جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
استعفای نمایندگان مجلس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
چرا کابینه‌ مدودف پس از صحبت‌های پوتین استعفا داد؟
ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته حدود نهصد نفر در سالن مانژ در نزدیکی کرملین در انتظار ولادیمیر پوتین، رئیس فدراسیون روسیه بودند تا مطابق رسم هر‌ساله به تبیین مشکلات کشور و راه حل‌های آن صحبت کند؛ سنتی که از سال ۱۹۹۳ یعنی اندکی پس از فروپاشی شوروی پایه‌گذاری شده است.جلسه‌ای که اگرچه به سخنرانی سالیانه رئیس‌جمهوری در شورای فدرال (مجلس علیا) شهرت دارد، اما نمایندگان مجلس دوما (مجلس سفلی) نیز به همراه دولتمردان، هیئت وزرا، دادستان و روسای دادگاه‌ها، اعضای کمسیون مستقل انتخابات، استانداران، چهره‌های سرشناس دینی، علمی، ورزشی و همچنین خبرنگاران نیز در آن حضور دارند.با اینکه پیش از این نشست، کرملین به موضوعاتی که احتمال می‌رفت رئیس‌جمهوری به آنها بپردازد، اشاره‌ای نکرده بود؛ اما برخی شنیده‌ها از افزایش درآمدها …
واکنش‌ها به مطرح شدن سه باره موضوع
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
واکنش‌ها به مطرح شدن سه باره موضوع "استعفای روحانی" از آبان تا دی ماه / نمایندگان اصلاح طلب مجلس چه می‌گویند؟
شایعه استعفای حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری در حالی برای سومین بار متوالی در ماههای اخیر در فضای رسانه‌ای مطرح می شود که اغلب ناظران و فعالان سیاسی این استعفا را به نفع کشور و حلال مشکلات نمی دانند.
بازی سیاسی با محرمانه‌ها
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ / سیاسی
بازی سیاسی با محرمانه‌ها
تهدیدبه استعفای رئیس جمهور. نقل شده است که نوبخت در کمیسیون تلفیق و بر سر بودجه 99 برای متقاعد کردن نمایندگان تهدیدبه استعفا کرده است. نقلی از سوی حجه الاسلام پژمانفر نماینده اصولگرای مجلس که سرو صدای زیادی به پا کرد. رجانیوز در مصاحبه با این عضو کمیسیون تلفیق از نقش صحبت‌های عجیب نوبخت در رای مثبت نمایندگان به این مصوبه خبرداد.
گروه فشار علیه بودجه
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
گروه فشار علیه بودجه
تکذیب‌ها، اما ادامه یافت تا جایی که شخص محمدباقر نوبخت در صفحه توییتر خود ضمن رد مطالب مطرح شده نوشت: «دروغی، چون «تهدید به استعفای رییس‌جمهوری برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق»! را نیز منتشر کرده‌اند که فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است. آیا نمایندگان محترم مجلس چنین راحت مرعوب تهدید‌های تخیلی می‌شوند؟!»
  بودجه ۹۸  مخالفان بودجه
حاشیه‌ای تازه بر سر بودجه و استعفای روحانی
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
حاشیه‌ای تازه بر سر بودجه و استعفای روحانی
نوبخت تهدید نمایندگان مجلس را تکذیب کرد؛
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
از شایعه «استعفا» تا تهدید به «استیضاح»
الهام برخورداراز زمان روی کار آمدن دولت روحانی جریان رقیب و یک طیف ‌تندرو همیشه رئیس‌جمهوری را مورد شدیدترین انتقادها‌ قرار داده است و هر تصمیم دولت با مخالفت آنها روبه‌رو بوده است. فشار بی‌حد و حصر تا جایی بود که دولت قادر به ادامه کار نمی‌شد. هر‌چند به کارکرد دولت در برخی زمینه‌ها‌ انتقاد وارد است و حسن روحانی نتوانست به وعده‌های خود عمل کند تا جایی که بحث استیضاح روحانی مطرح شد و اخیرا برخی سیاسیون بحث استعفای رئیس‌جمهوری را نیز پیش کشیدند‌ اما حالا به نظر می‌رسد ماجرای استیضاح حسن روحانی به یک دستاویز جریانی تبدیل شده است و برخی طیف‌های تندرو در راستای منافع جریانی به گونه‌ای عمل می‌کنند که نه تنها منافع ملی را فدا می‌کنند که حتی در زمین دشمن نیز بازی می‌کنند. درست در شرایطی که استیضاح وزیر …
واکنش تند نوبخت به ادعای تهدید روحانی به استعفا | برخی نمایندگان دنبال تحقق هدف ترامپ در سال آینده هستند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
واکنش تند نوبخت به ادعای تهدید روحانی به استعفا | برخی نمایندگان دنبال تحقق هدف ترامپ در سال آینده هستند
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر تهدید رئیس جمهوری به استعفا تاکید کرد: دروغی چون «تهدید به استعفای رییس‌جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق» فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است.
واکنش نوبخت به شایعه استعفای رئیس جمهور
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
واکنش نوبخت به شایعه استعفای رئیس جمهور
رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی نسبت به تهدید رئیس جمهور به استعفا در جلسه کمیسیون تلفیق نوشت: دروغی چون «تهدید به استعفای رییس جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق»! را منتشر کرده‌اند که فراتر از کذب مضحک بودنش، اهانتی آشکار به نمایندگان مجلس است.
نوبخت: دروغ تهدید رییس‌جمهوری به «استعفا» اهانت به نمایندگان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
نوبخت: دروغ تهدید رییس‌جمهوری به «استعفا» اهانت به نمایندگان است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر تهدید رییس‌جمهوری به استعفا تاکید کرد: دروغی چون «تهدید به استعفای رییس‌جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق» فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است.
  مجلس شورای اسلامی  محمدباقر نوبخت  حسن روحانی
ارسال پیامک‌های تهدید به نمایندگان مجلس درباره بودجه ۹۹/ رد داستان سرایی عضو جبهه پایداری درباره استعفای روحانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
ارسال پیامک‌های تهدید به نمایندگان مجلس درباره بودجه ۹۹/ رد داستان سرایی عضو جبهه پایداری درباره استعفای روحانی
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ گفت: برخی در هر فضا و شرایطی به دنبال تضعیف دولت و برنامه‌هایش هستند، برایشان فرق نمی‌کند تصویب برجام باشد یا پیوستن به FATF و حتی رای دادن به کلیات لایحه بودجه.
  قاسم میرزایی نیکو  لایحه بودجه  مجلس دهم
جنگ بر سر فراکسیون اکثریت در عراق و افزایش احتمال بن بست سیاسی!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
جنگ بر سر فراکسیون اکثریت در عراق و افزایش احتمال بن بست سیاسی!
با اینکه تقریبا یک ماه از استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر پیشین عراق گذشته است و جریانات سیاسی عراق برای انتخاب نخست وزیر جدید به توافق نرسیده اند، به نظر می‌رسد چالش‌های عمده‌ای در پیش روی کابینه جدید عراق قرار دارد. نمایندگان مجلس عراق تاکنون با وجود برگزاری سه نشست در روز‌های اخیر برای تصویب قانون انتخابات جدید و معرفی فراکسیون بزرگ به علت اختلاف نظر‌های شدید در هر دو مورد شکت خورده اند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
گزینه تصدی وزارت جهادکشاورزی
پس از استعفای محمود حجتی از پست وزارت جهادکشاورزی، اکنون گمانه‌زنی‌ها برای جایگزین حجتی به پایان رسیده و خبرهای رسیده حاکی از این است که غلامرضا نوری گزینه نهایی برای کسب رای اعتماد برای وزارتخانه مزبور است. نوری که از نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای‌اسلامی بوده تحصیلات خود را تا دوره دکتری در حوزه کشاورزی به اتمام رسانده است.
از استیضاح ترامپ تا پیشنهاد استعفای روحانی/ نمایندگان در عزل و نصب‌ها به دولت فشار نیاورند/ روایت مشکلات مردم اهواز از تریبون‌های نماز جمعه
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
از استیضاح ترامپ تا پیشنهاد استعفای روحانی/ نمایندگان در عزل و نصب‌ها به دولت فشار نیاورند/ روایت مشکلات مردم اهواز از تریبون‌های نماز جمعه
استیضاح ترامپ، پیشنهاد استعفای رئیس‌جمهور، انتخابات مجلس و مشکلات مردم اهواز از موضوعاتی بود که این هفته از تریبون‌های نماز جمعه شهرستان‌ها مطرح کرد.
  نماز جمعه  سیدمحمدعلی آل هاشم
استیضاح یا استعفای روحانی؛ دولبه یک تیغ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سیاسی
استیضاح یا استعفای روحانی؛ دولبه یک تیغ
موضوع استعفا یا استیضاح رئیس‌جمهور طی روزهای گذشته به قدری در فضای رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بحث‌برانگیز شد که ربیعی سخنگوی دولت را در آستانه سفر روحانی به آسیا مجبور کرد در این باره توضیح دهد: «به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس‌جمهور مطرح نیست.» همزمان با ناآرامی‌ها و اعتراضات بنزینی در برخی نقاط کشور، عده‌ای از اصولگرایان موضوع استیضاح رئیس‌جمهور را مطرح کردند. حتی برخی از نمایندگان مجلس از تهیه و تدوین طرح استیضاح روحانی در جلسه عصر روز یکشنبه ۲۶ آبان با چند محور از جمله «سخنان تفرقه‌انگیز، اجرا نکردن سیاست اقتصاد مقاومتی و بی‌کفایتی در مدیریت اجرایی کشور» خبر دادند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
شکاف در حزب دموکرات به واسطه استیضاح ترامپ
در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا خود را برای رای‌گیری چهارشنبه برای تصویب لایحه قانونی استیضاح دونالد ترامپ آماده می‌کند، چندین نماینده دموکرات دیگر این مجلس از رای مثبت خود به این لایحه خبر داده‌اند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این وجود گروهی از دیگر نمایندگان دموکرات مخالف با استیضاح ترامپ هستند که با توجه به در پیش گرفتن این موضع مغایر با موضع اکثریت دموکراتها، انتظار جدا شدنشان از حزب دموکرات وجود دارد. در همین راستا، پس از آن‌که جف وان درو، اعلام کرد به دلیل مخالفتش با استیضاح ترامپ قصد جدا شدن از حزب دموکرات را دارد، روز دوشنبه شاهد استعفای چند تن از کارمندان خود بود. یک نماینده دموکرات دیگر به نام کالین پترسون بنا به گفته سخنگویش، هنوز تصمیم به حمایت از لایحه استیضاح …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
«ابتکار» از رویکرد جریان‌های سیاسی کشور نسبت به استعفای رئیس‌جمهوری گزارش می‌دهد
روحانی محبوب انتخاباتی اصولگرایان الهام برخورداربحث استیضاح برخی وزرا در چند روز اخیر یکی پس از دیگری منتفی می‌شود و تا کنون فقط تعدادی از نمایندگان فراکسیون امید به طور جدی پیگیر استیضاح وزیر کشور به خاطر ماجرای افزایش قیمت بنزین هستند. البته ماجرا در دولت تدبیر و امید فقط به استیضاح وزرای او مربوط نمی‌شود، چرا که استعفای خود حسن روحانی نیز بحثی است که مدتها پیش توسط طیف‌های تندرو اصولگرایان مطرح بوده و حالا نزدیک انتخابات با یک چرخش 180 درجه‌ای مدعی هستند که اصلاح‌طلبان خواهان استعفای دولت هستند.درواقع بحث استعفای دولت به یک مطالبه جناحی تبدیل شده است که بیشتر از آن استفاده انتخاباتی می‌شود تا منافع ملی. چرا که همان طیفی که اخیرا به دنبال جمع کردن امضا برای عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهوری بودند، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
پیشنهاد استعفای رئیس‌جمهوری از جانب جهانگیری کذب است
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی که به طرح برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای رئیس‌جمهوری به پیشنهاد جهانگیری اشاره کرد، گفت: به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس‌جمهوری مطرح نیست. من صمیمیتی هم با آقای جهانگیری دارم و زیاد گفت‌وگو می‌کنیم، نه همچین ایده‌ای دارند و نه این موضوع صحت دارد.به گزارش خبرگزاری‌ها، علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته خود با اشاره به جلسه شورای عالی فضای مجازی‌ گفت: در این جلسه در رابطه با اینترنت و نگرانی‌های مربوط به آن صحبت شده است. همگان با اجماع کامل بر تداوم دسترسی مردم به اینترنت آزاد تاکید کردند. به هیچ وجه نه تنها موضوع قطع اینترنت مطرح نیست، بلکه گسترش ارتباط اینترنت ایرانیان هم مورد تاکید قرار گرفته است. به اعتقاد من این جلسه هم به ابهامات پاسخ داده و هم شرایط سیاست‌گذاری آتی …
ربیعی: بحث استعفای روحانی در دولت مطرح نیست/ واکنش به استیضاح وزرای کشور و نفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
ربیعی: بحث استعفای روحانی در دولت مطرح نیست/ واکنش به استیضاح وزرای کشور و نفت
سخنگوی دولت درباره طرح استیضاح وزرای کشور و نفت گفت: به تعبیر امام‌خمینی(ره) معتقدیم مجلس در رأس امور است و سوال و استیضاح را حق قانونی نمایندگان و‌ از ابزارهای نظارتی مهم می‌دانیم اما باید مصالح و‌ منافع ملی را مورد توجه قرار دهیم.
ببینید | لاریجانی به محمود صادقی: کسی نباید شما را برای ثبت نام نمایندگی تحقیر کند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / سیاسی
ببینید | لاریجانی به محمود صادقی: کسی نباید شما را برای ثبت نام نمایندگی تحقیر کند
علی لاریجانی رئیس مجلس می گوید: با استعفای نمایندگان مخالفم. کسی نباید نمایندگان را به دلیل ثبت نام در انتخابات تحقیر کند.
  علی لاریجانی  مجلس شورای اسلامی
پای استراماچونی به مجلس باز شد/نمایندگانی که استعفا دادند، چرا زودتر از همه برای ثبت‌نام زنبیل گذاشتند؟/گلایه از مدرک تقلبی برخی مسئولان/حواشی صحن
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / سیاسی
پای استراماچونی به مجلس باز شد/نمایندگانی که استعفا دادند، چرا زودتر از همه برای ثبت‌نام زنبیل گذاشتند؟/گلایه از مدرک تقلبی برخی مسئولان/حواشی صحن
نطق و تذکرات نمایندگان امروز با مسائلی پیرامون قرارداد مربیان خارجی، گلایه از استعفای برخی نمایندگان و انتقاد از مدرک تقلبی بعضی مسئولان همراه بود.
  مجلس دهم  آندره استراماچونی
پست نخست وزیری عراق گرفتار تودرتوی سیاست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / بین‌المللی
پست نخست وزیری عراق گرفتار تودرتوی سیاست
تهران - ایرنا - استعفای عادل عبدالمهدی از سمت نخست وزیری و پذیرش آن از سوی مجلس عراق، نمایندگان این کشور در نشست های فوق العاده سه روز گذشته، بحث جانشینی او را به صدر دستور جلسات پارلمان نشاند تا کشور هرچه سریعتر از این مرحله عبور کند، اما با شروطی که برخی جریان ها قائل شده اند، به نظر می رسد کار تعیین پست نخست وزیری عراق کمی پیچیده تر شده باشد.
  عراق  تظاهرات عراقی ها  عادل عبدالمهدی  برگزاری تجمع‌های اعتراضی در عراق
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
آخرین تحولات عراق پس از اعلام استعفای عبدالمهدی/ از قطعی شدن استعفا تا ادامه ناآرامی ها در برخی شهرها/ تحویل نامه رسمی نخست وزیر به مجلس و احتمال های مطرح پس از استعفا
شفقنا- با وجود اینکه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق روز گذشته اعلام کرد که به زودی نامه استعفای خود را تقدیم مجلس این کشور خواهد کرد و علی رغم اینکه منابع خبری از تحویل رسمی نامه استعفای وی به مجلس نمایندگان این کشور خبر می دهند، اما با این حال اوضاع برخی شهرهای این کشور همچنان ناآرام است. به گزارش […]
مجلس قربانی قیمت بنزین
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ / سیاسی
مجلس قربانی قیمت بنزین
نمایندگان مجلس در واکنش به بی‌اعتنایی دولت درباره تصمیم‌گیری درباره افزایش نرخ بنزین وزرای کابینه را زیر تیغ استیضاح برده‌اند. وزیر کشور و وزیر نفت از مهم‌ترین وزرایی هستند که در تیررس استیضاح نمایندگان مجلس قرار دارند.این در حالی است که اخباری از استعفای برخی نمایندگان در واکنش به تصمیم دولت نیز منتشر شده است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
???????? نخست‌وزیر عراق استعفا می دهد
#شفقنا- عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر امروز (جمعه) اعلام کرد که نامه رسمی درخواست استعفای خود از ریاست دولت کنونی را تحویل مجلس نمایندگان این کشور خواهد داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، در متن بیانیه عادل عبدالمهدی در این خصوص آمده است: «یاابت افعل ما تؤمر ستجدنی ان شاء الله من الصابرین»( پدرم هرچه […]
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
واکنش جریانات سیاسی عراق به مواضع وهشدارهای حضرت آیت الله سیستانی
شفقنا- عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر امروز (جمعه) اعلام کرد که نامه رسمی درخواست استعفای خود از ریاست دولت کنونی را تحویل مجلس نمایندگان این کشور خواهد داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، در متن بیانیه عادل عبدالمهدی در این خصوص آمده است: «یاابت افعل ما تؤمر ستجدنی ان شاء الله من الصابرین»( پدرم هرچه […]
اوکراین‌گیت| استعفای دو تن در اعتراض به قطع کمک اوکراین
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بین‌المللی
اوکراین‌گیت| استعفای دو تن در اعتراض به قطع کمک اوکراین
در جدیدترین جلسه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ، مشخص شد که دو تن از کارکنان دفتر مدیریت و بودجه آمریکا در اعتراض به قطع کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین استعفا کردند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
گزارش ایلنا از رکورد استعفاها و استیضاح‌های کابینه روحانی
شفقنا- هنوز این سوال باقی است که چرا نمایندگان مجلس در شرایط تحریمی کشور پایه‌های متزلزل دولت را بیش از پیش می‌لزانند، آیا دنبال جایگاه از دست رفته مجلسی هستند که خود با کنش ضعیف باعث شده‌اند دیگر در راس امور نباشد؟ به گزارش ایلنا، با استعفای حجتی وزیر کشاورزی او ششمین کسی است که عطای وزارت را به لقایش […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
چرا مجلس به دنبال استیضاح وزرا است؟
پس از اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین و سهمیه‏بندی آن، رخدادها و ناآرامی‏های تاسف‏آوری در کشور به وقوع پیوست. رخدادهایی که از یک سو نگران‏کننده و از سوی دیگر، ناراحت‏کننده بودند. در این میان و با گذشت یک هفته از گرماگرم ماجرا، حالا نوبت به مجلسی‏های معترض به تصمیم سران قوا رسیده است که با طرح استیضاح از وزرای دولت، شرایط را تغییر دهند.در ابتدا نام وزرای کشور، جهادکشاورزی و نفت به میان آمد. به محض انتشار خبر فوق، حجتی وزیر جهاد کشاورزی با فرار از طرح استیضاح از سمت خود استعفا داده و به‏عنوان مشاور امنیت غذایی رئیس‏جمهوری منصوب شد. اما دو وزیر دیگر؛ یعنی رحمانی‏فضلی و بیژن زنگنه همچنان به کار خود ادامه می‏دهند. حال پرسش اصلی اینجاست که چرا مجلسیان اقدام به طرح استیضاح وزرا کرده‏اند؟در همین راستا، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
فرار از استیضاح
الهام برخوردارحجتی، وزیر حاشیه‌ساز روحانی که طی این سال‌ها زیاد به دلایل مختلف از جمله گرانی گوشت، امهال وام‌های کشاورزی و صادرات مازاد محصولات کشاورزی مانند سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی پایش به مجلس باز شده بود، این بار فرار را بر قرار ترجیح داد و حاضر نشد پاسخگو باشد. درواقع یک روز مانده به پاسخگویی محمود حجتی درباره عملکردش به مجلس شورای اسلامی، وی از مقام خود استعفا داد و به نوعی از استیضاح فرار کرد و حسن روحانی نیز با استعفای او موافقت کرد و حجتی را به سمت «مشاور رئیس‌جمهوری در امور کشاورزی و امنیت غذایی» منصوب کرد و عباس کشاورز نیز به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد. حجتی همچنین در دوره اول اصلاحات از سال ۷۹ تا ۸۴ وزیر جهاد کشاورزی بوده است. درواقع با موافقت هر سه فراکسیون مهم مجلس، …
روحانی استعفای «وزیر جهاد کشاورزی» را پذیرفت/ استیضاح منتفی شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
روحانی استعفای «وزیر جهاد کشاورزی» را پذیرفت/ استیضاح منتفی شد
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور استعفای وزیر جهاد کشاورزی را قبول کرده است.
  اسدالله عباسی  محمود حجتی  حسن روحانی
خبر استعفای حجتی در راهروهای مجلس
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
خبر استعفای حجتی در راهروهای مجلس
امروز یکی از اعضای شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعلام کرده بود طبق اعلام رئیسه هیأت مجلس قرار است استیضاح وزیر جهاد کشاورزی روز سه‌شنبه برگزار شود. اما وزیر جهاد از زمانی که بخش بازرگانی وزارت جهاد از این وزارتخانه جدا و به وزارتخانه صنعت ملحق شد استعفای خود را به رئیس‌جمهور داده و نسبت به این موضوع اعتراض کرده است.
  استعفای حجتی  محمود حجتی  مجلس
الله‌بداشتی: استعفای نمایندگان مجلس در اعتراض به سهمیه‌بندی فرصت‌طلبی بود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
الله‌بداشتی: استعفای نمایندگان مجلس در اعتراض به سهمیه‌بندی فرصت‌طلبی بود
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: این که امروز که احساس می‌کنیم افکار عمومی کاملا از دولت روی‌گردان شده بخواهیم با فرصت‌طلبی راهمان را از آقای روحانی جدا کنیم، کار درستی نیست.
سلیمی‌نمین:رهبری برای منافع جامعه از خودشان هزینه کردند/ اقدام برخی سیاسیون فرصت‌طلبی محض بود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / سیاسی
سلیمی‌نمین:رهبری برای منافع جامعه از خودشان هزینه کردند/ اقدام برخی سیاسیون فرصت‌طلبی محض بود
یک کارشناس مسائل سیاسی درباره استعفای برخی نمایندگان مجلس در روزهای گذشته گفت: نماینده‌ای که چندگانگی را به نمایش می‌گذارد به فکر منافع ملی نیست و فرصت‌طلب محض است.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / بین‌المللی
پلوسی: کارهایی که ترامپ کرده بدتر از نیکسون است
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که اقدامات ترامپ علیه کشورش بدتر از کارهایی است که منجر به استعفای «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور پیشین آمریکا شد.
  استیضاح ترامپ  دونالد ترامپ  نانسی پلوسی
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سیاسی
خرازی: استعفای نمایندگان مجلس کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟
در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در یادداشتی نوشت: استعفای نمایندگان کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟
  استعفای نمایندگان مجلس  سهمیه بندی بنزین  صادق خرازی
موج استعفا در بین نمایندگان مجلس ایران
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
موج استعفا در بین نمایندگان مجلس ایران
بر اساس گزارش رسانه‌های ایران نمایندگانی از شهرهای تهران، کرمانشاه، خمینی شهر و بوکان در مجلس این کشور، استعفای خود را آماده کرده‌اند.
صحبت نمایندگان از استعفا به بهانه گران شدن بنزین به هیچ وجه قابل قبول نیست
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سیاسی
صحبت نمایندگان از استعفا به بهانه گران شدن بنزین به هیچ وجه قابل قبول نیست
در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در رابطه با نظر اصلاح طلبان پیرامون این استعفا مواردی را مطرح کرد.
  مجلس شورای اسلامی  سید محمد صادق خرازی  استعفای نمایندگان
تذکرهای بنزینی نمایندگان | جمع‌آوری امضا برای استیضاح لاریجانی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سیاسی
تذکرهای بنزینی نمایندگان | جمع‌آوری امضا برای استیضاح لاریجانی
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح در حالی به پایان رسید که برخی حواشی را به همراه داشت و مهم‌ترین آنها جمع آوری امضا از سوی ذوالنور برای استیضاح لاریجانی و خبر استعفای احتمالی محمود صادقی بود.
محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهد | پای بنزین در میان است؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سیاسی
محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهد | پای بنزین در میان است؟
یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار است استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کند.
محمود صادقی استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سیاسی
محمود صادقی استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌کند
یکی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار است استعفای تقدیم هیات رئیسه کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
گمانه‌زنی‌ها از توافق سه جریان عمده لبنان بر سر نخست‌وزیری محمد الصفدی حکایت دارد
لبنان روی خط بحرانمحمدرضا ستارییک ماه پس از تظاهرات عمومی در لبنان که منجر به تعطیلی گسترده در این کشور شده و طبق گزارش رسانه‌ها اعتصاب‌ها به مراکز درمانی این کشور نیز رسیده است؛ پس از استعفای سعد الحریری از سمت نخست‌وزیری، برخی از منابع لبنانی از توافق سه جریان مهم این کشور بر سر نخست‌وزیری محمد الصفدی، وزیر دارایی پیشین لبنان خبر دادند.طبق گزارشی که خبرگزاری اسپوتنیک روسیه منتشر کرده است، سعد الحریری در دیدار با علی خلیل وزیر دارایی و عضو امل و نیز حاج حسین خلیل از حزب الله لبنان برای نخست‌وزیر محمد الصفدی و تشکیل یک دولت تکنو‌‌سیاسی توافق کرده‌اند. این در حالی است که جبران باسیل وزیر خارجه لبنان از موافقت محمد الصفدی برای احراز پست نخست‌وزیری و معرفی به مجلس خبر داده و همزمان تظاهراتی اعتراض‌‌آمیز …
نماینده مجلس آمریکا استعفای مورالس را حاصل
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بین‌المللی
نماینده مجلس آمریکا استعفای مورالس را حاصل "کودتا" دانست
نیویورک- ایرنا- عضو دموکرات و مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا رویدادهای جاری و اعتراض‌های هدایت شده و هدفمند از سوی عوامل خارجی در بولیوی که رئیس جمهوری قانونی این کشور را وادار به استعفا کرد، "کودتا" نامید.
  کنگره آمریکا  اوو مورالس  بولیوی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
سفیر روسیه شد
رقابت برای تصاحبدو صندلی خالی در جلسه علنی روز گذشته مجلس بررسی استعفای کاظم جلالی نماینده مردم تهران و رئیس مرکز پژوهش‌ها به منظور ماموریت جدید در سفارت روسیه در دستور کار قرار گرفت که نمایندگان با استعفای او موافقت کردند و در پایان علی لاریجانی برای او آرزوی توفیق کرد.کاظم جلالی با بیان اینکه در طول 4 سال گذشته مسئولیت‌های بسیاری برای حضور در دولت به بنده پیشنهاد شد که به دلیل نمایندگی از پذیرفتن آن سر باز زدم، اضافه کرد: پذیرش بنده در مردادماه از سوی کشور روسیه صادر شد و استوارنامه بنده نیز در شهریورماه صادر شده بود، اما بنده در تلاش بودم که تا زمان حضور در کرسی نمایندگی آن را به تاخیر بیندازم اما فوت دختر و تنها فرزند دکتر سنایی موجب شد این امر تسریع شود.با استعفای کاظم جلالی دو کرسی مهم …
عکس| خوش و بش با نماینده‌ای که امروز سفیر روسیه شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
عکس| خوش و بش با نماینده‌ای که امروز سفیر روسیه شد
در جلسه علنی امروز مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۶ رای موافق، ۵۸ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از ۲۲۱ نماینده حاضر با استعفای کاظم جلالی از سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.
  کاظم جلالی  استعفا
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / عکس
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
ایرنا - تهران - جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه به ریاست علی لاریجانی برگزار شد. در این جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۶ رای موافق، ۵۸ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از ۲۲۱ نماینده حاضر با استعفای کاظم جلالی از سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
مخالفان و موافقان استعفای کاظم جلالی چه گفتند؟
برخی نمایندگان مجلس در جریان بررسی استعفای کاظم جلالی از نمایندگی به عنوان موافق و مخالف این استعفا صحبت کردند؛ اگر چه به نظر می‌رسید برخی از مخالفان نیز مخالفت جدی با استعفای جلالی ندارند.
ردپای فوت دختر آقای سفیر در یک استعفای زودهنگام/زور شورای نگهبان به جلالی نرسید/طلاهای زنان ایرانی تقدیم روس‌ها شد/حواشی صحن مجلس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
ردپای فوت دختر آقای سفیر در یک استعفای زودهنگام/زور شورای نگهبان به جلالی نرسید/طلاهای زنان ایرانی تقدیم روس‌ها شد/حواشی صحن مجلس
استعفای کاظم جلالی، نماینده تهران دستور کار امروز مجلس بود که با رای مثبت نمایندگان همراه شد.
  کاظم جلالی  روسیه  استعفا
«جلالی» نمی‌تواند سفیر خوبی باشد/ او مرکز پژوهش‌ها را ضعیف اداره کرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
«جلالی» نمی‌تواند سفیر خوبی باشد/ او مرکز پژوهش‌ها را ضعیف اداره کرد
جمعی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مخالفت خود را با استعفای نماینده مردم تهران مطرح کردند.
  جبار کوچکی نژاد  قاضی پور  سفارت روسیه  کاظم جلالی  مجلس شورای اسلامی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
موافقت نمایندگان مجلس با استعفای کاظم جلالی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست استعفای کاظم جلالی نماینده مردم تهران در پارلمان موافقت کردند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
وضعیت مبهم قانون «اختصاص 10 درصد از بهای بلیت کنسرت در کلانشهرها به حساب درآمد عمومی» در سال آینده
کسی صدای اعتراض‌ها را می‌شنود؟گروه فرهنگ و هنر – ماجرای تخصیص 10 درصد از بهای کنسرت‌ها در کلانشهرها به حساب درآمد عمومی دیگر به یکی از موارد اعتراض دائمی اهالی موسیقی تبدیل شده است. قانونی که نقاط تاریک و مبهم فراوانی داشت تا جایی که گفته شد این قانون، یک قانون موقت است و احتمالا در سال 99 دیگر خبری از آن نخواهد بود. اما آیا این وعده به حقیقت می‌پیوندد؟قانون اختصاص 10 درصد از بهای بلیت کنسرت در کلانشهرها به حساب درآمد عمومی دیگر تبدیل به یک موضوع کشدار شده که اعتراض‌ها به آن همچنان ادامه دارد. تقریبا اوایل اسفند سال گذشته بود که این قانون سر و صدای بسیاری به‌پا کرد. در جریان بررسی بودجه سال ۹۸ کل کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بند (ح) تبصره ۹ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. براساس بند …
«لیندسی هویل» به عنوان رئیس جدید مجلس عوام انگلیس منصوب شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بین‌المللی
«لیندسی هویل» به عنوان رئیس جدید مجلس عوام انگلیس منصوب شد
بعد از استعفای «جان برکاو»، نمایندگان پارلمان انگلیس، معاون وی که عضو حزب کارگر است را به عنوان رئیس جدید مجلس عوام انگلیس برگزیدند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
مجلس عراق امروز استعفای عبدالمهدی را بررسی می کند
شفقنا- یک منبع سیاسی روز پنج شنبه احتمال داد که مجلس نمایندگان عراق در جلسه ای که قرار است امروز برگزار شود، موضوع استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور را بررسی کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از السومریه، روزنامه دولتی الصباح به نقل از این منبع سیاسی نوشت: احتمالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه مجلس نمایندگان […]
آغاز رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فیلم
آغاز رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان
با پذیرش استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان، رایزنی‌های گسترده نمایندگان مجلس و احزاب سیاسی این کشور با رئیس‌جمهور لبنان برای تشکیل کابینه جدید این کشور آغاز شده است.
آخرین تحولات خاورمیانه: تصویب دو قطعنامه ضد ترکیه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا/عقب‌نشینی کامل شبه نظامیان کُرد از شمال سوریه/هشدار ظریف به ترامپ و دعوت از همسایگان ایران/ استعفای سعد الحریری از نخست وزیری لبنان
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / سیاسی
آخرین تحولات خاورمیانه: تصویب دو قطعنامه ضد ترکیه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا/عقب‌نشینی کامل شبه نظامیان کُرد از شمال سوریه/هشدار ظریف به ترامپ و دعوت از همسایگان ایران/ استعفای سعد الحریری از نخست وزیری …
هشدار ظریف به ترامپ و دعوت از همسایگان ایران، استعفای سعد الحریری از نخست وزیری لبنان، حمله ترکیه به جنوب «راس‌العین» در شمال سوریه و تصویب دو قطعنامه ضد ترکیه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به عقب‌نشینی کامل شبه نظامیان کُرد از شمال سوریه نیز اشاره کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / سیاسی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه
تهران- ایرنا- تاکید ظریف بر ناکامی آمریکا در منزوی کردن ایران، تصریح ایران بر وحدت طوایف، احزاب و شخصیت‌های لبنانی در واکنش به استعفای حریری، تاکید دوباره ایران،‌ ترکیه و روسیه بر تمامیت ارضی سوریه، گزارش تارنمای اویل پرایس درباره کسب موفقیت‌های ایران در زمان تحریم‌ها، گزارش دیده‌بان حقوق بشر از تهدید سلامت ایرانیان به واسطه تحریم‌های آمریکا و انتشار متن قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان مهمترین خبرهای ۱۲ساعت گذشته ایرنا بود.
  سید مقتدا صدر  سرگئی لاوروف  سید عباس موسوی  وزارت امور خارجه  بوریس جانسون  محمد جواد ظریف
۳ روایت از ماجرای شیوع ایدز در روستای «چنار محمودی» لردگان / آقای وزیر! تعریف فاجعه از نگاه شما چیست؟ / چرا به جای مسئولیت‌پذیری و احساس شرمندگی، حق به جانب موضع گیری کردید؟ / اگر جرأت حضور در لردگان و پاسخگویی به معترضان را ندارید، دست کم شهامت به خرج دهید و استعفا کنید
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
۳ روایت از ماجرای شیوع ایدز در روستای «چنار محمودی» لردگان / آقای وزیر! تعریف فاجعه از نگاه شما چیست؟ / چرا به جای مسئولیت‌پذیری و احساس شرمندگی، حق به جانب موضع گیری کردید؟ / اگر جرأت حضور در لردگان و …
اگر نمکی و دیگر مسئولین حضور میدانی خود در روستای «چنار محمودی» را بی‌تاثیر و فاقد کارایی در حل مساله می‌دانند، بهتر است جرات داشته باشند و استعفای خود را اعلام کنند. نمی‌دانیم تعریف بحران و فاجعه ملی چیست که وزیر بهداشت، نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مسئولات شبکه بهداشت استانی، حاضر به حضور میدانی در مناطق اطراف لردگان نیستند و نمی‌خواهند بدون واسطه به مردم توضیح دهند که روند پی‌گیری‌ها چگونه است. شاید آن‌ها از حضور در میان عموم مردم واهمه دارند که اگر چنین است همان پیشنهاد را باید تکرار کرد: «درهای استعفا بر روی شما مسئولین فاقد کارایی گشاده است.»
ترامپ : شیف باید استعفا دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / بین‌المللی
ترامپ : شیف باید استعفا دهد
تهران - ایرنا - رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در پیامی توئیتری خواستار استعفای آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور شد.
  کنگره آمریکا  اوکراین  دونالد ترامپ  مجلس نمایندگان آمریکا
ادامه بحران در کاخ سفید؛ ترامپ: رئیس کمیته اطلاعات مجلس استعفا  دهد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / بین‌المللی
ادامه بحران در کاخ سفید؛ ترامپ: رئیس کمیته اطلاعات مجلس استعفا دهد
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در فراری رو به جلو، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را به ارائه اطلاعات غلط متهم کرد و خواستار استعفای او شد.
  اوکراین  دونالد ترامپ  مایک پمپئو  کاخ سفید
ترامپ خواستار استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
ترامپ خواستار استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد
رئیس جمهور آمریکا گفت: آدم شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به اتهام اقدام برای گمراه کردن استعفا کند. این عضو کنگره باید به دلیل ارتکاب جرم گمراه کردن در خصوص نسخه متن مکالمات من با رئیس‌جمهوری اوکراین استعفا کند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
ترامپ: سخنانی که از قول من در خصوص مکالمه با رییس جمهور اوکراین در کنگره خوانده شد، ساختگی و تحریف‌شده است / رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان استعفا دهد
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر رئیس دمکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور را متهم به دروغگویی کرده و خواستار استعفای او شد.