دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
تسلیحات ایران
ببینید | مقایسه تسلیحات ایران ‌و عراق در جنگ تحمیلی
۸ ساعت قبل / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / ایران و عراق / جنگ
ببینید | مقایسه تسلیحات ایران ‌و عراق در جنگ تحمیلی
هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، به بررسی کمک مالی و تسلیحاتی بیش از ۸۰ کشور به رژیم بعث در جنگ تحمیلی می‌پردازیم که در نهایت با وجود این کمک‌ها حتی یک وجب از خاک ایران در نبردی نابرابر کم نشد. منبع: خبر فوری
کدام کشورها خریدار تسلیحات ایرانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
کدام کشورها خریدار تسلیحات ایرانی هستند؟
وزیر دفاع گفت: رژیم آمریکا و عامل منطقه ای آن یعنی رژیم صهیونیستی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل ملت ایران قرار گرفته و دشمن آن محسوب می شوند و برای بازدارندگی در مقابل آنها نیز برنامه های موثری اجرا کرده و امروز یک بازدارندگی تثبیت شده و فعالی را در مقابل آنها به نمایش گذاشته ایم. تنش هایی که آنها ایجاد می کنند جدید نیست.
اذعان پمپئو به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره ایران
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
اذعان پمپئو به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره ایران
وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گویی مطرح کرد دولت این کشور حتی در صورت به انزوا کشیده شدن هم به تلاش برای جلوگیری از فروش تسلیحات ایران ادامه خواهد داد.
محدودیت های ابزارهای حمله هوایی ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / تسلیحات ایران / سلاح های ایران / نیروهای هوایی ایران / ارتش ایران / صنایع هوایی ایران
محدودیت های ابزارهای حمله هوایی ایران
راهبرد دیگر ایران – که مهمترین برتری اش بر دشمنان نیز محسوب می شود – این است که این ابزارها می توانند به طور غیر مستقیم توسط گروه های نیابتی از خاک کشور دیگر مورد استفاده قرار گیرند. این اساسی ترین جزء فلسفه نظامی ایران است که اجازه می دهد درگیری هایی پایین تر از آستانه یک جنگ تمام عیار، عملیاتی شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ایران و آمریکا / تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
ابراز نگرانی آمریکا نسبت به عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران
به گزارش ایسنا، کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: ماه گذشته آمریکا و نیروهای متحدش در نزدیک سواحل یمن یک کشتی حامل تسلیحات ایران که برای حوثی‌ها ارسال می‌شده را توقیف کردند. محموله شامل اسلحه‌های تک تیر، موشک‌های زمین به هوا، ضد تانک و دیگر سلاح‌های پیشرفته بوده است. تلاش ایران برای مسلح کردن حوثی‌ها تنها درگیری‌ها را طولانی‌تر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / آیت الله ممدوحی / ایران و اروپا / حسن روحانی رئیس جمهور
آیت‌الله ممدوحی: موضع رئیس‌جمهور مقابل اروپا انفعالی است
آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین در گفتگو با مهر، در رابطه با اقدامات دولت و وزارت امور خارجه در واکنش به تلاش آمریکا و همراهی اروپا جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: ظاهراً واکنش دولت و وزارت امور خارجه تاکنون بد نبوده است اما از عجایب این است که آمریکا هزار بار به این طرف و آن طرف رو انداخته اما نتوانسته است تسلیحات ایران را متوقف کند.
شانس ضعیف آمریکا در شورای امنیت
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
شانس ضعیف آمریکا در شورای امنیت
رامین مهمان‌پرست ‌_ ‌سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه 5سال پس از توافق هسته‌ای، ایالات متحده آمریکا همچنان موانع جدیدی مقابل اجرای برجام ایجاد می‌کند. آخرین تلاش کاخ سفید در راستای بی‌اثر ساختن مجوز خرید و فروش تسلیحات ایران در چارچوب مفاد برجام و قطعنامه مرتبط با آن بوده است. قطعنامه 2231مربوط به توافق برجام و مذاکراتی بود که بین نمایندگان ایران و مسئولان کشورهای اروپایی؛ انگلیس، فرانسه، آلمان، نمایندگان ایالات متحده آمریکا و مسئولان سیاست خارجی اتحادیه اروپا شکل گرفت. این توافق دوطرفه تعهداتی را …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / تسلیحات ایرانی / تسلیحات سپاه / سپاه پاسداران
"نافذ"، "قارعه" و "اشتر" جدیدترین تسلیحات سپاه + عکس
سردار علی کوهستانی مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، از تولید سه سلاح جدید در این سازمان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / آمریکا و چین / چین و ایران / مایک پمپئو
پاسخ چین به پمپئو درباره ایران
به گزارش ایرنا، در بیانیه توئیتری این نمایندگی که مایک پمپئو را خطاب قرار داده، آمده است: فکر کنید کدام کشور بزرگترین صادرکننده تسلیحات در جهان است. قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل درباره برداشته شدن اقدامات محدودکننده مرتبط با تسلیحات ایران در ماه اکتبر روشن است.
ظریف: آیا نیاز است ؛ چیزی اضافه کنم
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ظریف: آیا نیاز است ؛ چیزی اضافه کنم
محمد جواد ظریف در مورد ادعای بی اساس آمریکا علیه تسلیحات ایران در پیامی توییتری به هزینه ۷۳ میلیارد دلاری کشورهای هسته‌ای جهان از جمله آمریکا اشاره کرد و گفت که آیا نیاز است چیزی اضافه کنم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
واکنش رئیس کمیته انقلابی یمن به ادعای توقیف تسلیحات ایرانی در دریای عرب
شفقنا- رئیس کمیته عالی انقلابی یمن به ادعای اخیر آمریکا مبنی بر توقیف یک کشتی حامل موشک های ایران در دریای عرب واکنش نشان داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «محمد علی...
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
رونمایی سپاه از دو دستاورد «پاد اخلالگر» و «جستجوگر ضد رادار»/ تجهیز جنگنده‌های میراژ ارتش به رادار و تسلیحات ایرانی
در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و امنیت از از دو دستاورد علمی و دفاعی سپاه رونمایی شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
امیر واحدی در گفتگو با تسنیم: جنگنده‌های میراژ به رادار و تسلیحات ایرانی مجهز شدند
جانشنین فرمانده نیروی هوایی ارتش از تجهیز جنگنده‌های میراژ نهاجا به رادار و تسلیحات بومی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
واکنش تخت روانچی به ادعای آمریکایی‌ها درباره توقیف سلاح‌های ایرانی به مقصد یمن
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با رد ادعاهای مقامات آمریکا در خصوص ارسال تسلیحات ایران به یمن، این اظهارات را ادامه کارزار دروغ پراکنی آمریکا علیه ایران دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
تخت روانچی در واکنش به ادعای ارسال سلاح ایران به یمن: کارزار دروغ پراکنی آمریکا در مقابل ایران ادامه دارد
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، با رد ادعاهای مقامات آمریکا در خصوص ارسال تسلیحات ایران به یمن، این اظهارات را ادامه کارزار دروغ پراکنی آمریکا علیه ایران دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / یمن / مجید تخت روانچی / ایالات متحده آمریکا
تخت روانچی اظهارات آمریکایی‌ها علیه ایران را دروغ‌پراکنی دانست
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، با رد ادعاهای مقامات آمریکا در خصوص ارسال تسلیحات ایران به یمن، این اظهارات را ادامه کارزار دروغ پراکنی آمریکا علیه ایران دانست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
ادعای وبگاه سعودی: حمله موشکی به انبار تسلیحات ایران در سوریه
شفقنا- وبگاه سعودی العربیه مدعی شد که انبار تسلیحات جمهوری اسلامی در سوریه مورد حمله موشکی واقع شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از وای‌نت نیوز، بنا بر ادعای این پایگاه خبری سعودی، زرادخانه مذکور در پایگاهی هوایی در بوکمال و در نزدیکی مرز عراق واقع بوده که پیش‌تر نیز از سوی حملات هوایی اسرائیل مورد حمله […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / عربستان سعودی / شرکت نفت آرامکو عربستان / حملات پهپادی / حوثی ها / ترکی المالکی / ایران
عربستان: در حمله به آرامکو از تسلیحات ایران استفاده شده است!
ائتلاف نظامی عربستان علیه نیروهای مردمی یمن روز دوشنبه بدون ارائه سند و دلیل مدعی شد که در حمله به تأسیسات نفتی عربستان از تسلیحات ایران استفاده شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
این کارت‌ها شامل اطلاعاتی در مورد سلاح‌های عمده مورد استفاده در سیستم تسلیحاتی ایران، برد این سلاح‌ها و نام گذاری سیستم‌های تسلیحاتی ایران است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
آقای هوک، بقیه اش را به حساب بزنیم؟
اخیرا آقای برایان هوک مامور ویژه آمریکا برای ایران اظهار داشته اند که حدود 650 سرباز آمریکایی توسط تسلیحات ایرانی در عراق کشته شده اند. البته شاید ما در جایگاهی نباشیم که بخواهیم این سخنان آقای هوک را تایید و یا تکذیب کنیم اما به هر حال حتی اگر صحبت های مامور ویژه آمریکا صحت هم داشته باشد خوب بد نیست که حساب کتابی انجام شود تا ببینیم کی به کی بدهکار می باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •