یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ / Sunday, 17 February, 2019

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر

پیکر همسر دکتر شریعتی به خانه ابدی بدرقه شد
پیکر همسر دکتر شریعتی به خانه ابدی بدرقه شد - پیکر مرحوم پوران شریعت رضوی همسر دکتر علی شریعتی با حضور برخی از شخصیت‌های فرهنگی سیاسی و اجتماعی کشور از مقابل حسیینه ارشاد تشییع شد.
موفقیت تجاری «همه می‌دانند»‌ در آمریکا
موفقیت تجاری «همه می‌دانند»‌ در آمریکا - ایلنا: فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی که توسط استودیوی فوکوس فیچرز توزیع می‌شود توانست در آخر هفته‌ای که گذشت بالاترین رقم متوسط فروش به ازای پرده‌های سینمایی…
فرهنگی کردن امنیت، خدمت به فرهنگ است
فرهنگی کردن امنیت، خدمت به فرهنگ است - تهران- ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه تحجر و جمود در عرصه رسانه و فرهنگ جایی ندارد، گفت: امنیتی کردن فرهنگ، خدمت به فرهنگ نیست و در واقع، فرهنگی کردن امنیت، خدمت به فرهنگ محسوب می‌شود.
مسئله «شبی که ماه کامل شد» جهان‌شمول است
مسئله «شبی که ماه کامل شد» جهان‌شمول است - تهران-ایرناپلاس- فرشته صدرعرفایی، بازیگر سینما توانست با دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «یلدا» حضوری متفاوت در جشنواره امسال داشته باشد. او توانست با نقش تأثیرگذارش در «شبی که ماه کامل ‌شد» نظر هیئت داوران و منتقدین را جلب و سیمرغ بلورین را از آن خود کند.
انبار کتاب‌های قاچاق به روی اهالی رسانه باز شد
انبار کتاب‌های قاچاق به روی اهالی رسانه باز شد - تهران- ایرنا- به همت اتحادیه ناشران استان تهران ظهر امروز، اهالی رسانه از انبار کتاب‌های قاچاق که در سال جاری کشف شده است، بازدید کردند.
نویسنده اماراتی در بین نامزدهای نوبل؟
نویسنده اماراتی در بین نامزدهای نوبل؟ - رسانه‌های اماراتی از انتخاب «جمال سند السویدی» به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۹ خبر دادند.
فرضیه‌ای جدید درخصوص «‌استون هنج»
فرضیه‌ای جدید درخصوص «‌استون هنج» - تحقیقات اخیر اطلاعات جدیدی در خصوص چگونگی و منشا سازه‌های سنگی مشهور اروپا همچون «‌استون هنج» ارائه کرده است.
انتظار ایران برای پیوستن چین و مغولستان به پرونده نوروز
انتظار ایران برای پیوستن چین و مغولستان به پرونده نوروز - «ایران منتظر تقاضای رسمی دو کشور چین و مغولستان برای پیوستن به پرونده ثبت جهانی نوروز است که اکنون ۱۲ کشور عضو آن هستند.»
ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری/ تلفیق علم و هنر با طراحی
ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری/ تلفیق علم و هنر با طراحی - ایلنا: دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین‌المللی طراحی با اشاره به ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری داخلی و اهداف برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی طراحی پرداخت.
داستان زیست‌محیطی «طاهر ایبد» برای کودکان در دست انتشار
داستان زیست‌محیطی «طاهر ایبد» برای کودکان در دست انتشار - طاهره ایبد نویسنده کودک و نوجوان، داستان «چه کسی نامه را به شیشه چسباند؟» را برای انتشار به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان سپرده است.
مذاکره و بررسی تولید نمایشی مشترک بین ایران و ترکیه
مذاکره و بررسی تولید نمایشی مشترک بین ایران و ترکیه - ایلنا: حضور هنرمندان تئاتر ترکیه در جشنواره تئاتر فجر و برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه دستاوردهای مختلفی از جمله برنامه‌ریزی برای تولید اثری مشترک و معرفی…
کالبدشکافی تئاتر ایران در حضور شاهدان عینی
کالبدشکافی تئاتر ایران در حضور شاهدان عینی - ایلنا: همزمان با برگزاری نمایشگاه اسناد تئاتر ایران پس از انقلاب در جشنواره تئاتر فجر، نشست‌های پژوهشی تاریخ شفاهی تئاتر ایران از ۳۰ بهمن الی ۳ اسفند هر روز در سالن…
از جا به جایی یک برنامه تا کنسرت استاد رافائل در تالار رودکی
از جا به جایی یک برنامه تا کنسرت استاد رافائل در تالار رودکی - ارکستر دانشگاه هنر به سرپرستی علی باستانی نژاد و رافائل میناسکانیان نوازنده پیانو در چهارمین روز از برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه در تالار رودکی تهران پرداختند.
«تنیده در صدا» را در تالار رودکی بشنوید/ انجام یک کار دشوار
«تنیده در صدا» را در تالار رودکی بشنوید/ انجام یک کار دشوار - نوازنده جوان تنبور در تشریح تازه ترین فعالیت های خود از برگزاری کنسرت «تنیده در صدا» با همراهی ۲ نوازنده دیگر در تالار رودکی تهران خبر داد.
موزه نیویورک تابوت باستانی را به مصر پس می‌دهد
موزه نیویورک تابوت باستانی را به مصر پس می‌دهد - تهران- ایرنا- موزه هنر «متروپولیتن» نیویورک تابوتی زرکوب و باستانی را به مصر باز می‌گرداند.
مستندهای پذیرفته‌شده در جشنواره فیلم ۱۰۰ اعلام شد
مستندهای پذیرفته‌شده در جشنواره فیلم ۱۰۰ اعلام شد - عناوین فیلم‌های مستند پذیرفته‌شده در بخش‌های مسابقه و اکران (خارج از مسابقه) دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 اعلام شد.
جزئیات جشنواره تجسمی «هنر جوان» تشریح شد/ شناسایی هنرمندان مستعد
جزئیات جشنواره تجسمی «هنر جوان» تشریح شد/ شناسایی هنرمندان مستعد - دبیر هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» در نشستی رسانه ای درباره ویژگی های این دوره از جشنواره توضیحاتی را ارایه داد.
فرایند بررسی نمای ساختمان‌ها باید مبتنی بر گفت‌وگو باشد
فرایند بررسی نمای ساختمان‌ها باید مبتنی بر گفت‌وگو باشد - تهران- ایرنا- نشست «نمای ساختمان، زیبایی با سلیقۀ مردم با مدیران؟» با هدف نقد رویکرد مدیریت شهری در لایحۀ نمای ساختمان‌های ایران با سخنرانی محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سیدامیر منصوری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گالری نظرگاه برگزار شد.
بازدید از انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده
بازدید از انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده - خبرنگاران حوزه کتاب از انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده شامل بیش از ۵۰۰هزار جلد کتاب دیدن کردند.
جشنواره موسیقی فجر در ۱۵ استان/سراج، قربانی، خواجه‌امیری و فلاحی روی صحنه می‌روند
جشنواره موسیقی فجر در ۱۵ استان/سراج، قربانی، خواجه‌امیری و فلاحی روی صحنه می‌روند - سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر علاوه بر پایتخت در ۱۵ استان ایران برگزار می‌شود.
گزارش اجرای خنیاگران مهر با رهبری بهزاد عبدی/چشم روشنی بانوان موسیقی
گزارش اجرای خنیاگران مهر با رهبری بهزاد عبدی/چشم روشنی بانوان موسیقی - ایلنا: گروه «خنیاگران مهر» در چهارمین شب سی و چهارمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در ایوان شمس به روی صحنه رفت. در این اجرا بهزاد عبدی «خنیاگران مهر» را رهبری کرد…
لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می‌شود
لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می‌شود - ایلنا: در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهور، لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می‌شود.
شب پایور در جشنواره موسیقی فجر
شب پایور در جشنواره موسیقی فجر - ایلنا: گروه پایور با هنرنمایی محمد اسماعیلی (نوازنده تنبک) و سعید پایور (نوازنده سنتور) در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت.
اجرای موسیقی و حرکات آیینی کردی در چهارمین شب جشنواره
اجرای موسیقی و حرکات آیینی کردی در چهارمین شب جشنواره - ایلنا: چهارمین روز از جشنواره موسیقی فجر که شلوغ‌ترین شب خود را تجربه می‌کرد با اجرای موسیقی و حرکات آئینی کردی همراه بود.
اهواز دومین ایستگاه آموزش نمایش درمانی ایران
اهواز دومین ایستگاه آموزش نمایش درمانی ایران - نخستین دوره آموزشی دراماتراپی ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در اهواز برپا شد.
حمایت از جوانان؛ مهمترین ویژگی جشنواره موسیقی فجر است
حمایت از جوانان؛ مهمترین ویژگی جشنواره موسیقی فجر است - تهران- ایرنا- مظفر شفیعی هنرمند موسیقی، مهمترین ویژگی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر را حمایت از جوانان دانست.
رونمایی از ۴ کتاب ترجمه
رونمایی از ۴ کتاب ترجمه - چهار کتاب جدید با ترجمه‌ رضا اسکندری آذر، به صورت همزمان رونمایی می‌شوند.
مستندی با مولفه‌های سینمای عباس کیارستمی
مستندی با مولفه‌های سینمای عباس کیارستمی - ایلنا: پرویز جاهد در نقد و بررسی فیلم مستند بلند «و کیارستمی ادامه دارد» به کارگردانی احسان ناجی گفت: در این فیلم مولفه‌های سینمای کیارستمی را می‌شود دید که…
برنده اسکار، داور جشنواره پویانمایی تهران شد
برنده اسکار، داور جشنواره پویانمایی تهران شد - تهران- ایرنا- مایکل دودوک برنده جایزه اسکار به عنوان داور یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران به ایران می‌آید.
من یک نویسنده‌ شکست‌خورده‌ام!
من یک نویسنده‌ شکست‌خورده‌ام! - محمدرضا صفدری با بیان این‌که بیش از ۴۰ سال است که می‌نویسد، می‌گوید: من یک نویسنده شکست‌خورده‌ام و مخاطب زیادی ندارم. شاید مشکل از من است.