سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ / Tuesday, 21 February, 2017

آخرین اخبار سرویس اقتصاد

نرخ جدید انواع میوه و سبزی در بازار/ پرتقال جنوب صدرنشین گرانی ها
نرخ جدید انواع میوه و سبزی در بازار/ پرتقال جنوب صدرنشین گرانی ها - مهاجران گفت: علی رغم افزایش عرضه مرکبات جنوب، قیمت‌ها در بازار کاهش نیافته است.
زنان در کجای اقتصاد عربستان ایستادند؟
زنان در کجای اقتصاد عربستان ایستادند؟ - بازارکار - زن های سعودی یکی از سه شغل برتر بازار مالی را در عربستان به عهده گرفتند.
افزایش ۵۶ درصدی کشفیات قاچاق کالا توسط گمرک
افزایش ۵۶ درصدی کشفیات قاچاق کالا توسط گمرک - گمرک ایران از افزایش ۵۶درصدی کشفیات قاچاق کالا در گمرکات اجرایی با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجاری خبر داد.
فهم بهتر اقتصاد مقاومتی با درک بهتر شرایط اقتصاد کشور
فهم بهتر اقتصاد مقاومتی با درک بهتر شرایط اقتصاد کشور - مشاور تشخیص مصلحت نظام با اشاره به محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی گفت: تحقق دستاوردهای کشور، تداوم پیشرفت، دستیابی اقتصاد متکی به دانش و فناوری، تحقق عدالت بنیادی، درون‌سازی اقتصاد، برون‌گرا شدن اقتصاد و پیش‌رو بودن اقتصاد از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌آید.
حباب ٧٠‌ هزار تومانی قیمت سکه
حباب ٧٠‌ هزار تومانی قیمت سکه - بازار جهانی طلا در هفته گذشته، دوشنبه صبح با شروع به کار بورس‌های استرالیا و شرق آسیا، طبق معمول هر هفته، فعالیت هفتگی خود را شروع کرد.
عیدی وحقوق بهمن پرداخت شد
عیدی وحقوق بهمن پرداخت شد - خزانه داری کل کشور اعلام کرد که عیدی و حقوق بهمن کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری پرداخت شد.
قیمت خودروهای داخلی در 3 اسفند 95
قیمت خودروهای داخلی در 3 اسفند 95 - قیمت خودروهای داخلی در 3 اسفند 95 را رد یانجا مشاهده کنید.
پیدا و پنهان عملکرد وزارت نفت در پروژهای اقتصاد مقاومتی
پیدا و پنهان عملکرد وزارت نفت در پروژهای اقتصاد مقاومتی - روند اجرای پروژه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزارت نفت در نیمه نخست سال، متفاوت بوده است. از سویی، برخی از پروژه ها مانند راه اندازی ۱۲ مجتمع پتروشیمی و افزایش ظرفیت تولید نفت از میادین مشترک غرب کارون روند قابل قبولی داشته اما از سوی دیگر، برخی از پروژه های مهم مانند راه اندازی فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس روند کندی داشته و امید چندانی به تکمیل آنها تا پایان امسال وجود ندارد.
سراتو چگونه در بورس کشف قیمت می‌شود؟
سراتو چگونه در بورس کشف قیمت می‌شود؟ - چند روز پیش مدیرعامل سایپا از عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا خبر داد در همین راستا به تازگی امیدنامه پذیرش سراتو در بورس کالای ایران منتشر شده است.
ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت
ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت - وزیر نفت عراق گفت: نتایج حاصل از ارزیابی و اکتشاف در مرکز و جنوب عراق منتهی به افزایش رقم برآورد شده درذخایر نفتی ثبت شده کشور به ۱۵۳ میلیارد بشکه شد در حالی که برآورد قبلی ۱۴۳ میلیارد بشکه بود .
اعلام رقم هزینه اقلام خوراکی کارگران در جلسه آینده
اعلام رقم هزینه اقلام خوراکی کارگران در جلسه آینده - در آخرین جلسه کارگروه تخصصی مزد مراجع آماری مورد وثوق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد تا جدول مربوط به اقلام خوراکی‌ها استخراج و پس از تکمیل در جلسه آینده ارائه شود.
پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا 10 سال آینده
پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا 10 سال آینده - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره سنجشی بومی ایران تا پنج سال آینده خبر داد و گفت: ظرف 10 سال آینده ماهواره مخابراتی ایران به فضا پرتاب می‌شود.
کارنامه فرابورس ایران در ۱۱ ماه گذشته/ تعداد ۷۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ورقه بهادار خرید و فروش شد
کارنامه فرابورس ایران در ۱۱ ماه گذشته/ تعداد ۷۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ورقه بهادار خرید و فروش شد - ایلنا: تعداد ۱۱ میلیارد ورقه گواهی تسهیلات مسکن (تسه) به ارزش ۹ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال در ۱۱ ماه گذشته در فرابورس معامله شده است که نشان از رشد ۲ درصدی حجم و…
کاهش قیمت ۲۱ ارز بانکی
کاهش قیمت ۲۱ ارز بانکی - بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز (سه‌شنبه سوم اسفندماه) اعلام کرد که براساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله دلار آمریکا و پوند انگلیس نسبت به روز گذشته افزایش…
بانک مرکزی رقیب مرکز آمار در حوزه آمارهای اقتصادی است
بانک مرکزی رقیب مرکز آمار در حوزه آمارهای اقتصادی است - رئیس امور اقتصاد مقاومتی شورای اقتصاد برنامه و بودجه گفت: هم اکنون بانک مرکزی به عنوان رقیبی برای مرکز آمار در حوزه آمارهای اقتصادی فعالیت می‌کند اما در خصوص استاندارسازی آمارها مرکز آمار ایران باید نقش اصلی را ایفا کند.
چشم تولیدکنندگان داخلی تجهیزات برق و نفت به قلم نعمت‌زاده/ آقای وزیر! صنعت فقط خودرو نیست
چشم تولیدکنندگان داخلی تجهیزات برق و نفت به قلم نعمت‌زاده/ آقای وزیر! صنعت فقط خودرو نیست - چشم بسیاری از تولیدکنندگان کالاهای برقی و نفتی به قلم وزیر صنعت است تا ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخل را هیئت دولت پیشنهاد داده و به تصویب برسد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی تلفنی احضار شد/ایرلاین ها باید پاسخگو باشند
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی تلفنی احضار شد/ایرلاین ها باید پاسخگو باشند - مدیرکل روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور در واکنش به احضار مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی به دادسرا، گفت: مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی به صورت تلفنی احضار شده است.
ناهمخوانی قواره جیب مردم با قیمت‌ها /نمایشگاه فصلی رمق عمده فروشان را هم گرفت
ناهمخوانی قواره جیب مردم با قیمت‌ها /نمایشگاه فصلی رمق عمده فروشان را هم گرفت - ادامه روند فرسایشی رکود اقتصاد در بازار، کوچک شدن جیب مردم حقوق بگیر و کارگر، گرانی قیمت کالای اساسی و بی رونقی در خرید مایحتاج زندگی، هم مردم و هم بازاریان را ...
گرفتاری حقوقی محتوای کاربر برای مدیر سایت/ ایرلانی که بلیت اینترنتی فروش رفته را به 2 برابر قیمت چارتر کرد
گرفتاری حقوقی محتوای کاربر برای مدیر سایت/ ایرلانی که بلیت اینترنتی فروش رفته را به 2 برابر قیمت چارتر کرد - صاحبان کسب‌وکار اینترنتی با اشاره به چالش‌های خود، از شرط تأهل برای دریافت مجوز، احضار پیاپی به دادگاه‌ها، ضررده بودن تمامی سامانه‌های توزیع اینترنتی فیلم و ایرلانی که بلیت اینترنتی را کنسل و با دو برابر قیمت چارتر کرد سخن گفتند.
حضور ۱۰ وزیر در خوزستان و دریغ از یک مصوبه برای ریزگردها
حضور ۱۰ وزیر در خوزستان و دریغ از یک مصوبه برای ریزگردها - نماینده مردم دزفول با اشاره به شرایط کنونی استان خوزستان تصریح کرد: ۱۰ وزیر دولت به استان خوزستان سفر کرده‌اند، اما دریغ از یک مصوبه مناسب برای مبارزه با ریزگردها است.
فروش عینک‌های آفتابی با قابلیت ضبط ویدئو آغاز شد
فروش عینک‌های آفتابی با قابلیت ضبط ویدئو آغاز شد - شرکت اسنپ از اغاز فروش عینک های آفتابی خود خبر داده که برای ضبط تصاویر ویدئویی نیز قابل استفاده هستند. قیمت این عینک ها 130 دلار است.
روسیه به دنبال تصاحب قراردادهای ساخت نیروگاه در ایران است/ورود 2 غول انرژی روسی برای ساخت نیروگاه
روسیه به دنبال تصاحب قراردادهای ساخت نیروگاه در ایران است/ورود 2 غول انرژی روسی برای ساخت نیروگاه - وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه ایران قصد دارد نیروگاه‌های زیادی را بسازد، گفت: روسیه می‌خواهد سهم زیادی در قراردادهای ساخت این نیروگاه‌ها داشته باشد به شرطی که قراردادها در حجم بزرگی باشد.
نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال 96
نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال 96 - نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی که قرار بود طبق قول دولت قبل از شروع سال زراعی در مهر ۹۵ اعلام شود: با تاخیر ۵ ماهه اعلام می‌شود، بر این اساس هر کیلوگرم گندم ۱۳۰۰ تومان نرخ گذاری شد.
جزئیات گرانی و ارزانی کالاها در آستانه نوروز/قیمت ۶ گروه کالایی بالا رفت
جزئیات گرانی و ارزانی کالاها در آستانه نوروز/قیمت ۶ گروه کالایی بالا رفت - بر اساس گزارش های رسمی بانک مرکزی، شش گروه کالاهایی تخم مرغ، قند و شکر، برنج، میوه های تازه، مرغ و چای در آستانه ایام پایانی سال با افزایش قیمت مواجه شده اند.
جولان کالاهای خارجی در نمایشگاه‌های بهاره/ عرضه کالا داخلی با 25 درصد تخفیف نمایشگاهی
جولان کالاهای خارجی در نمایشگاه‌های بهاره/ عرضه کالا داخلی با 25 درصد تخفیف نمایشگاهی - درحالی که نمایشگاه‌های بهاره با شعار حمایت از تولید داخل شروع به کار کرده است، درمیان غرفه‌ها جنس‌های خارجی بسیاری به چشم می‌خورد.
واردات سیگار ۷۳ درصد کم شد
واردات سیگار ۷۳ درصد کم شد - رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور واردات ۱۱ ماهه سیگار در سال جاری را ۳.۸ میلیارد نخ اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با واردات مدت مشابه سال قبل ۱۴.۳ میلیارد نخ (۷۳ درصد) کاهش یافته است.
پرداخت بزرگ‌ترین خسارت محموله داروهای وارداتی به مبلغ ۶۸ میلیارد ریال توسط بیمه ایران
پرداخت بزرگ‌ترین خسارت محموله داروهای وارداتی به مبلغ ۶۸ میلیارد ریال توسط بیمه ایران - ایلنا: خسارت وارد شده به محموله وارداتی یک شرکت دارویی به مبلغ بیش از 6 میلیارد و 840 میلیون تومان از محل بیمه نامه حمل کالای وارداتی این شرکت، از سوی بیمه ایران…
۵ خودروی جدید تویوتا به ایران وارد خواهد شد/ برای ورود خودروهای هیبریدی برنامه گسترده‌ای داریم
۵ خودروی جدید تویوتا به ایران وارد خواهد شد/ برای ورود خودروهای هیبریدی برنامه گسترده‌ای داریم - ایلنا: مدیر بازاریابی نمایندگی تویوتا گفت: در سال جدید ما 5 خودرو جدید عرضه خواهیم کرد. ضمن آن که ما برای واردات خودروهای هیبریدی برنامه گسترده‌ای داریم.
بررسی راهکارهای رونق صنعت طلا در ایران
بررسی راهکارهای رونق صنعت طلا در ایران - کارشناسان می‌گویند: نباید مالیات برارزش افزوده را به صفر رساند و لایحه کاهش 6 درصدی این مالیات منطقی است.
هفته آینده هزینه سبد کارگران تعیین می‌شود
هفته آینده هزینه سبد کارگران تعیین می‌شود - عضو ستاد مزد۹۶، از توافق گروه‌های کارگری،کارفرمایی ودولت بر سر اقلام موجود در سبد معیشت کارگران خبردادو گفت:هفته آینده هزینه این سبد نیز با توافق طرفین مشخص…
تثبیت قیمت شیرینی شب عید/ اختصاص ۷۵غرفه نمایشگاه‌های بهاره به قنادان
تثبیت قیمت شیرینی شب عید/ اختصاص ۷۵غرفه نمایشگاه‌های بهاره به قنادان - رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: در نمایشگاه‎های بهاره امسال شهر تهران حدود 75 غرفه به صنف قنادان اختصاص یافته است که این غرفه‌ها بیشتر به عرضه شیرینی‌ و…
۴ شرکت روی دست دولت ماند
۴ شرکت روی دست دولت ماند - سهام ۵ شرکت دولتی دیروز به مزایده گذاشته شد که تنها برای یکی از آنها خریدار وجود داشت.
افزایش ۵ برابری واردات رسمی پوشاک به کشور در ۱۰ ماهه امسال
افزایش ۵ برابری واردات رسمی پوشاک به کشور در ۱۰ ماهه امسال - وزارت صنعت ضمن ارائه توضیحاتی در مورد پوشاک قاچاق اعلام کرد که در ۱۰ ماهه امسال واردات رسمی پوشاک ۵ برابر افزایش یافته است.
۲۲ میلیون مترمکعب گاز هر ساعت در منازل می‌سوزد/ نگرانی از افت فشار گاز در شهرهای شمالی
۲۲ میلیون مترمکعب گاز هر ساعت در منازل می‌سوزد/ نگرانی از افت فشار گاز در شهرهای شمالی - روز گذشته رکورد کم سابقه ۵۳۰ میلیون مترمکعب مصرف روزانه گاز در بخش خانگی به ثبت رسید. به عبارتی در ۲۴ ساعت گذشته به طور متوسط در هر ساعت حدود ۲۲ میلیون مترمکعب گاز در منازل مسکونی سراسر کشور به مصرف رسیده است.
تجارت ۲.۸ میلیارد یورویی ایران و آلمان در سال نخست برجام
تجارت ۲.۸ میلیارد یورویی ایران و آلمان در سال نخست برجام - مبادلات تجاری ایران و آلمان در نخستین سال اجرای برجام با رشد ۲۲ درصدی مواجه شد و به ۲.۸۸۷ میلیارد یورو رسید.
برنامه جدید کاهش تولید نفت روسیه در ماه فوریه/ زنگنه و نواک امروز گفت‌وگوی نفتی دارند
برنامه جدید کاهش تولید نفت روسیه در ماه فوریه/ زنگنه و نواک امروز گفت‌وگوی نفتی دارند - وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه امروز با زنگنه مسائل مختلفی را در حوزه نفت و گاز و همچنین توافق اوپک گفت‌وگو می‌کنند، اعلام کرد: برنامه جدید کاهش تولید نفت را براساس توافق اوپک در ماه فوریه اجرا می‌کند.
اقتصاد مقاوتی بطور جدی درحال اجراست
اقتصاد مقاوتی بطور جدی درحال اجراست - رییس امور اقتصاد مقاومتی شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه گفت: اقتصاد مقاومتی درسطح کشور به طور جدی درحال اجراست و بدای جبران نقص‌های این امر تلاش حود را انجام خواهد داد.
واردات پرتقال با اما و اگرهایی همراه است
واردات پرتقال با اما و اگرهایی همراه است - صفایی گفت: با توجه به ذخیره سازی مناسب، کمبودی در داخل وجود ندارد و تنها به سبب بروز سرما در آذر ماه و آسیب دیدگی پرتقال‌ها ممکن است که تا زمان توزیع بخشی از آنها قابلیت ماندگاری نداشته باشد.
آیا اسنپ و تپسی خطری برای راننده‌ها است؟
آیا اسنپ و تپسی خطری برای راننده‌ها است؟ - صنعت - حامد قدوسی، کارشناس اقتصادی در کانال تلگرامی خود در رابطه با درگیری های اخیر راننده های تاکسی با نرم افزارهای مجازی نوشت.
آغاز بخشودگی جرایم تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون مشتریان بانک کشاورزی
آغاز بخشودگی جرایم تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون مشتریان بانک کشاورزی - با ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از یکصد میلیون تومان مشتریان بانک کشاورزی از امروز آغاز شد.
اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد
اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان با اشاره به تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی درصنعت گردشگری، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایفا کند.
طلا، پناهی برای گریز از ریسک های سیاسی تحمیلی به بازارهای جهانی
طلا، پناهی برای گریز از ریسک های سیاسی تحمیلی به بازارهای جهانی - تهران - ایرنا - رشد قیمت جهانی طلا در بازارهای جهانی را می توان بیش از هرچیز به ریسک های سیاسی مرتبط دانست که انتخابات های پیش رو در حوزه یورو و تحولات اخیر در کاخ سفید به آن دامن زده است.
اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق رشد پویا و پایدار
اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق رشد پویا و پایدار - رئیس امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به موانع موجود برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی برای تحقق رشد پویا و پایدار برنامه ریزی شده و این امر از طریق شاخص‌های مقاوتی اقتصاد محقق خواهد شد.
صادرات فرش ایرانی پشت دژ اُفَک / جا ماندن تار و پود ایرانی از عرضه نمایشگاهی
صادرات فرش ایرانی پشت دژ اُفَک / جا ماندن تار و پود ایرانی از عرضه نمایشگاهی - رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران از مشکل صادرکنندگان برای فرش‌های مرجوعی و صادرات مجدد از کشور آمریکا خبر داد و گفت: به واسطه قانون افک تجار ایرانی توانایی صادرات مجدد فرش‌های خود را از خاک آمریکا ندارند.
سوءاستفاده‌هایی که برخی مالکان از سرقفلی‌داران می‌کنند...
سوءاستفاده‌هایی که برخی مالکان از سرقفلی‌داران می‌کنند... - رییس اتحادیه موسسات توریستی و خودروی کرایه به سوءاستفاده هایی که برخی مالکان از صاحبان سرقفلی می‌کنند، اشاره کرد و گفت: قانون سرقفلی نیاز به اصلاح دارد و موارد زیادی بوده است که این قانون برای مغازه‌دار مشکل ایجاد کرده است.
مهار کانون آنفلوانزای فوق حاد در یزد
مهار کانون آنفلوانزای فوق حاد در یزد - مدیر کل دامپزشکی استان یزد با اشاره به مهار کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در روستای حسین آباد ریسمانی شهرستان یزد، اعلام کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلای انسانی به این بیماری خطرناک گزارش نشده است و مرغداری‌های صنعتی استان نیز تا این لحظه از خطر ابتلای به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ایمن مانده‌اند.
۴ هزار کولبر رسمی داریم، فقط ۱۰ نفر بیمه هستند/ ۶۴ قلم کالا در لیست کالاهای مجاز کولبری است
۴ هزار کولبر رسمی داریم، فقط ۱۰ نفر بیمه هستند/ ۶۴ قلم کالا در لیست کالاهای مجاز کولبری است - ایلنا: مدیر بازارچه مرز تمرچین گفت: بازارچه مرزی یک محوطه مصور در نقطه صفر مرزی است که به موجب موافقت ریاست جمهور به منظور…
درآمدهای نجومی آرایشگران
درآمدهای نجومی آرایشگران - آرایشگری شغلی به روز بوده و هیچ آرایشگری نمی تواند با اکتفا به آموخته های خود در سال های گذشته با دیگران در این راه رقابت کند، دنیای مد و زیبایی نیز روز به…
چرا پلی‌اکریل ۴۰ ساله اصفهان تعطیل شد؟
چرا پلی‌اکریل ۴۰ ساله اصفهان تعطیل شد؟ - تنها تولیدکننده اکریلیک کشور با ۲ هزار کارگر به دلیل به دلیل سوء مدیریت، واگذاری‌های غلط و کمبود نقدینگی چند ماهی است که با تعطیلی خط تولید روبه رو شده است.
آمازون 5000 شغل در انگلیس ایجاد می‌کند
آمازون 5000 شغل در انگلیس ایجاد می‌کند - شبکه شرکت آمازون در انگلیس از ایجاد بیش از 5000 فرصت شغلی در این کشورخبر داده است. این فرصت های شغلی در سال 2017 در انگلیس ایجاد می شوند.
رشد شاخص بورس در آغاز معاملات سوم اسفند ماه
رشد شاخص بورس در آغاز معاملات سوم اسفند ماه - شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۴۵. ۶۱ واحدی به پله ۷۷ هزار و ۷۴۳ واحد رسید.
رشد قیمت دلار و پوند بانکی و افت ارزش یورو
رشد قیمت دلار و پوند بانکی و افت ارزش یورو - تهران- ایرنا- بانک مرکزی امروز (سه شنبه) نرخ برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش دلار آمریکا و پوند انگلیس به همراه 11 ارز دیگر نسبت به دیروز افزایش و 21 ارز همچون یورو کاهش داشتند و پنج ارز نیز ثابت ماند.
نمایشگاه های بزرگ به شهر آفتاب منتقل شود
نمایشگاه های بزرگ به شهر آفتاب منتقل شود - نماینده مردم تهران در مجلس شواری اسلامی گفت: احداث مجموعه شهر آفتاب برای شهر تهران بسیار لازم بوده است بنابر این نمایشگاه های بزرگ حتما باید به مجموعه شهر آفتاب منتقل شود.
از سرقت مسلحانه تا چک‌پول‌های جعلی/کیفیت زندگی بانکی‌ها پایین است
از سرقت مسلحانه تا چک‌پول‌های جعلی/کیفیت زندگی بانکی‌ها پایین است - کارمند یک بانک دولتی:برای یک صفر اشتباه، 90‌میلیون تومان خسارت از جیب دادم.جامعه، ما را رباخوار می‌داند، خجالت می‌کشیم بگوییم کارمند بانکیم.  
اعلام رسمی همکاری مشترک فولکس و ماموت
اعلام رسمی همکاری مشترک فولکس و ماموت - فولکس واگن آلمان و گروه صنعتی ماموت ظاهرا قرار است این دو شرکت طی ماه جاری، رسما اعلام همکاری کنند.
مهمترین مزیت اقتصادی کشور در صنایع تبدیلی است
مهمترین مزیت اقتصادی کشور در صنایع تبدیلی است - رئیس هیات مدیره پالایشگاه غلات‌ مهمترین مزیت اقتصادی کشور را در صنایع تبدیلی عنوان کرد و گفت: این بخش هم می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند و هم موجب ارزآوری برای ‌کشور شود.
دعوت از ایرانی‌ها جهت توسعه "اقتصاد سبز"
دعوت از ایرانی‌ها جهت توسعه "اقتصاد سبز" - شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای با ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه ایران جهت حضور بنگاه‌ها تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در نشست و همایش شورای تجاری سازمان شانگهای در شهر آلماتی و آستانه قزاقستان دعوت کرده است.
سناریوی تولید نفت در میادین مشترک با عراق از ابتدا تا اکنون/ پیش‌بینی تولید یک میلیون و ۴۰ هزار بشکه‌ای تا افق ۱۴۰۰
سناریوی تولید نفت در میادین مشترک با عراق از ابتدا تا اکنون/ پیش‌بینی تولید یک میلیون و ۴۰ هزار بشکه‌ای تا افق ۱۴۰۰ - ایلنا: طبق برآوردهای صورت گرفته توسعه میدان‌های نفتی منطقه غرب رود کارون، از آغاز تا تکمیل تا افق سال 1400، در مجموع به حدود…
میانگین نرخ سود بین بانکی ۱۸.۹ درصد است/ نرخ سود بین بانکی ۲۶ درصد، واقعیت ندارد
میانگین نرخ سود بین بانکی ۱۸.۹ درصد است/ نرخ سود بین بانکی ۲۶ درصد، واقعیت ندارد - ایلنا: پیمان قربانی گفت: میانگین نرخ سود بین بانکی ۱۸.۹ دهم درصد است و نرخ ۲۶ درصد درست نیست.
پیگیری اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه/ رشد 70 درصدی مبادلات بازرگانی دو کشور
پیگیری اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه/ رشد 70 درصدی مبادلات بازرگانی دو کشور - ایلنا: در نشست مشترک وزرای نیروی ایران و انرژی روسیه آخرین وضعیت طرح‌های اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه پیگیری و بررسی شد.
خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی 208 روستای استان بوشهر
خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی 208 روستای استان بوشهر - ایلنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: بارندگی‌های شدید هفته گذشته و جاری شدن سیل موجب شد تا به تاسیسات آبرسانی 208 روستایی استان خسارت وارد شود.
احداث نیروگاه "سیریک" پیش درآمد ارتقای رفاه در کشور / گام مهم در پیشبرد روابط ایران و روسیه
احداث نیروگاه "سیریک" پیش درآمد ارتقای رفاه در کشور / گام مهم در پیشبرد روابط ایران و روسیه - ایلنا: وزیر نیرو در آئین کلنگ زنی نیروگاه سیریک هرمزگان گفت: احداث این نیروگاه یکی از نمادهای دوستی ایران و روسیه است.
وزیران نفت ایران و عراق یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند
وزیران نفت ایران و عراق یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند - ایلنا: وزیران نفت ایران و عراق در پایان مذاکرات در بغداد، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‎های مختلف نفت و گاز امضا کردند.
اعلام آمادگی بانک ملی ایران و میربیزنس بانک روسیه برای حمایت از فعالان اقتصادی دو کشور
اعلام آمادگی بانک ملی ایران و میربیزنس بانک روسیه برای حمایت از فعالان اقتصادی دو کشور - ایلنا: مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار معاون بانک مرکزی روسیه، لازمه تحقق اهداف تجاری و اقتصادی میان دو کشور را «ایجاد روابط بانکی قوی» دانست و گفت: بانک ملی ایران…
عیدی و حقوق بهمن پرداخت شد
عیدی و حقوق بهمن پرداخت شد - ایلنا: خزانه داری کل کشور اعلام کرد که عیدی و حقوق بهمن کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری پرداخت شد.
بررسی وضعیت بازار ارز بر اساس آمار
بررسی وضعیت بازار ارز بر اساس آمار - توافقات و اجرای برجام، انتخابات ریاست جمهوری در ایران و آمریکا، ایام اربعین و سال نو میلادی از مهم‌ترین دلایل بروز افت و خیزهای ناگهانی قیمت ارز در ایران طی…
دارندگان سهام عدالت سود می‌گیرند
دارندگان سهام عدالت سود می‌گیرند - با تصویب شورای عالی اجرای اصل ۴۴ سازمان خصوصی‌سازی مکلف شد تا زمان آزادسازی سهام عدالت، سود این سهام را از شرکتهای سرمایه‌پذیر وصول و متناسب با میزان سهام…
تورم دورقمی، پاشنه آشیل بازار بدهی
تورم دورقمی، پاشنه آشیل بازار بدهی - استفاده از اوراق بدهی دولتی در شرایط وجود تورم دورقمی، منجر به تشدید حجم بدهی دولتی در طول سال‌های بعد خواهد شد. از این رو، تک‌رقمی نگه‌داشتن تورم دارای اهمیت…
واردات فرانسه از ایران ۴۵ برابر شد
واردات فرانسه از ایران ۴۵ برابر شد - واردات فرانسه از ایران در سال ۲۰۱۶ با رشد ۴۵ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۱.۳۴۸ میلیارد یورو رسید.