دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
راهپیمایی
شرط برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع)
۲۹ ساعت قبل / اربعین حسینی / نیروی انتظامی / سردار سید تیمور حسینی / سردار قاسم رضایی / اربعین / پلیس راهور ناجا / سردار رضایی / ایران / ناجا
شرط برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع)
جانشین فرمانده ناجا درباره آمادگی نیروی انتظامی برای برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع) گفت: برگزاری کنگره عظیم و باشکوه اربعین حسینی (ع) منوط به تصمیم دولت های ایران و عراق است.
هماوایی امریکا با جنایتکاران خاورمیانه
۴۷ ساعت قبل / سردار حاج قاسم سلیمانی / تل‌آویو / خاورمیانه / شورای امنیت / رژیم کودک کش / ائتلاف عربی / ایران-هراسی / امارات / ترامپ / غزه
هماوایی امریکا با جنایتکاران خاورمیانه
ضروری است که ایران برای جامعه جهانی و خصوصاً همسایگان تبیین کند که تمایل و ترجیح ایران اسلامی، همانطورکه عملاً نشان داده، تعامل سازنده با دیگر کشورهاست.
در عید غدیر، راهپیمایی شادی برگزار نمی‌شود / خوزستان در هشدار
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / عید غدیر / استاندار خوزستان
در عید غدیر، راهپیمایی شادی برگزار نمی‌شود / خوزستان در هشدار
استاندار خوزستان با اشاره به تصمیم‌گیری برای برگزاری مراسم عید غدیر در شرایط شیوع کرونا گفت: در عید غدیر، برگزاری مراسم به صورت سکون و اطعام با رعایت دستورالعمل‌ها انجام می‌شود اما راهپیمایی شادی نخواهیم داشت.
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه ایلام / الله‌نور کریمی‌تبار
نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاثیرگذار و محوری است
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: عملکرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت ها و راهپیمایی ها و صحنه های حساس انقلاب، بسیار تأثیرگذار و محوری بوده است.
اعتراضات در خاباروفسک روسیه برای چهارمین هفته متوالی
۲ روز قبل / خاباروفسک / روسیه
اعتراضات در خاباروفسک روسیه برای چهارمین هفته متوالی
هزاران تن از مردم در شرق دور روسیه امروز (شنبه) و برای چهارمین هفته متوالی دست به راهپیمایی و اعتراض علیه نحوه رسیدگی رئیس جمهوری این کشور به بحران سیاسی در این منطقه زدند.
یورش صهیونیست‌ها به تظاهرکنندگان فلسطینی و زخمی شدن ۷ معترض
۲ روز قبل / فلسطین
یورش صهیونیست‌ها به تظاهرکنندگان فلسطینی و زخمی شدن ۷ معترض
در پی یورش نظامیان صهیونیستی برای متفرق کردن راهپیمایی فلسطینی‌ها در شمال کرانه باختری اشغالی در محکومیت شهرک‌سازی‌ها، هفت فلسطینی زخمی شدند.
۲ روز قبل
تظاهرات کادر درمانی انگلیس در شرایط کرونایی
هزاران تن از کادر درمانی انگلیس که در خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، در اعتراض به مخالفت دولت برای افزایش دستمزد این بخش در خیابان‌های مرکزی لندن دست به تظاهرات زدند. گاردین گزارش داد، در این حرکت اعتراضی معترضان شعارنوشته‌ها و پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن به جان باختن صدها نفر از همکاران خود بر اثر کرونا اشاره و نوشته بود ما جان خود را برای نجات شما به خطر می‌اندازیم.  آنها که پس از راهپیمایی از خیابان‌های مرکزی لندن در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس تجمع کردند، علیه سیاست‌های ریاضتی دولت شعارهایی را سر داده و از بوریس جانسون خواستند تا به جای کف زدن و تشویق کردن آنها، حقوق‌شان …
راهپیمایی ده‌ها هزار نفری مردم بلاروس علیه لوکاشنکو
۳ روز قبل / بلاروس
راهپیمایی ده‌ها هزار نفری مردم بلاروس علیه لوکاشنکو
ده‌ها هزار تن از حامیان رقیب انتخاباتی رئیس جمهوری بلاروس در مینسک و با وجود سرکوب علیه اپوزیسیون، دست به راهپیمایی زدند.
۴ روز قبل
تروریسم هوایی
بحران سلامت در همه جهان و در همه عرصه‌ها تاثیرگذار بوده‌ و دوگانه‌هایی ایجاد کرده که تصمیم‌گیران را بر سر دوراهی‌های متعدد قرار داد. برگزاری آیین‌های مذهبی نیز متاثر از این بحران بوده تا آنجا که آیین‌ راهپیمایی اربعین و حتی مراسم حج را تعطیل کرده است. با نزدیک شدن ماه محرم، تصمیم‌گیری در مورد برگزاری آیین‌های مربوط به این ایام یا ملغی کردن آن، محل بحث متخصصان سلامت، مقامات و حوزوی‌ها و مداحان بوده از همین روی رییس‌جمهوری نیز دیروز در آغاز سخنرانی‌اش در جلسه هیات دولت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام مراسم عید و عزا که قرار است برگزار شود، تاکید کرد و حتی حاشیه‌های مربوط به برگزاری مراسم محرم یا برگزار نکردن آن را محصول طراحی …
اعتراضات در مانیل پیش از سخنرانی سالانه دوترته
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فیلیپین / کرونا در جهان
اعتراضات در مانیل پیش از سخنرانی سالانه دوترته
صدها تن از معترضان امروز (دوشنبه) در اعتراض به قانون جدید مقابله با ترور و سایر مسائل و با وجود تهدید دستگیری از سوی پلیس، پیش از سخنرانی سالانه رئیس جمهوری فیلیپین دست به راهپیمایی در پایتخت این کشور زدند.
راهپیمایی سودانی‌ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سودان
راهپیمایی سودانی‌ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم
اتباع سودانی‌ در آمریکا امروز (دوشنبه) راهپیمایی را در مقابل ساختمان کنگره در واشنگتن برگزار می‌کنند تا قانون‌گذاران و مسئولان آمریکایی را به برداشتن نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم ترغیب کنند.
ویدئو / از راهپیمایی فضایی چه می‌دانید؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فضانورد / راهپیمایی فضایی / فضاپیما
ویدئو / از راهپیمایی فضایی چه می‌دانید؟
یکی از چالش‌های فضانوردان، راهپیمایی فضایی است. در ماموریت‌های راهپیمایی فضایی، فضانورد مجبور است برای تعمیر یا انجام کارهای دیگر، از وسیله فضایی خود خارج شود. در این ویدئو به قسمت‌هایی از چالش‌ها و آموزش‌های فضانوردان برای رهپیمایی فضایی نگاه کوتاهی انداخته‌ایم.
اعتراض بیش از هزار نفری نیویورکی‌ها به نابرابری در آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تبعیض نژادی / نیویورک / منهتن / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
اعتراض بیش از هزار نفری نیویورکی‌ها به نابرابری در آمریکا
نیویورک- ایرنا- بیش از یک هزار نفر از اهالی نیویورک شامگاه یکشنبه راهپیمایی اعتراضی علیه نابرابری نژادی و سیستم تبعیض‌آمیز آمریکا برگزار کردند.
آموزش یک هزار سفیر سلامت برای راهپیمایی اربعین
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / هلال‌احمر / جوانان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
آموزش یک هزار سفیر سلامت برای راهپیمایی اربعین
سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت متناسب با شرایط کرونایی در مراکز امور جوانان شعب جمعیت هلال احمر سراسر استان خبر داد.
راهپیمایی دانشجویان سال آخر پزشکی و پرستاری تبریز با لباس مخصوص مدافعان سلامت
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / کووید-19 / دانشگاه علوم پزشکی تبریز
راهپیمایی دانشجویان سال آخر پزشکی و پرستاری تبریز با لباس مخصوص مدافعان سلامت
دانشجویان سال آخر پزشکی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با لباس گان به خیابان رفته و با برگزاری راهپیمایی تحت عنوان کمپین "کروما" به مردم برای استفاده از ماسک تذکر دادند.
سرکنسول ایران در بصره: هنوز تصمیمی برای برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / برگزاری راهپیمایی اربعین / سرکنسول ایران در بصره
سرکنسول ایران در بصره: هنوز تصمیمی برای برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده است
شفقنا- سرکنسول ایران در بصره گفت: هنوز دو کشور عراق و ایران برای برگزاری اربعین تصمیم نهایی نگرفته‌اند و هر دو کشور در این رابطه دچار تردید هستند. به گزارش مهر، احمد سیاهپوش ظهر امروز در حاشیه نشست غلامرضا شریعتی...
راهپیمایی فضایی ۵ ساعته فضانورد ناسا قبل از بازگشت به زمین
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / فناوری فضایی / ایستگاه فضایی بین المللی / فضانوردان
راهپیمایی فضایی ۵ ساعته فضانورد ناسا قبل از بازگشت به زمین
روز گذشته دو فضانورد راهپیمایی ۵ ساعت و ۲۹ دقیقه ای خارج ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند که قرار است یکی از آنها در اوایل ماه آگوست با کپسول کرو دراگون به زمین بازگردد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
هم‌پیمان با شهیدان شهر پس از 68 سال
نزدیک به هفت دهه از واقعه تاریخی سی تیر گذشته است. روزی که مردم ایران با راهپیمایی در خیابان‌ها خواستار برکناری «احمد قوام‌» و بازگشت «محمد مصدق» به نخست‌وزیری شدند و اتحاد ملت و جانفشانی آنها باعث بازگشت نخست‌وزیر ملی به قدرت شد. از مدتی پیش قرار بود به مناسبت گرامیداشت شهدای سی تیر، پس از سال‌ها مراسمی برگزار و در کنار آن به موضوع «ساماندهی خیابان سی تیر» نیز پرداخته شود. اما این برنامه به دلیل وضعیت فعلی شهر تهران و شیوع کرونا در پی یک نظرخواهی لغو شد و به جای آن روز گذشته محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمد ترکمان، احسان شریعتی و از انجمن …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
کوله‌پشتی و چادر مخصوص اربعین تولید شد
[شهروند] مدیرعامل شرکت نساجی هلال‌احمر گفت: «برای راهپیمایی اربعین کوله‌پشتی و چادر مخصوص تولید شده است.» به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ظاهر رستمی با اشاره به طراحی و تولید کوله‌پشتی مخصوص اربعین گفت: «یکی از جدیدترین محصولات این شرکت، کوله‌پشتی مخصوص اربعین است که ضمن توجه به کیفیت مناسب، ویژگی‌هایی همچون کم‌وزنی و جادار بودن را هم دارد.» مدیرعامل شرکت نساجی هلال‌احمر ایران گفت: «چادر‌های راب‌هال و کمپینگ هم ازجمله تولیدات دیگر ماست. توجه به مقاومت سازه‌ها در برابر باد و جنس بدنه مناسب ضد آب از ویژگی‌های این محصولات است. این چادرها مناسب موکب‌ها، کمپ‌های اسکان، خوابگاه اضطراری، بیمارستان صحرایی …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
صهیونیست‌ها به جان یکدیگر افتادند!
هزاران نفر از ساکنان فلسطین اشغالی در شهرهای مختلف از جمله در تل‌آویو و قدس اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کرده و خواستار استعفای او شدند. در تل‌آویو هزاران نفر در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت نتانیاهو در قبال شیوع کرونا راهپیمایی کردند و پلیس پس از درگیری برای متفرق کردن آنان از ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرد.
قیام 30  تیر
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / جنگ / دولت / صنعت نفت / محمد مصدق / مردم ایران
قیام 30 تیر
در روز ۳۰ تیر ۱۳۳۱ یک سال و ۴ ماه پس از به ثمر نشستن نهضت ملی صنعت نفت، مردم ایران با راهپیمایی در خیابان‌ها خواستار برکناری احمد قوام‌السلطنه و بازگشت دکتر محمد مصدق به پست نخست‌وزیری شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
ماضی نه چندان بعید
‏51‌ سال پیش در چنین روزی، برابر 20 جولای 1969 میلادی، نیل آرمسترانگ، فرمانده سفینه «آپولو ـ 11»، به‌عنوان نخستین انسان گام بر سطح ماه گذاشت. چند لحظه بعد، باز آلدرین نیز به او پیوست و آنها در کنار هم به راهپیمایی و جمع‌آوری سنگ و خاک از روی سطح ماه پرداختند. دولت آمریکا این سنگ و خاک‌ها را بعدها به برخی از سران دولت‌های دوست هدیه داد. آرمسترانگ و آلدرین با استفاده از یک کپسول ویژه از آپولو جدا شده و بر سطح ماه فرود آمده بودند.           ‏
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
خشونت پلیس، معترضان فرانسوی و آلمانی را به خیابان‌ها کشاند
راهپیمایی ضد نژادپرستی در برلین و پاریس، با حضور مردمی گسترده برگزار شد و معترضان شعار «عدالت نباشه، صلح نیست» سر دادند. به گزارش دویچه‌وله، بیش از ۱۵۰۰ معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها نوشته شده بود نژادپرستی از نظر روحی، جسمی و جهانی می کشد در برلین دست به راهپیمایی زده تا خشونت پلیس را محکوم کنند. با توجه به اینکه محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا در مکان‌های عمومی همچنان در سراسر آلمان برقرار است، بسیاری از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی ماسک به صورت داشتند و تلاش کردند تا با حفظ فاصله ۱.۵ متری از یکدیگر قرار بگیرند. این در حالی است که روز شنبه معترضان در حومه پاریس نیز به مناسبت چهارمین سالگرد مرگ «آداما ترائوره»، یک مرد سیاه‌پوست …
باتری‌های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ایستگاه فضایی بین المللی / باتری لیتیومی / فناوری فضایی
باتری‌های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شد
ناسا بعد از گذشت مدتی طولانی توانست باتری‌های نصب شده در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی را در جریان انجام یک راهپیمایی فضایی تعویض کند.
بیش از ۵۰ هزار معترض به دستگیری استاندار خاباروفسک به خیابان آمدند
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / روسیه
بیش از ۵۰ هزار معترض به دستگیری استاندار خاباروفسک به خیابان آمدند
مسکو - ایرنا - اعتراضات خیابانی به دستگیری و حبس سرگئی فورگال استاندار استان خاباروفسک روسیه از حزب لیبرال دمکرات همچنان ادامه دارد و در تازه ترین راهپیمایی در همین رابطه بیش از 50 هزار نفر در حمایت از وی به خیابان آمدند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بهبهان / تظاهرات / اغتشاشات
(تصاویر) تظاهرات شبانه در بهبهان
خبرگزاری فارس نوشت: مردم بهبهان در حمایت از مطالبات معیشتی و نظم و امنیت شهرشان شامگاه شنبه ۲۸ تیر در چهار راه بانک ملی تجمع کرده و ضمن محکوم کردن اقدامات هنجارشکنان، خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی و ادامه برخورد با مفسدان اقتصادی شدند. این راهپیمایی پس از آن صورت گرفت که شامگاه پنج‌شنبه عده‌ای از مردم بهبهان به خاطر مشکلات معیشتی تجمع کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
نماد جنبش حقوق مدنی درگذشت
جان لوییس از رهبران جنبش حقوق مدنی و از اعضای مجلس نمایندگان امریکا در سن ۸۰ سالگی درگذشت. لوییس یکی از «6 رهبر بزرگ» حامی حقوق بشر بود که در سازماندهی راهپیمایی تاریخی سال ۱۹۶۳ نقش داشت. مارتین لوترکینگ یکی دیگر از رهبران این جنبش بود. او نماینده حزب دموکرات از ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان امریکا بود که بخش وسیعی از آتلانتا مرکز این ایالت را نمایندگی می‌کرد. لوییس در دسامبر سال گذشته میلادی(۲۰۱۹) اعلام کرد که مبتلا به سرطان پانکراس است و پزشکان سرطان او را در مرحله ۴ تشخیص داده‌اند. او در بیانیه‌ای که در آن زمان منتشر کرد، گفت:«من تقریبا تمام عمرم را برای آزادی، برابری و برخورداری از حقوق اولیه انسانی جنگیدم و هرگز در جنگ با چیزی که الان با آن روبه‌رو …
قهرمان مبارزه با تبعیض نژادی در آمریکا درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
قهرمان مبارزه با تبعیض نژادی در آمریکا درگذشت
جان لوئیس، از رهبران جنبش حقوق مدنی در سن ۸۰ سالگی درگذشت. لوئیس یکی از «شش رهبر بزرگ» حامی حقوق بشر بود که در سازماندهی راهپیمایی تاریخی سال ۱۹۶۳ نقش داشت. او درواقع جوان‌ترین عضو گروه ۶ نفره‌ای…
معترضان فرانسوی برای چهارمین سالگرد مرگ "آداما ترائوره" به خیابان آمدند
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / فرانسه
معترضان فرانسوی برای چهارمین سالگرد مرگ "آداما ترائوره" به خیابان آمدند
معترضان در حومه پاریس به مناسبت چهارمین سالگرد مرگ یک مرد سیاه‌پوست تحت بازداشت پلیس، راهپیمایی می‌کنند؛ پرونده‌ای که خشم گسترده‌ای علیه خشونت پلیس و بی‌عدالتی نژادی به پا کرده است.
۲۳ تیرماه ۷۸ نقطه عطف انقلاب سوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / پهلوی / اتحاد جماهیر شوروی / شهید سلیمانی / منطقه غرب آسیا / جنگ تحمیلی / شورای امنیت سازمان ملل / آمریکا / لانه جاسوسی آمریکا / انقلاب پرشکوه ملت ایران / نیروی انتظامی
۲۳ تیرماه ۷۸ نقطه عطف انقلاب سوم
راهپیمایی ۲۳ تیرماه ۷۸ سرآغاز تحولی بس بزرگ در تاریخ انقلاب به شمار می‌رود. حماسه عظیم ۹‌دی ۸۸ تصویر به روز شده انقلاب ۲۳ تیرماه ۷۸ است.
فرماندار: تردد در مرز مهران برای ورود به عراق نیازمند کارت سلامت است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
فرماندار: تردد در مرز مهران برای ورود به عراق نیازمند کارت سلامت است
فرماندار مهران از الزام اخذ کارت سلامت به جهت تردد در مرز مهران برای ورود به کشور عراق خبر داد و گفت: انجام راهپیمایی بزرگ اربعین مستلزم تصمیم ملی است.
تشریح برنامه های بسیج زنان در هفته عفاف و حجاب/ برگزاری راهپیمایی مجازی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بسیج / مینا بیابانی / حجاب و عفاف
تشریح برنامه های بسیج زنان در هفته عفاف و حجاب/ برگزاری راهپیمایی مجازی
رئیس بسیج جامعه زنان کشور برنامه های بسیج زنان در هفته عفاف و حجاب را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
اجازه ندهید کادر درمان خسته و فرسوده شود
[شهروند] مقصد گروه 15 نفره، دو بازار شلوغ شرق اهواز بود؛ کوی علوی و کیان.  یک گروه داوطلب با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز همراه با چند نفر از کادر درمان پنجشنبه بعدازظهر پلاکارد به دست با کیسه‌های پر از ماسک به سمت دو بازاری رفتند که بیشتر جمعیتش دستفروشانی‌اند که عصر هر روز جمع‌می‌شوند و کاسبی می‌کنند. گروه، لباس‌های سفید ویژه به تن کرده و صورت‌ را با ماسک و شیلد پوشانده بودند. آنها با یک دست پلاکارد را بالا گرفته بودند و با دست دیگر، ماسک توزیع‌می‌کردند. از میان شلوغی جمعیت رد می‌شدند و بساط دستفروشان را دور می‌زدند تا برسند به افرادی که ماسک نزده، حیران تماشایشان می‌کردند. آن‌طور که از فیلم‌ و تصاویر منتشرشده از …
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
برگزاری اربعین فعلا منتفی است
 رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: «جمعیت هلال‌احمر آمادگی دارد که اگر فردا هم مرز‌ها باز شود، کار خود را انجام دهد.»  کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت جمعیت هلال‌احمر درباره برگزاری مراسم اربعین اظهار کرد:  «ستاد اربعین در جمعیت هلال‌احمر و  در قالب همان ستاد مرکزی است،  اما  حوزه امداد و نجات به جمعیت هلال‌احمر سپرده شده است.» رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت هلال‌احمر گفت:   «امداد و نجات هلال‌احمر ایران در ستاد مرکزی اربعین فعالیت می‌کند و این موضوع به این معناست که جمعیت هلال‌احمر به‌صورت مستقل از ستاد مرکزی، اقدام خاصی انجام نمی‌دهد.» …
شباهت های فرهنگی ایران و بوسنی مغفول مانده/ ایجاد یک حافظه فرهنگی با مارش میرا
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / صربستان / مسلمانان / جنایت علیه بشریت
شباهت های فرهنگی ایران و بوسنی مغفول مانده/ ایجاد یک حافظه فرهنگی با مارش میرا
صباح الدین شاریج معتقد است ایران و بوسنی شباهت های فرهنگی زیادی دارند که مغفول مانده است. او درباره وقایع سربرنیتسا و راهپیمایی مارش میرا حرفهای زیادی دارد.
شرکت پرچم ایران در راهپیمایی مارش میرا + عکس
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
شرکت پرچم ایران در راهپیمایی مارش میرا + عکس
هرسال بین روزهای هشتم تا یازدهم ژوئیه راهپیمایی صلح «مارش میرا» در بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود.
پخش زنده "راهپیمایی صلح سارایوو بوسنی" از شبکه خارجی تلویزیون
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / معاونت برون مرزی / رسانه ملی / تلویزیون
پخش زنده "راهپیمایی صلح سارایوو بوسنی" از شبکه خارجی تلویزیون
سال‌ها پس از کشتار سربرنیتسا، مسلمانان با راهپیمایی صلح جواب می‌دهند؛ برنامه تلویزیونی‌ ۵۰ دقیقه‌ای که با حضور فرزند شهید رسول حیدری از استودیوی شبکه سحر روی آنتن می‌رود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
دیپلماسی
احتمال برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین امسال ضعیف است سفیر ایران در عراق اظهار کرد: «تاکنون مقامات عراقی به‌صورت سلبی یا ایجابی در مورد برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین در سال جاری صحبتی نکرده‌اند.»به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، آیا امسال مراسم راهپیمایی اربعین در عراق برگزار خواهد شد یا نه؟ اظهار کرد: «پیش‌بینی من این است که امسال عراق اجازه ندهد زوار خارجی ازجمله زوار ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین به عراق سفر کنند. به احتمال زیاد دولت عراق برای زوار عراقی نیز محدودیت‌های زیادی در این‌باره ایجاد می‌کند.»او ادامه داد: «بعید می‌دانم امسال، مراسم اربعین به …
حامیان فلسطین مقابل خانه دختر ترامپ
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / دونالد ترامپ / فلسطین / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی
حامیان فلسطین مقابل خانه دختر ترامپ
دهها معترض حامی حقوق فلسطینی ها با راهپیمایی به سمت خانه ایوانکا ترامپ و داماد رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن دی سی، طرح الحاق اراضی کرانه باختری به فلسطین اشغالی را محکوم کردند.
ویدئو / از ترور تحلیلگر سرشناس عراقی تا تعویق الحاق کرانه باختری
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کووید-19 / کرونا در جهان / راهپیمایی روز استقلال آمریکا / اعتراضات ضد نژادپرستی / الحاق کرانه باختری / ترور هشام الهاشمی / سازمان ملل / اعتراضات در آمریکا / شهادت سردار سلیمانی / کروناویروس
ویدئو / از ترور تحلیلگر سرشناس عراقی تا تعویق الحاق کرانه باختری
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از تحریم ۴۹ فرد و گروه در چند کشور توسط بریتانیا، به تعویق افتادن الحاق کرانۀ باختری، غیرقانونی دانستن حملۀ پهپادی آمریکا به سردار سلیمانی توسط سازمان ملل، ترور یک تحلیلگر سرشناس عراقی و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
بعید می‌دانم راهپیمایی اربعین با حضور زوار خارجی برگزار شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / راهپیمایی اربعین / ویروس کرونا
بعید می‌دانم راهپیمایی اربعین با حضور زوار خارجی برگزار شود
ایرج مسجدی گفت: پیش‌بینی‌ام آن است که امسال بعید می‌دانم عراق زوار خارجی را در اربعین بپذیرد و به احتمال زیاد به دلیل وضعیت کرونا مراسم اربعین سال جاری برای عراقی‌ها با حضور اتباع این کشور خواهد بود.
آیا عراق، امسال پذیرای زواران اربعین حسینی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ایران و عراق / پیاده روی اربعین
آیا عراق، امسال پذیرای زواران اربعین حسینی است؟
سفیر ایران در عراق اظهار کرد: تاکنون مقامات عراقی به‌صورت سلبی یا ایجابی در مورد برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین درسال جاری صحبتی نکرده‌اند .
آتش‌ زدن پرچم آمریکا روز استقلال این کشور را به روز شرم حاکمان تبدیل کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ستاد حقوق قوه قضاییه / علی باقری کنی / راهپیمایی روز استقلال آمریکا
آتش‌ زدن پرچم آمریکا روز استقلال این کشور را به روز شرم حاکمان تبدیل کرد
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران گفت: آتش‌ زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی، عملا روز استقلال این کشور را به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل کرد.
راهپیمایی مخالفان برده‌برداری و نژادپرستی در فرانسه
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
راهپیمایی مخالفان برده‌برداری و نژادپرستی در فرانسه
تهران- ایرنا- معترضان ضدنژادپرستی در فرانسه یکشنبه در سطح شهر پاریس پایتخت این کشور راهپیمایی کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / جورج فلوید / اعتراضات در آمریکا / استرالیا
راهپیمایی‌های گسترده استرالیایی‌ها در حمایت از سیاهپوستان و بومیان
هزاران تن در سیدنی و سایر شهرهای استرالیا در حمایت از سیاهپوستان و تمرکز بر سوءرفتار علیه بومیان دست به راهپیمایی زدند.
موافقان حجاب در ادارات در سال ۵۹/ اقدامات موسوی و زهرا رهنود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / آیت الله منتظری / راهپیمایی / حسن روحانی / مجید انصاری / میرحسین موسوی / انقلاب / حجاب و عفاف
موافقان حجاب در ادارات در سال ۵۹/ اقدامات موسوی و زهرا رهنود
میرحسین موسوی که در آن زمان مسئولیت روزنامه جمهوری اسلامی را بر عهده داشت با چاپ عکس معترضین به قانون حجاب اسلامی، سخت به آنان تاخت.
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه دوش به دوش کرونا/ کارگران نگران شیوع بیماری هستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / راهپیمایی / کارگران هفت تپه / فرمانداری شوش / آمار کرونا / تجمع در خیابانهای شوش
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه دوش به دوش کرونا/ کارگران نگران شیوع بیماری هستند
ایلنا: طی چند روزی که اجتماع صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه از سر گرفته شده، کارگران این واحد از گسترش شیوع ویروس کرونا در مجموعه هفت تپه ابراز نگرانی کردند.
تظاهرات فلسطینیان در رد طرح الحاق/ تاکید حماس بر شکست توطئه جدید اشغالگران
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / حماس / اسرائیل / کرانه باختری / نوار غزه
تظاهرات فلسطینیان در رد طرح الحاق/ تاکید حماس بر شکست توطئه جدید اشغالگران
یکی از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که فلسطینیان با راهپیمایی امروز توطئه رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری را ناکام می‌گذارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اعتراضات در هنگ کنگ
صد‌ها تن از مردم هنگ کنگ با اعتراض به لایحه امنیت ملی ارائه‌شده از سوی پارلمان چین دست به راهپیمایی زدند.
فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فضانورد اعزامی ناسا آینه لباسش را گم کرد
یکی از فضانوردان اعزامی ناسا، حین انجام ماموریت آینه لباس راهپیمایی خود را در فضا گم کرد.
تظاهرات سکوت مردم هنگ کنگ در اعتراض به لایحه امنیت ملی چین
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / چین / هنگ کنگ
تظاهرات سکوت مردم هنگ کنگ در اعتراض به لایحه امنیت ملی چین
ایلنا: صدها تن از مردم هنگ کنگ در سکوت با اعتراض به لایحه امنیت ملی ارائه‌شده از سوی پارملان چین دست به راهپیمایی زدند.
مخالفت پلیس هنگ کنگ با راهپیمایی سالگرد واگذاری به چین
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مخالفت پلیس هنگ کنگ با راهپیمایی سالگرد واگذاری به چین
مقامات پلیس هنگ کنگ از صادر نشدن مجوز راهپیمایی سالروز واگذاری این شهر به چین برای یک گروه مخالف خبر دادند.
راهپیمایی سکوت هنگ‌کنگی‌ها علیه قوانین امنیت ملی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / اعتراضات هنگ‌کنگ
راهپیمایی سکوت هنگ‌کنگی‌ها علیه قوانین امنیت ملی
صدها تن از ساکنان هنگ‌کنگ امروز (یکشنبه) در سکوت در خیابان‌های این دولت‌شهر علیه قانون امنیت ملی جنجال راهپیمایی کردند.
عکس روز| دراگون و ایستگاه فضایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عکس روز| دراگون و ایستگاه فضایی
دو تصویر گیرا از سفینه دراگون شرکت اسپیس‌ایکس پهلوگرفته در ایستگاه فضایی بین‌المللی که در جریان یک راهپیمایی فضایی گرفته شده است.
راهپیمایی و تجمع اعتراض آمیز نمازگزاران قمی به سیاست های دولت آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
راهپیمایی و تجمع اعتراض آمیز نمازگزاران قمی به سیاست های دولت آمریکا
نمازگزاران قمی پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به سیاست های دولت آمریکا در سرکوب عدالتخواهی مردم این کشور و همچنین تحریم های جدید صورت گرفته علیه ایران با راهپیمایی از بلوار نیایش به سمت میدان جانبازان حرکت کرده و در تجمعی و با سر دادن شعار این اقدامات را محکوم کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کارگران آذرآب
تکذیب خبر محکومیت قضایی برخی کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب
به گزارش میزان، براین اساس و طبق اخبار منتشر شده، اعلام شده بود که شعبه ۱۰۶ کیفری اراک در تاریخ ۲۶ خرداد سال جاری برای ۴۲ نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب که در راهپیمایی اعتراضی سال گذشته شرکت داشتند، حکم صادر کرده است که مرکز رسانه قوه قضائیه با انتشار این خبر، آن را تکذیب کرده است.
محکومیت ۴۲ کارگر آذرآب به یک ماه خدمت رایگان در شهرداری، حبس و شلاق
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / کارگران آذرآب / اعتراضات کارگران آذرآب
محکومیت ۴۲ کارگر آذرآب به یک ماه خدمت رایگان در شهرداری، حبس و شلاق
ایلنا: شعبه ۱۰۶ کیفری اراک برای ۴۲ نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب که در راهپیمایی اعتراضی سال گذشته شرکت داشتند، حکم صادر کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اربعین ۹۹ / سازمان حج و زیارت / مراسم اربعین
مراسم پیاده روی اربعین برگزار می‌شود؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در پی جلساتی که درخصوص برنامه ریزی برای اربعین با حضور کارشناسان و متخصصان ایرانی این حوزه برگزار شد، چند پیش بینی برای اربعین امسال مطرح شد، احتمال اول اینکه ممکن است به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا و جمعیت انبوه در پیاده روی اربعین این امر دینی برای همه زائران و مشتاقان زیارت اباعبدالله فراهم نباشد و لغو شود، احتمال دوم این است که پیاده روی اربعین تنها با حضور خود زائران عراقی و سایر کشورها به جز زائران ایرانی برگزار شود، احتمال سوم این است در صورت کاهش ویروس کرونا نهادهای مربوطه در این زمینه یک برنامه ریزی منسجمی داشته باشند و تعداد زائران محدودی با یک برنامه خاص راهی کشور عراق شوند و احتمال چهارم این است کشورهای شرکت کننده به شیوع ویروس کرونا هیچ توجهی نداشته باشند …
فراخوان جنبش فتح برای راهپیمایی امروز فلسطینیان علیه طرح الحاق
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تظاهرات فلسطینی‌ها / الحاق کرانه باختری
فراخوان جنبش فتح برای راهپیمایی امروز فلسطینیان علیه طرح الحاق
جنبش فتح از شهروندان فلسطینی خواسته است امروز (دوشنبه) در اعتراض به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی، به سمت اغوار (دره‌های اردن) راهپیمایی کنند.
فراخوان اتحادیه اصناف سودان برای برگزاری راهپیمایی میلیونی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / کشور سودان
فراخوان اتحادیه اصناف سودان برای برگزاری راهپیمایی میلیونی
اتحادیه اصناف سودان خواستار شرکت گسترده مردم این کشور در راهپیمایی میلیونی سی‌ام ژوئن شد.
زنان سوئیسی برای مطالبه حقوقشان جیغ کشیدند!
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
زنان سوئیسی برای مطالبه حقوقشان جیغ کشیدند!
زنان معترض در سراسر سوئیس در یک حرکت دسته جمعی در اعتراض به خشونت‌های مردان و مطالبه برابری جیغ کشیدند. به گزارش خبرگزاری رویترز، سال گذشته میلادی نیم میلیون نفر راهپیمایی کردند تا به ضعف‌های موجود در سوئیس در زمینه حقوق زنان اعتراض کنند. امسال این اعتراضات که سازماندهندگانش آن را حمله زنان خوانده‌اند، به دلیل محدودیت‌های مربوط به شیوع کروناویروس به شکلی محدود به اجرا در آمد. روکسان اریکو، دانشجوی ۱۹ ساله ای که مادرش زیر خشونت شریک مردش جان خود را از دست داده می‌گوید: برای من این اعتراض احساسی است زیرا من هم برای خودم و هم برای خواهران و برادرانم و برای همه بچه‌های دیگری که مادر یا پدر خود را از دست داده‌اند جیغ می‌کشم و در عین حال برای مادر خودم هم جیغ …
کوهنوردی دریادار سیاری در جنگل ابر
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / امیر دریادار سیاری / ارتش جمهوری اسلامی ایران
کوهنوردی دریادار سیاری در جنگل ابر
به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس کوهنوردان منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران در معیت معاون هماهنگ کننده ارتش با حضور در ارتفاعات سمنان (جنگل ابر) راهپیمایی برد بلند به مسافت بیش از 30 کیلومتر را انجام دادند
اعتراضات ضد نژادپرستی روی بوم نقاشی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
اعتراضات ضد نژادپرستی روی بوم نقاشی
سفر جورج باتلر نقاش لندنی به مناطق جنگی دور دنیا، کمپ‌های پناهندگان و معادن طلا گزارش تصویری از مجموعه نقاشی‌هایی به قلم او را بر روی بوم نقاشی شکل داد. او می‌گوید" من موقعیت‌های جالب و قابل تعمق را و همچنین مردمی که حرفی برای گفتن دارند را انتخاب و سپس آنها را با جوهر خودکارم ثبت می‌کنم. اخیرا او روی اعتراضات شهرش یعنی لندن تمرکز کرده است. در این ماه او در اعتراضات مردمی و جنبش " جان سیاهپوستان ارزشمند است" در هایدپارک لندن شرکت می‌کند تا احساسات مردمی که برای راهپیمایی علیه خشونت پلیس، اعتراضات ضد نژادپرستی و همچنین اعتراض به کشتن جورج فلوید مرد سیاهپوست آمریکایی به خیابان‌ها آمده‌اند را به تصویر بکشد. این نقاشی‌ها با نمادهایی از قدرت طلبی و جاه‌طلبی که مردم معترض به آن امیدوارند به ظهور رسیده …
لطفی: نگاه ما به برگزاری راهپیمایی‌ها " تعطیل ناپذیری" است
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کروناویروس / راهپیمایی / نصرت‌الله لطفی
لطفی: نگاه ما به برگزاری راهپیمایی‌ها " تعطیل ناپذیری" است
قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نگاه ما به برگزاری راهپیمایی‌ها " تعطیل ناپذیری" برگزاری این برنامه‌هاست البته با رعایت نکات بهداشتی.
تظاهرات هزاران نفری در زوریخ در اعتراض به نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تظاهرات هزاران نفری در زوریخ در اعتراض به نژادپرستی
بیش از 10 هزار نفر با تظاهرات در شهر زوریخ سوئیس در اعتراض به سیاست‌های نژادپرستانه راهپیمایی کردند.
درگیری پلیس بلژیک و معترضان در راهپیمایی ضدنژادپرستی بروکسل
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
درگیری پلیس بلژیک و معترضان در راهپیمایی ضدنژادپرستی بروکسل
ممانعت از برگزاری راهپیمایی بزرگ ضدنژادپرستی در لندن
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ممانعت از برگزاری راهپیمایی بزرگ ضدنژادپرستی در لندن
پلیس شهر لندن برای ممانعت از برگزاری راهپیمایی ضدنژادپرستی امروز مقررات منع آمد و شد در شهر اعلام کرد. به گزارش روزنامه دیلی میل، این در حالی است که در انگلیس بحثی ملی بر سر محافظت از مجسمه‌ چهره‌های مرتبط با نژادپرستی در مقابل حملات احتمالی فعالان معترض به آنها راه افتاده است. در همین حال بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز طی هشدارهایی به معترضان از آنها خواسته تدابیر مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را زیرپا نگذارند. مقامهای ارشد پلیس لندن هشدار داده‌اند که هر گونه خشونت در جریان تجمعات امروز تحمل نمی‌شود. نگرانی از بابت بروز درگیری در جریان تجمعات اعتراضی در شهر لندن در حالی بالا گرفته که قرار است گروهی از حامیان مجسمه ها و بناهای تاریخی در لندن نیز در دفاع از این آثار و اعتراض …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دست خالی، پای پیاده
  [ ترجمه  فرشاد رضایی ] ‏«پیاده‌ها» روایت مصوری است مبتنی بر جنبش حقوق مدنی و مبارزات سیاهپوستان آمریکا که از آزادی و برابری سخن می‌گوید. مستندی از زبان جان لوئیس از رهبران جنبش و نماینده کنگره که جوایز معتبر و متعددی مثل جایزه‌ کتاب ملی ‏آمریکا، جایزه‌ ویل آیزنر (جایزه ویژه‌ کتاب‌های مصور) و جایزه رابرت اف کندی را از آن خود کرده است. از مهم‌ترین ‏ویژگی‌های بصری «پیاده‌ها»، تصاویر سیاه و سفید واقع‌گرایانه و در عین حال متفاوت نیت‌پاول است که حال‌و‌هوای آکنده ‏از تبعیض آن سال‌های پرالتهاب تاریخ آمریکا را به خوبی منتقل می‌کند. نیت پاول که از شناخته‌شده‌ترین طراحان …
عکس روز | حفاظ صورت با بطری
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
عکس روز | حفاظ صورت با بطری
یک معترض فیلیپینی در مانیل پایتخت این کشور در جریان یک راهپیمایی یک حفاظ صورت ساخته شده از بطری‌های پلاستیکی دورانداخته شده را اثر هنرمند «لیروی نیو» را پوشیده است.
گزارش|تعمیق تنهایی پ.ک.ک در پارلمان و جامعه ترکیه
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ترکیه
گزارش|تعمیق تنهایی پ.ک.ک در پارلمان و جامعه ترکیه
در هیچکدام از شهرهای کردنشین ترکیه٬ به اخراج و زندانی شدن 2 نماینده کُرد هیچ اعتراضی صورت نگرفت و احزاب مخالف اردوغان نیز حاضر نیستند در راهپیمایی اعتراض‌آمیز سران حزب دموکراتیک خلق‌ها شرکت کنند.
رژیم صهیونیستی راهپیمایی فلسطینی ها در کرانه باختری را سرکوب کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رژیم صهیونیستی / فلسطین
رژیم صهیونیستی راهپیمایی فلسطینی ها در کرانه باختری را سرکوب کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی راهپیمایی فلسطینی ها در جنوب کرانه باختری در حمایت از زندانیان در بند این رژیم و اعتراض آنان به تصمیم اسرائیل برای الحاق مناطق فلسطینی را سرکوب کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •