چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
خوانسار
چهل نویسنده کودک به پیشواز شب چله رفتند
۱۳ ساعت قبل / ادبیات کودک و نوجوان / سیدعلی کاشفی‌خوانساری / شب یلدا
چهل نویسنده کودک به پیشواز شب چله رفتند
گروهی از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان با انتشار پیامی از خانواده‌ها دعوت کردند با پرداختن به برنامه‌های فرهنگی شب چله امسال را برای بچه‌ها شادتر و به یادماندنی‌تر از پیش کنند.
امام اروپا
۲۳ ساعت قبل
امام اروپا
  حمیدرضا محمدی  مرکز اسلامی هامبورگ را باید محصول بلندنظری آیت‎‌‎الله‎‌‎العظمی بروجردی دانست؛ مرکزی که 67سال پیش ایجاد شد و نخستین مدیر آن، مرحوم محققی لاهیجی بود که تا سال1344در آنجا فعالیت کرد. مدیر و امام جماعت دوم اما در این سال بود که عازم آلمان شد؛ «مسافرت اینجانب سیدمحمد حسینی‌بهشتی‌اصفهانی مقیم قم و تهران از تهران به هامبورگ که به‎‌‎دعوت آقای خوانساری و آقای میلانی صورت گرفت... ساعت 6بعدازظهر سه‎‌‎شنبه 44/1/3با ماشین بنز موتور عقب به‎‌‎ رانندگی حاج‌محمد مقدم‌قمی مقیم تهران از تهران حرکت …
بخشنامه جدید بانک مرکزی تصمیمات ستاد اقتصادی دولت را بی اثر کرد
۲ روز قبل / حسن روحانی / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / تجارت خارجی
بخشنامه جدید بانک مرکزی تصمیمات ستاد اقتصادی دولت را بی اثر کرد
رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه ای به رئیس جمهور با انتقاد از بخشنامه جدید بانک مرکزی عنوان کرد که این بخشنامه تصمیمات راهگشای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در حوزه تجارت خارجی را بی اثر کرد.
۴ روز قبل
زشت و زیبای شیوه‌نامه جدید عرضه فولاد
شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد برخلاف مخالفت‌های زیاد ابلاغ شد، با این حال، صدای مخالفان در اعتراض به اجرای این شیوه‌نامه همچنان بلند است. در این بین حتی مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران هم دست به قلم شد و با ارسال نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری خواستار توقف اجرای آن شد. به گفته او، اجرای شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد به توزیع 80هزار میلیار تومان رانت و بازگشت امضاهای طلایی منجر خواهد شد. بررسی‌های همشهری نشان می‌دهد این شیوه‌نامه حاوی نکات مثبتی است و عرضه محصولات …
اصلاح فوری شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد با مشارکت بخش‌خصوصی
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اصلاح فوری شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد با مشارکت بخش‌خصوصی
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نامه‌هایی جداگانه به معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد را موجب بازگشت امضای طلایی و بروز توزیع رانت نجومی در این بازار اعلام کرد و با یادآوری اینکه اجرای این شیوه‌نامه، تهدیدی جدی برای صادرات فولاد است، خواستار تشکیل کمیته‌ای برای بررسی و اصلاح این شیوه‌نامه شد.
نامه‌نگاری برای جلوگیری از توزیع رانت نجومی در فولاد / می‌خواهند 2 برابر بودجه یارانه نقدی رانت بدهند
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / ارز نیمایی / بازار سرمایه / بازار فولاد / رئیس اتاق تهران / رانت ارزی / مسعود خوانساری
نامه‌نگاری برای جلوگیری از توزیع رانت نجومی در فولاد / می‌خواهند 2 برابر بودجه یارانه نقدی رانت بدهند
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان معادل دو برابر بودجه یارانه نقدی کشور، رانت توزیع می‌شود.تاکید کرد که اجرای این شیوه‌نامه علاوه بر افت صادرات و تولید فولاد، ریزش بازار سرمایه را نیز در پی خواهد داشت. نوشته نامه‌نگاری برای جلوگیری از توزیع رانت نجومی در فولاد / می‌خواهند 2 برابر بودجه یارانه نقدی رانت بدهند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شیوه‌نامه جدید فولاد رانت ۸۰ هزار میلیاردی ایجاد می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / فولاد / رانت اقتصادی
شیوه‌نامه جدید فولاد رانت ۸۰ هزار میلیاردی ایجاد می‌کند
رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌هایی جداگانه به معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور خواستار اصلاح فوری شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد با مشارکت بخش‌ خصوصی شد.
دومین تونل بزرگ استان اصفهان، با سرعت در حال تکمیل است
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / استانی-اقتصادی / تونل / خوانسار
دومین تونل بزرگ استان اصفهان، با سرعت در حال تکمیل است
رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: عملیات تکمیل ۸۰۰ متر باقیمانده از تونل شهرستان خوانساربه بوئین میاندشت با ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
یادداشت| خداحافظ رفیق، خداحافظ قصه‌گوی بزرگ؛ عموی راستگو
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / کتاب / کتاب کودک و نوجوان / ادبیات کودک و نوجوان
یادداشت| خداحافظ رفیق، خداحافظ قصه‌گوی بزرگ؛ عموی راستگو
سیدعلی کاشفی خوانساری در یادداشتی نوشت: راستگو بی‌شک محبوب‌ترین در قصه‌‌‌ گویی ایرانی بود. 60 سال بی‌وقفه قصه گفت؛ در صدها شهر ایران و در ده‌ها کشور.
امکان تامین مالی و افزایش سرمایه استارت‌آپ‌ها از بورس فراهم شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
امکان تامین مالی و افزایش سرمایه استارت‌آپ‌ها از بورس فراهم شد
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه عمده مشکلات، مربوط به نوع مدل کسب وکار استارت‌آپ‌ها و تفاوت آن با قاطبه شرکت‌های فعال در بورس است افزود: در این رابطه کمیته‌های برای تعیین ارزش‌گذاری شرکت‌های استارت‌آپی تشکیل شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تپسی پای استارت‌آپ‌ها را به بورس باز می‌کند
تپسی به عنوان اولین استارت‌آپ ایرانی وارد بورس می‌شود. رئیس اتاق بازرگانی چهارشنبه شب در توییتر خود اعلام کرد که نماد تپسی به زودی در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.مسعود خوانساری در توییتر خود اعلام کرد: پس از چند ماه مذاکره از سوی اتاق بازرگانی با تسهیل‌گری وزارت اقتصاد و سازمان بورس، یکی از استارت‌آپ‌های پیشرو کشور در فرابورس پذیرفته شد. تپسی نخستین شرکت از چهار استارت‌آپی است که برای ورودشان به بورس تلاش شده و به زودی نماد آن در تابلوی فرابورس قرار می‌گیرد.
اولین چراغ حضور استارتاپ‌ها در بازار سرمایه روشن شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / امیر ناظمی / وزارت امور اقتصاد و دارایی / استارت آپ / محمد جواد آذری جهرمی / سازمان فناوری اطلاعات / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
اولین چراغ حضور استارتاپ‌ها در بازار سرمایه روشن شد
تهران- ایرنا- پس از مدت‌ها تلاش، بالاخره اولین شرکت استارتاپی ایران وارد فرابورس شد و زمستان امسال شاهد نقش بستن نام آن بر تابلوی فرابورس خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
چگونه فلسفه بخوانیم؟
در طول سال‌ها مطالعه و کار در حوزه اندیشه، بارها به این پرسش برخورده‌ام که چگونه فلسفه بخوانیم؟ روش سنتی پیشنهادی در مدارس سنتی و حتی دانشگاه‌های ما توصیه، مطالعه منطق به عنوان مقدمه و زبان فلسفه و سپس پرداختن به آثار فلسفی بود. در مدارس سنتی که فلسفه سنتی و حکمت می‌آموختند، به ویژه در دوران متاخر به این منظور کتاب‌هایی هم پدید آمده بود، مثل منطق نوشته علامه مظفر در آموزش منطق و بدایه الحکمه از علامه طباطبایی که یک دوره مقدماتی فلسفه سنتی و حکمت اسلامی است و معادل آن در دانشگاه‌ها کتاب‌هایی چون منطق صوری محمد خوانساری و کلیات فلسفه نوشته ریچارد پاپکین و آوروم استرول با ترجمه دکتر سیدجلال‌الدین مجتبوی معرفی می‌شد.  اما نگارنده در پاسخ به پرسش بالا …
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
ام‌المصائب اقتصاد ایران، بودجه است
رییس اتاق تهران با بیان اینکه بودجه، ‌ام‌المصائب اقتصاد ایران است، گفت: کسری بودجه منجر به تورم و تورم هم منجر به کاهش ارزش پول و ایجاد فشار بر معیشت مردم به خصوص اقشار محروم شده است.  مسعود خوانساری در هفدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به بحث بودجه سالانه کشور اظهار داشت: در این ایام دولت موظف است بودجه سالانه را به مجلس ارایه کند لذا خواهش ما از دولت این است که امسال حداقل با توجه به مشکلاتی که در سال‌های گذشته در این رابطه داشته‌ایم بودجه متوازنی ارایه دهد. وی افزود: باید درآمد و هزینه حتما در آن دیده شد زیرا‌ ام‌المصائب اقتصاد کشور ما بحث بودجه است. رییس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: بحث بودجه هر سال با کسری مواجه است؛ این کسری باعث …
راه حل مشکلات اقتصاد، داخلی است نه خارجی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
راه حل مشکلات اقتصاد، داخلی است نه خارجی
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: مشکلات ساختاری اقتصاد را به جای تاثیرپذیری از انتخابات آمریکا باید در داخل حل کنیم.
«بودجه»ام‌المصائب اقتصاد کشور است/با رفتن ترامپ جوگیر نشویم
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / کسری بودجه / تورم / دونالد ترامپ
«بودجه»ام‌المصائب اقتصاد کشور است/با رفتن ترامپ جوگیر نشویم
رئیس اتاق تهران با بیان اینکه بودجه، ام المصائب اقتصاد ایران است، گفت: کسری بودجه منجر به تورم و تورم هم منجر به کاهش ارزش پول و ایجاد فشار بر معیشت مردم با خصوص اقشار محروم شده است.
احیای مناسبات اقتصادی با ایجاد تعاملات گسترده بانکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
احیای مناسبات اقتصادی با ایجاد تعاملات گسترده بانکی
موتسِل، سفیر آلمان در ایران و خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در دیداری بر ضرورت احیای روابط تجاری دو کشور تاکید کردند و در مورد احیای روابط تجاری ایران و اروپا سخن گفتند.
تامین ۴ تخت ICU برای بیمارستان خوانساری اراک توسط خیرین
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / خیرین سلامت / تخت آی سی یو / استان مرکزی / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / اراک / _بیمارستان
تامین ۴ تخت ICU برای بیمارستان خوانساری اراک توسط خیرین
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت از تامین ۴ تخت ICU برای بیمارستان آیت الله خوانساری اراک توسط خیرین خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
گاهنامه نقد کتاب کودک
دومین «گاهنامه  نقد کتاب کودک» با یاد  حسن سالاری، سوسن طاقدیس و ثریا قزل‌ایاغ، سه نویسنده فقید ادبیات کودک منتشر شد. همزمان با هفته کتاب، دومین شماره از «گاهنامه نقد کتاب کودک» ویژه تابستان ۹۹ در ۳۰۰ صفحه و با قیمت ۷۵هزار تومان توسط نشر آرون منتشر شده است. در این گاهنامه آثاری از حسن احمدی، محمدرضا بایرامی، زهره پریرخ، عباس جهانگیریان، سعید حسامپور، علی خدایی، سپیده خلیلی، علی‌اشرف درویشیان، مهدی رجبی، منیرو روانی‌پور، فریدون عموزاده خلیلی، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، هوشنگ مرادی‌کرمانی، محبوبه نجف‌خانی و... بررسی شده است. این کتاب‌ها توسط ناشرانی چون افق، امیرکبیر، نشر بیمه، چرخ و فلک، روزگار، عروج، قدیانی، کانون پرورش فکری، نردبان …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
نکوداشت مهدی محقق
مراسم نکوداشت مهدی محقق برای تقدیر از 7 دهه تلاش او در «نشر و گسترش علم و ادب و فرهنگ ایران» برگزار می‌شود. بزرگداشت مهدی محقق ساعت ۱۰ روز یکشنبه(۲۵ آبان۱۳۹۹) به شکل بسیار محدود و با رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و محمود نیلی‌احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود و استادان درباره این چهره فرهنگی سخن می‌گویند. در سومین مراسم «تماشای خورشید» تنی چند از استادان همچون محمدعلی موحد نیز به ‌شکل مجازی حضور دارند. در این رویداد از نشان عالی کمیسیون ملی یونسکو- ایران ویژه مهدی محقق و تمبر یادمان نکوداشت 7 ‌دهه …
گلایه رئیس علوم پزشکی اراک از صنایع/ولیعصر آخرین تیر در ترکش ماست
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
گلایه رئیس علوم پزشکی اراک از صنایع/ولیعصر آخرین تیر در ترکش ماست
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیمارستان آیت الله خوانساری در حال تکمیل ظرفیت است و بیمارستان ولیعصر در واقع تیر آخر دانشگاه برای بستری بیماران کرونایی است.
ممنوعیت مشاغل در ۱۱ شهر استان برای یک ماه/امکان دورکاریِ یک سوم کارمندان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / استانی-سیاسی / دورکاری کارکنان / محدودیت‌های کرونایی / مشاغل
ممنوعیت مشاغل در ۱۱ شهر استان برای یک ماه/امکان دورکاریِ یک سوم کارمندان
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: مقرر شد علاوه بر محدودیت و ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در کلان‌شهر اصفهان این ممنوعیت در شهرهای خمینی‌شهر، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، لنجان، فلاورجان، شهرضا، مبارکه، سمیرم، خوانسار، اردستان و کاشان نیز اعمال شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اسحاق جهانگیری / دولت / رییس جمهور / سرمایه / معاون اول
درخواست مالیاتی اتاق تهران از معاون اول رییس‌جمهور
رییس اتاق بازرگانی تهران طی نامه‌ای از معاون اول رییس‌جمهور درخواست کرد که هزینه تنزیل اوراق مالی بهادار اسلامی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی شود. به گزارش اتاق بازرگانی تهران، مسعود خوانساری،
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
پرستارم و جانم را برای تو سپر کردم
آفتاب یزد- گروه شبکه: 9ماه از ورود کرونا به کشورمی گذرد اما آنها همچنان بر سر قولی که داده اند، (شکست کرونا) ایستاده‌اند اگرچه این روزها خسته و ناامید از مردم ومسئولانی هستند که این بیماری را یک شوخی ساده پنداشته اند. پرستاران و کادر درمانی را می‌گویم که از روز اول تا به الان که کرونا یاغی‌تر شده در خط مقدم مقابله با کرونا ایستاده‌اند و با تمام قوا در حال خدمت‌رسانی هستند. اما در این میان آنچه که قابل توجه و تامل است، شعرها و دلنوشته‌هایی است که بر آن لباس‌های طاقت فرسای ضد کرونایی شان، حک شده است. دل نوشته‌ها و شعرهایی که گاه حکایت از امید و زندگی دارد و گاه گله‌ای به جا از این همه بی‌مبالاتی.> ترویج امید در روزهای خطردر حالی که مشخص نیست این بیماری منحوس چه زمانی از کشور ما رخت بربندد پرستاران …
هزینه تنزیل اوراق مالی بهادار اسلامی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
هزینه تنزیل اوراق مالی بهادار اسلامی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی شود
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، طی نامه‌ای به جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، خواهان آن شد که سازمان امور مالیاتی، هزینه تنزیل اوراق مالی بهادار اسلامی را برای اشخاص موضوع ماده (۲)‌ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور، در فاصله سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی بپذیرد.
گذراندن بارداری سالم با رعایت اصول بهداشتی
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
گذراندن بارداری سالم با رعایت اصول بهداشتی
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوانسار گفت: مادران باردار ریسک بیشتری برای عوارض جانبی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا دارند، اما اگر اصول بهداشتی را رعایت کنتد، کرونا مشکل حادی برای آنها ایجاد نمی کند و می تواند بارداری سالمی را بگذرانند.
اعلام دومین فراخوان طرح حمایت فارابی از تولید فیلم اقتباسی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / حبیب احمدزاده / مهدی سجاده چی / فرهاد حسن زاده / محمود اربابی / کمیسیون فرهنگی / احمد دهقان / هوشنگ مرادی کرمانی / فیلم اقتباسی / سیدعلی کاشفی‌خوانساری / هادی مقدم دوست
اعلام دومین فراخوان طرح حمایت فارابی از تولید فیلم اقتباسی
طرح حمایت بنیاد سینمایی فارابی از تولید فیلم اقتباسی برای دومین بار در سال ۹۹ فراخوان داد.
محدودیت‌های شدید کرونایی به ۸ شهرستان اصفهان رسید
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استانی-اقتصادی / محدودیت کرونایی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اصناف / مشاغل
محدودیت‌های شدید کرونایی به ۸ شهرستان اصفهان رسید
رئیس اتاق اصناف اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس تصمیمات جدید محدودیت کلی برای شهر اصفهان اعمال نشده است، گفت: از امروز سه شهرستان کاشان، شهرضا و مبارکه همانند پنج شهرستان گلپایگان، خوانسار، سمیرم، نجف آباد و شاهین شهر محدودیت های شدید کرونا در آنها اجرا شود.
اهدای دیپلم افتخار روز فرهنگ کوبا به شاعر ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / هادی خوانساری
اهدای دیپلم افتخار روز فرهنگ کوبا به شاعر ایرانی
دیپلم افتخار «روز ملی فرهنگ و هنر کوبا» به هادی خوانساری - شاعر و رئیس انجمن دوستی ایران و کوبا - اهدا شد.
کتاب‌ خوراک، ژانر جدید ادبیات کودک
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / سیدعلی کاشفی خوانساری / گیاهخواری / روز جهانی گیاه‌خواری
کتاب‌ خوراک، ژانر جدید ادبیات کودک
سیدعلی کاشفی خوانساری در یادداشتی به مناسبت روز جهانی گیاه‌خواری، به معرفی کتاب‌هایی که موضوع آن‌ها خوردنی‌ها و خوراکی‌هاست، پرداخته است.
استان مرکزی زیر چکمه های کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / دلیجان / کروناویروس / بیمارستان ایت الله خوانساری اراک / _بیمارستان
استان مرکزی زیر چکمه های کرونا
اکنون عزیزانی در بستر با مرگ دست و پنجه نرم می کنند که اگر کرونا ویروس نبود یا نکات بهداشتی بیشتر رعایت می شد، اکنون در آغوش عزیزانشان بودند، ولی متاسفانه خاک سرد انتظار آغوش شان را می کشد.
ید بیضاء در فقه و اصول
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
ید بیضاء در فقه و اصول
  سیدمحمد حسین محمدی   آن‌قدر در فقه و اصول خبره بود که نام خانوادگی‌اش را محقق گذاشتند. داماد رئیس و مؤسسه حوزه علمیه قم هم بود و به همین‌خاطر به او لقب «محقق داماد» دادند. آیت‌الله سیدمحمد محقق‌داماد سال‌های ابتدایی تحصیلات علوم دینی را در یزد پشت سر گذاشت اما برای تکمیل دوره تحصیلش به قم مهاجرت کرد. سا‌ل‌های ابتدایی حضور او در قم، سال‌های بهره‌بردن از محضر آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری (مؤسس حوزه علمیه قم)، آیت‌الله سیدمحمدتقی خوانساری و آیت‌الله حجت کوه‌کمره‌ای بود. سید محمد محقق‌داماد همچون …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مصایب یک خوانساری‌کتابفروش
  ندا زندی    در سال1346، انتشارات «اشرفی» -که حدود 5سال از عمرش می‌گذشت و دوره رونق و شکوفایی را می‌گذراند- کتاب از هوا و آینه‌های احمد شاملو را منتشر کرد. مؤسس این نشر ابوالقاسم اشرف‌الکتابی از خوانساری‌های کتاب‌دوست بود که به‌دلیل مشکلات زندگی امکان تحصیل برایش مهیا نشده بود. او که از کودکی در مغازه خواربارفروشی کار کرده بود، در سال1322 زادگاهش، خوانسار را ترک کرد و به تهران آمد و به‌واسطه اقوام کتابفروش‌اش، به علی‌اکبر علمی معرفی شد. در آن زمان، عبدالرحیم جعفری (بنیانگذار انتشارات امیرکبیر) …
محدودیت‌ها برای گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ از فردا اعمال می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / استانی-سیاسی / کروناویروس / مشاغل پرخطر
محدودیت‌ها برای گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ از فردا اعمال می‌شود
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: برای گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرستان های گلپایگان، خوانسار، نجف آباد، شاهین شهر و میمه و سمیرم از فردا محدودیت و یا تعطیلی اعمال می‌شود.
معرفی اسامی هیات داوری و آثار بخش داستانی جشنواره «مهر سلامت»
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / تورج اصلانی / محمد رحمتی / زهرا سلیمی / مهرداد جلالی / سعید زمانیان / محمد روحبخش / شهرام مسلخی / مجید برزگر / مرجان خسروی / یوسف جعفری
معرفی اسامی هیات داوری و آثار بخش داستانی جشنواره «مهر سلامت»
اسامی هیات داوران و آثار راه‌یافته به بخش داستانی دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» اعلام شد.
دورکاری 50درصدی تا تعطیلی موقت یک هفته‌ای
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
دورکاری 50درصدی تا تعطیلی موقت یک هفته‌ای
حمیدرضا بوجاریان -خبرنگار    از امروز فعالیت 3دسته کسب و کار و گروه شغلی در 43شهر بحرانی کرونا زده به‌مدت یک هفته ممنوع است و درصورت نیاز در هفته بعد نیز ادامه می‌یابد. به گفته «سیماسادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت این محدودیت‌ها در گروه مشاغل 2، 3و 4 در شهرهایی که تعداد مبتلایان به کرونا در آنها بالاست اجرا می‌شود. شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، چاراویماق، عجب‌شیر، مراغه و مرند از استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های پیرانشهر، ماکو و مهاباد از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر …
برخی نمایندگان مجلس از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیقی ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مجتبی ذوالنوری / خوانسار / علی بختیار / قم / مجلس یازدهم / گلپایگان / مجلس یازدهم و اولویت های آن
برخی نمایندگان مجلس از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیقی ندارند
تهران- ایرنا- نماینده مجلس دهم، بیشتر تحرکات چند ماه اخیر مجلس را با ذات کار نمایندگی مغایر دانست و گفت: برخی نمایندگان گویا از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیق و درستی ندارند که در این باره باید از سوی هیأت رییسه و کمیسیون‌های داخلی توجیه لازم انجام پذیرد تا به وظایف شرعی و قانونی خود عمل کنند.
دولت به دنبال تشکیل استان جدید نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
دولت به دنبال تشکیل استان جدید نیست
مریم سرخوش- خبرنگار تنها پرونده موجود در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل استانی جدید، «گلساران» با مرکزیت کاشان است. شاید اگر کرونا جلسات علنی مجلس دهم را تعطیل نمی‌کرد، اکنون مردم این منطقه هم به آرزوی چند ساله‌شان نزدیک شده و منتظر تأیید این طرح از سوی وزارت کشور و دولت بودند. سال‌هاست که مردم کاشان، آران و بیدگل، نطنز، خوانسار، میمه و گلپایگان چشم انتظار تشکیل استانی جدید در شمال اصفهان هستند تا شاید از بار مشکلات اداری و بودجه‌ای کم شود. خواسته‌ای که نمایندگان این شهرستان‌ها را مجاب کرده تا بار …
برداشت گردو در خوانسار
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
برداشت گردو در خوانسار
کارگران فصلی در خوانسار گاهی تا ۲۰ متر از درخت بالا میروند تا بتوانند گردو‌های شاخه‌های بلند را بچینند
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران
همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران(سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۹) از سوی دانشگاه دهلی برگزار می‌شود. بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی این همایش را در قالب وبینار بین‌المللی دو روزه‌ای به زبان‌های فارسی و انگلیسی برگزار می‌کند. همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران در روزهای ۱۹ و ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰(۲۸و ۲۹مهر) برگزار می‌شود. در این همایش ۲۵ مقاله از استادان ایرانی، هندی، تاجیکستانی و بنگلادشی ارایه خواهد شد. دبیر این همایش پروفسور راجندر کمار، رییس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی است. علیم اشرف خان، حسین پاینده، چندر شیکهر، بهناز علیپور گسکری، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، معصومه میرابوطالبی و حسن میرعابدینی از جمله …
فرزندان محمدرضا شجریان؛ همه چیز درباره خانواده استاد شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / محمدرضا شجریان / خانواده / همایون شجریان / مژگان شجریان
فرزندان محمدرضا شجریان؛ همه چیز درباره خانواده استاد شجریان
محمدرضا شجریان یکم مهرماه سال ۱۳۱۹ در مشهد مقدس متولد شد. شجریان در سال ۱۳۴۰ با فرخنده گل‌افشان ازدواج کرد که حاصل آن سه دختر به نام‌های فرزانه (راحله)، افسانه و مژگان و یک پسر به نام همایون است. سال ۱۳۷۰ محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان تصمیم به جدایی می‌گیرند. استاد شجریان در حدود ۵۳ سالگی و در سال ۱۳۷۱ با کتایون خوانساری که ۲۶ ساله بود ازدواج کرد. حاصل ازدواج دوم او پسری به‌نام رایان است که در سال ۱۳۷۶ در کانادا متولد شده‌است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تنها حمام ایران که میزبان اقلیت‌های مذهبی بود!
یکی از زیباترین آثار تاریخی ایران، حمام چهار فصل اراک می‌باشد. این حمام با معماری و کاشی‌کاری‌های بی‌نظیرش یکی از نمونه‌های بی‌مانند معماری ایران به شمار می‌رود. به گزارش خبرآنلاین، حمام چهار فصل اراک در اواخر دوره قاجار (زمان احمد شاه قاجار) به وسیله حاج محمد ابراهیم خوانساری ساخته شده است. حاج محمدابراهیم خوانساری از بزرگان سلطان‌آباد یا اراک بود که به دستور وی حمامی در مقابل قلعه شخصی وی ساخته شد که همین حمام چهار فصل می‌باشد. بنای حمام چهارفصل یکی از زیباترین آثار معماری و کاشی‌کاری ایران می‌باشد که از دوره قاجار برجای مانده است. حمام از قسمت‌های مختلفی شامل دالان‌ ورودی، سربینه‌ مردانه، زنانه و اقلیت‌ها، گرم‌خانه خصوصی و عمومی، هشتی‌های ارتباطی، خزینه، آب انبار و دیگر قسمت‌های ارتباطی تشکیل …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تنها صداست که می‌ماند
خبر کوتاه است و البته نه نامنتظره؛ شجریان، استاد آواز ایران درگذشت! شجریان نماند و صدایش ماند. این بند از آن شعر مشهور فروغ همیشه برایم محل سوال بود: «صدا صدا صدا/ تنها صدا است که می‌ماند ...» سال‌ها پیش که نخست این خطوط از فروغ را می‌خواندم، برایم معمایی بود. چرا فروغ همه‌چیز را موقتی و رفتنی می‌دانست مگر صدا! در فهم من اتفاقا این صدا بود که بس گریزپا بود و نماندنی! صدا در یک لحظه ایجاد می‌شود و از میان می‌رود! و هرگز این توضیحات فروغ برایم رافع مشکل نبود: که صدای ریزش نور ستاره بر جدار مادگی خاک/ صدای انعقاد نطفه معنی...! اما اینک «ماندن» صدای شجریان و «رفتن» او تفسیری ملموس است برایم از آن خطوط رمزآلود فروغ که به یمن تکنولوژی‌ها …
پایانِ دو دهه رنج خسروِ آواز ایران+خاطره‌انگیزترین آواز شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / فوت / محمدرضا شجریان / موسیقی / بیماری محمدرضا شجریان / بیمارستان جم / استاد آواز ایران / کتایون خوانساری / خسرو آواز ایران / خسرو آواز ایران خاموش شد / محمدرضا شجریان درگذشت
پایانِ دو دهه رنج خسروِ آواز ایران+خاطره‌انگیزترین آواز شجریان
ایلنا: محمدرضا شجریان پس از سال‌ها بیماری به دیار باقی شتافت تا صدایش از این پس نام و خاطره او را جاویدان گرداند. هنر خسروی آواز ایران متعلق به تمامی مردم این سرزمین…
چارچوب روستایی نباید در جهت تولید به هم بخورد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-شهرستانها / روستاها
چارچوب روستایی نباید در جهت تولید به هم بخورد
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه من و فرماندار است که ادارات را به سمتی که خدمتگزار مردم، به معنای واقعی کلمه و نه شعار باشند، سوق دهیم.
وظیفه سنگین هیأت داوری خصوصی‌سازی در احقاق حقوق عامه/ کشت و صنعت مغان به مردم بازمی‌گردد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / دادگستری / سید ابراهیم رئیسی / مجلس شورای اسلامی / سازمان حسابرسی / سازمان خصوصی‌سازی / قوه قضاییه / تهران / شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان خصوصی سازی / کشاورزی
وظیفه سنگین هیأت داوری خصوصی‌سازی در احقاق حقوق عامه/ کشت و صنعت مغان به مردم بازمی‌گردد؟
فردا، ۱۶ مهر جلسه هیات داوری سازمان خصوصی سازی در خصوص پرونده کشت و صنعت مغان برگزار می‌شود؛ آیا این هیات، احقاق حقوق عامه را در بازگرداندن مغان می‌داند یا نگه داشتن شرکت در دست سهامدار؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / پزشکان / مصطفی زالی / معیشت مردم
دلخوشی مردم یک یارانه نقدی بود...
مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در توئیتی نوشت: شرایط اقتصادی روز به‌روز وخیم‌تر می‌شود. فشار بر طبقات محروم غم‌انگیز است. ارزش یارانه نقدی دریافتی یک نفر در ماه برابر با قیمت یک شانه تخم مرغ شده ‌است. پیش از این آنها دلخوش به همین یارانه بودند. چاره‌ای باید.
پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا +فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استان اصفهان / اینترنت / محمدجواد آذری جهرمی / ویروس کرونا / ایران / خوانسار / پاراگلایدر / اخبار داغ
پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا +فیلم
محمدجواد جهرمی روز جمعه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۹ و در شرایط قرمز کرونا با سفر تفریحی به شهرستان خوانسار به پاراگلایدرسواری بر فراز آسمان زیبای این شهرستان پرداخت.
تفریح لاکچری آذری جهرمی در شهرستانی با وضعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / آذری جهرمی / پاراگلایدر
تفریح لاکچری آذری جهرمی در شهرستانی با وضعیت قرمز
به گزارش فارس، امروز فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات روز جمعه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۹، در سفر به شهرستان خوانسار به پاراگلایدرسواری در آسمان این شهرستان پرداخته است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ورود آیت الله رئیسی به ماجرای قطع درختان گردو
آفتاب یزد- گروه شبکه: چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد اهالی روستایی در خوانسار بابت قطع درختان گردوی 30 ساله خود به دستور مقام قضائی، گله و شکایت داشتند و بابت این ماجرا از حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه استمداد می‌طلبیدند. سیداصغر حسینی رئیس دادگستری شهرستان خوانسار علت قطع درختان گردو را اختلاف دو برادر با روستاییان عنوان کرده بود. حالا خبر می‌رسد که این ویدئو به دست مسئولان ارشد قوه قضائیه رسیده و مدیران مرکز روابط عمومی دستگاه قضا اعلام کرده‌اند آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بلافاصله رئیس کل دادگستری استان اصفهان را مامور رسیدگی به این موضوع کرده است. اقدامی نیک که واکنش مثبت کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشته است.یکی از کاربران در این مورد نوشته است:«تشکرازآقای …
ویدئو | قطع درختان ۳۰ ساله گردو با دستور رئیس دادگستری خوانسار
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / سید ابراهیم رئیسی / استان اصفهان
ویدئو | قطع درختان ۳۰ ساله گردو با دستور رئیس دادگستری خوانسار
اندکی پس از دادخواهی چند کشاورز خوانساری درباره صدور حکم ناعادلانه قطع درختان گردو، رئیس قوه قضائیه به رئیس کل دادگستری استان اصفهان دستور داد به موضوع رسیدگی شود.
درختان گردویی که قربانی اختلاف دو برادر شدند
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / استانی-اجتماعی / درخت گردو / قطع درختان / حکم دادگاه / خوانسار
درختان گردویی که قربانی اختلاف دو برادر شدند
درختان گردوی ۱۰ ساله در خوانسار قربانی اختلاف دو برادر و مسدود کردن مسیر روستاییان و احشام شده و با حکم دادگاه قطع شدند.
توضیح رئیس دادگستری خوانسار درباره قطع درختان گردو در یک روستا
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / دادگستری / خوانسار / قوه قضاییه
توضیح رئیس دادگستری خوانسار درباره قطع درختان گردو در یک روستا
تهران - ایرنا - در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان گردو در روستایی در خوانسار با حکم قضایی، رئیس دادگستری این شهرستان به بیان توضیحاتی در این زمینه پرداخت.
مدرسه حاج‌آقا مجتهدی تاسیس شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مدرسه حاج‌آقا مجتهدی تاسیس شد
  سید محمد حسین محمدی   آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی را به «حاج‌آقا مجتهدی» می‌شناسند. مهم‌ترین دلیل شهرت او، مدرسه‌ای است که توسط ایشان در سال 1334در تهران تأسیس و اکنون نیز دایر است. آیت‌الله مجتهدی از شاگردان سیداحمد خوانساری و شیخ محمدحسین زاهد بود. مدرسه‌ آیت‌الله مجتهدی بانام اصلی مدرسه ملاجعفر، ازجمله مدارسی است که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی پس از انقلاب، خود یا فرزندانشان در آن مدرسه تحصیل‌کرده‌اند. از مشهورترین افرادی که در این مدرسه تحصیل کرده‌اند می‌توان به آیت‌الله استادی، آیت‌الله جاودان، …
جو حاکم بر مجلس سوء استفاده از بیت‌المال نیست
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / خودرو / نمایندگان مجلس / استانی-شهرستانها / استانی-سیاسی
جو حاکم بر مجلس سوء استفاده از بیت‌المال نیست
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه جو حاکم بر مجلس سوء استفاده از بیت‌المال نیست، تصریح کرد: این‌طور نبود که همه نمایندگان خودرو دنا را گرفته باشند و بیشتر جو و شایعه بود. تصورم این است برای اینکه می‌خواهند مجلس به کار اصلی خود نپردازد برای آن حاشیه‌سازی می‌کنند.
حمایت تشکل‌های عضو اتاق ایران از رزم حسینی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / رونق تولید / کالای اساسی / علیرضا رزم‌حسینی / جهش تولید / مسعود خوانساری / دولت دوازدهم
حمایت تشکل‌های عضو اتاق ایران از رزم حسینی
تهران- ایرنا- نزدیکی به زمان برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشکل‌های بخش خصوصی را برآن داشت که حمایت همه جانبه خود را از وی اعلام کنند.
‌۷۰درصدمشکلات حوزه تجارت ناشی از تصمیمات غیرکارشناسی است و ربطی به تحریم ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران / مسعود خوانساری / علیرضا رزم حسینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران
‌۷۰درصدمشکلات حوزه تجارت ناشی از تصمیمات غیرکارشناسی است و ربطی به تحریم ندارد
رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تحریم های موجود فلج کننده است، گفت: با این حال بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تصمیمات نادرست و غیرکارشناسی است.
تجربه رزم‌حسینی می‌تواند وزارت صمت را متحول کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / علی‌رضا رزم‌حسینی
تجربه رزم‌حسینی می‌تواند وزارت صمت را متحول کند
تهران-ایرنا-نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: رزم‌حسینی استاندار دو استان مهم بوده‌اند و طبیعتا به مسائل اشراف دارند.
پایان مراجع ثلاث
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
پایان مراجع ثلاث
  سید محمد حسین محمدی   آیت‌الله سیدصدرالدین صدر، آخرین نفر از مراجع ثلاث بود که در سال1332 چشم از جهان فروبست. بعد از وفات آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری (مؤسس حوزه علمیه قم) او بالاترین شانس را برای مرجعیت داشت؛ چراکه شیخ عبدالکریم محل اقامه نماز جماعتش را به او سپرده بود که جنبه‌‌ای نمادین داشت. مرجعیت او، در کنار آیت‌الله سیدمحمدتقی خوانساری و آیت‌الله حجت کوه‌کمره‌ای، عملاً هیچ‌گاه آن‌قدر که بایدوشاید جلوه نکرد؛ تا پیش از وفات شیخ عبدالکریم هر‌سه زیر سایه او بودند و بعد از وفات شیخِ مؤسس نیز، …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
از سنگاپور تا خاک فرج
  سید محمد حسین محمدی   قدیمی‌ترها آیت‌الله محمدتقی خوانساری را به نماز باران می‌شناسند. جدیدی‌ها هم آن‌قدر آیت‌الله خوانساری شنیده‌اند که نمی‌دانند کدام به کدام است. آیت‌الله سیدمحمدتقی خوانساری همچون بیشتر علمای هم‌عصر خودش از شاگردان آخوند خراسانی و سیدصاحب عروه بود. او در جنگ جهانی اول، در درگیری میان حکومت عثمانی و انگلیسی‌ها، طبق فتوای فقها به مبارزه با انگلیس‌ها پرداخت. در آن زمان اگرچه علما دل خوشی از عثمانی‌ها نداشتند اما هرچه که بود دولت عثمانی مسلمان را به انگلیس‌ها ترجیح می‌دادند. …
قاشق‌تراشی چوبی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
قاشق‌تراشی چوبی
هم‌آوایی اره، چکش و مغار با چوب، یکی از مهم‌ترین صنایع دستی خوانسار را شکل داده است.
یادداشت| نقدی بر جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کتاب و ادبیات
یادداشت| نقدی بر جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری
جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک ماه پیش برگزیدگان فصل بهار ۹۹ را معرفی و فراخوان تابستان ۹۹ را منتشر کرد،‌ کاشفی خوانساری در یادداشتی به بررسی این جشنواره پرداخته است.
بیمارستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / استانی-شهرستانها
بیمارستان "گوگد" خدمات خود را به شهرستان های دیگر تسری دهد
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: با ثبت قانونی هیات امنای بیمارستان خیریه گوگد، موانع قانونی که بر سر راه این بیمارستان بود برطرف می شود. 
حداکثر تعهد ارزی بخش خصوصی ۵ میلیارد دلار
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
حداکثر تعهد ارزی بخش خصوصی ۵ میلیارد دلار
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: از ۲۷ میلیارد دلاری که به عنوان تعهد ارزی بخش خصوصی نام برده شده، تنها ۴ تا ۵ میلیارد دلار آن مربوط به بخش خصوصی است.
چه کسانی یک شبه سود ۱۰۰ میلیونی به جیب زدند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پایه پولی / مسعود خوانساری / رشد نقدینگی / هیات نمایندگان اتاق بازرگانی
چه کسانی یک شبه سود ۱۰۰ میلیونی به جیب زدند؟
اقتصادنیوز : رییس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید رشد نقدینگی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های اقتصاد ایران در سال‌های گذشته بوده که تداوم آن موجب افزایش جدی فشار بر معیشت مردم شده است.
افزایش روزانه 2200 میلیارد تومانی نقدینگی / درخواست رئیس اتاق تهران از رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / بازار خودرو / رئیس اتاق بازرگانی تهران / مسعود خوانساری
افزایش روزانه 2200 میلیارد تومانی نقدینگی / درخواست رئیس اتاق تهران از رئیس جمهور
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه نقدینگی کشور روزانه ۲۲۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد، گفت: از رئیس‌جمهور درخواست می‌کنم با معرفی هرچه سریعتر وزیر صمت، بازار خودرو را نیز ساماندهی کند به نظر من کشور آنقدر ظرفیت دارد که در همین مدت که وزارتخانه بدون وزیر است بتوان چند وزیر عوض کرد. نوشته افزایش روزانه 2200 میلیارد تومانی نقدینگی / درخواست رئیس اتاق تهران از رئیس جمهور اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
در ۵ ماه نخست امسال ۳۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور افزوده شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
در ۵ ماه نخست امسال ۳۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور افزوده شده است
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از از رشد لجام گسیخته نقدینگی در کشور انتقاد کرد.
(ویدئو) سرقت وحشیانه از یک دختر جوان در اهواز
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / سرقت / متور سوار / سارق
(ویدئو) سرقت وحشیانه از یک دختر جوان در اهواز
دو سارق موتورسوار در خیابان خوانساری شهر اهواز کیف و تلفن همراه یک دختر جوان را به طرز وحشیانه‌ای سرقت کردند که فیلم آن به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است.
خطر همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا/کرونا باز هم تخت‎های بیمارستان خوانساری اراک را اشغال کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کروناویروس / آنفلوآنزا / اراک / پروتکل‌های بهداشتی / استانی-اجتماعی / استان مرکزی
خطر همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا/کرونا باز هم تخت‎های بیمارستان خوانساری اراک را اشغال کرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: هم‌پوشانی آنفلوآنزا و کرونا بسیار بسیار خطرناک است.
همزمان با روز ملی سینما منتشر شد | قصه سینماجات عهد بوق
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
همزمان با روز ملی سینما منتشر شد | قصه سینماجات عهد بوق
کتاب «قصه سینماجات عهد بوق» نوشته سیدعلی کاشفی خوانساری همزمان با روز ملی سینما از سوی نشر گویا منتشر شد.
کتاب قصه سینماجات عهد بوق منتشر شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / معرفی کتاب / کتاب و کتابخوانی / نشر گویا
کتاب قصه سینماجات عهد بوق منتشر شد
کتاب قصه سینماجات عهد بوق نوشته سیدعلی کاشفی خوانساری از سوی نشر گویا منتشر شد.
اعلام وصول طرح تشکیل استان گلساران / کدام شهرها استان جدید را تشکیل می‌دهند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اعلام وصول طرح تشکیل استان گلساران / کدام شهرها استان جدید را تشکیل می‌دهند؟
طرح تشکیل استان اصفهان شمالی با تغییراتی به استان گلساران تغییر یافت. گلساران شامل شهرستان‌های محلات و دلیجان، از استان مرکزی و شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان از استان اصفهان خواهد بود.
مردی که «بداهه» موسیقی اصیل ایرانی است+سه اثر او
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / تلویزیون / فوت / محمدرضا شجریان / موسیقی سنتی / برنامه / درگذشت / رادیو / فرهنگ شریف / هنر / غلامحسین بنان
مردی که «بداهه» موسیقی اصیل ایرانی است+سه اثر او
ایلنا: امروز هفدهم شهریورماه چهارمین سالگرد درگذشت فرهنگ شریف (موسیقی‌دان،‌ آهنگساز و نوازنده) ایرانی است. به بهانه این روز درباره زندگی این چهره ماندگار بیشتر…
یادداشت| ملاک‌های ارزیابی جشنواره‌های کتاب
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / کتاب و ادبیات
یادداشت| ملاک‌های ارزیابی جشنواره‌های کتاب
سیدعلی کاشفی خوانساری در یادداشتی نوشت: در زمینه شفافیت بسیاری از جشنواره‌های کتاب ایران با مشکل مواجه هستند. این جشنواره‌ها کمتر فهرست آثار بررسی شده و ریز نتایج داوری در مراحل مختلف را اعلام می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / اسماعیل سعادت / فلسفه
اسماعیل سعادت به خاک سپرده شد
اسماعیل سعادت سال ۱۳۰۴ در خوانسار متولد شد. او نویسنده، زبان‌شناس و مترجم آثار فلسفی، عضو شورای عالی ویرایش سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مدیر گروه دانشنامه تحقیقات ادبی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو پیوسته فرهنگستان بود.
اسماعیل سعادت، عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / اسماعیل سعادت / دانشگاه تهران / خوانسار / فرهنگستان زبان و ادب فارسی
اسماعیل سعادت، عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، درگذشت
تهران - ایرنا - اسماعیل سعادت، عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مترجم برجسته زبان انگلیسی و فرانسه، صبح امروز (دوازدهم شهریورماه ۱۳۹۹) در ۹۵سالگی درگذشت.
کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا در پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / کرونا / ناهید خداکرمی / ویروس کرونا / شهرداری تهران / خوانسار / سلامت
کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا در پایتخت
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در پایتخت طی روزهای اخیر نسبت به اوایل مرداد ۵۰ درصد کاهش یافته است.
تسریع تبادلات بورس کالا موجب خروج از رکود می شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
تسریع تبادلات بورس کالا موجب خروج از رکود می شود
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نوشت: سرعت بخشی تبادلات در بورس کالا و رفع محدودیت واردات مواد اولیه به ویژه برای صادرکنندگان، موجب خروج از رکود می‌شود.
سخنان جنجالی آقامیری درباره حر + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / حسین آقا میری / عزاداری ماه محرم
سخنان جنجالی آقامیری درباره حر + فیلم
سید حسن آقامیری خوانساری (زادهٔ ۱۷ اسفند ۱۳۵۸، تهران) روحانی ایرانی است که بیشتر به دلیل سخنرانی‌های متفاوت با محوریت توحید و یکتاپرستی در ایران شناخته می‌شود.
درباره محمدتقی موسوی‌خوانساری
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / دانشنامه / خوانسار / همدان / اختصاصی ایرنا / جنگ جهانی اول / آلمان / عراق / نجف
درباره محمدتقی موسوی‌خوانساری
تهران- ایرنا- آیت الله سید محمدتقی موسوی خوانساری، فقیه مجاهد و مرجع نامدار جهان تشیع از علمای پرآوازه حوزه‌های نجف و قم در دوران معاصر به شمار می‌رود. او در عین تقوی و پرهیزکاری، استاد خوش اخلاق و مبارزی روشن فکر و دارای سجایای اخلاقی، فضایل علمی و عملی بسیاری بود.
امام صادق (ع): خدا رحمت کند هر کسی که در گریه برای حسین ما فریاد و ناله بزند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / کتاب شریف / عید قربان / حضرت سیدالشهدا / عاشورا / رسول خدا / امام صادق / شیخ موسی خوانساری / ابی عبدالله / حجت‌الاسلام انصاریان / ابی‌عبدالله
امام صادق (ع): خدا رحمت کند هر کسی که در گریه برای حسین ما فریاد و ناله بزند
پای این فتوا را ۵۰ نفر از مراجع امضا ‌کردند که عاشورا به بیرون از خانه بیایید، سینه و زنجیر بزنید تا بدن‌تان کبود شود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
بررسی شاخص‌های رتبه‌بندی تشکل‌های اقتصادی
شورای مشورتی تشکل‌های اتاق ایران با محور بررسی شاخص‌های ارزیابی و مشکلات حرفه‌ای اعضای تشکل‌های اتاق ایران با حضور مسعود خوانساری، محمدرضا انصاری، کیوان کاشفی اعضای هیات رئیسه اتاق ایران و تعدادی از نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی تشکل جلسه داد.
از کثرت تا وحدت
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
از کثرت تا وحدت
سید محمد حسین محمدی سال‌های پس از وفات آیت‌الله حائری، سال‌های درگیری میان طرفداران مراجع ثلاث بود. مراجع ثلاث اصطلاحی بود که نخستین بار به سه روحانی مشروطه‌خواه؛ محمدکاظم خراسانی، میرزاحسین خلیلی‌تهرانی و عبدالله مازندرانی گفته می‌شد. بعد از وفات شیخ عبدالکریم حائری نیز همین اصطلاح به آیت‌الله‌سیدصدرالدین صدر، آیت‌الله کوه‌کمره‌ای و آیت‌الله‌محمدتقی خوانساری اطلاق ‌شد. تا پیش از هجرت آیت‌الله‌حائری به قم، تمرکز مرجعیت روی دوش علمای نجف بود اما بعد از مهاجرت ایشان و تشکیل حوزه علمیه قم، مناسبات …
ناهماهنگی دستگاه‌ها و نبود سامانه یکپارچه، علت بازنگشتن ارز صادراتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی تهران / ارز صادراتی / بانک مرکزی ایران
ناهماهنگی دستگاه‌ها و نبود سامانه یکپارچه، علت بازنگشتن ارز صادراتی
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: ناهماهنگی میان دستگاه‌های مختلف مانند گمرک، سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی و نبود سامانه یکپارچه از عوامل اصلی در بازنگشتن ارزهای صادراتی است.
نبود سامانه یکپارچه، علت بازنگشتن ارز صادراتی/کاش صادرکنندگان خوب و بد به یک چشم نگاه نمی‌شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / مسعود خوانساری / اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران / بازگشت ارز صادراتی
نبود سامانه یکپارچه، علت بازنگشتن ارز صادراتی/کاش صادرکنندگان خوب و بد به یک چشم نگاه نمی‌شدند
رئیس اتاق بازرگانی،تهران گفت: ناهماهنگی میان دستگاه‌های مختلف مانند گمرک، سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی و نیز نبود سامانه یکپارچه از عوامل اصلی در بازنگشتن ارزهای صادراتی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •