قیمت طلا 12 دلار کاهش یافت
قیمت طلا 12 دلار کاهش یافت - علی‌رغم کاهش 11.86 دلاری قیمت طلا، این فلز گران بها همچنان نزدیک بالاترین قیمت یک هفته گذشته معامله می‌شود.
هشدار ایمنی شرکت برق به هیات‌های عزاداری
هشدار ایمنی شرکت برق به هیات‌های عزاداری - شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای مسئولین تکایا ، مساجد ، حسینیه ها و دسته های عزاداری سالار شهیدان در ایام سوگواری محرم را به رعایت نکات ایمنی فرا خواند.
عراق دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی شد
عراق دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی شد - بر اساس آخرین آمارها، عراق با 2 میلیارد دلار واردات از ایران در چهار ماهۀ نخست سال جاری، دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی به شمار می‌آید.
دفتر سیستم بازاریابی بین المللی آموزش فنی حرفه ای آلمان در تهران گشایش یافت
دفتر سیستم بازاریابی بین المللی آموزش فنی حرفه ای آلمان در تهران گشایش یافت - تهران- ایرنا- دفتر نمایندگی سیستم بازاریابی بین المللی آموزش فنی و حرفه ای آلمان (آی موو-iMOVE) با هدف گسترش همکاری های آموزشی در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در تهران راه اندازی شد.
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا به تهران می‌رسند
هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی فردا به تهران می‌رسند - شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد صبح فردا دو فروند هواپیمای جدید این شرکت در تهران به زمین خواهند نشست. ادامه...
پاکستان؛ مشتری جدید گوجه‌فرنگی ایران
پاکستان؛ مشتری جدید گوجه‌فرنگی ایران - دولت فدرال پاکستان تصمیم گرفته تلاش هایی برای واردات گوجه فرنگی از ایران و افغاستان انجام دهد.
مدیریت موفق صنعت برق در تامین پیک مصرف تابستان/ نقش حساس مدیران برق در لحظه وقوع پیک
مدیریت موفق صنعت برق در تامین پیک مصرف تابستان/ نقش حساس مدیران برق در لحظه وقوع پیک - ایلنا: مدیرعامل توانیر گفت: عبور از پیک مصرف برق در سال جاری از موضوعات بسیار مهم این صنعت بود که شاید اگر تدابیر مدیریتی به موقع در این صنعت نبود، امکان گذر از پیک…
طرح کارورزی دولت باید به دست دانشگاه‌ها سپرده شود/نقش نیروی کار با مهارت در ایجاد ارزش افزوده تولید
طرح کارورزی دولت باید به دست دانشگاه‌ها سپرده شود/نقش نیروی کار با مهارت در ایجاد ارزش افزوده تولید - نائب رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری با تأکید بر اینکه طرح کارورزی دولت باید به دست نهادهای آموزشی همچون دانشگاه‌ها سپرده شود، گفت: اشکال اساسی این است که نباید متولی طرح کارورزی را معاونت روابط کار وزارت کار قرار می‌دادند.