پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ / Thursday, 18 October, 2018

آخرین اخبار سرویس بین الملل

ابراز تمایل واشنگتن به کمک به آنکارا بر سر پرونده خاشقجی!
ابراز تمایل واشنگتن به کمک به آنکارا بر سر پرونده خاشقجی! - وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای از گفتگوهای وزیر خارجه این کشور با رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه پیرامون موضوعات مهم منطقه ای و همچنین کمک به روند تحقیقات در پرونده خاشقجی خبر داد.
سران ارتش صهیونیستی خواستار عملیات نظامی محدود به غزه شدند
سران ارتش صهیونیستی خواستار عملیات نظامی محدود به غزه شدند - تهران – ایرنا – مقام های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به کابینه امنیتی این رژیم انجام عملیات نظامی محدود علیه غزه را توصیه کردند.
ارسال کمک های بشر دوستانه برای 50 هزار نفر در اردوگاه آوارگان سوری
ارسال کمک های بشر دوستانه برای 50 هزار نفر در اردوگاه آوارگان سوری - سازمان ملل متحد طی روزهای آینده با همکاری هلال احمر سوریه کمک های بشردوستانه برای آوارگان سوری ارسال خواهد کرد.
درخواست وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای حمله به غزه
درخواست وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای حمله به غزه - لیبرمن حمله نظامی شدید علیه غزه را تنها راه موجود برای حل مسئله غزه دانست.
آمریکا با رویکرد اتحادیه اروپا درباره ایران موافق نیست
آمریکا با رویکرد اتحادیه اروپا درباره ایران موافق نیست - ­گوردون سوندلند گفت واشنگتن با رویکرد اتحادیه اروپا درباره برجام نیست.
دیدار وزیر خارجه آلمان از عربستان به تعویق افتاد
دیدار وزیر خارجه آلمان از عربستان به تعویق افتاد - وزیر امور خارجه آلمان برنامه سفر خود به عربستان سعودی را تا روشن شدن نتیجه تحقیقات در خصوص سرنوشت «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی به تعویق انداخت.
سازمان ملل: برای 50هزار سوری در مرز اردن کمک ارسال می شود
سازمان ملل: برای 50هزار سوری در مرز اردن کمک ارسال می شود - تهران – ایرنا – سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد: طی روزهای آینده با همکاری هلال احمر سوریه کمک های بشردوستانه برای 50 هزار نفر در اردوگاه آوارگان سوری در مرز این کشور با اردن ارسال می شود.
کشف سرنخ های جدید از قتل جمال خاشقچی
کشف سرنخ های جدید از قتل جمال خاشقچی - تهران – ایرنا – شبکه خبری الجزیره چهارشنبه شب به نقل از دفتر دادستان ترکیه گزارش داد: نمونه های به دست آمده در اقامتگاه سرکنسول عربستان در استانبول با نمونه های به دست آمده از جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان مطابقت دارد.
کشف نمونه مشابه مرتبط با قتل خاشقجی در محل اقامت سرکنسول عربستان
کشف نمونه مشابه مرتبط با قتل خاشقجی در محل اقامت سرکنسول عربستان - کارشناسان پزشکی قانونی ترکیه پس از تفتیش محل اقامت سرکنسول عربستان سعودی در شهر استانبول از کشف «نمونه هایی مشابه با نمونه های یافت شده» در محل کنسولگری عربستان خبر دادند.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار حمله به غزه شد
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار حمله به غزه شد - تهران – ایرنا – 'آویگدور لیبرمن' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه خواستار حمله نظامی شدید علیه غزه شد.
سناتور آمریکایی، سعودی ها را مسئول قتل خاشقجی دانست
سناتور آمریکایی، سعودی ها را مسئول قتل خاشقجی دانست - بن کاردین از نقش سعودی‌ها در قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی خبر دادند.
عامل آتش سوزی مسجدی در آمریکا به 24 سال زندان محکوم شد
عامل آتش سوزی مسجدی در آمریکا به 24 سال زندان محکوم شد - تهران – ایرنا – دادگاهی در آمریکا روز چهارشنبه یک شهروند آمریکایی را به جرم آتش زدن مسجدی در ایالت تگزاس به بیش از 24 سال زندان محکوم کرد.
آمادگی گروه های مقاومت فلسطین برای مقابله با حمله رژیم صهیونیستی
آمادگی گروه های مقاومت فلسطین برای مقابله با حمله رژیم صهیونیستی - تهران - ایرنا - گروه های مقاومت فلسطینی بر آمادگی خود برای مقابله با هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تاکید کردند.
گفتگوی وزرای خارجه آمریکا و ترکیه درباره سوریه و ایران
گفتگوی وزرای خارجه آمریکا و ترکیه درباره سوریه و ایران - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مایک پمپئو و مولود چاووش اوغلو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
حمله جنگنده های آمریکایی به مواضع نیروهای کرد چندین کشته برجای گذاشت
حمله جنگنده های آمریکایی به مواضع نیروهای کرد چندین کشته برجای گذاشت - حمله اشتباه جنگنده های آمریکایی در سوریه شش کشته برجای گذاشت.
پمپئو و چاووش اوغلو درباره سوریه و ایران گفت وگو کردند
پمپئو و چاووش اوغلو درباره سوریه و ایران گفت وگو کردند - تهران–ایرنا- «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که مایک پمپئو وزیرخارجه این کشور در دیدار با همتای ترکیه ای خود مولود چاووش اوغلو در خصوص مسائل دوجانبه، سوریه، ایران و مقابله با تروریسم گفت وگو کردند.
روسیه: در انتظار اجرای توافق ادلب از سوی ترکیه هستیم
روسیه: در انتظار اجرای توافق ادلب از سوی ترکیه هستیم - مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش خواستار اجرای توافق این کشور با ترکیه درباره ایجاد منطقه حائل (غیرنظامی) در استان ادلب در شمال سوریه است.
وزیر خارجه عراق حشدالشعبی را مشابه حزب الله لبنان دانست
وزیر خارجه عراق حشدالشعبی را مشابه حزب الله لبنان دانست - بیروت-ایرنا- «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در کنفرانس خبری مشترک با «جبران باسیل» همتای لبنانی خود با اشاره به تجربه مشترک دو کشور در نبرد با تروریسم، حشدالشعبی عراق را همچون حزب الله لبنان دانست.
30 کودک بحرینی در زندان رژیم آل خلیفه مسموم شدند
30 کودک بحرینی در زندان رژیم آل خلیفه مسموم شدند - تهران – ایرنا – سازمان حقوق بشری «سلام» بحرین روز چهارشنبه اعلام کرد که 30 کودک در بند زندان های رژیم آل خلیفه بحرین به دلیل وضعیت بد زندان دچار مسمومیت شدند.
هیات رئیسه مجلس الجزایرپست ریاست پارلمان رابلاتصدی اعلام کرد
هیات رئیسه مجلس الجزایرپست ریاست پارلمان رابلاتصدی اعلام کرد - الجزیره-ایرنا- هیات رئیسه مجلس مردمی ملی الجزایر در پی اصرار نمایندگان مجلس برای استعفای «السعید بوحجه » رئیس قوه مقننه و خودداری او از کناره گیری، امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد پست ریاست مجلس خالی شده و بلاتصدی است و باید رئیس جدیدی انتخاب شود.
از ناصر سعید تا جمال خاشوقچی
از ناصر سعید تا جمال خاشوقچی - پس از مرگ جمال عبدالناصر در ۱۹۷۰ و دوستی انور سادات با رهبران سعودی، ناصر السعید در سایر پایتخت های عرب بویژه در بیروت فعالیت میکرد. اما در اواخر دسامبر ۱۹۷۹ در بیروت ناپدید شد و همسر او بر ان بود که سفارت عربستان در بیروت به کمک برخی گروههای فلسطینی او را ربوده است.
ارائه لایحه توقف فروش اسلحه به عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا
ارائه لایحه توقف فروش اسلحه به عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا - ایلنا: لایحه قطع کمک های نظامی و توقف فروش اسلحه به عربستان سعودی در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد.
شمار قربانیان انفجار در کریمه به 19 نفر رسید
شمار قربانیان انفجار در کریمه به 19 نفر رسید - مسکو -ایرنا-شمار قربانیان حادثه انفجار در کالج فنی در شهر کرچی شبه جزیره کریمه به 19 نفر رسید و حدود 40 نفر هم در بیمارستان ها بستری هستند.
تکرار تهدیدات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه
تکرار تهدیدات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه - ایلنا: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر پس از ادعاهای مراجع صهیونیستی مبنی بر اصابت موشک شلیک شده از باریکه غزه به بئر السبع در اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸، تهدید کرد که…
عادل عبدالمهدی هفته آینده فهرست کابینه را اعلام می‌کند
عادل عبدالمهدی هفته آینده فهرست کابینه را اعلام می‌کند - ایلنا: نخست‌وزیر مکلف عراق گفت که هفته آینده وزرای پیشنهادی برای تشکیل دولت را اعلام می‌کند.
شیوع گسترده مصرف مواد مخدر در انگلیس؛ سونامی مصرف ماری جوآنا در راه است
شیوع گسترده مصرف مواد مخدر در انگلیس؛ سونامی مصرف ماری جوآنا در راه است - بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره ملی آمار انگلیس، شمار مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در این کشور و ولز در سال گذشته، از زمان آغاز طرح ثبت مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر به بالاترین میزان خود رسیده است.
خروج هرچه سریع‌تر «کلاه‌سفید‌ها» از سوریه
خروج هرچه سریع‌تر «کلاه‌سفید‌ها» از سوریه - ایلنا: نماینده روسیه در شورای امنیت گفت که مسکو خواهان خارج شدن هرچه سریع‌تر گروه موسوم به «کلاه‌سفید‌ها» از سوریه است.
نماینده پوتین در امور سوریه با وزیر خارجه عمان ملاقات کرد
نماینده پوتین در امور سوریه با وزیر خارجه عمان ملاقات کرد - دوحه-ایرنا-'الکساندر لاورنتیف' نماینده ویژه 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه در امور سوریه با 'یوسف بن علوی' وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و درخصوص تحولات سوریه با وی رایزنی کرد.
اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی از دیدار ترامپ و کیم
اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی از دیدار ترامپ و کیم - ایلنا: وزیر امور خارجه مغولستان گفت که کشورش برای میزبانی از دور دوم نشست سران آمریکا و کره‌شمالی آمادگی دارد.
رایزنی ابراهیم الجعفری با سعدحریری در لبنان
رایزنی ابراهیم الجعفری با سعدحریری در لبنان - وزیر خارجه عراق عصر امروز با نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان دیدار و گفتگو کرد.