پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
ارزش ریال
۵۴ دقیقه قبل / بورس اوراق بهادار تهران / بورس ایران
بورس ایران در دوره بایدن چه وضعی خواهد داشت؟
به گزارش ایسنا، خبرگزاری قطری الجزیره نوشت: وضعیت اقتصادی جهان از سال ۲۰۱۹ رو به وخامت رفت و شیوع کرونا نیز شرایط را بدتر کرد. از آن زمان شماری از مقامات ایرانی مردم را تشویق کردند تا در بازار بورس سرمایه گذاری کنند. با تشدید فشارهای آمریکا و کاهش ارزش ریال، بسیاری از مردم با هدف حفظ ارزش دارایی های خود وارد بازار بورس شدند. دولت ایران از ماه می ۲۰۲۰ بخشی از سهام شرکت های دولتی را در بازار عرضه کرد که استقبال خوبی از آنها شد و شاخص بورس تهران برای نخستین بار از یک میلیون واحد گذشت و کمی پس از ان نیز کانال دو میلیون واحدی را پشت سر گذاشت. 
۳۵ ساعت قبل
یک‌- هیچ به‌نفع جنگل‌خواران
سینا قنبرپور | به ‌نظر می‌رسد طرحی که 22 نفر از نمایندگان مجلس تحت عنوان «فهرست قوانین و احکام منسوخ در حوزه محیط زیست» پیشنهاد کرده بودند و مجلس یازدهم در تاریخ 18 شهریور امسال آن را به تصویب رسانده، فاجعه‌ای بزرگ رقم زده باشد. بر اساس قانون مصوب مجلس یازدهم که یک ماده واحده و جدولی به پیوست دارد که 119 ردیف آن موارد منسوخ شده را برشمرده است. در ردیف 52 آن تبصره 4 ماده 31 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع منسوخ اعلام شده است. نسخ این بخش از قانون به بستری تبدیل شده است که عملا طی آن می‌توان اراضی تحت حفاظت سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها را به غیر واگذار کرد. این نکته را وقتی می‌توان بیشتر لمس کرد که بدانیم اراضی جنگلی جلگه‌ای …
جزییات حکم محکومیت مهدی جهانگیری
۴۶ ساعت قبل
جزییات حکم محکومیت مهدی جهانگیری
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه گفت: آقای مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه ای ارز به مبلغ  ۶۰۷ هزار و ۱۰۰ یورو و همچنین  ۱۰۸ هزار دلار و  با ارزش ریالی ۲۶ میلیارد و ۸۲۱ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال به لحاظ انتقال ارز به صورت غیرقانونی به خارج از کشور به…
۲ روز قبل
اقتصاد ایران بعد از ترامپ کجا می‌رود؟
بازار ارز ایران هدف اصلی کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ بود، اما حالا با رفتن ترامپ شرایط عوض شده است. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به تحلیل تاثیرات ترامپ بر اقتصاد ایران پرداخت. مشروح این گزارش در ادامه آمده است: ایران تازه داشت از مزایای اقتصادی جهانی بهره‌مند می‌شد که ترامپ از برجام خارج شد و با اعمال تحریم‌های سخت، این کشور را به چالش کشید. جو بایدن که چهارشنبه هفته گذشته به عنوان چهل و ششمین رییس‌جمهور امریکا سوگند یاد کرد برخی از تصمیمات جنجالی ترامپ را ملغی ساخته است از جمله بازگشت به توافق اقلیمی پاریس و اتخاذ رویکرد مهاجرتی متضاد با ترامپ. او همچنین وعده داده است ارتباط با ایران را مجددا برقرار کند و برخی از معماران توافق هسته‌ای را در سمت‌های کلیدی منصوب …
یادداشت| جناب اشرف غنی! امضا کنید؛ هزینه‌های دلاری مهاجرین افغانستانی کمرشکن است
۲ روز قبل / مهاجرین افغانستانی / اخبار "افغانستان"
یادداشت| جناب اشرف غنی! امضا کنید؛ هزینه‌های دلاری مهاجرین افغانستانی کمرشکن است
این روزها، «کرونا» می‌تازد و بر رنج چهل ساله مهاجرین افغان نیز افزوده شده است، کسانی که بیش از ۴ دهه طعم تلخ آوارگی، جنگ و درد را چشیده‌اند، حالا مجبورند که با کاهش ارزش ریال، هزینه‌های کنسولی ناقص دولت افغانستان را نیز به دلار بپردازند.
کشف هزاران دستگاه ماینر در تهران
۲ روز قبل / بیت کوین / ارز دیجیتال
کشف هزاران دستگاه ماینر در تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از شناسائی محل دپو و نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال (ماینر) و کشف ۶۹۸۴ دستگاه ماینر، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های کشف شده را ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند.
اهدای بیش از ۳ میلیارد ریال کتاب در کهگیلویه و بویراحمد
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کهگیلویه و بویراحمد / اهدای کتاب / فرهنگ و ارشاد اسلامی
اهدای بیش از ۳ میلیارد ریال کتاب در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از اهدای کتاب، با بیش از ۳ میلیارد ارزش ریالی در سال جاری در استان خبر داد.
چهار سال بحران ویرانگر؛ تحریم‌های ترامپ با اقتصاد ایران چه کرد؟
۳ روز قبل
چهار سال بحران ویرانگر؛ تحریم‌های ترامپ با اقتصاد ایران چه کرد؟
ریال ایران ۸۰ درصد از ارزش خود را در برابر دلار در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ از دست داد. در واقع، بیش‌ترین ضرر حاصل از کارزار "فشار حداکثری" دوره ترامپ به ریال وارد شد. این موضوع باعث افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم در ایران شد و میلیون خانواده ایرانی فقیرتر شدند. تلاش‌ها برای ایجاد ثبات در نرخ ارز و کنترل بازار نتیجه معکوس داشت و به دلیل عرضه ارز در بازار سیاه ارزش ریال بیش از پیش کاهش یافت.
۴ روز قبل
بیش از 1145 میلیارد ریال از اراضی دولتی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، سرهنگ حسین مهدوی نژاد فرمانده یگان حفاظت از اراضی این اداره کل گفت: در دیماه 99 بیش از 53 مورد رفع تصرف فوری داشته ایم که مساحت آن 461300متر مربع بوده است.فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده 1145 میلیارد ریال می باشد.وی اذعان داشت: تعداد احکام اجرا شده قضایی که با صدور حکم اجرا شده 5 مورد بوده است و مساحت اراضی که با رای قوه قضائیه باز پس گرفته شده 47 هزار متر مربع است.سرهنگ مهدوی نژاد افزود: ارزش ریالی اراضی که با رای قوه قضائیه باز پس گرفته شد 95 میلیارد ریال می باشد.وی تصریح کرد: یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی …
ارزش تولیدات بخش کشاورزی لرستان چقدر است؟
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / وزارت جهاد کشاورزی / گندم / لرستان
ارزش تولیدات بخش کشاورزی لرستان چقدر است؟
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ارزش ریالی تولیدات بخش کشاورزی استان ٧۰۰۰ میلیارد تومان است.
۵ روز قبل / ایران / بانک مرکزی / دلار / رشد / مد
نوسان قیمت سکه در کانال ۱۰ میلیون تومانی
ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح خود طی پنج ماه اخیر رسید.در معاملات روز چهارشنبه نرخ برابری هر دلار به 22 هزار و 800 تومان در بازار آزاد رسید و نسبت به دو هفته قبل رشد 17 درصدی نشان داد.
۵ روز قبل
ایران به‌دنبال تصاحب بازارهای جدید عراق
یک خبرگزاری آمریکایی نوشت: هر سال هزاران زائر ایرانی از شهرهای نجف و کربلا دیدن می‌کنند که در تقویت درآمدهای ارزی گردشگری عراق نقش بسزایی دارد. روزانه حدود ۱۰۰ کامیون ایرانی حامل تجهیزات و مصالح ساختمانی، موادغذایی و دارو راهی عراق می‌شوند. به گزارش «ایسنا» به نقل از آسوشیتدپرس، در شمال عراق مراکز خریدی وجود دارد که در آن فرش‌های دستبافت ایرانی به چشم می‌خورد. یک نمایشگاه‌دار فرش ایرانی در این رابطه می‌گوید: با توجه به کاهش ارزش ریال از نظر مالی به نفع ما است که محصولاتمان را در اینجا عرضه کنیم. پولی که دریافت می‌کنیم چه دلار باشد و چه دینار عراق از ریال باارزش‌تر است. به نوشته این خبرگزاری آمریکایی، ۲۴کسب و کار ایرانی از ۱۵ شهر این کشور نمایشگاهی را در شهر دهوک در کردستان عراق برگزار کردند. …
ارزش پولی ملی چگونه تقویت می‌شود؟
۵ روز قبل
ارزش پولی ملی چگونه تقویت می‌شود؟
حاجی بابا رئیس کمیسیون بازار و پول سرمایه اتاق بازرگانی ایران گفت: امکان تقویت ارزش پول ملی با تک رقمی شدن تورم به وجود می‌آید و اقتصاد تعیین می‌کند که ارزش ریال در برابر دلار چه میزان باشد.
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
ارزش ریال بالا رفت
به گفته بلومبرگ روی کار آمدن دولت بایدن باعث امیدواری بیشتر معامله گران به آینده شده است.
ارزش ریال در مقابل دلار با افزایش مواجه بوده است
۱۳۹۹/۱۱/۰۲ / دلار آمریکا / ایران آمریکا
ارزش ریال در مقابل دلار با افزایش مواجه بوده است
ایلنا: یک کارشناس مالی بر افزایش ارزش ریال در مقابل دلار تاکید کرد.
تقویت ریال ایران در برابر دلار به روایت بلومبرگ
۱۳۹۹/۱۱/۰۲ / دلار / برجام / کره‌ جنوبی / جو بایدن / ایران
تقویت ریال ایران در برابر دلار به روایت بلومبرگ
تهران – ایرنا – خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی نوشت که ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح خود طی پنج ماه اخیر رسید.
بلومبرگ: ارزش ریال مقابل دلار ظرف دو هفته ۱۷ درصد بالا رفت
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
بلومبرگ: ارزش ریال مقابل دلار ظرف دو هفته ۱۷ درصد بالا رفت
خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وقایع بازار ارز ایران پرداخت و نوشت: روی کار آمدن دولت بایدن در آمریکا که یکی از شعارهای کمپین انتخاباتی اش بازگشت به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران بوده است، باعث شد تا ارزش ریال در بازار ارز ایران به بالاترین سطح خود طی پنج ماه اخیر برسد.
عدم بازگشت ارز، صدرنشین پرونده‌های قاچاق
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
عدم بازگشت ارز، صدرنشین پرونده‌های قاچاق
در پرونده‌های متشکله حاصل از اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه، بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط با عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات با بیش از دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، لوازم یدکی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان و سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۸۴۵ میلیون تومان بوده است.
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
رشد ۴۳ درصدی پرداخت تسهیلات در بانک مسکن
مدیر عامل بانک مسکن از رشد ۴۳ درصدی تسهیلات پرداختی طی ۹ ماه اول امسال خبر داد.محمود شایان در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن اعلام کرد: موفق شدیم طی 9 ماهه اول امسال بیش از یک میلیون و 470 هزار فقره انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان به متقاضیان پرداخت کنیم که ارزش کل این تسهیلات نزدیک به 25 هزار و 780 میلیارد تومان بوده است.مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: میزان تسهیلات پرداخت شده از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه به لحاظ ارزش ریالی رشد 43 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 98 از خود نشان میدهد.مدیر عامل بانک مسکن مهمترین جزء از سبد تسهیلات ارایه شده به مشتریان طی 9 ماه اول امسال را تسهیلات ساخت مسکن معرفی کرد و افزود: در این مدت برای ساخت 44 هزار و 297 واحد مسکونی در شهرهای مختلف کشور تسهیلات …
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
خروج مهاجران افغانستانی از ایران / چرا افغانستانی‌ها از ایران رفتند؟
براساس آمارها رکورد بیشترین بازگشت مهاجران افغانستانی فاقد مدرک از ایران در سال ۲۰۲۰ شکسته شده است. برخی از کارشناسان سقوط ارزش ریال و شرایط بازار کار را از علل بازگشت آنها می‌دانند.
رشد ۸۶ درصدی فروش شکلات در ایران| ارزش ۵۲ میلیارد دلاری شکلات تلخ
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
رشد ۸۶ درصدی فروش شکلات در ایران| ارزش ۵۲ میلیارد دلاری شکلات تلخ
داده های آماری جهانی نشان میدهد میزان فروش شکلات در ایران از نظر ارزش ریالی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ به میزان ۸۶ درصد رشد داشته است.
استخراج بیت‌کوین در ایران در دست چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / بیت کوین / ارز دیجیتال
استخراج بیت‌کوین در ایران در دست چه کسانی است؟
با توجه به پایین بودن هزینه برق در کشور و همچنین پایین بودن ارزش ریال در برابر دلار آمریکا تمایل سرمایه‌گذاران خارجی هر لحظه برای سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ ایران افزایش می‌یابد و در این بین، اما ادعا‌هایی مطرح است که قطعی‌های اخیر برق و آلودگی هوای ناشی از آن در نتیجه گسترش بیت کوین کشور است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / بیت کوین / ارز دیجیتال / ارز دیجیتالی / چین / ایران و چین / دلار / آسیا / آلودگی هوا / برق / نیروگاه برق
تقاضای اتباع آسیای میانه و چینی‌ها برای استخراج بیت‌کوین در ایران
با توجه به پایین بودن هزینه برق در کشور و همچنین پایین بودن ارزش ریال در برابر دلار آمریکا تمایل سرمایه گذاران خارجی هر لحظه برای سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ ایران افزایش می‌یابد و در این بین اما ادعاهایی مطرح است که قطعی‌های اخیر برق و آلودگی هوای ناشی از آن در نتیجه گسترش صنعت ماینینگ کشور است.
ارزش ریالی تولیدات عشایر لرستان حدود یک هزار میلیارد تومان است
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / استانی-اقتصادی / عشایر / جامعه عشایری / اقتصاد مقاومتی / لرستان
ارزش ریالی تولیدات عشایر لرستان حدود یک هزار میلیارد تومان است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: جامعه عشایر با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند که ارزش ریالی تولیدات آن‌ها سالانه یک هزار میلیارد تومان است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برای ۱۱۰ هزار مشترک سیستان و بلوچستان
زاهدان- خبرنگار ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۰ هزار مشترک خانگی کم مصرف این استان در دوره قرائت آبان و آذر ماه سالجاری از تخفیف ۱۰۰ درصدی صورتحساب برق برخوردار شدند. خلیل عوض زاده اظهار داشت: ۴۰ هزار و ۵۲۱ مشترک شهری و ۶۹ هزار و ۶۲۵ مشترک روستایی از تخفیف ۱۰۰ درصدی صورتحساب برق برخوردار شدند. وی با بیان اینکه در طرح برق امید مشترکان برق خانگی به سه دسته پر مصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم می شوند تصریح کرد: ۲۶۰ هزار مشترک سیستان و بلوچستان در دسته پر مصرف و ۲۸۵ هزار مشترک این استان در دسته خوش مصرف قرار دارند که این مشترکین با رعایت الگوی مصرف بهینه برق می توانند در گروه کم مصرف قرار گیرند. مدیر عامل …
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
انهدام پاتوق مالخران و سارقان در تهران
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام پاتوقی که از سوی مالخران و مواد فروشان به محلی برای رفت و آمد سارقان و افراد معتاد بدل شده بود، خبر داد.سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: مدتی قبل خبر سرقت از یک مغازه صافکاری در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد که درپی آن تیمی از ماموران کلانتری در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.وی با اشاره به تحقیقات ماموران در این پرونده اظهار کرد: در جریان تحقیقات انجام شده، ماموران از طریق شیوه و شگردهای پلیسی به هویت یکی از سارقان پی برده و با مراجعه به بانک اطلاعاتی افراد سابقه‌دار اقدام به شناسایی محل رفت و آمد و حضور این فرد کردند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه …
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
فاضلی، معاون مالی بانک: کاهش مطالبات از دولت کیفیت دارایی‌های بانک صادرات ایران را افزایش می‌دهد
معاون مالی بانک صادرات ایران از افزایش سود هر سهم (EPS) وبصادر به ٣٣٦ ریال در صورت‌های مالی حسابرسی شده شش ماهه اول سال ٩٩ خبر داد و از تاثیر مثبت مصوبه اخیر واگذاری سهام دولت به این بانک به عنوان اقدامی مثبت در افزایش کفایت سرمایه استقبال کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، احمد فاضلی گفت: اطلاعات صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی شده شش ماهه ۹۹ بر روی سامانه کدال قرار گرفت و خوشبختانه EPS بانک از عدد ٣ ریال در صورت‌های مالی شش ماهه و ١٣ ریال پایان سال ٩٨ به ٣٣٦ ریال برای هر سهم در پایان ٣١ شهریور سال ٩٩ افزایش یافته است. وی افزود: به این ترتیب کفایت سرمایه بانک صادرات ایران نسبت به پایان سال گذشته ٢.٧٨ درصدافزایش داشته وبا توجه به برنامه‌های عملیاتی …
کشف کفش‌های قاچاق در محله جوادیه
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
کشف کفش‌های قاچاق در محله جوادیه
با هوشیاری عوامل گشت و دایره تجسس کلانتری ۱۱۷ جوادیه، ۷۹۰ جفت کفش کتانی خارجی قاچاق از انبار زیرزمینی یکی از خانه‌های محله جوادیه کشف و ضبط شد. سرهنگ «مهدی مجیدی» با اعلام این خبر گفت: «در این عملیات، تعداد ۷۹۰ جفت کتانی خارجی قاچاق به ارزش ریالی تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان کشف و ضبط و همراه با متهم پرونده که دو تبعه پاکستانی بودند برای انجام تحقیقات و رسیدگی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.» رئیس کلانتری جوادیه از همکاری و مشارکت اهالی در شناسایی و معرفی خلافکاران و بزهکاران با هدف افزایش امنیت در …
آسیب کسری بودجه در افزایش تورم
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آسیب کسری بودجه در افزایش تورم
میرمعینی، کارشناس امور اقتصادی با اشاره به برخی دلایل باقی ماندن مشکل تورم در اقتصاد ایران و افت ارزش ریال، نقش کسری بودجه دولت در بروز تورم را پُررنگ توصیف کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
کشف ۱۰۰ میلیارد ریال سنگ تزئینی ساختمانی قاچاق در جنوب تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف سنگه‌ای تزئینی ساختمانی قاچاق درانباری درجنوب تهران، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی سنگ‌های قاچاق شده را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.به گزارش مهر، سرهنگ علی ‌ولیپورگودرزی اظهار کرد: درپی اطلاع از دپوی کالای قاچاق از نوع سنگ خارجی در انبارهای شورآباد، عوامل عملیاتی این پلیس به انبار موصوف اعزام شدند. مشاهده شد مقادیری کالا از نوع سنگ خارجی محصول کشور ایتالیا حدوداً به متراژ ۳۳۰۰۰ متر مربع دپو است، از متصدی انبار درخواست اسناد و مدارک مثبته گمرکی گردید که اعلام داشت کالاها مدت دو ماه است توسط فردی به این انبار منتقل گردیده و هیچ‌گونه سندی مرتبط با کالا به اینجانب تحویل نگردیده است.رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب گفت: مالک کالا در محل حاضر که قادر …
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
دستگیری ۶۷۰ سارق و زورگیر در تهران
رئیس پلیس پایتخت ضمن اعلام دستگیری ۶۷۰ مجرم در چهلمین مرحله از طرح رعد درباره فعالیت برخی از مجموعه‌ها علی‌رغم هشدار هواشناسی گفت: این موضوع را باید از کارشناسان و متولیان مربوطه سوال کرد و پلیس دراین زمینه مسئولیتی نداشته است.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای مرحله چهلم طرح رعد، گفت: زمانی که اولین مرحله از طرح رعد به مرحله اجرا درآمد گفتیم که این طرح ها با جدیت دنبال خواهد شد و امروز می‫بینیم که رعد به ایستگاه چهلم خود رسیده است و البته ادامه هم خواهد داشت چرا که سارقان و مجرمان همیشه هستند و ما هم همیشه باید با آنان مقابله کنیم. وی با بیان این که در اجرای این مرحله از طرح رعد ۳۱۲ حکم قضایی به اجرا درآمد گفت: در مجموع ۶۷۰ نفر از افرادی که در سرقت های خرد، سرقت منزل، زورگیری، موبایل …
کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون تومانی با ۶۷۹ فقره سند صوری خسارت
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون تومانی با ۶۷۹ فقره سند صوری خسارت
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری متهمی خبر داد که با ثبت ۶۷۹ فقره سند صوری خسارت در سامانه یکی از شرکت‌های بیمه‌گر ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود. وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: متهم به جرم ارتکابی اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
کشف بیش از ۸۱ میلیارد کالای قاچاق در مرزهای آبی ابوموسی
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف بیش از ۸۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آبی بوموسی خبر داد. به گزارش ایلنا، سردار حسین دهکی در تشریح این خبر اظهار کرد: مرزداران پایگاه دریابانی بوموسی در راستای اجرای طرح تشدید و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با نظارت و کنترل، یک فروند لنج باری حامل کالای قاچاق در آب‌های سرزمینی را شناسایی و متوقف کردند.وی افزود: مرزداران در بازرسی از شناور توقیفی موفق شدند ۱۱۶دستگاه یخچال، ۸۰ دستگاه ماشین لباسشویی، ۵۰ دستگاه کولر گازی اسپیلت و ۱۲۰دستگاه تبلت فاقد هرگونه مدارک مثبت گمرکی را کشف کنند.فرمانده مرزبانی استان هرمزگان تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را ۸۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند و در همین راستا ۵ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.به …
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
دلار مصنوعی برای حفظ ارزش ریال
آرش نهاوندی  روزنامه کریستین ساینس مانیتور در تاریخ 26ژوئیه 1994(4مرداد 1373) در مطلبی به قلم کالین باراکلاو، به ایجاد یک سیستم جدید تبادل ارز مصنوعی توسط دولت ایران به‎‌‎منظور تثبیت قیمت ریال اشاره کرده و نوشته است: هم‎‌‎اکنون پیش‎‌‎بینی درباره نوسانات نرخ ارز در ایران به جدید‎‌‎ترین مشکل اقتصادی این کشور تبدیل شده است. در بخشی از گزارش کریستین ساینس مانیتور به این مسئله اشاره شده که گمانه‎‌‎زنی درباره نرخ ارز به مشکلی اساسی برای دولت هاشمی رفسنجانی که تبادل ارزی را در بازار ارز آزاد ایران در …
انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / قاچاق ارز / پلیس 110 / کشفیات / کشفیات پلیس / پلیس آگاهی / پلیس
انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 100 میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.
مزایای ارز تک نرخی برای تقویت ارزش پول ملی
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
مزایای ارز تک نرخی برای تقویت ارزش پول ملی
برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که برای بهبود ارزش ریال و تقویت ارزش پول ملی، نباید تنها نگاه به بیرون داشت و انتظار…
اینفوگرافیک | تجارتی سیاه؛ کدام کالاها بیشتر احتکار شدند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
اینفوگرافیک | تجارتی سیاه؛ کدام کالاها بیشتر احتکار شدند؟
طی اّبان ماه سال جاری، ۳۰۱ انباردار متخلف به اتهام اختفاء، احتکار و عدم اعلام موجودی کالا به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و به طور کلی بعد از ابلاغ شیوه‌نامه بازرسی از انبارها تاکنون، کالاهای اساسی شامل برنج، چای، روغن نباتی، شکر، تخم مرغ، تجهیزات پزشکی و انواع شوینده و بهداشتی بیشترین ارزش ریالی کالای مکشوفه در استان‌ها را تشکیل می‌دهد. منبع: ایران کالا
اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون؛ راهکار تقویت ارزش ریال
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون؛ راهکار تقویت ارزش ریال
سنگدوینی، نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: برای آنکه پول ملی ارزش پیدا کند باید ابتدا از ظرفیت داخل کشور استفاده کنیم و موضوع اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم.
افتتاح  ۵ طرح پتروشیمی با دستور رئیس جمهور
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / دولت دوازدهم / حسن روحانی / پتروشیمی
افتتاح ۵ طرح پتروشیمی با دستور رئیس جمهور
 در سی و هشتمین هفته از افتتاح طرح‌های ملی کشور ۵ طرح ملی پتروشیمی وزارت نفت در استان‌های ایلام، همدان و آذربایجان غربی با سرمایه‌گذاری ۹۱۶ میلیون یورو معادل ارزش ریالی ۲۸ هزار میلیارد تومان با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
توزیع ۲۸۸۰ بسته شب یلدا ویژه خانواده های تحت پوشش
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / استانی-اجتماعی / سازمان بهزیستی / شب یلدا
توزیع ۲۸۸۰ بسته شب یلدا ویژه خانواده های تحت پوشش
مدیرکل بهزیستی گیلان، از توزیع بالغ بر ۲۸۸۰ بسته هدیه شب یلدا برای خانواده های تحت پوشش خبر داد و گفت: ارزش ریالی این بسته ها بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون است.
افتتاح گذرگاه ریمدان، تجارت را تسهیل می‌کند/ ارزش ریالی صادارت به پاکستان کاهش نداشته است
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / ایران و پاکستان / گذرگاه مرزی
افتتاح گذرگاه ریمدان، تجارت را تسهیل می‌کند/ ارزش ریالی صادارت به پاکستان کاهش نداشته است
ایلنا: عضو هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان اظهار کرد: پیش از این یک مرز رسمی و چند بازارچه داشتیم اما امروز صاحب دو مرز رسمی می‌شویم که یکی پیش از این…
ثبات نسبی در بازار پاییزی دیجیتال
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
ثبات نسبی در بازار پاییزی دیجیتال
سال 2020 میلادی در حالی رو به پایان است که به‌نظر می‌رسد بازار دیجیتال تا اندازه‌ای از روزهای سخت فاصله گرفته و رونق نسبی به بازار بازگشته است. تخصیص ارز واردات موبایل در ماه اخیر از سوی بانک مرکزی، خبری بود که امیدها برای کاهش قیمت‌ها و افزایش موجودی کالایی فروشندگان را زنده کرد. پس از آن پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ و احتمال افزایش ارزش ریال در برابر دلار و کاهش تحریم‌های سختگیرانه، عامل دیگری است که به‌نظر می‌رسید بتواند تاثیرات مثبتی بر وضعیت بازار داشته باشد؛ چیزی که تا اندازه‌ای توسط ناظران بازار در این روزها تایید می‌شود.
ارزش ریالی جایزه جلال ۵۰ درصد بیش‌تر شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / جایزه ادبی جلال آل احمد / بهروز جلالی / شورای عالی انقلاب فرهنگی
ارزش ریالی جایزه جلال ۵۰ درصد بیش‌تر شد
دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد از افزایش ۵۰درصدی ارزش ریالی جوایز برندگان این دوره خبر داد.
توزیع فیله مرغ از کارگاه آهنگری
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
توزیع فیله مرغ از کارگاه آهنگری
ایلنا: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از توزیع غیر بهداشتی مرغ‌های فیله شده در کارگاه آهنگری خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی تخلف انجام شده را ۲۲ میلیارد ریال…
کشف محموله دو میلیارد تومانی مرغ دولتی در آهنگری
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
کشف محموله دو میلیارد تومانی مرغ دولتی در آهنگری
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از توزیع غیر بهداشتی مرغ‌های فیله شده در کارگاه آهنگری خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی تخلف انجام شده را 22 میلیارد ریال اعلام کرده اند.
کرمان جزو سه استان برتر کشور در حوزه مقابله با قاچاق کالا، ارز و سوخت
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - کرمان
کرمان جزو سه استان برتر کشور در حوزه مقابله با قاچاق کالا، ارز و سوخت
فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه کرمان جزو سه استان برتر کشور در مقابله با قاچاق است، گفت: ارزش ریالی کشفیات قاچاق در سال جاری ۱۶۷ میلیارد تومان بوده و نسبت به سال قبل ۵۱ درصد افزایش یافته است.
کشف ۴۵۵ تُن برنج هندی قاچاق به ارزش ۱۱ میلیارد تومان در جنوب تهران
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
کشف ۴۵۵ تُن برنج هندی قاچاق به ارزش ۱۱ میلیارد تومان در جنوب تهران
ری- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ری از کشف ۴۵۵ تُن برنج هندی قاچاق در جنوب تهران خبر داد و ارزش ریالی این میزان برنج را نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان برآورد کرد.
۷۵ تبلت بین دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد دامغان توزیع شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / مدارس / کمیته امداد امام خمینی / دامغان / دانش‌آموزان / شبکه آموزشی شاد
۷۵ تبلت بین دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد دامغان توزیع شد
سمنان- ایرنا-رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان گفت: ۷۵ دستگاه تبلت به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بین دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد در دامغان توزیع شد.
۳۶ فقره انبار احتکار در زنجان کشف شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
۳۶ فقره انبار احتکار در زنجان کشف شد
زنجان- ممیزی، مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان گفت: طی هشت ماه امسال ۳۶ فقره انبار احتکار در استان کشف شده که ارزش ریالی جزای نقدی این میزان کالا شده بیش از ۱۰ میلیارد ریال بوده است. 
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
فیشینگ‫کار حرفه‫ای دستگیر شد
رئیس پلیس فتا تهران، از دستگیری کلاهبردار حرفه‫ای فیشینگ‫کار خبر داد که با طراحی یک سایت جعلی ۳ میلیارد ریال از کاربران فضای مجازی سرقت کرده بود.به گزارش مهر، سرهنگ داود معظمی گودرزی، گفت: تعدادی پرونده مشابه به پلیس فتا ارجاع که مال باختگان در اظهاراتی مشابه اعلام کردند، قصد انتقال وجه از طریق اینترنت بانک را داشتیم و در صفحه گوگول آدرس بانک را جستجو و به این خیال که سایت رسمی و معتبر است، عملیات بانکی را با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی انجام دادیم، غافل از اینکه سایت به صورت شبیه سازی شده با سایت اصلی بوده و ما بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبردار یا کلاهبرداران اینترنتی قرار گرفتم و پس از وارد کردن اطلاعات حساب، تراکنش ناموفق بوده اما با گذشت چند دقیقه متوجه سرقت موجودی کارت بانکی شدیم. …
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
سرازیری قیمت در جاده ارز
کیمیا نجفیصحبت درباره وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده است. این بازار مدتی شاهد رشد افسارگسیخته قیمت‌ها بود اما حالا آنطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورده است.از مهرماه سال گذشته روند افزایش قیمت خودرو آغاز شد و بازار شاهد نرخ‌های سرسام‌آوری بود. البته پس از مدتی بازار در شرایط خاصی قرار گرفت، در اواخر بهمن‌ماه سال 98 با شیوع ویروس کرونا، کسادی بر سر بازار سایه انداخت و به مرور با همه‌گیر شدن این ویروس بنگاه‌های معاملات خودرو نیز بسته شدند. پس از آن قیمت‌ها در فضای مجازی و سایت‌ها تعیین شد و روزانه شاهد خروج قیمت‌های نجومی خودروها از این فضا بودیم. این در حالی است که با بازگشایی بنگاه‌های معاملات خودرو از اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری، …
نیکزاد: دولت در بازنگشتن بیش از 4 میلیارد ارز به کشور قصور کرده
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / نمایندگان مجلس
نیکزاد: دولت در بازنگشتن بیش از 4 میلیارد ارز به کشور قصور کرده
نایب رئیس مجلس گفت: دولت در سقوط ارزش ریال، عدم تامین کالاهای اساسی و عدم بازگشت ارزهای صادراتی قصور کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
بازار سرمایه تنها بازار جذاب کنونی
شهبازی، کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به تاثیر نرخ ارز بر ارزش ریال، اگر افزایش نرخ بهره بانکی هم اتفاق بیفتد باز هم جذابیتی برای مردم ندارد، بنابراین بورس تنها بازار جذاب با سوددهی مناسب است.
قیمت میوه امروز 9 آذر 99 + جدول
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / انواع میوه / بازار میوه / قیمت میوه
قیمت میوه امروز 9 آذر 99 + جدول
نرخ برخی میوه‌ها در هفته‌های اخیر به سبب افزایش صادرات روندی صعودی طی کرده است. کاهش ارزش ریال باعث شده بازارهای صادراتی جذابیت بیشتری برای دلالان میوه داشته باشد. البته کشاورزان نیز نسبت به بالا رفتن هزینه‌های تولید اعتراض دارند. نوشته قیمت میوه امروز 9 آذر 99 + جدول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش بینی رشد ٤.٤ درصدی اقتصاد ایران در سال آینده
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / برجام
پیش بینی رشد ٤.٤ درصدی اقتصاد ایران در سال آینده
در سال ۲۰۲۰ ارزش ریال مقابل دلار حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد، اما از اواخر ماه اکتبر، پول ملی این کشور مجددا تقویت شده است. ایران بالاترین نرخ ابتلا به کرونا را در خاورمیانه دارد.
وزارت خارجه آمریکا: ۷۰ میلیارد دلار به درآمد نفتی ایران خسارت زده‌ایم
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / وزارت خارجه آمریکا / درآمد نفتی
وزارت خارجه آمریکا: ۷۰ میلیارد دلار به درآمد نفتی ایران خسارت زده‌ایم
ارزش ریال ایران از ابتدای شروع کارزار فشار حداکثری به یک پنجم ارزش قبلی اش در برابر دلار کاهش پیدا کرده است، در حالی که میزان تولیدات ناخالص داخلی آن برای سه سال متوالی به حدود ۶ درصد تنزل پیدا کرده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
منتظر عواقب سوءتغذیه باشید
در این ستون قرار است مهم‌ترین اخبار اقتصادی هر روز به همراه واکنش‌هایی که در فصای مجازی اعم از توییتر، تلگرام، اینستاگرام و ... ایجاد کرده، بازنشر شود تا سیاستمداران بیشتر با حرف مردم آشنا شوند و ببینند تصمیمات اقتصادی چگونه بر زندگی آنها تاثیر می‌گذارد.  روز گذشته محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه دولت نرخ ارز در بودجه را بین 11 تا 11 هزار و 500 تومان اعلام کرد. واکنش برخی کاربران به این قیمت‌ها در فضای مجازی را در زیر می‌خوانید:  فرید: دلار به سمت تک نرخی پیش میره واقعیت اقتصاد ایران هم نرخ دلار و همین حدود ۱۱ هزار تومان نشون میده نرخ ۴۲۰۰ و نیمایی و ... یکی میشه با همین قیمت ۱۱ هزار تومان اگه دلار دارید برای ضرر کمتر بفروشید. فرشاد: دلاری که به صورت نقد دست …
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بانک مسکن ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد
بانک مسکن طی ۷ ماهه اول امسال موفق شد بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان به گروه های متقاضی در بازار خرید، ساخت و تعمیرات خانه و آپارتمان پرداخت کند.مدیر عامل بانک مسکن  گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، رقمی معادل 20 هزار و 136 میلیارد تومان انواع تسهیلات ساخت، خرید، جعاله و قرض الحسنه توسط شعب بانک در سراسر کشور به متقاضیان پرداخت شده است.وی افزود: این میزان تسهیلات به لحاظ ارزش ،رشد 46 درصدی از خود نشان می دهد که با توجه به اوضاع رکود نسبی در بازار مسکن، بیان کننده قدرت نفوذ تسهیلات بانک مسکن در طیف حاضر در این بازار است. شایان گفت: در ماه های گذشته از سال جاری، یک میلیون و 135 هزار و 235 فقره انواع تسهیلات توسط بانک مسکن به سازنده ها و تولیدکنندگان مسکن …
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
افزایش ۵۲ درصدی کشفیات فرآورده‌های نفتی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت و کشف مقدار یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در کشور خبر داد.به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مقیمی، در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: به منظور مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌‌های نفتی و اجرای برنامه‌های عملیاتی سالیانه، طرح کنترل مصرف‌کنندگان عمده سوخت (تانکرهای سوخت‌رسان، جایگاه‌های عرضه سوخت و شرکت‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی) با مشارکت فرماندهی انتظامی استان‌های سراسر کشور در هفته گذشته به اجرا در آمد.وی افزود: در این طرح از ۴۱۲ شرکت تولیدی، صنعتی و کشاورزی و همچنین سه هزار و ۸۷۶ تانکر حامل سوخت بازدید که ۳۵ شرکت متخلف در بخش تولیدی و کشاورزی به همراه ۶۰ دستگاه تانکر متخلف شناسایی و مقدار یک …
رسیدگی به 55 هزار پرونده تخلف در تعزیرات شهر تهران/ جریمه 5819 میلیاردی برای متخلفین
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ال / قاچاق کالا / استان تهران / درمان
رسیدگی به 55 هزار پرونده تخلف در تعزیرات شهر تهران/ جریمه 5819 میلیاردی برای متخلفین
معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از ابتدای سال میزان 55 هزار و 576 پرونده رسیدگی شده که ارزش ریالی تخلفات در این 35 هزار پرونده 5819 میلیارد ریال بوده است.
کلاهبرداری ۵۰ میلیاردی در تهران
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
کلاهبرداری ۵۰ میلیاردی در تهران
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که با جعل سند، خانه ای را به چهار خریدار فروخته بود، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
دستگیری کلاهبرداری تلگرامی با ترفند فروش طلا و جواهر
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری با ترفند فروش طلا و جواهر در شبکه‌های اجتماعی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی خبر داد.به گزارش ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس مبنی بر کلاهبرداری شخصی ناشناس به بهانه فروش طلا و جواهرات، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت. طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد شاکی در تلگرام با آگهی جعلی فروش طلا و جواهر با تخفیف ویژه مواجه شده که پس از تماس با آگهی‌دهنده و دریافت شماره کارت اقدام به واریز مبلغ۶۰ میلیون ریال به حساب وی می‌کند که نه تنها هیچ خدماتی دریافت نکرده حتی فروشنده نیز پاسخگویی تماس وی نبوده است.سرهنگ گودرزی با بیان اینکه قربانیان این کلاهبرداری …
توقیف محموله قاچاق ۶۰۰ میلیاردی قطعات خودرو
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
توقیف محموله قاچاق ۶۰۰ میلیاردی قطعات خودرو
ارزش ریالی تخلفات گمرکی ثبت شده توسط پلیس گمرک ما از ابتدای سال تا کنون نزدیک به ۴۳ میلیارد ریال است که این رقم مستقیم به حساب دولت واریز شده است.
پیام وام مسکن تبعیضی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
پیام وام مسکن تبعیضی
افزایش سقف وام مسکن برای یک گروه خاص، بر «ناکارآمدی تسهیلات خرید خانه برای عموم متقاضیان» مهر تایید زد.اعضای یک گروه از «جامعه خواص تحت حمایت با وام‌های ویژه مسکن» براساس مصوبه جدید اجازه پیدا کرده‌اند برای خرید خانه،‌ 300 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. این تسهیلات به لحاظ ارزش ریالی، نرخ سود و طول دوره بازپرداخت شرایط مناسبی نسبت به «وام‌های عادی خرید مسکن» دارد. مجوز وام 300 میلیونی نشان می‌دهد سیاست‌گذار بعد از ماه‌ها «خروج اجباری خانه‌اولی‌ها و سایر متقاضیان مصرفی از بازار خرید آپارتمان تحت‌تاثیر بی‌کفایتی وام‌ها»، سرانجام پذیرفت این تسهیلات به‌خاطر رشد‌های پی‌درپی قیمت مسکن،‌ نیازمند به‌روزرسانی از طریق افزایش سقف است. اما به جای «شارژ سراسری» قدرت خرید،‌ فقط وام افراد خاص تقویت شده است. …
کشف ۱۲۶۰ کیلوگرم روغن خوراکی در گالیکش
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
کشف ۱۲۶۰ کیلوگرم روغن خوراکی در گالیکش
گالیکش- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گالیکش گفت: هزار و ۲۶۰ کیلوگرم روغن خوراکی نیمه جامد به ارزش ریالی ۱۳۳ میلیون ریال کشف و ضبط شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
ماه مهر و مهر بانک ملی ایران برای جوانان
بانک ملی ایران از ابتدای امسال تا پایان مهرماه بیش از 122 هزار فقره وام ازدواج به جوانان پرداخت کرده است. این بانک با رویکرد تسهیل سنت حسنه ازدواج و حمایت از جوانان در هفت ماه ابتدای امسال تعداد 122 هزار و 465 فقره وام ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده که ارزش ریالی این تسهیلات بالغ بر 64 هزار و 49 میلیارد و 692 میلیون ریال است.لازم به ذکر است، بانک ملی ایران بیش از 70 درصد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در نظام بانکی را پرداخت می کند و این بانک در طی سال گذشته نیز 239 هزار و 23 فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده که ارزش ریالی این تسهیلات بالغ بر 75 هزار و 50 میلیارد و 134 میلیون ریال بوده است.در سال 97 هم این بانک حدود 265 هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش ریالی 41 هزار و 492 میلیارد …
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
نابخردی‌های رفتا‌ری در شوک‌های نفسگیر
اگر در بازار سهام فعال هستید، بورس قرمزپوش به شما چه احساسی می‌دهد؟ اگر درآمد کسب‌و‌کار شما به ریال است و معاملات شما به ریال انجام می‌شود، با دیدن افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال دچار چه احساسی می‌شوید؟ انسان امروزی گاهی اوقات برای چنین اتفاقاتی آماده نیست. به‌نظر می‌رسد این انسان برخی از اوقات تجربیات کافی را برای برخورد با این پیشامدها ندارد. یک راه‌حل معمول که اقتصاد رفتا‌ری برای پیشامدهایی که به نابخردی‌های انسان گره خورده است پیشنهاد می‌کند، آگاه شدن نسبت به این نابخردی‌هاست.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آینده تورم نرخ ارز
در چند سال گذشته‌ اقتصاد‌ ایران روزهای سختی را پشت‌سر گذاشت. تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه آمریکا علیه ایران باعث شد تا اقتصاد کشور به بحرانی‌ترین روزهای خود برسد. نرخ دلار از ابتدای تحریم‌ها تاکنون نزدیک به 10 برابر شد که این امر به معنی کاهش ارزش ریال و کوچک شدن سفره مردم بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •