شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
بازار سرمایه و بورس
۱۳ ساعت قبل
ارکستر ناهمگون اقتصاد
پیمان مولوی گفت: اگر بازده بازار سرمایه از تورم عقب بماند این نقدینگی به سمت بازار‌های دیگر شیفت خواهد شد. هرچند این چرخش نقدینگی بین بازار‌ها همواره وجود داشته و خواهد داشت.اقتصاد ایران به تورم عادت کرده است. حالا حتی دولت هم در خوشبینانه‌ترین حالت تورم را ۲۲ درصد برای سال جاری پیش‌بینی می‌کند. مردم اما به طور طبیعی و با کاهش ارزش پول ملی، سعی می‌کنند دارایی‌های خود را به کالا‌هایی تبدیل کنند که از تورم عقب نیفتند. هر چند همین مسئله خود به تورم دامن می‌زند، اما با این حال این اتفاق در شرایط فعلی اقتصاد که نقدینگی در حال افزایش است و پایه پولی بالا می‌رود ناگزیر است.به گزارش اقتصاد۲۴، بر همین اساس مردم همواره به دنبال بازار‌هایی هستند که بتوانند با هر میزان وسعی که دارند سرمایه‌های خرد را از …
۲۲ ساعت قبل / بورس اوراق بهادار / تامین مالی بورس تهران
تصمیم جدید بورسی در راه است
به گزارش خبرآنلاین، یک عضو شورای عالی بورس با اشاره به پیشنهاد جدید برای بازار سهام، این تصمیم را در جهت بازار سرمایه عنوان و بیان کرد: به‌زودی اطلاعات بیشتری در این باره منتشر خواهد شد.
وزیر ورزش: تا ۳ ماه دیگر استقلال و پرسپولیس را وارد بورس می‌کنیم
۲۷ ساعت قبل / فرابورس / بورس تهران / اصل ٤٤
وزیر ورزش: تا ۳ ماه دیگر استقلال و پرسپولیس را وارد بورس می‌کنیم
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این که تلاش می‌کنیم در زمان تعیین شده سرخابی های پایتخت را وارد بازار سرمایه کنیم، گفت: تا ۳ ماه آینده، براساس مصوبه هیات عالی واگذاری (مورخ ۱۸ فروردین سال ۹۹) برنامه را به پیش می‌بریم.
رشد شاخص‌های بورس کند شد/ تازه وارد‌ها، سرمایه‌گذاری مستقیم انجام ندهند
۳۷ ساعت قبل / سرمایه گذاری در بورس / بورس چیست
رشد شاخص‌های بورس کند شد/ تازه وارد‌ها، سرمایه‌گذاری مستقیم انجام ندهند
برای سرمایه گذاری در بورس صنایع پتروشیمی، فولادی و صنایعی که قابلیت ایجاد سود دارند جزو صنایع جذاب و کم ریسک در بلندمدت محسوب می‌شوند اما در بررسی حرکت شاخص چند عامل بنیادی و مهم را باید در نظر گرفت، مسئله سهام عدالت و نحوه ورود آن به بازار سرمایه و نرخ بهره و انتشار اوراق توسط بانک مرکزی از یک‌سو و رسیدن شاخص به دوره اصلاح و استراحت که تحرک بخشیدن به آن نیازمند آرامش در بازار‌های موازی است، اهمیت دارد.
رشد بورس می‌تواند چرخ تولید را بچرخاند؟
۲ روز قبل / بورس / نقدینگی / _تولید / اقتصاد / تورم / اقتصاددان
رشد بورس می‌تواند چرخ تولید را بچرخاند؟
این روزها که بازار سرمایه از رشد و استقبال قابل ملاحظه‌ای برخوردار شده است، یک کارشناس اقتصادی معتقد است در این شرایط با انتظارات تورمی که در اقتصاد کشور شکل گرفته، بعید است که رشد بورس بتواند نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند و درمان اقتصاد در رفع تورم و کنترل آن است که در نتیجه آن رکود از بین می‌رود و مردم تمایل به سرمایه‌گذاری در تولید پیدا می‌کنند.
ببینید | حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس ایران
۲ روز قبل / بورس تهران / سرمایه / ایران
ببینید | حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس ایران
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه: شرایط بازار بورس در ماه های اخیر موجب ورود سرمایه گذاران خارجی به ویژه ایرانیان خارج از کشور در این بازار خواهد شد.
جذابیت‌های بازار بورس برای سرمایه گذاران خارجی/ بازگشایی مرز ترکمنستان تا اواخر هفته آینده
۲ روز قبل / غلامرضا انصاری / وزارت خارجه / بورس
جذابیت‌های بازار بورس برای سرمایه گذاران خارجی/ بازگشایی مرز ترکمنستان تا اواخر هفته آینده
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه گفت: شرایط بازار بورس در ماه‌های اخیر موجب ورود سرمایه گذاران کشورهای خارجی به خصوص ایرانیان خارج از کشور در این بازار خواهد شد.
شرایط بازار بورس در کشور، باعث ورود سرمایه گذاران خارجی می‌شود
۲ روز قبل / غلامرضا انصاری / بورس
شرایط بازار بورس در کشور، باعث ورود سرمایه گذاران خارجی می‌شود
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه اظهار کرد : شرایط بازار بورس در ماه‌های اخیر موجب ورود سرمایه گذاران کشورهای خارجی به خصوص ایرانیان خارج از کشور در این بازار خواهد شد.
تاکید رئیس جمهور بر لزوم افزایش بیشتر عمق بازار سرمایه
۳ روز قبل / بازار سرمایه / سهام عدالت / بورس تهران
تاکید رئیس جمهور بر لزوم افزایش بیشتر عمق بازار سرمایه
در جلسه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که با حضور رییس جمهور تشکیل شد، بر مواردی همچون پذیرش شرکت‌ها در بورس برای افزایش عمق بازار سرمایه و لزوم گزارش منظم شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به سهامداران تاکید شد.
۳ روز قبل / پیش فروش مسکن / فروش متری مسکن
پیش‌فروش متری مسکن در چه مرحله‌ای است؟
به گزارش دنیای اقتصاد، پروانه اصلانی از تشکیل کارگروه  کارشناسی برای عملیاتی کردن ابزارهای بازار بورس و پیشنهاد قوانین و مقررات لازم خبر داد و اظهار کرد:‌ ابزارهای عملیاتی شدن بازار سرمایه و بورس در بخش مسکن، شامل اوراق سلف موازی استاندارد جهت پیش فروش متری ساختمان، بازار تهاتری مصالح و ملک ، انتشار اوراق خرید دین بر پایه معاملات نسیه مصالح ساختمانی، صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات شاخص شهر تهران قابل معامله در بورس، قراردادهای آتی بر پایه صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات شهر تهران، قراردادهای آتی بر پایه سبد شاخص مصالح ساختمانی معاملات فیزیکی مسکن (عرضه زمین و املاک دولت و بخش خصوصی در بورس کالا) است.
ناگفته های طلایی مرد موفق بازار بورس و سرمایه ایران
۳ روز قبل
ناگفته های طلایی مرد موفق بازار بورس و سرمایه ایران
رکنا: سرمایه گذاری در بازار بورس امروزه سرمایه گذاری سوده و خوبی است اما مردم برای ورود به کار سهام بهتر از صندوق های مطمئن و با تجربه استفاده کرد تا بتوان به سوددهی خوب رسید.
تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای بهره‌مندی از بورس در بخش ساختمان
۳ روز قبل
تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای بهره‌مندی از بورس در بخش ساختمان
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای بهره‌مندی از بازار سرمایه و بورس در بخش ساختمان خبر داد.
تماشا کنید: خانه یک متری
۳ روز قبل
تماشا کنید: خانه یک متری
مدیرعامل بورس کالای ایران، گفت: در پی مذاکراتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده، طرح‌هایی همچون فروش املاک و مستغلات، بازار تهاتری مصالح و املاک، طرح فروش متری مسکن و همچنین راه اندازی صندوق‌های املاک و مستغلات در بازار سرمایه در حال پیگری است که هم اکنون امکان اجرای طرح پیش فروش متری مسکن در قالب انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران مهیاست.
صعود مقتدرانه شاخص بورس به ارتفاع 1 میلیون واحد
۳ روز قبل / شاخص بورس / بورس تهران
صعود مقتدرانه شاخص بورس به ارتفاع 1 میلیون واحد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد 40هزار و 417واحدی به ارتفاع یک میلیون و 28هزار و 537 واحد صعود کرد.
جزئیات و نحوه معامله سهام عدالت در بورس
۴ روز قبل / بازار سهام / بورس / سهام عدالت / سهام عدالت در بورس
جزئیات و نحوه معامله سهام عدالت در بورس
همچنین در ادامه اطلاعیه مدیر عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران آمده است که فهرست نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت شامل شرکت‌های «فایرا، خودرو، و تجارت، و بصادر، و بملت، بسویچ، شبندر، شتران، شبریز، شپنا، وپست، کچاد، حپترو، خساپا، وتوصا، ورنا، ساراب، سدشت، فولاژ، فخوز، فولاد، حکشتی، کگل، اخابر، رمپنا، فملی، بنیرو، دانا، جم، فارس، بفجر»
ناگفته های طلایی مرد موفق بازار سرمایه ایران از پشت پرده های سرمایه گذاری این روزهای مردم در بازار بورس
۴ روز قبل
ناگفته های طلایی مرد موفق بازار سرمایه ایران از پشت پرده های سرمایه گذاری این روزهای مردم در بازار بورس
روزبه پیروز، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره گروه مالی فیروزه،مدیر عامل گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، دانش آموخته روابط بین الملل و بورس از دانشگاه های تراز اول دنیا نظیر استنفورد، آکسفورد و هاروارد، موسس شرکت ماندس وعضوهیئت مدیره بانک خاورمیانه در گفتگو با (برنامه پشت صحنه) رادیو تهران از راز و رمزهای سرمایه گذاری مناسب، موفق و تخصصی در صنعت بورس گفت.
ورود استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس تسهیل می‌شود
۴ روز قبل
ورود استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس تسهیل می‌شود
شرکت‌های دانش ‌بنیان، فناور و استارتاپ‌ها برای تامین نقدینگی از طریق اخذ تسهیلات بعضاً با مشکلاتی نظیر تایمن وثیقه و مدارک مورد نیاز مواجه می شوند. بازار سرمایه و عرضه اولیه سهام، روش بهینه‌ای است که در صورت ورود صحیح و اصولی می‌تواند یه یک ابزار مالی کار آمد برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور تبدیل شود.
معاملات سهام عدالت در بازار سرمایه به‌طور رسمی آغاز شد
۴ روز قبل / سازمان خصوصی سازی / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / آزادسازی سهام عدالت / بازار بورس
معاملات سهام عدالت در بازار سرمایه به‌طور رسمی آغاز شد
تهران- ایرنا- مدیر عملیات بازار سهام شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات معاملات سهام عدالت را اعلام کرد.
۴ روز قبل
باید از اعتماد مردم به بازار سرمایه حفاظت شود
معاون اول رئیس‌جمهوری از بازار سرمایه و مشارکت فعال مردم در این بازار به عنوان فرصتی بزرگ برای اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: باید از اعتماد مردم به بازار سرمایه حراست و حفاظت شود. البته مردم باید بدانند که بازار سرمایه ریسک‫پذیر است و باید برای فعالیت در این بازار با کارشناسان مشورت کنند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که روز دوشنبه به ریاست وی برگزار شد، نقش بازار سرمایه را در مردمی کردن اقتصاد پراهمیت و اساسی دانست و اظهار کرد: حضور و فعالیت مردم در بازار سرمایه به معنای این است که افراد صاحب و مالک سهم کارخانجات بزرگ کشور می‌شوند.جهانگیری با تاکید بر اینکه بازار سرمایه همواره و به خصوص در شرایط کنونی از اهمیت فراوانی برای کشور برخوردار است، …
۴ روز قبل
چهارمین جشنواره ملی بورس و رسانه کلید خورد
مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام آغاز پذیرش آثار در چهارمین جشنواره ملی بورس و رسانه گفت: خوشبختانه در دوره‌های قبلی استقبال خوبی از این جشنواره به عمل آمده و با توجه به فضای کنونی جامعه، انتظار می‌رود اصحاب قلم در این جشنواره حضور خوبی داشته باشند.یاسر فلاح در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ابراز کرد: رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در هدایت افکار عمومی دارند و این مهم در بازار سرمایه که فضای تبادل اطلاعات در آن بسیار قوی است، اهمیت ویژه‌ای دارد. رسانه‌ها همچنین در مقوله توسعه فرهنگ سهامداری و آموزش اصول فعالیت در بازارهای مالی جایگاه مهمی دارند. از این رو، سازمان بورس و اوراق بهادار از چند سال پیش اقدام به راه‌اندازی جشنواره‌ای بین خبرنگاران و کسانی که …
بازار سهام در انتظار گزارش‌های 3  ماهه
۴ روز قبل / رشد / زمستان / سرمایه / سهام / شاخص
بازار سهام در انتظار گزارش‌های 3 ماهه
روز گذشته برآیند عرضه و تقاضا در بازار سرمایه به رشد شاخص‌های بورس و فرابورس انجامید و سبب شد تا پس از یک افت حدود 3 هزار واحدی در دماسنج اصلی بازار شاهد صعود 17 هزار و 708 پله‌ای آن باشیم.
۴ روز قبل / بورس / عرضه اولیه بورس
خبر مهم درباره عرضه‌های اولیه بورس در سال جاری
به گزارش خبرآنلاین، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در جلسه توسعه تأمین مالی بخش تولید از طریق بازار سرمایه که با حضور علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، بیان کرد: در بررسی‌های سال گذشته مشخص شد که مهمترین مشکل و مسأله بخش صنعت و در کل بخش تولید و تا حدودی بخش تجارت موضوع نقدینگی است و این در حالی است که کشور با حجم بالایی از نقدینگی مواجه است که این یک پارادوکس ویژه ای را به وجود آورده است.
۴ روز قبل
چقدر اسکناس در اقتصاد جهان وجود دارد؟
درحال حاضر فقط ۶.۶ تریلیون دلار از کل ثروت جهان به شکل اسکناس و سکه است. به گزارش ایسنا به نقل از ویژوال کپیتالیست، ثروت جهان به اشکال مختلفی توزیع شده و تنها بخش کوچکی از آن را اسکناس و سکه تشکیل می‌دهند. اکنون ارزهای دیجیتالی و سهام شرکت‌ها در حال افزایش سهم خود از کل ثروت جهانی هستند. طلا گرانبهاترین فلز جهان است که هنوز هم یکی از اشکال محبوب سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش به ویژه در زمان تلاطمات بازارها به شمار می‌رود. طبق اعلام شورای جهانی طلا حدود ۱۹۷هزار و ۵۷۶ تن طلا در جهان ذخیره شده است که ارزش آن چیزی نزدیک ۱۱تریلیون دلار برآورد می‌شود. نقره هم یکی دیگر از محبوب‌ترین اشکال حفظ پول از زمان گذشته تا به‌حال بوده که طبق اعلام موسسه جهانی نقره، تا پایان سال ۲۰۱۹ …
با درج اطلاعات غلط منتظر سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو باشید/ واکنش مقام مسئول به خبر مفت‌خری سهام عدالت توسط برخی از بانک‌ها/ سازمان حمایت: تغییر قیمت در بازار حتماً باید با اطلاع قبلی باشد/ واکنش وزیر به مسکن متری ۱۷ میلیون در تهران
۴ روز قبل
با درج اطلاعات غلط منتظر سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو باشید/ واکنش مقام مسئول به خبر مفت‌خری سهام عدالت توسط برخی از بانک‌ها/ سازمان حمایت: تغییر قیمت در بازار حتماً باید با اطلاع قبلی باشد/ واکنش وزیر …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سبزپوش شد، مردم برای فعالیت در بازار سرمایه با کارشناسان مشورت کنند، دلار در صرافی‌های بانکی ۳۰ تومان ارزان شد، قیمت انواع سکه در بازار امروز، تاثیر اعتراضات آمریکا بر قیمت طلا، کاهش قیمت نفت در آستانه مذاکرات اوپک پلاس و احتمال تمدید تا دو ماهه «توافق کاهش تولید» را در بر دارد.
۴ روز قبل / بورس / شاخص بورس / معاملات بورس
این نمادها امروز شاخص بورس را بالا کشیدند
به گزارش تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۷هزار و ۳۴۸واحدی در ارتفاع ۹۸۷هزار و ۷۶۱ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۹۹۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۱۹۷میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۹۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
نحوه تابلو خوانی در بورس چگونه است؟
۵ روز قبل
نحوه تابلو خوانی در بورس چگونه است؟
در کنار مفاهیمی، چون تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، یکی از مباحث بسیار مهم که هر سرمایه‌گذار نیازمند آن است، بازارخوانی و تابلوخوانی در بورس است که به‌ نوعی کار روانشناسی بازار بورس را انجام می‌دهد. یک سرمایه گذار می‌بایست بر تابلو بورس و بازارخوانی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات روی تابلو پرداخته و به دنبال آن به خرید و فروش سهام بپردازد.
۵ روز قبل
بازگشت ارز حاصل از صادرات اولویت فعلی اقتصاد
علی صالح‌آبادی معتقد است نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.علی صالح‌آبادی با حضور در ساختمان پژوهشکده پولی و بانکی، با شاپور محمدی رئیس این پژوهشکده دیدار کرد.مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران پس از بازدید از بخش‌های مختلف پژوهشکده در گفت‌وگوی اختصاصی با ایبنا در مورد برنامه‌ریزی این بانک توسعه‌ای برای حمایت بیش از پیش از صادرکنندگان در سال ۹۹، گفت: با توجه به کاهش درآمدهای ناشی از فروش نفت، نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.وی با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی در مورد چگونگی بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی توسط صادرکنندگان اعم از ارائه ارز صادراتی به سامانه …
۵ روز قبل
سرمایه‌های سنتی در بازارهای مدرن
کیمیا نجفیاین روزها طرح پیش‌فروش مسکن از طریق بازار سرمایه سروصدای زیادی را به پا کرده است. در این طرح چارچوبی تحت عنوان اوراق سلف موازی استاندارد در بازار سرمایه پیاده‌سازی شده که سازندگان می‌توانند اقدام به انتشار اوراق کنند و خریداران نیز می‌توانند بر مبنای متراژی که خریداری کرده واحد تحویل بگیرند یا سود آن را در زمان سررسید دریافت کنند. اما آیا اجرایی شدن چنین طرح‌هایی می‌تواند ابزاری مناسب برای بهبود شرایط اقتصاد و همچنین معیشت افراد باشد یا خیر؟از گذشته تا کنون افراد برای حفظ ارزش نقدینگی خود اقدام به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف اقتصادی مانند ارز، طلا، سکه و یا مسکن می‌کردند. اما رفته رفته بازارهای سنتی همانند طلا و سکه به بازار بورس که دارای ساختاری مدرن بود ورود پیدا کردند. حالا اخیرا …
شاخص کل بورس وارد موج ۴ شده است؟
۵ روز قبل
شاخص کل بورس وارد موج ۴ شده است؟
امروز مطالبی همچون کدام خبر شاخص کل بورس را منفی کرد، هدف گذاری ورود 100 شرکت تا پایان سال به بورس، قیمت دلار و یورو در بازار امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۹۹، اگر نیاز مالی ندارید "سهام عدالت" را نفروشید، بازار سرمایه به رشد خود ادامه می دهد، شبیخون برخی بانک‌ها به مردم، پایان زمان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
ریزش بورس تهران | شاخص کل دوباره به زیر یک میلیون برگشت
۵ روز قبل
ریزش بورس تهران | شاخص کل دوباره به زیر یک میلیون برگشت
معاملات امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص برخلاف روز گذشته روند نزولی در پیش گرفت.
تاثیر سهام عدالت بر شاخص بورس چیست؟
۵ روز قبل
تاثیر سهام عدالت بر شاخص بورس چیست؟
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد را تسهیل کند.
چراغ قرمز در بورس روشن شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / بورس / فرابورس
چراغ قرمز در بورس روشن شد
معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص برخلاف روز…
کمک سهام عدالت برای ورود بورس به کانال دو میلیون واحد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / آزادسازی سهام عدالت / بازار بورس
کمک سهام عدالت برای ورود بورس به کانال دو میلیون واحد
تهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد را تسهیل کند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بورس در هفته جاری به کدام سمت و سو می‌رود؟
یک کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی کرد در معاملات هفته جاری شاهد روند مثبت برای بازار خواهیم بود اما روند صعودی بازار برخلاف چند وقت گذشته چندان پرشتاب نخواهد بود.به گزارش ایرنا، امیرعلی امیرباقری ارزیابی خود از روند معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت را این‌گونه بیان کرد: در نخستین هفته خردادماه، اصلاح معاملاتی در نمادهای بزرگ بازار ادامه پیدا کرد و کلیت بازار را تحت تاثیر خود قرار داد. این اصلاح ناشی از چند عامل بود که مهم‌ترین علت آن مربوط به آزادسازی سهام عدالت، انتخاب روش مدیریت به صورت مستقیم توسط برخی از سهام‌داران و ابهام در شیوه آزادسازی به روش مستقیم بود. برخی از عوامل مانند ابهامات موجود در زمینه آزادسازی سهام عدالت، رشد چند برابری شاخص بورس در چند وقت اخیر و سودهای چشمگیری که فعالان بازار …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بازار سرمایه؛ فرصت‌ها و تهدید‌ها‬‬‬‬‬
شاخص کل بورس و اوراق بهادار از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش 460هزار و 595 واحدی از رقم 512هزار و 900 واحد در انتهای سال 1398 به رقم تاریخی 973هزار و 495 واحد در پایان معاملات روز شنبه 10خرداد افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد 8/ 89 درصدی طی این مدت است. این در حالی است که رشد شاخص کل بورس و اوراق بهادار در سال 1397 و 1398 به ترتیب 86درصدی و 187درصدی بوده است. افزایش حجم معاملات و همچنین افزایش صدور کدهای معاملاتی جدید از ابتدای سال جاری، همگی نشان‌دهنده رشد بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب و موازی است.
دلیل صف خرید برای یک شرکت سیمانی چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دلیل صف خرید برای یک شرکت سیمانی چیست؟
امروز مطالبی همچون زیان انباشته بانک سرمایه به چقدر رسید؟، پرتقاضاترین نماد‌ها در روز سبز بورسی، رشد دوباره نرخ دلار در صرافی بانکی و بازار آزاد، فروش سهام عدالت تنها از دو طریق ممکن است، جزئیات حراج اوراق دولتی روز یکشنبه ۱۱ خرداد، ضریب نفوذ بازار سهام به ۷۰ درصد رسید، دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری می‌گیرند؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
ورودی‌های یک ماه گذشته، بازندگان بورس بودند/ خطر انتقال تورم از بورس به سایر بازارها
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ورودی‌های یک ماه گذشته، بازندگان بورس بودند/ خطر انتقال تورم از بورس به سایر بازارها
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از ویژگی‌ها بازار سرمایه این است که برخی از آموزه‌ها با زیان به دست می‌آید و امروز عده‌ای متوجه شدند که صرف اینکه دولت پشت بلندگو اعلام می‌کند بازار سرمایه خوب است، نباید با دنباله‌روی به سمت بورس بروند و امروز می دانند دنباله روی از افراد در بورس حتما و همواره سودآور نیست.
فرش قرمز بورس زیر پای سهامداران عدالت باز شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سهام عدالت
فرش قرمز بورس زیر پای سهامداران عدالت باز شد
به گزارش تسنیم، ستاد خبری سهام عدالت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از امروز(دهم خرداد) بازار سرمایه کشورمان میزبان بیش از 46 میلیون و 500 هزار نفر مشمولان سهام عدالت به عنوان سهامداران جدید شرکت های بورسی و فرابورسی است تا با آزادسازی سهام آنها برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد و بازار سرمایه ایران رقم بخورد.
مشتریان بانک اطلاعاتی ویژه بورس چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بازار بورس / بازار سرمایه / بورس
مشتریان بانک اطلاعاتی ویژه بورس چه کسانی هستند؟
یک شاخصی که در سراسر دنیا مرسوم است، شاخص ارزش شناور بورس است. هرچقدر سهم ارزش آن در بورسی بالاتر باشد، نشان از شفافیت و عمیق‌تر بودن بازار سرمایه آن کشور دارد. در کشور ما ارزش سهام شناور آزاد میانگین در حدود ۱۰ درصد است. ۹۰ درصد بقیه معمولا سهمشان را نگه می‌دارند و در بزنگاه‌هایی که بانک اطلاعاتی‌شان به آن‌ها می‌گوید سهامشان را می‌فروشند یا می‌خرند. یعنی ۹۰ درصد از بورس ما سهام غیرشناور و در دست عده‌ای محدود است که مهم‌ترین خصیصه آن‌ها رانت اطلاعاتی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ارزیابی کلیت بازار نشان‌دهنده تداوم روند صعودی است، گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد شاخص بورس تا پایان سال ۹۹ به کانال دو میلیون واحد ورود خواهد کرد.
راهکار برای شرکت‌هایی که نمی‌خواهند سهام‌شان را در بورس عرضه کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بورس / _صنعت
راهکار برای شرکت‌هایی که نمی‌خواهند سهام‌شان را در بورس عرضه کنند
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه هدایت پول‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه و تامین مالی شرکت‌های تولیدی می‌تواند در نهایت به رونق اقتصادی و تولیدی کشور منجر شود، گفت: شرکت‌ها می‌توانند درصورتی ‌که تمایل به عرضه سهام خود در بورس نداشتند، پروژه‌ای را در بورس عرضه و برای هر فعالیت خود از مشاور و متخصص استفاده کنند.
چرا بعضی روز‌ها بورس می‌ریزد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بورس / بازار بورس
چرا بعضی روز‌ها بورس می‌ریزد؟
یک تحلیلگر بازار سرمایه درباره دلیل افت شاخص کل بورس توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
بورس، آخرین برگ برنده اقتصاد ایران
با همه مکافاتی که اقتصاد ایران با آن مواجه است، ستاره اقبال بازار سهام در چند ماه گذشته همواره بلند بود که بتواند رکورد استثنایی شاخص یک میلیون واحد را در کارنامه خود ثبت کند، اما اگر قرار باشد تا ریزش ۳۰ هزار واحدی هفته گذشته شاخص این بازار ملاک ارزیابی اهل شک قرار گیرد نباید از خوانده شدن آیه یاس سرمایه‌گذاری در این بازار تعجب کرد.واقعیت این است که به رغم همه جهش‌های چند ماه گذشته، ورود به بازار سهام در قیاس با بازار‌های موازی نظیر ارز، طلا، مسکن و خودرو هنوز ارزان‌ترین راه سرمایه‌گذاری است، اما با وجود صف‌های طویلی که این روز‌ها در هر گوشه و کنار برای ورود مردم به این بازار تشکیل شده است کم نیستند شَکاکانی که هنوز با دیده تردید به آتیه این بازار می‌نگرند و باور دارند که ناپایداری بورس اوراق …
صعود بورس پس از فراز و نشیب‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
صعود بورس پس از فراز و نشیب‌ها
بازار سرمایه در یکسال اخیر همه بازارهای موازی را پشت سر گذاشته و بازده خیره‌کننده‌ای را برای خیل عظیم سرمایه‌گذاران تازه وارد به بار آورده است. روند بازده بورس از ابتدای امسال شتابی بالا داشت که تا حدی به نگرانی کارشناسان بازار منجر شد و نیاز به اصلاح و کاهش شیب صعودی در شاخص مشهود بود. در این میان مباحث مربوط به آزادسازی سهام عدالت و ابهامات جاری در این مورد، بهانه‌ای برای اصلاح بازار فراهم آورد.
رونق بورس با رکود اقتصاد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
رونق بورس با رکود اقتصاد
در ماه‌های اخیر و با تاکیدات گسترده دولت مبنی بر حمایت از بازار سرمایه و سیل نقدینگی در این بازار، شاهد رشد شاخص‌ها و کسب بازدهی‌های سنگین در این بازار بوده‌ایم. این بازدهی درحالی محقق شده است که با هیچ‌یک از متغیرهای اقتصادی کشور در شرایط تحریمی و رکود تورمی فعلی مطابقت ندارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
مرور خبر
 عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از امکان فروش آنلاین فرش دستباف خبر داد. او با اشاره به بیکاری بسیاری از قالیبافان در دوران کرونا گفت: «با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف ضمن ارایه خدمات آموزشی و بیمه‌ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.»  حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران از آمادگی این بورس برای آغاز طرح پیش‌فروش متری مسکن در قالب انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خبر داد. او توضیح داد: «در پی مذاکراتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده، طرح‌هایی همچون فروش املاک و مستغلات، بازار تهاتری مصالح و املاک، طرح فروش متری مسکن و همچنین راه‌اندازی صندوق‌های …
گزارش| توصیه کارشناسان اقتصادی: سهام عدالت خود را پس‌انداز کنید/ نابلد‌ها وارد بورس نشوند
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
گزارش| توصیه کارشناسان اقتصادی: سهام عدالت خود را پس‌انداز کنید/ نابلد‌ها وارد بورس نشوند
فعالان بازار سرمایه به مردم پیشنهاد کرده، روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود پس از آزادسازی انتخاب کنند و منافع این کار را تشریح کردند.
تسریع در روند عرضه‌های اولیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / برنامه نوسان / بازار بورس
تسریع در روند عرضه‌های اولیه
گفت‌وگو با علی صحرائی مدیرعامل شرکت بورس تهران: به واسطه استقبالی که در روزهای اخیر از بازار سرمایه شد، مکانیسم پذیرش بورس را تسریع کردیم. شرکت‌های بزرگی نظیر سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در ابتدای سال بعد عرضه خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
بمب ساعتی نقدینگی
کیمیا نجفیتحلیلگران افزایش نقدینگی را آفت اقتصاد می‌دانند. پول‌های نقدی که نه در دست سیستم بانکی قرار دارد و نه در خدمت تولید است که هم باعث افزایش قیمت می‌شود و هم با سرمایه‌گذاری‌های غیرمولد پایه‌های اقتصاد کشور را به لرزه درمی‌آورد. در این میان، دولت و بانک مرکزی سخت به دنبال کنترل و هدایت این حجم از نقدینگی هستند و باید منتظر ماند و دید که چقدر می‌توانند در این کار موفق باشند.«نقدینگی» همان حجم پول نقد در خارج از سیستم بانکی که قابلیت تورم‌زایی دارد و می‌تواند اقتصاد را با خطرهای جدی روبه‌رو کند این‌روزها دغدغه دولت شده است. برخی از کارشناسان بر ضرورت کنترل و هدایت نقدینگی تاکید دارند و معتقدند حرکت این حجم از پول به سمت بازارهای طلا، سکه و ارز می‌تواند برای اقتصاد مضر باشد. به گفته آنها …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
به سهام‌داران برای شرایط ریزش تذکر و هشدار داده‌ بودیم
معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.به گزارش ایلنا، محمد گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران درباره احتمال خروج نقدینگی از بازار سرمایه با ادامه ریزش شاخص اظهار کرد: در طول چندین ماه گذشته به تمام سهام‌داران، سرمایه‌گذاران به‌ویژه تازه‌واردها توصیه کردیم و تذکر دادیم که به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه-گذاری کنند، یعنی افرادی که اطلاعات و آگاهی کافی از بورس و بازار سرمایه ندارند باید حتما از تخصص مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیلگران بازار استفاده کنند.وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه تازه‌واردها و مبتدیان بهتر است پول و سرمایه خود را در قالب سبدگردانی در صندوق‌های سرمایه گذاری وارد بورس کنند، ادامه داد: اما …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / تورم / رشد / سرمایه / سهام / نقدینگی
بورس با تورم رشد می‌کند اما عامل تورم نمی‌شود
معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
بازگشت به روند صعودی
دیروز شاخص کل بازار سرمایه پس از یک کاهش چشمگیر و رسیدن به مرز ۹۱۳ هزار واحد، روند صعودی به خود گرفت و بیش از ۱۰ هزار واحد رشد کرد. به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه معاملات بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۱۰ هزار و ۹۶۱ واحد افزایش رقم ۹۳۷ هزار و ۹۴ واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۴۸۰ واحد کاهش یافت و در رقم ۳۱۱ هزار و ۹۸۵ واحد ایستاد و معامله‌گران هم یک میلیون معامله به ارزش ۸۷ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال انجام دادند. در این بازار، فولاد مبارکه اصفهان گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی پارس، ملی صنایع مس ایران و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین …
برنامه‌های توسعه‌ای صندوق بیمه معادن در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
برنامه‌های توسعه‌ای صندوق بیمه معادن در سال ۹۹
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت های معدنی با اشاره به افزایش سرمایه این صندوق، از برنامه های آتی مجموعه خود برای توسعه فعالیت های معدنی خبر داد و گفت: اقداماتی در جهت پذیرش صندوق در بورس اوراق بهادار انجام‌ شده که در صورت حصول، بستر مناسبی برای معادن و صنایع معدنی کوچک مقیاس فراهم خواهد کرد تا بتوانند از بازار سرمایه با انتشار اوراق مرابحه، قرضه و سلف تامین مالی داشته باشند.
احراز هویت غیر‌حضوری (الکترونیکی) سجام در اپلیکیشن سیگنال
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
احراز هویت غیر‌حضوری (الکترونیکی) سجام در اپلیکیشن سیگنال
مطمئنا تا به امروز درباره بازار بورس و مزایای آن صحبت‌های زیادی را شنیده‌اید. به لطف افزایش حمایت‌ها و ورود شرکت‌های مختلف به این حوزه، بازار بورس به یک موقعیت طلایی برای رشد سرمایه تبدیل شده و به همین سبب، هر روزه افراد تصمیم می‌گیرند به این حوزه وارد شوند.
یک کارشناس: غیرحرفه‌ای‌ها به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استانی-اقتصادی / بازار بورس / سرمایه‌گذاری / بازار سرمایه
یک کارشناس: غیرحرفه‌ای‌ها به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند
عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با تحلیل وضعیت فعلی و پیش‌بینی آینده بازار بورس در کشور، توصیه کرد: افرادی که با بازار سرمایه آشنایی ندارند، به صورت غیرمستقیم و از طریق شرکت‌های سبدگردان، شرکت‌های سرمایه گذاری و صندوق‌های سرمایه گذاری معتبر در بازار بورس اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
فشار ۴ جانبه بر بورس؛ فرجام سقوط آزاد چه خواهد بود؟/بسیاری از سهم های پربیننده و بزرگ 20 تا 30 درصد افت کرده اند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
فشار ۴ جانبه بر بورس؛ فرجام سقوط آزاد چه خواهد بود؟/بسیاری از سهم های پربیننده و بزرگ 20 تا 30 درصد افت کرده اند
شاخص کل بورس که از 22 اردیبهشت وارد روند نزولی شده، دیروز هم در پی فشار فروش سنگین در اکثر نمادها، 33 هزار واحد دیگر افت کرد و به سطح 926 هزار واحد رسید. علاوه بر فضای منفی موجود در بازار که در سه هفته اخیر غالب شده، برخی اخبار و اطلاعات دیگر هم منجر به تشدید هیجان فروش و ترس در بازار سرمایه شده است.
آیا سرمایه گذاری در بورس ما را ثروتمند می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / سهام عدالت / بازار سرمایه / بازار سرمایه / بورس
آیا سرمایه گذاری در بورس ما را ثروتمند می‌کند؟
برخی افراد تصور می‌کنند با ورود به بازار سرمایه می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به سود بالایی دست پیدا کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رشد بورس کمترین اثر را بر تورم دارد
معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه مردم منابع مالی که ممکن است در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشند را وارد بازار سرمایه نکنند، گفت: بازار سهام کمترین تاثیرگذاری را در تورم دارد و زمانی که ارزش سهام افزایش پیدا می‌کند تاثیر مستقیمی بر شاخص تورم ندارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رشد نقدینگی در بورس کمک به شرکت‌ها یا فشار بر آنها؟
رونق بورس اوراق بهادار و ورود سیل عظیم نقدینگی به بازار، نوید بهبود تامین مالی و کفایت سرمایه در گردش شرکت‌های بورسی را می‌دهد. بسیاری از شرکت‌ها فرآیند افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را دنبال می‌کنند تا بتوانند سهمی از ورود نقدینگی به بازار را برای توسعه شرکت خود اختصاص دهند. اما مشکل کمبود منابع مالی برای شرکت‌ها همچنان باقی است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
چالش شفافیت مالی شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری برای ورود به بورس
در شرایطی که یکی از مهم‌ترین شروط ورود شرکت‌ها به بورس، شفافیت مالی است، تحلیلگران شهری معتقدند، برخی شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران برخلاف صراحت قانون، درآمدهای خود یا بخشی از آن را به‌حساب خزانه کل شهرداری واریز نمی‌کنند و به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند.  به گزارش شهرنوشت، محسن طباطبایی‌مزدآبادی، دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، یکی از مهم‌ترین مشکلات عرضه شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری به بازار سرمایه را مبهم بودن وضعیت بیشتر این شرکت‌ها عنوان کرد و افزود: براساس قانون، شرط ورود به بورس برای …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تداوم کاهش شاخص کل بورس تهران
شاخص کل بورس تهران در روز سه‌شنبه هم روند نزولی داشت و با کاهش 33هزار و 151 واحدی به 926هزار و 688 واحد رسید. دیروز همچنین شاخص هم‌وزن به 312هزار و 528 واحد رسید و نسبت به روز دوشنبه 5752 واحد افت کرد. حجم معاملات روز سه‌شنبه بازار سرمایه 4میلیارد و 877 میلیون سهم در 787هزار و 484 دفعه بوده است. ارزش معاملات هم 6هزار و 382 میلیارد و 846 میلیون تومان برآورد شده است. بیشترین تأثیر در شاخص را شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ‌شستا و معدنی و صنعتی گل‌گهر داشتند. بازار بورس تهران در روزهای اخیر چندبار شاهد افت شاخص کل بوده است، به نحوی که از کانال یک‌میلیون دست کشیده و در کانال 900هزار واحدی گردش می‌کند.
کاهش معاملات مسکن در دو ماهه ابتدای سال/ عرضه متری مسکن در بورس چقدر قابل اجراست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / مسکن / قیمت مسکن / مصطفی قلی خسروی
کاهش معاملات مسکن در دو ماهه ابتدای سال/ عرضه متری مسکن در بورس چقدر قابل اجراست؟
رییس اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید: استراتژی عرضه مسکن در بورس سیاستی است که مردم به صورت مشارکتی برای خرید مسکن اقدام می‌کنند که کاملا درست است و امکان خرید و فروش سهام مسکن، تحت عنوان خرید متری مسکن در بازار سرمایه وجود دارد؛ و افرادی هستند که با این سیاست خانه‌دار خواهند شد.
مردم پولی که در آینده نزدیک به آن نیاز دارند، وارد بورس نکنند/ سهام‌داران ریسک بازار را بپذیرند/ بورس در بلندمدت سود می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مردم پولی که در آینده نزدیک به آن نیاز دارند، وارد بورس نکنند/ سهام‌داران ریسک بازار را بپذیرند/ بورس در بلندمدت سود می‌دهد
معاون وزیر اقتصاد گفت: توصیه اکید ما به مردم این است که منابع مالی که ممکن است در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشند را وارد بازار سرمایه نکنند چراکه بازار همانطور دوره رونق دارد امکان دارد به دوره رکود هم برسد.
ریزش سنگین بورس تهران | سقوط ۳۱ هزار واحدی شاخص
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
ریزش سنگین بورس تهران | سقوط ۳۱ هزار واحدی شاخص
کار بازار سرمایه امروز سه شنبه ششم خردادماه هم مانند روزهای اخیر نزولی به پایان رسید و شاخص این بازار که در ساعات ابتدایی معاملاتی روندی صعودی داشت، بیش از ۳۱ هزار واحد کاهش یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •