پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
تصرف اراضی
۱.۶ هزار هکتار اراضی استان سمنان به بخش کشاورزی بازگشت
۳ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / سمنان / کشاورزی / سازمان امور اراضی کشور / تغییر کاربری اراضی / تصرف اراضی / اراضی کشاورزی
۱.۶ هزار هکتار اراضی استان سمنان به بخش کشاورزی بازگشت
سمنان- ایرنا- مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: یکهزار و ۶۷۸ هکتار از اراضی کشاورزی در این استان رفع تداخل شد و به بخش کشاورزی بازگشت.
ماجرای تخریب خانه در شهرستان فسا چیست؟
۳ روز قبل / تصرف اراضی / فسا / پرسش از خبر / تخریب محیط زیست / معلولان / فارس
ماجرای تخریب خانه در شهرستان فسا چیست؟
شیراز-ایرنا- انتشار کلیپی در فضای مجازی که در آن گفته می‌شود کاشانه خانوار با سرپرست معلول در شهرستان فسا از توابع استان فارس تخریب شده، حاشیه‌هایی به همراه داشت.
۴ روز قبل
نمایندگان مجلس واکنش نشان دادند
به دنبال انتشار خبر خودسوزی زنی در بندرعباس به دلیل تخریب منزلش توسط ماموران شهرداری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وعده پیگیری این موضوع بر لزوم محاکمه متخلفان و خاطیان این حادثه و دلجویی از خانواده آسیب دیده تاکید داشتند.به گزارش ایسنا، چند روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ماموران شهرداری بندرعباس منزل زنی را تخریب کرده و این بانوی ۳۵ ساله در واکنش، اقدام به خودسوزی می‫کند. در حال حاضر بنا بر گفته فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان این زن بندرعباسی با ۱۷ درصد سوختگی از ناحیه دست و قفسه سینه، در بخش سوختگی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است.بعد از وقوع این حادثه، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس از برخورد با مسببانش سخن گفت و توضیح …
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
رفع تصرف ۶۰۰۰ متر مربع از اراضی ملی دماوند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف ۶۳۶۷ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک‌های ثبتی مومج، چشمه‌ها و چنار اریکان خبرداد.به گزارش ایسنا، جمشید جویباری با اعلام این مطلب اظهار کرد: این اراضی که توسط افراد سودجو اقدام به تصرف و دیوارکشی شده بود با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند، اخذ دستور مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی باز پس گیری و به دولت بازگردانده شده است. عملیات رفع تصرف این اراضی در راستای اجرایی ۶ فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع به مرحله اجرا درآمد و تمامی دیوارکشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده روی این اراضی تخریب شد. جویباری از عموم مردم درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، مراتب را فوراً …
حکم قضایی یکهزارو ۱۷۰ فقره پرونده زمین‌خواری در مازندران اجرا شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / دادگستری / زمین خواری / مازندران
حکم قضایی یکهزارو ۱۷۰ فقره پرونده زمین‌خواری در مازندران اجرا شد
ساری- ایرنا- رییس کل دادگستری مازندران گفت که در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز، تجاوز به حریم و تصرف اراضی ملی در هشت ماه منتهی به آبان امسال تعداد یکهزارو ۱۷۰ فقره پرونده قضایی تشکیل شده است که در نتیجه ۸۴۰هکتار از زمین های استان به بیت المال بازگشت.
بیشترین تماس‌های تلفنی گزارش تخریب و تصرف اراضی ملی بوده
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی / منابع طبیعی و آبخیزداری / استانی-اقتصادی / منابع طبیعی / مراتع
بیشترین تماس‌های تلفنی گزارش تخریب و تصرف اراضی ملی بوده
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از ۱۴۵۱ تماس مردم این استان با سامانه(۱۵۰۴) یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در هشت ماهه اول امسال خبر داد و گفت: بیشترین تماس‌های تلفنی گزارش تخریب و تصرف اراضی ملی بوده است.
۵۷ کیلومتر کمربند حفاظتی در همدان ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / منابع طبیعی و آبخیزداری / کمربند حفاظتی / تصرف اراضی / استانی-اقتصادی
۵۷ کیلومتر کمربند حفاظتی در همدان ایجاد می‌شود
معاون حفاظت امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: برای حفظ منابع طبیعی ۵۷ کیلومتر حائل و کمربند حفاظتی در این استان احداث می‌شود.
بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد
در پی درخواست اهالی روستای رمچاه شهرستان قشم در خصوص تعدی و تصرفات اراضی ساحلی و مسدود نمودن راه دسترسی مردم به دریا، پیگیری رفع تصرف اراضی مذکور در دستور کار این بازرسی کل قرار گرفت.
رفع تصرف اراضی ملی بستان‌آباد به ارزش ۲ میلیارد ریال
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
رفع تصرف اراضی ملی بستان‌آباد به ارزش ۲ میلیارد ریال
تبریز- رییس اداره راه و شهرسازی بستان‌آباد گفت: در پی تلاش‌های یگان حفاظت از اراضی ملی این اداره، ۴۰۰ مترمربع اراضی ملی این شهرستان به ارزش حدود دو میلیارد ریال آزادسازی شد.
کشف محموله ماسک قاچاق و رفع تصرف اراضی ملی در آستارا
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / آستارا / ماسک / ویروس کرونا / پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / تصرف اراضی / قاچاق / یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
کشف محموله ماسک قاچاق و رفع تصرف اراضی ملی در آستارا
آستارا - ایرنا - ماموران نیروی انتظامی آستارا هشت هزار عدد ماسک قاچاق و فاقد مجوز حمل را کشف کردند و یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان، از هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع اراضی ملی رفع تصرف کرد.
شناسایی ۱۰۱ نقطه بحرانی در معرض تصرف در استان کرمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / دادگستری استان کرمان / تصرف اراضی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
شناسایی ۱۰۱ نقطه بحرانی در معرض تصرف در استان کرمان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سال جاری ۱۰۱ نقطه بحرانی در معرض تصرف و تغییر کاربری از سوی این معاونت شناسایی و جهت پیگیری، به مسئولین مربوطه هشدارهای لازم داده شده است.
۳۳۶ هکتار رفع تصرف اراضی ملی در زنجان انجام شده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
۳۳۶ هکتار رفع تصرف اراضی ملی در زنجان انجام شده است
زنجان- آقاجانلو،مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان به رفع تصرف اراضی ملی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی شش ماهه سالجاری بیش از ۳۳۶ هکتار رفع تصرف اراضی ملی در استان انجام شده است. 
(تصاویر) این اراضی ملی است لطفا خرید و فروش نکنید!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / اراضی ملی / خرید و فروش
(تصاویر) این اراضی ملی است لطفا خرید و فروش نکنید!
مناقشه بر سر زمین میان مردم و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بارها و بارها رخ داده و این اداره در صدد رفع تصرف اراضی ملی در ماهیتی مشابه مردم از مالکین متصرف شکایت کرده و برای هر ملک تصرف شده احکام تخریب و رفع تصرف جداگانه ای می گیرد و این فرآیند گاها با فروش ملک توسط متصرف در حین فرآیند دادرسی به شخصی دیگر طولانی تر می شود. از این رو اداره منابع طبیعی قم در طرحی جدید با طراحی شابلون و رنگ آمیزی دیوارهای منطقه متصرف شده به عموم مردم منطقه و احتمالا خریداران این املاک در آینده، اعلام می کند که این املاک و اراضی ملی و خرید و فروش غیر قانونی است
تصرف اراضی قره‌باغ توسط ارتش آذربایجان
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تصرف اراضی قره‌باغ توسط ارتش آذربایجان
نظامیان آذربایجانی اعلام کردند که کنترل خود را بر تمام اراضی در جریان یک نبرد در قره‌باغ برقرار کرده‌اند.
تصرف اراضی ملی به بهانه حفاظت از حیات وحش
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / مناطق حفاظت شده
تصرف اراضی ملی به بهانه حفاظت از حیات وحش
طبق قانون، واگذاری قرق‌های اختصاصی باید توسط شورای عالی حفاظت محیط زیست تایید و تصویب شود، اما مسئولان محیط زیست استان یزد در برابر تصرف چندین منطقه از این استان سکوت کرده‌اند؛ مناطقی که بدون مجوز و تصویب شورای عالی محیط زیست، قرق اختصاصی نامیده شده‌اند.
بهره‌برداری بی‌رویه از عرصه‌های مرتعی یکی از تهدیدات منابع طبیعی بردسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-شهرستانها / عرصه طبیعی / منابع طبیعی / بردسکن / خبرهای شهرستان بردسکن
بهره‌برداری بی‌رویه از عرصه‌های مرتعی یکی از تهدیدات منابع طبیعی بردسکن
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن تغییرات اقلیمی و خشکسالی، بهره‌برداری بی‌رویه از عرصه‌های مرتعی مانند چرای بی‌رویه و بیش‌ از حد ظرفیت مراتع و رعایت نکردن زمان ورود و خروج دام به مرتع، آتش‌سوزی، برداشت غیر مجاز، تخریب و تصرف اراضی و قطع و ریشه‌کنی درختان و بوته‌های جنگلی و بیابانی و آفات و بیماری‌ها را از مهمترین عوامل تهدید کننده منابع طبیعی در شهرستان دانست.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ابراهیم رئیسی / قوه قضائیه
ابلاغ دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی
به گزارش الف به نقل از قوه قضائیه، در راستای حفاظت از اراضی ملی و دولتی و منابع طبیعی کشور و حفظ کاربری اراضی کشاورزی و حمایت از حقوق عمومی و پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی و منابع طبیعی و در اجرای اصول ۴۵، ۴۹، ۵۰ و ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی و به دنبال تشکیل شورای حفظ حقوق بیت المال در سال ۱۳۸۳ و ضرورت تکمیل اعضاء و فعال شدن شورا «دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی کشور»، به شرح مواد آتی است.
صنعاء: نقشه متجاوزان برای تغییر هویت یمن را با پاسخ نظامی خواهیم داد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / هشام شرف / وزیر خارجه یمن / تغییر هویت / پاسخ نظامی / سقطری / امارات / عربستان سعودی
صنعاء: نقشه متجاوزان برای تغییر هویت یمن را با پاسخ نظامی خواهیم داد
وزیر خارجه یمن از برنامه کشورش برای شکایت به شورای امنیت از اقدامات دولت‌های متجاوز برای تغییر هویت کشور یمن با تصرف اراضی آن خبر داد.
بنیاد مستضعفان: تصرف اراضی روستای ابوالفضل اهواز از سال ۸۴ آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بنیاد مستضعفان / روستای ابوالفضل اهواز / صولت مرتضوی
بنیاد مستضعفان: تصرف اراضی روستای ابوالفضل اهواز از سال ۸۴ آغاز شد
به گزارش تسنیم، سید صولت مرتضوی با تشریح حواشی روزهای اخیر درخصوص اراضی زردشت اهواز موسوم به روستای ابوالفضل اظهار کرد: بنیاد مستضعفان بر اساس مدارک ثبتی، مالک 6 دانگ 300 هکتار از زمین های منطقه زردشت اهواز است که در سنوات گذشته، یکی از شرکت های این بنیاد، در این اراضی فعالیت های کشاورزی انجام می داد که بعدتر با توجه به فرونشست آب های زیرزمینی در منطقه و توقف فعالیت های کشاورزی، این اراضی در اختیار سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
حمله صهیونیست‌ها برای تصرف اراضی فلسطینیان
فلسطینیان در کرانه باختری در اعتراض به طرح رژیم صهیونیستی برای تصرف غیر قانونی اراضی چند روستا در «طولکرم» تظاهرات کردند نظامیان رژیم اشغالگر با تیراندازی و شلیک گازهای سمی به سمت شرکت‌کنندگان در تظاهرات، ده‌ها نفر از فلسطینیان معترض را زخمی کردند.
مدیرکل محیط زیست فارس: تصرف اراضی بهرام گور نی‌ریز غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / نی ریز / دریاچه بختگان / اداره کل حفاظت محیط زیست فارس / فارس
مدیرکل محیط زیست فارس: تصرف اراضی بهرام گور نی‌ریز غیرقانونی است
شیراز - ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با بیان اینکه تصرف اراضی منطقه بهرام گور در شهرستان نی‌ریز غیرقانونی و دست‌اندازی به طبیعت است گفت: محیط زیست با جدیت جلوی این تصرفات می ایستد و تا بازگشت اراضی تصرف شده به منطقه و رفع کامل تصرف موضوع را پیگیری می کند.
کشف تصرف متجاوز به بیش از ۶ هکتار از اراضی منابع طبیعی اردبیل
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / استانی-اجتماعی / تصرف اراضی / منابع طبیعی / مجازات
کشف تصرف متجاوز به بیش از ۶ هکتار از اراضی منابع طبیعی اردبیل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل از کشف تصرف متجاوز به بیش از ۶ هکتار از اراضی منابع طبیعی اردبیل با اعلام گزارشگران فساد خبر داد.
توضیحات بنیاد مستضعفان درباره حکم رفع تصرف اراضی زردشت اهواز
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / تصرف اراضی / اهواز / کمیته امداد امام خمینی (ره)
توضیحات بنیاد مستضعفان درباره حکم رفع تصرف اراضی زردشت اهواز
تهران- ایرنا- بدنبال انتشار اخباری درخصوص تخریب خانه‌های تعدادی از ساکنان اراضی‌ زردشت اهواز موسوم به روستای ابوالفضل، بنیاد مستضعفان توضیحاتی را ارائه داد.
امکان تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه‌ها در تهران به حداقل رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بخش خصوصی / تغذیه / وزارت نیرو / کمیته فنی / منطقه ای
امکان تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه‌ها در تهران به حداقل رسید
ایلنا: مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به تهیه نقشه‌های سراسری بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی، گشت و بازرسی بی‌وقفه کارشناسان امورهای…
گشت و بازرسی بی‌وقفه و پایش آنلاین رودخانه‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / لایروبی رودخانه‌ها
گشت و بازرسی بی‌وقفه و پایش آنلاین رودخانه‌ها
مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به تهیه نقشه‌های سراسری بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی، گشت و بازرسی بی‌وقفه کارشناسان امورهای منابع آب و پایش آنلاین رودخانه‌ها، امکان تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه‌ها به حداقل رسیده است.
کشف زمین خواری ۵۸ میلیارد ریالی در کرمان
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / زمین‌خواری / پلیس اقتصادی / نیروی انتظامی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
کشف زمین خواری ۵۸ میلیارد ریالی در کرمان
فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف یک مورد زمین خواری و تصرف اراضی ملی به ارزش ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.
تخریب و تصرف اراضی ملی افزایش یافته است/ تشکیل 46 پرونده آتش‌سوزی عمدی جنگلها و مراتع
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بحران های محیط زیست / سازمان محیط زیست / آتش سوزی جنگل ها و مراتع / پلیس
تخریب و تصرف اراضی ملی افزایش یافته است/ تشکیل 46 پرونده آتش‌سوزی عمدی جنگلها و مراتع
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از افزایش پرونده‌های تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین قاچاق چوب خبر داد.
رفع تصرف یک هزار و ۷۴۱ فقره اراضی ملی و منابع طبیعی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / پلیس پیشگیری ناجا / تصرف اراضی / یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری
رفع تصرف یک هزار و ۷۴۱ فقره اراضی ملی و منابع طبیعی
تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری به تشریح اقدامات و عملکرد این یگان در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ پرداخت و از رفع تصرف یک هزار و ۷۴۱ فقره اراضی ملی و منابع طبیعی خبر داد.
تخریب ویلاهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کوهرنگ
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / کوهرنگ / شهرکرد / تصرف اراضی / اراضی کشاورزی
تخریب ویلاهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کوهرنگ
ایرنا - شهرکرد - ۱۱ ویلای غیرمجاز به زیربنای یک هزار و ۸۸۳ متر مربع در سالهای گذشته در اراضی کشاورزی منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ احداث شده است، که برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد. بارها نسبت به احداث این ویلاها اخطار داده شد و در دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت و از آنجا که صاحبان ویلاهای غیرمجاز نسبت به رای دادگاه اعتراض خود را اعلام کردند، اجرای مراحل قانونی رسیدگی به این پرونده‌ها طولانی شد. پس از طی مراحل قانونی روز پنجشنبه با دستور دادستانی و با حضور یگان حفاظت اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری تمامی ویلاهای غیرمجاز تخریب شد.
رفع تصرف اراضی بستر ۲۵ ساله رودخانه سفیدرود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اقتصادی / سفیدرود
رفع تصرف اراضی بستر ۲۵ ساله رودخانه سفیدرود
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع از اراضی بستر ۲۵ ساله رودخانه سفیدرود خبر داد.
آزادسازی ۹۰ درصدی حریم زاینده‌رود از چنگالِ تصرف
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / شرکت آب منطقه ای اصفهان / زاینده رود / تصرف اراضی / اصفهان / اراضی کشاورزی / ویلاسازی / وزارت نیرو
آزادسازی ۹۰ درصدی حریم زاینده‌رود از چنگالِ تصرف
اصفهان- ایرنا - متخلفان و سودجویان از ادوار گذشته حدود ۶۱۲ هکتار از حریم زاینده‌رود بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران را تصرف کرده بودند که خبر امیدبخش این که از چهار گذشته تا اکنون بالغ بر ۹۰ درصد این میزان آزادسازی شده است.
مجوز دولت هند به ارتش برای تصرف اراضی و ساخت پایگاه در جامو و کشمیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / هند / جامو و کشمیر / نارندا مودی / نخست‌وزیر هند
مجوز دولت هند به ارتش برای تصرف اراضی و ساخت پایگاه در جامو و کشمیر
دولت هند به ارتش و نیروهای امنیتی این کشور مجوز داد تا در هر منطقه‌ای از ایالت جامو و کشمیر که می‌خواهند پایگاه و استحکامات نظامی بسازند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
پرونده هفت‌سنگان در شرف اتمام است
دادستان کل کشور گفت: مجموعا ۱۳هزار و ۳۰۰ هکتار در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری غیرمجاز به بیت‌المال اعاده شده و در ۳۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از سواحل آزادسازی صورت گرفته است.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در گفت‌وگوی ویژه خبری پیرامون چرایی وقوع زمین خواری بیان داشت: کم کاری‌ها و قصور در تکالیف، گستردگی این امر و اینکه برخی از سازمان‌های مربوط مدعی هستند که نیروی کافی در اختیار نداریم و همکاری‌هایی که برخی افراد در پشت پرده انجام می‌دهند را به عنوان علل وقوع زمین خواری مطرح کرد.منتظری خاطرنشان کرد: مجموعه قوانین شهرداری خصوصا ماده ۱۰۰ نیازمند اصلاح است و از مجلس می‌خواهیم نسبت به این مسئله جدی ورود کند. دادستان کل کشور در بخشی از اظهاراتش گفت: پرونده هفت‌سنگان …
اعاده ۱۳ هزار هکتار اراضی ملی تصرف شده به بیت‌المال در سال گذشته/  پرونده هفت‌سنگان در شرف اتمام است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دادستان کل کشور / منابع طبیعی / بیت‌المال / تغییر کاربری / حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری / 
اعاده ۱۳ هزار هکتار اراضی ملی تصرف شده به بیت‌المال در سال گذشته/ پرونده هفت‌سنگان در شرف اتمام است
دادستان کل کشور با بیان اینکه پرونده هفت‌سنگان در شرف اتمام است، گفت: مجموعا ۱۳ هزار و ۳۰۰ هکتار در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری غیرمجاز به بیت‌المال اعاده شده است.
منتظری: ۳۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از سواحل آزادسازی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
منتظری: ۳۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از سواحل آزادسازی شد
دادستان کل کشور گفت: مجموعا ۱۳هزار و ۳۰۰ هکتار در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری غیرمجاز به بیت‌المال اعاده شده و در ۳۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از سواحل آزادسازی صورت گرفته است.
شعب ویژه‌ای برای جلوگیری از زمین‌خواری تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / زمین خواری / مجلس شورای اسلامی / حجت الاسلام حسن درویشیان / دستگاه قضا / سازمان بازرسی کل کشور / تصرف اراضی
شعب ویژه‌ای برای جلوگیری از زمین‌خواری تشکیل می‌شود
حجت الاسلام درویشیان گفت: برخورد با صادرکنندگان مجوز های غیرقانونی در تصرف اراضی، اصلاح قانون و اختیارات و پیگیری قوانین مربوط به اراضی ملی از اولویت ها در برخورد با زمین خواری است.
پرونده‌های رسیدگی شده در حوزه زمین‌خواری ۱۵ درصد رشد داشته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دادستانی کل کشور / محمد جعفر منتظری / زمین خواری
پرونده‌های رسیدگی شده در حوزه زمین‌خواری ۱۵ درصد رشد داشته است
دادستان کل کشور گفت: مجموعا ۱۳هزار و ۳۰۰ هکتار در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری غیرمجاز به بیت المال اعاده شده و ۳۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از سواحل آزادسازی صورت گرفته است.
درخواست سازمان جنگل‌ها از رییس قوه قضاییه برای ورود به پرونده جنگل‌خواری/ دادگاه بدون تشکیل جلسه، جنگل را وقف شده اعلام کرد/ جنگل ها اراضی ملی هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اراضی ملی / پدیده ی جنگل خواری / تصرف اراضی ملی / جنگل خواری / جنگل خواری در ایران / میراث طبیعی / نابودی جنگل های ایران
درخواست سازمان جنگل‌ها از رییس قوه قضاییه برای ورود به پرونده جنگل‌خواری/ دادگاه بدون تشکیل جلسه، جنگل را وقف شده اعلام کرد/ جنگل ها اراضی ملی هستند
شفقنا- طی روزهای اخیر فردی پس از ۲۰ سال تلاش توانست ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی (معادل ۵۱۸۵ زمین فوتبال) که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده‌اند را به نام خود کند. این فرد حالا با استناد به...
ساحل‌خوارها معرفی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ساحل‌خوارها معرفی می‌شوند
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار 9درصد از سواحل کشور غیرقانونی تصرف شده است. آنگونه که وزارت کشور اعلام کرده، از ۳۶۶۸کیلومتر سواحل شمال و جنوب کشور ۳۴۰کیلومتر به‌صورت غیرقانونی در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی است. مطابق قوانین و شرع، سواحل کشور جزو انفال هستند و نباید در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی باشند. در قوانین کشور نیز هیچ دستگاهی حق تصرف اراضی ساحلی را ندارد و دستگاه‌های دولتی که سواحل را تصرف کنند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور ابراز امیدواری کرده …
معاون وزیر کشوز: بیش از ۵ هزار هکتار از سواحل کشور درتصرف افراد وبخش هاست
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بندرانزلی / وزارت کشور / تصرف اراضی
معاون وزیر کشوز: بیش از ۵ هزار هکتار از سواحل کشور درتصرف افراد وبخش هاست
رشت - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور گفت: اکنون درچهار استان جنوبی و سه استان شمالی کشور با تصرفات بیش از پنج هزار هکتار اراضی ساحلی مواجه هستیم .
تصرف اراضی ملی و برداشت بی رویه از چالش های پیش روی رودخانه اترک در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اقتصادی / رودخانه اترک / خراسان شمالی
تصرف اراضی ملی و برداشت بی رویه از چالش های پیش روی رودخانه اترک در خراسان شمالی
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی تصرف اراضی ملی و برداشت بی رویه را از چالش های پیش روی رودخانه اترک در این استان اعلام کرد.
قلع و قمع 25 ساخت و ساز غیرمجاز در روستای اسپیران
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-اجتماعی / قلع و قمع / خلع ید / تصرف اراضی / اراضی کشاورزی / رفع تصرف از اراضی / تغییر کاربری اراضی / زمین‌های کشاورزی
قلع و قمع 25 ساخت و ساز غیرمجاز در روستای اسپیران
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز از قلع و قمع 25 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای اسپیران از توابع شهرستان تبریز خبر داد.
عملیات تصرف اراضی ملی تازیان در شهرستان بندرعباس متوقف شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
عملیات تصرف اراضی ملی تازیان در شهرستان بندرعباس متوقف شد
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرعباس از توقف عملیات تصرف اراضی ملی در منطقه تازیان خبر داد.
اجرای طرح‌های حفاظتی مانع تخریب اراضی ملی استان تهران شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانداری تهران / اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران / تصرف اراضی
اجرای طرح‌های حفاظتی مانع تخریب اراضی ملی استان تهران شد
تهران- ایرنا- رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اجرای طرح های حفاظتی در اراضی ملی استان تهران اعلام کرد:‌ در دولت تدبیر و امید پروژه‌های مختلفی اجرا شده که مانع تخریب و افزایش ضریب حفاظتی در اراضی ملی استان تهران شده است.
رفع تصرف ۳۵۰ هزارمترمربع از اراضی ملی جزیره قشم /تشکیل پرونده قضایی برای متهم کوه خواری
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان / زمین خواری
رفع تصرف ۳۵۰ هزارمترمربع از اراضی ملی جزیره قشم /تشکیل پرونده قضایی برای متهم کوه خواری
رییس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف اراضی ملی و دولتی به مساحتی بالغ بر ۳۵۰ هزار مترمربع واقع در روستای تورگان جزیره قشم به ارزش تقریبی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
7تصمیم مهم برای «احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان»
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
7تصمیم مهم برای «احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان»
 سومین جلسه «احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان» با موضوع «جلوگیری از تصرف و تغییر کاربری غیرقانونی اراضی تالاب» به ریاست معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست در پارک طبیعت پردیسان برگزار شد. به‌گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست، دراین نشست گزارشی از فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده درباره کاربری اراضی دشت‌های پیرامونی میانکاله و خلیج گرگان، تصرف اراضی تالابی و اقدام‌های انجام شده اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مازندران، وضعیت اراضی بانک زمین و ارائه راهکار برای حل مشکل تداخل با میانکاله، …
کارشناسان حقوقی سازمان ملل طرح الحاق رژیم صهیونیستی را محکوم کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
کارشناسان حقوقی سازمان ملل طرح الحاق رژیم صهیونیستی را محکوم کردند
کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه با تاکید بر اینکه طرح اسرائیل برای الحاق بخش‌های چشمگیری از کرانه باختری اشغالی نقض قانون بین‌المللی است که تصرف اراضی با قوه قهریه را منع می‌کند، از دیگر کشورها خواستند قویا با آن مخالفت کنند.
ویلاسازی به قلب «آلپ ایران» رسید/ حرکت چراغ خاموش تغییر کاربری
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / اشترانکوه ازنا / محیط زیست لرستان / رفع تصرف از اراضی ملی
ویلاسازی به قلب «آلپ ایران» رسید/ حرکت چراغ خاموش تغییر کاربری
خرم‌آباد- ویلاسازی به منطقه «دره تخت» در ارتفاعات «اشترانکوه» رسیده است تا تصرف اراضی ملی از یک سو و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات به ویلا از سوی دیگر، حیات این طبیعت بکر را تهدید کند.
تشکیل بیش از ۱۷۰۰ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی در لرستان
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-اجتماعی / منابع طبیعی
تشکیل بیش از ۱۷۰۰ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی در لرستان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از تشکیل بیش از ۱۷۰۰ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در استان خبر داد.
ویلاسازی در البرز وضعیت اسفناکی داشت
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-سیاسی / دادگستری استان البرز / قوه قضاییه / ویلاسازی / کرج
ویلاسازی در البرز وضعیت اسفناکی داشت
رئیس کل دادگستری البرز گفت: ویلاسازی و تفکیک اراضی باغی در استان وضعیت اسفباری داشت و با وجود اینکه دادگستری متولی مستقیم در این حوزه نیست و نقش نظارتی دارد اما با توجه به روند رو به رشد تغییرکاربری‌ها و تصرف اراضی ملی قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز آغاز به کار کرد که تاکنون منجر به آزادسازی بالغ بر ۷۰۰ هکتار از ابتدای سال جاری شده است.
تحقق عصر ظهور مسیح با تصرف اراضی قدس! / بررسی دیدگاه عالمان یهود درباره اشغال فلسطین
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / راهپیمایی روز قدس / بیت المقدس / اخبار "فلسطین"
تحقق عصر ظهور مسیح با تصرف اراضی قدس! / بررسی دیدگاه عالمان یهود درباره اشغال فلسطین
دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس می‌گوید اندیشه آخرالزمانی یهود وعده می‌دهد با مرکزیت فلسطین حکومتی جهانی ایجاد می‌شود که تمام اقوام روی زمین مقابل آنها کُرنش خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / تصرف اراضی / قوه قضائیه
‌ورود رئیس قوه قضائیه به ‌پرونده تصرف اراضی جنگلی از سوی ۴۵ قاضی
به گزارش تسنیم، حدود 3 دهه از تصرف اراضی جنگلی از سوی 45 قاضی در محور ناهارخوران معروف به شهرک تالار می‌گذرد. اراضی که طبق نقشه‌های منابع طبیعی جزو منابع ملی بوده اما عده‌ای با نفوذی که داشتند توانسته بودند به نام خود برای این اراضی سند بگیرند. آنطور که گفته می‌شود این عرصه 2 هکتاری در منطقه جنگلی ناهارخوران واقع شده که به رغم پیگیری‌هایی که در سال‌های قبل انجام شده بود به نتیجه نرسید.
۴۸۵ هکتار اراضی ملی استان بوشهر از تصرف زمین‌خواران آزاد شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بوشهر / منابع طبیعی و آبخیزداری / تصرف اراضی / دولت
۴۸۵ هکتار اراضی ملی استان بوشهر از تصرف زمین‌خواران آزاد شد
بوشهر-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در یک سال اخیر ۴۸۵ هکتار از اراضی ملی این استان که توسط زمین‌خواران تصرف شده بود از دست آنان خارج و به نام دولت ثبت شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
واکنش حماس به مصادره اراضی اطراف حرم ابراهیمی
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به تصمیم نهایی رژیم صهیونیستی مبنی بر تصرف اراضی اطراف حرم ابراهیمی، این اقدام را تحریک‌کننده احساسات فلسطینی‌ها خواند.
برخورد جدی با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / رئیس کل دادگستری کرمانشاه / تصرف اراضی / تغییر کاربری اراضی / استانی-اجتماعی
برخورد جدی با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در کرمانشاه
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به حجم بالای تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در شهر کرمانشاه، خواستار برخورد قاطع با آنها شد.
حیاط خلوت تخریب جنگل‌های مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / ویروس کرونا / کردستان / منابع طبیعی و آبخیزداری / تصرف اراضی / جنگلبان / کرونا و محیط زیست
حیاط خلوت تخریب جنگل‌های مریوان
سنندج - ایرنا - شیوع بیماری کرونا، بخش اقتصاد را بشدت تحت تاثیر قرار داد و در این میان پای آنانی که تخریب عرصه‌های طبیعی و قاچاق چوب را همواره در کارنامه خود دارند، بیش از پیش به جنگل‌ها باز شد تا جاییکه در روزهای کرونایی تخریب این منابع خدادادی، سرعتی همانند سرعت شیوع ویروس پیدا کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود
آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود توسط امور منابع آب لنگرود انجام شد به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان آزاد سازی زمینی به مساحت 300 متر مربع در شهرستان لنگرود توسط امور منابع آب لنگرود انجام شد.قربانعلی پورمسیب سرپرست امور منابع آب شهرستان لنگرود گفت: در راستای حفظ حقوق‌ بیت‌المال و آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها، انهار و کانالها، با شناسایی 1 مورد از تصرف اراضی استملاکی کانال هوایی C18 واقع در منطقه دریاسر از توابع شهرستان لنگرود، با پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته، زمین مذکور به مساحت 300 متر مربع توسط این امور آزاد گردید.
سه عضو شورای اسلامی یک روستا در مریوان دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / مریوان / کردستان / منابع طبیعی و آبخیزداری / جنگل / تصرف اراضی
سه عضو شورای اسلامی یک روستا در مریوان دستگیر شدند
سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی مریوان از بازداشت و دستگیری سه عضو شورای اسلامی یکی از روستاهای تابعه این شهرستان به جرم تخریب اراضی ملی خبر داد.
رفع تصرف ۶ هکتار از اراضی ملی بویراحمد در منطقه
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / استانی-اجتماعی / رفع تصرف از اراضی / منابع طبیعی و آبخیزداری / کهگیلویه و بویراحمد
رفع تصرف ۶ هکتار از اراضی ملی بویراحمد در منطقه "تنگ سرخ" و "گنجکون"
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از رفع تصرف اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در منطقه تنگ سرخ و گنجکون خبر داد.
حمله مسلحانه به کارکنان منابع طبیعی داراب
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / دادگستری / داراب / منابع طبیعی / فارس
حمله مسلحانه به کارکنان منابع طبیعی داراب
شیراز- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی شهرستان داراب گفت: افراد ناشناس در حمله مسلحانه به اینجانب و دو تن از کارکنان این اداره در بازگشت از ماموریت رفع تصرف اراضی، ما را زخمی و به خودروی این اداره آسیب وارد کردند.
پایان خواب رویایی ساحل‌خواران در غرب مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / نوشهر / مازندران / تصرف اراضی / منابع طبیعی
پایان خواب رویایی ساحل‌خواران در غرب مازندران
نوشهر- ایرنا - پدیده شوم ساحل‌خواری یا به عبارتی دخل و تصرف درحریم ۶۰ متری دریا که از دیرباز درمناطق گردشگرپذیر مازندران بوِیژه درغرب استان رونق داشت با اجرای قانون جامع حدنگار (کادستر) از سوی دولت تدبیر و امید به خواب رویایی ساحل‌خواران خاتمه داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بوشهر / کاداستر / تصرف اراضی / بندردیلم
معاون قوه قضائیه: خط قرمز در مبارزه با زمین‌خواری و فساد وجود ندارد
گناوه -ایرنا - معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در مبارزه با زمین‌خواری و دیگر مفاسد هیچگونه خط قرمزی وجود ندارد و باجدیت پیگیری و مبارزه خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سمنان / کشاورزی / تصرف اراضی
یگان حفاظت اراضی کشاورزی تا پایان سال در سراسر کشور تشکیل می‌شود
سمنان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تاکنون ۲۴ فرمانده یگان حفاظت اراضی در استان‌ها معرفی شده است، گفت: تمام فرماندهان یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان‌ها تا پایان امسال معرفی می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سمنان / کشاورزی / تصرف اراضی
۱۰۰ هزار پرونده تخلف اراضی کشاورزی در دستگاه قضا تشکیل شد
سمنان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اکنون ۱۰۰ هزار پرونده در دستگاه قضا مربوط به تخلف‌ها در زمینه اراضی کشاورزی تشکیل شده که این تعداد پرونده یک چالش محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / طالبان / استان فاریاب / تصرف اراضی
شهرستان «درزاب» افغانستان بدست طالبان افتاد
کابل - ایرنا - نیروهای دولتی افغانستان شهرستان درزاب استان «جوزجان» را بدون درگیری به طالبان واگذار کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
مبارزه با زمین خواری و استرداد ۲۳۰ هکتار از اراضی منطقه اوشان
وزارت اطلاعات اعلام داشت: با اقدامات بموقع عملیاتی و اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی و همکاری موثر ادارات کل ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی استان تهران همچنین پیگیری‌های مستمر دادستانی تهران، ضمن شناسایی تصرف‌های انجام شده بر روی بخش‌هایی از اراضی ملی منطقه اوشان، سند ۲۳۰ هکتار از این اراضی به نام دولت صادر و با وقوع زمین‌خواری گسترده در حریم شهر اوشان، شمیرانات استان تهران (به مساحت تقریبی ۲۳۰ هکتار و ارزش تقریبی ۶۰ هزار میلیارد ریال) مقابله شد.به گزارش ایرنا،وزارت اطلاعات اعلام کرد: در سالیان گذشته به دلیل اهمال و کوتاهی‌ها درعدم اخذ سند مالکیت دولت در اراضی ملی مذکور، افراد سودجو با سوء‌استفاده از فرصت پیش آمده اقدام به تصرف …
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / استان گیلان / چمخاله / تصرف اراضی
ویدئو / اعتراض به تصرفات اراضی و سواحل چمخاله
مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی از تصرف ۱۲۴ هکتار از اراضی استان گیلان از سوی یک نهاد نظامی خبر داده است. این اراضی و سواحل در چمخاله از توابع استان گیلان قرار دارد؛‌ منطقه‌ای که تصرفات گسترده سواحل آن اعتراض و پیگیری قضایی مقامات محلی را به دنبال داشته است. این املاک در زمان انحلال و ادغام سازمان ایرانگردی و جهانگردی و تشکیل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی، از سوی برخی دستگاه‌ها تصرف شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / مجلس نمایندگان آمریکا / فلسطین
استقبال فلسطین از قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از راهکار "دو کشوری"
تشکیلات خودگردان فلسطین از قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از راهکار دو کشوری و مخالفت با سیاست‌های تصرف اراضی فلسطینیان و شهرک‌سازی‌ها، سیاست تحمیلی، اقدامات یک‌جانبه رژیم صهیونیستی و حمایت از خواسته‌های فلسطینی‌ها از جمله تشکیل کشور مستقل‌شان تقدیر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / کشاورزی / مازندران / تصرف اراضی / یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری / زمین خواری
کاهش ۶ میلیون هکتاری عرصه‌های کشاورزی
ساری - ایرنا - مشاور انتظامی رئیس سازمان امور اراضی کشور بر ضرورت چاره‌اندیشی اساسی برای برخورد با تخلفات حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تجاوز به عرصه‌های طبیعی ملی تاکید کرد و گفت: طبق آمار تا دو دهه پیش وسعت زمین‌های کشاورزی کشور ۲۴ میلیون هکتار بود که اکنون به ۱۸ میلیون هکتار کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / رفع تصرف اراضی استان چهارمحال
بیش از ۲۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از رفع تصرف ۲۰۲۵۰ مترمربع از اراضی ملی در شهرستان کیار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / زندگی عشایری / مدیریت امور عشایر استان تهران / تصرف اراضی
باج‌دهی عشایر به مرتع‌داران بی‌دام استان تهران
تهران- ایرنا- وقتی سخن از عشایر به زبان می‌آید، همگان این جامعه تولیدکننده را با دام، مراتع و سیاه چادرها می‌شناسند و اگر این ابزار و امکانات در اختیار آنان نباشد بخشی از هویت زندگی و فعالیت خود را از دست خواهند داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •