دوشنبه, ۵ خرداد, ۱۳۹۹ / 25 May, 2020
حسین دهقانی
سفیر ایران: اروپا می‌تواند جلوی آمریکا بایستد
۴ روز قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / شبکه یورونیوز / اتحادیه اروپا / ایالات متحده آمریکا / غلامحسین دهقانی / ونزوئلا
سفیر ایران: اروپا می‌تواند جلوی آمریکا بایستد
تهران- ایرنا- غلامحسین دهقانی، سفیر ایران در اتحادیه اروپا براین باور است که این اتحادیه می‌تواند جلوی رفتار آمریکا که از نظر او «تهدیدی علیه حقوق بین‌الملل و امنیت جهانی است» ایستادگی کند.
صبر استراتژیک ایران و ضرورت اقدام اروپا برای حفظ برجام
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / برجام / اتحادیه اروپا / شورای عالی امنیت ملی / ایالات متحده آمریکا / غلامحسین دهقانی / بروکسل
صبر استراتژیک ایران و ضرورت اقدام اروپا برای حفظ برجام
تهران - ایرنا- غلامحسین دهقانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، طی مقاله‌ای که به مناسبت دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام در سایت خبرگزاری یورونیوز منتشر شد، ضمن تشریح ابعاد اقتصادی، سیاسی و امنیتی برجام، بر ضرورت حفظ توازنِ طراحی‌شده در این سند بسیار مهم توسط همه اعضا و اطرافِ آن تاکید کرد.
اتحادیه اروپا باید به منظور حفظ توازن برجام اقدامی قاطع بعمل آورد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / جمهوری اسلامی ایران / ایران / ایالات متحده آمریکا / شورای امنیت / غلامحسین دهقانی
اتحادیه اروپا باید به منظور حفظ توازن برجام اقدامی قاطع بعمل آورد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل گفت: اتحادیه اروپا به عنوان یکی از طرف‌های برجام که از همه ابعاد آن منتفع می گردد، باید به منظور حفظ توازن برجام اقدامی قاطع بعمل آورد.
قدردانی سفیر ایران از کمک‌های نقدی هموطنان ایرانی مقیم بلژیک
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / غلامحسین دهقانی / سفیر ایران در بلژیک
قدردانی سفیر ایران از کمک‌های نقدی هموطنان ایرانی مقیم بلژیک
ایلنا: سفیر ایران در بروکسل از کمک‌های نقدی هموطنان ایرانی مقیم بلژیک برای مبارزه با کرونا تقدیر و تشکر کرد.
سفیر ایران در بلژیک: ایران در مخالفت با تحریم‌های آمریکا تنها نیست
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / دولت ترامپ / اتحادیه اروپا / بلژیک / غلامحسین دهقانی / بروکسل / ترامپ / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
سفیر ایران در بلژیک: ایران در مخالفت با تحریم‌های آمریکا تنها نیست
تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک با اشاره به سیل مخالفت‌های جهانی با تحریم‌های یکجانبه واشنگتن گفت ایران در رد کردن مشروعیت تحریم‌های آمریکا تنها نیست و توقعات حداکثری کاخ سفید موجب ناامیدی دولت ایالات متحده خواهد شد.
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / تحریم‌های آمریکا / غلام‌حسین دهقانی / تروریسم اقتصادی آمریکا
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی و امنیتی و نایب‌رئیس کمیسیون اروپا، آثار مخرب شیوع ویروس کرونا بر کشور و تاثیر همزمان تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده را تشریح کرد و خواستار مخالفت اعضای اتحادیه با تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا گردید.
دهقانی: خروج از بحران کرونا، جز با همکاری جمعی ممکن نیست
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / کرونا / ویروس کرونا / جوسپ بورل / غلامحسین دهقانی / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
دهقانی: خروج از بحران کرونا، جز با همکاری جمعی ممکن نیست
تهران- ایرنا- سفیر ایران در بروکسل در نامه‌ای به مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اگرچه هر کدام از کشورها به صورت جداگانه و انفرادی به این وضعیت دچار شده‌اند، اما خروج از بحران ناشی از شیوع کرونا، جز با اقدام جمعی ممکن نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
یک مبارز شجاع و بی‌ادعا
 «فراری‌دهنده اشرف دهقانی از دنیا رفت.» مطالب و اخباری با این تیتر طی چند روز اخیر بارها دست به دست شد تا آنجا که اشرف دهقانی به نوشتن توضیحاتی درباره فرارش از زندان شاه اقدام کرد و در یک کلام گفت که نقشه فرار او‌ زاده ذهن خودش و یک زندانی دیگر بوده و با همکاری افراد بسیاری از خانواده‌های زندانیان انجام شده و خانم عفت موسوی نیز کمک بسیاری در این راه به او کرده است؛ نکته‌ای که شخص خانم عفت موسوی نیز در مصاحبه‌های اندکی که سال‌ها پیش در این باره داشت خود بر آن صحه گذاشته است. در واقع روایت‌های این دو زن زندانی با هم تفاوت چندانی نداشته است؛ جز اینکه خانم دهقانی آن را تشکیلاتی نمی‌دانسته و جالب اینجاست که ایشان در متن روز گذشته‌اش خود …
سفیر ایران در بروکسل استوار نامه خود را به پادشاه بلژیک تقدیم کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / برجام / تروریسم / اتحادیه اروپا / غلامحسین دهقانی / بروکسل
سفیر ایران در بروکسل استوار نامه خود را به پادشاه بلژیک تقدیم کرد
تهران - ایرنا - غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل امروز - سه شنبه - در مراسمی در کاخ پادشاهی بلژیک با فیلیپ لئوپولد لوئی پادشاه این کشور دیدار و استوار نامه خود را به وی تقدیم کرد.
تقدیم استوارنامه سفیر ایران در بلژیک
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سفیر ایران در بلژیک / غلام‌حسین دهقانی
تقدیم استوارنامه سفیر ایران در بلژیک
سفیر ایران در بلژیک صبح سه‌شنبه با مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.
چشم انداز روابط ایران و آمریکا در پرتو تحولات جدید
۱۳۹۸-۱۱-۲۴
چشم انداز روابط ایران و آمریکا در پرتو تحولات جدید
در این نشست که به همت «انجمن علوم سیاسی ایران» در «خانه اندیشمندان علوم سیاسی» برگزار شد فریدون مجلسی، دکتر فواد ایزدی، دکتر مصطفی زهرانی، دکتر حسین دهشیار، دکتر ابراهیم متقی و دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی حضور داشتند و به بررسی ریشه‌های منازعه میان ایران و آمریکا و آینده این وضعیت پرداختند. گزارش کامل این نشست را در اینجا ببینید.
معاون و مدیران جدید وزارت امور خارجه منصوب شدند
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / غلامحسین دهقانی / محمد جواد ظریف / مرضیه افخم
معاون و مدیران جدید وزارت امور خارجه منصوب شدند
تهران- ایرنا- با حکم وزیر امور خارجه، معاون حقوقی و امور بین المللی و تعدادی از مدیران جدید وزارت امور خارجه منصوب شدند.
ماجرای انتساب دانشجوی دستگیرشده در آمریکا به نماینده مجلس
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سپاه پاسداران / انقلاب اسلامی / فضای مجازی / شایعه / سردار حاج قاسم سلیمانی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / آمریکا / کمال دهقان فیروزآبادی / دانشگاه شهید بهشتی / تهران
ماجرای انتساب دانشجوی دستگیرشده در آمریکا به نماینده مجلس
رسانه‌های سلطنت‌طلب و ضدانقلاب درحالی دستگیری شهاب دهقانی حسین آبادی دانشجوی دستگیر شده در آمریکا را به کمال دهقانی فیروز آبادی منتسب می‌کنند که فرزند وی حمیدرضا نام دارد و در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران مشغول به تحصیل است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
طغیان رنج در جنوب شرقی
‏  [امیر حسین خواجوی] همچنان چشم اهالی به تراکتور رنگ‌ورورفته است که ظهرها برای آنها مواد غذایی می‌آورد. این وسیله تنها راه دسترسی روستای «کهنانی کش» به جاده اصلی است. باران که آمد، آب رودخانه پس زد و همه چیز را با خودش برد. زمین کشاورزی و همه داشته‌های اهالی با سیل از بین رفت. آب رودخانه جاده را هم شست و ارتباط این روستا با 950 نفر از ساکنانش را با بقیه مناطق دشتیاری قطع کرد. تنها تراکتور این روستا هم شد وسلیه حمل‌ونقل مردم. حالا 9 روز است که اهالی این روستا همین وضع را دارند و تنها امیدشان این تراکتور است. دهقانی از ساکنان این روستا به «شهروند» می‌گوید: «جمعه شب زنی باردار دردش گرفت و با همین تراکتور او را به جاده اصلی رساندند …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
استیلی سربازان را به صف کرد
[شهروند] با تصمیم نهایی از سوی کادرفنی تیم المپیک،‌ فدراسیون فوتبال اسامی نهایی 23 بازیکنی که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک به میدان بروند را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد. در این فهرست 23نفره، دوبازیکن لژیونر حضور دارند و بقیه بازیکنان همه در تیم‌های لیگ برتری بازی می‌‌کنند. البته غیبت یونس دلفی مهاجم تیم شالروا بلژیک در فهرست نهایی تیم امید بدترین خبر برای فوتبال ایران به حساب می‌آید. منتها این ستاره تیم امید به دلیل مصدومیت نمی‌تواند در مسابقات انتخابی المپیک به میدان برود و به همین دلیل نامش از فهرست خط خورد. معراج اسماعیلی،‌ حبیب فرعباسی و مهدی نوراللهی سه دروازه‌بانی هستند که نامشان در فهرست نهایی قرار گرفت. مهران درخشان‌مهر،‌ …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
23 ستاره برای تعبیر رویای صعود به المپیک
اسامی 23 بازیکن نهایی تیم ملی فوتبال امید ایران به منظور حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و رقابت های انتخابی المپیک 2020 اعلام شد. به گزارش ورزش سه، حمید استیلی لیست نهایی تیم امید برای رقابت های انتخاب المپیک اعلام کرد. لیستی که غایب بزرگ و نامداری به نام یونس دلفی را دارد که به دلیل مصدومیت نمی‌تواند تیم امید را در رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا همراهی کند. در لیست 23 نفره حمید استیلی بازیکنان از 15 باشگاه مختلف حضور دارند که دو بازیکن از باشگاه‌های خارجی و بقیه از 13 باشگاه لیگ برتری به لیست نهایی راه پیدا کرده اند.دروازه بان: معراج اسماعیلی(ذوب) ، حبیب فرعباسی(نفت مسجد) ، مهدی نوراللهی(سایپا)مدافعان: مهران درخشان مهر (ذوب آهن)، امید نورافکن (سپاهان)، عارف آقاسی (فولاد)، شاهین …
حمایت برخی کشورهای غربی عامل رشد تروریسم در غرب آسیا است
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / وزارت امور خارجه / غلام حسین دهقانی / غرب آسیا
حمایت برخی کشورهای غربی عامل رشد تروریسم در غرب آسیا است
معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه حمایت برخی کشورهای غربی را عامل رشد تروریسم در غرب آسیا دانست.
دیدار معاونان وزارت خارجه ایران و روسیه در مسکو
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ایران و روسیه / غلام‌حسین دهقانی / مبارزه با تروریسم
دیدار معاونان وزارت خارجه ایران و روسیه در مسکو
معاون وزارت خارجه کشورمان با معاون وزارت خارجه روسیه دیدار و در رابطه با تروریسم و مبارزه با آن بحث و تبادل نظر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / شهرداری مشهد / ترکمنستان / غلامحسین دهقانی / وزارت خارجه
مشهد برای میزبانی شهرداران جهان پیشنهاد شد
مشهد- ایرنا- در نشست سفرای جدید ایران در ۲۸ کشور که روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد، این کلانشهر به عنوان میزبان شهرداران جهان پیشنهاد گردید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / گردشگری / مشهد / اکوتوریسم / غلامحسین دهقانی / خراسان رضوی
تقویت فرهنگ حفظ محیط زیست پیش‌نیاز توسعه طبیعت‌گردی است
مشهد- ایرنا- معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: تقویت و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست پیش‌نیاز توسعه طبیعت‌گردی است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / غلامحسین دهقانی / تروریسم اقتصادی آمریکا
تشریح تاثیر تحریم‌ها بر تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز جانبازان شیمیایی کشورمان
غلامحسین دهقانی معاون وزیر خارجه کشورمان در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی با « فرناندو آریاس» مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ملاقات کرد. در این ملاقات زمینه های ارتقاء همکاری بین سازمان و جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / هلند / تروریسم / سازمان منع سلاح های شیمیایی / غلامحسین دهقانی
ایران بر ضرورت اجرای بدون تبعیض کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی تاکید کرد
تهران- ایرنا- معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه ایران در دیدار با مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بر ضرورت اجرای غیر تبعیض آمیز کلیه مفاد کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / غلام حسین دهقانی / امور خارجه / سلاح شیمیایی
معاون وزیر صنایع روسیه با معاون حقوقی وزارت خارجه دیدار کرد
معاون وزیر صنایع فدراسیون روسیه با معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امورخارجه ایران دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / وزارت امور خارجه / غلام حسین دهقانی / تروریسم
سلاح‌های شیمیایی آمریکا تهدیدی برای صلح و امنیت جهان است
معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: وضعیت آمریکا به‌عنوان تنها کشور دارنده سلاح‌های شیمیایی در جهان، تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی به شمار می‌رود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / برجام / امریکا / یمن / بلژیک / غلامحسین دهقانی / سازمان ملل
بلژیک اهتمام بیشتری برای حل مسالمت‌آمیز بحران یمن به خرج دهد
تهران - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه با اشاره به رویکرد یکسویه شورای امنیت در خصوص موضوعاتی مثل یمن و کم‌توجهی به ابعاد بشردوستانه چنین بحران‌هایی، از بلژیک خواست که به عنوان عضو غیردائم این شورا، اهتمام بیشتری برای حل و فصل مسالمت‌آمیز آنها به خرج دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / محیط زیست / جنگ / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / وزارت امور خارجه / غلامحسین دهقانی
جنگ‌های داخلی عامل اصلی آسیب گسترده به محیط زیست طبیعی بوده است
تهران-ایرنا- معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: بی خانمانی‌های داخلی و فقدان شغل مناسب و دیگر آثار فراوان ناشی از جنگ به نوبه خود فشار بر محیط زیست را تشدید می کند و براساس آمار کمیته بین المللی صلیب سرخ از سال ٢٠٠٦ تا ٢٠١٠ جنگ‌های داخلی عامل اصلی کاهش برخی از گونه های جانوری خاص و آسیب گسترده به محیط زیست طبیعی بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / غلام حسین دهقانی / سازمان ملل متحد / وزارت خارجه
تحریم‌های غیرقانونی آمریکا مانع امدادرسانی به مردم یمن می‌شود
معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه گفت: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نه‌تنها موجب درد و رنج مردم عادی شده است، بلکه مانع امداد رسانی دیگران به مردم یمن نیز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سازمان ملل متحد / تحریم / یمن / غلامحسین دهقانی / سیل
ایران خواستار الزام آمریکا در تمکین به رای دیوان بین المللی دادگستری شد
نیویورک-ایرنا- معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های غیرقانونی آمریکا را موجب رنج مردم عادی دانست و از سازمان ملل خواست تا آمریکا را در تمکین به رای دیوان بین المللی دادگستری ملزم سازند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / شورای امنیت سازمان ملل / خبر گزاری مهر / سازمان صداوسیما / غلامحسین دهقانی / یمن
رژیم کودک کش عربستان سعی دارد توجه ها را از بمباران یمن منحرف کند
معاون وزیر خارجه ایران گفت: رژیم کودک کش عربستان سعی دارد توجه ها را از بمباران یمن منحرف کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / سازمان ملل متحد / غلامحسین دهقانی / توسعه پایدار / حضور ریاست جمهوری در مجموع عمومی سازمان ملل (مهر ٩٨)
اجرای سند توسعه پایدار با تحریم های یکجانبه آمریکا ناممکن شده است
نیویورک – ایرنا - معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه ایران، پیگیری اهداف زیست محیطی را سیاست جمهوری اسلامی دانست و گفت: اعمال اقدامات غیرقانونی و نامشروع یکجانبه و قهرآمیز ایالات متحده، ایران را با معضل "عدم قابلیت اجرای" سند توسعه پایدار مواجه کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / غلامحسین دهقانی / گروه 77 سازمان ملل / تروریسم اقتصادی
گروه «۷۷+چین» با تروریسم اقتصادی آمریکا مبارزه کند
معاون وزارت خارجه ایران در نشست گروه هفتاد وهفت بعلاوه‌ چین گفت که این گروه باید از طریق تقویتِ انسجام و وحدت و ارتقای همکاری و شراکت، با یکجانبه‌گرایی آمریکا و متحدانش به مقابله برخیزد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / سازمان ملل متحد / نیویورک / سازمان تجارت جهانی / مجمع عمومی سازمان ملل متحد / نیویورک / غلامحسین دهقانی
جامعه بین المللی فوری هرگونه اقدام قهرآمیز یکجانبه اقتصادی را محو کند
نیویورک- ایرنا- معاون بین الملل وحقوقی وزیر خارجه ایران ، تحمیل اقدامات قهر آمیز اقتصادی، مالی و تجاری را مغایر و ناقض اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد دانست و تاکید کرد: جامعه بین المللی باید در اسرع وقت ترتیباتی را با هدف محو هرگونه اقدام قهرآمیز یکجانبه اقتصادی، تجاری و مالی از جمله تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه علیه کشورهای درحال توسعه، اتخاذ کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / امنیت کشتیرانی / غلام‌حسین دهقانی
رایزنی معاون وزیر خارجه ایران با محوریت امنیت کشتیرانی
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه، با عضو شورای حکام سازمان بین‌المللی دریانوردی (imo) و وزیر راه و امور خارجه «باهاماس»، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و رایزنی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل / غلام‌حسین دهقانی / خلع سلاح هسته‌ای / ان‌پی‌تی
معاون وزیر خارجه : رژیم اسرائیل باید مجبور به عضویت فوری و بدون پیش‌شرط در NPT شود
معاون حقوقی و بین‌المللی وزیرامور خارجه در جلسه عالیرتبه مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد : سیاست غیرمسئولانه و فاجعه بار هسته ای آمریکا باید متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / غلامحسین دهقانی / ایالات متحده آمریکا / تسلیحات هسته ای
تاکید تهران بر توقف سیاست فاجعه بار هسته‌ای واشنگتن
معاون وزیر خارجه ایران با هشدار نسبت به اجرای سند «بازبینی وضعیت هسته ای» آمریکا همچنین خروج این کشور از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد گفت این روند فاجعه بار باید متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / ایران / امریکا / آسیا / فلسطین / خبر گزاری مهر / غلامحسین دهقانی
دولت آمریکا از چندجانبه گرایی و حکومت قانون بیزار است
معاون امور حقوقی و بین المللی وزرات خارجه گفت: بیزاری هیات حاکمه فعلی آمریکا از چندجانبه گرایی و حکومت قانون یکی از بزرگترین تهدیدات علیه امنیت و ثبات را ایجاد کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / ایران و ارمنستان / غلام‌حسین دهقانی
بازدید مقامات وزارت امور خارجه از مناطق مرزی استان آذربایجان شرقی
معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه، در راس یک هیات حقوقی، سیاسی و فنی متشکل از مدیران ذیربط بخش های حقوقی و سیاسی وزارت امورخارجه و مسئولان برخی دستگاهای ذیربط از جمله وزارت نیرو، وزارت کشور و مرزبانی، طی سفری دو روزه به آذربایجان شرقی، با استاندار این استان ملاقات و از مناطق مرزی استان بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / جمهوری اسلامی ایران / آذربایجان شرقی / محمدجواد ظریف / وزارت امور خارجه / غلامحسین دهقانی
تاکید معاون وزیر خارجه بر توسعه تعاملات تجاری با کشورهای همسایه
تهران - ایرنا - معاون وزارت امور خارجه در راس یک هیات حقوقی، سیاسی و فنی متشکل از مدیران ذیربط بخش‌های حقوقی و سیاسی این وزارتخانه و مسئولان برخی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت‌های نیرو و کشور و مرزبانی، طی سفری دو روزه به آذربایجان شرقی، با استاندار این استان ملاقات و از مناطق مرزی استان بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / غلامحسین دهقانی / آژانس بین المللی انرژی هسته ای / یوکیا آمانو
معاون ظریف: آژانس بدون پیش داوری، تمامی جوانب را ببیند
غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه، به همراه کاظم غریب آبادی، با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / غلام‌حسین دهقانی
دیدار معاون ظریف با مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل
غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه، با یوری فدتوف، مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / غلامحسین دهقانی / برجام / شورای حکام / آژانس بین المللی انرژی اتمی
تداوم برجام صرفا با هزینه ایران امکان پذیر نیست
معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه تأکید کرد تداوم برجام صرفا با هزینه ایران امکان پذیر نیست و این بازی زننده با ایران، کارساز نخواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد / غلامحسین دهقانی نماینده و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل
تاکید معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه بر استفاده صلح آمیز و بدون تبعیض از فضا
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه روز دوشنبه با خانم سیمونتا دی‌پیپو، رئیس دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد، دیدار و گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / فلسطین / ایران / وزارت امور خارجه / سازمان همکاری اسلامی / غلامحسین دهقانی
دهقانی: سازمان همکاری اسلامی نباید محلی برای تفرقه و دشمنی باشد
معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه گفت: سازمان همکاری اسلامی و اجلاسیه‌های آن از جمله اجلاس مکه باید مکانی برای ارتقای همبستگی امت اسلامی باشد نه اینکه تبدیل به محلی برای تفرقه شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای 2020 / خلع سلاح هسته‌ای / غلام‌حسین دهقانی / وزارت امور خارجه
دهقانی: سیاست ظالمانه آمریکا علیه ایران قطعاً بدون پاسخ نخواهد ماند
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در سومین اجلاس کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای ۲۰۲۰ گفت: سیاست ظالمانه امریکا علیه ایران قطعاً بدون پاسخ نخواهد ماند و ایران اقدامات مناسب برای حفظ منافع ملی عالیه خود را اتخاذ خواهد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •