شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
آیت‌الله مصباح یزدی
برگزاری  اختتامیه دوره غیرمتمرکز طرح ولایت با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / امام خمینی / مصباح یزدی / طرح ولایت / محمدجواد نیک روش / اینستاگرام / لایو / بسیج دانشجویی
برگزاری اختتامیه دوره غیرمتمرکز طرح ولایت با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی
مراسم اختتامیه نیمه اول دوره غیرمتمرکز طرح ولایت ۱۳۹۹ با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
تلنگر بهارستان بر دومینوی افتراق اصولگرایان
گروه سیاسی: مجلس یازدهم هرچند به ظاهر با وحدت اصولگرایان برای ارائه لیست واحد تشکیل شده، اما از بدو تشکیل تا کنون، نشانه‌های زیادی از افتراق در اردوگاه اصولگرایان را باز نمایانده است؛ افتراقی که اگر این چنین ادامه پیدا کند، چه بسا کار این جریان در انتخابات 1400 را با چالش مواجه کند.اصولگرایان زمانی چشم و گوش به جامعتین داشتند؛ جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه، دو نهادی بودند که زعامت سنتی اصولگرایان را بر عهده داشتند و تصمیم‫شان برای اصولگرایان حجت بود. با این حال در انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم در سال 84، تعدد کاندیداهای اصولگرا نشان از آن داشت که همه کاندیداهای این جریان، حرف زعمای سابق خود را نمی‌خوانند. شکل‌گیری ضلع جدیدی به نام جبهه پایداری حول محور آیت‌الله مصباح یزدی این …
نماینده نزدیک به آیت‌الله مصباح یزدی: نگفتم در وقت مجلس ختم قرآن داشته باشیم /مچ گیری نکنید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
نماینده نزدیک به آیت‌الله مصباح یزدی: نگفتم در وقت مجلس ختم قرآن داشته باشیم /مچ گیری نکنید
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تکذیب خبر منتشر شده از وی مبنی بر ختم روزانه قرآن، توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
شاگرد آیت‌الله مصباح یزدی: فکر برد برد را باید کنار گذاشت
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
شاگرد آیت‌الله مصباح یزدی: فکر برد برد را باید کنار گذاشت
سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس گفت: راه شکست تحریم‌ها مذاکره نیست بلکه مقاومت، ایستادگی و موشک‌ است. فکر برد برد را باید کنار گذاشت پیروزی تنها با مقاومت به دست می‌آید.
حلقه پرتو در مجلس
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
حلقه پرتو در مجلس
حضور 12شاگرد ‌آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه امام‌خمینی(ره) در مجلس یازدهم روزهای دشوار و پرفراز و نشیبی را برای دولت اعتدالگرای روحانی رقم خواهد زد؛ طیفی صریح‌اللهجه که در 7سال گذشته رویه دولت در امور سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به‌کرات نقد کرده و بیشترین تقابل با قوه مجریه را در فضای رسانه‌ای داشته‌اند. طیفی که در جبهه پایداری و نزدیکی به آن ظهور و بروز یافته‌اند و حال شمار زیادی از تأثیرگذارانش به بهارستان رسیده‌اند؛ چهره‌هایی مثل مجتبی ذوالنوری، سیدمحمود نبویان و حسین جلالی که از حلقه یاران نزدیک …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / آیت‌الله مصباح یزدی / انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان / مجلس خبرگان رهبری
آیت‌الله مصباح یزدی منتخب مجلس خبرگان در خراسان رضوی شد
به گزارش الف به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری با اعلام این خبر اظهار کرد: در مجموع 12 حوزه انتخابیه اصلی استان، تعداد 1.753.644 برگ رأی صحیح اخذ شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / محمود احمدی‌نژاد / آیت‌الله مصباح یزدی
هیچ نزدیکی میان آقای مصباح و احمدی‌نژاد وجود ندارد
هیچ نزدیکی میان آقای مصباح و احمدی‌نژاد وجود ندارد. جبهه پایداری بیشترین مخالفت را با آقای مشایی که به‌ گفته دکتر احمدی‌نژاد، پایه‌گذار «جریان بهار» در دوره ماست، داشت. تفکر آقای احمدی‌نژاد هم همان تفکر بهاری است. آنها تفکر بهار را انحرافی می‌دانند؛ بنابراین نزدیکی میان این دو جریان کذب محض است. نزدیک ۱۲ سال است که ما بیشترین لطمه‌ را از جبهه پایداری خوردیم. مگر ایشان (مصباح) نگفتند که از صدر اسلام تاکنون خطری جدی‌تر از این جریان (جریان بهار) برای اسلام وجود نداشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
گلایه‌های مصباح یزدی در دیدار پایداری‌ها | انتظار تخریب نداشتیم | شاید صریحاً بگویند امام هم اشتباه کرد
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به یک دیدگاه انتخاباتی مبنی بر اینکه چه روشی را به‌کار بگیریم تا در انتخابات برنده شویم، تصریح کرد: این یعنی ما هم به یک معنا سیاست منهای دین را قبول کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
آیت الله مصباح: انتخابات بدون تاکتیت یعنی سیاست منهای دین / توقع تخریب جبهه پایداری را نداشتیم / اگر روی‌شان بشود،می گویند امام هم اشتباه کرد
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به یک دیدگاه انتخاباتی مبنی بر اینکه چه روشی را به‌کار بگیریم تا در انتخابات برنده شویم، تصریح کرد: این یعنی ما هم به یک معنا سیاست منهای دین را قبول کرده ایم.
۱۳۹۸-۱۱-۱۳
آیت‌الله مصباح: اینکه در انتخابات گفتمان را کنار بگذاریم و دنبال تاکتیک‌ها برویم یعنی سیاست منهای دین
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به یک دیدگاه انتخاباتی مبنی بر اینکه چه روشی را به‌کار بگیریم تا در انتخابات برنده شویم، تصریح کرد: این یعنی ما هم به یک معنا سیاست منهای دین را قبول کرده ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
مصباح یزدی: انتظار تخریب‌ جبهه پایداری از سوی دوستان را نداشتیم /فکر پیروزی در انتخابات با هر روشی، یعنی قبول سیاست منهای دین
فارس نوشت: آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به یک دیدگاه انتخاباتی مبنی بر اینکه چه روشی را به‌کار بگیریم تا در انتخابات برنده شویم، تصریح کرد: این یعنی ما هم به یک معنا سیاست منهای دین را قبول کرده ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / آیت‌الله مصباح یزدی
عیادت آیت الله مصباح یزدی از آیت‌الله خرازی
آیت‌الله مصباح یزدی رئیس موسسه امام خمینی(ره) از آیت‌الله خرازی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عیادت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / جبهه پایداری / شورای ائتلاف اصولگرایان / شورای اتئلاف نیروهای انقلاب اسلامی / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / اصولگرایان / مرتضی آقاتهرانی / صادق محصولی / آیت‌الله مصباح یزدی
جبهه پایداری از شورای ائتلاف اصولگرایان خارج شده است؟
روز گذشته اخباری مبنی بر خروج جبهه پایداری از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که قرار است با راهنمایی و «حکمیت» جامعه روحانیت مبارز، اصولگرایان را به فهرستی واحد در انتخابات برساند، منتشر شد و امروز در مطبوعات هم بازتاب‌های مکرری پیدا کرد اما این ادعا اساساً نسبتی با واقعیت دارد؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / آیت‌الله مصباح یزدی / شهادت سردار سلیمانی
آیت الله مصباح یزدی شهادت سردار سلیمانی را تبریک و تسلیت گفت
رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تبریک و تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / شهادت سردار سلیمانی / آیت‌الله مصباح یزدی
مصباح‌یزدی: سردار سلیمانی شخصیتی کم‌نظیر بود
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در پی شهادت سردار سلیمانی پیام تسلیتی صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / آیت‌الله مصباح یزدی / محمدتقی رهبر / مشکلات اقتصادی / امام علی / امتحان الهی
واکنش رهبر به اظهارات مصباح‌یزدی: مشکلات ما ربطی به خدا و امتحان الهی ندارد
محمدتقی رهبر گفت: باید کشور را اداره کنیم و تحت هیچ شرایطی مشکلات و بدبختی‌ها را به گردن مشیت الهی نیندازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
حضرت آیت‌الله! امتحان الهی فقط برای مردم است؟
آیت‌الله مصباح یزدی از اساتید برجسته حوزه علمیه تعبیر جالبی از گرانی و بیکاری در جامعه دارند. نظر ایشان را بخوانید: «این گرانی‌ها و بیکاری‌ها یک امتحان الهی بوده و ما باید ببینم چه‌ وظیفه‌ای در قبال آن داریم. سختی‌هایی پیش روی ما وجود خواهد داشت که باید در این سختی‌ها از امتحان الهی پیروز بیرون بیاییم.»
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ۹ دی / آیت‌الله مصباح یزدی / مذاکره
آیت‌الله مصباح یزدی: پیشنهاد مذاکره به دشمنان در خفا احمقانه است
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) امید به دشمنان و پیشنهاد مذاکره با آنان در خفا را احمقانه خواند و گفت: ما هیچ پیام خاضعانه‌ای را به دشمنان نخواهیم داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / محمد تقی مصباح یزدی / مذاکره- مذاکرات
ادعای مصباح یزدی درباره پیشنهاد مخفیانه مذاکره به آمریکا
ایسنا نوشت: آیت‌الله مصباح یزدی گفت: امید داشتن به دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا اقدامی احمقانه است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / آیت‌الله مصباح یزدی
مصباح یزدی: باید کسانی متصدی پست‌های رسمی شوند که دین را بهتر بشناسند
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: وظیفه ما در این مقطع این است که سعی کنیم به کمک مردم برای تصدی پست‌های رسمی کسانی سر کار بیایند که دین را بهتر شناخته باشند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
اجتماع مردم قم در گرامیداشت 9 دی با سخنرانی آِیت‌الله مصباح یزدی برگزار می‌شود
اجتماع مردم قم در گرامیداشت یوم‌الله 9 دی، دوشنبه هفته جاری با سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
‌بودجه مؤسسه امام خمینی 14 میلیارد تومان است
یک عضو جبهه پایداری و از شاگردان آیت‌الله مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی، بودجه این مؤسسه را 14 میلیارد تومان اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / آیت‌الله مصباح یزدی / رهبر انقلاب / آیت الله خامنه ای
مصباح‌یزدی: مردم حاضرند جانشان را سخاوتمندانه فدای رهبر انقلاب کنند
رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: پذیرش مسئولیت در اسلام تکلیف شرعی است و حتی لازم است از آبروی خود بگذرند و اگر واقعا تشخیص بدهد وظیفه‌اش...
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / جامعه روحانیت مبارز / محمد تقی مصباح یزدی / اصولگرایان / جبهه پایداری
گلایه عضو جامعه روحانیت مبارز از تضعیف آیت‌الله مصباح یزدی /گذشته‌ها گذشته است
اعتمادآنلاین نوشت: عضو جامعه روحانیت مبارز با اعلام اینکه «گذشته‌ها گذشته است» تاکید می‌کند کسی حق ندارد کوچک‌ترین کلمه‌ای بگوید که موجب تضعیف آیت‌الله مصباح‌ یزدی شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / شورای وحدت اصولگرایان / اصولگرایان / محمد تقی مصباح یزدی
جزئیات جلسه شورای ائتلاف با آیت‌الله مصباح /تعیین واسطه برای ایجاد ارتباط نزدیک‌تر با پایداری‌ها / سازوکار ائتلاف در مشهد و قم مشخص شد
مهر نوشت: سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از جلسه اعضای شورا با آیت‌الله مصباح یزدی خبر داد و گفت: نمایندگان شورای ائتلاف با آیت‌الله مصباح و بزرگان جبهه پایداری جلسه داشتند که همگرایی داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / آیت‌الله مصباح یزدی
آیت‌الله مصباح یزدی: در فعالیت‌های اجتماعی نباید خود رأی عمل کرد
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در عرصه فعالیت‌های اجتماعی نباید کسی خود رأی عمل کند، گفت: همه در عرصه فعالیت‌های اجتماعی باید از تفرقه پرهیز کنند و با یکدیگر اتحاد داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
احتمال کاندیداتوری آیت الله مصباح در انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان
حجت‌الاسلام حسین جلالی رئیس دفتر آیت‌الله مصباح یزدی، درباره احتمال حضور آیت‌الله مصباح در انتخابات میان‌دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تاکنون دعوت‌هایی از سوی طلاب و دانشگاهیان شهرهای مشهد و تهران از ایشان برای کاندیداتوری در انتخابات خبرگان به عمل آمده است. به گزارش تسنیم، وی افزود: آیت‌الله مصباح تاکنون نظر رسمی خود را درباره این دعوت‌‌‌ها مطرح نکرده و احتمال دارد در روزهای آینده کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری ایشان مشخص می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
«آفت‌زُدایی از انقلاب» مأموریت جوانان در گام دوم
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به بیانیه گام دوم گفت: اهتمام آقا به مسأله‌ جوان این است که این‌هایی که آفت‌ها را ندارند، سر کار بیایند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
مصباح یزدی: با هر کس که در رفتار به ولایت التزام دارد باید وحدت کرد
وحدت درون‌جریانی مشکلی است که اصولگرایان تا به حال نتوانسته‌اند آن را حل کنند و به یک آرزو تبدیل شده است و شاید بتوان گفت پایداری‌ها یکی از اصلی‌ترین موانع پیش پای آنها در این مسیر بوده‌اند. حالا مسئول دفتر رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) می‌گوید: آیت‌الله مصباح خطاب به آقایان حدادعادل و محسن رضایی تاکید کرد با هر کس که در رفتار به ولایت التزام دارد باید وحدت کرد.به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسین جلالی، رئیس دفتر آیت‌الله محمّدتقی مصباح یزدی، درباره محتوای دیدار اخیر غلامعلی حدادعادل و محسن رضایی با آیت‌الله مصباح یزدی، می‌گوید: در این دیدار، آیت‌الله مصباح به‌عنوان مقدمه نخست بحث خود می‌گوید که خداوند هیچ دو انسانی را مثل هم خلق نکرده و به تعداد انسان‌ها، سلیقه‌های متفاوت خلق شده است.جلالی …
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
آیت‌الله مصباح: اعضای جبهه پایداری با حفظ شرایط و مبانی در جلسات وحدت اصولگرایان شرکت کنند
مسئول دفتر رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه در دیدار انجام شده، محسن رضایی و حداد عادل از آیت‌الله مصباح یزدی درخواست می‌کنند تا از اعضای جبهه پایداری بخواهد که در جلسات وحدت اصول‌گرایان شرکت کنند، گفت: آیت‌الله مصباح در پاسخ گفت که من با همین شرایط و مبانی به دوستان گفته‌ام که در جلسات شرکت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
آیت‌الله مصباح: گاهی باید مثل شیخ فضل الله نوری تا پای جان مقاومت کنیم
آیت‌الله مصباح یزدی گفت: اگر بتوانیم بین زندگی خود و هدایت مردم یکی را انتخاب کنیم، اگر بین اهم و مهم، مهم را انتخاب کنیم که این مهم مخالف و مزاحم تکلیف اهم باشد، کار حرام انجام شده است، باید وظیفه خود را درست بشناسیم، گاهی باید تا پای جان مثل شیخ فضل الله نوری مقاومت کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / مشهد / آیت‌الله مصباح یزدی / شیطان / انسان
ارزش انسان به حرکت اختیاری و مقاومت در برابر شیطان است
آیت‌الله مصباح یزدی گفت: فرشتگان انسان را به سوی خدا می‌خوانند و وسوسه‌های شیطان به سوی دیگر، ما باید با انتخاب خود زمینه تکامل را فراهم کنیم، ارزش انسان به حرکت اختیاری و مقاومت در برابر شیطان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
"نائب الشهید" به‌روایت آیت‌الله مصباح یزدی + فیلم
فیلمی از گفتار آیت‌الله مصباح یزدی درباره طرح نیابت از شهدا در راهپیمایی اربعین منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / آیت‌الله مصباح یزدی / برخورد با فساد / مبارزه با فساد
تقدیر مصباح یزدی از اقدامات صورت گرفته در برخورد با مفاسد
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: برای مبارزه با مفاسد باید افراد تعلیم یابند و مورد تربیت قرار بگیرند تا به وظایف خود عمل کنند، فعالیت‌های بسیار مثبتی براساس تدابیر مقام معظم رهبری در این راستا انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / اصولگرایان / اصلاح‌طلبان
جبهه پایداری بر سر دو راهی؛ آیت‌الله مصباح یا پناهیان؟
کیهان به خوبی می‌داند که جایگاه آیت‌الله مصباح در نزد بزرگان و جبهه پایداری بسیار مهم است اما بخش‌هایی از جبهه پایداری که می‌توانند با فراکسیون ولایی هم به اشتراکاتی رسیده باشند یعنی همان‌هایی که علیرضا پناهیان را به عنوان سخنگوی خود برگزیده‌اند چندان بی میل نیستند تا از برخی تبعات قبلی فرار کرده و رنگ دیگری از جبهه پایداری را به نمایش گذارند پس از این منظر، ما باز هم بر این عقیده هستیم که جبهه پایداری یا در حال عبور از آیت‌الله مصباح یزدی است یا می‌خواهد برای جبهه پایداری نفر دومی هم در انبان داشته باشد!....
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / آیت‌الله مصباح یزدی / انقلاب اسلامی
مصباح‌یزدی: انقلاب هنوز تمام نشده است
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت برخی از کسانی که خودشان دست اندرکار این انقلاب بودند و در پیاده کردن ارزش‌ها و برقراری این نظام نقش داشتند، آن گونه که شایسته است، عمق ارزش‌های انقلاب را درک نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / حوزه علمیه قم / آیت‌الله مصباح یزدی / شکست جامعه مدرسین معنادار است / آیت الله شیخ محمد یزدی / جامعه مدرسین / آیت‌الله مسعودی خمینی / آیت الله مرتضی مقتدایی
جامعه مدرسین؛ آغاز بازسازی
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از لزوم بازسازی درونی این تشکل گفته است
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / آیت‌الله مصباح یزدی
آیت‌الله مصباح یزدی: چرا تلاش نمی‌کنیم همانند کشور سوئیس شویم؟
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به این سوال که چرا انقلاب اسلامی ایران را به وجود آورده‌ایم؟ گفت: علیرغم پیشرفت‌های جامعه بعد از پیروزی انقلاب، هنوز در پاسخ به این سوال، جواب ساده، روشن، قانع کننده و دلپذیر مناسبی نداده‌ایم؛ همه نام کشور سوئیس را شنیده‌اند که کشوری امن بوده و این سوال وجود دارد که چه اشکال دارد که ما هم همانند آنان کشوری امن ساخته و کشوری امن برای پول و سرمایه دیگر کشورها باشیم؟
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / آیت‌الله مصباح یزدی / محمود احمدی‌نژاد / مشایی
روایت میرتاج‌الدینی از پاسخ مصباح به احمدی‌نژاد
با وجودی که در ادوار گذشته انتخابات مجلس نیروهای جناح راست با عنوان «اصولگرایان» به میدان رقابت پا گذاشتند اما گویا آنها تصمیمات جدیدی گرفتند و می‌خواهند تابلو عوض کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
توضیح خرازی درباره حواشی تمجید کردنش از آیت‌الله مصباح یزدی: انتقاداتم درباره حمایت ایشان از احمدی‌نژاد سانسور شد
صادق خرازی به انتشار ناقص اظهاراتش درباره آیت‌الله مصباح یزدی در یکی از خبرگزاری‌ها واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
آیت‌الله مصباح یزدی: در گوشه و کنار حوزه، کسانی پیدا می‌شوند که می‌خواهند رهبری را تضعیف کنند؛ با لحن سبک از ایشان یاد می‌کنند / ناسپاسی هم می‌کنند، با این که شاید استصحاب قهقرا را بهتر از من بلد باشند …
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز در گوشه و کنار حوزه، کسانی پیدا می‌شوند که می‌خواهند رهبری را تضعیف کنند، درباره ایشان شبهه ایجاد و با لحن سبک از ایشان یاد می‌کنند و نعمت‌هایی که خدا به دست ایشان نصیب ما کرده را ندیده می‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / آیت‌الله مصباح یزدی / رهبری / حوزه علمیه
مصباح‌یزدی: امروز برخی در حوزه علمیه به‌دنبال تضعیف رهبری هستند
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز در گوشه و کنار حوزه، کسانی پیدا می‌شوند که می‌خواهند رهبری را تضعیف کنند، درباره ایشان شبهه ایجاد و با لحن سبک از ایشان یاد می‌کنند و نعمت‌هایی که خدا به دست ایشان نصیب ما کرده را ندیده می‌گیرند.
۱۳۹۸-۰۵-۱۰
ناپایداری پایداری‌‌چی‌ها
هرجا که نام اصلاح‌طلبان و حسن روحانی در میان باشد آنها مخالفت می‌کنند، حتی اگر مخالفت آنها بر خلاف منافع ملی و همگرایی در جامعه باشد. این منتقدان تندرو ائتلاف نمی‌کنند، تک‌روی بارزترین شاخصه آنها است. مطلوب‌شان رویه محمود احمدی‌نژاد در قبال غرب و کاغذپاره خواندن قطعنامه‌های شورای‌ امنیت سازمان ملل بوده و هست. جبهه‌ای که از اخراجی‌های دولت احمدی‌نژاد و برخی از شاگردان آیت‌الله مصباح یزدی تشکیل شده؛ جبهه‌ پایداری انقلاب اسلامی معروف به جبهه پایداری یا به تعبیری افراطیون جناح راست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
آیت‌الله مصباح یزدی: نمی‌توان نقطه‌ضعفی در رهبری یافت/،عضو شورای نگهبان: امکان تخلف در انتخابات وجود ندارد
تصاویر با شما سخن می‌گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر. می‌خواهیم با بخش خبری «فوتو نیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / محمد تقی مصباح یزدی / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / امام خمینی
مصباح‌یزدی: قبل از انقلاب خانم‌ها با کلاه نمدی و لباس گشاد از خانه بیرون می‌رفتند/ نمی‌توان نقطه تاریکی در زندگی رهبری یافت
ایسنا نوشت: آیت‌الله مصباح یزدی گفت: امروز ما سرسفره‌ای نشسته‌ایم که حدود ۱۴۰۰ سال، برای آن زحمت کشیده شده است. بخشی از آن را خدا ضمانت کرده که به دست ما برسد و معانی و مفاهیم و تفسیرش هم به دست علما و بزرگانی صورت گرفت که سختی‌های زیادی کشیدند و بسیاری از آن‌ها نیز به شهادت رسیدند
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / اخذ عوارض از کالا‌های مخرب محیط زیست / معافیت‌های مدارس دولتی / آیت‌الله مصباح یزدی / محمدرضا عارف / اصول گرایان در انتخابات / سیاسی / یوسف بن علوی / پیام انگلیس و آمریکا برای ایران / موضوعات نشست کمیسیون مشترک برجام / اینستکس
موضوعات کمیسیون مشترک برجام/چند تحلیل انتخاباتی/توضیحاتی درباره سفر بن علوی و...
اینستکس و راکتور اراک از موضوعات نشست کمیسیون مشترک برجام/ ابلاغ آیین نامه اجرایی «اخذ عوارض از کالاهای مخرب محیط زیست»/ برخورداری مدارس غیردولتی از کلیه معافیت‌های مدارس دولتی/ دیدار وزیر امور خارجه عمان با رییس‌جمهور/ توضیحات سخنگوی دولت درباره سفر یوسف بن علوی به تهران/ بازگشت کشتی‌های ایرانی متوقف در برزیل به کشور و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، ششم مرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
آیا دیدگاه مصباح یزدی تغییر کرده یا خیر؛ سرمقاله روزنامه ستاره صبح
شفقنا- حجت‌الاسلام فاضل میبدی در سرمقاله امروز روزنامه ستاره صبح نوشت، سخنان تازه آیت‌الله مصباح یزدی و نظرات ایشان درباره عدم ضرورت هم‌فکر و هم‌سلیقه بودن موجب شده تا برخی احساس کنند مواضع این روحانی جریان راست تعدیل شده، اما نویسنده نظر دیگری دارد. آیت‌الله مصباح در ابتدای سخنان خود می‌گوید امام در سال‌های پیش از انقلاب نسبت به مبارزه […]
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / بسته اخبار سیاسی ایسنا / جاسوسی / سازمان سیا / وزارت اطلاعات / رهبری / کمیته امداد امام خمینی / بنیاد مستضعفان / محمدجواد ظریف / تروریست / آمریکا
ختم رسیدگی به پرونده نجفی/ادامه واکنشها به توقیف نفتکش انگلیسی/انتصابات امروز رهبری و...
جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا/ انتصاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی/ برگزاری نشست اضطراری لندن درباره نفت‌کش توقیف‌شده به ریاست ترزا می/ ادامه واکنش های داخلی و خارجی در پی توقیف نفتکش انگلیسی از سوی ایران/ حضور علی دایی در دادگاه کیفری تهران/ تاکید برادر میترا استاد بر قصاص قاتل و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دو شنبه، سی و یکم تیر ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / آیت‌الله مصباح یزدی / ضد انقلاب / انقلابی بودن و انقلابی‌گری / انتخابات / وحدت
مصباح‌یزدی: توقع همفکربودن همه پسندیده نیست/تقسیم افراد به ضدانقلاب یا کاملا انقلابی نادرست است
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: توقع اینکه همه افراد هم‌فکر باشند، به‌جا نیست؛ چرا که سبب انشعاب می‌شود؛ در حالی‌که باید سعی کنیم افراد برجسته از گروه‌های مختلف دور هم جمع شوند و تبادل نظر کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
خرازی : حق آیت‌الله مصباح در «آن زمستان» ادا نشد
صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسّر و عالِم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / آیت‌الله مصباح یزدی / صادق محصولی / جبهه پایداری / محمدباقر قالیباف
«اصلح رأی‌آور» ایده آیت‌الله مصباح بود یا محصولی؟
«آن چه توئیتر جبهه پایداری مدعی است، به نقل از آیت‌الله مصباح و آن هم به‌دفعات مطرح شده، در واقع نقل قولی است که بارها از سوی صادق محصولی، قائم‌مقام جبهه پایداری، مطرح شده است.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
اظهارات باهنر برخلاف دیدگاه مصباح یزدی است
جبهه پایداری انقلاب اسلامی به صحبت‌های رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره آیت‌الله مصباح یزدی واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / حوزه علمیه / آیت‌الله مصباح یزدی
مصباح‌یزدی: برنامه حوزه برمبنای «گذشتگان چنین کردند، پس ما نیز چنین می‌کنیم» است
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:کسانی که به عنوان روحانی در نظام اسلامی و مساجد خدمت می‌کنند، باید از نظر علمی و اخلاقی تربیت شوند چرا که نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا چنین کسی خود به خود تربیت شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / انتخابات 98 / یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصولگرایان / اصلاح‌طلبان / صداوسیما / وزارت کشور / شورای نگهبان / غلامعلی حداد عادل / آیت‌الله مصباح یزدی / انوشیروان محسنی بندپی
به اصلح رأی داده شود حتی اگر.../خوب است برخی برای نامزد شدن احساس تکلیف نکنند
در فاصله کمتر از هشت ماه مانده تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله مصباح یزدی به جبهه پایداری توصیه کرد که به اصلح رأی داده شود حتی اگر اصلاح‌طلب باشد. غلامعلی حدادعادل هم اعلام کرد که خوب است که امسال برخی برای رضای خدا احساس تکلیف شرعی نکنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / بسته اخبار سیاسی ایسنا / انتخابات / استانی شدن انتخابات / حزب ندای ایرانیان / جامعتین / اصولگرایان / اصلاح‌طلبان / شورایاری / شورای وحدت / آیت‌الله مصباح یزدی
آخرین اخبار انتخاباتی/برگزاری دو دادگاه اقتصادی/تاکید رییسی بر پرهیز از حاشیه سازی و...
آخرین اخبار انتخاباتی/ چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ نظراتی درباره وضعیت اینستکس/ تاکید رییسی بر پرهیز از حاشیه سازی/ دومین جلسه دادگاه شرکت نادین فرتاک پارسیان و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه، دهم تیر ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / انتخابات 98 / یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس یازدهم / حمیدرضا ترقی / جبهه پایداری / محمدباقر قالیباف / آیت‌الله مصباح یزدی
مسئولیت خبرگان با جامعتین است/جبهه پایداری در شورای وحدت حضور دارد
یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه جامعتین گزینه‌های اصولگرایان برای انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری را تعیین می‌کنند، گفت: با توصیه آیت الله مصباح یزدی، جبهه پایداری در جلسات شورای وحدت شرکت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / آیت‌الله مصباح یزدی / فساد / قم
مصباح‌یزدی: دست‌هایی در کار است تا مظاهر فساد در قم ترویج شود
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: با چند برابر شدن توطئه‌های دشمنان، مشهود است که دست‌هایی در کار است تا مظاهر فساد را به‌خصوص در شهر مقدس قم، ترویج کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
شهردار قم: انگیزه لازم برای تکمیل منوریل وجود ندارد
شفقنا- شهردار قم از پیش بینی اجرای ۸۹۰ پروژه در سال ۹۸ در شهر قم خبر داد. به گزارش شفقنا، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی، با تاکید بر اینکه حرکت شهرداری در قم بر مدار یک خط‌کش و نقشه راه است، اظهار کرد: در حوزه محیط زیست، فرهنگی، عمرانی و غیره بر طبق برنامه قم ۱۴۰۰ […]
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آیت‌الله مصباح یزدی: در دوره ای، رئیس جمهور کشور به صراحت گفت که من شعار مرگ را نمی‌پسندم / در صددند با آمریکا رابطه برقرار کنند و روی گذشته خط قرمز بکشند؛ این افراد، اصلا با امام (ره) همفکر نبودند / …
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه مسئله اصلی برای آمریکا تحول فکری مردم انقلابی و حزب‌اللهی ایران است، گفت: بهترین راهی که می‌توانست دشمنان را به هدف خود برساند، این بود که الگویی را معرفی کنند تا به مردم نشان دهند که می‌توان با آمریکا کنار آمد، تا سوژه‌ای برای مطلوبیت رابطه با آمریکا و حذف شعار مرگ بر آمریکا باشد؛ البته این از حماقت آمریکایی‌هاست که خودشان همین الگوی خودشان را نیز سست کرده و کاری کردند که حتی مدافعان رابطه با آمریکا نیز مجبور شدند زبان به اعتراض باز کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / آیت الله مصباح / شهید بهشتی / تحزب
شاگردان آیت‌الله مصباح علیه تحزب
علیرضا بهشتی اختلاف میان آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله شهید بهشتی را فراتر از همه به تفاوت در مبانی انسان‌شناختی این دو نسبت می‌دهد. به اختلاف در نگاه‌شان به انسان. از انسان اختیارگر بهشتی که با دلهره اگزیستانسیالیستی زاده می‌شود تا انسان مدنظر مصباح. اختلاف میان آن دو در نهایت به خروج مصباح به همراه ۱۸ شاگردش از مدرسه حقانی منجر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •