پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
سردار صفوی
رفیق دوست: محسن رضایی به شدت رنگش پریده و دماغش تیر کشیده بود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
رفیق دوست: محسن رضایی به شدت رنگش پریده و دماغش تیر کشیده بود
وارد سنگر شدم. آقای رحیم صفوی، علی شمخانی، محسن رضایی و محمدزاده توی سنگر بودند. آقای شمخانی پشت نقشه دراز کشیده بود. آقای رضایی هم نشسته بود و به شدت رنگش پریده و دماغش تیر کشیده بود. سردار صفوی هم وسط سنگر داشت راه می‌رفت و کاملا قیافه‌اش گرفته بود و آه می‌کشید. محمدزاده هم نشسته بود بغل‌دست محسن رضایی و هی می‌گفت: «کشتند، کشتند، کشتند»...
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
راهکار سردار صفوی برای پیروزی در جنگ اقتصادی
رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان این که کشور در برابر جنگ اقتصادی قرار دارد،گفت:بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است، تقویت هماهنگی قوای سه‌گانه و هماهنگی قوای سه‌گانه با رهبری اساس پیروزی ما است.
سردار صفوی: بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مسکو / گندم / دفاع مقدس / دزفول / چین / کویت / گیلان / ترامپ / سید یحیی رحیم صفوی
سردار صفوی: بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت:بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است، تقویت هماهنگی قوای سه‌گانه و هماهنگی قوای سه‌گانه با رهبری اساس پیروزی ما است.
سردار صفوی: شکست حصر آبادان اولین عملیات مشترک سپاه و ارتش بود
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / شهید حسن باقری / عملیات ثامن الائمه / اکبر هاشمی رفسنجانی / ارتش جمهوری اسلامی ایران / ارتش جمهوری اسلامی ایران / آبادان / اهواز
سردار صفوی: شکست حصر آبادان اولین عملیات مشترک سپاه و ارتش بود
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: عملیات طرح شکستن حصر آبادان، نخستین عملیات مشترک سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
تسلیت سرلشکر صفوی به سردار فتحیان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سردار صفوی / پیام تسلیت
تسلیت سرلشکر صفوی به سردار فتحیان
 در پی درگذشت والده سردار فتحیان سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا پیام تسلیتی صادر کرد.
ایجاد ۴ پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سرلشکر سید یحیی صفوی
ایجاد ۴ پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
سردار صفوی از تشکیل چهار پژوهشکده جدید در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خبر داد.
سردار صفوی: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در جهان بی بدیل است
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
سردار صفوی: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در جهان بی بدیل است
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در جهان بی بدیل است.
سردار صفوی: دایره التمعارف دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی تدوین می شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سرلشکر سید یحیی صفوی / اخبار نظامی / دفاع مقدس
سردار صفوی: دایره التمعارف دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی تدوین می شود
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از تدوین دایره المعارف دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی خبر داد.
سردار صفوی: آمریکا برای ارعاب رقبای خود از جنگ روانی بهره می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ویروس کرونا / فرانسه / مقام معظم رهبری / سوریه / چین / ترامپ / پنتاگون / سید یحیی رحیم صفوی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
سردار صفوی: آمریکا برای ارعاب رقبای خود از جنگ روانی بهره می‌گیرد
تهران- ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکا برای حفظ هیبت و ارعاب رقبای خود بیش از گذشته از جنگ روانی و مجازی بهره خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سید یحیی صفوی
سردار صفوی: وجود همزمان فقر و بیماری می‌تواند زندگی‌ها را نابود کند
رئیس هیات مدیره خیریه امدادگران عاشورا تاکید کرد: ما مردم با فرهنگ و تمدن و شعور بالایی داریم‌ و امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت بالایی که داریم بتوانیم به واسطه کمک مردم مشکلات را کنار زده و پیش برویم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / سردار صفوی / جنگ / مشاور رهبری
مشاور رهبری: سیاست ایران پرهیز از جنگ است
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: سیاست آمریکا سیاست زور است اگر آنها بدانند توان و قدرت ایران پشتوانه نظامی برتری دارد، قطعا عقب نشینی می کنند و جامعه آنها تحمل کشته شدن چند هزار نفر از نیروهای نظامی خود را در مدت کوتاه ندارند، البته سیاست جمهوری اسلای ایران پرهیز از ورود به جنگ است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
سردار صفوی:ترامپ تاجر منش است و فقط پول ، نفت و قدرت می شناسد
دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: مغز علیل ترامپ و همدستانش از درک فضای فعلی منطقه عاجز است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / تششیع پیکر سردار سلیمانی / سردار صفوی
سردار صفوی: هزاران چشمه نور در حیات امت اسلامی خواهد جوشید
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: چند هزار نیروی تروریستی آمریکا از ترس انتقام مقاومت در لانه‌های خود می‌لرزند و منتظر واکنش جبهه مقاومت هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
سردار صفوی شهادت سپهبد سلیمانی را تسلیت گفت
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / سردار صفوی
سرلشکر صفوی: جبهه مقاومت شکست‌ناپذیر است/ مکتب مقاومت در منطقه فراگیر شده است
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: جبهه مقاومت در منطقه فراگیر شده است و دشمنان هرگز نخواهند توانست این مکتب را شکست دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سردار صفوی / رهبر انقلاب
سرلشکر صفوی: مسئولانی که از رهبرانقلاب تبعیت نکردند عاقبت به خیر نشدند
سرلشکر صفوی خطاب به پاسداران اهل قلم گفت: گفتمان مقاومت را در مقابل گفتمان تسلیم شدن تبیین کرده و در جهت امیدافزایی و حفظ انسجام بین مردم و مسئولان تلاش کنید. گفتمان مقاومت را هم از دیدگاه فلسفی و هم از دیدگاه علمی و در شئون مختلف تبیین کنید. در کتاب‌های خود به سرطان نفوذی‌ها و مفسدان اقتصادی که موجب نارضایتی می‌شوند بپردازید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
سردار صفوی خطاب به پاسداران اهل قلم: گفتمان مقاومت را در مقابل گفتمان تسلیم تبیین کنید
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: به عنوان یک پاسدار قدیمی می‌گویم آنهایی که حرف مقام معظم رهبری را اطاعت کردند عاقبت بخیر شدند و آنهایی که از حرف رهبری اطاعت نکردند عاقبت به خیر نشدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
سردار صفوی: امنیت شمال غرب و جنوب شرق کشور مرهون رشادت تیپ صابرین است
مشاور فرمانده کل قوا گفت: امروز‌ در شمال غرب و‌جنوب شرق کشور امنیت برقرار است و این مرهون رشادت رزمندگان به ویژه نیروهای تیپ ویژه صابرین است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / سیدیحیی رحیم‌ صفوی
سردار صفوی: رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، منجر به شکست سیاست‌های آمریکا و اسرائیل شده است
مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: رهبری رهبر انقلاب در صحنه ایران، عراق، سوریه و مقابله با تروریست‌های تکفیری بر سیاست‌های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا  و نوکران منطقه‌ای آنها غلبه پیدا کرده است و همانگونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را بوجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
سردار صفوی: باید بتوانیم سلایق مختلف را درک و تحمل کنیم
شفقنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: باید قابلیت انعطاف و تحمل اجتماعی مسئولینی که در تهران هستند بالا برود، ما باید بتوانیم سلایق مختلف را درک و تحمل کنیم چون همه قومیت ها ، همه سلایق و فرهنگ ها در تهران هستند ،توجه به حقوق شهروندی و حفظ منزلت و کرامت انسانی که مردم تهران دارند […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / استانی-سیاسی / سردار صفوی / ۱۳ آبان
سرلشکر صفوی: کشته شدن بغدادی دروغ بزرگ ترامپ بود
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: باور نکنید البغدادی کشته شده، نه سازمان ملل و نه روس‌ها، هیچ کس باور نکرده، این را دروغ بزرگ ترامپ می‌دانند زیرا آثار و شواهدی نشان نمی‌دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / حضور آمریکا در سوریه / سردار صفوی
سردار صفوی: مشاوره نظامی ایران باعث شکست آمریکا در سوریه شد
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: حمایت سیاسی و مشاوره نظامی ایران بود که باعث شکست آمریکا و متحدان غربی و عربی و برخی کشورهای منطقه در سوریه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / ابوالحسن بنی صدر / سپاه پاسداران / سیدیحیی رحیم‌ صفوی / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
روایتی از مظلومیت آیت‌الله خامنه‌ای از زبان سردار صفوی/بنی‌صدر سلاح‌ آر پی چی۷ را به سپاه نداد
ایسنا نوشت: دستیار و مشاور فرماندهی کل قوا با بیان اینکه «رهبری، فرمانده مدافع کشورهای اسلامی است»، تاکید کرد: آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان یک رهبر جهان اسلام به کمک ملت‌های مسلمان عراق و سوریه شتافتند و اگر ایشان نبودند، سوریه و عراق سقوط کرده بودند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
مشاور فرمانده کل قوا: ما نظامی‌ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی‌مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده‌ایم
سردار صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه نیروهای مسلح ما از تجربه هشت سال دفاع مقدس برخوردار هستند، گفت: نیروهای مسلح آمریکا را به طور کامل رصد می‌کنند به طوری که اشراف اطلاعاتی در خصوص آمریکا داریم و تحرکات آمریکا را از دریای مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
سردار صفوی: ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: وعده مقام معظم رهبری مبنی بر نابودی اسرائیل موضوعی است که خداوند متعال می خواهد روزیِ مسلمین جهان کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
سرلشکر صفوی درگذشت شیخ حسین کورانی را به دبیرکل حزب الله تسلیت گفت
سردار صفوی طی پیامی خطاب به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، درگذشت حجت‌الاسلام شیخ حسین کورانی را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / سردار صفوی / مسعود رجوی / عملیات مرصاد
ناگفته‌های سردار صفوی از لشکرکشی مسعود و مریم رجوی برای فتح ایران
صفوی اظهار کرد: در تحلیل سوم شکل‌گیری عملیات فروغ جاویدان می‌توان گفت روحیه فرصت‌طلبی و غرور کاذب مسعود و مریم رجوی باعث شد که منافقان با خیال واهی تصرف چندروزه تهران با ۲۵ تیپ سازمان یافته و پنج هزار نیروی مکانیزه وارد مرز‌های غربی کشور شوند و تصور کردند که با ورود به ایران با استقبال نیرو‌های مردمی مواجه خواهند شد در حالی که نمی‌دانستند صدام و آمریکایی‌ها منافقان را به بازی گرفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سردار صفوی: پاسخمان به تجاوزگری سخت و پشیمان کننده خواهد بود
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه ما هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را در داخل آبهای سرزمین خود سرنگون کردیم،گفت: بدون آنکه آمریکا بتواند اقدامی کند. ملت ایران ملتی صلح طلب است و بدنبال امنیت منطقه و جهان است ولی اگر دشمن به ما حمله ای کند به آنها پاسخی سخت و پشیمان کننده خواهیم داد و همه می دانند که جمهوری اسلای ایران یک قدرت منطقه ای است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سردار صفوی گفت خیابان جمهوری خط قرمز ماست
20 سال از حمله به کوی دانشگاه در 18 تیر 78 گذشت؛ اتفاقی که آن شب در خیابان امیرآباد تهران اتفاق افتاد و فردای آن روز دانشگاه تهران، خیابان انقلاب و خیابان‌های اطراف آن را درگیر کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / ۱۸ تیر / کوی دانشگاه / سردار صفوی / تاجزاده / قالیباف / حجاریان
۱۸ تیر ۷۸ به روایت ناصح، حجاریان، قالیباف و تاجزاده
سردار صفوی: تقریبا پنج یا شش روز بود که از فتنه ۱۸ تیر می‎گذشت و ما در دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی که دکتر حسن روحانی دبیری آن را برعهده داشت اظهار داشتیم که نیروی انتظامی دیگر خسته شده و نمی‎تواند ادامه دهد‏، چون پنج، شش روز است که آن‌ها تهران را به آتش کشیده‎اند و باید دیگر سپاه پاسداران و بسیج وارد عرصه شوند که وزیر کشور وقت مخالفت می‌کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
مشکلات کشور با انتخاب درست مردم حل می‌شود
دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه اسلام وهابی و یا اسلام معرفی شده از سوی ترکیه و مالزی الهام‌بخش مسلمانان جهان نیست، گفت: ایده‌آل یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون مسلمان، حکومت جمهوری اسلامی است.به گزارش ایلنا، سردار رحیم صفوی روز گذشته در همایش ملی پرچم‌داران ملی انقلاب و تجلیل از شهدای روحانی که در محل سالن همایش‌های غدیر در قم برگزار شد، اظهار کرد: هم‌اکنون در شرایط فوق‌العاده پیچیده و سیالی قرار گرفته‌ایم و محیط داخلی، منطقه‌ای و جهانی از نظر مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی در حال یک دگرگونی است و ما باید این تغییرات را درک کنیم. وی با بیان اینکه جامعه ما در حال یک پوست‌اندازی است، گفت: ابتدای انقلاب جمعیت ایران ۳۲ میلیون ولی اکنون بالای ۸۰ میلیون نفر است و این یعنی بیش از ۴۶ میلیون …
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
پاسخ مدیر روزنامه جوان به سردار صفوی: حرف شما درباره آیت الله هاشمی، نمی‌تواند درست باشد
در پی اظهارات اخیر سرلشکر رحیم صفوی درخصوص سیاست ادغام ارتش و سپاه در زمان امام خمینی(ره) عبدالله گنجی میر مسئول روزنامه جوان، نامه‌ای خطاب به وی منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / سیدیحیی رحیم‌ صفوی / ارتش جمهوری اسلامی ایران / سپاه پاسداران / اکبر هاشمی رفسنجانی / امام خمینی
شبهه در روایت سردار صفوی در باره یک تصمیم/آیا امام مخالف ادغام ارتش و سپاه بود؟
شرق نوشت:رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه برای چندمین بار گفته است که هاشمی‌رفسنجانی به دنبال ادغام ارتش و سپاه بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / سپاه پاسداران / ارتش جمهوری اسلامی ایران / فرمانده ارتش / سیدیحیی رحیم‌ صفوی / ایران و آمریکا / جنگ
هشدار سردار صفوی به آمریکا: شلیک اولین تیر در خلیج فارس قیمت نفت را ۱۰۰ دلار خواهد کرد/ خروج از برجام و تحریم نفتی یعنی جنگ
فارس نوشت: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: اولین تیری که در خلیج فارس شلیک شود قیمت نفت را به بالای ۱۰۰ دلار خواهد رساند و این نفت ۱۰۰ دلاری برای آمریکا، اروپا و دوستان آمریکا مانند ژاپن و کره جنوبی قابل تحمل نخواهد بود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / آمريكا / اخبار سیاسی ایسنا / ايران / بابك زنجاني / بسته اخبار سیاسی ایسنا / بنیاد دائره‌المعارف اسلامی / تحريم / تنگه هرمز / حجت‌الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني / خليج فارس
انتصاب جدید از سوی رهبری/ آخرین خبر از وضعیت بابک زنجانی/آینده ایران و آمریکا از دید صاحبنظران
درخواست وکیل بابک زنجانی از دادستان جدید تهران، متن کامل گفت‌وگوی ظریف با الجزیره، تکذیب خبری درباره ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، انتصاب مدیر بنیاد دائرةالمعارف فقه اسلامی بر اساس مذهب اهل‌بیت(ع)، آینده ایران و آمریکا از دید صاحبنظران و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، پانزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
سه چالش جدی آمریکا تا سال ۲۰۳۰ به روایت سردار صفوی
اقتصادنیوز: مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: آمریکا تا سال ۲۰۳۰ با سه چالش اقتصادی، نظامی و فرهنگی روبرو می‌شوند.
۱۳۹۸-۰۲-۱۴
ادعا درباره جزایر ایرانی جنگ نیابتی است
از زمانی که قدرت‌ها و امپراطوری‌های بزرگ در تاریخ شکل گرفتند، خلیج فارس همواره یکی از مناطق مورد مناقشه بوده است، یا به این دلیل که یک قدرت طبیعی و تاریخی به نام ایران در آن حضور داشته است یا به دلیل اینکه این منطقه در مسیر اقتصاد و قدرت جهان بوده است. 200 سال پیش که امام‌قلی خان، سردار صفوی پرتغالی‌ها را از بندرعباس و جزیره هرمز بیرون راند، تا امروز این جدال به صورت‌های دیگری ادامه دارد. پرتغالی‌ها رفتند، انگلیسی‌ها آمدند، آنان هم رفتند و حالا امریکایی‌ها آمدند، اما در این مدت یک قدرت و دولت ثابت در این منطقه بوده است، ایران. تنها از اوایل قرن بیستم بود که دولت‌های جنوبی خلیج فارس با حمایت انگلستان تشکیل شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
پیام تبریک سردار صفوی به فرمانده جدید سپاه
ایلنا: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲ / سردار سلامی / سردار صفوی / گام دوم انقلاب
ان شاءالله در دوران فرماندهی جدید شاهد تکامل همه جانبه سپاه باشیم
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
۱۴ ویژگی شهید صیاد شیرازی به روایت سردار صفوی
شهید صیاد شیرازی بسیج را کانون توسعه فرهنگ اصیل اسلامی می‌دانست و به تفکر بسیجی سخت اعتقاد داشت و با توجه به این روحیات بود که فرماندهان عزیز سپاه و ارتش یا سایر مجاهدان میادین دفاع از جمله بسیجیان نیز به او علاقه ویژه‌ای داشتند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
سردار صفوی: آمریکایی‌ها خواهان بازگشت به ایران هستند
مشاورعالی نظامی رهبر معظم انقلاب گفت:امریکایی ها با این ادعا که ایران متعلق به ماست خواهان بازگشت به کشورمان هستند غافل از اینکه ملت ایران اجازه چنین گستاخی را به آنها نخواهد داد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سردار صفوی: پاکستانی ها بدانند که دولت و حکومت سعودی پایدار نیست
نظامیایرنا نوشت: مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با اشاره به حمایت سازمان اطلاعاتی پاکستان از تروریست ها گفت: ما با دولت پاکستان همسایه ایم ولی پاکستانی ها بدانند که دولت و حکومت سعودی پایدار نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •