سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ / Tuesday, 23 January, 2018

آخرین اخبار سرویس بین الملل

وزارت خارجه انگلیس: بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند
وزارت خارجه انگلیس: بوریس جانسون معتقد است برجام دارد کار می‌کند - جانسون تاکید کرد انگلیس با آمریکا، اروپا و شرکای بین المللی کار خواهد کرد تا آنچه که به ادعای وی، مشکل «رفتار مخرب ایران در منطقه» است را رفع کند.
تحویل 2 هواپیمای شناسایی صهیونیستی به نیروی هوایی ایتالیا
تحویل 2 هواپیمای شناسایی صهیونیستی به نیروی هوایی ایتالیا - رژیم صهیونیستی 2 هواپیمای جاسوسی G550 CAEW به نیروی هوایی ایتالیا تحویل داد.
رژیم صهیونیستی تشکیل یک واحد جدید نظامی برای  مقابله با گروه های تروریستی شد
رژیم صهیونیستی تشکیل یک واحد جدید نظامی برای مقابله با گروه های تروریستی شد - تهران - ایرنا - کارشناس نظامی روزنامه «معاریو» چاپ سرزمین های اشغالی، روز دوشنبه نوشت: در سایه قدرت گیری گروه داعش در صحرای سینا، ارتش اسرائیل یک واحد نظامی جدید از افسران ذخیره را برای مقابله با تحولات احتمالی با داعش تشکیل داد.
طرح ترامپ برای اهدای 10درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی
طرح ترامپ برای اهدای 10درصد از کرانه‌باختری به رژیم صهیونیستی - تیم مذاکره کننده آمریکایی در راستای طرح صلح ترامپ در خاورمیانه، پیشنهاد داده است که 10 درصد از کرانه باختری به مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی الحاق شود.
روسیه به آوارگان عفرین خدمات بشر دوستانه ارائه می‌کند
روسیه به آوارگان عفرین خدمات بشر دوستانه ارائه می‌کند - مرکز روسی اعلام کرد آماده ارائه خدمات بشردوستانه به آوارگان عفرین است و قصد دارد ملزومات روزانه را در آینده نزدیک به آنان برساند.
انفجار یک بمب دربازاری در تایلند 3نفر کشته و 18 زخمی بر جای گذاشت
انفجار یک بمب دربازاری در تایلند 3نفر کشته و 18 زخمی بر جای گذاشت - کوالالامپور- ایرنا- انفجار یک بمب قوی جاسازی شده در یک دستگاه موتورسیکلت در بازاری در استان 'یالا' در جنوب تایلند سه نفر کشته و 18 زخمی به جای گذاشت.
تحریم هفده تبعه کره شمالی توسط اتحادیه اروپا
تحریم هفده تبعه کره شمالی توسط اتحادیه اروپا - شورای اتحادیه اروپا هفده تبعه کره شمالی را به فهرست افراد تحت تحریم خود اضافه کرد.
درخواست آمریکا از ترکیه برای خویشتن‌داری و محدود کردن عملیات عفرین
درخواست آمریکا از ترکیه برای خویشتن‌داری و محدود کردن عملیات عفرین - سخنگوی کاخ سفید از ترکیه خواست ضمن خویشتن‌داری نشان دادن، عملیات عفرین را محدود کند.
افزایش شمار تلفات حملات خمپاره‎ای به دمشق به ۱۲ کشته و ۳۰ زخمی
افزایش شمار تلفات حملات خمپاره‎ای به دمشق به ۱۲ کشته و ۳۰ زخمی - تعداد تلفات حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به برخی از محلات دمشق به ۱۲ کشته و ۳۰ زخمی افزایش یافت.
انتشار بیانیه‌ اتحادیه اروپا در خصوص راهبرد جدیدش درباره عراق
انتشار بیانیه‌ اتحادیه اروپا در خصوص راهبرد جدیدش درباره عراق - اتحادیه اروپا بیانیه‌ای در خصوص راهبرد جدیدش در رابطه با عراق منتشر کرد.
نشست شورای امنیت درخصوص عفرین بدون نتیجه پایان یافت
نشست شورای امنیت درخصوص عفرین بدون نتیجه پایان یافت - تهران – ایرنا – نشست محرمانه روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد درخصوص حمله ترکیه به شهر عفرین سوریه، بدون هیچ نتیجه مشخص و حتی صدور یک بیانیه، پایان یافت.
بیانیه اتحادیه اروپا درباره راهبرد جدیدش درباره عراق
بیانیه اتحادیه اروپا درباره راهبرد جدیدش درباره عراق - راهبرد جدید اتحادیه اروپا درباره عراق که دارای بیست و سه بند است در جلسه بیست و دوم ژانویه شورای اروپا به تصویب رسید.
مجلس نمایندگان آمریکا طرح بودجه موقت را تصویب کرد
مجلس نمایندگان آمریکا طرح بودجه موقت را تصویب کرد - جلس نمایندگان آمریکا طرح بودجه موقت برای پایان دادن به تعطیلی نهاد‌های دولت را تصویب کرد.
تصمیم 4 کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن «دولت فلسطین»
تصمیم 4 کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن «دولت فلسطین» - 4 کشور اروپایی تصمیم دارند در پاسخ به اقدام آمریکا علیه قدس، دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند.
نشست شورای امنیت جهت بررسی عملیات نظامی ترکیه در سوریه پایان یافت
نشست شورای امنیت جهت بررسی عملیات نظامی ترکیه در سوریه پایان یافت - نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به منظور بررسی عملیات نظامی ترکیه در سوریه برگزار شده بود، بدون محکومیت این عملیات یا صدور اعلامیه مشترک پایان یافت.
تقلای هیأت نمایندگی آمریکا برای تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی!
تقلای هیأت نمایندگی آمریکا برای تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی! - هیأت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد با انتشار یک پیام توئیتری اعلام کرد که مشتاقانه منتظر پیوستن سایر کشورها به یک ائتلاف ضد ایرانی است!
موافقت دولت آمریکا برای فروش جنگنده‌های F-35 به بلژیک
موافقت دولت آمریکا برای فروش جنگنده‌های F-35 به بلژیک - وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای فروش جنگنده‌های پیشرفته و نسل جدید F-35 به بلژیک اعلام کرد.
به دنبال ازدحام جمعیت در مرز مغرب و اسپانیا، یک نفر کشته شد
به دنبال ازدحام جمعیت در مرز مغرب و اسپانیا، یک نفر کشته شد - فرمانداری منطقه ملیله اعلام کرد در پی ازدحام جمعیت در مرز مغرب و اسپانیا، یک مرد کشته شد.
حزب اسپانیایی خواستار برخورد قاطع مادرید در مورد سیاست های ترامپ شد
حزب اسپانیایی خواستار برخورد قاطع مادرید در مورد سیاست های ترامپ شد - مادرید- ایرنا- حزب 'اونیدوس پودموس' اسپانیا در مجلس سنا روز دوشنبه در بیانیه ای از دولت این کشور خواست علیه آمریکا و سیاست او در مورد رژیم صهیونیستی با قاطعیت عمل کند .
زنان مغربی مجوز ورود به شغل سردفتری اسناد رسمی را کسب کردند
زنان مغربی مجوز ورود به شغل سردفتری اسناد رسمی را کسب کردند - الجزیره-ایرنا-«محمد ششم » شاه مغرب دوشنبه به وزیر دادگستری این کشور دستور داد مقدمات لازم برای ورود زنان به شغل سردفتری اسناد رسمی را فراهم کند.
کمک‌های انسان دوستانه روسیه به آورگان سوری در عفرین
کمک‌های انسان دوستانه روسیه به آورگان سوری در عفرین - مرکز روسی آشتی گروه‌های سوری اعلام کرد آماده ارائه خدمات بشردوستانه به آوارگان عفرین است و قصد دارد غذا و ملزومات روزانه را در آینده نزدیک به آنان برساند.
دولت آمریکا به طور موقت از تعطیلی خارج شد
دولت آمریکا به طور موقت از تعطیلی خارج شد - با رای مثبت کنگره آمریکا به طرح تامین موقت بودجه، دولت این کشور بعد از 3 روز به طور موقت از تعطیلی خارج شد.
پایان جلسه شورای امنیت بدون اقدام علیه عملیات ترکیه در سوریه
پایان جلسه شورای امنیت بدون اقدام علیه عملیات ترکیه در سوریه - جلسه شورای امنیت با هدف بررسی عملیات نظامی ترکیه در سوریه، بدون اقدام یا محکومیت این عملیات پایان یافت.
برگزاری نشست چهارجانبه به میزبانی انگلیس درباره یمن
برگزاری نشست چهارجانبه به میزبانی انگلیس درباره یمن - وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که روز سه شنبه در نشستی چهارجانبه میزبان همتایان خود از کشورهای غربی و عربی خواهد بود.
رئیس کنست رژیم صهیونیستی: برجام باید اصلاح شود!
رئیس کنست رژیم صهیونیستی: برجام باید اصلاح شود! - رئیس کنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی با تکرار اظهارات واهی معاون رئیس جمهور آمریکا خواستار اصلاح «برنامه جامع اقدام مشترک»- موسوم به برجام- شد.
دولت اسلوونی، فلسطین را به صورت مستقل به رسمیت می‌شناسد
دولت اسلوونی، فلسطین را به صورت مستقل به رسمیت می‌شناسد - کارل اریاوتس روز دوشنبه خبر از به رسمیت شناختن کشور فلسطین داد.
اسپانیا در انتهای صف کاهش نابرابری و فقر قرار دارد
اسپانیا در انتهای صف کاهش نابرابری و فقر قرار دارد - مادرید- ایرنا- آخرین گزارش داووس در مورد وضعیت اقتصادی اسپانیا حاکی از آن است که این کشور در انتهای صف 30 کشور پیشرفته در کاهش نرخ نابرابری و فقر قرار دارد.
رسوایی سوء استفاده جنسی در فدراسیون ژیمناستیک آمریکا
رسوایی سوء استفاده جنسی در فدراسیون ژیمناستیک آمریکا - فدراسیون ژیمناستیک آمریکا از استعفای چندین مقام عالی رتبه این فدراسیون در پی رسوایی سوء استفاده جنسی پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک آمریکا خبرداد.
تمایل آمریکا به فروش جنگنده‌های F-35 به بلژیک
تمایل آمریکا به فروش جنگنده‌های F-35 به بلژیک - وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که با فروش جنگنده‌های F35 به بلژیک موافق است.