شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
اشتغال معلولان
بابت استخدام هر معلول چه میزان وام اشتغال پرداخت می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / اشتغال معلولان / تسهیلات اشتغال معلولان
بابت استخدام هر معلول چه میزان وام اشتغال پرداخت می‌شود؟
ایلنا: مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: کارفرمایانی که برای معلولان اشتغالزایی کنند و آنها را در مجموعه‌های خود به کارگیرند، از تسهیلات با نرخ بهره چهار درصد بهره‌مند …
معلولان و زنان سرپرست خانوار در کارگاه های تولید محصللات مبارزه با کرونا مشغول شدند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
معلولان و زنان سرپرست خانوار در کارگاه های تولید محصللات مبارزه با کرونا مشغول شدند
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از اشتغال بیش از ۱۵۰۰ نفر از معلولان و ۱۵۰۰ نفر از زنان است سرپرست خانوار در کارگاه‌های تولیدی محصولات مقابله با کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
بهزیستی زنجان تاکنون از شر کرونا در امان مانده است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون هیچ موردی از افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در بین افراد تحت پوشش گزارش نشده است.محمد محمدی‌قیداری در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، کمیته‌هایی در اینخصوص تشکیل شد، اظهار کرد: اداره‌کل بهزیستی استان زنجان حدود ۲۸ هزار خانوار و ۲۱ هزار معلول که اغلب آنان از اقشار بیبضاعت هستند را، تحت پوشش خود قرار داده و حمایت‌هایی انجام می‌دهد، البته در بحث پیشگیری از بیماری کرونا نیز با عموم مردم روبه‌رو هستیم.وی با اشاره به اینکه تعطیلی مهدهای کودک، بخش‌های توانبخشی روزانه، کلینیک‌های درمانی و دورکاری کادر بهزیستی استان زنجان که بیماری زمینه‌ای دارند و اشتغال یک سومی آنان، …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
صدای استان‌ها
شهریه دانشگاه برای معلولان رایگان شود چرا بهزیستی شهریه دانشجویان نابینا را پرداخت نمی‌کند؟ در قانون حمایت از معلولان آمده که دانشجویان معلول در همه مؤسسات آموزش عالی می‌توانند رایگان به تحصیل مشغول باشند اما این قانون اجرا نمی‌شود. من خودم نابینا هستم و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه قم تحصیل می کنم و با وجود مشکل اشتغال پرداخت شهریه برایم بسیار سخت است. آرمان صفایی از قم سازماندهی تابلوهای تجاری و اطلاع رسانی در قوچان در قوچان وجود تابلوهای تجاری کسبه و سایر مشاغل در ابعاد و اندازه ها و …
سختگیری وزارت آموزش و پرورش در استخدام افراد دارای معلولیت/محروم کردن معلولان از حق‌ِ اشتغال غیرقانونی و غیرانسانی است
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اشتغال / معلولان / محمدرضا شهبازی / مدیرکل توانمند سازی بهزیستی
سختگیری وزارت آموزش و پرورش در استخدام افراد دارای معلولیت/محروم کردن معلولان از حق‌ِ اشتغال غیرقانونی و غیرانسانی است
ایلنا: مدیرکل توانمند سازی بهزیستی کشور از سختگیری وزارت آموزش و پرورش در استخدام افراد دارای معلولیت انتقاد کرد.
راه‌اندازی یک کسب‌وکار با همراهی معلولان، جوراب پاتو، جورِ متفاوت تو
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / جوراب پاتو / اشتغال معلولان / کسب و کار
راه‌اندازی یک کسب‌وکار با همراهی معلولان، جوراب پاتو، جورِ متفاوت تو
در سال‌های اخیر نرخ بیکاری بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه بسیار بالا رفته است.
نرخ بیکاری معلولان بالاتر از میانگین بیکاری است/ سهم معلولان از بخش تعاونی، کشاورزی و استارت‌اپ‌ها چقدر است؟
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اشتغال / بیکاری / معلولان / توانمندسازی / نرخ بیکاری / قانون حمایت از معلولان / بیکاری معلولان / اشتغال معلولان / نرخ بیکاری معلولان / حمایت از اشتغال معلولان
نرخ بیکاری معلولان بالاتر از میانگین بیکاری است/ سهم معلولان از بخش تعاونی، کشاورزی و استارت‌اپ‌ها چقدر است؟
نرخ بیکاری معلولان بالاتر از میانگین بیکاری است و این واقعیت لزوم برنامه‌ریزی دقیق‌تر در این زمینه را ضروری می‌کند. معلولان باید برای فعالیت در بخش‌های مختلف شغل‌ساز مورد حمایت قرار گیرند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / معلولان
شما نظر دادید: نبود امکانات شهری، معلولان را خانه‌نشین کرده است
بر اساس اخبار جمعیت معلولان در ایران به ۱.۵ میلیون نفر رسیده است اما مشکلات از عبور و مرور در شهر گرفته تا شرایط تحصیلی و اشتغال زندگی را برای آنان با دشواری‌هایی روبه‌رو کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
برپایی نمایشگاه دستاوردهای مددجویان بهزیستی در شرکت گاز مازندران
نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی و مشاغل خانگی مددجویان بهزیستی در شرکت گاز مازندران با حضور مدیرکل بهزیستی استان گشایش یافت.علی اکبر صحی " سرپرست روابط عمومی شرکت گاز استان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه و فروشگاه معلولان با ۱0 غرفه در راستای شناساندن هنر معلولان و توانمندی‌های آنان در محل ساختمان مرکزی شرکت گاز مازندران برپا شد.وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را کمک به اشتغال پایدار و ایجاد درآمد برای مددجویان و همچنین ایجاد بستری برای عرضه و فروش محصولات تولیدی معلولان عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه، صنایع دستی هنرجویان بهزیستی در قالب گلیم بافی، تابلو فرش، قالی بافی، عروسک سازی، گلدوزی، خیاطی، گل سازی، گونی بافی، قلاب بافی، میل بافی و نقاشی ارائه شده است.صحی با بیان اینکه …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
باور سبز
مؤسسه خیریه "باور سبز" با هدف ارائه خدمات به معلولان مهاجر در سال 92 تاسیس شد. این مؤسسه در منطقه گلشهر مشهد و در حال خدمت رسانی به حدود 800 مهاجر افغانستانی است.این آسایشگاه در حال حاضر خدمات آموزشی، ورزشی، مددکاری، فیزیوتراپی و اشتغال را به افراد دارای معلولیت به‌صورت کاملا رایگان ارائه می‌دهد و در سال 1393 به‌عنوان یکی از 25 خیریه برترسال، توسط انجمن سماوات معرفی و برگزیده شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / روز جهانی معلولان / سازمان بهزیستی / توانبخشی
بودجه‌، کفاف هزینه‌های معلولان را نمی‌دهد/اختصاص سهمیه برنج و شکر به مراکز بهزیستی
شعار «معلولیت، محدودیت نیست» احتمالا قرار بود تا موجی از امید را روانه ذهن و جسم معلولان کند و برایشان یادآور این نکته باشد که اگر بخواهند می‌توانند از پس همه مشکلاتشان بربیایند و تبدیل به یکی از اثرگذارترین شهروندان شوند اما دستیابی به این شعار نیازمند ورود مسئولان به گود مشکلات و تسهیل مسیر معلولان برای رسیدن به موفقیت و خودشکوفایی است؛ مشکلاتی چون اشتغال و تامین هزینه‌های معیشت، معابر و اماکن مناسب‌سازی نشده، قیمت‌های کمرشکن وسایل کمک توان‌بخشی و... که گویا قصد تمام شدن ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بجنورد / اشتغال زایی / معلولان
کارآفرینی و اشتغال زایی برای معلولان‎
ایرنا- بجنورد- مؤسسه خیریه کارآفرینی «مهر و امید پویان مینو» از اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۹۰ با هدف اشتغال‌زایی، خودباوری و توان‌یابی جسمی به معلولان در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی آغاز به کار کرد و در حال حاضر ۳۲ معلول جسمی و حرکتی، نابینا و ناشنوا در این مؤسسه به دوخت و دوز لباس‌های کار و فرم مدارس، کالاهای آشپرخانه، حوله و تن پوش، عروسک های بافتنی و... مشغول هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
پرداخت ۱۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای اشتغال معلولان لامرد/ واگذاری ۱۶۷ واحد مسکونی به معلولان از سال ۹۷ تا امروز
رئیس اداره بهزیستی شهرستان لامرد، گفت: متوسط حق پرستاری افراد دارای ضایعه نخاعی ۲۰۰ هزار تومان در ماه بود که این مبلغ به حدود ۵۵۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / علیرضا وارثی / اداره کل بهزیستی قزوین / تسهیلات اشتغالزایی
پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به معلولان ومددجویان قزوین
قزوین- مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: امسال بیش از ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به ۹۰۰ نفر از معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان پرداخت شده است.  
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
۲۶ هزار معلول در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند/ بخش خصوصی معلولان را برای اشتغال نمی‌پذیرد/ بحران در حوزه مسکن مضاعف است
حدود یک سال و نیم است که از ابلاغ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت می‌گذرد اما در برخی جاها با مشکلاتی مواجه هستیم. از جمله اینکه دولت در تعهداتی که این قانون دارد، کوتاهی می‌کند. ماده ۲۷ قانون فعلی اشاره کرده برای افراد دارای معلولیت شدید که هیچ منبع درآمدی ندارند، حداقل حقوق مصوب قانون کار به آنها پرداخت شود اما در یک سال و نیم گذشته این مسئله محقق نشده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / آزمون استخدامی / معلولان
جذب حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه امسال حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور جذب می‌شوند، گفت: اگر بخشی از سهمیه ۳ درصدی اشتغال معلولان با افراد واجد شرایط پر نشود، سهیمه مذکور از بین نمی‌رود تا مجددا افراد در سال‌های بعد جذب شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
آیین‌نامه‌های اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت تصویب شد
سه آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص حمایت از اشتغال و آموزش‌عالی رایگان افراد دارای معلولیت، تصویب شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
برای اشتغال در این کارگاه باید "معلول" باشی! + تصاویر
عمو قدیری کارش را از سال 84 آغاز کرده است یکی از شروطش برای جذب کارگران، معلولیت است و در حال حاضر تعداد قابل توجهی از معلولان را در کارگاه‌های خود مشغول به کار کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / استانی-اجتماعی / بهزیستی / معلولان / میبد / روز جهانی نابینایان
نابینایان نیازمند ترحم مسئولان نیستند
رییس اداره بهزیستی میبد اظهار کرد: هرچند معلولیت، محدودیت نیست ولی مسئولان نیز باید به این باور برسند که معلولان از جمله نابینایان نیاز به ترحم ندارند و باید همانند دیگر افراد جامعه مسئله اشتغال آنها نیز برطرف شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / استانی-اجتماعی / روز جهانی نابینایان / روز جهانی عصای سفید
بیکاری افراد نابینا سه برابر بیکاری افراد عادی است
مدیرکل بهزیستی استان بحث اشتغال را یکی از مهم‌ترین مسائل و نیاز اساسی نابینایان عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیکاری افراد نابینا در استان سه برابر بیکاری افراد عادی است، سهمیه‌ی سه درصد استخدام معلولان را پیگیر می‌شویم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
فوتبالیست‌های نابینا سر کار می‌روند
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان گفت: حمایت از معلولان همواره جزو دغدغه‌های اصلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و هست و دستور مأکد ایشان برای حل مشکل اشتغال و حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتبال نابینایان در دستور کار وزارتخانه قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
گران شدن نان و کشمکش‌های آن/ یک میلیون سالمند در ایران کار می‌کنند/ بلاتکلیفی وضعیت سهامداری آذرآب اراک/ کارگران شهرداری سی‌سخت زباله‌ها را جمع نمی‌کنند/ حمایت‌ از اشتغال معلولان درواقع به نفع کارفرمایان …
یک روز بعد از اجرای ابلاغیه افزایش قیمت نان، روز یکشنبه هفتم مهر در سرویس کارگری ایلنا به تبعات این افزایش قیمت پرداخته شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
حمایت‌ از اشتغال معلولان درواقع به نفع کارفرمایان است/۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای قانون لازم است/ تعلل در تشکیل صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی
خیرالله شهبازی می‌گوید: دیگر زمانی برای فرصت‌سوزی نداریم. خیلی از افراد دارای معلولیت این روزها مشکلات معیشتی زیادی دارند و هرچه سریعتر باید آیین‌نامه‌های مربوط به قانون حمایت از معلولان ابلاغ شود. البته دولت وعده‌ای مبنی بر ابلاغ آن داده است. بهزیستی و دیگر سازمان‌ها و افراد دارای معلولیت باید تکلیفشان را بدانند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
تشریح خدمات مددکاری و اشتغالزائی بهزیستی /"فقر" عامل افزایش مددجویان است
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال سازمان بهزیستی استان تهران ضمن بازدید از خبرگزاری ایلنا گفت: در قانون جامع حمایت از معلولان مبحث سهمیه سه درصدی اشتغال وجود دارد، اما ارگان‌های دولتی و کارفرمایان از اجرای آن دریغ می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / اشتغال فراگیر / اصفهان / معلولان
مشکل اشتغال معلولان همچنان باقی است
اصفهان - ایرنا- معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: مشکل اشتغال معلولان همچنان باقی و ضروری است که در سالی که بنام رونق تولید نامگذاری شد از توانمندی آنان بهره برده شود.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی / اشتغال / معلولان
افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان/۱۵۰۰ میلیارد برای اشتغال معلولان
رئیس سازمان بهزیستی از افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام اشتغال به معلولان اختصاص یافته است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / مهدکودک / معلولان / مرکز نگهداری کودکان خیابانی / مرکز حرفه‌آموزی معلولان
معلولان چگونه خودکفا می‌شوند؟
در سال های اخیر بهزیستی توانسته با اقداماتی از جمله ارائه خدمات پزشکی، تامین وسایل مورد نیاز معلولان و فراهم کردن زمینه اشتغال آنان، گامی در راستای خودکفایی آنان بردارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
استاندار تهران: قطع بودجه دستگاه‌هایی که قانون استخدام معلولان را رعایت نمی‌کنند
استاندار تهران از قطع اعتبار دستگاه‌هایی که سهم استخدام 3درصد اشتغال معلولان را رعایت نکنند، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۴۰ پروژه بهزیستی در قزوین به بهره برداری می رسد
وارثی گفت: ۴۰پروژه بهزیستی در مناطق مختلف استان قزوین با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری است.به گزارش «ابتکار» از قزوین؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت هفته بهزیستی بهره برداری از ۴۰ پروژه بهزیستی در مناطق مختلف استان آغاز خواهد شد که برای آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.وارثی افزود: در تاکستان ۹ پروژه، در بویین زهرا 6 پروژه، در شهرستان آبیک ۳ طرح، در قزوین ۱۳ طرح، در شهرستان البرز ۴ پروژه در آوج ۳ پروژه و دو پروژه هم در سایر نقاط اجرایی شده و افتتاح می‌شود.وی بیان کرد: ۴۷ میلیارد تومان اعتبارات توانبخشی بهزیستی استان است که جوابگوی نیازها نیست و اگر کمک خیرین و مشارکت بخش خصوصی دلسوز نباشد؛ …
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اشتغال معلولان / پارا صنعت
راه‌اندازی پارا صنعت برای حمایت از کارآفرینانی که برای معلولان ایجاد شغل کرده‌اند
«پارا صنعت» برای حمایت از کارآفرینانی که برای معلولان ایجاد شغل کرده‌اند، ایجاد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / محمود نژاد / انجمن حمایت از حقوق معلولان / سازمان بهزیستی
مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود
مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان به سازمان بهزیستی پیشنهاد کرد تا مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
خبر خوش استخدامی برای معلولان/ ارائه سند ملکی برای تأمین اشتغال روستاییان
رئیس سازمان بهزیستی کشور بر اجرای قانون استخدام ۳درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه با سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
گروه های خودیار توان بخشی در 45 روستای تکاب تشکیل شد
مهاباد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی تکاب گفت: گروه های خودیار توان بخشی معلولان با هدف توانمند سازی و اشتغال افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی در 45 روستای این شهرستان تشکیل شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
افزایش نرخ بیکاری بین معلولان و زنان سرپرست خانوار
مدیر عامل خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع) گفت: متأسفانه به دلیل استفاده نکردن از پتانسیل‌های ماده 190 و 191 قانون کار، توسط شورای عالی کار در سالیان گذشته، نرخ بیکاری گروه‌های مذکور در کشور، بسیار زیادتر از گروه‌های دیگر شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اشتغال، تعاون و رفاه از مسیر شفافیت و جوانگرایی
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های بهزیستی، رفاه، تامین اجتماعی، تنظیم روابط کار، کارآفرینی، اشتغال و تعاون انجام می‌شود که بخش‌های کثیری از نیاز‌های ملت ایران را نیز در برمی گیرد. تعاونگران، کارآفرینان، بازنشستگان، مددجویان، ایتام، زنان سرپرست خانوار، آسیب دیدگان اجتماعی، معلولان همه جزء این خانواده هستند که در این وزارتخانه مهم به کار آن‌ها رسیدگی می‌شود. 
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ضرورت افزایش مهارت‌های فردی معلولان
معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: خواهیم در مورد اشتغال معلولان کاری کنیم باید شرایط را به گونه‌ای ایجاد کنیم که مهارت‌های فردی افزایش پیدا کند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •