یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
اتاق بازرگانی ایران
دنیای اقتصاد / ۲ ساعت قبل / اقتصادی
برگزاری همایش با محوریت صادرات فرآورده‌های نفتی و گازی
چهاردهمین همایش سالانه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با محوریت آینده صادرات در تنگنای چالش‌های داخلی و بین‌المللی در محل سالن همایش هتل ارم برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اوپکس، در این همایش که هفته گذشته برگزار شد مقامات ارشد اقتصادی و سیاسی دولت و حمید حسینی عضو هیات‌مدیره اتحادیه و دبیرکل مشترک اتاق بازرگانی ایران و عراق حضور داشتند. در این همایش همچنین به نقش و جایگاه دولت در تنظیم‌گری(رگولاتوری) با نگاه به زنجیره صنعت نفت، چالش‌های منطقه‌ای و جهانی صنعت نفت و نگاه وزارت نفت به بخش‌خصوصی در رویارویی با این چالش‌ها، چرایی بدنه بزرگ دولت و کوچک ماندن بخش‌خصوصی، چالش‌های داخلی و بین‌المللی و آینده صادرات پرداخته شد. پنل تخصصی این همایش با حضور نمایندگان وزارت …
صادرات ایران به هند افزایش یافت
الف / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات ایران به هند افزایش یافت
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند رقم مراودات تجاری نفتی و غیر نفتی دو کشور را بین ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: صادرات ایران به هند در تزاز دو کشور تا حدی افزایش پیدا کرده، در حوزه نفت روند کلا کاهشی بوده است اما واردات بیشتر شده چون وصول مطالبات باید انجام شود.
  ایران و هند  صادرات ایران
صادرات به هند افزایش یافت / صادرکنندگان بیشتر ارز خود را استفاده می‌کنند
ارانیکو / ۱۴ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات به هند افزایش یافت / صادرکنندگان بیشتر ارز خود را استفاده می‌کنند
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند رقم مراودات تجاری نفتی و غیر نفتی دو کشور را بین 12 تا 15 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: البته بعد از درگیری‌های اخیر روند به سمت کاهشی بوده است.
محدودیتی برای دسترسی به روبل برای تجارت با روسیه وجود ندارد
رویداد 24 / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
محدودیتی برای دسترسی به روبل برای تجارت با روسیه وجود ندارد
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: فعالان اقتصادی برای فعالیت تجاری در بازار روسیه به هر میزان روبل نیاز داشته باشند بانک مرکزی در اختیار آنان قرار می دهد.
  روابط اقتصادی  اتاق بازرگانی  فعالان اقتصادی روسیه  غلامرضا عشریه
روزنامه ابتکار / ۲۶ ساعت قبل / ...
ارز در خارج از کشور تحویل داده شود
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: به جای بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، دولت می‌تواند این ارز را در کشور مقصد صادراتی از فعالان بخش خصوصی تحویل بگیرد.به گزارش ایسنا، با کاهش فروش نفت تحت تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی دولت آمریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران، صادرات غیرنفتی یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی بوده که در چارچوب آن نیازهای ارزی پاسخ داده شده است، راهی که با محوریت بخش خصوصی برقرار مانده و حالا فعالان این حوزه پیشنهادی جدید به دولت ارائه کرده‌اند.هرچند از ماه‌های ابتدایی سال گذشته، اختلاف نظرهایی میان صادرکنندگان و بانک مرکزی در نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور وجود داشت اما در‌نهایت دستورالعملی که این بانک در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۷ نهایی کرد، دو طرف را به یک برنامه قابل …
روزنامه ابتکار / ۲۶ ساعت قبل / ...
وزارتخانه‌ها خریدهای تضمینی خود را از بورس انجام دهند
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق ایران معتقد است اگر وزارتخانه‌ها کلیه خریدهای خارجی و تضمینی خود را از کانال بورس انجام دهند، آن زمان اقتصاد کشور شفاف خواهد شد.به گزارش ایرنا، غلامعلی فارغی افزود: وقتی تمام خرید و فروش‌های داخلی و خارجی از طریق مزایده‌ها و مناقصه‌های محدود در داخل انجام می‌شود و خرید اینترنتی در بازار ساماندهی نمی‌شود، طبیعی است که اقتصاد شفافی نداریم اما اگر وزارتخانه‌ها کلیه خریدهای تضمینی و خریدهای خارجی خود را از کانال بورس انجام دهند، آن زمان همه چیز شفاف می‌شود. هدف بورس طبق وظیفه ذاتی آن شفاف‌سازی و به عبارتی شفافیت در قیمت و کشف قیمت‌های واقعی است و اگر محدودیتی وجود نداشته باشد، بورس کالا با کارایی بالا به عنوان یک مرکز یا بازار کشف قیمت، وظیفه خود را به خوبی در اقتصاد انجام …
دنیای اقتصاد / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
انتخاب درستکار به‌عنوان مدیر روابط عمومی بانک آینده
علی درستکار به‌عنوان مدیر روابط عمومی بانک آینده انتخاب شد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، وی پیش از این ریاست اداره روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران را برعهده داشت.
مرکز پشتیبانی تجاری روسیه در ایران راه‌اندازی شد
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
مرکز پشتیبانی تجاری روسیه در ایران راه‌اندازی شد
نشست روز اقتصاد روسیه به‌منظور بررسی زمینه‌های همکاری ایران و فدراسیون روسیه با حضور رئیس نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار شد.
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
پیگیری ساز و کار بانکی مشترک ایران و روسیه
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اعلام کرد که دو طرف به منظور افزایش سطح همکاری‌های تجاری مشترک، به دنبال رسیدن…
  استفاده از ظرفیت  اقتصاد  ایران و روسیه  دلار  مشکلات
معاون اتاق بازرگانی ایران: پرداخت کمک معیشتی بیانگر وجود اشکال در اقتصاد است
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
معاون اتاق بازرگانی ایران: پرداخت کمک معیشتی بیانگر وجود اشکال در اقتصاد است
شیراز- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اینکه ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شوند بیانگر وجود اشکال در اقتصاد کشور است.
  اتاق بازرگانی ایران  وزارت صنعت معدن و تجارت  شیراز  صادرات غیر نفتی  فارس
پنج دهک درآمدی در ایران به یارانه و کمک معیشتی نیاز ندارند
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
پنج دهک درآمدی در ایران به یارانه و کمک معیشتی نیاز ندارند
رییس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر موضوع اخذ مالیات به صورت جدی و ساختاری دیده نشود، به طور قطع ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم در یک بودجه یک‌ساله‌ منابع مالیاتی با عدالت مالیاتی محقق شود.
  لایحه بودجه  بودجه  سازمان برنامه و بودجه  کسری بودجه  بودجه 98  بودجه 99  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  بانک مرکزی
بسته‌ معیشتی نشانه‌ی مشکل اقتصادی است نه مایه افتخار
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
بسته‌ معیشتی نشانه‌ی مشکل اقتصادی است نه مایه افتخار
معاون امور حقوقی و مجلس اتاق بازرگانی ایران گفت: وجود نیروهای برخوردار و توانمند، موقعیت و منابع ایران از ایران یک طلای سبز ساخته است اما وقتی افتخار می‌کنیم که به ٦٠ میلیون نفر بسته معیشتی می‌دهیم، باید بپذیریم که اقتصاد مملکت مشکل دارد.
  استانی-اقتصادی  صادرکنندگان  یارانه  فارس  صداو سیما
خط جدید کشتیرانی لازمه توسعه مراودات تجاری ایران و قطر است
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
خط جدید کشتیرانی لازمه توسعه مراودات تجاری ایران و قطر است
بوشهر-ایرنا- نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر گفت: رونق مراودات تجاری ایران و قطر بویژه در حوزه‏‌های صادرات و گردشگری نیاز مبرم به فعال شدن کشتی گراند فری در مسیر بوشهر- قطر دارد.
  بوشهر  قطر  اتاق بازرگانی ایران  جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
اعتماد عمومی، جوهره حکمرانی خوب است
دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران روز گذشته (سه‌شنبه) در ساختمان مرکزی این اتاق برگزار شد. به رسم سایر جلسات، این نشست نیز یک مهمان دولتی داشت و دیروز غلامحسین سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی با حضور در جمع نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به ارایه گزارش پرداخت. در این نشست مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران از اهمیت حفظ و ترمیم اعتماد عمومی سخن گفت و سلیمانی نیز خبر از آن داد که در صورت موافقت شورای نگهبان سال آینده تمام واحدهای مسکونی و تجاری کشور در برابر حوادث طبیعی بیمه خواهند شد. حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در آسمان ایران و تاخیر چندروزه‌ای که در اعلام علت واقعی این حادثه صورت گرفت، فضای کشور را در روزهای گذشته تحت‌تاثیر خود قرار داده و جلسه اتاق بازرگانی …
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
پیشنهاد تأسیس صندوق مشترک و راه‌اندازی سیستم تهاتر با سنگاپور
نشست معارفه کمیته مشترک بازرگانی ایران و سنگاپور در اتاق ایران برگزار شد.
  ایران  تجارت  خودرو  معارفه  وزارت امور خارجه
رابطه معکوس تجارت با سیاست در ایران
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
رابطه معکوس تجارت با سیاست در ایران
نشست مشترک روسای اتاق‌ها و کمیته‌های مشترک بازرگانی با عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد. رئیس اتاق ایران در این دیدار گفت: تجارت و سیاست دو مقوله جدا از هم هستند و راه توسعه سیاست تجارت است که متاسفانه این مهم در ایران بالعکس است.
ارقام نجومی در معامله مجوزها
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
ارقام نجومی در معامله مجوزها
نماینده وزارت اقتصاد با اعلام اینکه به‌هم‌ریختگی و عدم یکپارچگی نظام مجوزدهی یکی از آسیب‌های جدی محیط کسب‌وکار ایران است، نخستین گزارش درباره ارقام خرید و فروش مجوزها در کشور را منتشر کرد. گزارش رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد در نشست اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد مجوزها با رقم‌های نجومی داد و ستد می‌شود. به گفته این مسوول دولتی در این بازار مجوزها بسته به کسب‌وکار از چندین میلیون تا یک میلیارد تومان معامله شده است. در این گزارش همچنین سود ماهانه برخی از صنوف نیز اعلام شده است. ارزیابی‌های وزارت اقتصاد حاکی از این است که تا سال 93 تعداد عناوین مجوزهای کشور نامشخص بود؛ اما تا سال 95 تعداد 2هزار و 111 عنوان مجوز در کشور شناسایی شد که این میزان در حال حاضر به هزار …
جزییات جلسه رییس کل با روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی
رویداد 24 / ۴ روز قبل / اقتصادی
جزییات جلسه رییس کل با روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان درباره نشست روسای اتاق‌های بازرگانی مشترک بادکتر همتی گفت:در این نشست درباره مسائل ارزی، بدهی دولت به بانک‌ها و سرکشی سازمان مالیاتی به حساب تولیدکنندگان بحث شد.
  عباسعلی قصایی  اتاق بزارگانی ایران و آلمان  بانک مرکزی  مدیریت بازار ارز
برای حل مشکلات به اعتماد ملی نیاز داریم
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
برای حل مشکلات به اعتماد ملی نیاز داریم
رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایطی که اقتصاد ایران با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کند، بازگشت به اعتماد ملی و استفاده از سرمایه‌های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد.
  اقتصاد  سقوط هواپیمای اوکراینی  اتاق بازرگانی تهران
ترک استریم رقیب صادرات گاز ایران نیست
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
ترک استریم رقیب صادرات گاز ایران نیست
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است قرارداد ترک استریم به سه علت نمی‌تواند رقیبی برای صادرات گاز کشور باشد: اول به این دلیل که برای ترکیه صرف نمی‌کند با قطع خط لوله ایران، گاز روسیه را جایگزین کند. دوم اینکه ایران اهدافی مبنی‌بر صادرات گاز به اروپا را نتوانسته به مرحله اجرا برساند و سوم اینکه مصرف گاز در دنیا همواره رو به افزایش است.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
باید نگاه به کارآفرینان تغییر کند
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید نگاه غلطی که در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان وجود داشته، باعث شده همواره به آنها با سوء‌ظن نگاه شود؛ در حالی که بسیاری از آنها بدون رانت و فساد کار خود را انجام داده‌اند و امیدوار بوده‌اند که این صدا به گوش مسئولان برسد.به گزارش ایسنا، مسعود خوانساری امروز در مراسم «امین‌الضرب» اظهار کرد: اگر حاکمیت در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان نگاه مثبتی داشت، امروز شرایط اقتصادی ایران متفاوت بود. چرا ما هیچ موزه‌ای برای کارآفرینی نداریم؟ چرا هیچ کتاب درسی از کارآفرینان نام نمی‌برد؟وی ادامه داد: موضوع دیگری که بسیار مهم است، رابطه کارآفرینان با فساد و رانتی است که در اقتصاد ایران وجود دارد. در شرایطی که ما هر روز از فساد می‌شنویم باید این سوال را بپرسیم که چند درصد از …
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
مدیر جدید طرح و برنامه اتاق ایران منصوب شد
رئیس اتاق بازرگانی ایران طی حکمی علی چاغروند را به سمت مدیر طرح و برنامه اتاق ایران منصوب کرد. براساس حکم صادر شده از سوی غلامحسین شافعی، علی چاغروند به سمت مدیر طرح و برنامه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران منصوب شد. در این حکم آمده است: «امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام وظایف محوله با همکاری دبیرکل، معاونان، مدیران و کارکنان اتاق موفق و موید باشید.»
رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ادامه دارد
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ادامه دارد
تهران– ایرنا هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مصوبه‌ای انحلال مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران را اعلام کرد؛ با این حال فعالیت رتبه‌بندی با انحلال این مرکز متوقف نمی‌شود و در این نهاد ادامه خواهد داشت.
  اتاق بازرگانی ایران  سازمان بورس و اوراق بهادار
مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران منحل شد  (+سند)
عصرایران / ۵ روز قبل / اقتصادی
مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران منحل شد (+سند)
پیش از این اتاق بازرگانی درباره کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف به شدت مورد نقد کارشناسان و مسئولان قرار گرفته بود و بعضی ناظران بازار نیز این اقدام اتاق بازرگانی را نیز به کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف بی‌ارتباط نمی‌دانند.
۷۰ درصد تورهای ورودی به ایران لغو شد
شفقنا / ۵ روز قبل / ...
۷۰ درصد تورهای ورودی به ایران لغو شد
شفقنا- عضو اتاق بازرگانی گفت: وقتی کشوری مثل سوئد اجازه نشستن پرواز ایرانی را که مشکلی هم ندارد، نشان دهنده این است که دشمنان ما هماهنگ عمل می‌کنند و از کشورهایی هم که بی‌طرف بودند، یارکشی می‌کنند و این خطرناک است. ایلنا نوشت: علی شریعتی درباره لغو پرواز برخی ایرلاین‌ها به ایران بعد از حادثه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت که […]
  ایران  تورهای ورودی به ایران  گردشگری ایران  لغو تورهای ورودی به ایران
خوانساری: اعتماد عمومی در اقتصاد ایران قربانی شده است
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
خوانساری: اعتماد عمومی در اقتصاد ایران قربانی شده است
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت‌:متأسفانه آنچه در اقتصاد و جامعه ایرانی قربانی شده، گوهر «اعتماد عمومی» است.
آمار‌های اقتصادی که محرمانه شدند!
فرارو / ۵ روز قبل / اقتصادی
آمار‌های اقتصادی که محرمانه شدند!
آمار‌های مربوط به جزییات صادرات غیرنفتی و واردات ایران نیز توسط گمرک طبق روال قبل منتشر نمی‌شود که اخیرا پدرام سلطانی، نائب رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران علت آن از زبان مسوولان احتمال سوءاستفاده دشمنان عنوان کرد بود.
  آمارهای اقتصادی  وزارت اقتصاد
چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌الضرب آغاز شد
فارس / ۵ روز قبل / اقتصادی
چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌الضرب آغاز شد
چهارمین مراسم اعطای نشان امین‌الضرب به همت اتاق بازرگانی ایران برای تقدیر و معرفی کارآفرینان نمونه کشور آغاز شد.
مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران منحل شد/ مجمع عمومی برای اعلام انحلال به زودی برگزار می‌شود
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران منحل شد/ مجمع عمومی برای اعلام انحلال به زودی برگزار می‌شود
هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در مصوبه‌ای، انحلال مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران را اعلام و از مدیرعامل آن درخواست کرد تا هر چه سریعتر مجمع عمومی برای اعلام رسمی انحلال را برگزار کند.
  اتاق بازرگانی ایران  محمد فرهادی  رتبه بندی کارت های بازرگانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
مشخص شدن اولویت‌های صنعتی ایران
یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که پس از پایان یافتن بررسی‌ها درباره اولویت‌های صنعتی کشور در وزارت صمت و اتاق بازرگانی تهران، این اولویت‌ها مشخص شده و دو طرف در این زمینه هم‏نظر هستند.به گزارش ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌هایی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست، اولویت‌بندی حوزه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش توجه و سرمایه‌گذاری در آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در این زمینه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، حوزه صنعت به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه وزارت صمت از چندی قبل بررسی‌های خود برای رسیدن به اولویت‌های صنعتی را آغاز کرده بود، بیان کرد: علاوه بر این اتاق بازرگانی تهران نیز با استفاده از روش‌های علمی بررسی‌های خود را هم عرض با این وزارتخانه شروع کرد و امروز جمع‌بندی …
برنامه جهشی برای توریست‌ درمانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
برنامه جهشی برای توریست‌ درمانی
بازیگران بازار گردشگری سلامت با دعوت از بخش‌های خصوصی و استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه بعد از سال‌ها اختلافات گسترده به میزبانی اتاق بازرگانی ایران گردهم آمدند و برای دستیابی به یک فهم مشترک هم‌مسیر شدند. این بازیگران به منظور گسترش سهم بازار گردشگری سلامت از مجموع بازار گردشگری در جهت جذب توریست‌های درمانی از کشورهای منطقه به ارائه یک برنامه جهشی در حوزه گردشگری سلامتی با همکاری مشترک تمامی بازیگران و بخش خصوصی فعال در این حوزه اقدام کرده‌اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» با ابتکار بخش خصوصی به میزبانی اتاق بازرگانی تمامی اجزا و عناصر حوزه گردشگری سلامت گردهم آمدند تا با تشکیل 4 کمیته و شناخت کامل از ظرفیت‌ها و توانایی‌های این عناصر به‌منظور دستیابی به توسعه و رونق گردشگری سلامت کشور و رسیدن به …
روند صادرات کالا به عراق صعودی شد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
روند صادرات کالا به عراق صعودی شد
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: روند صادرات کالا به عراق در دی‌ماه سال جاری نشان از بهبود وضعیت صادرات…
  ایران و عراق  دلار  دی ماه  عراق  واردات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
اقتصاد ایران از لنز مدیران
نتایج سه دوره شامخ (شاخص مدیران خرید) کل اقتصاد برای اولین بار منتشر شد. اطلاعات مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق بازرگانی ایران نشان می‌دهد شامخ آذر ماه برای کل اقتصاد 22/ 48 واحد محاسبه شده است. بررسی آمارها حاکی از این است که با وجود بهبود وضعیت تولید در بخش صنعت که شامخ آن 93/ 56 واحد محاسبه شده، رکود موجود در سایر بخش‌های اقتصادی از جمله خدمات، ساختمان و خرده‌فروشی موجب شده تا وضعیت کل اقتصاد در آذرماه در حالت رکودی قرار گیرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
انتصاب جدید در اتاق ایران
مظفر علیخانی با حکم محمدرضا رمضانی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران شد. به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی ایران، مظفر علیخانی پیش از این در سمت معاونت فنی و بازرگانی اتاق ایران فعالیت داشت. در ساختار جدید اداری اتاق ایران، معاونت تشکل‌ها و معاونت استان‌ها، ادغام شده‌اند و معاونت جدیدی تشکیل شده است که مظفر علیخانی اداره آن را بر عهده خواهد داشت.
توافق با مسئولان دولتی برای مشارکت اتحادیه‌ها در تنظیم بازارها
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
توافق با مسئولان دولتی برای مشارکت اتحادیه‌ها در تنظیم بازارها
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: با اجرای دقیق توافق انجام شده، تبعات منفی از دخالت دولت در بازار تا حدود زیادی پیشگیری شده و نوید روزهای روشنی برای صنایع کشور با رشد عرضه ها در بورس کالا و تامین نیاز صنایع پایین دست می‌رود.
آمادگی وزارت صمت برای توزیع لاستیک خارج از پیمایش با ثبت سفارش
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
آمادگی وزارت صمت برای توزیع لاستیک خارج از پیمایش با ثبت سفارش
ایلنا: معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست وزیر صمت با اعضای اتاق تعاون ایران گفت: بخش تعاون با تاکیدات وزیر صمت همواره مورد توجه در ستاد تنظیم…
  ایران  تنظیم بازار  گوشت  معاون  وزارت صنعت معدن و تجارت
فعالان اقتصادی، نگران روابط تجاری ایران و عراق نباشند
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
فعالان اقتصادی، نگران روابط تجاری ایران و عراق نباشند
دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اطمینان داد خروج امریکایی‌ها از خاک عراق به توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق خواهد انجامید.
  ایران  ایران و عراق  خاک  عراق  نفت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
ضربه سنگین به بخش خصوصی با قیمت‏گذاری دستوری
رئیس اتاق بازرگانی سنندج می‌گوید که یکی از خواسته‌های اصلی بخش خصوصی کشور این است که روزی برسد که براساس شاخص‌های بازار و ظرفیت‌هایی که عرضه و تقاضا دارد، بتواند تعادل و توازن را در بازار حفظ کند. سیستم اقتصاد کشور دولتی است و قیمت‌گذاری‌های دستوری دولت، از عوامل اصلی به وجود آمدن مشکلات کنونی است؛ زیرا قیمت‌گذاری دستوری، بازار را از ریل رقابت آزاد خارج و به زیان فعالان بخش خصوصی و مصرف‌کنندگان عمل می‌کند.به گزارش ایلنا، سید‏کمال حسینی ادامه داد: تقاضای بخش خصوصی این است که دولت دست از قیمت‌گذاری بردارد و اجازه دهد که بازار خودش را تنظیم کند، در این میان چون قیمت‌گذاری کالاهای مهم تحت کنترل دولت قرار گرفته، نقش عرضه و تقاضا در تعیین قیمت به حاشیه رانده شده است، به‌ویژه آنکه هدف نهایی دولت، کنترل …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
نامه‌نگاری برای تعیین تکلیف متولی لجستیک
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری خواستار تعیین وزارتخانه متولی لجستیک شد. غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه مزبور با اشاره به ناهماهنگی بین دستگاه‌ها، برای روان‌سازی فرآیندهای حمل‌ونقل و مبادلات بازرگانی داخلی و بین‌المللی، خواستار تعیین وزارتخانه متولی لجستیک داخلی و بین‌المللی شد. به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس اتاق ایران در نامه با عنوان «درخواست اتاق بازرگانی جهت تعیین متولی لجستیک و حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی» خطاب به اسحاق جهانگیری آورده است: «در راستای روان‌سازی فرآیندهای حمل‌ونقل و مبادلات بازرگانی داخلی و بین‌المللی، وجود مراکز لجستیک نقش بسزایی در کاهش زمان و نیز هزینه‌های مربوط به فرآیندهای یاد شده را دارا است. در این رابطه ساختارهایی در وزارتخانه‌های …
در انتظار فضای جدید برای تاسیس بانک مشترک با عراق
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
در انتظار فضای جدید برای تاسیس بانک مشترک با عراق
رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: نقش صندوق ضمانت صادرات ضعیف است چون با سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری برای تمام جهان،
  ایران و عراق  جهان  سرمایه  عراق  کویت
منتظر فضای جدید برای تاسیس بانک مشترک با عراق هستیم/ صندوق ضمانت صادارت جایگاه ضعیفی دارد/ صادارت به اقلیم کردستان در حال افزایش است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
منتظر فضای جدید برای تاسیس بانک مشترک با عراق هستیم/ صندوق ضمانت صادارت جایگاه ضعیفی دارد/ صادارت به اقلیم کردستان در حال افزایش است
ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: نقش صندوق ضمانت صادرات ضعیف است چون با سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری برای تمام جهان،…
  جهان  خاک  سرمایه  عراق  اتاق بازرگانی ایران
کشور با FATF به مقابله با تروریسم می‌رود
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
کشور با FATF به مقابله با تروریسم می‌رود
نود و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی روز گذشته با حضور فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، رضا رحمانی ‌وزیر صمت، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران و برخی از اعضا و فعالان اقتصادی و بازرگانی ایران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد
تحلیل نایب رییس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
تحلیل نایب رییس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با وجود آنکه احتمال شکل‌گیری تلاطم‌هایی در بازار بورس وجود دارد اما با توجه به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی‌مدت بودن این تلاطم‌ها وجود ندارد.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
برای تامین چادر مشکی، تولیدکنندگان داخلی باید در اولویت باشند
رییس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران معتقد است که در شرایط فعلی،
  اقتصاد ایران  ایران  تجارت  واردات  وزیر صنعت معدن و تجارت
مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه متخلف باطل شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه متخلف باطل شد
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار آزمون و کالیبراسیون که امروز در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد حفظ حقوق شهروندان در کنار سلامت و ایمنی جامعه را خط قرمز سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد.
  آزمایشگاه  استاندارد
تعرفه واردات لبنیات به کردستان عراق کاهش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
تعرفه واردات لبنیات به کردستان عراق کاهش یافت
سرپرست دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با ابلاغ بخشنامه ای به سازمان های صنعت و اتاق های بازرگانی سراسر کشور از کاهش تعرفه گمرکی واردات محصولات لبنی به کردستان عراق خبر داد.
  لبنیات  اقلیم کردستان عراق  صادرات کالا  محصولات لبنی  تعرفه واردات / گمرک
ماده ۷ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اجرا نشده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ماده ۷ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اجرا نشده است
رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید برخی از قوانین اقتصادی با وجود آنکه مراحل تصویب را پشت سر گذاشته‌اند، در سال‌های گذشته عملا به اجرا نرسیده‌اند و همین امر مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی به وجود آورده است.
  اتاق بازرگانی
قانون بهبود فضای کسب و کار پس از ۷سال اجرایی نشد / برای اجرای قوانین باید التماس کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
قانون بهبود فضای کسب و کار پس از ۷سال اجرایی نشد / برای اجرای قوانین باید التماس کنیم
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه هفت سال از تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار گذشته، اما این قانون تاکنون اجرایی نشده است، گفت: برای اجرای قانون باید التماس کنیم.
  غلامحسین شافعی  اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران  فضای کسب و کار
ضرورت ایجاد بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ضرورت ایجاد بانک اقتصادی مشترک بین ایران و عراق
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج گفت: مسائل اقتصادی بین سنندج و حلبچه از مبادی اتاق‌های بازرگانی دو طرف انجام شود
  ایران و عراق  تجارت  صنایع و معادن  کشاورزی  مسائل اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
واگذاری انتخاب صادرکننده نمونه به اتاق بازرگانی
حسین مدرس‌خیابانی، قائم‌مقام وزیر صمت در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، رسما امور مرتبط با انتخاب صادرکنندگان نمونه سال ١٣٩٩ را به اتاق بازرگانی ایران سپرد.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
شهادت سردا ر سلیمانی باعث همبستگی مردم ایران و عراق شد
عضو اتاق بازرگانی گفت: مردم عراق طرفدار امنیت هستند و از هر کسی که این مقوله را برای آنها فراهم کند
  ایران و عراق  جامعه  دین  عراق  علی شریعتی
تولید باید دانش بنیان و صادرات محور باشد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
تولید باید دانش بنیان و صادرات محور باشد
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و کانادار گفت: ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر دانستن ادبیات تولید است و این ادبیات به معنای آن است که تولید باید دانش بنیان و مبتنی بر صادرات باشد.
بخش خصوصی بیش از تحریم‌های خارجی از خودتحریمی‌ها ضربه خورده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بخش خصوصی بیش از تحریم‌های خارجی از خودتحریمی‌ها ضربه خورده است
تهران- ایرنا - عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و استرالیا با تاکید بر اینکه، بخش خصوصی کشور درحوزه کسب و کار با مشکلات، چالش‌ها، موانع و بروکراسی جدی روبرو است، گفت: بخش خصوصی در کشور بیش از تحریم‌های خارجی از خودتحریمی‌ها، تعدد بروکراسی‌ها و بخشنامه‌های اداری ضربه خورده است.
  کسب و کارهای کوچک دانش بنیان  رونق تولید  اتاق بازرگانی ایران  صادرات غیر نفتی
بازار کالاهای ایرانی گسترش یافته است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بازار کالاهای ایرانی گسترش یافته است
یک عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با افزایش نسبی فعالیت در شهرک‌های صنعتی، آمار اشتغال کشور حفظ شده است.
  اتاق بازرگانی  کالاهای ایرانی  رشد اشتغال
شهادت سردار سلیمانی باعث همبستگی مردم ایران و عراق شد/ فضاسازی علیه کالاهای ایرانی شکست خورد/ وضعیت صادرات به عراق بهتر شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
شهادت سردار سلیمانی باعث همبستگی مردم ایران و عراق شد/ فضاسازی علیه کالاهای ایرانی شکست خورد/ وضعیت صادرات به عراق بهتر شده است
ایلنا: عضو اتاق بازرگانی گفت: مردم عراق طرفدار امنیت هستند و از هر کسی که این مقوله را برای آنها فراهم کند پشتیبانی و حمایت…
  پول  جامعه  دین  عراق  امنیت
در این شرایط حساس، ریزش و خیزش‌ها در بازار سرمایه غیر معمول نیست
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
در این شرایط حساس، ریزش و خیزش‌ها در بازار سرمایه غیر معمول نیست
قانونگذار با همین نگاه، اتاق بازرگانی ایران را یکی از اعضای شورایعالی بورس شناخته تا اطمینان حاصل شود صدای بخش خصوصی بعنوان ذینع اصلی بازار بورس، در تصمیم گیری ها و تنظیم گری ها شنیده می شود؛ اگر فعالان بخش خصوصی نتوانند به ثبات رویه تصمیم گیری و تنظیم گری در بازار بورس اعتماد کنند؛ فعالیت در بازار بی معنا می شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
بازار بورس در انتظار تعادل
گروه بازار و سرمایه - بازار بورس در میان بازارهای اقتصادی، حساسیت بیشتری را به نسبت تحولات و اتفاقات دارد، به همین دلیل است که با هر کنشی اعم از سیاسی، اجتماعی و... تحت تاثیر قرار می‌گیرد و نسبت به آن مسیر حرکتی خود را تغییر می‌دهد.وضعیت بازارهای اقتصادی در جهان متاثر از اخبار و کنش‌های سیاسی‌ و اجتماعی است، این یک اصل در اقتصاد بوده و نمی‌توان منکر آن شد. ناآرامی‌های اجتماعی و عدم اطمینان‌های سیاسی می‌تواند مسیر بازارهای اقتصادی را تغییر دهد. بنابراین در چنین شرایطی، ورود التهاب به هر یک از بخش‌های اقتصادی امری عادی خواهد بود. اتفاقات اخیر فضای اقتصادی جهان را با آشفتگی همراه کرد و بازارهای بین‌المللی را تحت تاثیر خود قرار داد. این در حالی است که از همان ابتدا برخی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که بازارهای …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
توضیح درباره بروز ریزش‌ها و خیزش‌های بورس
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سهامداران باید ریسک‌های منطقی بازار را بپذیرند، گفت: در شرایط حساس بازار سرمایه، بروز ریزش و خیزش ها طبیعی است.
  بورس  رشد شاخص بورس  ریزش بورس
پیام تسلیت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در پی شهادت سردار جهان اسلام
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
پیام تسلیت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در پی شهادت سردار جهان اسلام
در پی شهادت سردار پرافتخار جهان اسلام سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی، اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق پیام تسلیتی صادر کرد.
کولبران اجیر عده‌ای شده‌اند و حداقل سود نصیب‌شان‌ می‌شود/ تامین امنیت کولبران با رسمی شدن معابر مرزی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
کولبران اجیر عده‌ای شده‌اند و حداقل سود نصیب‌شان‌ می‌شود/ تامین امنیت کولبران با رسمی شدن معابر مرزی
رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: کولبری زندگی مردم منطقه را اداره می‌کند هر چند که حداقل سود نصیب کولبران می‌شود و در بخش کولبری لوازم خانگی سود اصلی را تهران نشینان می‌برند. از این رو در ساماندهی کولبری به بحث عدالت توجه جدی خواهد شد.
  انقلاب  ایران و عراق  تامین امنیت  جمهوری اسلامی  قانون
حکمرانی خوب مخالف رفاه مردم نیست
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ / اقتصادی
حکمرانی خوب مخالف رفاه مردم نیست
: بلاتکلیفی کشور در برابر پذیرش یا عدم پذیرش لوایح موسوم به FATF، تبدیل به مهم‌ترین چالش این روزها شده است. این بلاتکلیفی به‌ویژه در حوزه اقتصادی، نگرانی‌های زیادی را از آینده تجارت بین‌المللی و روابط بانکی حتی با دوستان سنتی کشور، ایجاد کرده است. رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین بر این باور است که در صورت عدم پذیرش این لوایح، همکاران بین‌المللی ایران نیز دیگر به معاملات تجاری با کشورمان ادامه نخواهد داد.
میزان مرگ و میر کودکان بر‌اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ / بهداشت و سلامت
میزان مرگ و میر کودکان بر‌اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه
عیسی کلانتری در نشست مشترک اعضای کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از صنعتگران در مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود: ۸۳ درصد آلایندگی کشور دستاورد صنعت خودرویی است که بیش از۶۱ درصد ذرات آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون را که به ‌طور مستقیم وارد سلول‌های خونی انسان می‌شود را شامل می‌شوند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
اخبار
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: تجارت برخی کالاها که کشورهای اوراسیا به آن نیاز ضروری دارند،
  ایران  تجارت  دارو  گمرک  وزیر صنعت معدن و تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
ظرفیت بالای کشورهای همسایه برای صادرات غیرنفتی
یک فعال اقتصادی معتقد است در‌صورتی که مقدمات داخلی لازم برای توسعه صادرات فراهم شود، می‌توان روی توسعه صادرات به کشورهای همسایه حساب ویژه‌ای باز کرد.به گزارش ایسنا، مهدی علیپور اظهار کرد: ما در ماه‌های گذشته توانسته‌ایم میزان صادرات غیرنفتی خود را با وجود تحریم‌ها حفظ کنیم هرچند با توجه به بازار گسترده کشورهای همسایه امکان توسعه فعالیت‌ها در این زمینه وجود دارد.به گفته وی، کشورهای همسایه ایران رقم قابل توجهی واردات کالا دارند که ایران می‌تواند سهم خود را از این بازار افزایش دهد، اما این موضوع منوط به اصلاح برخی سیاست‌ها و سرعت بخشیدن به تحولات اقتصادی خواهد بود.عضو سابق اتاق بازرگانی ایران همچنین با اشاره به برخی محدودیت‌های صادراتی که در ماه‌های گذشته برای برخی از تولیدکنندگان ایجاد شده توضیح …
آخرین وضعیت تجارت ایران با اوراسیا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
آخرین وضعیت تجارت ایران با اوراسیا
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: تجارت برخی کالاها که کشورهای اوراسیا به آن نیاز ضروری دارند، بسیار روان شده و حجم مبادله آنها نسبت به گذشته در حال افزایش است، اما روند تجارت کالاهای دیگر همچنان کُند است.
رخت شهادت برازنده‌ تن حاج قاسم سلیمانی بود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
رخت شهادت برازنده‌ تن حاج قاسم سلیمانی بود
رئیس اتاق بازرگانی تهران، در واکنشی به شهادت سردار قاسم سلیمانی نوشت: رخت شهادت، برازنده‌ تن حاج قاسم سلیمانی، سردار ایران و اسلام بود.
  مسعود خوانساری  اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران  سردار سلیمانی
دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به ارزیابی عملکرد اعضا بپردازد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به ارزیابی عملکرد اعضا بپردازد
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در خواست بنده این است که دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به ارزیابی عملکرد اعضا بپردازد تا به واسطه آن میزان حضور و اثرگذاری اعضا مشخص گردد زیرا در حال حاضر وجود یا عدم وجود برخی اعضا تفاوتی با یکدیگر ندارد و این افراد باید جایگزین افراد اثرگذار شوند.
  استانی-اقتصادی  شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی
ببینید | راهکار جالب مدرس آلمانی برای دور زدن تحریم‌های مالی آمریکا علیه ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فیلم
ببینید | راهکار جالب مدرس آلمانی برای دور زدن تحریم‌های مالی آمریکا علیه ایران
در راستای سیاستهای توسعه فعالیتهای اقتصادی در حوزه بین الملل و ارائه راهکارهای مدیریتی کارآمد، برای برون رفت از تحریمهای اعمال شده بر فعالیتهای شرکتها و بازرگانان ایرانی، نخستین دوره تخصصی «مالی و بانکی» با حضور MR.Hein Wolfgang Heinrich Johannes، استاد مطرح از مؤسسه Manager InstiTUT آلمان26 و 27 آذر ماه 98 ،به همت موسسه فرهنگی و هنری عصرگفتگوی قلم، در محل اتاق بازرگانی وصنایع ایران و آلمان برگزار شد. در این سمینار آموزشی، پیرامون حسابداری مالی و عملیاتی سیستم های KPI برای کنترل سودآوری ،ابزارهای مدیریت در زمینه مدیریت مالی ، کنترل مالی سالیانه ، مدیریت بحران و ریسک در مشاغل عملیاتی صحبت شد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال بر اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر کشور ترکیه است/ ۸۱ درصد موتورسیکلت‌های کشور اسقاطی هستند/ هر موتور سیکلت به اندازه هشت خودرو سمند آلودگی تولید می‌کند و با این شرایط چه انتظاری برای داشتن هوای پاک داریم؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
رییس سازمان حفاظت محیط زیست: میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال بر اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر کشور ترکیه است/ ۸۱ درصد موتورسیکلت‌های کشور اسقاطی هستند/ هر موتور سیکلت به اندازه هشت خودرو سمند آلودگی …
عیسی کلانتری در نشست مشترک اعضای کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از صنعتگران در مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود:۸۳ درصد آلایندگی کشور دستاورد صنعت خودرویی است که بیش از۶۱ درصد ذرات آلاینده کمتر از ۲.۵میکرون را که به‌طور مستقیم وارد سلول‌های خونی انسان می شود را شامل می شوند.
کشاورزی ایران اتاق ندارد!
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
کشاورزی ایران اتاق ندارد!
در حالی که کشاورزی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی کشورمان تلقی می‌شود اما هنوز این حوزه نتوانسته مانند سایر کشورهای دارای بازرگانی کشاورزی، صاحب اتاق کشاورزی مستقل باشد.
کدام صادرکنندگان از بازگشت ارز در سال ۹۹ معاف می‌شوند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
کدام صادرکنندگان از بازگشت ارز در سال ۹۹ معاف می‌شوند؟
ایرنا نوشت: رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران خبر داد که کمیسیون تلفیق بودجه با معاف شدن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی و بخش کشاورزی از بازگشت ارز حاصل از صادرات موافقت کرده است.
  نرخ ارز  تجارت  بانک مرکزی