دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ / Monday, 26 February, 2018

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر

هومن سیدی به فیلم نرگس آبیار پیوست
هومن سیدی به فیلم نرگس آبیار پیوست - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: هومن سیدی اولین بازیگر فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار شد.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
چاپ سوم مشق‌های خط نخورده ابراهیم حقیقی منتشر شد
چاپ سوم مشق‌های خط نخورده ابراهیم حقیقی منتشر شد - ادبیات > همشهری آنلاین: چاپ سوم خاطرات کودکی ابراهیم حقیقی با عنوان مشق‌های خط نخورده در قالب داستان‌های کوتاه به منتشر شد.
تلاوت مجلسی آیات1-12 سوره تحریم توسط متولی عبدالعال
تلاوت مجلسی آیات1-12 سوره تحریم توسط متولی عبدالعال - تلاوت مجلسی آیات1-12 سوره تحریم توسط متولی عبدالعال قابل دریافت است.
بروس ویلیس ستاره تمام نشدنی سینمای اکشن/خشم و هیاهو در آستانه 63 سالگی+عکس
بروس ویلیس ستاره تمام نشدنی سینمای اکشن/خشم و هیاهو در آستانه 63 سالگی+عکس - "بروس ویلیس" بازیگر کهنه کار سینمای اکشن که این روزها در آستانه 63 قرار گرفته همچنان در آثار اکشن سینمای هالیوود حضور می یابد که این در نوع خود رکوردی جالب محسوب می شود.
تجربه ستاره لوکزامبورگی از بازی کنار غول بازیگری | اعتماد به ایمانی که با پول و شهرت عوض نمی‌شود
تجربه ستاره لوکزامبورگی از بازی کنار غول بازیگری | اعتماد به ایمانی که با پول و شهرت عوض نمی‌شود - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: ویکی کریپس که تا همین اواخر نامی چندان شناخته‌شده در دنیای فیلم و سینما نبود، در دهمین سال ورود به عرصه بازیگری مقابل یکی از بزرگ‌ترین بازیگران تاریخ سینما قرار گرفت و یک‌شبه ره صد ساله رفت.
حرف‌های سدریک کان درباره «دعا» | فیلمی در ستایش بازسازی پیوندهای اجتماعی
حرف‌های سدریک کان درباره «دعا» | فیلمی در ستایش بازسازی پیوندهای اجتماعی - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: ۱۵ سال پس از «چراغ‌های قرمز»، سدریک کان با دهمین فیلم خود در مقام کارگردان به برلین بازگشت تا برای کسب خرس طلایی و خرس‌های نقره‌ای رقابت کند. «دعا» فیلمی سنگین با بازی تکان‌دهنده آنتونی باژون در نقش مردی جوان است که می‌کوشد اعتیاد خود را درون جامعه‌ای دورافتاده در کوهستان ترک کند.
مرگ ناگهانی فوق‌ستاره بالیوودی در دوبی | هند در سوک سری‌دوی عزادار شد
مرگ ناگهانی فوق‌ستاره بالیوودی در دوبی | هند در سوک سری‌دوی عزادار شد - سینمای‌ جهان > همشهری آنلاین: نخستین فوق‌ستاره زن سینمای هند و یکی از محبوب‌ترین بازیگران بالیوود نیمه‌شب شنبه به دلیل سکته قلبی در شهر دوبی از دنیا رفت و با مرگ خود تقریبا تمام هندوستان را در بهت و اندوه فروبرد. سری‌دِوی کاپور هنگام مرگ ۵۴ سال داشت.
وضعیت مبهم خانه ابتهاج در ۹۰سالگی شاعر
وضعیت مبهم خانه ابتهاج در ۹۰سالگی شاعر - ادبیات > همشهری آنلاین: خانه پدری «هوشنگ ابتهاج» که قرار بود بعد از ثبت ملی به موزه تبدیل شود هنوز ثبت ملی نشده است و هنوز هم مشخص نیست چه زمانی این اتفاق بیفتد.
همه بخش‌های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند
همه بخش‌های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند - صالحی در چهل‌وپنجمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی‌گفت: همه بخش‌های وزارتخانه، باید فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند.
تفسیر آیات 150-152سوره نساء
تفسیر آیات 150-152سوره نساء - خواندن معنا و تفسیر آیات قرآن کریم، به فهم درست آن و عملی کردن دستورات الهی در زندگی‌مان کمک می‌کند.
تبلور هویت فرهنگی درصیانت از آثارهنری - پوریا بهرادکیان
تبلور هویت فرهنگی درصیانت از آثارهنری - پوریا بهرادکیان - تهران - ایرنا - تبلور هویت فرهنگی در هر کشوری ارتباط مستقیم با صیانت از آثار فرهنگی و هنری آن جامعه و جلوگیری از قاچاق فیلم است.
ایام فاطمیه یادآور رنج ها و دردهای اهل بیت(ع)/ تعرض کفار و منافقان به حق الهی ولایت
ایام فاطمیه یادآور رنج ها و دردهای اهل بیت(ع)/ تعرض کفار و منافقان به حق الهی ولایت - کارشناس علوم قرآنی گفت: ایام فاطمیه یادآور دردها، رنج ها و مصیبت اهل بیت(ع)، رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت حضرت زهرا(س) و ماجراهایی است که برای حضرت علی(ع) و بانوی بزرگوار اسلام بعد از رحلت رسول خدا(ص) پیش آمد.
مستندساز ایرانی داور جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط شد
مستندساز ایرانی داور جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط شد - تهران- ایرنا- حبیب باوی‌ساجد از اعضای انجمن مستندسازان خانه سینما ایران و شبکه مستندسازی اروپا داور جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط شد.
اسامی برگزیدگان دوازدهمین جشنواره شعر فجر اعلام شد
اسامی برگزیدگان دوازدهمین جشنواره شعر فجر اعلام شد - ایلنا: برگزیدگان دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر اعلام شد.
سکوت نهاد نظارتی سازمان سینمایی در قبال فیلم همجنس‌بازان!
سکوت نهاد نظارتی سازمان سینمایی در قبال فیلم همجنس‌بازان! - انفعال وزارت ارشاد و سازمان سینمایی در برابر واسطه‌های بین‌المللی در عرصه سینما، باعث شده که فیلمی که به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره برلین حضور یافته در بخش «همجنس بازی» نامزد شود!
مرعشی نجفی: نسخ خطی منسوب به صفویه کمیاب شد
مرعشی نجفی: نسخ خطی منسوب به صفویه کمیاب شد - تهران - ایرنا- نسخه‌شناس ومدیرکتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی، گفت: علت نایاب بودن بسیاری از نسخ خطی، جمع‌آوری آن‌ها برای منسوب به دوره صفویه بود. به همین دلیل کتب اربعه شیعه هم در دوره‌ای بسیار کاهش یافت.
صالحی: امام موسی صدر یوسف گمگشته ایران، لبنان و جهان اسلام است
صالحی: امام موسی صدر یوسف گمگشته ایران، لبنان و جهان اسلام است - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رونمایی از مجموعه گفتارها و مصاحبه‌ها و مقالات امام موسی صدر، از او به‌عنوان یوسف گمگشته ایران، لبنان و جهان اسلام یاد کرد.
«سازمان میراث فرهنگی را وزارتخانه کنید»
«سازمان میراث فرهنگی را وزارتخانه کنید» - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص در دو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.
خودباوری را در کشور گم کرده‌ایم
خودباوری را در کشور گم کرده‌ایم - رئیس جهاد دانشگاهی گفت: موتور محرک توسعه‌ی علمی و فناورانه خودباوری است. اگر به خودباوری برسیم، اراده بر تغییر به وجود می‌آید. تغییری که به برنامه‌ریزی بلندمدت نیز دارد، چیزی که امروز آن را در کشور گم کرده‌ایم.
میرطاهر مظلومی مهمان نادر شد
میرطاهر مظلومی مهمان نادر شد - میرطاهر مظلومی چندی پیش به جمع بازیگران مهمان «سوغات جنگل» به تهیه کنندگی محمد جواد عبدالرحمانی پیوست و قسمت هایی از این مجموعه عروسکی با حضور این بازیگر ضبط شد تا به زودی به روی آنتن شبکه دو سیما برود.
وزیر ارتباطات جمعه شب مهمان دورهمی می‌شود
وزیر ارتباطات جمعه شب مهمان دورهمی می‌شود - محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشورمان، جمعه شب (۱۱ اسفند ماه) مهمان دورهمی خواهد بود.
کتاب شعر شبنم سمیعیان رونمایی شد
کتاب شعر شبنم سمیعیان رونمایی شد - ایلنا: کتاب اشعار شبنم سمیعیان با نام «آنچه نامش را تو نامیدم» و رمان «بازگشت» نوشته هشام مطر با ترجمه او رونمایی شد.
نقد بازیگر پیشکسوت به اظهارات لیلا حاتمی/سرنوشت عجیب جناب خان همچنان ادامه دارد+عکس
نقد بازیگر پیشکسوت به اظهارات لیلا حاتمی/سرنوشت عجیب جناب خان همچنان ادامه دارد+عکس - ششمین روز از اسفند ماه 96 با اخبار و حاشیه های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهم ترین آنها می توان به صحبت‌های "پروانه معصومی" در خصوص اظهارات لیلا حاتمی در جشنواره فیلم برلین اشاره کرد.
اشعار شبنم سمیعیان رونمایی شد
اشعار شبنم سمیعیان رونمایی شد - ایلنا: کتاب اشعار شبنم سمیعیان با نام «آنچه نامش را تو نامیدم» و رمان «بازگشت» نوشته هشام مطر با ترجمه او، رونمایی شد.
بازگشت رکوردشکن گردشگران به پاریس
بازگشت رکوردشکن گردشگران به پاریس - شمار گردشگران خارجی در پاریس به بالاترین میزان خود در یک دهه اخیر رسیده است.
«فرزندان زمین» به برنامه «به اضافه مستند» می‌آیند
«فرزندان زمین» به برنامه «به اضافه مستند» می‌آیند - پنجاه و پنجمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «فرزندان زمین» ساخته محسن سخا بر روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.
رونمایی از پوستر سریال «گلشیفته» / پخش از ٩ اسفند‌ماه در شبکه نمایش خانگی
رونمایی از پوستر سریال «گلشیفته» / پخش از ٩ اسفند‌ماه در شبکه نمایش خانگی - پوستر متفاوت سریال ویژه نمایش خانگی «گلشیفته» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی علی اکبر نجفی رونمایی شد.
شرح و تفسیر حکمت 306 نهج البلاغه
شرح و تفسیر حکمت 306 نهج البلاغه - شرح و تفسیر حکمت306 نهج البلاغه با موضوع اجل و سرنوشت قطعى را در اینجا بخوانید.
جشن هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی ایران فردا برگزار می‌شود
جشن هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی ایران فردا برگزار می‌شود - تهران - ایرنا - جشن هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی ایران فردا(دوشنبه) با حضور مقامات کشوری و نیز 37 تن از سفیران خارجی در سالن قلم مرکز همایش های بین المللی سازمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
فقط آقایان بخوانند.....
زنان وقتی احساس کنند عزیز هستنند، انگیزه پیدا می کنند و نیرو می گیرند ۱ با دادن گل خوشحالش کنید ۲ اگر قرار است دیر به منزل بر گردید، با او تماس بگیرید ۳ وقتی با هم تلویزیون تماشا …