یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
استرداد خاوری
ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد
۴ روز قبل / ناجا / خاوری
ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد
سخنگوی ناجا اعلام کرد: در موضوع خاوری پلیس صد درصد به وظیفه‌اش عمل کرده است. محل او را شناسایی کرده و کاملاً اشراف دارد که خاوری کجا زندگی می‌کند. اما هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری به کشور وجود ندارد.
محل سکونت خاوری شناسایی شد/ صدور حکم جلب بین‌الملل برای خاوری
۴ روز قبل
محل سکونت خاوری شناسایی شد/ صدور حکم جلب بین‌الملل برای خاوری
حاجیان با بیان اینکه در موضوع خاوری پلیس صد درصد به وظیفه‌اش عمل کرده است؛ محل او را شناسایی کرده و کاملاً اشراف دارد که خاوری کجا زندگی می‌کند، خاطرنشان کرد: «هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری به کشور وجود ندارد».
وزارت خارجه: کانادا موظف به استرداد خاوری است
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سفیر ایتالیا / کانادا / خاوری
وزارت خارجه: کانادا موظف به استرداد خاوری است
خاوری در لیست هشدار قرمز اینترپل قرار دارد و دولت کانادا موظف به همکاری با اینترپل به منظور بررسی موضوع و استرداد نامبرده است.
فراخوانده شدن حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران / وزارت خارجه: این کشور به بهشت امن مفسدان اقتصادی تبدیل شده و از استرداد خاوری شانه خالی می کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
فراخوانده شدن حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران / وزارت خارجه: این کشور به بهشت امن مفسدان اقتصادی تبدیل شده و از استرداد خاوری شانه خالی می کند
سفیر ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض به رفتارهای ضدحقوق بشری دولت کانادا و ریاکاری آنها در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی و کنسولی اتباع ایرانی مقیم این کشور به وی ابلاغ شد. همچنین در اعتراض به دیگر اقدامات دولت کانادا، به حافظ منافع این کشور در تهران تاکید شد: دولت کانادا از سوی دیگر با تبدیل کردن این کشور به بهشت امن مفسدان اقتصادی و مجرمان مالی دنیا، همچنان از زیر بار مسئولیت تعقیب و دستگیری و استرداد مجرمانی نظیر محمودرضا خاوری که به دلیل اختلاس ۲.۶ میلیارد دلاری در این کشور و همانند شهروندان عادی به سر می برد، شانه خالی می کند
اعتراض پلیس ایران به اینترپل درباره عدم استرداد خاوری
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اعتراض پلیس ایران به اینترپل درباره عدم استرداد خاوری
اقتصاد نیوز : رئیس پلیس بین‌الملل با اشاره به ارسال نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل در اعلام اعتراض به عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی کشور، گفت: از سکونت "خاوری" در کشور کانادا مطلع هستیم.
خاوری کجاست؛ چرا به ایران برگردانده نمی‌شود؟ | اعتراض رسمی پلیس ایران به اینترپل
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / محمود رضا خاوری / پلیس - اینترپل / مفاسد اقتصادی مالی / فساد / ایران و کانادا
خاوری کجاست؛ چرا به ایران برگردانده نمی‌شود؟ | اعتراض رسمی پلیس ایران به اینترپل
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا از ارسال نامه اعتراضی ایران به دبیرکل سازمان ‌اینترپل به خاطر عدم همکاری پلیس کانادا در استرداد خاوری خبر داد.
تلاش پلیس ایران برای استرداد خاوری به کشور/ ارسال نامه به دبیرکل اینترپل
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / سردار هادی شیرزاد / اینترپل / محمدرضا خاوری / مفسدان اقتصادی / استرداد مجرمین
تلاش پلیس ایران برای استرداد خاوری به کشور/ ارسال نامه به دبیرکل اینترپل
رئیس پلیس بین الملل ناجا، در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل مراتب اعتراض ناجا را از عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور ابلاغ کرد.
اقدام تازه پلیس برای دستگیری و استرداد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / استرداد خاوری / پلیس اینترپل / پلیس بین‌الملل ناجا / سردار هادی شیرزاد / محمودرضا خاوری
اقدام تازه پلیس برای دستگیری و استرداد "خاوری" به کشور
به گزارش الف به نقل از سایت پلیس، سردار " هادی شیرازد "، با اشاره به ارسال نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان اینترپل در اعلام اعتراض به عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده های اخلالگران نظام اقتصادی کشور، اظهار داشت: از آنجایی که سازمان اینترپل مسئول رسیدگی و حل و فصل اختلافات پلیس کشورهاست، در نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان اینترپل مراتب اعتراض خود را از عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده های اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور ابلاغ  و اعلام کردیم.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / استرداد خاوری / سریال خانه امن
کشته شدن خاوری در کانادا؛ واقعیت یا بازی روانی
در قسمت دوم سریال «خانه امن»، سکانس کشتن فردی اختلاس‌گر به نام خاوری به دست مامور امنیتی ایرانی، موضوع بحث در فضای مجازی قرار گرفته است. برخی از کاربران آن را نمایش یک واقعیت انجام شده تلقی کردند و تعدادی آن را بازی روانی با مفسدان اقتصادی دانستند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
استرداد خاوری چگونه عملی می‌شود؟
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: یک مصاحبه از سوی رئیس پلیس کشور، همه ی نگاه‌ها را به سمت و سوی یک پرونده ی خیلی خاص سوق می‌دهد اما؛ آیا محمودرضا خاوری تنها مجرم و متخلف بانکی است که به کانادا فرار کرده است؟ پاسخ منفی است(!) آیا استرداد محمودرضا خاوری از کشور کانادا میسر است؟ متخصصان حقوق بین‌الملل می‌گویند با توجه به شرایط حاکم و نوع روابط دیپلماتیک و قضائی مابین ایران و کانادا؛ خیر(!) آیا باید برای همیشه پرونده ی استرداد خاوری را مختومه اعلام کرد؟ در پاسخ، علمای علم حقوق بین‌الملل و تحلیلگران سیاست بین‌الملل متفق القول گفته اند: با ایجاد تغییراتی در نوع مراودات سیاسی و مجموعه رفتارهای دیپلماتیک، بازهم پاسخ منفی است و می‌توان محمودرضا خاوری را به کشور بازگردانید و به بازار پررونق شایعه‌ها و شنیده‌ها …
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چرا خاوری به ایران تحویل داده نمی‌شود؟
رئیس پلیس بین‌الملل درباره علت عدم استرداد خاوری به کشورمان توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سردار شیرزاد درباره دلایل عدم استرداد خاوری به ایران توضیحاتی داد
شفقنا- رئیس پلیس بین‌الملل درباره علت عدم استرداد خاوری به کشورمان توضیحاتی ارائه داد به گزارش باشگاه خبرگاران پویا، سردار هادی شیرزاد در یک برنامه تلویزیونی در تشریح اقدامات پلیس بین‌الملل برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: بحث ویروس...
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / استرداد خاوری / پلیس بین‌الملل ناجا / روح‌الله زم / مرجان شیخ‌الاسلامی / نیروی انتظامی
ورود پلیس به پرونده "روح‌الله زم" و "مرجان شیخ الاسلامی"
رئیس پلیس بین‌الملل از ورود این پلیس به پرونده "روح اله زم" و "مرجان شیخ الاسلامی" خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ / خاوری / کانادا / اختلاس
واکنش خاوری به شایعه برگرداندنش به ایران!
پش از مکاتبات کنگره ایرانیان کانادا و ملاقات مختلفی که با مقام‌های دولت کانادا داشتند، خبرگزاری یورونیوز از عدم استرداد خاوری به ایران خبرداد. موضوعی که سوژه طنز شهرونگ شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
عضو هیات مدیره کنگره ایرانیان کانادا: احتمال استرداد خاوری به ایران کم است
عضو هیأت مدیره کنگره ایرانیان کانادا درباره پیگیری‌های این نهاد مدنی در موضوع بازگرداندن خاوری به ایران می‌گوید احتمال استرداد خاوری به ایران کم است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •