پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
زیست بوم
نامه نیوز / ۲۹ ساعت قبل / اجتماعی
فراخوان مبارزه با کرونا
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام فراخوان «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم»، از شرکت‌های دانش‌بنیان‌، استارتاپ‌ها و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری دعوت کرد خود را برای حل معضل ویروس کرونا به چالش بکشند و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از صاحبان ایده و محصول برای رفع خطرات ویروس کرونا حمایت همه‌جانبه خواهد داشت.
زیست‌بوم نوآوری خیام افتتاح شد
ایرنا / ۳۵ ساعت قبل / علمی و آموزشی
زیست‌بوم نوآوری خیام افتتاح شد
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی، زیست بوم نوآوری خیام را که با هدف تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب و کار و همکاری دانش‌بنیان‌ها با صنعت راه‌اندازی شده است؛ افتتاح کرد.
  سورنا ستاری
با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری #کرونا را شکست می‌دهیم
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری #کرونا را شکست می‌دهیم
تهران- ایرنا- فراخوان « با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری # کرونا را شکست می‌دهیم» قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزا در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ ها بردارد و از این ظرفیت علمی و فناورانه و نوآورانه موجود در کشور برای شکست دادن این بیماری بهره برد.
  ویروس کرونا  شرکت دانش بنیان  پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
"ورجَمکرد" آرمان شهر مهندسی ایرانشهر
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
"ورجَمکرد" آرمان شهر مهندسی ایرانشهر
چگونه امکان دارد ملتی با غنای شهرسازی ورجَمکرد به چنین روزگار آینده‌گریزی بیفتد که شهرها هر روز بیشتر از دیروز ناساز و ناهماهنگ، بی منظم و بی رخت‌تر شده و هیچ پیوند ارگانیکی میان شهر و شهروندان با زیست بوم دیده نشود.
تابناک / ۴ روز قبل / ...
توقف مالچ‌پاشی در دشت‌آزادگان خوزستان
منطقه بیت کوصر یک زیست بوم ماسه زار،که ارزش اکولوژی بالایی دارد.این زیست بوم به لحاظ پوشش گیاهی بسیار غنی میباشد. پاشیدن مالچ نفتی در یکی دیگر از مناطق دشت‌آزادگان به دلیل زیستگاه پرندگان و نزدیک بودن به منطقه حفاظت شده میشد، متوقف شد.بطور یقین چنانچه این منطقه بوسیله مالچ نفتی آلود شود حیات هم در آن فلج خواهد شد .
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
همه با هم زیر سقف خانه ملت
ایران فردا صحنه یکی دیگر از حماسه‌های ملی خواهد بود؛ حماسه‌ای که حاصل تلاش بیش از یک قرن آمال و آرزوی آزادی‫خواهی در ایران است. در کشاکش این زمان طولانی و با تمامی سختی‌های مسیر پیش رو، ملت ایران سرانجام با گام برداشتن تدریجی به سوی انتخابات آزاد و تعیین سرنوشت خود پس از پیروزی انقلاب اسلامی این حق بنیادینش را در کنار صندوق رای به آغوش کشید. با بررسی تمامی ناملایمت‌های سیاسی و در بزنگاه‌های خطر خیز کشور، همواره این صندوق رای بوده تا ایرانمان را از پیچ‌های سهمگین عبور بدهد. تبارشناسی انتخابات ایران بیانگر این مهم است که مجموعه تلاش‌های مردم و نخبگان این مرز و بوم دستاوردی سترگ‌تر از صندوق رای برای آنها به همراه نداشته؛ امری که در کشاکش تمامی دشواری‌های پیش رو برای ایرانی آباد و آزاد، عرصه انتخابات …
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تفاهم نامه چهار جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش که بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد.
  استانی-علمی و آموزشی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  استانداری البرز  عزیزاله شهبازی  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  البرز
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
از شعار اشتغال‌زدایی(!) تا استخدام بادیگارد!
آفتاب یزد- گروه شبکه: کمتر از 5 روز مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی. از همین رو کاندیداهای انتخاباتی از چند روز پیش کار تبلیغاتی خود را آغاز کرده‌اند. تبلیغاتی که بعضا عجیب هستند و برای جذب مخاطب آنها را به راه انداخته‌اند. فارغ از سخنرانی‌ها و دادن وعده‌های بی سرانجام، بعضی‌ها ترجیح داده‌اند که هزینه کنند تا دیده شوند، یعنی هتل‌های آنچنانی شهرشان را با بهترین امکانات برای میزبانی مردم اختصاص داده‌اند. بعضی‌ها هم از آن ور بوم افتاده‌اند. به زعم این عده، هرچه مراسم تبلیغاتی ساده‌تر برگزار شود، به خاطر این ساده زیستی! نظر بیشتری از مردم را به خود جلب خواهند کرد. مثلا یکی از کاندیداها، ستاد تبلیغاتی‌اش را روی 18چرخ برگزار کرده است.در میان این نامزدهای انتخاباتی، یک نفر از روش نامتعارفی …
زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور فرصتی برای بازتعریف بانوان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / علمی و آموزشی
زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور فرصتی برای بازتعریف بانوان است
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در نشست گرامیداشت مقام زن گفت: زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور فرصتی برای بازتعریف بانوان در جامعه است.
  روز زن  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  سورنا ستاری  زیست بوم
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / علمی و آموزشی
تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه
تهران- ایرنا - رییس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توسعه مفهومی با عنوان زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور شاهد این هستیم که علاوه بر فعالیت شرکت های دانش بنیان ،امروز در ورود به پنجمین دهه پیروزی انقلاب ، یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای جنوب غربی ، آسیای میانه و حتی منطقه منا باشیم.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  دهه فجر  چهل و یک بهار
بانوان فعال شرکتهای دانش‌بنیان تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
بانوان فعال شرکتهای دانش‌بنیان تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند
رویداد «اشتراک‌گذاری تجربیات بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا» توسط مرکز امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا رونق فعالیت‌ها در زیست بوم فناوری و نوآوری بانوان سرعت گیرد.
  روز جهانی زنان و دختران در علم  شرکت‌های دانش‌بنیان  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  روز زن
سم " بوتولیسم " علت تلفات پرندگان / پایان بقای حیوانات وحشی در زیست بوم «میانکاله»
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اجتماعی
سم " بوتولیسم " علت تلفات پرندگان / پایان بقای حیوانات وحشی در زیست بوم «میانکاله»
تسنیم نوشت: با توجه به اینکه حدود شش روز از اتفاق تلف شدن پرندگان در جزیره میانکاله بهشهر می‌گذرد، مسئولان سازمان دامپزشکی کشور سم بوتولیسم را علت اولیه تلفات این حیوانات وحشی در زیست بوم بزرگ جهان اعلام کردند.
  محیط زیست
صندوق بازنشستگی یک زیست بوم واقعی است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
صندوق بازنشستگی یک زیست بوم واقعی است
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی یک زیست بوم واقعی است، گفت: مواجه شدن با مشکلات ویژگی زیست‌بوم ها است و با خلاقیت می‌توان بر محدودیت غلبه کرد.
  اکبر افتخاری  صندوق بازنشستگی کشوری  بازنشستگان
فزونی تعداد بازنشستگان فرهنگی از شاغلان تا ۳ سال دیگر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
فزونی تعداد بازنشستگان فرهنگی از شاغلان تا ۳ سال دیگر
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق به معنای واقعی یک زیست بوم است که دارای ویژگی‌ها و شاخص‌های مختلفی است.
  صندوق بازنشستگی  اکبر افتخاری  بازنشسته
همسان‌سازی مشکل اساسی بازنشستگان کشوری است/ سند راهبردی صندوق بازنشستگی چارچوب مهمی است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
همسان‌سازی مشکل اساسی بازنشستگان کشوری است/ سند راهبردی صندوق بازنشستگی چارچوب مهمی است
ایلنا: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق به معنای واقعی یک زیست بوم است که دارای ویژگی‌ها و شاخص‌های مختلفی است.
دانشگاه پیام نور مجری توسعه زیست بوم کسب و کار فناوری فرهنگی شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / علمی و آموزشی
دانشگاه پیام نور مجری توسعه زیست بوم کسب و کار فناوری فرهنگی شد
دانشگاه پیام نور با ابلاغ توافق نامه همکاری چند جانبه در توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناوری فرهنگی، مجری توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناوری فرهنگی کشور شد.
  دانشگاه پیام نور  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  سورنا ستاری
سی و ششمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» منتشر شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فناوری
سی و ششمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» منتشر شد
سی و ششمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» با تمرکز بر زیست بوم نواوری و فناوری منتشر شد.
  نوآوری  ماهنامه  معرفی نشریات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
افتتاح دومین کارخانه نوآوری در بهمن ماه
رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با بیان اینکه در بهمن ماه کارخانه نوآوری شیراز راه‌اندازی می‌شود گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم تا شهریور سال آینده، ۸ کارخانه دیگر را راه‌اندازی کنیم. اسماعیل قادری فر درخصوص کارخانه‌های نوآوری گفت: کارخانه‌های نوآوری استارت‌آپ کمپ‌هایی هستند که در راستای حمایت از ایده‌ها و تربیت نیروی انسانی و متخصص برای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده‌اند. وی تاکید کرد: معاونت علمی برای تقویت زیست بوم نوآوری در کشور سعی دارد با بازسازی و بهسازی پهنه‌های صنعتی متروکه و پرهیز از ایجاد زیرساخت‌های زائد در دل شهر زیست‌بوم نوآوری را ایجاد کند.
روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکرده‌اند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
روابط‌عمومی‌ها به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکرده‌اند
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: ما روابط عمومی ها در همان فضای گذشته و رابطه های بالا و پایین و روزنامه نگاری سنتی و فردی هستیم و هنوز به درستی زیست بوم جدید روزنامه نگاری را درک نکرده ایم.
  روابط عمومی  روزنامه‌نگاری  اخبار فرهنگی و هنری - کرمان  استانی-فرهنگی و هنری
کارخانه نوآوری آزادی الگویی مناسب از همکاری دولت و بخش خصوصی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / علمی و آموزشی
کارخانه نوآوری آزادی الگویی مناسب از همکاری دولت و بخش خصوصی است
تهران- ایرنا- دبیرکل هماهنگی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه، کارخانه نوآوری آزادی بزرگترین زیست بوم نوآوری و فناوری خاورمیانه و شمال آفریقا است، احداث و راه اندازی این کارخانه را الگویی مناسب از همکاری دولت و بخش خصوصی در کشور دانست.
  پارک فناوری پردیس  کارخانه نوآوری  خاورمیانه  فناوری  نوآوری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
چالش وزارت نیرو در مصرف بالای گاز
وزیر نیرو اظهار کرد: شرایط به نحوی است که با مصرف خانگی رقم استفاده از گاز از 700 میلیون متر مکعب هم بالاتر می‌رود، به گونه‏ای که حتی گفته می‌شود برق را صادر نکنید. اگر برق صادر نشود ما چگونه می‌توانیم جواب تعهدات خود را بدهیم، در حالی که تنها اتکای جدی ارزی ما به صادرات برق است؛ بنابراین باید فکری به حال مصرف بکنیم.به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان در مراسم امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‏جمهوری در راستای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در صنعت برق اظهار کرد: اگر شرایط کنونی جامعه جهانی را همانند مربعی فرض کنیم که در یک گوشه آن منابع انسانی، گوشه دیگر فناوری، گوشه سوم مواد اولیه و در ضلع چهارم نیز بازار مصرف قرار دارد همه ماجرا و هیاهوها در کره زمین با …
تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق افزایش می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق افزایش می‌یابد
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری با عنوان توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری حوزه آب و برق امروز یکشنبه بین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو امضا شد.
  امضای تفاهمنامه  سورنا ستاری  رضا اردکانیان
رشد در حوزه فناوری نیازمند وجود زیست بوم است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
رشد در حوزه فناوری نیازمند وجود زیست بوم است
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: رشد در حوزه فناوری نیازمند وجود زیست‌بوم است و بازیگران متفاوتی مانند مراکز دانشگاهی، شرکت‌های دانش بنیان، شتاب‌دهنده‌ها، مراکز نوآوری، استارتاپ‌ها در این زیست‌بوم وجود دارد.
بخش تعاون در تاسیس مراکز نوآوری پیشگام باشد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
بخش تعاون در تاسیس مراکز نوآوری پیشگام باشد
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترک مسؤولین این معاونت و اتاق تعاون ایران، ضمن تاکید بر حمایت از بخش تعاون گفت: بی شک، این حوزه پتانسیل تلفیق با زیست بوم نوآوری در کشور را دارد.
«ستادهای توسعه فناوری» رتبه علمی ایران را بهبود بخشیدند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
«ستادهای توسعه فناوری» رتبه علمی ایران را بهبود بخشیدند
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حفظ توسعه متوازن زیست بوم علم و فناوری و نوآوری در حوزه‌های اولویت‌دار، ماموریت‌های شش‌گانه‌ای را برای ستادهای توسعه فناوری در نظر گرفته است.
ستاری: وابستگی پژوهشگاه رویان به منابع مالی دولت کاهش یافته است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
ستاری: وابستگی پژوهشگاه رویان به منابع مالی دولت کاهش یافته است
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در نتیجه جهت‌گیری صحیح پژوهشگاه رویان در ایجاد زیست بوم اقتصاد دانش‌بنیان هم اکنون وابستگی مالی این پژوهشگاه به دولت کم شده و از محل دانش برای تحقیقات پایه درآمد کسب می‌کند.
تحقق اهداف مدیریت زیست بومی در گرو همکاری همه ذینفعان تالاب امیرکلایه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
تحقق اهداف مدیریت زیست بومی در گرو همکاری همه ذینفعان تالاب امیرکلایه
نماینده معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست کشور گفت: با همکاری همه ذینفعان مدیریت اهداف زیست بومی تالاب امیرکلایه اجرایی می شود.
  استانی-اجتماعی  برنامه جامع مدیریت زیست بومی
خطر خشکی زاینده‌رود برای زیست بوم اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
خطر خشکی زاینده‌رود برای زیست بوم اصفهان
لزوم توجه به زیست بوم شهر اصفهان، تبعات خشکی زاینده رود و آوارگی پرندگان مهاجر از تذکرات اعضای شورای پنجم شهر اصفهان در یکصد و هشتمین جلسه علنی این شورا بود.
  استانی-اجتماعی  شورای شهر اصفهان  محیط زیست  زاینده‌رود
اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- «اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق» با توجه به توسعه روزافزون زیست بوم شرکت‌های خلاق و اشتغال و نوآوری قابل توجه ایجاد شده در این عرصه، با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می‌شود.
  شتاب دهنده  صنایع خلاق
حمایت «همراه اول» از تولیدکنندگان گوشی هوشمند ایرانی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
حمایت «همراه اول» از تولیدکنندگان گوشی هوشمند ایرانی
همراه اول با امضای تفاهم نامه ای با پست بانک ایران، برای توسعه بازار و زیست بوم تلفن همراه هوشمند بومی اعلام آمادگی کرد.
  تلفن همراه  همراه اول  اپراتور تلفن همراه
فضای مجازی بستری برای توسعه تعاملات جهانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
فضای مجازی بستری برای توسعه تعاملات جهانی است
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی در پیامی ضمن تبریک سال جدید گفت، ما بر این باوریم که فضای مجازی به عنوان زیست بوم جدید برای توسعه روابط و تعاملات در سطح جهانی، نباید محملی برای تهدیدات و آسیب های جامعه انسانی قرار گیرد.
  سید ابوالحسن فیروز آبادی  شورای عالی فضای مجازی کشور
تولید سالانه دومیلیون گوشی هوشمند؛  برقراری تفاهمنامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند ساخت داخل
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فناوری
تولید سالانه دومیلیون گوشی هوشمند؛ برقراری تفاهمنامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند ساخت داخل
با توجه به اظهارات وزارت ارتباطات، افزایش ضریب نفوذ پهنای باند کشور از ۱۰ درصد در سال ۹۲ به ۹۰ درصد در سال جاری از جمله ظرفیت‌هایی است که قدم گذاشتن در مسیر تولید گوشی موبایل هوشمند در داخل کشور را می‌طلبد و در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت از زیست بوم تلفن همراه هوشمند، از برنامه برای تولید سالانه دو میلیون گوشی ایرانی ظرف دو سال آینده خبر داد.
  تلفن  حمایت از تولید  دولت  گوشی هوشمند  مخابرات
وزارت نیرو نیازمند ورود زیست بوم نوآوری برای اصلاح مصرف آب و انرژی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
وزارت نیرو نیازمند ورود زیست بوم نوآوری برای اصلاح مصرف آب و انرژی است
تهران – ایرنا – وزیر نیرو با تاکید بر اتصال این وزارتخانه به زیست بوم نوآوری کشور، گفت: وزارت نیرو می‌تواند در چند بخش از جمله اصلاح مصرف آب، انرژی و کاهش تلفات در شبکه‌های آب و برق از خروجی شبکه زیست بوم نوآوری کشور بهره‌مند شود.
  استارتاپ  کارخانه نوآوری  زیست بوم  رضا اردکانیان  نوآوری
گوشی ایرانی اقساطی فروخته می‌شود/ کاهش تعرفه واردات قطعات گوشی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فناوری
گوشی ایرانی اقساطی فروخته می‌شود/ کاهش تعرفه واردات قطعات گوشی
وزیر ارتباطات گفت: با اجرای طرح توسعه زیست بوم تولید گوشی تلفن همراه ایرانی به زودی گوشی های ایرانی به صورت اقساطی از طریق اپراتورهای موبایل به خریداران واگذار می‌شود.
  محمد جواد آذری جهرمی  تفاهم نامه  وزارت صنعت معدن و تجارت
توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل کلید خورد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فناوری
توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل کلید خورد
در راستای حمایت از تولید و توسعه زیست بوم گوشی موبایل هوشمند تولید داخل وزارت ارتباطات و وزارت صمت تفاهم نامه امضا کردند.
  صنعت ، معدن و تجارت  وزارت ارتباطات  موبایل
رونمایی گوشی ایرانی؛ به‌زودی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
رونمایی گوشی ایرانی؛ به‌زودی
وزیر ارتباطات با اشاره به حمایت از زیست بوم تلفن همراه هوشمند، گفت: برنامه داریم ظرف دو سال آینده به تولید دو میلیون گوشی ایرانی در سال برسیم.
  محمدجواد آذری جهرمی
تحلیل فضای استارت‌آپی ایران در سال ۹۸ منتشر شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فناوری
تحلیل فضای استارت‌آپی ایران در سال ۹۸ منتشر شد
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در گزارش «فضای استارت‌آپی ایران» به تحلیل زیست بوم فضای استارتاپی کشور در سال ۹۸ پرداخت.
  استارتاپ ایرانی  سازمان نظام صنفی رایانه ای  فضای کسب و کار
جنگل های هیرکانی؛ زیست بوم پرندگان و گونه‌های نادر حیات وحش
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
جنگل های هیرکانی؛ زیست بوم پرندگان و گونه‌های نادر حیات وحش
ساری - جنگل‌های هیرکانی با قدمت ۵۰ میلیون ساله، زیستگاه حیات‌وحش و گونه‌های نادری است که آن را در فهرست جهانی یونسکو برتر از جنگل‌های دیگر جهان کرده است.
  جنگل  سید محمد حسینی  استانداری مازندران
نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص داخلی
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص داخلی
معاون علمی و فناوری گفت: زیست بوم کارآفرینی بازیگران متعددی دارد که سال گذشته ۹۰ هزارمیلیارد تومان برای کشور درآمد کسب کردند و در حال نقش آفرینی در تولید ناخالص داخلی کشور هستند.
  سورنا ستاری  شرکت‌های دانش بنیان  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور
با پول صاحب فناوری و دانش نمی‌شویم/راهی جدید در حوزه پژوهش باز شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
با پول صاحب فناوری و دانش نمی‌شویم/راهی جدید در حوزه پژوهش باز شده است
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به ایجاد زیست‌بوم پژوهش در کشور، گفت: رونق اقتصاد دانش‌بنیان با پول نیست، بلکه با شکل‌گیری زیست بوم است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه هوایی تصور بر قدرتمندی ایران بود؛ اما با آغاز جنگ فهمیدیم که هیچ دانش و فناوری در این حوزه نداریم. زیرا زیست‌بوم درستی برای آن شکل نگرفته بود.
  سورنا ستاری  هفته پژوهش  هفته پژوهش 98  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  جهاد دانشگاهی
4 میلیون برای هر گرگ کم است!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بهداشت و سلامت
4 میلیون برای هر گرگ کم است!
گرگ‌ها چه نقش و فایده‌ای در چرخه زیست بوم یک منطقه دارند؟
اقتصاد آبی چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
اقتصاد آبی چیست؟
مدیرکل دفتر زیست بوم و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: مفهوم اقتصاد آبی از منابع موجود محلی در جهت اشتغال زایی، افزایش درآمد و در عین حال حفظ محیط زیست بهره می برد.
  میکرو پلاستیک  سازمان محیط زیست ایران  اندونزی  مصر  اسپانیا  بنگلادش  خلیج فارس  استانی-اقتصادی  آبزی‌پروری
معاون رییس جمهوری: بازیگران سنتی حمل‌ و نقل با فناوری‌های روز همراه شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
معاون رییس جمهوری: بازیگران سنتی حمل‌ و نقل با فناوری‌های روز همراه شوند
تهران - ایرنا -معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، به همه بازیگران سنتی حوزه حمل‌ و نقل توصیه کرد: برای چشیدن طعم موفقیت به زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور متصل و همراه شوند.
  سورنا ستاری  استارتاپ  زیست بوم  حمل و نقل  نوآوری
دولت از دخالت مستقیم در محتواسازی پرهیز کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / سیاسی
دولت از دخالت مستقیم در محتواسازی پرهیز کند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن تاکید بر نقش حمایتی دولت در زیست بوم مبتنی بر فناوری‌های نرم، گفت: دولت باید از دخالت و ورود مستقیم در حوزه محتواسازی پرهیز کند.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  سورنا ستاری  دولت
رویداد کارآفرینی فناوری‌های تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی وآزمایشگاهی برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
رویداد کارآفرینی فناوری‌های تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی وآزمایشگاهی برگزار می‌شود
دومین رویداد کارآفرینی فناوری های تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی وآزمایشگاهی به همت معاونت آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی و با هدف گسترش زیست بوم کارآفرینی و نوآفرینی با تمرکز بر حوزه تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و آزمایشگاهی ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
  تجهیزات پزشکی  نظام پزشکی  کارآفرینی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
قطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی «برندها» شد
سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت که با قطع شدن اینترنت اتفاقاتی همچون بی‌اعتمادی برندها برای کار در ایران رخ داد.به گزارش ایسنا، سیده حمیده زرآبادی با بیان این‌که «قطعی اینترنت خسارات غیرقابل محاسبه و غیرقابل جبرانی به دنبال داشت»، توضیح داد: با قطع شدن اینترنت یکسری نتوانستند تعهدات خود را به دلیل عدم برقراری ارتباط انجام دهند که این باعث خسارات جبران‌ناپذیری شد.وی برخی از این خسارات را غیرقابل محاسبه خواند و افزود: نمونه این خسارات مهاجرت در حوزه ICT و بی‌اعتمادی و از دست دادن برندها است. در حوزه ICT ‌امنیتی وجود داشت که به دلیل آن نخبگان و جوانان با سرمایه اندک کسب‌وکاری ایجاد کرده بودند و از این محل درآمد به دست می‌آوردند، اما با قطع شدن اینترنت آن امنیت و اعتماد …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / سیاسی
نماینده مجلس: طرح دو فوریتی تهیه شده تا قطعی اینترنت بدون مجوز مجلس ممنوع باشد
سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت که با قطع شدن اینترنت اتفاقاتی همچون بی‌اعتمادی برندها برای کار در ایران رخ داد.
فاطمه حسینی: قطعی اینترنت ۲۵۰۰ میلیارد تومان به کسب و کار‌ها خسارت زد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
فاطمه حسینی: قطعی اینترنت ۲۵۰۰ میلیارد تومان به کسب و کار‌ها خسارت زد
سیده فاطمه حسینی، رییس فراکسیون فناوری و نوآوری مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خسارت‌های مستقیم به کسب و کار‌های حوزه فناوری روزانه بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید زمینه دسترسی و قطع اینترنت را طوری محدود کند که آسیب به این فضا و این زیست بوم به حداقل برسد.
  رویداد24  قطعی اینترنت  فاطمه حسینی  مجلس شورای اسلامی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه
تهران - ایرنا - حمایت نظام بانکی از طرح زیست بوم نوآوری، برگزاری همایش همکاری های تجاری ایران و هند، امیدواری رئیس جمهور سوریه به آینده این کشور،افتتاح هفت طرح بهداشتی و درمانی توسط وزیر بهداشت در غرب خراسان رضوی، نبود کمبود دارو در کشور، شورای امنیت آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را بررسی می کند، آمادگی ترکیه برای اعزام نیروی نظامی به لیبی، عملکرد ترامپ راهی جز استیضاح ندارد، توافق گروه نورماندی بر اجرای کامل آتش بس در شرق اوکراین، گفت و گو راه حل مسائل ایران و وعده انتصاب زنان در ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی باید تا پایان دولت دوازدهم از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه بود.
  هند  شورای امنیت سازمان ملل  ترکیه  دولت  بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
حمایت نظام بانکی از زیست بوم نوآوری شتاب می‌گیرد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
حمایت نظام بانکی از زیست بوم نوآوری شتاب می‌گیرد
رییس کل بانک مرکزی از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته جوانان کارآفرین مستقر در کارخانه نوآوری آزادی در غرب تهران بازدید کرد.
انعقاد ۱۲قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری در حوزه آب/ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی حوزه آب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
انعقاد ۱۲قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری در حوزه آب/ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی حوزه آب
همزمان با "گردهمایی فناورانه سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست" ۱۰ تفاهم‌نامه و ۲ قرارداد همکاری میان بازیگران این زیست بوم امضاء شد.
  آب  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  تفاهمنامه  صندوق پژوهش و فناوری
ترمیم صخره‌های مرجانی با استفاده از بلندگوهای زیر آب
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
ترمیم صخره‌های مرجانی با استفاده از بلندگوهای زیر آب
تهران- ایرنا - یک گروه بین‌المللی از محققان به سرپرستی محققان دانشگاه اگزتر واقع در انگلیس، دریافتند با استفاده از بلندگوهای زیر آب می‌توان ماهی‌ها را برای ترمیم صخره‌های مرجانی آسیب دیده تحریک کرد. 
  صخره های مرجانی  زیست بوم
پیوند میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه آب تسهیل شد/انعقاد 12 قرارداد فناورانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / علمی و آموزشی
پیوند میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه آب تسهیل شد/انعقاد 12 قرارداد فناورانه
تهران- ایرنا- گردهمایی فناورانه سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با حضور بخشی از بازیگران زیست بوم این حوزه صبح امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  شرکت دانش بنیان  حوزه دانش بنیان
«سیاه گالش» نماد حافظ زیست بوم کوهستان های گیلان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
«سیاه گالش» نماد حافظ زیست بوم کوهستان های گیلان
رئیس پژوهشکده اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ثبت سیاه گالش در فهرست آثار معنوی کشور، گفت: سیاه گالش در میان تالش های غرب و گالش های شرق گیلان رواج دارد و تداعی گر مردی بلندقامت، درستکار، حافظ محیط زیست و حیوانات است.
  استانی-فرهنگی و هنری  میراث فرهنگی  فهرست آثار طبیعی و ملی  ییلاق «گالش‌ها»  کوهستان
ایجاد زیست بوم فناوری در زمینه سوختهای زیستی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فناوری
ایجاد زیست بوم فناوری در زمینه سوختهای زیستی
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: توسعه استفاده از سوخت های زیستی کمک موثری در کاهش گازهای گلخانه ای دارد از این رو باید زیست بوم فناورانه ای در این زمینه شکل بگیرد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  سوخت زیستی  سوخت فسیلی
لزوم استفاده از زیرساخت داخلی در توسعه کار‌های نوآورانه
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / فیلم
لزوم استفاده از زیرساخت داخلی در توسعه کار‌های نوآورانه
توسعه کسب و کار‌های نوآورانه و خلق ثروت از ایده‌های دارای ظرفیت رویکردی است که همچنان در زیست بوم نوآوری کشور دنبال می‌شود و در این راستا استفاده از زیرساخت داخلی می‌تواند تاثیر مناسبی داشته باشد.
طرح ملی «اردوهای بوم‌گشت ایران» در اردبیل برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
طرح ملی «اردوهای بوم‌گشت ایران» در اردبیل برگزار شد
این اردوی بوم گشت ایران در منطقه مشگین‌شهر و با هدف حفظ محیط زیست و طبیعت گردی برگزار شد
  استانی-فرهنگی و هنری  بوم گشت  طرح ایران، مرز پرگهر
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اجتماعی
زرآبادی: عادی شدن وضعیت اینترنت، پیام آرام شدن فضا را به جامعه منتقل می کند
سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد به شورای عالی امنیت ملی درباره عادی شدن اینترنت برخی استان‌های آرام کشور خبر داد و گفت: با عادی شدن اینترنت، پیام آرام شدن فضا به جامعه منتقل می‌شود.
برگزاری سمینار شرکت‌های پرداخت یار در شرکت پدیسار انفورماتیک
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
برگزاری سمینار شرکت‌های پرداخت یار در شرکت پدیسار انفورماتیک
شرکت پدیسار انفورماتیک در راستای معرفی محصول زیست بوم ارتباط با مشتریان خود به نام “پدیکال” ، به شرکت‌های پرداخت، سمیناری را با حضور جمعی از مدیران این شرکت و شرکت‌های پرداخت یار برگزار کرد.
زیست بوم ترویج علم تشکیل می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / علمی و آموزشی
زیست بوم ترویج علم تشکیل می‌شود
تهران- ایرنا- معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: کارشناسان کارگروه ترویج علم پروژه‌ای را برای تبیین الگوی ترویج علم طراحی کرده‌ و به این نتیجه رسیده‌اند که باید زیست بوم ترویج علم را در کشور ایجاد کنند.
  هفته ترویج علم  مرکز سیاست‌های علمی کشور
بازگشایی دفتر فن‌بازار ملی در لرستان/افتتاح ۲ دفتر فن‌بازار تخصصی طی امسال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
بازگشایی دفتر فن‌بازار ملی در لرستان/افتتاح ۲ دفتر فن‌بازار تخصصی طی امسال
شبکه فن‌بازار ملی ایران که به عنوان مرجع اطلاعات فناوری کشور، وظیفه توسعه شبکه اطلاعات فروش و بازاریابی را بر عهده دارد، در راستای توسعه بیشتر زیست بوم فناوری اعلام کرد که دفتر فن بازار ملی در لرستان بازگشایی می‌شود.
  فن‌ بازار  مرکز فن بازار ملی ایران  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / فیلم
نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران
توسعه فناوری‌های پیشرفته همچون لیزر و کوانتوم با تکیه بر توان متخصصان داخلی و اشاعه این فناوری‌ها در صنایع مختلف از برنامه‌هایی است که در زیست بوم فناوری کشور دنبال می‌شود.
توجه جدی به شکل‌گیری نسل دوم شتابدهنده‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / علمی و آموزشی
توجه جدی به شکل‌گیری نسل دوم شتابدهنده‌ها
تهران- ایرنا- رئیس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شتابدهنده‌ها در ایران دو نسل را سپری کرده‌اند، گفت: برای تقویت زیست بوم نوآوری حمایت از شتابدهنده‌های تخصصی یکی از رویکردهایی است که ما در این معاونت به طور جدی مورد توجه قرار داده‌ایم.
  شتاب دهنده  استارتاپ  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
ستاری: گمرک با نوآوری دانش‌بنیان‌ها متحول می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / علمی و آموزشی
ستاری: گمرک با نوآوری دانش‌بنیان‌ها متحول می‌شود
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به اهمیت نقش گمرک جمهوری اسلامی ایران در فعالیت زیست بوم نوآوری و کارآفرینی گفت: فرآیندهای گمرکی با استفاده از نوآوری شرکت‌های دانش بنیان متحول می‌شود.
امروز ۹۰ درصد دستگاه‌های کشور در ارائه خدمات دولت الکترونیک بالغ هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / فیلم
امروز ۹۰ درصد دستگاه‌های کشور در ارائه خدمات دولت الکترونیک بالغ هستند
نصرالله جهانگرد، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، تجربه دولت الکترونیک را درایران و جهان بررسی کرد.
  کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات  زیست بوم  نصرالله جهانگرد  ایران
ساختن فضای میان رشته‌ای حول مسئله دسترسی به اطلاعات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
ساختن فضای میان رشته‌ای حول مسئله دسترسی به اطلاعات
هادی خانیکی در اختتامیه همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، از تلاش برای ایجاد گفت‌وگوهای میان‌رشته‌ای در حوزه دسترسی به اطلاعات خبر داد.
  هادی خانیکی  همایش ملی زیست بوم
بیش از ۳۵ درصد جمعیت کشور، افراد با نیازهای خاص هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
بیش از ۳۵ درصد جمعیت کشور، افراد با نیازهای خاص هستند
زینب نصیری، مدیر کل سلامت شهرداری تهران درهمایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، شاخص‌های شهر دسترس‌پذیر را برشمرد.
  همایش ملی زیست بوم
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
کسب درآمد 3.2 میلیارد دلاری کشور از آزادسازی اطلاعات
در همایش زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات پنل پنجم با عنوان «بلاک چین و داده باز» با دبیری حلیمه صبوری برگزار شد و در این پنل آرمان ساجدی‌نژاد نماینده ایران داک درباره نقش فناوری اطلاعات در توسعه منابع آموزشی باز برای گسترش دانش دسترسی همگانی، مهدی محمدی دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری درباره از حکمرانی باز تا نوآوری باز و مصطفی نقی‌پور مدیرآزمایشگاه بلاک چین خانه نوآوری درباره تمرکززدایی و شفافیت، ارمغان بلاک چین سخنرانی کردند.
شفافیت و سبک نوی حکمرانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / فیلم
شفافیت و سبک نوی حکمرانی
مهدی ثنائی،مدیراندیشکده شفافیت برای ایران در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، روند تحقیق و پیگیری مطالبات در حوزه دسترسی به اطلاعات را تبیین کرد.
  همایش ملی زیست بوم  قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات  شفافیت  ایران
تلاش پیشگیرانه برای مبارزه با زمینه‌های بروز فساد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / فیلم
تلاش پیشگیرانه برای مبارزه با زمینه‌های بروز فساد
سید محمود حسینی،مدیر موسسه مردم نهاد جهد در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، نقش فعالیت‌ سازمان‌های مردم‌نهاد را در حوزه شفافیت تشریح کرد.
  همایش ملی زیست بوم  قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات  فساد  شفافیت  ایران
شهرداری تمام شیشه‌ای؛ راه ورود همگان به حل مسائل شهر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / فیلم
شهرداری تمام شیشه‌ای؛ راه ورود همگان به حل مسائل شهر
بهاره آروین در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، از طرح شهرداری تمام شیشه‌ای و تلاش برای نظارت همگانی می‌گوید.
  شهرداری تهران  همایش ملی زیست بوم  تهران  قانون دسترسی آزاد به اطلاعات  بهاره آروین
ستاری: بزرگ‌ترین مشکل زیست‌بوم فناوری کشور مسائل فرهنگی است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / علمی و آموزشی
ستاری: بزرگ‌ترین مشکل زیست‌بوم فناوری کشور مسائل فرهنگی است
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از مشکلاتی که امروز در حوزه زیست بوم فناوری کشور در دانشگاه،‌ جامعه و صنایع مختلف داریم مربوط به مسائل فرهنگی است.
بازار داخلی داروهای زیستی رونق می‌گیرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / علمی و آموزشی
بازار داخلی داروهای زیستی رونق می‌گیرد
ستاد توسعه زیست فناوری در صدد رونق بخشی به بازار داخلی داروهای زیستی در زیست بوم فناوری و نوآوری است.
  دارو  زیست فناوری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
وزیر کار: نمی‌توانیم زیست بوم مناسبی در فضای کسب و کار ایجاد کنیم
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
وزیر کار: نمی‌توانیم زیست بوم مناسبی در فضای کسب و کار ایجاد کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت نمی‌تواند زیست‌بوم مناسبی در فضای کسب و کار ایجاد کند، اما از زیست‌بوم‌های ایجادشده حمایت می‌کند.
تدوین نهایی مدیریت زیست بومی تالاب نئور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
تدوین نهایی مدیریت زیست بومی تالاب نئور
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تدوین برنامه مدیریت زیست بوم تالاب نئور در اردبیل نهایی شده و امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.
  مشکلات زیست‌محیطی  استانی-اجتماعی  دریاچه نئور
مسیر انتقال آب خزر به فلات مرکزی مشخص شد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اجتماعی
مسیر انتقال آب خزر به فلات مرکزی مشخص شد
وزارت نیرو مسیر انتقال آب خزر به فلات مرکزی را در مطالعات فاز یک معرفی کرده است، اما قابلیت تغییر را هم دارد، زیرا این مسیر یک سند قطعی نیست و مطالعات بعدی می‌تواند این مسیر را دقیق‌تر کند.
  دریای خزر  فلات مرکزی  ایران  وزارت نیرو  حفاظت از محیط زیست  اکوسیستم  زیست بوم
از نوآوری باز تا حکمرانی باز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / فیلم
از نوآوری باز تا حکمرانی باز
مهدی محمدی در همایش ملی زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات، از الزامات روی آوردن به حکمرانی باز و مختصات آن می‌گوید.
  مهدی محمدی  قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات  زیست بوم
شبکه علمی ایران می‌تواند تولیدناخالص داخلی را تحت تاثیر قرار دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / علمی و آموزشی
شبکه علمی ایران می‌تواند تولیدناخالص داخلی را تحت تاثیر قرار دهد
تهران- ایرنا- مدیرعامل اپراتور شبکه علمی ایران (شعا) با بیان اینکه اپراتور شبکه علمی به عنوان سرویس دهنده به دانشگاه‌های کشور نگاه خود را به زیست بوم اقتصاد علم توسعه داده است، گفت: از نگاه این اپراتور اجرایی شدن این پروژه می‌تواند GDP (تولیدناخالص داخلی) کشور را تحت تاثیر قرار دهد.
  اپراتور شبکه علمی ایران  سید محمدحسن مقدم‌فر
پایان همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / عکس
پایان همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات
ایرنا - تهران - همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات روز دوشنبه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی به کار خود پایان داد. این همایش با حضور جمعی از استادان، صاحب نظران و اندیشمندان از جمله هادی خانیکی ،‌ احمد توکلی و محمد مهدی فرقانی برگزار شد.
  همایش
سلیمی: شیوه اقتدار مرجعیت در زیست بوم جدید تغییر کرده است
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / علمی و آموزشی
سلیمی: شیوه اقتدار مرجعیت در زیست بوم جدید تغییر کرده است
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: شیوه اقتدار مرجعیت در زیست بوم جدید تغییر کرده است.