شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
اختلافات شیعه و سنی
یادداشت| سپهبد شهید سلیمانی و راهبردهای امنیت ساز منطقه‌ای
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فرهنگی و هنری
یادداشت| سپهبد شهید سلیمانی و راهبردهای امنیت ساز منطقه‌ای
دومین راهبرد امنیت ساز شهید سلیمانی، خنثی سازی عملیات روانی بزرگ و القای توطئه اختلاف تراشی بین شیعیان و اهل سنت و در نهایت جلوگیری از تبدیل شدن منازعات منطقه به اختلافات مذهبی و تبدیل شدن آن به جنگ شیعه و سنی بود.
در بررسی اسناد اطلاعاتی فاش شده ایرانی: خاورمیانه تنها شیعه و سنی نیست
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سیاسی
در بررسی اسناد اطلاعاتی فاش شده ایرانی: خاورمیانه تنها شیعه و سنی نیست
خاورمیانه از لبنان گرفته تا ایران بار دیگر شاهد دور جدیدی از اعتراض های مردمی است که عوامل متعددی در شکل گیری آنها نقش داشته است؛ اما این مرتبه، اختلافات متداول اهل سنت و شیعه که در دهه های گذشته عامل برخی از دیگر درگیری ها در منطقه بوده، در این ناآرامی ها نقشی ندارد. این کاهش درگیری های مذهبی-فرقه ای نشان می دهند که تقسیم خاورمیانه به بلوک های مذهبی یک دیدگاه ساده انگارانه است...
  خاورمیانه  شیعه و سنی  اختلافات شیعه و سنی  روابط ایران و ترکیه  رقابت ایران و عربستان  اخوان المسلمین  سپاه پاسداران
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
ویدئو/ پیام حضرت آیت الله سبحانی به مناسبت هفته وحدت
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی به مناسبت میلاد رسول گرامی اسلام و هفته وحدت اسلامی پیامی را به مرکز اسلامی لندن ارسال کرد. این مرجع تقلید در این پیام ویدیویی که به زبان عربی می باشد، بر ضرورت تمسک به مشترکات و ترک اختلافات بین شیعه و سنی تاکید کردند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
سندی از تاکید امام خمینی (ره) بر وحدت شیعه و سنی در سال ۵۷
در گزارشی به ساواک در سال ۱۳۵۷، درباره تاکید امام خمینی به وحدت شیعه و سنی در دیدار با نماینده جلال طالبانی آمده است: [امام] به وی اظهار داشته که شیعه و سنی همه مسلمان و برادر هستند و اختلافات موجود بایستی از میان برداشته شود و اتحادی مابین آنان به وجود آید.
اتحاد؛ خط قرمز شیعه و سنی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / سیاسی
اتحاد؛ خط قرمز شیعه و سنی
پر ثمر بودن مبارزات رهبر فقید انقلاب اسلامی آن هم فراتر از باور و انتظار دشمنان، موجب شعله‌ور شدن خشم و نفرت و کینه دشنان نظام نوپای جمهوری اسلامی شد و دشمن زخم خورده از ده‌ها و صدها روش استفاده کرد تا شاید بتواند به اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب و شهروندان آریایی ضربه بزند و به خیال خود ریشه این نظام نوپا را در همان ابتدای انقلاب، بَر کند. هر حُقه و حیله‌ای در آستین داشت، به کار برد اما ذکاوت و درایت مثال زدنی بنیانگذار انقلاب اسلامی و حفظ وحدت بین شیعه و سنی موجب عقیم ماندن فتنه‌ها و دشمنی‌ها، ناکامی در تعمیق شکاف بین فرق اسلامی و شکست در دامن زدن به اختلافات قومی و قبیه‌ای شد.
  برگزیده‌ها  هفته وحدت  وحدت شیعه و سنی  امام خمینی (ره)