سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
درآمد
فیس‌بوک، واتس‌اپ و تلگرام: اطلاعات کاربران را به هنگ‌‌کنگ نمی‌دهیم
۵۸ دقیقه قبل
فیس‌بوک، واتس‌اپ و تلگرام: اطلاعات کاربران را به هنگ‌‌کنگ نمی‌دهیم
شرکت‌های بزرگ فناوری از تبلیغات فروش شرکت‌های چینی درآمد کسب می‌کنند.
پیش بینی درآمد ۵۰ میلیاردی هندوانه کاران چاف
۱ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / شهر لنگرود / هندوانه / سال جهش تولید
پیش بینی درآمد ۵۰ میلیاردی هندوانه کاران چاف
فرماندار لنگرود، شهر چاف را یکی از برندهای هندوانه گیلان دانست و گفت: پیش بینی می شود کشاورزان هندوانه کار لنگرود امسال ۵۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشند.
شهرداری‌های استان یزد از شیوع کرونا ۱۸۰ میلیارد تومان زیان دیدند
۳ ساعت قبل
شهرداری‌های استان یزد از شیوع کرونا ۱۸۰ میلیارد تومان زیان دیدند
یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد با بیان اینکه درآمد شهرداری‌های استان پایدار نیست گفت: بحران شیوع کرونا در زمینه تحقق درآمد، به شهرداری‌های استان بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان زیان وارد کرد.
۴ ساعت قبل
جهانگیری پشت ظریف درآمد (فیلم)
دفاع جهانگیری از ظریف پس از جلسه اخیر مجلس را ببینید.
ماهی ۲ میلیارد تومان از اینستاگرام درآمد داریم!
۵ ساعت قبل / مهدی رسول‌پناه / پرسپولیس
ماهی ۲ میلیارد تومان از اینستاگرام درآمد داریم!
سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: قبلاً از اینستاگرام باشگاه برای تبلیغات استفاده می‌کردند، آن هم بدون پرداخت یک ریال، اما حالا ماهی دو میلیارد تومان درآمد داریم.
۱۰ شغل پرتقاضای جهان را بشناسید
۵ ساعت قبل / بازار کار / شغل پردرآمد / مشاغل
۱۰ شغل پرتقاضای جهان را بشناسید
به گزارش ایسنا، در شرایطی که همه گیری کرونا تاثیرات جدی بر روی بازار کار در سطح جهان داشته است، برای برخی از مشاغل هنوز شانس استخدامی زیادی وجود دارد و تخمین زده می‌شود امسال در سراسر جهان حدود ۴۰۰ میلیون فرصت شغلی ایجاد شود. با این حال رقابت برای مشاغل با توجه به میزان بالای اخراج‌ها در ماه‌های اخیر شدت یافته است تا جایی که طبق اعلام لینکدین رقابت برای به دست آوردن مشاغل خوب در انگلیس به نسبت سال قبل سه برابر بیشتر شده است. 
دو نقشه‌ای؛ درآمد یا تخلف؟!
۵ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / نقشه
دو نقشه‌ای؛ درآمد یا تخلف؟!
یکی از معضلات اصلی ساختمان‌سازی در لرستان موضوع دو نقشه‌ای بودن ساختمان‌هاست موضوعی که حتی با جریمه‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ مغفول مانده و مرتفع نشده است.
پولداران اصفهانی در ماه چقدر هزینه می‌کنند؟
۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / نرخ تورم / گرانی / ثروتمندان / ثروت / پول / مسکن / خودرو لوکس / لکسوس / تویوتا کرولا
پولداران اصفهانی در ماه چقدر هزینه می‌کنند؟
طی چند سال گذشته افزایش نرخ تورم، نوسانات ارزی و از همه مهمتر افت ارزش پول موجب گسترش فاصله طبقاتی، توزیع نامتعادل درآمد و ثروت و ... شده است.
ترکان: مجلس،انتقام شکست جناح خود در انتخابات ریاست جمهوری را از روحانی می گیرد؟
۶ ساعت قبل / مجلس یازدهم / انتقام / حسن روحانی / اکبر ترکان
ترکان: مجلس،انتقام شکست جناح خود در انتخابات ریاست جمهوری را از روحانی می گیرد؟
اکبر ترکان در روزنامه اعتماد نوشت:در تمامی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه جهان هنگام برگزاری انتخابات، افرادی خود را در معرض رای عموم مردم گذاشته و همزمان به رقابت با یکدیگر و نقد کارنامه و برنامه‌های رقیب خود می‌پردازند ولی زمانی که سوت پایان انتخابات به صدا درآمد و نتیجه آرا اعلام شد، رقابت‌ها جای خود را به رفاقت داده و بازندگان به کناری رفته و در نوع خود می‌کوشند تا فرد پیروز را یاری دهند تا بدین شیوه بتوانند برای دور آینده انتخابات نظر افکار عمومی را به سمت خود جلب کنند.
۱۱ ساعت قبل
ریشه تنش میان دو قوه
نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این روزها چنان فعال شده‌اند که بسیاری از تحلیلگران از احتمال افزایش تنش‌ها میان قوای مجریه و مقننه خبر می‌دهند اما به عقیده من باید این اقدامات را از زاویه‌ای دیگر دید و تفسیر کرد. در تمامی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه جهان هنگام برگزاری انتخابات، افرادی خود را در معرض رای عموم مردم گذاشته و همزمان به رقابت با یکدیگر و نقد کارنامه و برنامه‌های رقیب خود می‌پردازند ولی زمانی که سوت پایان انتخابات به صدا درآمد و نتیجه آرا اعلام شد، رقابت‌ها جای خود را به رفاقت داده و بازندگان به کناری رفته و در نوع خود می‌کوشند تا فرد پیروز را یاری دهند تا بدین شیوه بتوانند برای دور آینده انتخابات نظر افکار عمومی را به سمت …
۱۱ ساعت قبل
اول حیات هنر بعد تقلید ژست روی فرش قرمز
گاهی خبرهایی می‌خوانیم حقیقتا رشک‌برانگیز. یکی‌اش همین که خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی نوشته؛ براساس گزارش‌ها قرار است یک صندوق مالی جدید برای حمایت از تئاتر بریتانیا به رهبری سم مندس و با حمایت مالی نتفلیکس، استیون اسپیلبرگ و آرماندو لانوچی راه‌اندازی شود.«انجمن صنفی صنعت تئاتر لندن و بریتانیا یک صندوق جدید راه می‌اندازند تا با تامین مبلغ ۶۲۳ هزار دلاری که از سوی نتفلیکس اهدا می‌شود، از تئاتر بریتانیا حمایت کنند. این ابتکار موجب می‌شود تا کمک‌های مالی کوچکی برای دست‌اندرکاران تئاتر فراهم شود و آنهایی که امکان کسب درآمد ندارند و به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش، درآمد خود را از دست داده‌اند، کمک بگیرند. این صندوق به‌ …
تخلف یک سردفتر در پرونده طبری/ درآمد برخی سردفتران زیر خط فقر است
۱۲ ساعت قبل / رئیس کانون سردفتران و دفتریاران / ارتقای سند رسمی / علی خندانی / طرح کاداستر / پرونده طبری
تخلف یک سردفتر در پرونده طبری/ درآمد برخی سردفتران زیر خط فقر است
با ایجاد تغییرات در سطح مدیریتی کانون سردفتران و دفتریاران پس از ۱۲ سال، با علی خندانی رئیس جدید این نهاد به گفت‌وگو نشستیم.
۱۳ ساعت قبل
قهرمانان ورزش بیکارند
[شهروند] استخدام قهرمانان ورزشی در دستگاه‌های دولتی با اینکه از چند ‌سال قبل به شکل قانون درآمده و مصوبه هیأت دولت را دارد، اما همچنان به صورت کامل اجرا نمی‌شود. خیلی از قهرمانان المپیک، مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی هستند که چند‌ سال بعد از رفتن روی سکو همچنان بدون داشتن شغل و درآمد با مشکلات فراوانی مواجه شدند. یکی از همین ورزشکاران طی روزهای اخیر درخواستی به صورت شفاهی و کتبی با رئیس کمیته ملی المپیک مطرح کرده و امیدوار است بعد از گذشت دو‌ سال از نایب‌قهرمانی‌اش در بازی‌های آسیایی جاکارتا بتواند در یکی از سازمان‌های دولتی استخدام شود.
۱۴ ساعت قبل
ناکام‌ترین کمونیست (9 )
مهران اکبری قاضی چاکیبعد از کمی پیاده روی(حتی در اتاق) غرق تفکر می‌شد. (غرق تفکرشدن در طول روز و شب هم تکرار می‌شد) گویی تمام آنچه که باید در طول روز انجام دهد را برنامه ریزی و راجع به سوژه‌هایی که قرار بود قلم بزند تفکر می‌کرد. او در طول روز تمام مکونات ذهنیش را به منشیش در اتاق کارش دیکته می‌کرد.البته تمام روز به مطالعه یا نگارش نمی‌گذشت. بلکه به شکار یا شطرنج هم می‌پرداخت.او یک بولتن اعتراضی مربوط به اپوزیسیون شوروی به کمک تروتسکیست‌ها و پسربزرگش «لف» به راه انداخت که بعدها شد تریبون افشای جنایات استالین در جهان. تروتسکیست‌ها از سراسر جهان برای محافظت از جان بت محبوب خود، خود را به بیوک آدا رساندند و شبانه روز از خانه او و از جانش محافظت می‌کردند. «زینا» دختر بزرگش و«سرگئی» پسر کوچکش در شوروی …
بانک‌ها بزرگ‌ترین سوداگران بازار مسکن
۱۴ ساعت قبل / خرید و فروش / درآمد / سهام عدالت / مسکن / مشکلات
بانک‌ها بزرگ‌ترین سوداگران بازار مسکن
فرهاد بیضایی، کارشناس مسکن با تاکید بر اینکه مسکن بهشت سوداگران و پولشویان است و بزرگ‌ترین سوداگران در بازار مسکن کشورمان بانک‌ها هستند، گفت:
کارگزاری‌ها در خرداد ماه چقدر درآمد داشتند؟ / سهم مفید و آگاه از معاملات بورس بیشتر شد
۱۶ ساعت قبل / آگاه / بورس / کارگزاری / مفید
کارگزاری‌ها در خرداد ماه چقدر درآمد داشتند؟ / سهم مفید و آگاه از معاملات بورس بیشتر شد
بر اساس گزارش سازمان بورس از عملکرد کارگزاری‌ها، دو کارگزاری مفید و آگاه به ترتیب با ۲۱٫۷ و ۱۳٫۸ درصد بیشترین سهم کل معاملات بورس را به خود اختصاص داده‌اند. نوشته کارگزاری‌ها در خرداد ماه چقدر درآمد داشتند؟ / سهم مفید و آگاه از معاملات بورس بیشتر شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ورود به دنیای فریلنسینگ و کسب درآمد ریالی و ارزی
۲۰ ساعت قبل / پارس کدرز / فریلنسر / کتاب الکترونیکی
ورود به دنیای فریلنسینگ و کسب درآمد ریالی و ارزی
فریلَنسر (آزادکار) کسی است که بدون محدودیت مکانی، بدون محدودیت زمانی، به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه وقت، روی پروژه‌‎هایی که تخصص دارد و خودش انتخاب کرده کار می‌کند.
۲۲ ساعت قبل
نشاء برنج در رودبال
برنج کاران فارس، شغل آبا و اجدادی خود را برای کسب درآمد خوب و گذران زندگی، همین روش می‌دانند که در پاسخ به آنان برخی مسئولان پیشنهاد کشت پسته و زعفران به عنوان کشت جایگزین داده‌اند، اشتیاق همیشگی و دیرینه مردم به مصرف برنج محلی استان فارس، شالیکاران این استان را به کشت پررنج برنج ترغیب کرده و می‌کند. خشکسالی در سال‌های گذشته هم نتوانسته شالیکاران را از کشت این محصول که آن را معیشت نسل اندر نسل خود می‌دانند، باز دارد. برنج «چمپا»، یکی از معروف ترین نوع برنج هست که در این منطقه کشت می‌شود. این نوع برنج که از لحاظ عطر و طعم از کیفیت مطلوبی برخوردار است به شهرستان‌های اطراف صادر می‌شود. مناطق رودبال و شهر «ایج» در شهرستان استهبان از مناطق عمده تولید محصول برنج هستند، که در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب …
باید تمام قراردادهای فوتبال علنی شود
۲۳ ساعت قبل / فوتبال / ورزشی / سازمان لیگ / عزیزالله محمدی / شفافیت
باید تمام قراردادهای فوتبال علنی شود
رئیس اسبق سازمان لیگ فوتبال گفت: اکنون شفافیت قراردادها باب شده و اینکه هر باشگاه چقدر درآمد دارد و این درآمد از کجا تأمین می‌شود.
شکاف بین درآمد و هزینه ها، کارگران را فقیرتر کرد
۲۴ ساعت قبل / اخبار کارگران
شکاف بین درآمد و هزینه ها، کارگران را فقیرتر کرد
فعال کارگری با اشاره به اینکه با کاهش قدرت خرید کارگران تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد افزایش یافته است گفت: شکاف بزرگ بین دستمزد کارگران و هزینه هایشان باعث کاهش قدرت خرید کارگران شده است.
دوره های تعمیرات موبایل و تعمیرات لوازم خانگی برقی
۲۶ ساعت قبل
دوره های تعمیرات موبایل و تعمیرات لوازم خانگی برقی
لوازم خانگی یکی از مشاغلی است که از اهمیت زیادی برخوردار است و می توان از طریق آن به درآمد زایی خوبی رسید.
پیگیر درآمد سد طالقان هستیم
۲۶ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / علی حدادی / ساوجبلاغ / مجلس شورای اسلامی / طالقان / نظرآباد
پیگیر درآمد سد طالقان هستیم
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت: برای تکمیل مسیر هشتگرد- طالقان نیز مطالبات جدی صورت گرفته و تا پایان سال امیدواریم به بهره‌برداری برسد.
​بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩
۲۷ ساعت قبل / الکترونیک / درآمد / سرمایه / سهام / کاهش هزینه
​بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩
«وبصادر» در ٦٤ روز کاری بازار سرمایه از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣٦٦ درصد سود نصیب سهامداران کرد.
دولت شیلی به طبقه متوسط مردم وام کرونایی می دهد
۲۷ ساعت قبل
دولت شیلی به طبقه متوسط مردم وام کرونایی می دهد
دولت شیلی به مردم کم درآمد طبقه متوسط جامعه 2.6 میلیون پزوس (3240 دلار) وام کم بهره می دهد که بازپرداخت آن ها شش ماه پس از دریافت وام آغاز می شود.
جاماندگان از سهام عدالت ۱۰ میلیون نفر است
۲۸ ساعت قبل / جامعه / درآمد / سهام / سهام عدالت / کمیسیون اقتصادی
جاماندگان از سهام عدالت ۱۰ میلیون نفر است
ایلنا: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حدود دو میلیون نفر با اینکه دارای برگه سهام هستند، در فهرست اطلاعات سامانه سهام عدالت نام و نشانی ندارند.
نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی از ۸ درصد فراتر می‎رود
۲۸ ساعت قبل / ثروت / درآمد / رشد / مالیات / تولید ناخالص داخلی
نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی از ۸ درصد فراتر می‎رود
ایلنا: رییس کل سازمان مالیاتی اعلام کرد: با اجرای نظام مالیات هوشمند تا سال ۱۴۰۰، درآمدهای مالیاتی رشد پیدا می‎کند و نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی نیز از ۸ درصد…
جهاد دانشگاهی روی مسائل فرهنگی و اقتصای مردم کار کند
۲۹ ساعت قبل / استانی-سیاسی / جهاد دانشگاهی / نماینده مجلس
جهاد دانشگاهی روی مسائل فرهنگی و اقتصای مردم کار کند
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی باید روی مسائل فرهنگی، قومیتی، معیشتی و اقتصای مردم کار کند و به شکل زودبازده مشکلات مردم را حل کند و آنان را به یک درآمد پایدار برساند.
جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس!
۲۹ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / صندوق ETF
جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس!
برآوردها از سیاست دولت در بورس نشان می‌دهد با عرضه دارادوم به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری شامل سهام خودروسازان و شرکت‌های تولیدکننده فلزات و داراسوم به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری پالایشگاه‌ها، در مجموع ۱۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی خواهد شد. نوشته جزییاتی از عرضه دارا دوم در بورس / تامین ۹۰ درصد کسری بودجه با بورس! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳۸ ساعت قبل
شاید در یکی از بزرگ‫ترین سازمان‌های جهان مسابقه دهم
بانوی ووشوکار ایران گفت: امیدوارم شرایط کرونا در کشورمان زودتر درست شود چون ما ورزشکاران تمرین می‌کنیم اما هیچ مسابقه ‌ای نداریم و عمر ورزشی‌مان می‌گذرد.به گزارش ایسنا، الهه منصوریان در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون ووشو درمورد حمایت او و خواهرش از دو کاندیدای متفاوت گفت: دلیل اینکه نظراتمان متفاوت بود این نیست که همسو با فدراسیون ووشو نیستیم یا مخالفت‌هایی داشته باشیم. تنها دلیلش این بود که کاندیداها خیلی خوب بودند و این امکان فراهم بود که هر کسی آزادانه انتخاب کند. ما هم انتخاب کردیم. به هر حال باید به نظر هم احترام بگذاریم. آقای صدیقی می‌تواند تلاش کند و با افرادی که حتی مخالفش بودند، همسو شود تا فدراسیون ووشو را روی سکوی قهرمانی نگه داریم. ووشو الان جایگاه بزرگی دارد و حفظ قهرمانی سخت‌تر …
۳۸ ساعت قبل
پذیره‫نویسی واحدهای سرمایه‫گذاری صندوق سرمایه‫گذاری اندوخته آمیتیس آغاز شد
پذیره‫نویسی واحدهای سرمایه‫گذاری صندوق سرمایه‫گذاری اندوخته آمیتیس با نرخ سود پیش‫بینی شده سالانه 18 درصد از روز یکشنبه به مدت سه روز کاری انجام می‫شود.تمام فعالان بازار سرمایه و عموم متقاضیان سرمایه‫گذاری واحدهای صندوق سرمایه‫گذاری اندوخته آمیتیس می‫توانند از دو طریق نسبت به سرمایه‫گذاری اقدام کنند. پرداخت سود نیز به صورت ماهانه خواهد بود.انجام پذیره‫نویسی بر اساس مجوز سازمان بورس بوده و حداقل میزان سرمایه‫گذاری یک میلیون ریال معادل یک واحد سرمایه‫گذاری است.در روش اول متقاضیان می‫توانند حضوری به دفتر مرکزی شرکت سبدگردان آمیتیس (مدیر ثبت صندوق) مراجعه کنند و روش دوم مراجعه به تارنمای صندوق به آدرس Fund1-amitispm.ir و متعاقب آن انجام فرآیند احراز هویت خواهد بود. صندوق سرمایه‫گذاری اندوخته آمیتیس، …
با مردم
۳۸ ساعت قبل
با مردم
گران‌تر شدن ماسک در نخستین روز اجبار به داشتن آن ما از مسئولان توقع داشتیم اکنون که ماسک زدن اجباری شده است آن را به‌صورت رایگان در اختیار مردم به‌خصوص اقشار کم درآمد قرار دهند، نه اینکه ماسک 2500تومانی را 3800بخریم. این با کدام منطق سازگار است که هم اجبار را تحمل کنیم هم نگران و مراقب خود و دیگران باشیم و هم از محل درآمد نداشته‌مان هزینه بیشتری بپردازیم؟ امیدی خواه از تهران  علت مرگ دسته‌جمعی آبزیان سد خداآفرین چیست؟ در میان انبوه خبرهای تلخی که این روزها از گوشه و کنار دنیا به‌خصوص ایران …
رکود و تورم در بازار مسکن هم‌خانه شدند
۳۸ ساعت قبل
رکود و تورم در بازار مسکن هم‌خانه شدند
آوین آزادی_روزنامه نگار خانه خریدن روزبه‌روز در کلانشهرها سخت‌تر می‌شود. در شرایطی که بسیاری از کسب‌وکار‌ها تعطیل شده و کارگران زیادی از کار بیکار شده‌اند، قیمت‌ها در بازار مسکن به شکل مهار نشدنی‌ای روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند، تا جایی که مرکز آمار ایران اعلام کرده که میانگین قیمت هر مترمربع خانه در تهران، در خردادماه سال‌جاری نسبت به فروردین ماه، 2میلیون تومان بیشتر شده و به 19میلیون تومان رسیده است. براساس گزارش‌هایی که در سال98 منتشر شده، با احتساب میانگین قیمت خانه و درآمد سالانه در سال۹۸، …
۳۸ ساعت قبل
چین دومین کشور جهان در عرصه خدمات ابری شد
سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در حوزه خدمات رایانش ابری چین در ماه‌های گذشته توانست نوسانات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا را برطرف کند و شرایط رشد اقتصادی را پس از خاتمه اختلالات ناشی از کرونا فراهم آورد. زیرساخت‌های ابری چین در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی با رشد 67 درصدی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده درآمد 9/ 3 میلیارد دلاری داشت و این اتفاق همزمان با توقف اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت و با این توضیح، چین پس از آمریکا به دومین کشور بزرگ جهان در عرصه سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های ابری تبدیل شد. چین در فصل نخست امسال درمجموع 5/ 12 درصد از درآمد بازار جهانی خدمات ابری را به خود اختصاص داد که این رقم سال گذشته 10 درصد گزارش شده بود. این مساله به آن دلیل صورت گرفت که چین سازگاری …
۳۸ ساعت قبل
نبرد نابرابر «اون» با ویروس تاجدار
در روز سال نو، «کیم جونگ اون»، رهبر کره‌شمالی، خواستار «پیشرفت‌های بیشتر برای خنثی کردن تحریم‌های دشمنان» شد. این استراتژی به معنای یافتن منابع جدید درآمدی- قانونی یا غیرقانونی- عمدتا از چین بود. اعزام کارگران کره‌شمالی به چین؛ آوردن توریست‌های بیشتر از چین به کره‌شمالی؛ قاچاق شب‌هنگام محصولات ممنوعه مانند زغال‌سنگ و نفت در مرز یا میان کشتی‌ها در دریاهای آزاد نمونه‌ای از تلاش‌های کره‌شمالی برای کسب درآمد بود.
پشت صحنه 
توافق ناتمام ارزی
۳۸ ساعت قبل / ارز / ایران / بانک مرکزی / درآمد / قانون
پشت صحنه توافق ناتمام ارزی
| «31 تیرماه 99 پایان رفع تعهد ارزی.» براساس مهلت بانک مرکزی، صادرکنندگان تنها پانزده روز فرصت دارند تا نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام کنند و درصورت عدم بازگشت ارز حاصل از صادراتشان مطابق قانون با آنها برخورد می‌شود.
روزنامه خبرورزشی| افاضلی با بازیکنان کرونایی ما روبوسی کند!
۳۸ ساعت قبل / صفحه اول روزنامه / جلد روزنامه خبرورزشی / صفحه اول روزنامه خبرورزشی / ویژه
روزنامه خبرورزشی| افاضلی با بازیکنان کرونایی ما روبوسی کند!
در شماره ۶۶۱۶ خبرورزشی می‌خوانید: نامجومطلق: فولاد بازیکن مشکوک داشت ولی اعلام نکرد (ص۱)| کامیابی‌نیا: به داور گفتم امیدوارم تحت‌تاثیر گذشته قرار نگیری!/ مهم نیست پشت سرمان چه می‌گویند چون فقط «پوکر» اهمیت دارد/ هر صبح که بیدار می‌شویم می‌گویند فلان تیم بازیکن کرونایی دارد (ص۸)| مشکل جدید برای عقد قرارداد دستیار اسکوچیچ: فدراسیون نمی‌تواند اندازه سرمربی تیم ملی به آقاکریم پول بدهد! (ص۲)| گل‌محمدی به پیروانی: افشین‌جان! پیش‌بینی تو درست از آب درآمد (ص۴)| رادوشویچ: ترابی رونالدوی پرسپولیس است (ص۴)| آخرین وضعیت بازیکنان استقلال: اسماعیلی کرونا ندارد، رضاوند دارد (ص۸)| پارس جم به زمین رفت استقلال قرنطینه شد (ص۱و۲)| ناراحتی میلیچ از شوخی بازیکنان پرسپولیس در هتل اوین: کرونا کجا بود؟ من از همه شما …
۳۹ ساعت قبل
روی خط سینما
   فروش باکس آفیس هنگ‌کنگ در 6ماه نخست‌سال ۲۰۲۰ با کاهش چشمگیر ۷۰‌درصدی مواجه شد چون مخاطبان در خانه ‏ماندند و سینماها به دلیل پاندمی کرونا بسته شدند‎. با استناد به ارقامی که شرکت باکس آفیس هنگ‌کنگ وابسته به انجمن صنعت ‏فیلم هنگ‌کنگ منتشر کرده، درآمد حاصل از فروش در گیشه در 6ماه نخست ۲۰۲۰ فقط ۳۷.۸‌میلیون دلار بود که نسبت به ‏‏۱۳۵‌میلیون دلار به ثبت رسیده است.
اشباع پارکینگهای تهران از موتورسیکلتهای توقیفی/ عدم اختصاص درآمد حاصل از جرائم رانندگی به پلیس
۴۰ ساعت قبل / راهور
اشباع پارکینگهای تهران از موتورسیکلتهای توقیفی/ عدم اختصاص درآمد حاصل از جرائم رانندگی به پلیس
رئیس پلیس راهور فاتب گفت: تقریباً پارکینگهای سطح شهر تهران از موتورسیکلتهای توقیفی اشباع شده و متأسفانه این توقیف بعضاً با هزینه و درگیری روبه‌رو است.
مشکلات مالی ناشی از استمرار شیوع کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی
۴۶ ساعت قبل / کروناویروس / رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / همه_باهم_علیه_کرونا
مشکلات مالی ناشی از استمرار شیوع کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نخستین جلسه هیئت امنای این دانشگاه در سال ۱۳۹۹ ،ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا برای مهار و کنترل بیماری کووید-۱۹، گفت: تقلیل درآمد اختصاصی دانشگاه‌های علوم پزشکی مهم‌ترین وجه از تاثیرات کرونا بوده است.
تماس ۸۸۰ مزاحم تلفنی طی ۳ ماه با اورژانس بابل
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی
تماس ۸۸۰ مزاحم تلفنی طی ۳ ماه با اورژانس بابل
رئیس سازمان اورژانس بابل از اجرای ۶۰۲۶ ماموریت سازمان اورژانس ۱۱۵ بابل در سه ماه اول سال ۹۹ خبر داد و گفت: در سه ماه اول سال، ۲۶ هزار و ۵۷۴ بار تلفن های اورژانس ۱۱۵ به صدا درآمد که ۸۸۰ تماس مزاحمت تلفنی و ۲۰۸۲۵ تماس مشاوره بوده است.
نباید ۳۰۰ نفر به بهانه منطقه بافت مرکزی به شهرداری اضافه شود
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / شهرداری / مدیرکل دفتر امورشهری استانداری / خواهر خواندگی / درآمد پایدار شهرداری
نباید ۳۰۰ نفر به بهانه منطقه بافت مرکزی به شهرداری اضافه شود
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری همدان گفت: شهرداری بافت مرکزی به منظور حفظ بافت تاریخی همدان نباید به ساختار فعلی شهرداری اضافه شود چراکه نباید شهرداری بیش از این عائله مند شود.
کاهش فاصله طبقاتی با اقتصاد تعاونی
۲ روز قبل / تعاونی
کاهش فاصله طبقاتی با اقتصاد تعاونی
یک کارشناس بخش تعاون کاهش فاصله طبقاتی، افزایش درآمد سرانه و اشتغالزایی را از مهمترین ویژگی‌های بخش تعاون برشمرد و گفت: تاب آوری بخش تعاون نسبت به دو بخش دولتی و خصوصی بیشتر است و در برابر تکانه‌های اقتصادی یک مزیت بزرگ به شمار می رود.
گردشگری جهان 3.3 تریلیون دلار به خاطر بحران کرونا از دست می‌دهد
۲ روز قبل
گردشگری جهان 3.3 تریلیون دلار به خاطر بحران کرونا از دست می‌دهد
بخش گردشگری منبع اصلی اشتغال و درآمد دولت در بسیاری از کشورهاست. طبق تخمین های سازمان ملل، با از دست رفتن هر یک میلیون دلار از درآمد گردشگری بین المللی، سه میلیون دلار از درآمد یک کشور کم میشود.
طرحی که 2 میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه می‌کند
۲ روز قبل
طرحی که 2 میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه می‌کند
خودرو‌های عمومی در مرکز دوگانه سوز کردن خودرو‌ها به صورت رایگان و با تسهیلات بلاعوض دولت گازسوز می‌شوند.
۲ روز قبل
هشدار آژیر کرونا در این شهر ایران به صدا درآمد / بوی مرگ به مشام می رسد
با اوج گیری دوباره ویروس کرونا در بابل، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل افزایشی شد و وضعیت کرونایی در این شهرستان به حالت قرمز درآمد.
۲ روز قبل
احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا
دبیر شورای عالی بیمه سلامت، با اشاره به شرایط همزمانی کرونا و آنفلوآنزای فصلی در سال جاری، از احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر و کم درآمد خبر داد. دکتر سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به این که شرایط همزمانی شیوع آنفلوآنزای فصلی و بیماری کووید19 (در فصل سرما) را در پیش داریم، پیشنهادی داده شد تا گروه‌ها پر خطر و کم درآمد جامعه بتوانند در قالب پوشش بیمه‌ای از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.  رضوی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر به شرط تامین اعتبارات لازم موافق این طرح هستند،‌ تصریح کرد: پوشش بیمه‌ای این واکسن بویژه برای گروه‌های پرخطر، بیماران زمینه‌ای و کم درآمد بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم …
۲ روز قبل
یک آرژانتینی در سرزمین پاپ‌ها
[شهروند] پاپ فرانسیس 84‌ سال دارد. او هفدهم دسامبر‌ سال1936 در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین به دنیا آمده است،‌ سال 1969 به کسوت کشیش‌ها درآمد و در 2013 میلادی به مقام پاپ رسید. در تاریخ کاتولیک‌ها هیچ پاپ دیگری، فرانسیس نام نداشته است. همچنین او نخستین کسی ا‌ست که از فرقه‌ یسوعیون به‌عنوان پاپ انتخاب شده است. در همه جای جهان او را با نام «فرانسیس» می‌شناسند، درحالی‌که نام واقعی و کامل او «خورخه ماریو برگولیو» است. او این نام را به افتخار فرانسیس آسیسی از مقدسین کلیسای کاتولیک که متولد قرن 12 در ایتالیا بود، انتخاب کرد. در ادامه این مطلب با واقعیت‌های بیشتری از زندگی رهبر کلیسای کاتولیک روم آشنا می‌شوید. 1- شاید …
۲ روز قبل
زخم کرونا بر تن «کتاب»
[نیره خادمی] هفتادوپنج کتابفروشی در استان البرز و تنها در مرکز شهر زنجان پنج کتابفروشی از ابتدای‌ سال تعطیل شده‌اند و آن‌طور که محمود آموزگار، نایب‌رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به «شهروند» می‌گوید اگر شرایط همین‌طور ادامه پیدا کند، حتی کسب‌وکار کتابفروشی‌های مستقر در مجتمع‌های تجاری هم که درآمد بیشتری دارند، با مشکل روبه‌رو می‌شود و بعید است که تا آخر‌ سال بتوانند دوام بیاورند. البته هنوز به دلیل گستردگی تهران آمار کلی از تعطیلی کتابفروشی‌های تهران وجود ندارد، اما به گفته عباس اربابی‌نژاد، رئیس اتحادیه کتابفروشان شهرری از میان 20 کتابفروشی که در شهرری وجود دارد، آنهایی که نوشت‌افزار نداشتند و فقط …
یک کمپین و هزار حاشیه/ ترکمانچای پرسپولیس فقط برای ۵٠٠ میلیون!
۲ روز قبل / تیم فوتبال پرسپولیس
یک کمپین و هزار حاشیه/ ترکمانچای پرسپولیس فقط برای ۵٠٠ میلیون!
در چند روز گذشته حضور پرسپولیس در یک کمپین تبلیغاتی حواشی زیادی را برای این باشگاه ایجاد کرده و حالا مشخص شده درآمد سرخ‌ها از این راه فقط ۵٠٠ میلیون تومان است.
روی زیبای صاحبخانه‌ها
۲ روز قبل
روی زیبای صاحبخانه‌ها
حمیدرضابوجاریان ـ خبر‌نگار کرونا که آمد، کسب و کارها تعطیل شد. درآمد خیلی‌ها ناپایدار شد. حتی کارمندان دولت که روی ریال به ریال اضافه‌کاری در اداره و شرکتی که در آن مشغول کارند حساب می‌کردند هم به دردسر افتادند. میان هزینه‌ها، تأمین اجاره‌خانه که سهم بالایی از سبد درآمد خانوارها را می‌بلعد کار سختی است؛ به قدری سخت که بسیاری را مجبور کرده است از هزینه‌های ضروری دیگر از بهداشت و درمان گرفته تا تفریح و خوراک زندگی خود بگذرند تا پول اجاره را جور کنند. در این میان مالکانی بوده‌اند که حال ناخوش مستأجرانشان …
شاه جوان، دست به دامان مستوفی‌الممالک
۲ روز قبل / ایران و انگلیس / تجاوز / جنگ / جنگ جهانی / درآمد
شاه جوان، دست به دامان مستوفی‌الممالک
همزمان با سفر ناصرالملک که با آغاز جنگ همزمان شده بود، محمدعلی‌خان علاءالسلطنه رییس‌الوزرا نیز از سمت خود استعفا داد تا احمد شاه جوان تنها‌تر از پیش، دست به دامان مستوفی‌الممالک شود
کاهش ۵۰ درصدی درآمد گردشگری جهان با شیوع کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / جهانگردی
کاهش ۵۰ درصدی درآمد گردشگری جهان با شیوع کرونا
تهران – ایرنا - به دنبال بسته‌شدن مرزها و ممنوعیت پروازهای خارجی، جهانگردان ناگزیر برنامه‌های خود را لغو کرده‌اند و بازدیدکنندگان داخلی نیز به منظور رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی و نگرانی از حضور در مراکز تراکم جمعیت، از بازدید بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری امتناع می‌کنند، موضوعی که کاهش ۵۰ درصدی درآمد گردشگری در جهان را به دنبال داشته است.
صهیونیست ها به ماهیگیران فلسطینی هم رحم نمی کنند
۲ روز قبل / نوار غزه / رژیم صهیونیستی / فلسطین
صهیونیست ها به ماهیگیران فلسطینی هم رحم نمی کنند
تهران-ایرنا- در حالی که ماهی‌گیری از منابع درآمد فلسطینیان نوار غزه به شمار می‌رود، یک نهاد حقوق‌ بشری در فلسطین روز شنبه اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی در نیمه اول سال جاری تاکنون ۱۷۲ بار حقوق ماهیگیران فلسطینی را نقض کرده‌اند.
جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت
۲ روز قبل / قبادی دانا / کروناویروس / مسکن / ودیعه مسکن / اجاره‌بهاء
جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت
رئیس سازمان بهزیستی کشور جزییات پرداخت ودیعه و اجاره بهای مسکن به…
راه‌حلی برای درآمد ارزی و فروش بین‌المللی کسب‌وکارهای ایرانی با وجود تحریم‌‌ها
۲ روز قبل / پرداخت رمز‌ارزی / درگاه پرداخت رمز‌ارزی / بیت راه
راه‌حلی برای درآمد ارزی و فروش بین‌المللی کسب‌وکارهای ایرانی با وجود تحریم‌‌ها
دانشگاه‌ها، هتل‌ها، هواپیمایی‌ها... اینها تنها تعدادی از کسب‌وکارهای ایرانی هستند که این روزها به واسطه تحریم‌ها امکان دریافت ارزی از مشتریان خارجی خود در سایت‌هایشان ندارند که درگاه پرداخت رمزارز یکی از نوین‌ترین راه‌حل‌ها برای این مشکل به شمار می‌آید.
۳ روز قبل
پرورش زنبور عسل اروپایی و ایرانی
امروزه پرورش زنبور عسل علاقه مندان زیادی دارد چرا که افراد می‌توانند با سرمایه‌ای اندک کار زنبورداری را آغاز کرده و به درآمد نسبتاً بالایی دست یابند.انسان‌ها پس از کشف کندوهای زنبور عسل و مشاهده علاقه‌مندی خرس‌ها به این کندو ها در رابطه با آن کنجکاو شده و به سراغ این کندوها رفتند، پس از پی بردن به خواص این ماده شفا بخش طبیعی، برای مصارف خوراکی و حتی درمان بیماری‌ها و بهبود زخم‌ها از عسل طبیعی استفاده می‌کردند.امروزه پرورش زنبور عسل علاقه مندان زیادی دارد چرا که افراد می‌توانند با سرمایه‌ای اندک کار زنبورداری را آغاز کرده و به درآمد نسبتاً بالایی دست یابند. زنبورعسل اروپایی یا زنبور عسل معمولی با نژاد ایتالیایی، کارنیکا و قفقازی بهترین گونه‌های زنبورعسل برای زنبورداری به شمار می‌روند. زنبورهای …
لیلاز: درآمد ارزی بهترین سال دولت روحانی، معادل بدترین سال دولت احمدی‌نژاد است / روحانی در اداره اقتصاد بدون نفت رکورد دکتر مصدق را شکست / از حمله مغول به این سو، هرگز فشاری مانند فشار امروز به ایران وارد نشده
۳ روز قبل
لیلاز: درآمد ارزی بهترین سال دولت روحانی، معادل بدترین سال دولت احمدی‌نژاد است / روحانی در اداره اقتصاد بدون نفت رکورد دکتر مصدق را شکست / از حمله مغول به این سو، هرگز فشاری مانند فشار امروز به ایران وارد …
سعید لیلاز معتقد است که از حمله مغول به این سو، هرگز فشاری مانند فشار امروز به ایران وارد نشده است و در ۷ سال دولت به جز آن دوره ۷-۸ ماهه و به جز آن سیاست خاص بازار ارز که نسبت به آن انتقادهای بسیار روشن دارم، هیچ عیبی در سیاست‌های آقای روحانی نمی‌بینم. در همه عرصه‌ها موفقیت‌آمیز جلو رفتیم. اکنون هم کمابیش تحریم‌ها را بخوبی مدیریت کردیم.
سنگینی بار کرونا بر دوش حمل و نقل عمومی شهر
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / حمل و نقل عمومی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / ماسک
سنگینی بار کرونا بر دوش حمل و نقل عمومی شهر
شیوع ویروس کرونا اتفاق ناخوشایندی برای ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان همچون همه شهرهای کشور بود که از یک سو با کاهش تعداد مسافران و درآمد ناوگان و از سوی دیگر با افزایش هزینه ها و فعالیت ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی روبرو شد.
۳ روز قبل
مردم در انتظار کاهش قیمت مرغ
  [ یزدان مرادی ] طی دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ بین 5 تا 6‌هزار تومان گران‌تر شده و به 18‌هزار تومان رسیده ‏است؛ ستاد تنظیم بازار اعلام کرده قیمت این ماده غذایی باید کیلویی 15‌هزار تومان باشد و همزمان معاون هماهنگی امور ‏اقتصادی استانداری تهران نیز از کاهش قیمت آن طی هفته جاری خبر داده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در روزهای اخیر توزیع ‏مرغ منجمد در استان‌های مختلف شروع شده است بنابراین به نظر می‌رسد اصلی‌ترین سیاست دولت برای جلوگیری از التهاب ‏بازار مرغ، توزیع مرغ‌های منجمد باشد. رضا سواری، تولیدکننده نمونه مرغ ایران با بیان اینکه شاید دولت به اندازه سه ماه ذخیره ‏پشتیبانی منجمد داشته باشد به «شهروند» …
نقشه جدید دولت برای بازار ملک رمزگشایی شد
۳ روز قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن / دولت
نقشه جدید دولت برای بازار ملک رمزگشایی شد
مختصات واقعی طرح مسکنی دولت چیست؟ بر اساس این طرح، دولت برای تامین بخشی از کسری بودجه خود و منابع مورد نیاز سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی در شرایطی که درآمد نفتی کاهش یافته است، از مسیر و ظرفیت بکری استفاده خواهد کرد. بر این اساس بنای دولت این است که املاک مازاد و غیر قابل استفاده و البته مستعد فروش خود را واگذار کند...
گفت و شنود/  دورخیز!
۳ روز قبل / گفت و شنود / برجام / ترامپ / کره شمالی / ایران
گفت و شنود/ دورخیز!
در مسابقه دو صد متر، بعد از آنکه سوت شروع مسابقه به صدا درآمد یکی از شرکت‌کنندگان به جای حرکت به جلو، ده متر عقب رفت! پرسیدند این چه کاری است؟! گفت؛ دارم دورخیز می‌کنم!
۳ روز قبل
بیشتر از قبل مراقب تورم و کنترل آن باشیم
رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف با بیان اینکه افزایش نرخ سهام در بازار بورس مقدمه ای برای تبدیل نقدینگی به تورم است، گفت: در وضعیتی که سطح درآمد افزایش نیافته و تعداد شاغلین زیاد می شود، افزایش شاغلین منجر به افزایش درآمد نخواهد شد.
۳ روز قبل
۷۰ درصد از تسهیلات اگزیم |بانک در اختیار بخش صنعت و معدن
به گفته معاون اداره صادرات کالای اگزیم بانک کشور، بالغ بر ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی طی سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد مثبت برخوردار بوده است.طاهره نورسته گفت: علاوه بر تامین مالی شرکت های بزرگ صادراتی، بنا به اهمیت حمایت از شرکت‫های کوچک و متوسط، اعطای تسهیلات به شرکت‫های مذکور در بخش صنعت و معدن نیز از دیگر اقدامات این بانک بوده که از رشدی معادل 20 درصد برخوردار بوده است.وی همچنین اعلام کرد: بیش از 60 درصد مانده تسهیلات اعطایی بانک با احتساب صنایع تبدیلی و فرآوری شده متعلق به بخش صنعت و معدن بوده که به مهم‌ترین اقلام صنعتی و معدنی صادراتی شامل صنایع فلزی و غیرفلزی، انواع کانی‫ها، دارو‫، محصولات شیمیایی و پتروشیمی و صنایع غذایی اختصاص یافته است.در حال …
۳ روز قبل
دنیای تاریک اقتصاد در غیاب شفافیت مالیات
کیمیا نجفی«اصلاح نظام مالیاتی از نان شب هم برای اقتصاد واجب‌تر است» این نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگرانی است که بهبود حال اقتصاد را وابسته به یک نظام کارآمد مالیاتی می‌دانند. به عقیده آنها نبود این نظام، منجر به سوداگری‌، فساد و اخلال در بازارهای اقتصادی می‌شود. بنابراین معتقدند نظام مالیاتی را باید اصلاح و نسبت به تغییر برخی قوانین، حذف برخی قوانین زائد و تدوین قوانین جدید اقدام کرد.اصلاح نظام مالیاتی از جمله مسائلی است که تحلیلگران اقتصادی در سال‌های گذشته بارها برای بهبود شرایط به آن تاکید داشته‫اند اما برخلاف این تاکید، دولت‌ها زیر بار این اصلاح نرفته و آنطور که مشخص است نتوانستند طی این سال‌ها مشکلات مالیاتی را سروسامانی بدهند و این مسئله مهم در اقتصاد بلاتکلیف مانده است. پرواضح است …
تاکتیک‌های نظامی برای هدایت سازمان
۳ روز قبل
تاکتیک‌های نظامی برای هدایت سازمان
رهبران سازمان‌ها در هر اندازه و در همه‌جای دنیا، تیم‌های خود را در دوران پرچالش و متزلزلی هدایت می‌کنند. جف مک‌لین، در طول بحران کووید-19، به این نتیجه رسید خیلی از درس‌هایی که در دوران حضورش به‌عنوان ناخدای ناو هواپیمابر در ارتش یاد گرفته، چقدر به‌درد رهبران کسب‌وکار می‌خورد تا در شرایط بحرانی و به سرعت درحال تغییر، از آنها استفاده کنند. به‌طور کلی، وظایف و نقش رهبران کسب‌وکار در ماه‌های گذشته تغییر کرده است. قبل از بحران کرونا، مدیران بر پرورش نوآوری، افزایش درآمد و به‌دست آوردن سهم بازار بیشتر متمرکز بودند. امروز، همین مدیران باید تصمیم‌گیری‌های سریع داشته باشند، هزینه‌ها را کنترل کنند و کاری کنند نقدینگی شرکت تمام نشود. آنها باید با موانعی پیش‌بینی نشده مواجه شوند؛ مسائلی مثل مشکلات زنجیره …
در رقابت با غیررسمی‌ها
۳ روز قبل
در رقابت با غیررسمی‌ها
در سال 84 ، با تصویب قانون جدید بازار سرمایه، نهادهای مالی جدید تعریف شدند. تا پیش از آن کارگزاران تنها نهاد مالی فعال در بازار سرمایه بودند، اما پس از آن کم‌کم شرکت‌های تامین سرمایه، مشاوران سرمایه‌گذاری، پردازشگران اطلاعات مالی و سبدگردان‌ها موجودیت یافتند. بدیهی است که هر سرمایه‌گذار وقتی شرکتی را تاسیس می‌کند، هدف اصلی او کسب منافع مالی است. سهامداران این نهادهای مالی نیز به دنبال کسب حداکثر منافع بودند. شرکت‌های تامین سرمایه روشن‌ترین وضعیت را داشتند و به سرعت توانستند جایگاه خود را در سپهر اقتصادی کشور تثبیت کنند. اما سایر نهادهای مالی برای کسب درآمد با مشکل مواجه شدند که البته وضعیت شرکت‌های سبدگردان در این میان از دو نهاد دیگر بهتر بود.
آیا اقتصاد ایران به سمت
۳ روز قبل / ونزوئلا / اقتصاد ایران / راغفر / تورم / بحران / بحران اقتصادی / کرونا در ایران
آیا اقتصاد ایران به سمت "ونزوئلایی شدن" می‌رود؟
در ظرف سه ماه گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای فعالین در بازار سهام درآمد ایجاد شده است. در این بازار کاغذ خرید و فروش شده است بدون آنکه تولیدی افزایش پیدا کند. باید از این‌ها مالیات گرفته شود. همچنین صاحبان بنگاه‌هایی که این درآمد برای آن‌ها ایجاد شده باید همه یا بخش قابل توجهی از این منابع را وارد سرمایه تولیدی کنند. اگر این میزان منابع وارد بازار سرمایه سکه و ارز شود قطعا اقتصاد ما به سمت ونزوئلایی شدن می‌رود. این امر باید کنترل شود.
کارگرانی که بیشترین ضربه را از کرونا خوردند: خدمه رستوران‌ها و کارگران ساختمانی
۳ روز قبل / کار / کارگر / ویروس کرونا
کارگرانی که بیشترین ضربه را از کرونا خوردند: خدمه رستوران‌ها و کارگران ساختمانی
تسنیم نوشت: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت:کارگران صنوف و ساختمانی روزمزد بیشترین آسیب را از کرونا دیدند. کارگران نظافتچی و ظرف شوی رستوران‌ها کارگرانی بودند که از حداقل ترین حقوق برخوردار بودند که با کرونا همین درآمد را هم از دست دادند.
تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو
۴ روز قبل / اصلاح نظام یارانه‌‌ها / درآمد سهمیه بندی بنزین / دو نرخی شدن بنزین
تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو
به گزارش تسنیم، مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد طرحی از سوی نمایندگان مجلس یازدهم درباره اصلاح سهمیه‌بندی بنزین گفت: منتظر هستیم تا بعد از تعطیلات اخیر مجلس این طرح از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام وصل شود. معتقدم هستیم ارائه بنزین با الگوی کنونی فاقد ویژگی عدالت است.
چگونه اینستاگرام را روی گوشی اندرویدی نصب کنیم؟
۴ روز قبل
چگونه اینستاگرام را روی گوشی اندرویدی نصب کنیم؟
اینستاگرام، نرم‌افزار محبوبی که امروزه تمام زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار داده و روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده می‌شود. این برنامه نه تنها یکی از برنامه‌های پرطرفدار در حوزه شبکه‌های اجتماعی‌ست بلکه در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های تبلیغات در دنیا بدل گردیده است. بطوریکه تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام از طریق این برنامه کسب درآمد می‌کنند. در این مقاله سعی داریم که نحوه نصب اینستاگرام بر روی گوشی‌های اندرویدی را به شما آموزش دهیم.
رحمانی: درآمد وزارت نفت 3 برابر شده اما یک ریال به تیم‌های نفتی کمک نمی‌کنند/ در حساب باشگاه 50 میلیون هم نیست
۴ روز قبل / لیگ برتر فوتبال / فوتبال / صنعت نفت آبادان
رحمانی: درآمد وزارت نفت 3 برابر شده اما یک ریال به تیم‌های نفتی کمک نمی‌کنند/ در حساب باشگاه 50 میلیون هم نیست
هافبک تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در حساب باشگاه 50 میلیون تومان هم وجود ندارد و برای حل مشکلات مالی وعده و وعید می‌شنویم.
کشاورزی و نخلستان‌های شادگان در خوزستان به دلیل نبود آب در حال نابودی است
۴ روز قبل
کشاورزی و نخلستان‌های شادگان در خوزستان به دلیل نبود آب در حال نابودی است
زمین‌های کشاورزی و نخلستان‌های شادگان به دلیل کم آبی در حال نابود شدن هستند و این وضعیت موجب قطع تنها منبع درآمد اغلب کشاورزان منطقه می‌شود.
هر عاملی که منجر به رشد نقدینگی شود، تورم زاست
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / نرخ تورم / نقدینگی
هر عاملی که منجر به رشد نقدینگی شود، تورم زاست
رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف با بیان اینکه افزایش نرخ سهام در بازار بورس مقدمه ای برای تبدیل نقدینگی به تورم است، گفت: در وضعیتی که سطح درآمد افزایش نیافته و تعداد شاغلین زیاد می شود، افزایش شاغلین منجر به افزایش درآمد نخواهد شد.
تاکید استاندار بر راه اندازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بخش شهری
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / استاندار سمنان
تاکید استاندار بر راه اندازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بخش شهری
آشناگر ،استاندار سمنان گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بخش شهری استان سمنان با هدف افزایش درآمد شهرداری‌ها و رونق اقتصادی راه‌اندازی شود.
صادرات ۱۳۱ هزارتن کالا از گمرک امیر آباد
۵ روز قبل / افغانستان / درآمد / روسیه / گمرک / گمرک ایران
صادرات ۱۳۱ هزارتن کالا از گمرک امیر آباد
ایلنا: صادرات انواع کالا از گمرک امیرآباد طی سه ماهه نخست سال جاری از مرز 131هزار تن گذشت.
پشت پرده قرارداد برندهای ‌صنایع غذایی با سلبریتی‌ها | درآمد سلبریتی‌ها از تبلیغات برندها چقدر است؟
۵ روز قبل
پشت پرده قرارداد برندهای ‌صنایع غذایی با سلبریتی‌ها | درآمد سلبریتی‌ها از تبلیغات برندها چقدر است؟
سلبریتی‌ها دنیای تبلیغات برندهای صنایع غذایی را قبضه کرده‌اند از امیرعباس گلاب و آتیلا پسیانی بگیرید تا نوید محمدزاده و شقایق دهقان. کافی است که تلویزیون، رادیو، بیلبوردها و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام را باز کنید و از حجم گسترده این تبلیغات شگفت‌زده شوید.
چرا درهای سالن‌های کنسرت بسته مانده است؟
۵ روز قبل / موسیقی / موسیقی پاپ / موسیقی سنتی / کنسرت / خواننده / نوازنده و آهنگساز
چرا درهای سالن‌های کنسرت بسته مانده است؟
پس از گذشت ۱۲ روز از بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر، هنرمندان موسیقی هنوز به صحنه اجرا بازنگشته‌اند. کاهش درآمد خوانندگان و کنسرت‌گذارها به‌دلیل استفاده از تنها نیمی از ظرفیت سالن‌ها و تردیدشان نسبت به استقبال مردم، مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده آن‌ها، چندان مشتاق به از سرگیری کنسرت‌ها نباشند.
بام لرستان و تدبیر دولت برای سرمایه‌گذاری گردشگری
۵ روز قبل / عملکرد زیست محیطی / استانداری لرستان / خرم آباد / جهانگردی / منابع طبیعی / لرستان
بام لرستان و تدبیر دولت برای سرمایه‌گذاری گردشگری
خرم‌آباد - ایرنا - مجموعه تفریحی گردشگری بام لرستان در خرم‌آباد یک دهه پس از انجام اقدامات زیرساختی توسط دولت و فعالیت مداوم انجمن‌های زیست محیطی اکنون به مرحله بلوغ رسیده و علاوه بر ایجاد فضای مناسب گردشگری در آستانه تولید درآمد و اشتغالزایی قرار دارد.
یک میلیارد یورو در خزانه رئال
۵ روز قبل / فوتبال / یورو / رئال مادرید / اشرف حکیمی / کریستیانو رونالدو / مسوت اوزیل / لالیگا
یک میلیارد یورو در خزانه رئال
با فروش اشرف حکیمی از سال 2008 تاکنون رئال مادرید نزدیک به 1 میلیارد یورو از فروش بازیکنانش درآمد کسب کرده است.
۵ روز قبل
فراموش نمی‌کنم
توضیح درباره مصاحبه رسول جعفریان مطلع شدم که آقای رسول جعفریان در مصاحبه اخیرشان [با روزنامه اعتماد که روز دوشنبه 9 تیرماه منتشر شد] از خود «رفع اتهام» کرده‌اند و گفته‌اند که ابوالحسنی منذر یادداشت‌های خصوصی مطهری بر کتاب شریعتی را در کتابش منتشر کرده نه جعفریان و «اشتباه عجیب» سروش این بوده که آن کار ناپسندیدنی را به جعفریان نسبت داده در حالی که جعفریان همواره با این تندروی‌ها مخالف بوده است. خشنودم که آقای جعفریان اینک بعد از گذشت قریب چهل سال این کار را ناپسند می‌شمارد و به ‌یادشان می‌آورم که ایشان (نه ابوالحسنی) در همان وقت که من به این کار ایراد گرفتم دفاعی غیورانه از آن کرد و با لحنی درشت در جواب من نوشت: تو اگر ذره‌ای تاریخ …
۵ روز قبل
ملت ایران مصمم است
 ما این دعوا را به دلایلی که بعد اقامه خواهیم کرد در حدود صلاحیت شورای امنیت نمی‌دانیم اما نمی‌توانیم منکر شویم که سازمان ملل متحد آخرین مرجع و عالی‌ترین مقامی است که مسوول حفظ صلح دنیاست. شورای امنیت برای این درست شده که ملل کوچک با کشورهای بزرگ دور هم بنشینند و تحت مقررات منشور و به موجب اصول مندرجه صلح دنیا و امنیت بین‌المللی را حفظ کنند. این موسسه وقتی موفق خواهد شد که این هدف عالی را اجرا کند که دول بزرگ به مقررات آن احترام بگذارند و کشورهای کوچک و بزرگ آن را پناهگاه خود بدانند. . . ملت ایران نیز از کشورهای بزرگ و از یک موسسه بین‌المللی جز این انتظار ندارد که آن را کمک کنند تا بتواند استقلال اقتصادی خود را به دست آورده و در سایه آن رفاه اجتماعی خود را تامین …
۵ روز قبل
ضرورت فعال شدن دیپلماسی راه‌ها
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه انتشار اوراق بهترین راه جبران کسری بودجه است، گفت: در افق ۱۰ تا ۱۵سال آینده دیپلماسی راه‌ها که اثر بازدارندگی در تحریم داردباید سرلوحه وزارت خارجه قرار بگیرد.سید محمد صادق‌الحسینی درباره رشد اقتصادی منفی سال ۹۸، گفت: رشد اقتصادی منفی سال ۹۸ در زمانی است که ایران در یکی از سخت‌ترین تحریم‌های بشریت قرار داشته و در این سال حدود دو ماه نیز با مشکلات متعدد کرونا که حادث کل دنیا شد و رشد اقتصادی کل دنیا را تحت فشار قرار داد مواجه بود؛ پاندمی کرونا قطعاً اثراتش را سال جاری هم خواهد گذاشت و حتی معلوم نیست سال دیگر را درگیر می‌کند یا خیر؟به گزارش مهر، وی ادامه داد: ما برای سال سوم است که رشد منفی داریم، این موضوع باعث ضربه بزرگ به اقتصاد ایران شده و سفره مردم را ۱۷ درصد …
جای خالی «بازار زرد» در بورس
۵ روز قبل
جای خالی «بازار زرد» در بورس
فرقی ندارد با چه میزان درآمد و دارایی باشیم یا چقدر از اقتصاد بدانیم، اغلب ما، خانوارهای ایرانی، مقداری طلا برای روز مبادا داریم. از سال‌های دور، تمایل به خرید طلا در میان زنان ایرانی، علاوه بر اینکه به‌عنوان زیورآلات کاربرد داشت، پس‌اندازی برای شرایط بحرانی هم به‌شمار می‌رفت. هنوز هم اگر حتی مختصری دارایی در میان خانواده‌ها پس‌انداز شود، خرید طلا و سکه اولین گزینه‌ای است که به ذهن آنها می‌رسد. با افزایش نوسان‌های قیمت طلا و سکه و رشد بی‌وقفه آنها، این پس‌انداز سنتی طرفداران بیشتری پیدا کرد. همین اتفاق، بی‌شک طمع سودجویان و دلالان را در بازار بالا برد و ریسک خرید را افزایش داد. همچنین تا حدودی بر بی‌ثباتی قیمت‌ها نیز تاثیر گذاشت.
۵ روز قبل
ساختار درآمد پایدار برای استقلال و پرسپولیس وجود ندارد
باگذشت سال‌ها از مطرح شدن خصوصی‌سازی فوتبال، این موضوع تبدیل به کلاف سردرگمی شده که نه‌تنها گره‌های آن از هم باز نشده بلکه با گذشت زمان به گره‌های آن افزوده هم شده است. علی نقوی، پژوهشگر حوزه خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» معتقد است که معیارهای اولیه برای ارزش‌گذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس چندان در دسترس نیست.
۵ روز قبل / خانواده / درآمد / سازمان بورس و اوراق بهادار / سنا / وزارت بهداشت
امکان بازگشایی مجدد اوراق نیکوکاری کرونا
دومین جلسه هیات امنای هزینه‌کرد اوراق نیکوکاری کرونا۱ وکرونا۲ در وزارت بهداشت برگزار شد . به گزارش سنا، در این جلسه،
ایران‌خودرو و سایپا در بهار امسال چقدر فروختند؟
۵ روز قبل / پارس‌خودرو / خودروسازان / سایپا و ایران‌خودرو / فروش خودرو
ایران‌خودرو و سایپا در بهار امسال چقدر فروختند؟
جدیدترین آمارهای ارائه شده به بورس نشان می‌دهد خودروسازان بزرگ کشور در فصل بهار امسال با رشد قابل توجه فروش مواجه و این موضوع سبب شده درآمد آنها افزایش یابد. نوشته ایران‌خودرو و سایپا در بهار امسال چقدر فروختند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۵ روز قبل / افزایش قیمت / تورم
قیمت ها طی چند ماه اخیر چند درصد بالا رفتند؟
از تبعات شیوع ویروس کرونا تغییراتی در فعالیت بخش‌هایمختلف کسب و کار، درآمد و هزینه‌های و به تبع آن تغییر در قیمت‌ها بود؛ به طوری که بخشی از افزایش قیمتی که طی مدت اخیر  در قیمت‌ها رخ داده را ناشی از تبعات کرونا و تاثیرگذاری آن بر کسب و کار اعلام می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •