پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
برنامه پرسشگر
نفوذ باندهای مافیایی ۱۰ هزار میلیاردی در آموزش‌ و پرورش
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / آموزش و پرورش / محمدمهدی زاهدی / نظام آموزشی
نفوذ باندهای مافیایی ۱۰ هزار میلیاردی در آموزش‌ و پرورش
به گزارش تسنیم، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع میزان کاربردی و مفید بودن خروجی‌های آموزش و پرورش اظهار کرد: وقتی بیماری به پزشک مراجعه می‌کند و پزشک بیماری را به درستی تشخیص می‌دهد و نسخه می پیچد اگر بیمار تبعیت کرد، حتما رو به بهبودی می‌رود اما اگر امتناع و حتی ضد آن عمل کرد ممکن است نه تنها خوب نشود بلکه به قهقهرا برود یا از سرمنزل مقصود فاصله بگیرد. اگر منابع انسانی درست پرورش نیابند معلوم نیست آینده کشور چگونه رقم بخورد.
زیر پوست آموزش و پرورش چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / آموزش و پرورش / سند ۲۰۳۰ / حذف کنکور / برنامه پرسشگر
زیر پوست آموزش و پرورش چه می‌گذرد؟
رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه نمی‌توانیم از وزیر آموزش و پرورش انتظار داشته باشیم که تحول را به تنهایی راهبری کند گفت: راهبری تحول، فراتر از وزیر است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
زالی: توصیه می‌کنم به امتحان غیرحضوری
گروه اجتماعی|«با توجه به شیوع گسترده پاندمی کرونا به نظر می‌رسد، موکول شدن امتحانات حضوری پایه نهم به زمان مناسب‌تری که بیماری تحت کنترل باشد، راه‌حل بی‌خطری برای پیشگیری از سرایت ویروس کووید- ۱۹ باشد.» این گفته علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران است، درست در نخستین روز برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و چندمین روز از برگزاری امتحانات پایه نهم. در مقابل آموزش و پرورش می‌گوید از ستاد کرونا مجوز گرفته‌اند و اگر قرار به تغییر در جایی و امتحانی باشد باید به صورت ملی تصمیم‌گیری شود. «از ستاد کرونا مجوز گرفته‌ایم.» عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه تلویزیونی پرسشگر حاضر …
واکنش آموزش و پرورش به قتل «رومینا»
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / رومینا اشرفی / برنامه پرسشگر / آسیب‌های اجتماعی / قتل / آموزش و پرورش / هدایت تحصیلی / کنکور سراسری
واکنش آموزش و پرورش به قتل «رومینا»
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به قتل «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی توضیحاتی درباره اقداماتی که آموزش و پرورش برای جلوگیری از چنین آسیب‌هایی انجام می‌دهد، ارائه داد. 
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / شبکه شاد / وزارت آموزش و پرورش
شبکه «شاد» اجباری نیست
به گزارش فارس، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت دربرابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر اظهار کرد: نمرات ثبت شده در آموزش مجازی حتما در هدایت تحصیلی نقش دارد؛ هدایت تحصیلی در سال 95ـ94 بر اساس سند تحول بنیادین اجرا شد و بخش عمده آن به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم لغو شد/ کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس پایه دوازدهم برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / آموزش و پرورش / امتحانات مدارس / علیرضا کمرئی / کنکور ۹۹
امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم لغو شد/ کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس پایه دوازدهم برگزار می‌شود
به گزارش فارس، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر در پاسخ به این پرسش که «چرا مدرسه تلویزیونی از اواسط عید کمرنگ شد و رفته رفته جای خود را به آموزش های مجازی داد؟»، اظهار کرد: هفته اول اسفند تعطیلات طولانی آغاز شد و متوجه شدیم باید خودمان را برای روند طولانی از تعطیلات آماده کنیم؛ اصولی را درنظر گرفته و بر اساس آن اقدام به طراحی برنامه کردیم.
معلم ها چه میزان آموزش های لازم بهداشتی و پیشگیری را دیده اند
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / سید حامد برکاتی / وزارت آموزش و پرورش / ویروس کرونا
معلم ها چه میزان آموزش های لازم بهداشتی و پیشگیری را دیده اند
یکی ازپرسش هایی که شامگاه گذشته در برنامه تلویزیونی پرسشگر مطرح شد این بود که چه میزان آموزش های لازم بهداشتی و پیشگیری از بیماری ها به معلمان داده می شود که طبق نظرسنجی این آموزش ها کم است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / برنامه پرسشگر / _دانش آموز / کارآفرینی / مدرسه / آموزش و پرورش
وقت دانش‌آموزان در سر کلاس تلف می‌شود؟
مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش درباره تولید محتوای آموزش برای ۷۰۰۰ مربی کارآفرین از سوی وزارت کار گفت: پیش نویس این تفاهم نامه آماده است؛ ما در حوزه باشگاه کارآفرینان نوجوان پیش رفته‌ایم و از آموزش نیروی انسانی استقبال می کنیم. این طرح در خراسان رضوی، مازندران و اصفهان در حال اجراست.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / مهدی نوید ادهم / علی ذوعلم / بودجه 99 کل کشور / وزارت آموزش و پرورش / زبان فارسی
نگرانی از کاهش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۹/ کاهش ۳۰ درصدی فعالیت های پرورشی و ورزشی
در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شامگاه گذشته روی آنتن رفت مسئولان علاوه بر صحبت درباره چالش آموزش زبان فارسی به بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۹ اشاره کردند و نسبت به آن ابراز نگرانی کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / دانشگاه تهران / شورای عالی انقلاب فرهنگی / علم و فناوری / فضای مجازی / کنکور
بروزرسانی رشته‌های دانشگاهی در کمیسیون مشترک با مرکز ملی فضای مجازی
ایلنا: برنامه تلویزیونی پرسشگر با حضور سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مهمان تلفنی و زاهدی رییس کمیسیون اموزش و دکتر باقری مقدم قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی جمعه شب از شبکه آموزش سیما پخش شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / سعید نوری آزاد / وزارت آموزش و پرورش / عدالت آموزشی
برنامه درسی در سازمان سنجش نوشته می شود
تهیه کننده برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت: اکنون برنامه درسی در سازمان پژوهش آموزش پرورش نوشته نمی شود، در سازمان سنجش نوشته می شود و آنها می گویند بچه ها در مدرسه چه بخوانند و چقدر بخوانند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
نظا‌م آموزش و پرورش در اختیار کنکور است
تهیه کننده برنامه پرسشگر گفت: اکنون نظا‌م آموزش و پرورش در اختیار کنکور است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بی‌خانمانی مدارس و چند مسئله دیگر!
گروه جامعه: مدرسه در ذهن هر ایرانی به گونه‌ای به یاد می‌آید. برای یکی حیاطی بزرگ در میانه و کلاس‌های دور حیاط و برای دیگری آپارتمانی اداری که برای کلاس‌های درس مناسب‌سازی شده است. یکی مدرسه‌ای کپری را به یاد می‌آورد و دیگری کلاس‌هایی را که در خانه‌ای کاه‌گلی برگزار می‌شوند. چیزی که مدرسه را مدرسه می‌کند، معلم و دانش‌آموز و درس است. با این حال در جوامع متمدن، زندگی اجتماعی باعث می‌شود که انتظارات بحق بیشتری برای شکل گرفتن یک مدرسه داشت.چالش‌های امکانات و ویژگی‌های مدارس در مناطق مختلف متفاوتند. اگر در منطقه‌ای برگزاری کلاس در مدارس کپری، خشتی و گلی خبر می‌شود، در جای دیگر، مسئله برگزاری کلاس در آشپزخانه و انباری ساختمان‌های اجاره‌ای است. اگر در منطقه‌ای بخاری‌های نفتی چالش محسوب می‌شوند، در منطقه‌ای …
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / برنامه پرسشگر / وزارت آموزش و پرورش
اگر فردی بدون شرط وزارت آموزش و پرورش را پذیرفت بعدا حق گلایه ندارد
معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه در قانون برنامه‌ ششم توسعه آمده که دولت موظف است به تعداد بازنشسته‌ها به آموزش و پرورش ردیف استخدامی تخصیص بدهد گفت: آیا این را پذیرفته‌اند؟ تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰ هزار نفر و تا ۱۴۰۲ بیش از ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته می‌شوند. آیا تا کنون حتی برای تامین منابع انسانی پشت وزیر ایستاده‌اند؟ .
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
دخالت‎های بیرونی اجازه مدیریت بهینه آموزش و پرورش را نمی‌دهد
ایلنا: معاون پشتیبانی آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر عنوان کرد: با فقیر بودن آموزش و پرورش موافق نیستم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •