سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 January, 2019


بررسی مصوبه ۱.۸ میلیارد دلاری؛ اولویت صندوق ارزی به مدارس فرسوده نمی‌رسید
بررسی مصوبه ۱.۸ میلیارد دلاری؛ اولویت صندوق ارزی به مدارس فرسوده نمی‌رسید - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت:‌ مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق برای اختصاص ۱.۸ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی به نوسازی مدارس فرسوده در حقیقت برش بودجه‌ای برنامه ششم توسعه است.
چرا دولت طلبکارانه حرف می‌زند؟ /تجربه فیلترینگ در یک سال گذشته چه سود و چه زیانی داشت؟ /تا کی منتظر اتحادیه اروپا باشیم؟
چرا دولت طلبکارانه حرف می‌زند؟ /تجربه فیلترینگ در یک سال گذشته چه سود و چه زیانی داشت؟ /تا کی منتظر اتحادیه اروپا باشیم؟ - شایعه استعفای دسته جمعی وزرا، نقره داغ صادرکنندگان متخلف، مثبت و منفی طرح تازه بنزینی، به صدا درآمدن زنگ خطر با استعفای سلطانی‌فر، رادیو و تلویزیون خصوصی می‌خواهیم، ایران و اروپا؛ حرکت روی یخ‌های نازک، ضد و نقیض‏های کسری بودجه ۹۸، بیمه شخص ثالث راننده یا خودرو؟، دلایل ازدواج‌گریزی جوانان، خت پرونده المهدی با مپنا، مجادله رؤسای دولت‌ها با رؤسای سازمان صدا و سیما، لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان، ماموریت…
پشت پرده خانه‌های قدیمی ارزان‌قیمت در پایتخت+جدول قیمت
پشت پرده خانه‌های قدیمی ارزان‌قیمت در پایتخت+جدول قیمت - اقتصادنیوز : جست‌وجو در میان فایل‌های ارزان‌قیمت در بازار مسکن، آپارتمان‌هایی با قیمت فوق‌العاده پایین نسبت به سطح متعارف قیمت محله را پیش‌روی متقاضیان مسکن می‌گذارد که به رغم کلنگی بودن، قیمت پیشنهادی آنها به بهای «زمین» نزدیک نیست.
چرا در اولین روز بهمن شاخص سهام بورس تهران ۳۶۵۳ واحد ریخت؟
چرا در اولین روز بهمن شاخص سهام بورس تهران ۳۶۵۳ واحد ریخت؟ - اقتصادنیوز : نخستین روز بهمن‌ماه با ریزش سنگین شاخص سهام آغاز شد. گرچه تحلیلگران گزارش‌های فصلی شرکت‌ها و همچنین وضعیت بازار جهانی را حاوی نشانه‌های بنیادی مناسب ارزیابی می‌کردند؛ اما افت دسته‌جمعی صنایع بورسی در معاملات دیروز حال و هوای متفاوتی را نشان…
درکمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ تصویب شد؛ مجازات برای عدم برگشت ارز صادراتی
درکمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ تصویب شد؛ مجازات برای عدم برگشت ارز صادراتی - اقتصادنیوز: سیده‌فاطمه حسینی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ را تشریح کرد.
هشدار شمخانی درباره برجام: معطل اروپا نخواهیم ماند| مذاکره با آمریکا بی‌فایده است
هشدار شمخانی درباره برجام: معطل اروپا نخواهیم ماند| مذاکره با آمریکا بی‌فایده است - شمخانی با بیان اینکه هیچگاه برای نقض برجام پیشگام نبوده و نخواهیم بود، گفت: اگر اروپا هم در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، باید بداند که معطل آنها نیز...
نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی را به شهادت رساندند
نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی را به شهادت رساندند - نظامیان رژیم صهیونیستی یک جوان فلسطینی را در نابلس به شهادت رساندند.
یادداشت تسنیم| جنجال بر سر استعفای بن‌علی یلدیریم و انشقاق در حزب حاکم ترکیه
یادداشت تسنیم| جنجال بر سر استعفای بن‌علی یلدیریم و انشقاق در حزب حاکم ترکیه - تحولات جدیدی در حزب عدالت و توسعه در حال رخ دادن است، به طوری که در روزهای گذشته بن‌علی یلدریم بارها به دیدار اردوغان رفته تا وی را در خصوص عدم استعفایش از ریاست مجلس ترکیه قانع کند.
توضیحات علیزاده‌طباطبایی درباره ماجرای بازداشت و آزادی کرباسچی
توضیحات علیزاده‌طباطبایی درباره ماجرای بازداشت و آزادی کرباسچی - وکیل غلامحسین کرباسچی درباره ماجرای بازداشت و آزادی موکل خود که امروز در رسانه‌ها منتشر شد، توضیح داد.
آینده اندونزی
آینده اندونزی - اندونزی یک تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد. درآمد سرانه آن 3846 دلار است و نرخ رشد اقتصادی آن 5 درصد و نرخ بیکاری حدود 4 درصد است. نرخ تورم در اندونزی حدود 3.5 درصد است.
یک نماینده مجلس: به هر فرد روزی یک لیتر بنزین می‌دهیم که می‌توانند آن را صادر کنند/روحانی: پایه گذار فیلترینگ، پهلوی اول بود
یک نماینده مجلس: به هر فرد روزی یک لیتر بنزین می‌دهیم که می‌توانند آن را صادر کنند/روحانی: پایه گذار فیلترینگ، پهلوی اول بود - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
هراس صهیونیست ها از سکوت سید
هراس صهیونیست ها از سکوت سید - شفقنا- روزهای بد نتانیاهو ادامه دارد و به پایانی تراژیک نزدیک می شود، اما او به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی فقط یک نماد است، نماد از رژیمی که در منطقه با وحشت و هراس بی وقفه زندگی می...
وزیر خارجه لهستان: ایران را به نشست ورشو دعوت نکردیم
وزیر خارجه لهستان: ایران را به نشست ورشو دعوت نکردیم - شفقنا- وزیر امور خارجه لهستان از عدم دعوت نمایندگان ایران و روسیه به نشست ضد ایرانی ورشو خبر داد. جاکیچ کژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان روز دوشنبه مدعی شد: ما نمایندگان ایران را دعوت نکردیم، چراکه باعث می‌شد نتوانیم مذاکراتی...
رئیس‌جمهور: در ایران رسانه آزاد نداریم| پایه‌گذار فیلترینگ پهلوی اول بود| مبارزه با خواست مردم،شرعی و قانونی نیست| وزارت ارتباطات باید جلوی مزاحمت‌های تبلیغاتی برای مردم را بگیرد
رئیس‌جمهور: در ایران رسانه آزاد نداریم| پایه‌گذار فیلترینگ پهلوی اول بود| مبارزه با خواست مردم،شرعی و قانونی نیست| وزارت ارتباطات باید جلوی مزاحمت‌های تبلیغاتی برای مردم را بگیرد - مقاومت در برابر فناوری ها و تحولات نوین، رویکردی قدیمی است/ شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری است/ نمی توانیم زندگی مردم...
«من رویایی دارم»؛ بزرگداشت رهبر مبارزات علیه نژادپرستی در آمریکا+تصاویر
«من رویایی دارم»؛ بزرگداشت رهبر مبارزات علیه نژادپرستی در آمریکا+تصاویر - شفقنا- مارتین لوتر کینگ چهره‌ای مهم در تاریخ مبارزه با نژادپرستی و تبعیض در تاریخ آمریکا است. این تلاش‌های کینگ بود که باعث شد سیاهان و اقلیت‌های نژادی در آمریکا سرانجام بتوانند به بخشی از حقوق خود دست یابند. به گزارش...
اطمینان خاطر لهستان به ایران در مورد کنفرانس ورشو
اطمینان خاطر لهستان به ایران در مورد کنفرانس ورشو - معاون وزیر امور خارجه لهستان در دیدار با همتای ایرانی خود در تهران اطمینان داد که نشستی که با همکاری آمریکا ماه آینده در ورشو برگزار می شود، به هیچ وجه علیه جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.
دادگاه عالی ونزوئلا رئیس کنگره را عزل کرد
دادگاه عالی ونزوئلا رئیس کنگره را عزل کرد - پس از ناآرامی های روز دوشنبه در ونزوئلا در پی شورش گروهی از اعضای گارد ملی، دادگاه عالی این کشور در حکمی ریاست کنگره ملی را که در اختیار مخالفان دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور است، عزل کرد.
تلاش می برای اطمینان‌بخشی به نمایندگان انگلیس بر سر برگزیت
تلاش می برای اطمینان‌بخشی به نمایندگان انگلیس بر سر برگزیت - ترزا می نخست‌وزیر انگلیس به نمایندگان مجلس این کشور اطمینان خاطر داد که با ایجاد اصلاحاتی در برنامه پیشنهادی‌اش برای خروج از اتحادیه اروپا، نگرانی‌های مخالفان را برطرف خواهد کرد.
آتش‌گرفتن دو کشتی در تنگه کرچ
آتش‌گرفتن دو کشتی در تنگه کرچ - دو کشتی که روز دوشنبه در حال عبور از تنگه "کرچ" میان شبه‌جزیره "کریمه" و بخش اصلی کشور روسیه بودند دچار آتش‌سوزی شدند.
ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام
ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام - دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است.
اردوغان: اجازه نمی‌دهیم منطقه امن سوریه به باتلاقی علیه ما تبدیل شود
اردوغان: اجازه نمی‌دهیم منطقه امن سوریه به باتلاقی علیه ما تبدیل شود - رئیس‌جمهور ترکیه گفت که کشورش اجازه نخواهد داد منطقه امن در سوریه به یک باتلاق علیه این کشور تبدیل شود.
منبع سوری: پدافند هوایی ما ۳۸ موشک اسرائیل را منهدم کرد
منبع سوری: پدافند هوایی ما ۳۸ موشک اسرائیل را منهدم کرد - یک منبع نظامی بلندپایه سوری از انهدام ۳۸ فروند موشک شلیک شده توسط ارتش صهیونیستی خبر داد.
مزدور برجسته داعش به دام نیروهای عراقی افتاد
مزدور برجسته داعش به دام نیروهای عراقی افتاد - نیروهای امنیتی عراق یک مزدور برجسته گروه تروریستی داعش را در شهر الرمادی واقع در استان الانبار دستگیر کردند.
دمشق: اگر حمایت‌های آمریکا نبود اسرائیل به تجاوزات خود ادامه نمی‌داد
دمشق: اگر حمایت‌های آمریکا نبود اسرائیل به تجاوزات خود ادامه نمی‌داد - وزارت خارجه سوریه در واکنش به تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به دمشق دو نامه خطاب به سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان نوشت.
تاکید ایران بر روابط سازنده با الجزایر
تاکید ایران بر روابط سازنده با الجزایر - سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تمجید از روابط سازنده میان ایران و الجزایر، آینده ای بسیار روشن را برای ارتباطات دو کشور پیش بینی کرد.
واکنش جدید ظریف به دستگیری مرضیه هاشمی
واکنش جدید ظریف به دستگیری مرضیه هاشمی - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتقاد مجدد از دستگیری مرضیه هاشمی مجری شبکه پرس تی وی ایران در آمریکا، خواستار توضیح دولت ایالات متحده به خاطر محبوس نگه داشتن این روزنامه نگار شد.
اذعان روزنامه صهیونیستی به برتری نظامی ایران مقابل اسرائیل
اذعان روزنامه صهیونیستی به برتری نظامی ایران مقابل اسرائیل - روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با استناد به آمار یک وبسایت رده بندی قدرت های نظامی اذعان کرد که نیروی نظامی رژیم اسرائیل از ایران عقب تر بوده و جمهوری اسلامی موفق شده است تا توان نظامی خود را در رتبه بندی جهانی ارتقا بدهد.
دهلی قادر به برقراری تعادل در مقابله با گسترش پکن در آسیای مرکزی است
دهلی قادر به برقراری تعادل در مقابله با گسترش پکن در آسیای مرکزی است - هند بر خلاف چین که علاوه بر سرمایه‌گذاری در کشورها، به طور کامل از ساختار و رژیم‌های حاکم حمایت می‌کند، بیشتر کار سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهد، و بر مشکلات دموکراسی و حقوق بشر تأکیدی نمی‌کند.
اردوغان: هفته آینده به روسیه می‌روم
اردوغان: هفته آینده به روسیه می‌روم - رئیس جمهور ترکیه گفت: دوشنبه هفته آینده مهمان پوتین در مسکو خواهم بود.
نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه|پای راست در سوریه٬ پای چپ در عراق
نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه|پای راست در سوریه٬ پای چپ در عراق - ترکیه که قرار است مبلغ ۵ میلیارد دلار به بازسازی عراق کمک کند٬ باید این مساله را به خاطر بیاورد که اگر قرار است در سوریه اقدامی صورت بگیرد٬ حتماً باید پای راست در سوریه و پای چپ در عراق باشد تا تعادل از دست نرود.