چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
سرخرود
لاشه یک قلاده فک خزری در ساحل مازندران پیدا شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / دریای خزر / مازندران
لاشه یک قلاده فک خزری در ساحل مازندران پیدا شد
ساری - ایرنا - لاشه یک قلاده فک خزری روز دوشنبه در ساحل دریای خزر در شهر سرخرود از توابع شهرستان محمودآباد مازندران پیدا شد.
عامل اصلی حمله به رستورانی در سرخرود محمودآباد دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
عامل اصلی حمله به رستورانی در سرخرود محمودآباد دستگیر شد
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران از دستگیری عامل اصلی درگیری و تخریب خودروهای پارک شده مردم مقابل رستورانی در شهر سرخرود از توابع شهرستان محمودآباد خبر داد.
حمله وحشیانه اراذل به یک رستوران در مازندران +فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / حوادث / اخبار حوادث
حمله وحشیانه اراذل به یک رستوران در مازندران +فیلم
فیلمی از لحظه حمله بی‌رحمانه اراذل و اوباش به رستوران و خودرو‌های مردم در شهر سرخرود استان مازندران به تازگی منتشر شده است.
شناسایی عوامل تخریب شیشه خودروها در سرخرود مازندران 
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-اجتماعی / اراذل و اوباش
شناسایی عوامل تخریب شیشه خودروها در سرخرود مازندران 
پس از انتشار فیلم عوامل تخریب شیشه خودروها در سرخرود مازندران، فرماندهی انتظامی محمودآباد، گفته که، این موضوع مربوط به اختلاف متصدی رستوران با این افراد معلوم‌الحال بوده و به زودی این افراد شناسایی شده، دستگیر می‌شوند.
ویدئو | حمله اوباش با شمشیر و قمه به خودروهای مردم در سرخرود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
ویدئو | حمله اوباش با شمشیر و قمه به خودروهای مردم در سرخرود
تعدادی از اراذل و اوباش با شمشیر و قمه به ۱۱ دستگاه خودرو در سرخرود خسارت وارد کردند.
منظره خواهی ، انتظار حقوقی جدید غیربومیان در مازندران
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانداری مازندران / سرخرود / مازندران / محمودآباد / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ویلاسازی
منظره خواهی ، انتظار حقوقی جدید غیربومیان در مازندران
ساری - ایرنا - درخواست منظره دریا یا جنگل و حق دسترسی به حاشیه رودخانه یا محدوده‌های چشم‌نواز توسط غیربومیان صاحبخانه در مازندران این روزها به یکی از موضوعات داغ در مناطق مختلف این استان بویژه شهرهای ساحلی تبدیل شده و انتظار می‌رود در آینده گسترش یافته و تبدیل به معضل جدی شود.
انتخاب سرخ رود به عنوان پایلوت شهرهای بلند مرتبه سازی در مازندران
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-شهرستانها / سرخرود
انتخاب سرخ رود به عنوان پایلوت شهرهای بلند مرتبه سازی در مازندران
شهردار سرخ‌رود یکی از عمده‌ترین مشکلات شهرداری و شهر سرخ‌رود را اجرای طرح تفصیلی در شهر عنوان کرد و گفت: این امر عامل بی انگیزگی برای انبوه سازان شد که با ارائه گزارشات به وزارت کشور شهر سرخ رود پایلوت شهرهای بلند مرتبه سازی در مازندران انتخاب شد تا انگیزه برای ساخت و ساز و توسعه شهری چه به لحاظ منبع درآمد و چه جهت کمک رسانی به اجرای پروژه های عمرانی شود.
آب آشامیدنی ، مشکل تمام نشدنی بخش سرخرود محمودآباد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / معاونت آب و آبفا وزارت نیرو / مازندران / محمودآباد
آب آشامیدنی ، مشکل تمام نشدنی بخش سرخرود محمودآباد
ساری - ایرنا - برخوداری از آب شرب این روزها برای مردم شهر سرخرود شهرستان محمودآباد به یک معضل تبدیل شده است به طوری که اهالی شهر به عنوان مشکل حل نشدنی از آن یاد می‌کنند.
تلفات پرندگان در تالاب میانکاله ادامه دارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / استانی-اجتماعی / تالاب میانکاله
تلفات پرندگان در تالاب میانکاله ادامه دارد
مازندران ۵۳۰ هزار هکتار عرصه زیست محیطی دارد که نزدیک به ۳۰۰ نفر کار حفاظت از آن را بر عهده دارند، وجود عرصه طبیعی در مازندران به خصوص تالاب‌های سرخرود و میانکاله باعث کوچ سالانه ۱۵۰ گونه از پرندگان مهاجر به این خطه شمال کشور با جمعیت ۱.۵ میلیون بال می‌شود که طبق آمار سالانه حداقل یک پنجم این پرندگان به دست شکارچیان غیرمجاز شکار می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
امید، ایران را به مقصد سیبری ترک کرد
گروه اجتماعی|تک‌درنای سفید سیبری که در ایران با نام «امید» شناخته می‌شود، امسال پس از ۱۲۹ روز زمستان‌گذرانی در تالاب سرخرود واقع در شهرستان فریدونکنار، این منطقه را به مقصد زیستگاه اصلی‌اش سیبری ترک کرد.
امید به سیبری بازگشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / سیبری / پرندگان مهاجر
امید به سیبری بازگشت
تک درنای سفید سیبری که در ایران با نام " امید " شناخته می‌شود، امسال پس از ۱۲۹ روز زمستان گذرانی در تالاب سرخرود واقع در شهرستان فریدونکنار، این منطقه را به مقصد زیستگاه اصلی‌اش، سیبری، ترک کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصاد / سد / مازندران
افتتاح ۲ سد لاستیکی در مازندران
ساخت سه سد لاستیکی در لاریم، فرح‌آباد و سرخرود مازندران نیز در دستور کار قرار دارد که از پیشرفت فیزیکی 70 تا 98 درصدی برخوردار است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
قوهای تالاب سرخرود مازندران‎
ایرنا-ساری- قوهای فریاد کش هر ساله از آذر ماه پس از طی هزاران کیلومتر پرواز، به تالابهای مازندران مهاجرت کرده که تالاب سرخرود در حوالی شهرستان فریدونکنار در این استان یکی از مهمترین مقاصد این پرندگان زیبا می باشد. قوهای مهاجر با گرم شدن هوا در اواخر بهمن، برای تخم گذاری و جوجه آوری به زادگاه خود باز می‌گردند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
همراهی با شکار غیرقانونی پرندگان مهاجر در رسانه ملی!
متاسفانه منتقد صید و شکاری در برنامه حضور نداشت تا یادآور شود که صیادان فریدونکنار، سرخرود و ازباران، بیش از هر فرد دیگری به ارزش پرنده‌های مهاجر واقف هستند اما در جایی که پای سود و منفعت در میان باشد، کمتر صیادی به رهاسازی آنها رضایت خواهد داد!
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / مهاجرت پرندگان / اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
پیشقراولان قوهای فریادکش به تالاب‌های مازندران رسیدند
ساری- ایرنا- نخستین گروه از قوهای فریادکش به عنوان پیشقراولان این گونه از پرندگان مهاجر وارد تالاب سرخرود و ازباران در مرکز و میانکاله در شرق مازندران شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / استانی-شهرستانها / منطقه مازندران / فرهنگ / هفته وحدت / وحدت / محمودآباد
فرهنگ مازندران وحدت می‌خواهد
امام جمعه سرخرود گفت: هفته وحدت هفته‌ای است که فرهنگ مازندرانی در آن نهفته شده و نیازمند وحدت و همدلی است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / استانی-اجتماعی
بلاتکلیفی زباله‌ در محمودآباد ادامه دارد...
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: براساس اعلام شهرداری آمل مبنی بر تکمیل ظرفیت مرکز دفن زباله عمارت، جلوی تخلیه زباله‌های شهرستان محمودآباد و شهر سرخرود در این مکان گرفته شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
دادستان نظامی مازندران: چند تن از کارکنان پایگاه هوایی ارتش در محمودآباد بازداشت شدند
دادستان نظامی مازندران گفت: روز گذشته ماموران انتظامی درباره آزادسازی بخشی از زمین‌های پایگاه هوایی ارتش در روستای بیشه کلا بخش سرخرود که به نفع یکی از اهالی روستا صادر شده بود، ضمن ابلاغ موضوع به فرمانده پایگاه، در محل حاضر می شوند.صاحب ملک در اقدامی خودسرانه به همراه کارگران خود در محل حاضر و مبادرت به سنگ پرانی به سمت عوامل پایگاه می‌نمایند که مأموران نیز اقدام به تیراندازی هوایی نموده و با توجه به ادامه تعرض مبادرت به تیراندازی می کنند.متاسفانه بر اثر این تیراندازی، دو نفر کشته و چهار نفر مجروح می شوند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / منطقه مازندران
گنجی در کار نیست...
شاید کسی تصور نمی‌کرد که دو آبادی شیرآباد و شکرآباد که بعدها نام سرخرود به خود گرفت، آنچنان مهم شود که امروز گروه‌های باستان‌شناسی و محققان خود را به آنجا رسانده و در خصوص قدمت تپه‌ای که به "قلاکتی" معروف است، تحقیق کنند، تپه ای که امروز در محاصره حفر چاه‌های غیرمجاز قرار دارد و کار کاوش را بسیار سخت کرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / توانبخشي / منطقه مازندران
نیازهای تنها مرکز توانبخشی مازندران
مؤسسه خیریه توانبخشی شهید فیاض‌بخش سرخرود محمودآباد که تنها مرکز توان بخشی استان مازندران است مامنی شده برای افراد معلول جسمی و حرکتی اما خود در این کوران اقتصادی با مشکلاتی چون کمبود بودجه، نداشتن تجهیزات لازم و امکانات کافی دست و پنجه نرم می‌کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
پرنده در فریدونکنار می‌میرد
کشتار پرندگان مهاجر در فریدونکنار و سرخرود همچنان ادامه دارد. شکارچیان، مسئولان یا مردم؛ کدام یک در بدتر شدن این وضعیت مقصرند؟
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •