سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
پسماند
۴۲ کانتینر پسماند پلاستیک به انگلیس مرجوع شد
ایرنا / ۳۰ ساعت قبل / علمی و آموزشی
۴۲ کانتینر پسماند پلاستیک به انگلیس مرجوع شد
لندن- ایرنا- شبکه خبری اسکای گزارش داد، از سه ماهه پایان سال گذشته میلادی تاکنون ۴۲ کانتینر پسماند پلاستیک از مالزی به این کشور مرجوع شده است.
  محیط زیست  پسماند  مالزی  انگلستان
طراحی اپلیکیشنی برای خریداری زباله‌های خشک شهروندان در یزد
ایسنا / ۳۰ ساعت قبل / ...
طراحی اپلیکیشنی برای خریداری زباله‌های خشک شهروندان در یزد
رییس کمیسون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر یزد ضمن گلایه از دفع بدون بازیافت 300 تن زباله تولیدی در یزد، از طراحی اپلیکیشنی برای خریداری زباله‌های خشک شهروندان یزدی و راه‌اندازی انه تا چند ماه آینده خبر داد.
  استانی-اجتماعی  خدمات شهری  محیط زیست  کمپوست  مدیریت پسماند شهری
مخالفت جدی محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان
ایسنا / ۳۱ ساعت قبل / اجتماعی
مخالفت جدی محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان
مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره به اینکه در بسیاری از پروژه های عمرانی استان پیوست‌های زیست محیطی رعایت نمی‌شود، توضیح داد: به عنوان مثال محیط زیست از تمامی پیمانکاران پروژه آزاد راه تهران – شمال در مراجع قضایی شکایت کرده و پرونده حقوقی آنها در جریان است.
  استانی-اجتماعی  قزوین  برنامه ششم توسعه  کرج  قانون هوای پاک  تالاب صالحیه  سازمان مدیریت پسماند  شورای عالی محیط زیست  سد کرج  سد طالقانی
نانوساختارهای خنثی‌سازی آلودگی پسماندهای صنایع نساجی و رنگرزی
ایسنا / ۳۴ ساعت قبل / علمی و آموزشی
نانوساختارهای خنثی‌سازی آلودگی پسماندهای صنایع نساجی و رنگرزی
محققان دانشگاه سمنان موفق به ثبت اختراع نانوساختارهای خنثی‌سازی آلودگی پسماندهای صنایع نساجی و رنگرزی شدند.
  نانوساختار  پسماند  دانشگاه سمنان  صنایع نساجی  رنگرزی
روزنامه ابتکار / ۴۵ ساعت قبل / ...
پیگیری ده ساله محیط زیست هرمزگان بابت سوخت مصرفی صنایع
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی هوای پاک در جمع خبرنگاران استان، گفت : محیط‌زیست هرمزگان بالغ‌بر ۱۰ سال است که پیگیر مسئله سوخت مصرفی صنایع به‌خصوص نیروگاه بندرعباس است. جمیله دبیری نیا : حبیب مسیحی تازیانی با بیان اینکه شعار این هفته   «هوای پاک : اقدام و عمل » است، افزود :در جلساتی که با مسئولین گاز استان و مکاتباتی که با مجموعه وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان محیط زیست برای پیگیری این موضوع داشتیم قول‌هایی مبنی بر استفاده از عمده گاز تولیدی استان در این مجموعه گرفتیم.وی ادامه داد: بهبود این شرایط نیاز به تصمیمات کلان در سطح کشوری دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی گازرسانی به صنایع غرب بندرعباس به‌خصوص نیروگاه برق بندرعباس را داشته باشیم.مسیحی تازیانی با بیان …
از
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
از "درخواست برای اهدای خون" تا "آخرین مهلت به متقاضیان بسته معیشتی"
آخرین مهلت به پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان، لزوم اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام پایتخت، پذیرش معتادان بی‌خانمان در مراکز بهزیستی، تعطیلی نوبت عصر مدارس شهرستان‌های تهران و.... عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.
  بسته اجتماعی ایسنا  روز هوای پاک  فرو ریختن ساختمان پلاسکو  سیلاب در هرمزگان  کارتخوان پزشکان  اهدای خون  تعطیلی مدارس  بسته معیشتی  سم آفلاتوکسین  لبنیات
تلاش برای پیشگیری از یخ زدگی معابر با ماشین آلات نمک پاش
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
تلاش برای پیشگیری از یخ زدگی معابر با ماشین آلات نمک پاش
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از تلاش شبانه روزی برای پیشگیری از یخ زدگی معابر با استفاده از ماشین آلات نمک پاش خبر داد.
  صدرالدین علیپور  شهرداری تهران  برف روبی  بارش برف
استقرار ۲۲۲ دستگاه ماشین‌آلات خدمات شهری در سایت‌های برف‌روبی
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
استقرار ۲۲۲ دستگاه ماشین‌آلات خدمات شهری در سایت‌های برف‌روبی
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از استقرار ۲۲۲ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری در سایت‌های برف روبی مناطق ۲۲ گانه خبر داد.
  برج میلاد  مشکلات  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران  برف روبی  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
«پسماندسوزی» دودی که به چشم نمی‌آید؟
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
«پسماندسوزی» دودی که به چشم نمی‌آید؟
امروز روز ملی هوای پاک است؛ هوایی که در مقاطعی از پاییز امسال حکم کیمیا را پیدا کرده بود و مردم کلانشهرها و شهرهای بزرگ صنعتی بعضا روزهای متوالی را با هوای آلوده دست و پنجه نرم کردند. یکی از دلایل این آلودگی کم‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون هوای پاک بوده که یکی از بندهای آن درباره «مقابله با پسماندسوزی» است؛ آن هم در شرایطی که هم در قانون هوای پاک و هم قانون مدیریت پسماندها متولیان این موضوع مشخص شده است.
  پسماند‌سوزی  مسئولان هوای پاک  قانون هوای پاک  قانون مدیریت پسماندها  روز هوای پاک
پسماندهای رحیم آباد میهمان شهرداری رودسر است
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
پسماندهای رحیم آباد میهمان شهرداری رودسر است
گیلان| شهردار رحیم آباد پسماند را مشکل عمومی و عمده شمال کشور دانست و یادآور شد:
  بودجه  شورای شهر  شهرداری  مشکلات  رحیم
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
در نشستی با حضور مسئولان و نمایندگان ذی‌ربط از سازمانها و دستگاه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت
دغدغه های 263 تن زباله روستاهای مشهدبهناز رحیمیان : جمع آوری، حمل، تفکیک و دفن زباله در شهرها و روستاها نیز حریم شهرها وروستاها با عنوان مدیریت پسماند یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها، دهیاری ها وبخشداری ها محسوب می‌شود. هرگونه خلل در این فرآیند سلامت عمومی را تهدید می کند و سبب ایجاد خطرات زیست محیطی در جامعه می گردد که گاها هزینه های سنگینی را به دولت ها تحمیل می‌کند. در روستاهای حوزه شهرستان مشهد با تولید ماهانه 263 تن زباله، دفع زباله به دلیل نبود منابع مالی با مشکلات عدیدهای مواجه است و دفن غیربهداشتی زباله ها در حریم روستاها قطعا تبعات زیان باری را به دنبال خواهد داشت. در نشستی به ریاست «شهناز رمارم» رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد و حضور مسئولان و نمایندگان ذیربط از سازمان ها و دستگاه ها، مشکلات …
همایش پاسداشت روز ملی هوای پاک برگزار شد
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
همایش پاسداشت روز ملی هوای پاک برگزار شد
محمود مولایی- خبرنگار روز ملی هوای پاک در سال‌هایی که آلودگی هوای تهران گاهی برای سلامتی تمام گروه‌ها خطری جدی محسوب می‌شود، یک هشدار مناسب به‌نظر می‌رسد. در آلودگی هوا علاوه بر آلاینده‌های خودرو و موتورسیکلت‌ها عوامل دیگری مانند زباله‌سوزی نیز نقش دارند. برای همین، دیروز به این مناسبت، همایش پاسداشت روز ملی هوای پاک در سالن شهریار بوستان ولایت با حضور مدیرعامل پسماند و مدیرکل محیط‌زیست شهرداری تهران و همچنین کارشناسان محیط‌زیست برگزار شد. در این همایش درباره طرح کاهش پسماند (طرح کاپ) که یکی از …
شهرداری تهران: انتشار بوی نامطبوع به آرادکوه ارتباطی ندارد
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اجتماعی
شهرداری تهران: انتشار بوی نامطبوع به آرادکوه ارتباطی ندارد
مهر نوشت: مدیریت پسماند شهرداری تهران به تحقیقات انجام شده در راستای شناسایی عامل انتشار بوی نامطبوع در پایتخت اشاره کرد و گفت: تحقیقات نشان می دهد انتشار بوی نامطبوع به آرادکوه ارتباطی ندارد.
  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
آمارهای عجیب محیط زیستی در نبود آموزش | از تولید پسماند تا دورریز غذای ایرانی‌ها
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / اجتماعی
آمارهای عجیب محیط زیستی در نبود آموزش | از تولید پسماند تا دورریز غذای ایرانی‌ها
رئیس کمیته تخصصی محیط‌ زیست مجمع کلانشهرهای کشور با بیان این‌که ارائه اطلاعات محیط زیستی به دانش‌آموزان، تئوری و پراکنده است؛ گفت: مهارت زیستن را به فرزندان‌مان نیاموخته‌ایم که اکنون می‌بینیم گردش مالی پسماند و بودجه آموزش و پرورش شهر تهران با همدیگر برابر است
ضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای انتقال پسماند
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
ضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای انتقال پسماند
فرماندار شهرستان زنجان گفت: انتقال پسماند توسط شرکت پیمانکار مربوطه منوط به ایجاد زیرساخت‌های لازم و تکمیل اقدامات عمر تعیین شده است.
  زنجان  پسماند  استانی-شهرستانها
مهارت زیستن را به فرزندانمان نیاموخته‌ایم
دیدارنیوز / ۳ روز قبل / ...
مهارت زیستن را به فرزندانمان نیاموخته‌ایم
رئیس کمیته تخصصی محیط‌زیست مجمع کلانشهرهای کشور با بیان اتینکه ارائه اطلاعات محیط زیستی به دانش آموزان تئوری و پراکنده است، گفت: مهارت زیستن را به فرزندانمان نیاموخته‌ایم که اکنون می‌بینیم گردش مالی پسماند و بودجه آموزش و پرورش شهر تهران با همدیگر برابر است.
مدیرکل محیط زیست: بی خطرسازی پسماند عفونی در مراکز درمانی خصوصی هرمزگان انجام نمی‌شود
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
مدیرکل محیط زیست: بی خطرسازی پسماند عفونی در مراکز درمانی خصوصی هرمزگان انجام نمی‌شود
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان گفت: بهمن‌ماه امسال دو ایستگاه سنجش ریزگردها در سطح استان هرمزگان یکی در شهرستان بندر خمیر و دیگری در شهرستان جاسک به بهره‌برداری می‌رسد.
  منطقه هرمزگان  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
گردش مالی پسماند تهران مساوی با گردش مالی آموزش و پرورش پایتخت
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
گردش مالی پسماند تهران مساوی با گردش مالی آموزش و پرورش پایتخت
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره اینکه سهم آموزش و پرورش چند درصد درآمد تولید ناخالص ملی است؟ گفت: سهم آموزش و پرورش حدود ۲ درصد است. یک نکته مهم دیگر اینکه گردش مالی پسماند تهران مساوی با گردش مالی آموزش و پرورش شهر تهران و هر دو، ۲۰۰۰ میلیارد تومان است.
  آموزش و پرورش  سازمان نوسازی مدارس
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
اعزام ۳۵ آتش‌نشان و ۱۴دستگاه سبک و سنگین به سیستان و بلوچستان
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام ده‌ها دستگاه تجهیزات و امکانات خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان پیرو دستور شهردار تهران خبر داد. مجتبی یزدانی درخصوص اعزام ماشین‌آلات و دستگاه‌های کمک امدادی به استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان به فارس گفت: «با توجه به دستور شهردار تهران مبنی بر اعزام ماشین‌آلات به این استان معاونت خدمات شهری در 2بخش سازمان آتش‌نشانی و سازمان مدیریت پسماند اقدام به ارسال تجهیزات و ماشین‌آلات خدمات‌رسان به این استان کرد. 35نفر از پرسنل سازمان آتش‌نشانی به همراه …
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
دریافت غذای پرنده؛ در ازای پلاستیک
شهردار منطقه‌12 از نصب نخستین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی خبر داد. علی‌محمد سعادتی در مورد نصب نخستین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی در محدوده بازار تهران به ایسنا گفت: «اولین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی به‌منظور فرهنگسازی و آموزش تفکیک پسماند به شهروندان و کمک به تغذیه پرندگان در منطقه‌۱۲ نصب شد.» او با اشاره به سیاست‌های شهرداری تهران در حوزه کاهش تولید پسماند، ادامه داد: «طرح کاپ در شهر تهران اجرایی شده که براساس آن تفکیک پسماند خشک در …
مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله  | رونمایی از اپلیکیشن سبز باش
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله | رونمایی از اپلیکیشن سبز باش
طرح «مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله است» با هدف ترغیب دانش آموزان به تفکیک پسماند و تولید کمتر زباله، در مدارس منطقه۶ اجرا می‌شود.
معضل پسماند در شهر و روستاهای استان قم جدی است
ایرنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
معضل پسماند در شهر و روستاهای استان قم جدی است
قم ـ ایرنا ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: معضل پسماندها در شهرها و روستاهای استان قم جدی است و گردشگران به ویژه در بخش کهک باید مراقب محیط زیست بوده و از ریختن زباله در طبیعت اجتناب کنند.
  محیط زیست  گردشگری  قم  نماز جمعه
یافته‌های صفر از بوی تهران
فرارو / ۵ روز قبل / اجتماعی
یافته‌های صفر از بوی تهران
گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشأ این بو شده است که سیستم فاضلاب شهری، شیرابه‌های مرکز دفع پسماند آرادکوه و ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری تزریق می‌شود - از جمله آن‌ها بود که با ورود استاندار تهران و تشکیل کارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران و براساس تحقیقات میدانی مشخص شد که بوی نامطبوع تحت تاثیر دی‌اکسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی کارخانه‌ها در منطقه جنوب تهران و همچنین بوی نامطبوع مرکز دفن زباله آرادکوه است که روزانه بیش از ۷هزار تن زباله شهر تهران در آن جمع‌آوری می‌شود. در زمانی که رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند میزان ترکیب بار رطوبتی و گاز منتشرشده تحت تاثیر گاز‌های جنوب و جنوب‌شرقی به سمت شمال تهران باعث هدایت این بو در برخی مناطق تهران می‌شود.
  بوی نامطبوع  بوی بد تهران  بوی نامطبوع در تهران
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
اصفهان، آلوده‌ترین کلانشهر ایران
[شهروند] اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر کشور است. این خبری است که دیروز ایرج حشمتی، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان اعلام کرده است. او اصفهان را آلوده‌ترین کلانشهر در بین هشت کلانشهر کشور دانست و گفت در ۱۰ ماه گذشته هیچ روز پاکی برای این شهر ثبت نشده است. ایرج حشمتی دراین‌باره گفت: «حال محیط‌زیست استان مطلوب نیست و در کنار تمامی موفقیت‌های این استان در زمینه صنعت و معدن، در حوزه محیط‌زیست ضعف داریم. آبان امسال رئیس‌جمهوری سیاستی کلی برای محیط‌زیست معین کرد که الزامی است تا پایان دولت عملی شود؛ مهار ریزگردها، کنترل آلودگی هوا، حق‌آبه تالاب‌ها و مدیریت پسماند که متاسفانه استان اصفهان در این موارد با مشکلاتی روبه‌رو است.» مدیرکل …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
بوی نامطبوع بخش‌هایی از تهران را فرا گرفت
بوی نامطبوع دیروز (۲۵ دی ماه) بخش‌هایی از تهران را فرا گرفت. به گزارش ایسنا، در حالی بوی نامطبوع عصر دیروز (۲۵ دی ماه) بخش‌هایی از تهران را فرا گرفته است که در ماه‌های قبل همزمان با اوج آلودگی هوای تهران در بخش‌هایی از پایتخت استشمام شده و حتی طی دو روز متوالی ترکیبات متفاوتی داشت.گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشاء این بو شده است که سیستم فاضلاب شهری، شیرآبه‌های مرکز دفع پسماند آرادکوه، ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری‌ تزریق می‌شود - از جمله آن‌ها بود که با ورود استاندار تهران و تشکیل کارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران و براساس تحقیقات میدانی مشخص شد که بوی نامطبوع تحت تاثیر دی‌اکسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی کارخانه‌ها در منطقه جنوب تهران و همچنین بوی نامطبوع مرکز دفن …
مکلف شدن شهرداری‌های مازندران به استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
مکلف شدن شهرداری‌های مازندران به استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران‌ از مکلف شدن شهرداری‌های این استان برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  مدیریت پسماند شهری  شهرداری
هیچ بهانه‌ای در بحث پسماند از مدیران پذیرفته نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / علمی و آموزشی
هیچ بهانه‌ای در بحث پسماند از مدیران پذیرفته نیست
ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه اعتبار خوبی برای پسماند شهری و روستایی مازندران تامین شده است، گفت: از این پس هیچ بهانه‌ای از مدیران شهری و روستایی برای کم‌کاری در مسئله پسماند قابل پذیرش نیست.
  محیط زیست  پسماند  استانداری مازندران
شهردار: زباله‌سوز نوشهر بهمن‌ ماه افتتاح می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / علمی و آموزشی
شهردار: زباله‌سوز نوشهر بهمن‌ ماه افتتاح می‌شود
ساری - ایرنا - شهردار نوشهر با اشاره به اینکه مردم در سالهای اخیر وعده و وعیدهای متعددی از پیشرفت نیروگاه زباله‌سوز نوشهر شنیدند، اعلام کرد: این نیروگاه هفته آخر بهمن ماه امسال بهره‌برداری خواهد شد و هیچ مانعی در سر راه وجود ندارد.
  محیط زیست  پسماند  انرژی برق  مازندران
«کاپ» در صدر هرم مدیریت پسماند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
«کاپ» در صدر هرم مدیریت پسماند
مدیرعامل سازمان پسماند از طرح کاهش تولید زباله(کاپ) در صدر هرم مدیریت پسماند خبر داد. به گزارش همشهری، صدرالدین علی‌پور در این رابطه گفت: «کمیت و کیفیت پسماند تولیدی مناطق مختلف ضمن اینکه نشانگر میزان توجه مردم به مفاهیم ارزشی مانند صرفه‌جویی در مصرف است، گویای مشارکت آنها در برنامه‌های زیست‌محیطی مانند میزان تعامل در طرح کاهش تولید پسماند(کاپ)، طرح تفکیک و جداسازی پسماند خشک و‌ تر از یکدیگر و عدم‌اختلاط پسماندهای عفونی و الکترونیک با سایر زباله‌هاست.»
تاکید معاون وزیر کشور بر تسریع ساماندهی پسماندهای گیلان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
تاکید معاون وزیر کشور بر تسریع ساماندهی پسماندهای گیلان
رشت- ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در بازدید از محل انباشت پسماند و تصفیه خانه شیرابه زباله در حال ساخت سراوان بر لزوم تسریع در روند اجرایی این پروژه تاکید کرد.
  وزارت کشور  مدیریت پسماند  گیلان
فاجعه‌ی زیست‌محیطی پسماندهای خلیج‌فارس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
فاجعه‌ی زیست‌محیطی پسماندهای خلیج‌فارس
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: پسماندهای درون سواحل و دریاها در خلیج فارس در حال مبدل شدن به فاجعه ای زیست محیطی می باشد. پوسیدگی خطوط انتقال نفت و عدم وجود برنامه های مدیریت پسماند دریایی در سالهای اخیر باعث شده که با حجم عظیمی از آلودگی پسماندها در سواحل استان مواجه بشویم.
آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک گفت: اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک با محوریت کوی علوی آغاز شد.
  استانی-اجتماعی  پسماند
کمیسیون تلفیق دریافت عوارض از کالاهای با منشا آلوده کننده محیط زیست را تایید نکرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
کمیسیون تلفیق دریافت عوارض از کالاهای با منشا آلوده کننده محیط زیست را تایید نکرد
بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق نشان می‌دهد، وصول عوارض از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می‌شود، از لایحه بودجه 1399 دولت حذف شده است.
زهر پسماند در کام البرز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
زهر پسماند در کام البرز
کرج - ایرنا - سکونت حدود سه میلیون نفر جمعیت در گستره پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت استان البرز و گذر روزانه هزاران مسافر و گردشگر از راه های این استان ، چالش هایی در حوزه زیست محیطی مانند تولید انبوه زباله متوجه این استان ساخته که ساماندهی آن نیازمند مشارکت مردم و مسوولان است.
  شهرداری کرج  مدیریت پسماند  استان البرز
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
پویش «بعد از این» در تهران کلید خورد
پویش «بعد از این» که قرار است در آن دانش‌آموزان به ارزش طلای کثیف پی ببرند، در تهران آغاز شد. به گزارش همشهری، پویش «بعد از این» با هدف ارائه آموزش به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها کمتر از یک‌ماه است که توسط شهرداری منطقه ۳ برای نخستین‌بار راه‌اندازی شده و قرار است طی مدت زمانی کوتاه مدارس تهران به آن بپیوندند. این پویش که پویشی فرامنطقه‌ای است امید دارد تا بتواند راهی به سوی بهبود وضعیت پسماند شهر تهران بیابد و با همکاری دانش‌آموزان به انتقال تجربه و دانش تفکیک زباله از مبدأ کمک کند. عباس فخارمنش، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
خرید ۱۵۰۰‌ مخزن مکانیزه ذخیره‌سازی پسماند در کرج
معاون خدمات شهری شهرداری کرج از خرید هزار و ۵۰۰ مخزن مکانیزه ذخیره سازی پسماند جدید و افزایش تعداد موجود در مناطق دهگانه شهر کرج خبر داد.محمدرضا زین العابدینی د خرید هزار و ۵۰۰ مخزن مکانیزه ذخیره سازی پسماند جدید و افزایش تعداد موجود در مناطق دهگانه شهر کرج خبر داد.وی در این خصوص بیان کرد: خرید این مخزن‌های جدید به دلیل کمبود مخازن مکانیزه ذخیره سازی پسماند در سال‌های اخیر در سطح شهر به درخواست به حق شهروندان محترم انجام شده و توزیع و جانمایی این مخازن در سطح مناطق دهگانه شهر کرج از دیروز آغاز شده است.معاون خدمات شهری شهرداری کرج تصریح کرد: این مخازن در اولویت فهرست ملزومات خدمات شهری و مبلمان شهری قرار داشته که مهمترین مزیت آن بالا بردن سطح بهداشت محیط است.وی افزود: بابت تاخیر پیش آمده در خصوص …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
خبرهای کوتاه/شهر
 درآمد پیمانکاران از پسماند خشک عضو شورای شهر تهران معتقد است پیمانکاران جمع‌آوری پسماند خشک درآمدی بیشتر از قراردادی که با شهرداری می‌بندند، دارند. سیدمحمود میرلوحی در این رابطه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «پیمانکاران جمع‌آوری پسماند خشک مدعی هستند درآمدی که با جمع‌آوری پسماند خشک کسب می‌کنند کمتر از میزان قراردادی است که با شهرداری می‌بندند، ولی ما به‌عنوان مدیریت شهری معتقدیم آنها درآمد بیشتری کسب می‌کنند.» او با بیان اینکه ساختار درآمدی شهرداری تهران در حوزه پسماند خشک با مناطق شهرداری است، …
کمیسیون تلفیق درباره حذف برخی درامدهای لایحه بودجه شفاف سازی کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
کمیسیون تلفیق درباره حذف برخی درامدهای لایحه بودجه شفاف سازی کند
بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق نشان می‌دهد، وصول عوارض از شرکتهای آلوده کننده محیط زیست از طریق پسماند و شرط معافیت مالیاتی صادرات محصولات کشاورزی از لایحه بودجه دولت حذف شده است.
پنج نکته محیط زیستی برای مدیریت پسماندها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
پنج نکته محیط زیستی برای مدیریت پسماندها
تنها در شهر تهران سالانه بیش از ۳۱۰ کیلوگرم پسماند شهری تولید می‌شود. این پسماندها علاوه بر آلوده کردن آب و خاک زندگی حیات‌ وحش و به طور کلی کرده زمین را تهدید می‌کنند. با رعایت نکاتی ساده می‌توان حجم تولید پسماندها از جمله پسماندهای پلاستیکی و کاغذی را کاهش داد.
  پسماند  مدیریت پسماند شهری  پلاستیک  کاغذ
تهران شهر سردار سلیمانی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
تهران شهر سردار سلیمانی شد
تهران- ایرنا- تهران پایتخت ایران اسلامی از روز جمعه گذشته و پس از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی به شهر این فرمانده بزرگ جبهه مقاومت تبدیل شده است به گونه ای که به هر نقطه این کلانشهر بنگری، نماد و تصویری از او جلوه گری می کند.
  پیروز حناچی  سازمان زیباسازی شهر تهران  شهرداری تهران  سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران  معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران  محسن هاشمی  قاسم سلیمانی  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران  شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
سطل زباله‌ای که پسماندهای غذا را کمپوست می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / علمی و آموزشی
سطل زباله‌ای که پسماندهای غذا را کمپوست می‌کند
یک سطل زباله فناورانه در نمایشگاه CES 2020 معرفی شده است که به جای فقط دفع پسماند غذاها، آنها را پوسال یا کمپوست می‌کند.
  سطل زباله هوشمند  کمپوست  نمایشگاه CES 2020
زباله‌هایی که صدای مسوولان قزوین را بلند کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
زباله‌هایی که صدای مسوولان قزوین را بلند کرد
قزوین - ایرنا - جایگاه مدیریت پسماند محمدآباد در قزوین که قرار بود زباله‌های استان را سر و سامان دهد، اکنون به علت مدیریت غیر اصولی و استاندارد به مکانی کثیف بدل شده و صدای انتقاد مسؤولان استانی را بلند کرده است.
  محیط زیست  تفکیک زباله از مبدا  پسماند  صنعت  دفع زباله  استان قزوین  محمدآباد  بویین زهرا  پسماندها کجا می‌روند؟
دو دانش‌آموخته‌ دانشگاه شریف جایزه بوکالتر کیهان‌شناسی 9102 را کسب کردند
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / علمی و آموزشی
دو دانش‌آموخته‌ دانشگاه شریف جایزه بوکالتر کیهان‌شناسی 9102 را کسب کردند
[شهروند] دانش‌آموختگان دانشگاه شریف با «پژواکی از مغاک:   سیاه‌چاله فوق چرخان باقیمانده از دوتایی ستاره نوترونی رویداد GW۱۷۰۸۱۷» موفق به کسب جایزه بوکالتر ۲۰۱۹ شدند. جایزه بوکالتر هر ‌سال به ایده‌های جدید و پیشرو در زمینه کیهان‌شناسی و گرانش‌ نظری و رصدی داده می‌شود؛ ایده‌هایی که موفق به بازگشایی دریچه‌ جدیدی برای فهم ما از انبساط تند‌شونده کیهان شود. جاهد عابدی، دانش‌آموخته‌ دکتری دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و دکتر نیایش افشردی، کیهان‌شناس و اخترفیزیکدان شهیر، دانش‌آموخته دوره کارشناسی دانشکده فیزیک دانشگاه شریف و دکتری دانشگاه پرینستون با مقاله خبرساز و مهم‌شان «پژواکی از مغاک:   سیاه‌چاله فوق چرخان باقیمانده از دوتایی ستاره نوترونی رویداد GW۱۷۰۸۱۷» این جایزه را دریافت کردند. به گزارش …
حضور 1600 نیروی خدمات شهری در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
حضور 1600 نیروی خدمات شهری در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تاکید شهردار تهران بر انجام اقدامات و ارائه خدمات لازم به بهترین نحو در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی، از حضور 1600 نیروی خدمات شهری در این مراسم خبر داد.
کلانشهری که هنوز در خیابان‌هایش فاضلاب روان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
کلانشهری که هنوز در خیابان‌هایش فاضلاب روان است
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: متاسفانه سرانه برخورداری کرج از شبکه فاضلاب شهری بسیار پایین است و شهروندان بسیاری از مناطق حاشیه‌ای شهر از این موضوع گلایه دارند.
  استانی-اجتماعی  سازمان مدیریت پسماند  شورای پنجم  آب و فاضلاب
تهران پس از رستاخیز
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
تهران پس از رستاخیز
مجید جباری _ خبر‌نگار دیروز تهران در روز وداع با سردار دل‌ها و همرزمانش شاهد حضور بی‌نظیر مردمی بود که از دور و نزدیک خود را به تهران رسانده بودند. در این روز که تهران شاهد یکی از بزرگ‌ترین  گردهمایی‌های مردمی و رستاخیز بزرگ بود، شهرداری تهران با برپایی غرفه‌های فرهنگی و ایستگاه‌های صلواتی در صف نخست خدمات رسانی به مردم قرار داشت تا از یاران و همراهان سردار سلیمانی پذیرایی کند. از سوی دیگر سازمان پسماند شهرداری تهران هم در مسیر برگزاری مراسم، با تدارک گسترده خود و با تلاش بیش از 1600پاکبان و نیروی …
احداث اولین شهرک صنعتی پسماند شرق کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
احداث اولین شهرک صنعتی پسماند شرق کشور
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در جلسه کمیته راهبردی شهرک پسماند صنعتی استان بر لزوم همکاری دستگاه‌های مرتبط به منظور تسریع در احداث این مجموعه بزرگ تاکید کرد.
  استانی-اجتماعی  پسماند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
مخزن خیابان روشنگر تامین و نصب شد
روابط عمومی منطقه یک شهرداری تهران به‌دنبال چاپ پیام مردمی با عنوان «مخزن پسماند واقع در خیابان روشنگر بازگردانده نشد» در ستون با مردم روز سوم دی‌ماه پاسخ داده است: «ضمن تقدیر از دقت نظر شهروند محترم به اطلاع می‌رساند: پس از پایش‌های روزانه و به‌منظور رفع خرابی اعم از شکستگی بدنه و چرخ‌ها یا فقدان مخزن در مکان‌های پیش‌بینی شده، اقدامات لازم برای جایگزینی مخزن سالم در محل‌های تعیین شده انجام می‌شود. درخصوص مخزن مورد اشاره نیز اینگونه عمل شد و بلافاصله پس از اطلاع شهروند مخزن یادشده تامین و مستقر شده …
تبدیل قرارداد میلیونی به میلیاردی در حوزه پسماند!/ بررسی قراردادهای پیشین شهرداری که با ترک تشریفات منعقد شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
تبدیل قرارداد میلیونی به میلیاردی در حوزه پسماند!/ بررسی قراردادهای پیشین شهرداری که با ترک تشریفات منعقد شده است
ایلنا: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید برای ریشه‌کن کردن فساد و رانت در حوزه شهرسازی، نسبت به…
  شورای شهر  شهرداری تهران  فساد  رانت  تخلف  پسماند  هوشمندسازی  محمد سالاری  معماری و شهرسازی
بازیافت و مدیریت پسماند در مدارس تبریز آموزش داده می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
بازیافت و مدیریت پسماند در مدارس تبریز آموزش داده می‌شود
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از آموزش بازیافت و مدیریت پسماند در مدارس با محوریت استفاده مجدد از وسایل دورریختنی خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  پسماند  شهرداری تبریز
۲ دهیار متخلف پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
۲ دهیار متخلف پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ۲دهیار متخلف در شهرستان اردل به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به علت نامناسب بودن مرکز دفن پسماند به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  محکومیت جزایی  دهیار
مشکل پسماند روی با فوریت حل شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
مشکل پسماند روی با فوریت حل شود
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: موضوع پسماند روی و ساماندهی آن در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفته است.
  استانی-اجتماعی  زنجان  پسماند روی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
میزان رد صلاحیت‏ها نسبت به دور قبل، رقم بسیار قابل قبولی است
وزیر کشور با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که در یک فضای مطلوب رقابتی کسانی که به عنوان نامزد انتخابات ثبت‏نام کرده‏اند هرچه بیشتر بتوانند در صحنه رقابت حضور را معنی کنند و باشند و مردم برای مراجعه به رای با تکثر و تنوع بیشتری مواجه باشند، گفت: البته این به معنای این نیست که هیئت‏‏های نظارت و شورای نگهبان مبتنی بر مستندات و مدارک قانونی ای که دارد نسبت به کار خود کم‏توجهی یا بی‏توجهی کنند، ولی هرچقدر بتوانیم حضور بیشتری در صحنه رقابت داشته باشیم، امکان مشارکت را نیز تقویت خواهد کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی وزارت کشور؛ رحمانی‏فضلی وزیر کشور در پایان جلسه شورای تامین استان مازندران گفت: توفیق شد که با معاونان وزارتخانه در خدمت استان و مردم خوب مازندران باشیم. بنا بر این است که معاونان …
سایت پسماند «محمدآباد» جنازه‌ای در حال احتضار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
سایت پسماند «محمدآباد» جنازه‌ای در حال احتضار است
یکی از اعضای شورای شهر قزوین گفت: شورای شهر باید به وضعیت سایت محمدآباد رسیدگی کند، اگر تعلل داشته باشیم تا دو هفته دیگر باید جنازه آن را تحویل بگیریم درحالی‌که سایت در حال احتضار است و می‌شود با مراقبت و کنترل وضعیت آن را بهبود داد.
  شواری شهر  پسماند  منطقه قزوین  استانی-اجتماعی
زباله ها نباید از مناطق خارج شود/تفکیک از مبدا و بازیافت های منطقه ای
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
زباله ها نباید از مناطق خارج شود/تفکیک از مبدا و بازیافت های منطقه ای
رئیس شورای شهر تهران به موضوع کاهش پسماند و همچنین تفکیک از مبدا و بازیافت های منطقه ای اشاره کرد و گفت امروز باید به سمتی برویم که دیگر زباله ها از مناطق خارج نشود.
بعد از ۱۰ سال کامپیوتر شهردار قزوین روشن شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
بعد از ۱۰ سال کامپیوتر شهردار قزوین روشن شد
شهردار قزوین گفت: می‌گویند ده سال است که کامپیوتر دفتر شهردار روشن نشده است اما من کل کاغذها را حذف می‌کنم همه واحدها نیز همین‌طور می‌شود، پیش‌نویسی را به‌صورت دستی نمی‌گیرم مگر اسناد مالی که باید مستند باشد و نگهداری آن بر اساس اسناد ملی ضروری است.
  استانی-اجتماعی  شهرداری قزوین  سازمان مدیریت پسماند
چرا آرادکوه منشا بوی بد تهران نیست؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
چرا آرادکوه منشا بوی بد تهران نیست؟
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در زمانهایی که شهروندان در برخی نقاط پایتخت بویی نامطبوع را احساس می کردند میزان گوگرد ۳۰ برابر روزهای معمول بود.
  تهران  شهرداری تهران  سازمان محیط زیست تهران  بوی نامطبوع
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در زمانهایی که شهروندان در برخی نقاط پایتخت بویی نامطبوع را احساس می کردند میزان گوگرد ۳۰ برابر روزهای معمول بود.
  صدرالدین علیپور  آرادکوه  تهران
تولید پسماند کمتر با تکیه بر فناوری‌های نوین؛  طرح کاپ به امضای شهرداری و وزارت ارتباطات رسید
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
تولید پسماند کمتر با تکیه بر فناوری‌های نوین؛ طرح کاپ به امضای شهرداری و وزارت ارتباطات رسید
طرح جدید شهرداری تهران با عنوان کاپ (طرح کاهش پسماند)، طی تفاهمنامه‌ای میان سازمان مدیریت پسماند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری منطقه7 به امضا رسید. با امضای این تفاهمنامه، وزارت ارتباطات به طرح کاپ پیوست.
۱۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات پسماند در نظر گرفته شده‌است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
۱۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات پسماند در نظر گرفته شده‌است
مشهد- ایرنا- معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۱۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات حاد پسماند کشور در بودجه سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده‌ است.
  مشهد  پسماند  خراسان رضوی  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
روزانه 58 تُن زباله در کشور تولید می‌شود/ 10 درصد این زباله‌ها دفع بهداشتی می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
روزانه 58 تُن زباله در کشور تولید می‌شود/ 10 درصد این زباله‌ها دفع بهداشتی می‌شوند
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: 58 تن زباله روزانه در کشور تولید می‌شود که تنها ۱۰ درصد دفع بهداشتی انجام می‌شود و شیرابه و گازهای تولیدی مشکلاتی جدی خواهند داشت.
  استانی-اجتماعی  شورای شهر مشهد  مدیریت پسماند شهری  زباله  بازیافت زباله
ساخت خط مهندسی دفن پسماند در مشهد آغاز شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
ساخت خط مهندسی دفن پسماند در مشهد آغاز شد
مشهد- ایرنا- عملیات اجرایی بزرگترین لندفیل مهندسی دفن پسماند کشور روز یکشنبه طی مراسمی در مشهد آغاز شد.
  جایکا  شهرداری مشهد  مشهد  پسماند
وزارت ارتباطات به طرح کاهش پسماند پیوست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
وزارت ارتباطات به طرح کاهش پسماند پیوست
تهران- ایرنا- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان مدیریت پسماند و شهرداری منطقه ۷ تهران، طرح کاهش پسماند «کاپ» را اجرا می‌کند.
  پسماند  شهرداری تهران  مدیریت پسماند  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
تهیه سوخت از پسماند روغن پخت‌وپز
محققان دانمارکی با استفاده از یک نوع آنزیم جلبک، پسماند روغن پخت‌وپز را به یک سوخت زیستی آماده برای مصرف تبدیل کردند. به‌گزارش سایت «دیجیتال ژورنال»، پژوهشگران بیوتکنولوژی دانشگاه آرهاوس دانمارک در تحقیقی نشان دادند که چگونه می‌توان با استفاده از یک جریان دائم از خواص نادر یک آنزیم جلبکی وابسته به نور برای تولید سوخت زیستی از پسماند روغن و چربی‌ها استفاده کرد. 
لیتیوم ناشی از پسماندهای الکترونیکی منابع آب را آلوده می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
لیتیوم ناشی از پسماندهای الکترونیکی منابع آب را آلوده می‌کند
کارشناسان می‌گویند: لیتیوم ناشی از پسماندهای الکترونیکی می‌تواند منابع آب را آلوده سازد.
  زباله الکترونیکی  لیتیوم  آلودگی آب  پسماند الکترونیکی
مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مدیریت پسماند در ابهر چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مدیریت پسماند در ابهر چیست؟
تخلیه پخش زباله در اطراف روستاها، تخلیه نخاله‌های ساختمانی در اطراف شهر، وضعیت نامناسب جایگاه دفع پسماند و فعالیت ضایعاتی‌ها در منطقه حسین‌آباد، از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مدیریت پسماند در این شهرستان است.
  زنجان  مدیریت پسماند شهری  محیط زیست  استانی-شهرستانها
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
بو کشیدن در آرشیو
شبنم سید مجیدی_روزنامه نگار جست‌وجو برای بوی نامطبوع در تهران و ورق زدن تاریخ انتشار این بوها نشان می‌دهد که بیشتر این اتفاقات مثل حلقه‌های زنجیر به هم وصل می‌شود. با بررسی منشأ بیشتر بوهای بد پایتخت مشخص می‌شود که  همیشه یکی از متهمان اصلی، شهرری، کارخانه‌های اطراف آن و مجتمع پسماند آرادکوه بوده است. نخستین معضل بو در پایتخت به همان سال‌های اواسط دهه80 و داغ‌شدن معضل دفن غیربهداشتی زباله‌های پایتخت در منطقه کهریزک شهرستان ری برمی‌گردد؛ سایت زباله‌ای به نام آرادکوه که باعث شده بود یک دریاچه شیرابه …
۲۳ واحد صنعتی به دلیل تولید آلایندگی اخطاریه گرفتند/برخی واحد‌ها، پسماند خود را در حاشیه شهر آتش می‌زنند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
۲۳ واحد صنعتی به دلیل تولید آلایندگی اخطاریه گرفتند/برخی واحد‌ها، پسماند خود را در حاشیه شهر آتش می‌زنند
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رباط کریم گفت: برخی واحد‌های صنعتی پسماند خود را در حاشیه شهر آتش می‌زنند.
  محیط زیست  مازوت  آلایندهای هوا
صدور ۷۰ اخطاریه توقف فعالیت برای واحدهای آلاینده اسلامشهر در یک هفته
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
صدور ۷۰ اخطاریه توقف فعالیت برای واحدهای آلاینده اسلامشهر در یک هفته
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: آموزش‌های زیست محیطی برای عموم مردم صد در صد می‌تواند بر کاهش پسماندسوزی و به‌طور کلی بر کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد.
  پسماند‌سوزی  آلودگی هوا  سازمان محیط زیست ایران  رییس اداره محیط زیست اسلامشهر
جیوه؛ قاتلی در سایه پسماندهای زنجان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ / اجتماعی
جیوه؛ قاتلی در سایه پسماندهای زنجان
دپوی غیراستاندارد پسماند سرب و روی در نزدیکی زنجان، کیفیت زندگی بیش از یک میلیون نفر را از بین برده است، سازمان محیط‌زیست البته به مردم اطمینان می‌دهد که عناصر سنگین پسماند‌هایی که به محل جدید منتقل خواهد شد تا آنجا که ممکن است گرفته می‌شود.
منشاء بوی نامطبوع پایتخت، آرادکوه نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
منشاء بوی نامطبوع پایتخت، آرادکوه نیست
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با حضور در برنامه «تهران ۲۰»، از منشاء بوی نامطبوع در تهران و طرح کاپ گفت.
  شهرداری تهران  بوی نامطبوع در تهران  آلودگی هوا
تاثیر تولید کود کمپوست از پسماندهای تر در ارتقاء کیفیت محیط زیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
تاثیر تولید کود کمپوست از پسماندهای تر در ارتقاء کیفیت محیط زیست
یکی ازروشهای بسیار موثر در مدیریت و خنثی کردن آثار نامطلوب پسماندهای تخمیر پذیر، تبدیل آنها به کمپوست و بهره گیری بهینه از آنها به عنوان کود آلی در کشاورزی است که در همین راستا و به منظور از بین بردن آثار سوء زیست محیطی زباله ها ،کاهش پسماند(کاپ) و بی خطر سازی آن سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اقدام به احداث خطوط پردازش پسماند، افزایش ظرفیت آن همچنین احداث سایت هوادهی با مساحت۲۲ هکتار بعنوان بزرگترین سایت هوادهی در خاورمیانه و به روز رسانی عملیات تولید و فرآوری آن در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه نموده است.
  شهرداری تهران  پسماند
زباله‌های پزشکی چگونه دفن می‌شوند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
زباله‌های پزشکی چگونه دفن می‌شوند؟
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر گفت: پسماندهای پزشکی کلیه مطب‌ها و مراکز درمانی سطح شهرستان بوشهر پس از بی‌خطرسازی با روش‌های فنی و مهندسی دفن می‌شوند. 
  وزارت بهداشت  پسماند پزشکی  استانی-اجتماعی  دفن  زباله
گام بلند شهرداری یزد برای آموزش شهروندی با همکاری جهاددانشگاهی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
گام بلند شهرداری یزد برای آموزش شهروندی با همکاری جهاددانشگاهی
شهرداری یزد و سازمان جهاددانشگاهی استان در قالب طرح آموزش شهروندی در دو مقوله مدیریت پسماند و حمل و نقل عمومی همکاری خواهند کرد.
  استانی-اجتماعی  شهرداری یزد  آموزش شهروندی  جهاددانشگاهی یزد  مدیریت پسماند شهری  حمل و نقل شهری
نحوه خرید آنلاین پسماند خشک در مشهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
نحوه خرید آنلاین پسماند خشک در مشهد
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد از اولین شهرهایی است که در زمینه هوشمندسازی جمع‌آوری پسماند خشک اقدام نموده و در همین راستا در خردادماه سال جاری طرح سیمپ را در منطقه 9 راه‌اندازی کرده است. 
  استانی-اجتماعی  پسماند خشک  جمع‌آوری زباله‌های خشک  مشهد
شهرداری‌ها موظف به تأمین بخشی از منابع مالی تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
شهرداری‌ها موظف به تأمین بخشی از منابع مالی تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
موافقت مجلس با اصلاح لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مشترک انجمن مدیریت سوخت
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
موافقت مجلس با اصلاح لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مشترک انجمن مدیریت سوخت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح لایحه الحاق اصلاحی به کنوانسیون مشترک انجمن مدیریت سوخت مصرف‌شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا موافقت کردند.