یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
اسراییل
۱۷ ساعت قبل
پیدا و پنهان ابعاد عادی سازی روابط با اسرائیل در رسانه های داخلی
ایرنا نوشت: عادی سازی رابطه با اسراییل بدون شک از اهداف دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می‌رود. ترامپ به دنبال این است در فاصله باقی مانده تا انتخابات حداقل یک کشور عربی دیگر را هم به جمع متحدانش اضافه کند. با توجه به شرایط بحرین و موقعیت رژیم صهیونیستی، این توافق در مقطع کنونی بیشتر از آنچه جنبه عملیاتی داشته باشد، جنبه نمایشی دارد و ابزاری برای پیشبرد منافع انتخاباتی ترامپ است.
افتتاح سفارت ارمنستان در اسراییل
۲۱ ساعت قبل
افتتاح سفارت ارمنستان در اسراییل
ارمنستان و اسرائیل در سال ۱۹۹۲ روابط دیپلماتیک برقرار کردند و دولت اسرائیل در سال ۲۰۱۷ یک سفیر غیر مقیم برای ارمنستان منصوب کرد.
خط و نشان ستاد کل نیروهای مسلح برای اسراییل
۲۱ ساعت قبل
خط و نشان ستاد کل نیروهای مسلح برای اسراییل
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس تاکید کرد: تجارب ارزشمند دفاع مقدس دستیابی به فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی و نظام سلطه را تسهیل می‌کند.
آمریکا خواهان مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و لبنان است
۲۱ ساعت قبل / اسراییل / لبنان
آمریکا خواهان مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و لبنان است
در یک گزارش اسرائیلی عنوان شد که واشنگتن شرایط را به سمت آغاز مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و لبنان در مورد مرزهای دریایی سوق می‌دهد تا طرفین به توافقی در مورد مساله حفاری گاز تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست یابند.
باوجود عادی‌سازی روابط اسراییل با اعراب، ناکامی بزرگ نتانیاهو در مورد ایران است
۲۶ ساعت قبل / اسراییل / برجام / برنامه اتمی ایران / برنامه موشکی ایران / ترامپ / توافق هسته ای / سازمان ملل / شورای امنیت / کارنگی / نتانیاهو
باوجود عادی‌سازی روابط اسراییل با اعراب، ناکامی بزرگ نتانیاهو در مورد ایران است
شفقنا-آریل لوایت Ariel E. Levite(عضو ارشد کارنِگی) در یادداشتی به شکست سیاست‌های ترامپ و نتانیاهو برای منزوی کردن ایران اعتراف کرد است؛ او معتقد است سرخوشی موجه به خاطر عادی سازی با بحرین و امارات، نباید ناکامی نتانیاهو در...
استراتژی عرب های خلیج فارس برای نابودی اسراییل
۳۷ ساعت قبل
استراتژی عرب های خلیج فارس برای نابودی اسراییل
کشورهای امارات و بحرین با اسرائیل، توافق عادی سازی روابط به امضا رساندند.
۳۷ ساعت قبل
خیانت برای رای
وزیر امور خارجه ایران نوشت: کسانی که اسرائیل اولویت نخست‫شان است، فقط منطقه ما را نابود نکرده‌اند، بلکه به مردم خودشان هم خیانت کرده‌اند، فقط برای آنکه رای بیاورند.به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در توئیتر با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ که دامادش را رهبری فوق‌العاده برای اسراییل خوانده و گفته حضور آمریکا در خاورمیانه فقط به خاطر اسراییل است، نوشت:تازه‌ترین اعترافات ترامپ درخصوص اینکه وفاداری خانواده‌اش واقعا به کجاست؛ دلیل اینکه هفت تریلیون دلار پول به زحمت‌درآمده مالیات‌دهندگان آمریکایی و آن همه جان قربانی شدند.کسانی که اسرائیل اولویت نخستشان است، فقط منطقه ما را نابود نکرده‌اند، بلکه به مردم خودشان هم خیانت کرده‌اند، فقط برای آنکه رای بیاورند.
هشدار مقتدی صدر به نتانیاهو
۴۳ ساعت قبل / بنیامین نتانیاهو / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / مقتدی صدر
هشدار مقتدی صدر به نتانیاهو
به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با قرائت بیانیه‌ای در خطبه نماز جمعه امروز به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد.
۲ روز قبل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
۲ میلیون امضا در امارت علیه سازش با اسرائیل جمع‌آوری شد
به گزارش فارس، انجمن اماراتی «مقاومت علیه سازش» از جمع‌آوری بیش از دو میلیون امضاء از میان کاربران جهان عرب در مخالفت با سازش خبر داد.
چند کشور عربی دیگر خواهان صلح با اسراییل هستند؟
۲ روز قبل / اسراییل / توافق سازش
چند کشور عربی دیگر خواهان صلح با اسراییل هستند؟
به نوشته خبرگزاری رویترز، «مارک میدوز» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید بامداد امروز (جمعه) توضیح داد بعد از امضای توافق عادی‌سازی روابط منامه و ابوظبی با تل‌آویو، پنج کشور دیگر نیز به صورت جدی پذیرش چنین توافقی را بررسی می‌کنند.
ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران
۲ روز قبل / سخنگوی وزارت خارجه آمریکا / تحریم ایران / اسراییل
ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران
او در بخشی از مصاحبه تلویزیونی خود با نیوزمکس که آن را در توئیتر منتشر کرد گفت: پرزیدنت ترامپ به جای دادن میلیارد‌ها دلار به ایران، متحدانمان در حوزه خلیج فارس و اسرائیل را تقویت کرد و دست به اقدامات قاطعی جهت برقراری صلح در خاورمیانه زد.
۲ روز قبل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ادعای یک مقام آمریکایی: پنج کشور دیگر صلح با اسرائیل را دنبال می‌کنند
به گزارش فارس، در ادامه تبلیغات گسترده ایالات متحده و رژیم صهیونیستی درباره توافقات سازش دولت‌های امارات عربی متحده و بحرین با تل‌آویو، این بار یک مقام آمریکایی از تمایل پنج کشور دیگر برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس خبر داد.
نگاهی به سناریوهای مطرح درباره مکانیسم ماشه
۲ روز قبل / اسنپ‌بک / مکانیسم ماشه / برجام / ایران / امارات / ترامپ / شورای امنیت / وین / اسراییل / جو بایدن
نگاهی به سناریوهای مطرح درباره مکانیسم ماشه
کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: اگر آمریکا دوباره به برجام و ۱+۵ برگردد، مکانیزم ماشه بسیار قوی فعال می‌شود و حتی می‌توانند برجام‌های ۲ و ۳ و ۴ را هم از ما مطالبه کنند.
ظریف: کسانی که اسراییل اولویت نخستشان است،هم منطقه را نابود کردند هم به مردمشان خیانت کردند، فقط برای آنکه رأی بیاورند
۲ روز قبل
ظریف: کسانی که اسراییل اولویت نخستشان است،هم منطقه را نابود کردند هم به مردمشان خیانت کردند، فقط برای آنکه رأی بیاورند
ظریف در پیام توئیتری با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ که دامادش را رهبری فوق‌العاده برای اسراییل خوانده و اعتراف کرده که حضور آمریکا در خاورمیانه فقط به خاطر اسرائیل است، نوشت: «تازه‌ترین اعترافات ترامپ در خصوص اینکه: وفاداری خانواده‌اش واقعا به کجاست؛و دلیل اینکه هفت تریلیون دلار پول به زحمت‌درآمده مالیات‌دهندگان آمریکایی و آن همه جان قربانی شدند.کسانی که اسرائیل اولویت نخستشان است، فقط منطقه ما را نابود نکرده‌اند، بلکه به مردم خودشان هم خیانت کرده‌اند، فقط برای آنکه رأی بیاورند »
۲ روز قبل / توافق بحرین و اسراییل
مردم بحرین در اعتراض به عادی‌سازی روابط با تل آویو تظاهرات کردند
 به گزارش مهر به نقل از اللؤللؤ، مردم بحرین همچنان به سلسله اعتراضات خود به روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.
رییس مجلس ایران: بسیاری از دولت‌های منطقه سالهاست که دست‌ اسراییل را با اشتیاق می‌بوسند
۲ روز قبل / اسراییل / توافق اسراییل با کشورهای عربی / دولت‌های منطقه / رییس مجلس ایران / واکنش رییس مجلس ایران
رییس مجلس ایران: بسیاری از دولت‌های منطقه سالهاست که دست‌ اسراییل را با اشتیاق می‌بوسند
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اقدام برخی از کشورهای منطقه در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: حکام خیانتکار منطقه از امروز شریک تمام جنایات صهیونیست ها از گذشته تاکنون هستند. دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس...
۳ روز قبل / بحرین / ابتکار صلح هرمز / اسرائیل / دونالد ترامپ / باراک اوباما / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / حسن روحانی / امارات‌ متحده ‌عربی / انگلستان
سیاست خاورمیانه‌ای آمریکا حزبی نیست/آمریکا، اسراییل را یکی از ایالات خاورمیانه‌ای خود می‌داند
تهران- ایرنا- کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه آمریکایی‌ها رژیم صهیونیستی را یکی از ایالات خاورمیانه‌ای خود می‌داند، سیاست واشنگتن در غرب آسیا با محوریت فلسطین اشغالی را راهبردی توصیف کرد که احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه در مورد آن با هم اختلاف نظر جدی ندارند.
شینهوا: امضای توافق با اسراییل ضامن صلح در خاورمیانه نیست
۳ روز قبل / اسرائیل / خاورمیانه / پکن / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
شینهوا: امضای توافق با اسراییل ضامن صلح در خاورمیانه نیست
پکن-ایرنا- شینهوا، خبرگزاری رسمی چین در تحلیلی آورده است که امضای توافقنامه با اسراییل از سوی امارات و بحرین، لزوما باعث ایجاد صلح در منطقه خاورمیانه و بین فلسطین و اسراییل نخواهد شد.
۳ روز قبل
اعراب را به دامن صهیونیست‌ها نرانیم
توافقی که میان امارات متحده عربی و بحرین با اسراییل امضا شد اهمیت بسیار زیادی دارد، اما در جهت تخریب و تضعیف جایگاه ملت فلسطین، پشت کردن به قضیه فلسطین که هم یک مساله عربی، هم مساله اسلامی و هم مساله حقوق بشری و انسانی است. فلسطین تنها نقطه‌ای است که در دنیا مساله اشغال آن به صورت مستمر ادامه دارد؛ مستمر به این معنا که اشغال و اشغالگری در سرزمین فلسطین یک مساله روزمره است، هر روز این اشغال به صورت سیال گسترش پیدا می‌کند و هر روز سرزمین‌های بیشتری به صورت شهرک‌های یهودی‌نشین در سرزمین‌های فلسطینی از سرزمین فلسطین کنده می‌شود. دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا هم چراغ سبز به این اشغالگری مستمر نشان داده است و اخیرا شاهد بودیم که بخشی از سرزمین‌های سوریه …
۳ روز قبل
از ایران انتظار تعهد یکجانبه نداشته باشید
گروه دیپلماسی| صحن شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته شاهد سخنرانی تند و تیز محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه درباره برجام، اقدام‌های ایران در واکنش به بدعهدی اعضای بین‌المللی این توافق هسته‌ای، تشریح اقدام غیرقانونی ایالات متحده در شورای امنیت علیه ایران و همچنین متهم شمردن کشورهای اروپایی در همراهی با تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه ایالات متحده بود. نشست روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که در نشست دوره‌ای تیرماه سه کشور اروپایی موفق شدند پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای محکومیت ایران به تصویب برسانند. در دو ماه گذشته مجموعه همکاری‌های انجام‌‌شده میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به حل و فصل آن …
ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است
۳ روز قبل / امضای توافق اعراب و اسراییل / ان بی سی نیوز / نورا ارکات
ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است
به گزارش الف "نورا ارکات" وکیل حقوق بشر، در مقاله ای در وب سایت  ان بی سی نیوز، افزود آنچه که "پیمان صلح" ترامپ برای اسرائیل، امارات و بحرین خوانده می شود، ماهیتی دروغین دارد.
۳ روز قبل / بازداشت صهیونیست ها / توافق بحرین و اسراییل
تشکیل «گردان شهدای قدس» برای مقابله با حضور صهیونیستها در بحرین
گردان‌های وعد الله امروز چهارشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ با صدور بیانیه‌ای نظامی اعلام کرد: گردان‌های وعدالله به نام خود و به نام رزمندگان مقاومت اسلامی بحرین از گردان شهدای قدس ویژه مقاومت در برابر حضور صهیونیست‌ها در بحرین رونمایی می‌کند و باب پیوستن به گردان شهدای قدس را می‌گشاید. ما در گردان‌های وعدالله و بقیه گروههای مقاومت اسلامی بحرین و ملت ما، عاشق جنگ و مبارزه با دشمن صهیونیست و مقاومت در برابر سیاست‌های استکباری که به دنبال دیکته آن بر ملت و امت ما هستند، هستیم.
واکنش حقوق بشری ایران به توافق اسراییل و دو کشور عربی
۳ روز قبل
واکنش حقوق بشری ایران به توافق اسراییل و دو کشور عربی
مهندس سامان نیازی ، معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین الملل در رابطه با توافق اسراییل و امارات عربی متحده و بحرین به خبرگزاری اسپوتنیک در تهران چنین گفت:
ترامپ چگونه دو کشور عربی را وادار به توافق با نتانیاهو کرد؟
۳ روز قبل / ترامپ / عادی سازی روابط با اسرائیل
ترامپ چگونه دو کشور عربی را وادار به توافق با نتانیاهو کرد؟
رئیس جمهور آمریکا قصد دارد با نزدیک کردن برخی کشور‌های عربی به اسراییل برگ برنده‌ای برای انتخابات ۲۰۲۰ داشته باشد.
رایزنی روسیه با قطر درخصوص عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسراییل
۳ روز قبل / بحرین / روسیه / رژیم صهیونیستی
رایزنی روسیه با قطر درخصوص عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسراییل
مسکو- ایرنا- نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر دیدار کرد و دو طرف درباره عادی شدن روابط برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی گفت وگو کردند.
واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین
۴ روز قبل / امضای توافق اعراب و اسراییل
واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین
به گزارش الف، رسانه های رژیم صهیونیستی واکنش‌های متفاوتی نسبت به امضای توافق عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و رژیم های عربی امارات متحده و بحرین که دیشب در کاخ سفید و با حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار شد، نشان دادند.
۴ روز قبل
پرچم های امارات و بحرین در اسراییل همزمان با توافق صلح با اسرائیل (فیلم)
نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین طی مراسمی و در کاخ سفید به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا کردند.
حکم نهایی روح‌الله زم صادر شد
۴ روز قبل
حکم نهایی روح‌الله زم صادر شد
قضات دیوان عالی کشور پس از رسیدگی به پرونده روح‌الله زم، رأی خود را نسبت به متهم صادر کردند و رأی صادره اعلام خواهد شد. این را حجت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم درحاشیه جلسه هیأت عمومی قضات دیوان‌عالی کشور درجمع خبرنگاران درباره رسیدگی نهایی به پرونده روح‌الله زم گفت. گفتنی است، اولین جلسه دادگاه زم بیست‌ویکم بهمن ‌سال گذشته به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد. در این دادگاه موارد کیفرخواست که نماینده دادستان قرائت کرد، در 17 بند عنوان شد. در این کیفرخواست «افساد فی‌الارض، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسراییل، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه و همکاری با دولت آمریکا علیه ایران» جزو موارد متهم  بود. دیوان‌عالی کشور …
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۵ شهریور ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: رهبر اخوان‌ المسلمین خبر داد، اعراب تصمیم دارند مسئله ابوموسی را به شورای امنیت ارجاع دهند / نوربخش اطلاع داد، پنتاگون برای فروش کالا با برداشت از طلب‌های ایران موافقت کرده / به وزیر کشور گفتم جلوی افراط کاری‌های برخورد با منکرات را بگیرد
۴ روز قبل
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۵ شهریور ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: رهبر اخوان‌ المسلمین خبر داد، اعراب تصمیم دارند مسئله ابوموسی را به شورای امنیت ارجاع دهند / نوربخش اطلاع داد، پنتاگون برای فروش کالا با برداشت از طلب‌های …
خاطرات آیت الله هاشمی: شب، آقاى نبیه ‌برى، رییس مجلس لبنان براى ملاقات آمد. درباره وضع لبنان و احتمال تشدید فشار اسراییل و همکارى بهتر اعراب و ایران صحبت کردیم. معتقد است، اسراییل در جنوب لبنان مجبور به عقب نشینى خواهد شد. توقع کمک بیشتر ایران را دارند. لوحى از مجلس لبنان هدیه داد.
۴ روز قبل / امیر عبداللهیان / صلح با اسرائیل
امیرعبداللهیان: صهیونیسم با روشی نو کشورهای خلیج فارس را اشغال می کند
به گزارش ایسنا، «حسین امیرعبداللهیان» در توییتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد، نوشت: «امروز وزرای امارات‬⁩ و ⁧‫بحرین‬⁩ در سیرک ترامپ بازی کردند. صهیونیسم که دیروز بخشی از خاک عربی را اشغال کرد، امروز با روشی نو کشورهای خلیج فارس را اشغال می‌کند. توافق با مصر بزرگ‌ هیچ گشایشی برای ⁧‫اسراییل‬⁩ نداشت، امارات و ‌بحرین که به اندازه جزیره مصرند. ناامنی تنها ارمغان اسراییل است.»
آژیر هشدار شلیک موشک در شهرک‌های صهیونیستی
۴ روز قبل / صلح امارات و اسراییل / شهرک های اسراییلی / صلح اعراب / نوار غزه
آژیر هشدار شلیک موشک در شهرک‌های صهیونیستی
با این حال خبرگزاری رویترز گزارش داد که آژیر‌های هشدار شلیک موشک در شهرک‌های اطراف غزه به منظور آمادگی در برابر شلیک موشک‌های از غزه به صدا درآمده است.
توافقنامه
۴ روز قبل / توافقنامه صلح / اسراییل
توافقنامه "صلح" امارات و اسرائیل امضا شد
ترامپ گفت: این توافق صلح به همه مسلمانان جهان اجازه خواهد داد مسجد الاقصی را زیارت کنند. نزدیک شدن‌های متفاوت و جدیدی در منطقه رخ خواهند داد و کشور‌های دیگری جا پای امارات و بحرین خواهند گذاشت.
منتقد فراری از دبیر جشنواره خط می‌گیرد یا دبیر جشنواره از منتقد فراری؟!
۴ روز قبل / روز ملی سینما / جشنواره فیلم فجر / ابراهیم داروغه / شورای پروانه / همایون اسعدیان / جشنواره فجر / امیر پوریا / خانه سینما / پروانه / اسعدیان
منتقد فراری از دبیر جشنواره خط می‌گیرد یا دبیر جشنواره از منتقد فراری؟!
امیر پوریا منتقد فراری و نماینده جریان سعودی و اسراییلی در سینمای ایران دست به جمع آوری امضا علیه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های فرهنگی و سینمایی کشور کرد.
«مقابله با ایران» پشت‌پرده عادی‌سازی روابط با اسرائیل است
۴ روز قبل / عادی‌سازی روابط با اسرائیل / توافق اسرائیل و امارات / توافق صلح اسرائیل با امارات و بحرین
«مقابله با ایران» پشت‌پرده عادی‌سازی روابط با اسرائیل است
اقتصادنیوز؛ معین ربانی، روزنامه‌نگار به الجزیره گفت: آمریکا و اسرائیل حرکتی منسجم را برای خارج کردن مسأله فلسطین، نه تنها از دستور کار جامعه بین المللی، که از اولویت‌های منطقه و قرار دادن منازعه اعراب-ایرانیان به جای منازعه اعراب-اسراییل، آغاز کرده‌اند. این ائتلاف ها نتیجه منافع ژئوپلتیک مشترک و تلاش برای یافتن متحدی قدرتمند، همچون اسراییل، در برابر ایران به عنوان دشمن شماره یک خود هستند.
قطر راهش را از رژیم‌های عربی سازشگر با رژیم صهیونیستی جدا کرد
۵ روز قبل / بحرین / تل آویو / قطر / خاورمیانه / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه عرب / امارات‌ متحده ‌عربی / رژیم صهیونیستی / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
قطر راهش را از رژیم‌های عربی سازشگر با رژیم صهیونیستی جدا کرد
تهران- ایرنا- در پی توافق امارات و بحرین برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی، قطر بر متعهد ماندن خود به ابتکار صلح عربی، خروج اسراییل از سرزمین‌های اشغالی و ایجاد یک کشور فلسطین تاکید کرد.
روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید
۵ روز قبل / امضای توافق اعراب و اسراییل / توافق اعراب و اسراییل / شبکه الجزیره
روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید
به گزارش الف به نقل از شبکه الجزیره تقویت روابط رژیم صهیونیستی در زمینه سیاسی و اقتصادی با امارات از یک‌سو و بحرین از سوی دیگر تحت نظارت آمریکا در حال اوج‌گیری است. همانطور که پیشتر در رسانه‌ها اعلام شد مراسم رسمی امضای توافق میان رژیم اسرائیل با سازشکاران عرب روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر به وقت واشنگتن در کاخ سفید برگزار می‌شود.
میدل ایست مانیتور: پرچم اسرائیل به زودی در عربستان برافراشته خواهد شد!
۵ روز قبل / توافق اعراب و اسراییل
میدل ایست مانیتور: پرچم اسرائیل به زودی در عربستان برافراشته خواهد شد!
به گزارش الف به نوشته میدل ایست آی، کشورهای عربی با عادی سازی روابط خود با اسرائیل، عملا در قبال توطئه سلطه اسرائیل بر منطقه، سرتعظیم فرود آورده اند و این که "پرچم اسرائیل  به زودی در عربستان نیز برافراشته خواهد شد."
پاک‌آیین: رژیم صهیونیستی زیر بار تشکیل دولت مستقل فلسطینی نخواهد رفت
۵ روز قبل / فلسطین / عربستان / رژیم صهیونیستی
پاک‌آیین: رژیم صهیونیستی زیر بار تشکیل دولت مستقل فلسطینی نخواهد رفت
یک دیپلمات پیشین کشورمان با اشاره به تحولات اخیر در تعامل رژیم اسراییل با کشورهای عربی منطقه و شرط پادشاه عربستان برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی قبل از عادی سازی روابط با اسراییل گفت: عربستان می‌داند که شرطش برای عادی‌سازی روابط با اسراییل مورد پذیرش این رژیم قرار نمی‌گیرد.
همایش نابودی اسرائیل | تاکید رهبران جریان مقاومت بر مقابله با خیانت امارات و بحرین
۵ روز قبل
همایش نابودی اسرائیل | تاکید رهبران جریان مقاومت بر مقابله با خیانت امارات و بحرین
نمایندگان جریان مقاومت در هفتمین همایش «نابودی اسراییل» بر مقابله و اتحاد بیشتر کشورهای اسلامی برای مقابله با خیانت امارات و بحرین تاکید کردند.
۵ روز قبل / توافق بحرین و اسراییل
گفت‌و‌گوی تلفنی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با وزیر امور دفاع بحرین
به گزارش فارس، خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، شامگاه دوشنبه،‌گزارش داد که «عبدالله بن حسن النعیمی» وزیر امور دفاع  این کشور با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت‌و‌گویی تلفنی داشته است.
ظریف: ترامپ عاجزانه دنبال یک عکس انتخاباتی است/ چه تحول دیپلماتیکی!
۵ روز قبل / توافقنامه‌های صلح / توییت / ظریف / وزیر خارجه ایران
ظریف: ترامپ عاجزانه دنبال یک عکس انتخاباتی است/ چه تحول دیپلماتیکی!
شفقنا- وزیر خارجه ایران در پی توافقات اخیر بحرین و امارات با آمریکا و اسراییل تاکید کرد که فقط یک مساله وجود دارد: این «توافقنامه‌های صلح»، نه بین دشمنان، بلکه بین متحدان دیرینه امضا می‌شود. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران...
شمخانی: آرزوی اسراییل برای تسلط بر نیل تا فرات هرگز محقق نخواهد شد
۵ روز قبل / اسراییل / تسلط اسراییل / روابط اسراییل / روابط اسراییل با کشورهای عربی / شمخانی
شمخانی: آرزوی اسراییل برای تسلط بر نیل تا فرات هرگز محقق نخواهد شد
شفقنا-   نور المالکی رئیس جریان دولت قانون عراق و نخست وزیر اسبق این کشور که به تهران سفر کرده است بعداز ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و...
اسرائیل پیشنهاد حماس برای تبادل چند مرحله‌ای اسیران را رد کرد
۵ روز قبل / حماس / اسراییل
اسرائیل پیشنهاد حماس برای تبادل چند مرحله‌ای اسیران را رد کرد
در یک گزارش اسرائیلی عنوان شد که جنبش حماس در چارچوب مذاکرات تبادل اسیران با اسرائیل، خواهان آزادی تعداد زیادی از بازداشت شدگان امنیتی از طریق یک معامله چند مرحله‌ای شد اما اسرائیل مخالفت کرد.
عمان روابط خود با اسرائیل را عادی‌سازی می‌کند
۵ روز قبل
عمان روابط خود با اسرائیل را عادی‌سازی می‌کند
روزنامه اسرائیل هیوم گزارش داد که عمان نیز بناست به جمع کشورهایی بپیوندد که روابط خود با اسراییل را عادی‌سازی می‌کنند.یک مقام رسمی اماراتی عنوان کرد که روابط حسنه عمان با ایران تا به اینجای کار مانع از عادی‌سازی روابط با اسرائیل شده است.
توافق اسرائیل با کشورهای عربی با هدف مشروعیت‌بخشی به صهیونیست‌هاست
۵ روز قبل / استانی-سیاسی / توافق امارات با اسراییل / عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل / آمریکا / فلسطین
توافق اسرائیل با کشورهای عربی با هدف مشروعیت‌بخشی به صهیونیست‌هاست
یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اسرائیل از زمان تأسیس خود هرگز نتوانسته مشروعیت و مقبولیتی را برای خود در منطقه ایجاد کند، بنابراین احساس می‌کند کسب این مشروعیت را باید از کشورهای اسلامی آغاز کند.
رژیم صهیونیستی به جای نظامیانش به پهپهاد در مرز لبنان متوسل شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اسراییل / لبنان
رژیم صهیونیستی به جای نظامیانش به پهپهاد در مرز لبنان متوسل شده است
پس از اعلام وحشت سربازان اسرائیلی از تهدید انتقام گیری حزب الله و پنهان شدن آنها از تیررس دید مقاومت، رژیم صهیونیستی در غیاب حضور سربازان خود در خط مرزی با لبنان، برای رصد هر تحرکی از پهپاد استفاده می کند.
گزارش گلوبال تایمز از مخالفت جهانی با عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
گزارش گلوبال تایمز از مخالفت جهانی با عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل
گلوبال تایمز از روزنامه‌های دولتی چین در گزارشی نوشت که عادی سازی روابط بین بحرین و اسراییل با مخالفت‌های گسترده جهانی از ایران گرفته تا لبنان و فلسطین مواجه شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آوارگی ۷۲ ساله و حاکمان مسلمان
زهرا مصطفوی، دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و فرزند امام خمینی (ره) با ارسال نامه‌ای به برخی سران کشورهای اسلامی نسبت به عواقب عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی هشدار داده است. زهرا مصطفوی در این نامه خطاب به دولت‌های اسلامی گفته که باید مراقب خشم ملت‌های خود در این خصوص باشند.  اخیرا بحرین و امارات وارد روابط عادی سیاسی و اقتصادی با رژیم اسراییل شده‌اند که واکنش‌های متعددی را در مجامع بین‌المللی به دنبال داشته و حالا زهرا مصطفوی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سران برخی کشورهای اسلامی، با تاکید بر اینکه «ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر بر امت اسلام بوده و عملکرد جنگ‌افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت و منافع همه کشورهای منطقه …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
آتشی به نام «صلح» در خرمن خاورمیانه
عجیب نیست اگر بگوییم ترامپ برای رسیدن به یک توافق و دستاورد در زمینه سیاست خارجی، مردم کشورهای عربی را با خطر و منطقه را با ناامنی مواجه کرد.ترامپ خبر داد که بعد از امارات، بحرین هم در صدد عادی‫سازی روابط خود با تل آویو است. قرار است روز سه شنبه همزمان با امضای توافق میان امارات و اسراییل، بحرین هم از این نمد کلاهی برای خود بسازد و سندی تحت عنوان بیانیه صلح خوانده و امضا شود تا این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس، دومین کشوری باشد که با پشت کردن به فلسطین، نتانیاهو را به عنوان شریکی سیاسی برای خود انتخاب کند.نقشه ترامپ گرفتبعد از آنکه نقشه ترامپ و دامادش برای فلسطین به نتیجه نرسید و حتی مفاد آن هم مشخص نشد، ترامپ به درستی آن را شکستی برای خود استنباط کرد. چرا که هرچند تیم ترامپ حتی قبل از آنکه او راهی …
میدل ایست آی: ائتلاف امارات و اسراییل علیه ترکیه است نه ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ائتلاف امارات و اسراییل / امارات و اسراییل / خاورمیانه / علیه ایران / علیه ترکیه / میدل ایست آی
میدل ایست آی: ائتلاف امارات و اسراییل علیه ترکیه است نه ایران
شفقنا- «هدف اصلی ائتلاف امارات و اسراییل، ایران نیست بلکه ترکیه‌ای است که نفوذ منطقه‌ای آن حاکمان (عرب) حوزه خلیج فارس را تهدید می‌کند.» ماه‌ها قبل از اعلام این‌که امارات متحده عربی قرار است اسرائیل را به رسمیت بشناسد...
ماموریت ویژه بهاییت، از تحت فشار قراردادن زنان تا بی‌آبرو کردن تازه‌مسلمانان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انگلستان / حقوق بشر / انتشارات سوره مهر / دوران پهلوی / رژیم صهیونیستی / بهائیت خدمت / سید کاظم رشتی / روستای مهرآباد / اسراییل / روسیه
ماموریت ویژه بهاییت، از تحت فشار قراردادن زنان تا بی‌آبرو کردن تازه‌مسلمانان
در این کتاب از کمک‌های مالی یاد شده که هرساله از سوی اسرائیل در اختیار گروه‌های مبلغ محلی قرار می‌گرفت تا با استفاده از آن، افراد بیشتری را جذب گروه کنند.
محسن رضایی: برقراری روابط با اسراییل، هدیه انتخاباتی برخی کشورهای عربی به ترامپ بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / رابطه با اسراییل / روابط کشورهای عربی با اسراییل / محسن رضایی / هدیه انتخاباتی / هدیه انتخاباتی به ترامپ
محسن رضایی: برقراری روابط با اسراییل، هدیه انتخاباتی برخی کشورهای عربی به ترامپ بود
شفقنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ‏رژیم‌هایی که روابط را علنی می‌کنند از پیش نیز با رژیم صهیونیستی ارتباط داشتند اما منافقانه آن را انکار می‌کردند، اما تاریخ ثابت کرده تخت سلطنت‌شان با خیانت به اسلام و امت...
وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به قرنطینه کامل استعفا کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کروناویروس / اسراییل / قرنطینه
وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به قرنطینه کامل استعفا کرد
وزیر مسکن رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در اعتراض به بررسی‌های دولت برای اعمال قرنطینه کامل در طول اعیاد یهودی برای مهار شیوع کرونا استعفا کرد.
رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط با کشورهای عربی نفعی نمی‌برد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / بحرین / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / رژیم صهیونیستی / خلیج فارس / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط با کشورهای عربی نفعی نمی‌برد
تهران-ایرنا- نایب رییس کمیسسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با محکومیت اقدام دولت بحرین در عادی سازی روابط با اسراییل، گفت: رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط نفعی نخواهد برد و در کنار این رژیم، دولت‌های عربی هم متضرر خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
بحرین و پاس گل بن زاید
بحرین نیز سرانجام برای عادی‌سازی با اسراییل به تو     افق رسید؛ موضوعی که باید آن را در ادامه پاس گلی دید که محمد بن زاید به دونالد ترامپ و دولت امریکا داد. واقعیت این است که بحرینی‌ها برای کمک به کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان و برای اینکه ترامپ بتواند پیروز نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه نوامبر باشد، اقدام به امضای توافق صلح با اسراییل کردند و شواهد زیادی برای این موضوع وجود دارد. نگاهی به نوع تبلیغات و ادبیاتی که از سوی مسوولان امریکایی برای توصیف این توافق صلح مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین روابط غیرعلنی بحرین و اسراییل نیز این موضوع را تایید می‌کند. در سال‌های گذشته دیدارهایی رسمی و غیررسمی میان مقامات اسراییل و بحرین صورت گرفت و نمی‌توان …
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
3 گام برای راستی‌آزمایی
این یادداشت پیش از انتشار خبر اجرای حکم اعدام نوید افکاری نوشته شده است. در روزهای گذشته چند مساله رسانه‌ای علیه دستگاه قضایی ایران و در سطح گسترده شکل گرفته است که توجه به آنها اهمیت دارد. اولین مورد حکم اعدام یا به تعبیر دقیق‌تر قصاص قتل عمد علیه نوید افکاری است که بازتاب‌های بسیار زیادی داشته و حتی بخشی از این بازتاب‌ها نامتعارف بوده است. هنگامی که فیفا هم وارد ماجرا می‌شود، مساله پیچیده‌تر می‌گردد. مورد دوم، ادعای شکنجه علیه بازداشت ‌شدگان حوادث آبان ماه سال گذشته است. ادعایی که از طرف سازمان عفو بین‌المللی مطرح شده است.  نحوه برخورد با این ادعاها را می‌توان در قالب یک طیف ترسیم کرد. یک گروه بدون چون و چرا ادعاهای مطرح شده را می‌پذیرند …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بحرین و فلسطین / توافق بحرین و اسراییل
سفیر فلسطین در بحرین خاک این کشور را ترک کرد
به گزارش ایرنا به نقلل از پایگاه خبری معا فلسطین، عارف پیش تر از سوی ریاض مالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان برای مشورت فراخوانده شده بود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / توافق امارات و اسرائیل / توافق بحرین و اسراییل / حسین امیرعبداللهیان
کنایه امیرعبداللهیان به حاکمان بی تدبیر امارات و بحرین
 به گزارش خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در حساب کاربری خود در توییتر به عادی‌سازی روابط میان رژیم بحرین و صهیونیست‌ها واکنش نشان داد و نوشت:
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / توافق بحرین و اسراییل / حزب الله لبنان
واکنش حزب‌الله لبنان به عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی
جنبش حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن توافق بحرین و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط، آن را خیانت بزرگ و خنجر از پشت به فلسطین دانست.
بن والس: انگلیس در ائتلاف آمریکا در منطقه برای مقابله با ایران، مشارکت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ائتلاف آمریکا علیه ایران / انگلیس / ایران / بن والس / تضمین امنیت منطقه / ثبات در منطقه / منطقه خاورمیانه / وزیر دفاع انگلیس
بن والس: انگلیس در ائتلاف آمریکا در منطقه برای مقابله با ایران، مشارکت خواهد کرد
شفقنا- بن والس، وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگو با شبکه قطری الجزیره تاکید کرد که کشورش در ائتلاف آمریکا در منطقه برای مقابله با ایران که قرار است اسراییل و امارات نیز به آن بپیوندند، مشارکت خواهد کرد. وزیر...
سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / آل‌خلیفه / توافق بحرین و اسراییل / سپاه پاسداران
سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد
به گزارش سپاه‌نیوز، در بخشی از این بیانیه آمده است: اقدام ننگین آل خلیفه و رژیم وابسته حاکم بر بحرین در برقراری روابط با رژیم صهیونیستی که خلاف اراده و آرمان مردم مسلمان این کشور صورت پذیرفت ، حماقتی بزرگ و فاقد هرگونه مشروعیت بوده و پاسخ‌های درخور را دریافت خواهد کرد.
اعتراض انصارالله به اتفاقات سقطری/ اعزام افسران اطلاعاتی اسرائیل داد شورای انتقالی را درآورد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سقطری / امارات متحده / اسراییل / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / شورای انتقالی جنوب یمن و دولت مستعفی
اعتراض انصارالله به اتفاقات سقطری/ اعزام افسران اطلاعاتی اسرائیل داد شورای انتقالی را درآورد
در پی ورود افسران سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی به سقطری، شورای انتقالی از امارات عصبانی است.
رویترز: اکثر کشورهای عرب اسراییل را به رسمیت نمی شناسند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / محمود عباس / بیل کلینتون / جان کری / بحرین / واشنگتن / مصر / امارات متحده عربی
رویترز: اکثر کشورهای عرب اسراییل را به رسمیت نمی شناسند
ایرنا نوشت: خبرگزاری رویتر با انتشار روزشماری از نزدیکی روابط برخی کشورهای عربی و رژیم اشغالگر قدس نوشت: بیشتر کشورهای عربی به دلیل آنچه آرزوهای از دست رفته برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی می نامند، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند، یا روابط رسمی دیپلماتیک و اقتصادی با این رژیم ایجاد نکرده اند.
مهره سعودی ایران اینترنشنال چگونه پرچم‌دار سینمای ایران می‌شود؟/ از امضا نامرئی دبیر جشنواره فجر تا گاف‌های شورای پروانه ساخت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سازمان سینمایی / سینمای ایران / سینما
مهره سعودی ایران اینترنشنال چگونه پرچم‌دار سینمای ایران می‌شود؟/ از امضا نامرئی دبیر جشنواره فجر تا گاف‌های شورای پروانه ساخت
امیر پوریا منتقد فراری و نماینده جریان سعودی و اسراییلی در سینمای ایران دست به جمع آوری امضا علیه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های فرهنگی و سینمایی کشور کرد.
یونیفل درباره نقض حریم هوایی لبنان توسط اسرائیل تحقیق میکند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / لبنان / اسراییل
یونیفل درباره نقض حریم هوایی لبنان توسط اسرائیل تحقیق میکند
سخنگوی یونیفل اعلام کرد درحال تحقیق درباره نقض حریم هوایی لبنان توسط پهپاد اسرائیلی است که در جنوب لبنان منهدم شد.
امارات نه فقط به فلسطین بلکه به ملت‌های منطقه خیانت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / توافق امارات با اسراییل
امارات نه فقط به فلسطین بلکه به ملت‌های منطقه خیانت کرد
قائم مقام جمعیت دفاع از فلسطین گفت: اقدام امارات در توافق با اسرائیل فقط خیانت به فلسطین نیست بلکه خیانت به ملت‌های منطقه است.
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۱ شهریور ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: چینى‌ها سعى داشتند از برنامه‌هاى آزادسازى شان تمجید کنند،‌ در جواب اینکه سرنوشت سوسیالیسم چه مى‌شود، جوابى نداشتند / طرف مقابل معاونِ وزیر راه، یک خانم بود، مطابق عُرف جارى، می‎بایست بعد از مبادله اسناد، مصافحه کنند، چون ایرانى‌ها دست زنان را نمى‌توانند لمس کنند، بدون مصافحه انجام شد /  قدری خندیدیم، به مزاح گفته شد به جاى مصافحه، همدیگر را ببوسند؟!
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۱ شهریور ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: چینى‌ها سعى داشتند از برنامه‌هاى آزادسازى شان تمجید کنند،‌ در جواب اینکه سرنوشت سوسیالیسم چه مى‌شود، جوابى نداشتند / طرف مقابل معاونِ وزیر راه، یک خانم بود، …
خاطرات آیت الله هاشمی: در گزارش‌ها، در مذاکرات اسراییل و آمریکا، مسأله همکارى روسیه و ایران در مورد انرژى هسته‌اى و تولید موشک، سخت مورد توجه و حساسیت قرارگرفته و اعلان‏ کرده‌اند که فشار را بر روسیه زیاد خواهند کرد و تهدید به لغو قرار خریدگاز از روسیه‏ کرده‌اند. به نظر مى‌رسد، مسأله جدى باشد.
حمایت السیسی از عادی‌سازی روابط بحرین با اسرائیل: این اقدام صلح عادلانه و دائمی را برای مسئله فلسطین محقق می کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
حمایت السیسی از عادی‌سازی روابط بحرین با اسرائیل: این اقدام صلح عادلانه و دائمی را برای مسئله فلسطین محقق می کند
عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر،رسما از توافق عادی سازی حکومت بحرین و اسراییل حمایت کرد. السیسی مدعی شد من این گام را در راستای تحکیم ثبات و صلح می دانم به گونه ای که صلح عادلانه و دائمی را برای مسئله فلسطین محقق می کند.
اراضی اشغالی مجددا قرنطینه کامل می شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / اسراییل / کروناویروس / قرنطینه
اراضی اشغالی مجددا قرنطینه کامل می شود
کابینه کوچک در امور مقابله با کرونا رژیم صهیونیستی با توصیه های وزارت بهداشت برای قرنطینه کامل جهت ممانعت از شیوع کرونا موافقت کرد.
تظاهرات در یمن در مخالفت با حضور اسرائیل در جزیره سقطری
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / سقطری / اسراییل / امارات متحده / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات
تظاهرات در یمن در مخالفت با حضور اسرائیل در جزیره سقطری
در حالی که گزارش های رسانه ای نشان می دهد امارات به دنبال وارد کردن رژیم صهیونیستی به جزیره سقطری یمن در اقیانوس هند است، شهر زنجبار أبین صحنه تظاهر ات در مخالفت با حضور رژیم صهیونیستی در سراسر خاک یمن است.
ترامپ تنها به دنبال منافع آمریکاست نه تغییرات ساختاری در خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / یک کارشناس مسائل غرب آسیا / قاسم محبعلی / خاورمیانه / دولت ترامپ / اسراییل و آمریکا / ایران و آمریکا / اوباما
ترامپ تنها به دنبال منافع آمریکاست نه تغییرات ساختاری در خاورمیانه
یک دیپلمات پیشین کشورمان ،با بیان اینکه سیاست خاورمیانه ای ترامپ با برخی از سیاست های دولت اوباما در منطقه غرب آسیا، دارای تضادهای جدی است، گفت: ترامپ برخلاف چند رئیس جمهور پیشین خود به دنبال تغییرات ساختاری در خاورمیانه نبود بلکه بر اساس نگاه تجاری خود از دولت های محافظه کار در منطقه به عنوان متحدینش حمایت می کرد.
این اقدام بخشی از برنامه‌های اسلام‌ستیزانه آمریکا و صهیونیست‌هاست
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / صهیونیست / مقام معظم رهبری / رسول اکرم / پیامبر اسلام / جمهوری اسلامی / اسراییل / آمریکا / حضرت آیت الله خامنه ای / قرآن / نشریه شارلی ابدو
این اقدام بخشی از برنامه‌های اسلام‌ستیزانه آمریکا و صهیونیست‌هاست
شرکت کنندگان در تجمع مردمی محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم اقدام موهن مجله فرانسوی و بازنشر تصاویر توهین‌آمیز پیامبر اسلام را بخشی از برنامه اسلام‌ستیزانه آمریکا دانستند.
مقام آمریکایی: مذاکرات مرزی میان لبنان و اسراییل پیشرفت داشته است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اسراییل / اسراییل و لبنان / لبنان / لبنان و اسراییل / مقام آمریکایی
مقام آمریکایی: مذاکرات مرزی میان لبنان و اسراییل پیشرفت داشته است
شفقنا- دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که گفت‌وگوها میان لبنان و اسرائیل برای ترسیم مرزهای دریایی دو طرف، شاهد "پیشرفتی تدریجی" بوده است. شنکر که به لبنان سفر کرده، در نشستی با روزنامه‌نگاران...
مردم مقصر اصلی توهین به پیامبر اسلام را استکبار جهانی خواندند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اسراییل / سفارت فرانسه / خیابان ولیعصر / آمریکا / پیامبر / رژیم صهیونیستی / فلسطین / پیامبر اسلام / اسرائیل / مرگ بر اسرائیل
مردم مقصر اصلی توهین به پیامبر اسلام را استکبار جهانی خواندند
در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران دست به تجمع زدند و قرار است تا میدان فلسطین راهپیمایی اعتراضی انجام دهند.
محصولات "کوشر" برای گردشگران یهودی در هتل‌های ابوظبی فراهم می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / امارات متحده / اسراییل
محصولات "کوشر" برای گردشگران یهودی در هتل‌های ابوظبی فراهم می‌شود
دفتر گردشگری و فرهنگی ابوظبی اعلام کرد که در تمام هتل‌های ابوظبی برای گردشگران یهودی محصولات کوشر ارائه خواهد شد.
فاکس‌نیوز: ترامپ نامزد جایزه صلح نوبل شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
فاکس‌نیوز: ترامپ نامزد جایزه صلح نوبل شد
یک شبکه آمریکایی ادعا کرد که رئیس‌جمهور این کشور به دلیل میانجی‌گری کردن برای حصول توافق عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و اسراییل، نامزد جایزه صلح نوبل شده است
آغاز پروازهای شرکت تجاری "اسرایر" به امارات از ۱۵ اکتبر
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اسراییل / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات
آغاز پروازهای شرکت تجاری "اسرایر" به امارات از ۱۵ اکتبر
رسانه های اسرائیلی اعلام کردند، شرکت هواپیمایی "اسرایر" پروازهایش به امارات را از ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) آغاز می کند.
افسر سابق اسرائیلی: باید هشدار حماس را جدی گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / حماس / اسراییل
افسر سابق اسرائیلی: باید هشدار حماس را جدی گرفت
افسر سابق سرویس‌ اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی اعلام کرد، اسرائیل باید ضرب الاجل ۲ ماهه حماس برای اجرای توافقنامه های آتش بسی که به آنها متعهد شده را جدی بگیرد.
توافق حماس و فتح در مورد اتحاد نیروها علیه اسرائیل/فتوای ۲۰۰ نفر از علمای جهان اسلام درباره سازش با اسراییل/ درخواست عربستان برای همکاری نظامی با عراق/ حمله هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به روستاهای کردنشین عراق
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
توافق حماس و فتح در مورد اتحاد نیروها علیه اسرائیل/فتوای ۲۰۰ نفر از علمای جهان اسلام درباره سازش با اسراییل/ درخواست عربستان برای همکاری نظامی با عراق/ حمله هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به روستاهای کردنشین …
فتوای ۲۰۰ نفر از علمای جهان اسلام درباره سازش با اسراییل، درخواست عربستان برای همکاری نظامی با عراق، حمله هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به روستاهای کردنشین عراق و اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره برجام و بدهی به ایران از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به توافق حماس و فتح در مورد اتحاد نیروها علیه اسرائیل نیز اشاره کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •