شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ / Saturday, 27 May, 2017

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر

امام زمان پشتیبان شیعیان
امام زمان پشتیبان شیعیان - هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می‌شود.
سیاستگذاری در حوزه هنر باید از ریشه تغییر کند/مدیران موقتی فکر می‌کنند
سیاستگذاری در حوزه هنر باید از ریشه تغییر کند/مدیران موقتی فکر می‌کنند - ایلنا: هنرمندان و روسای انجمن‌های تجسمی معتقدند تا وقتی برنامه‌ریزی مشخص و سیستماتیکی برای حوزه هنر وجود نداشته و مدیران این حوزه از قاطعیت لازم برخوردار نباشند،…
جای خالی نوای ملکوتی ربنا در سفره‌های افطار+صوت و متن دعا
جای خالی نوای ملکوتی ربنا در سفره‌های افطار+صوت و متن دعا - ایلنا: ربنا جزیی جدایی‌ناپذیر از ماه مبارک رمضان برای ایرانیان است. این نغمه‌های بهشتی، فارغ از آنکه خواننده آن کیست و چه مواضعی دارد، حس مشترک هر ایرانی از ماه…
معاون رئیس جمهوری: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری دنیا شناساند
معاون رئیس جمهوری: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری دنیا شناساند - تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن و باثبات گردشگری به دنیا شناساند.
ماه مهمانی خدا در شعر آئینی/ شیطان به دست حضرت رحمان مهار شد
ماه مهمانی خدا در شعر آئینی/ شیطان به دست حضرت رحمان مهار شد - پهن شدن سفره مهمانی خدا، اسارت شیاطین، شکوفه دادن قرآن و همچنین اشاره به برخی فقرات ادعیه وارده، گوشه‌ای از ابیات منظوم شاعران آئینی در پاسداشت حلول ماه ضیافت الهی است.
سریال لیسانسه‌ها از مرز ۵۰ درصد گذشت/ حضور شخصیت‌های جدید در سریال طنز سروش صحت+عکس
سریال لیسانسه‌ها از مرز ۵۰ درصد گذشت/ حضور شخصیت‌های جدید در سریال طنز سروش صحت+عکس - چراغی پور با اشاره به تصویربرداری فصل دوم سریال " لیسانسه‌ها" از حضور شخصیت‌های جدید در سریال طنز سروش صحت سخن گفت.
دولت چاره‌ای جز حذف ممیزی ندارد/مشکل اسم‌هایی که آثارشان غیرقابل چاپ اعلام می‌شود؛ چیست؟
دولت چاره‌ای جز حذف ممیزی ندارد/مشکل اسم‌هایی که آثارشان غیرقابل چاپ اعلام می‌شود؛ چیست؟ - ایلنا: مدیر نشر نگاه می‌گوید: مدیریت بخش‌هایی از بخش داخلی نمایشگاه بین‌المللی کتاب به نهادهای مردم و نهاد نشر سپرده شده،…
جای خالی نوای ملکوتی ربنا در سفره‌های افطار+متن دعا
جای خالی نوای ملکوتی ربنا در سفره‌های افطار+متن دعا - ایلنا: ربنا جزیی جدایی‌ناپذیر از ماه مبارک رمضان برای ایرانیان است. این نغمه‌های بهشتی، فارغ از آنکه خواننده آن کیست و چه مواضعی دارد، حس مشترک هر ایرانی از ماه…
دعای روز اول ماه مبارک رمضان
دعای روز اول ماه مبارک رمضان - ایلنا: درحالی وارد ماه مبارک رمضان امسال می‌شویم که در آن از خداوند عالمیان می‌خواهیم که ما را در زمره روزه‌داران و نمازگزاران حقیقی خویش قرار داده و از گناهان ما…
جزء اول قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار +دانلود
جزء اول قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار +دانلود - ایلنا: جزء یک قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزکار برای استفاده مخاطبان روزه‌دار منتشر می‌شود.
در ماه رمضان فرصت نزدیک شدن به پروردگار را غنیمت بشماریم/ روزه باید در افکارمان نیز تاثیر بگذارد
در ماه رمضان فرصت نزدیک شدن به پروردگار را غنیمت بشماریم/ روزه باید در افکارمان نیز تاثیر بگذارد - حجت الاسلام و المسلمین قربانپور با تاکید بر اینکه باید در ماه رمضان فرصت نزدیک شدن به پروردگار را غنیمت بشماریم، گفت: روزه باید در افکارمان نیز تاثیر بگذارد.
دانلود جزء اول قرآن کریم با صدای استاد منشاوی
دانلود جزء اول قرآن کریم با صدای استاد منشاوی - همزمان با فرارسیدن بهار قرآن، شما می توانیدهر روز یک جزء از قرآن کریم را در بسته گزارشی باشگاه خبرنگاران جوان، دانلود کنید.
من عاشق روزه‌داری هستم/در سریال حضرت یوسف تمام روزه‌هایم را گرفتم
من عاشق روزه‌داری هستم/در سریال حضرت یوسف تمام روزه‌هایم را گرفتم - بازیگر سریال یوسف پیامبر گفت: من تا جایی که بتوانم و سنم اجازه دهد سعی می‌کنم تمامی روزه‌هایم را بگیرم. این روزها مشغول فیلمبرداری هستم و شاید به علت گرمای شدید و سن بالا نتوانم روزه بگیرم.
«بلندی‌های تات‌نشین» جلوی دوربین می‌رود
«بلندی‌های تات‌نشین» جلوی دوربین می‌رود - تصویربرداری جدیدترین فیلم رهبر قنبری به زودی آغاز می‌شود.
دعای روز اول ماه مبارک رمضان +صوت
دعای روز اول ماه مبارک رمضان +صوت - ادعیه‌های هر روز ماه مبارک رمضان را به همراه صوت در این بسته گزارشی دانلود کنید.
چرا نام «هما سعادت» در «پایتخت» انتخاب شد؟
چرا نام «هما سعادت» در «پایتخت» انتخاب شد؟ - ریما رامین‌فر اظهار کرد: زنان زیادی در جامعه ما وجود دارند که یک زن معمولی خانه‌دار هستند، ولی لزوماً به این معنی نیست که قهرمان نیستند؛ حتماً بسیاری از آن‌ها قهرمانان زندگی خودشان هستند.
درخواست مهران مدیری از دولت جدید برای تحقق وعده ها
درخواست مهران مدیری از دولت جدید برای تحقق وعده ها - مهران مدیری امشب در بخش پایانی دورهمی مطالبی را در قبال انتخابات رئیس جمهوری و وعده هایی که برای چهار سال پیش رو مطرح شده است، بیان کرد.
همایش بررسی عرفان و اخلاق امام خمینی(ره) در نخجوان برگزار  شد
همایش بررسی عرفان و اخلاق امام خمینی(ره) در نخجوان برگزار شد - باکو – ایرنا - همایش تخصصی بررسی عرفان، اخلاق و تربیت امام خمینی ( ره ) روز جمعه در نخجوان برگزار شد.
اعمال و فضایل ماه رمضان، ماه شب‌های مناجات و دعا
اعمال و فضایل ماه رمضان، ماه شب‌های مناجات و دعا - رمضان از مصدر «رمض» به مفهوم شدت گرما و تابش آفتاب بر رمل... معنا شده است. انتخاب چنین واژه‌ای به راستی از دقت نظر و لطافت خاصی برخوردار است چرا که سخن از گداخته شدن است و شاید به تعبیری دگرگون شدن در زیر آفتاب گرم و سوزان نفس و تحمل ضربات بی‌امانش، زیرا که رمضان ماه تحمل شدائد و عطش است.
در ادبیات معاصر لابی‌هایی پیدا شده است
در ادبیات معاصر لابی‌هایی پیدا شده است - احمد آرام با اعتقاد به این‌که در ادبیات معاصر لابی‌هایی پیدا شده است می‌گوید: ناشران در انتخاب کتاب برای جشن امضا و رونمایی دقت بیشتری به خرج ذهند زیرا اگر منحرف شویم، در آینده جشن امضا کم‌رنگ‌تر می‌شود و کسی به آن توجه نمی‌کند.
سریال‌های رمضانی را بشناسید
سریال‌های رمضانی را بشناسید - تلویزیون در ماه رمضان امسال چهار سریال برای پخش در نظر گرفته است که از این میان دو سریال تولید داخلی و دو سریال تولید خارجی هستند.
حماسه‌های تاریخی هیچ ملتی جز با بیان هنر ماندگار نشده است
حماسه‌های تاریخی هیچ ملتی جز با بیان هنر ماندگار نشده است - پرداختن به حماسه آزادسازی خرمشهر به عنوان واقعه تاریخی، مردمی و ارزشی کشور در حوزه هنرهای نمایشی، مقوله‌ای بسیار مهم است.
شنبه اول ماه مبارک رمضان است
شنبه اول ماه مبارک رمضان است - ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری رویت ماه رمضان را اعلام کرد.
فیلم کوتاه ایرانی برگزیده کن شد
فیلم کوتاه ایرانی برگزیده کن شد - فیلم کوتاه «حیوان» ساخته بهرام و بهمن ارک موفق به کسب جایزه دوم بخش سینه فونداسیون هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن شد.
آخرین جزییات اکران فیلم‌های مشکل‌دار/ حیدریان: نباید هیچ فیلمی را در قفسه‌ها نگه‌ داشت
آخرین جزییات اکران فیلم‌های مشکل‌دار/ حیدریان: نباید هیچ فیلمی را در قفسه‌ها نگه‌ داشت - رییس سازمان سینمایی در خصوص آخرین وضعیت فیلم‌های توقیفی گفت: «نباید هیچ فیلمی را در قفسه‌ها نگه‌ داشت و کمیته رسیدگی به وضعیت فیلم‌ها نیز با همین نگاه تشکیل شده است.»
فیلم کوتاه ایرانی برگزیده کن شد
فیلم کوتاه ایرانی برگزیده کن شد - فیلم کوتاه «حیوان» ساخته بهرام و بهمن ارک موفق به کسب جایزه دوم بخش سینه فونداسیون هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن شد.
بهانه هایی برای مهرورزی در ماه نشان
بهانه هایی برای مهرورزی در ماه نشان - اولین قسمت برنامه ماه نشان امشب، ساعت ۲۳:۳۰ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
جدول آمار فروش برخی فیلم‌های روی پرده/ «نهنگ عنبر ۲» به مرز ۸ میلیارد نزدیک شد
جدول آمار فروش برخی فیلم‌های روی پرده/ «نهنگ عنبر ۲» به مرز ۸ میلیارد نزدیک شد - فیلم‌های اکران شده در سینماها آنچنان که پیش‌بینی می‌شد نتوانست نظر مخاطب را جلب کند فقط مخاطب به فیلم «نهنگ عنبر؛ سلکشن رویا» روی خوش نشان داد.
گروه «پالت» برای برنامه «هزار داستان» تیتراژ می‌خواند
گروه «پالت» برای برنامه «هزار داستان» تیتراژ می‌خواند - تیتراژ پایانی «هزار داستان» ویژه برنامه رمضانی شبکه نسیم به گروه «پالت» رسید.
پیشتازان فضا در راه زمین هستند/من نفرت انگیز 3 در آستانه اکران+عکس
پیشتازان فضا در راه زمین هستند/من نفرت انگیز 3 در آستانه اکران+عکس - جمعه‌ها با پوستر هالیوود این هفته با رونمایی از پوستر فیلم سینمایی پیشتازان فضا منتشر شد.
مؤمنی‌شریف: رهبر انقلاب پیگیر «شب‌های خاطره دفاع مقدس» حوزه هنری هستند/ بیان خاطرات موجب زنده ماندن آرمان‌های انقلاب می‌شود
مؤمنی‌شریف: رهبر انقلاب پیگیر «شب‌های خاطره دفاع مقدس» حوزه هنری هستند/ بیان خاطرات موجب زنده ماندن آرمان‌های انقلاب می‌شود - رئیس حوزه هنری گفت: آرمان‌ها به واسطه دفاع مقدس ماندگار شد، اما دست‌هایی در کار است که می‌خواهند این موارد فراموش شود لذا بیان خاطرات موجب می‌شود بدخواهان به هدف خود نرسند و آرمان‌های انقلاب زنده بماند و به نسل بعد منتقل شود.
مطالبه از دولت، حمایت از فرهنگ
مطالبه از دولت، حمایت از فرهنگ - سینمای‌ ایران > مهدی صباغ‌زاده: پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری عنوان کردم هر دولتی که روی کار می‌آید باید مقابله جدی با فساد سازمانی را در دستور کار قرار دهد.
بازگشت جایزه فولیو را هم برد
بازگشت جایزه فولیو را هم برد - ادبیات > روایت هشام مطر از بازگشت به سرزمین مادری برای یافتن نشانی از پدر گمشده نخستین کتاب غیرداستانی است که موفق به بردن جایزه ادبی فولیو می‌شود.
ارکستر فیلارمونیک تهران برای عباس کیارستمی نواخت
ارکستر فیلارمونیک تهران برای عباس کیارستمی نواخت - هنر > همشهری آنلاین: کنسرت ارکستر فیلارمونیک تهران در حالی برگزار شد که رهبر این ارکستر این اجرا را به کارگردان فقید سینما، عباس کیارستمی تقدیم کرد.
چقدر زود دیر می‌شود
چقدر زود دیر می‌شود - در پی درگذشت حمید آخوندی تهیه‌کننده تلویزیون، علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما که زمانی معاونت سیما را هم عهده‌دار بود، متنی را در کانال تلگرام خود منتشر کرد.
کن ۲۰۱۷ برندگان سینه فونداسیون را شناخت/ جایزه برای نماینده ایران
کن ۲۰۱۷ برندگان سینه فونداسیون را شناخت/ جایزه برای نماینده ایران - هفتادمین جشنواره فیلم کن برندگان بخش سینه فونداسیون را معرفی کرد.
خطبه حضرت رسول (ص) در فضیلت ماه رمضان
خطبه حضرت رسول (ص) در فضیلت ماه رمضان - حضرت رسول (ص) در فضیلت ماه مبارک رمضان خطبه ای دارند که در آن به موضوعات مهم بسیاری اشاره کرده‌اند.
بازگشت تاپ‌گان‌پس از ۳۰ سال
بازگشت تاپ‌گان‌پس از ۳۰ سال - سینمای‌ جهان > همزمان با لغو شدن برنامه اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «مومیایی» در لندن، تام کروز شایعه‌های مربوط به ساختن دنباله پروژه موفق «تاپ‌گان» را تأیید و اعلام کرد که فیلمبرداری به‌احتمال فراوان سال آینده آغاز می‌شود.
روایتی سینمایی از شهدای مدافع حرم
روایتی سینمایی از شهدای مدافع حرم - سینمای‌ ایران > ابراهیم حاتمی‌کیا که عصر چهارشنبه گذشته برای حضور در مراسم شب خاطره به بیت رهبری رفته بود، نوزدهمین فیلم خود را در مقام کارگردان این هفته در فرودگاهی نظامی در تهران کلید می‌زند.
فیلمسازی که عاشق ایران بود
فیلمسازی که عاشق ایران بود - سینمای‌ جهان > پس از نمایش آخرین ساخته زنده‌یاد عباس کیارستمی در بخش ویژه هفتادمین جشنواره کن، بسیاری از منتقدان سرشناس رسانه‌های معتبر دنیا لب به تحسین هنر فیلمساز فقید ایرانی گشودند.
چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام در خانه هنرمندان افتتاح شد
چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام در خانه هنرمندان افتتاح شد - تهران - ایرنا - چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام طی مراسمی با حضور ریکاردو بوسی رئیس فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) عصر جمعه در خانه هنرمندان تهران افتتاح شد.
علی دارابی برای زنده‌یاد آخوندی نوشت/ چقدر زود دیر می شود...
علی دارابی برای زنده‌یاد آخوندی نوشت/ چقدر زود دیر می شود... - علی دارابی معاون سازمان صدا و سیما در یادداشتی درباره زنده یاد حمید آخوندی تهیه کننده نوشت.
رضا عطاران به تماشای فیلم سینمایی «برادرم خسرو» نشست
رضا عطاران به تماشای فیلم سینمایی «برادرم خسرو» نشست - رضا عطاران به همراه سعید ملکان تهیه کننده، احسان بیگلری کارگردان و تژاو یونس پور بازیگر فیلم «برادرم خسرو» به تماشای این فیلم نشستند.
حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درگذشت
حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درگذشت - حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون و جانباز دوران دفاع مقدس پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.
جلسه رییس سازمان سینمایی با سعید سهیلی برای پیگیری قاچاق «گشت2»
جلسه رییس سازمان سینمایی با سعید سهیلی برای پیگیری قاچاق «گشت2» - تهران - ایرنا - معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از برگزاری جلسه‌ای میان رئیس سازمان سینمایی و سعید سهیلی تهیه‌‌کننده و کارگردان فیلم «گشت 2» و اعلام حمایت سازمان سینمایی و خانه سینما در پیگیری موضوع قاچاق این فیلم خبر داد.
محمد اصفهانی تیتراژ سریال «نفس» را خواند/ پایان تصویربرداری در شهرک غزالی
محمد اصفهانی تیتراژ سریال «نفس» را خواند/ پایان تصویربرداری در شهرک غزالی - محمد اصفهانی خواننده تیتراژ «نفس» سریال ماه رمضانی شبکه سه سیما به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان شد.
فضیلت‌های رمضان به سفارش صحیفه‌سجادیه
فضیلت‌های رمضان به سفارش صحیفه‌سجادیه - سفارش امام زین العابدین (ع) در چهل و چهارمین بخش صحیفه سجادیه به هنگام ورود به ماه مبارک رمضان آمده است.
رییس سازمان سینمایی درگذشت حمید آخوندی را تسلیت گفت
رییس سازمان سینمایی درگذشت حمید آخوندی را تسلیت گفت - تهران - ایرنا - رییس سازمان سینمایی درگذشت حمید آخوندی هنرمند سینما و تلویزیون و از جانبازان دفاع مقدس را تسلیت گفت.
نخستین جشنواره جوشن با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
نخستین جشنواره جوشن با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد - آیین اختتامیه نخستین جشنواره «جوشن»، جشنواره رسانه ای شهدای دفاع از حرم و جبهه مقاومت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
دعاى حضرت رسول (ص) در شب اول ماه رمضان
دعاى حضرت رسول (ص) در شب اول ماه رمضان - روایت سفارش شده حضرت رسول (ص)، در شب اول ماه رمضان
عبور از خط قرمز در محتوای مجموعه‌های نمایش خانگی
عبور از خط قرمز در محتوای مجموعه‌های نمایش خانگی - محتوای این مجموعه‌ها از نظر برخی منتقدان، از قوت کافی برخوردار نبوده و گاهی اوقات مخاطبان، مجموعه‌های مذکور را فقط برای جنبه سرگرمی آن، مشاهده می‌کردند.
خانه نمایش میزبان «جنون در 4:48» می شود
خانه نمایش میزبان «جنون در 4:48» می شود - تهران - ایرنا - نمایش «جنون در 4:48» نوشته سارا کین به مدت 20 شب در خانه نمایش اجرا می شود.
مژده لواسانی با «بهترین شکل ممکن» می‌آید
مژده لواسانی با «بهترین شکل ممکن» می‌آید - برنامه زنده ترکیبی «بهترین شکل ممکن» از شنبه و همزمان با اولین روز ماه مبارک رمضان با اجرای مژده لواسانی روی آنتن شبکه دوم می‌رود.
رییس سازمان سینمایی با کارگردان «گشت ۲» جلسه گذاشت
رییس سازمان سینمایی با کارگردان «گشت ۲» جلسه گذاشت - رییس سازمان سینمایی با کارگردان «گشت۲» درباره موضوع قاچاق این فیلم جلسه گذاشت.
سینمای ایران تهیه کننده‌ای متعهد و سرمایه‌ای ارزشمند را از دست داد
سینمای ایران تهیه کننده‌ای متعهد و سرمایه‌ای ارزشمند را از دست داد - ایلنا: رییس سازمان سینمایی درگذشت حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و از جانبازان دفاع‌مقدس را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس سازمان سینمایی برای درگذشت یک تهیه‌کننده
پیام تسلیت رییس سازمان سینمایی برای درگذشت یک تهیه‌کننده - محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی درگذشت هنرمند سینما و تلویزیون ایران حمید آخوندی را که ازجانبازان دفاع مقدس بود را تسلیت گفت.
حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درگذشت
حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درگذشت - حمید آخوندی تهیه‌کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون دار فانی را وداع گفت.
تفاوت ویژه‌برنامه افطار شبکه نسیم با ماه عسل
تفاوت ویژه‌برنامه افطار شبکه نسیم با ماه عسل - رادیو و تلویزیون > همشهری آنلاین: قائم مقام شبکه نسیم ضمن اعلام این خبر که پخش برنامه‌های «خندوانه» و «دورهمی» در ماه رمضان ادامه خواهد داشت، از حضور ۳۰ مجری در اجرای ویژه برنامه «هزار داستان» که برای این ایام تدارک دیده شده است، خبر داد.
برندگان هفته منتقدین کن معرفی شدند
برندگان هفته منتقدین کن معرفی شدند - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: برندگان هفته منتقدین کن معرفی شدند.
پخش ۱۰ سریال رمضانی از شبکه‌های استانی
پخش ۱۰ سریال رمضانی از شبکه‌های استانی - رادیو و تلویزیون > همشهری آنلاین: معاون امور استان‌های صداوسیما برنامه‌های شبکه‌های استانی صداوسیما را در ماه رمضان امسال معرفی کرد.
محمد اصفهانی تیتراژ نفس را خواند |  پایان تصویربرداری سریال
محمد اصفهانی تیتراژ نفس را خواند | پایان تصویربرداری سریال - رادیو و تلویزیون > همشهری آنلاین: محمد اصفهانی خواننده تیتراژ «نفس» سریال ماه رمضانی شبکه سه سیما به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان شد.
تصویربرداری «زندگی در بهشت» به پایان نزدیک شد
تصویربرداری «زندگی در بهشت» به پایان نزدیک شد - جدیدترین مستند فرشاد افشین‌پور به روزهای پایانی تصویربرداری نزدیک می‌شود.
مهم‌ترین اخبار فرهنگ و هنر در هفته گذشته/ از سریال‌های ماه رمضان تا زمان آغاز فعالیت نمایشگاه قرآن کریم +عکس
مهم‌ترین اخبار فرهنگ و هنر در هفته گذشته/ از سریال‌های ماه رمضان تا زمان آغاز فعالیت نمایشگاه قرآن کریم +عکس - سریال‌های نهایی ماه مبارک رمضان و زمان آغاز به کار نمایشگاه قرآن کریم مهم‌ترین اخبار فرهنگ و هنر در هفته گذشته را تشکیل می‌دهند.
واژه رمضان به چه معنی است
واژه رمضان به چه معنی است - «رمضان» در لغت از «رمضاء» به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن است.
حسین قناعت فیلم جدید خود را می‌سازد
حسین قناعت فیلم جدید خود را می‌سازد - جدیدترین اثر بلند سینمایی حسین قناعت جلوی دوربین می‌رود.
بیوگرافی حامد همایون+عکس
بیوگرافی حامد همایون+عکس - حامد همایون خواننده آلبوم "دوباره عشق" میهمان برنامه "دورهمی" می‌شود.
تماشای پوسترهای کلاسیک جهان را از دست ندهید
تماشای پوسترهای کلاسیک جهان را از دست ندهید - پوسترهای اورجینال سینمای کلاسیک جهان از عصر امروز ۵ خردادماه به نمایش درمی‌آیند.
«نماگرد» سراغ اختراعی به نام خودرو می‌رود!
«نماگرد» سراغ اختراعی به نام خودرو می‌رود! - «نماگرد» این هفته با موضوع ماشین و مشکلات آن در ایران روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
جشنواره تئاتر کریمه با معرفی برگزیدگان پایان یافت
جشنواره تئاتر کریمه با معرفی برگزیدگان پایان یافت - تهران - ایرنا - جشنواره سومین تئاتر کریمه با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف پایان یافت.
ارکستر فیلارمونیک تهران برای عباس کیارستمی نواخت
ارکستر فیلارمونیک تهران برای عباس کیارستمی نواخت - کنسرت ارکستر فیلارمونیک تهران در حالی برگزار شد که رهبر این ارکستر این اجرا را به کارگردان فقید سینما، عباس کیارستمی تقدیم کرد.