پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
توسعه زیرساخت‌ها
فروش اوراق قرضه بهتر از مصرف درآمدهای نفتی است
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / اقتصادی
فروش اوراق قرضه بهتر از مصرف درآمدهای نفتی است
بودجه سال آینده تحت تاثیر مشکلات مالی و کمبود شدید درآمدهای نفتی قرار گرفته است. سهم درآمدهای نفتی با کاهش 66 درصدی به 48 هزار میلیارد تومان رسیده و درآمدهای مالیاتی نیز 195 هزار میلیارد تومان برآورد شده که برخی کارشناسان عقیده دارند 175 هزار میلیارد آن محقق خواهد شد. با این وجود بسیاری معتقدند، درآمدهای مالیاتی کشور می‌تواند بیشتر از 195 هزار میلیارد باشد چراکه بسیاری از نهادها از مالیات معاف هستند و در سوی دیگر فرارهای مالیاتی بسیاری نیز به چشم می‌خورد. طبق برخی برآوردهای غیررسمی حدود 50 هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. بودجه سال آینده و شرایط خاصی که در آن وجود دارد‌ مانند فروش حدود 80 هزار میلیارد تومان اوراق قرضه دولت، عدم تعریف پایه مالیاتی جدید همچنین تراز پرداخت منفی 106 هزار …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
درآمدهای مالیاتی در بودجه با تاخیر محقق می‌شوند
یک کارشناس اقتصادی لایحه بودجه ۹۹ را عملیاتی و برنامه‌محور توصیف کرد و گفت: زمانی که درآمدها در بودجه، مالیات درنظر گرفته می‌شود، محقق شدن آن با تاخیر اتفاق می‌افتد و بهترین منابع برای درآمدزایی، سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال سرمایه است.به گزارش ایسنا، کمیل طیبی اظهار کرد: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نسبت به سال‌های گذشته عملیاتی‌تر است و تا حدودی توانسته قالب برنامه‌محور بودن خود را پیدا کند. دلیل این دیدگاه نسبت به لایحه این است که نگاه دولت در لایحه بودجه ۱۳۹۹ به درآمدهای واقعی است و این باعث شده سازوکارهای خرید و فروش اوراق بهادار یا عملیات بازار آزاد را در دستور کار خود قرار دهد تا به عملیاتی شدن بودجه در این شرایط کمک کند. با توجه به رکود و تورم اقتصادی در کشور، مقداری نگاه دولت به لایحه بودجه …
طرح مثلث توسعه اقتصادی استان چه آسیب‌هایی دارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
طرح مثلث توسعه اقتصادی استان چه آسیب‌هایی دارد؟
دبیر اجرایی انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی گفت: بخش آسیب‌پذیر طرح مثلث توسعه اقتصادی، عدم تداوم و امکان پاسخگویی مناسب بخش دولتی در تامین زیرساخت‌ها با وجود محدودیت‌های بودجه و نهایتا دلسردی در صورت دریافت نکردن پاسخ در زمان مناسب است.
  استانی-اقتصادی
تجارب اقتصاد‌های نوظهور
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
تجارب اقتصاد‌های نوظهور
توسعه صادرات یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه اقتصادی است و اکثر کشورها توجه ویژه‌ای نسبت به آن دارند و با روش‌های مختلف در تلاش هستند با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و ارائه مشوق‌ها و امتیازات مختلف از جمله معافیت‌های مالیاتی، فعالیت اقتصادی خود را به صادرات ترغیب کنند؛ زیرا صادرات موجب رشد و توسعه اقتصادی شده و تاثیرات مثبتی می‌تواند ایفا کند. در شرایط کنونی که دچار رکود تورمی هستیم، برخی تولیدکننده‌ها به ناچار از چرخه اقتصادی کشور خارج شده و فعالیت‌شان متوقف شده است. از طرفی بسیاری از واحدهای تولیدی دیگر نیز با ظرفیت‌های کمتر در حال فعالیت هستند و با چنگ و دندان تلاش می‌کنند خودشان را حفظ کنند. بنابراین شرکت‌هایی که توانسته‌اند در چرخه رقابت باقی بمانند و فعالیت خود را ادامه دهند با مشکلات بسیاری دست …
پویایی حوزه تحقیقات پزشکی نتیجه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / علمی و آموزشی
پویایی حوزه تحقیقات پزشکی نتیجه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: پویایی و تولید محصول حوزه تحقیقات پزشکی حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و دولت‌ها نمی‌توانند محصولی از تحقیقات داشته باشند و دولت موظف به توسعه زیرساخت‌ها است.
  سورنا ستاری  وزارت بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی ایران  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
مشخص شدن اولویت‌های صنعتی ایران
یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که پس از پایان یافتن بررسی‌ها درباره اولویت‌های صنعتی کشور در وزارت صمت و اتاق بازرگانی تهران، این اولویت‌ها مشخص شده و دو طرف در این زمینه هم‏نظر هستند.به گزارش ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌هایی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست، اولویت‌بندی حوزه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش توجه و سرمایه‌گذاری در آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در این زمینه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، حوزه صنعت به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه وزارت صمت از چندی قبل بررسی‌های خود برای رسیدن به اولویت‌های صنعتی را آغاز کرده بود، بیان کرد: علاوه بر این اتاق بازرگانی تهران نیز با استفاده از روش‌های علمی بررسی‌های خود را هم عرض با این وزارتخانه شروع کرد و امروز جمع‌بندی …
صیدانلو: اتومبیلرانی و موتورسواری جزو 4 رشته پرطرفدار است/ امکان واردات خودرو نیست
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ورزشی
صیدانلو: اتومبیلرانی و موتورسواری جزو 4 رشته پرطرفدار است/ امکان واردات خودرو نیست
رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری گفت: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری جزو 4 رشته پرطرفدار بوده است. بنابراین برای توسعه آن باید زیرساخت‌ها و تجهیزات فراهم باشد.
تکمیل و توسعه زیرساخت های شهرکهای صنعتی در دستور کار قرار گیرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
تکمیل و توسعه زیرساخت های شهرکهای صنعتی در دستور کار قرار گیرد
اصفهان- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: صنعتگران در موارد متعددی از اینکه شهرک‌های صنعتی نتوانسته‌اند بر اساس نقشه، زیرساخت‌ها را تکمیل کنند بنابراین تکمیل و توسعه زیرساخت‌های این شهرکها در دستور کار قرار گیرد.
  صنعت و معدن  فولاد  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  اصفهان
لزوم ایجاد زیرساخت‌های ورزش همگانی در خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
لزوم ایجاد زیرساخت‌های ورزش همگانی در خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی گفت: زیرساخت‌های ورزش همگانی باید برای عموم مردم تأمین شود.
  استانی-ورزشی  توسعه زیرساخت‌ها
حمایت از بخش خصوصی راه حل مشکل بیکاری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
حمایت از بخش خصوصی راه حل مشکل بیکاری است
اردبیل _ ایرنا _ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در کنار تلاش دولت برای ایجاد زیرساخت‌ها تنها راهکار مطمئن برای برون‌رفت از گره پیچیده اشتغال در کشور است.
  بیکاری  معاون رییس جمهوری  تسهیلات اشتغال  اردبیل  سرمایه گذاری داخلی  رییس‌جمهور در اردبیل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
فرودگاه‌هایی که مسافران را شگفت‌زده می‌کنند
این سال‌ها صنعت گردشگری به سوی تجربه‌گرایی رفته است و با نوآوری اهل سفر را با پیشنهادهایی در این زمینه شگفت‌زده می‌کند. مجموعه‌ای از این تجربه‌ها در چند فرودگاه مهم آسیا اتفاق افتاده است؛ فرودگاه‌هایی که در کنار توسعه زیرساخت‌ها و بهبود خدمات به نوآوری‌هایی هم دست زدند.
  فرودگاه
بنادر و فرودگاه‌ها از مهمترین زیرساخت‌ها برای افزایش سفرها است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
بنادر و فرودگاه‌ها از مهمترین زیرساخت‌ها برای افزایش سفرها است
مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش معتقد است: یکی از مهمترین زیرساخت‌های لازم برای افزایش کیفیت و کمیت سفرهای گردشگری و تجاری به جزیره کیش، بنادر و فرودگاه‌های فعال در این جزیره هستند.
  بخش خصوصی  فرودگاه  کشتی  گردشگری  بنادر
بانک صادرات نقش جهادی در تامین مالی زیرساخت‌های کشور را ایفا می‌کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
بانک صادرات نقش جهادی در تامین مالی زیرساخت‌های کشور را ایفا می‌کند
​مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بانک‌ها در کنار تولید، خدمات و توسعه زیرساخت‌ها همیشه نقش مؤثری داشته‌اند و در این راستا امیدواریم بتوانیم همچنان نقش جهادی را در تامین مالی زیرساخت‌های کشور داشته باشیم.
  ایران  جمهوری اسلامی ایران  راه آهن  سرمایه  نقدینگی
لزوم افزایش کشش تقاضا در عرصه فرهنگ و هنر/فضای فرهنگی و هنری کشور سانتیمتری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / سیاسی
لزوم افزایش کشش تقاضا در عرصه فرهنگ و هنر/فضای فرهنگی و هنری کشور سانتیمتری است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میانگین فضای سبز شهری به ۱۱ متر می‌رسد، اما فضای فرهنگی و هنری در کشور سانتیمتری است.
  استانی_ فرهنگ و هنر  توسعه زیرساخت‌ها  تالار مرکزی اراک  وزیر ارشاد
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
دژپسند: اصلاح نظام بانکی یکی از اولویت‌های وزارت اقتصاد است
وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد که در شرایط کنونی اعطای تسهیلات از جانب بانک‌ها نقش موثری در فعالیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌ها دارد و وزارت خانه با جدیت اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کند.
وزیر اقتصاد: وزارتخانه با جدیت اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
وزیر اقتصاد: وزارتخانه با جدیت اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کند
شفقنا- وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد که در شرایط کنونی اعطای تسهیلات از جانب بانک‌ها نقش موثری در فعالیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌ها دارد و وزارت خانه با جدیت اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کند. ایسنا نوشت: فرهاد دژپسند در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به سوالات بیت‌الله عبداللهی و رضا علیزاده نمایندگان منطقه ارسباران در رابطه […]
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
تجارت ۵ میلیارد دلاری ایران و عمان تا ۲۰۲۰
رئیس اتاق بازرگانی در دیدار با رئیس اتاق صنعت عمان با اشاره به هدف‌گذاری دو کشور مبنی بر تجارت ۵ میلیارد دلاری تا ۲۰۲۰، آن‌ را مشروط به توسعه زیرساخت‌ها از جمله حل مشکلات بانکی خواند.
  ایران و عمان  تجارت ایران و عمان
توسعه صنعت خراسان جنوبی در گرو تأمین و تکمیل زیرساخت‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
توسعه صنعت خراسان جنوبی در گرو تأمین و تکمیل زیرساخت‌ها
استاندار خراسان جنوبی، زیربنای توسعه را تکمیل زیرساخت‌ها برشمرد و گفت: مهم‌ترین نیاز ما در استان، تأمین و تکمیل زیرساخت‌ها در راستای کمک به صنعت است.
  استانی-اجتماعی  برق
نفرین منابع
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
نفرین منابع
تری لین کارل، استاد علوم سیاسی دانشگاه استنفورد در سال 1997 کتابی با عنوان «پارادوکس فراوانی: رونق‌های نفتی و دولت‌های نفتی» را منتشر کرد. البته عنوان این کتاب در ایران با ترجمه دکتر خیرخواهان به «معمای فروانی» ترجمه شده است. اقتصاد نفتی نامی آشنا برای اقتصاد ایران است و این کتاب می‌تواند وضعیت ما را به‌خصوص در برهه‌هایی به خوبی شرح دهد. هسته اصلی این کتاب به سیر تحولات قرن بیستم در ونزوئلا می‌پردازد. ونزوئلا کشوری است که درآمد اصلی آن از طریق فروش نفت به‌دست می‌آید و درآمد‌های عظیم نفتی در آن نه‌تنها باعث رونق و توسعه زیرساخت‌ها نشده، بلکه منجر به وخیم‎تر شدن وضعیت اقتصادی کشور و گسترش فساد و رانت شده است. در کل کشور‌هایی که دارای موهبت منابع طبیعی‌اند بعد از دوره‎ای رونق‎ به علت بالا رفتن درآمد …
سهمی از بودجه به عمران نمی‌رسد
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
سهمی از بودجه به عمران نمی‌رسد
تعداد کارمندان دولتی بیشتر از بازاری‌ها اگر جمعیت ٨٣‌ میلیون نفری ایران را بر ٥‌میلیون کارمند و بازنشسته دولت تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم در کشور ما تقریبا به‌ازای هر ١٦ نفر یک کارمند دولتی وجود دارد. وزارت صنعت شمار مغازه‌های ایران را ٣‌میلیون واحد صنفی اعلام کرده است و اگر به‌ازای هر مغازه یک مغازه‌دار در نظر بگیریم، سرانه کارمندان ایران به‌ازای جمعیت کشور حدود دو برابر بازاری‌هاست، به عبارت بهتر در ایران بیشتر از آنکه بازاری داشته باشیم، کارمند دولتی داریم.این موضوع درحالی رخ می‌دهد که کشوری همچون ژاپن با جمعیت ١٢٨‌میلیون نفری تعداد کارمندانش تنها ٣٥٠‌ هزار نفر است. برای درک بهتر این اعداد کافی است بدانید کارمندان ژاپن تنها ٠,٢٧‌درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. فرشید شکرخدایی، رئیس کارگروه …
توسعه زیرساخت‌های کشاورزی روستاهای محروم از محل زکات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
توسعه زیرساخت‌های کشاورزی روستاهای محروم از محل زکات
مدیرکل کمیته امداد استان یزد اعلام کرد: بخشی از زکات دریافتی مرتبط با طرح‌های عام‌المنفعه با مشارکت جهادکشاورزی و کمیته امداد برای فقرزدائی و کمک به توسعه زیرساخت‌های کشاورزی و اقتصاد روستاهای محروم هزینه می‌شود.
  استانی-اجتماعی  کمیته امداد یزد  توسعه زیرساخت‌ها  روستا  کشاورزی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
روحانی: آماده کردن زیرساخت‌ها برای رفاه و توسعه، قول اصلی دولت است
رئیس جمهور آماده کردن زیرساخت ها برای رفاه و آسایش مردم و تلاش برای توسعه همه جانبه کشور را قول اصلی دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: برای ادامه روند توسعه کشور و ایجاد زیر ساخت ها همه تلاش خود را انجام خواهیم داد و این حرکت متوقف نمی شود.
  حسن روحانی  راه‌آهن میانه - بستان‌آباد  سفر روحانی به آذربایجان شرقی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
هوشمندسازی سیستم‌ها راه برون‌رفت از چالش کلان‌شهرها
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌و‌نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه حرکت به سمت هوشمندسازی شهر با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند بسیاری از نقص‌ها را جبران کند، گفت: اجرای پایلوت تماس اضطراری برای کاهش تلفات جاده‌ای در این راستا بوده است. منوچهر منطقی در پاسخ به این سوال که آیا زیر ساخت‌های هوشمندسازی در کلان‌شهر تهران موجود است یا خیر، افزود: اگر بخواهیم به‌صورت ایده‌آل به این موضوع نگاه کنیم، زیرساخت‌های هوشمندسازی در کشور وجود ندارد، ولی یکسری زیر ساخت‌های مختلف در تهران ایجاد شده است که براساس این حداقل‌ها و زیرساخت‌ها می‌توان طرح‌های مربوط به حمل‌و‌نقل هوشمند را تعریف کرد. وی ادامه داد: برای هوشمندسازی شهرها اولین اقدامی که باید انجام داد، این است …
فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب از طریق طرح رونق تعاون برای تعاونی‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب از طریق طرح رونق تعاون برای تعاونی‌ها
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با معرفی طرح رونق تعاون به‌عنوان جدیدترین محصول این بانک افزود: زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسبی از طریق طرح رونق تعاون بانک توسعه تعاون برای تعاونی‌ها فراهم‌ شده است.
  بانک توسعه تعاون
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
عقب‏ماندگی 50 ساله در کشاورزی
یک کشاورز می‌گوید: کشاورزی ما از دو جهت رنج می‌برد یکی از عدم اصلاح بذر و کود و نبود نوآوری‌های فنی در بخش کشاورزی و دیگر نبود الگوی کشتی مشخص مبتنی بر استانداردهای روز. بسیاری از محصولاتی که از کشور ما صادر می‌شود از طرف کشور واردکننده بازگرداننده می‌شود چرا که مصرف کود و سم ما طبق هیچ استانداردی نیست.وزیر جهاد کشاورزی اخیرا به این نکته اشاره کرده بود که کشاورزی ایران تقاضا‏محور شده و کشاورزان کاشت هر محصول خود را در نسبت با نیاز بازار انجام می‌دهند و همین مسئله باعث می‌شود که یک محصول در سالی انباشت بسیار شود و قیمت آن کاهش بسیار یابد و سال بعد به دلیل قیمت کم کسی از آن محصول نکارد و با کمبود مواجه شویم.وزیر از وضعیتی صحبت کرده بود که امروز گریبان‌گیر کشاورزی ایران است. اما باید این نکته را …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
«وکلا» دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: همه فعالان اقتصادی از جمله وکلا فارغ از اینکه چقدر درآمد دارند، باید در موعدهای مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل دهند. همچنین وکلا تا پایان دی‏ماه فرصت دارند در صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند.علی رستم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاسیس صندوق مکانیزه فروش برای شفاف شدن درآمد گروه‌های مختلف از فعالان اقتصادی، اظهار کرد: قانون‌گذار به سازمان امور مالیاتی تکلیف کرد که صندوق مکانیزه فروش را راه‌اندازی کند. این موضوع آیین‌نامه و مصوبه هیئت وزیران را هم داشت. این آیین نامه سال ۱۳۹۶ ابلاغ و اقداماتی برای آن شروع شد. در این چارچوب فراخوان در برنامه پنجم توسعه داده بودیم ولی چون زیرساخت‌ها نبود، صندوقی نداشتیم.وی درباره مالیات …
روند صعودی مشارکت سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
روند صعودی مشارکت سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
قائم مقام ایمیدرو با اشاره به روند صعودی مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، گفت: ایمیدرو با توجه به حجم سرمایه‌گذاری‌های جدید در این منطقه مبادرت به توسعه و ارتقاء زیرساخت‌ها و اعطای مشوق به متقاضیان می‌کند.
  استانی-شهرستانها  ایمیدرو  منطقه ویژه اقتصادی لامرد  آلومینیوم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
مقصر بیکاری کیست؟
کیمیا نجفیاقتصاد ایران در حال سپری کردن روزهای پر فراز و نشیبی است و وضعیت معیشت هر روز از روز قبل بدتر می‌شود. گرانی کالاهای اساسی، مشکلات تامین مسکن و ... از یک سو و دردسرهای بیکاری از سوی دیگر جزو مسائلی است که مردم این روزها لحظات‌شان را با آن سپری می‌کنند. از آنجایی که ایجاد اشتغال یکی از وظایف دولت در قانون اساسی اعلام شده است بنابراین انتظار می‌رود که دولت راهی برای اشتغال‌زایی در پیش بگیرد تا مشکلات موجود به حداقل برسد. این در حالی است که روحانی، رئیس‏جمهوری می‌گوید اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.سخنان اخیر رئیس‏جمهوری در یزد و کرمان با حواشی بسیاری همراه شده است و در این میان موج انتقادات نسبت به گفته‌های رئیس‏جمهوری همچنان ادامه دارد. حسن روحانی در ‌جلسه شورای اداری و توسعه استان …
بندر چابهار هیچ محدودیتی برای ورود کشتی‌ها ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
بندر چابهار هیچ محدودیتی برای ورود کشتی‌ها ندارد
چابهار- ایرنا- معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: بندر چابهار با توجه به توسعه و تکمیل تجهیزات و زیرساخت‌ها و عمق آبخوری مناسب اسکله‌ها هیچ محدودیتی برای ورود کشتی‌های مختلف ندارد.
  سیستان و بلوچستان  بندر چابهار  وزارت راه و شهرسازی  سازمان بنادر و دریانوردی  اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان
اتخاذ تصمیمات کم‌سابقه برای سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساخت در یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
اتخاذ تصمیمات کم‌سابقه برای سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساخت در یزد
استاندار یزد با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به این استان، گفت: جلسات متعددی با جمعی از مدیران بانک‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و وزارتخانه‌ها برگزاری شده که ماحصل آن، تصمیماتی کم سابقه در راستای سرمایه گذاری و تقویت زیرساختی یزد است.
  استانی-سیاسی  سفر رییس‌جمهور  یزد  سرمایه‌گذاری  توسعه زیرساخت‌ها
توسعه و تقویت ظرفیت های بندری گیلان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
توسعه و تقویت ظرفیت های بندری گیلان
استاندار گیلان در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه و تقویت ظرفیت ها و زیرساخت های بندری استان را پیگیری کرد.
  استانی-اقتصادی  سازمان بنادر و دریانوردی  توسعه زیرساخت‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
ارائه ظرفیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی‌ از طریق یونیدو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح وضعیت اقتصادی و حوزه صنعت در کشورمان طی برگزاری هجدهمین کنفرانس عمومی سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل (یونیدو) اظهار کرد: ایران از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف نظیر منابع انسانی، منابع طبیعی و زیرساخت‌ها برخوردار است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
عدم تناسب زیرساختی ایران با ظرفیت‌های صادرات به اوراسیا
رئیس اتاق ایران گفت: پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا، ظرفیت توسعه روابط اقتصادی را فراهم می‌کند اما به موازات رشد این ظرفیت‌ها، باید زیرساخت‌ها نیز فراهم شوند.
کریدور راه‌آهن شمال-جنوب تایید شد/ افزایش ۲۰ برابری ترانزیت کالا
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
کریدور راه‌آهن شمال-جنوب تایید شد/ افزایش ۲۰ برابری ترانزیت کالا
شاهرود - نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به بهبود شاخص‌های توسعه در شرق استان سمنان، گفت: اتمام مطالعات توجیهی و تایید پروژه کریدور راه‌آهن شمال-جنوب یکی از این زیرساخت‌ها است.
  سیدحسن حسینی شاهرودی  حمل و نقل ریلی  جذب سرمایه گذاری  اشتغال‌زایی  توسعه صنعتی  شاهرود  وزارت راه و شهرسازی
تحویل ۲۰ هزار تن ریل ایرانی تا پایان سال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
تحویل ۲۰ هزار تن ریل ایرانی تا پایان سال
معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور از تحویل گرفتن حدود ۲۰ هزار تن ریل ملی برای احداث خطوط ریلی در دست اجرا خبر داد و گفت: در قرارداد نخست با شرکت ذوب‌آهن برای ساخت و تحویل ۱۵ هزار تن ریل ملی توافق کرده بودیم که با توجه به ادامه داشتن مذاکرات، این عدد می‌تواند تا ۵۰ هزار تن برای یک سال نیز افزایش یابد.
  تولید ریل ملی  خط تولید ریل راه آهن در شرکت ذوب آهن اصفهان افتتاح شد
گازرسانی به سیستان و بلوچستان بندر اقیانوسی کشور را فعال می سازد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
گازرسانی به سیستان و بلوچستان بندر اقیانوسی کشور را فعال می سازد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت نفت اعلام کرد و گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان سبب فراهم‌شدن زیرساخت‌ها برای فعال‌سازی بندر اقیانوسی چابهار می‌شود.
  شرکت ملی گاز ایران  سیستان و بلوچستان  وزارت نفت  نفت
اساس توسعه ورزش در فارس عدالت محوری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
اساس توسعه ورزش در فارس عدالت محوری است
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تاکید کرد که اساس توسعه زیرساخت‌ها در حوزه ورزش و جوانان و بسترسازی برای گسترش فعالیت‌های ورزشی و بسط نشاط، برپایه عدالت محوری بنا نهاده شده است.
  استانی-ورزشی  توسعه ورزش  استان فارس
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / سیاسی
واعظی: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به رویکرد دولت در راستای توسعه زیرساخت‌ها در کشور گفت: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد.
  شرایط اقتصادی کشور  واعظی
مناقصه عملیات اجرایی ایستگاه پروژه راه‌آهن مبارکه- سفیددشت- شهرکرد آبان‌ماه برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / ...
مناقصه عملیات اجرایی ایستگاه پروژه راه‌آهن مبارکه- سفیددشت- شهرکرد آبان‌ماه برگزار می‌شود
معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مناقصه عملیات اجرایی احداث ایستگاه سفیددشت با پنج هزار متر مربع زیربنا و ۳۸ میلیارد ریال اعتبار تا آبان سال‌جاری برگزار می‌شود.
  استانی-اقتصادی  منطقه چهارمحال و بختیاری  راه‌آهن  مناقصه
از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده شود
استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت بانوان باعث توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت معکوس می‌شود.
  استانی-سیاسی  استاندار مازندران  مشاغل خانگی  توسعه زیرساخت‌ها  مهاجرت معکوس روستاییان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
نمایندگان اجازه ندهند دولت در باتلاق بدهکاری فرو برود
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: دولت و بخشی از نمایندگان فکر می‌کنند افزایش بی‏ضابطه قیمت‌های کلیدی تنها مربوط به نرخ ارز است، بنابراین در سال‌های اخیر و یک در میان، زمانی که رسوایی‌های مربوط به فاجعه‏سازی افزایش نرخ ارز آشکار شده است به سراغ افزایش قیمت بنزین، گازوئیل و سایر حامل‌های انرژی رفته‌اند.فرشاد مومنی در نشست هفتگی موسسه دین و اقتصاد گفت: یکی از گرفتاری‌های بزرگ ما در فرایند تصمیم‌گیری، تخصیص منابع و راه‏دادن به اعمال دیده‌بانی و نظارت‌های تخصصی مدنی این است که دائما در برهه‌های حساس قرار داریم ‏‏‏و تحت این عنوان از بحث‌های بنیادی، نگاه کردن به روندها، آموختن و درس گرفتن از تجربه‌ها طفره می‌رویم. یک موضوع مهم این است که حتی افراطی‌ترین بازارگراها و راست‌گراها در مورد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
فراخوان ارسال مقاله ششمین همایش مدیریت ریسک و بیمه
علاقه‌مندان به شرکت در ششمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد فناوری اطلاعات، می‌توانند آثار خود را تا سی‌ام آذرماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند.به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر و اعلام دبیر ششمین همایش مدیریت ریسک و بیمه، استادان، پژوهشگران و دانشجویان  و علاقه‌مندان می‌توانند مقاله خود را به دبیرخانه همایش به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، شماره ۲۴ یا به رایانامه hamayesh@kins.ir ارسال کنند.  زینب حمید‌ی‌فر درباره زیرمحورهای همایش امسال گفت: علاقه‎مندان به شرکت در این همایش می‌توانند مقاله‌های خود را با موضوع‌های مدیریت ریسک‌های عملیاتی با محوریت فناوری اطلاعات؛ نقش فناوری اطلاعات در کاهش تخلف و تقلب؛ نقش استارت‏آپ‌ها در فرایندهای بیمه‌گری؛ نقش فناوری‌های جدید (بلاک چین و رگ‌تک، …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
انتقال نهاده‌های دامی از بندر چابهار
 رئیس اداره حمل‌و‌نقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: نهاده‌های دامی وارداتی روزانه از بندر شهید بهشتی چابهار به سایر نقاط کشور توسط حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون متعلق به این استان انجام می‌شود.   «محمدیاسین احمدیان» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به تکمیل فاز نخست توسعه زیرساخت‌ها و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید بهشتی چابهار به بیش از 8 میلیون تن در سال، مقرر شده بخش زیادی از کالاهای اساسی وارده به کشور توسط کشتی در این بندر تخلیه شود.  وی ادامه داد: …
صالحی: خیرین را به حوزه های تحقیقات، آموزشی و خوابگاهی سوق دهیم
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
صالحی: خیرین را به حوزه های تحقیقات، آموزشی و خوابگاهی سوق دهیم
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت گفت: و باید خیرین را به سمت حوزه های تحقیقات، آموزشی و خوابگاهی علوم پزشکی سوق دهیم تا این زیرساخت‌ها به میزان مورد نیاز، توسعه پیدا کنند.
ارتقای گردشگری ورزشی در گرو توسعه زیرساخت‌ها است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
ارتقای گردشگری ورزشی در گرو توسعه زیرساخت‌ها است
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان اردبیل گفت: به منظور توسعه گردشگری ورزشی در گام اول احداث و توسعه مجتمع‌های ورزشی ضرورت دارد.
  گردشگری ورزشی  زیرساخت‌های گردشگری  استانی-فرهنگی و هنری
مردم اتوبوس‌های نو می‌خواهند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۷-۰۸ / اجتماعی
مردم اتوبوس‌های نو می‌خواهند
توسعه حمل‌ونقل عمومی یکی از اولویت‌های اصلی در برنامه مدیران شهری جوامع پیشرفته است. حل مشکل ترافیک، جابه‌جایی و انتقال آسان، تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی شهروندان و کمک به برطرف کردن مشکلات زیست‌محیطی، به‌ویژه آلودگی هوا ازجمله مواردی است که می‌تواند با توسعه زیرساخت‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی امکان‌پذیر شود.